Získajte doručenie ZADARMO na rok iba za 1 € mesačne! Viac informácií

Alzaboxy playstation easter

PlayStation Plus: Všetko, čo potrebujete vedieť

Zobraziť katalóg

• Autor: Filip Němec

Pravidelný mesačný prísun hier zadarmo, zdieľanie knižnice s jedným zo svojich priateľov, 100 GB na cloudovom úložisku alebo možnosť hrať online, to sú základné výhody predplatného PlayStation Plus. K tomu všetkému ale teraz môžu majitelia predplatných PlayStation Plus Extra, respektíve PlayStation Plus Premium, taktiež hrať až 700 hier z celej histórie konzol PlayStation. Všetko, čo o novom PS Plus a jeho zlúčení s PS Now potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. 

Informácie o aktuálnej ponuke hier zadarmo pre PlayStation Plus sa dozviete vždy na začiatku mesiaca v tomto článku.

PlayStation Plus; screenshot: verzie predplatného

zdroj: Sony

PlayStation Plus: Všetko, čo potrebujete vedieť – Obsah článku

 1. Čo je PlayStation Plus
 2. Kedy dôjde na spustenie nového PlayStation Plus na Slovensku a v Česku
 3. PlayStation Plus Essential
 4. PlayStation Plus Extra
 5. PlayStation Plus Premium
 6. Ako získať predplatné PlayStation Plus?
 7. Ako aktivovať PS Plus pomocou predplatenej karty
 8. Aké hry PlayStation Plus obsahuje
 9. PS Plus Collection: ponuka hier a zrušenie kolecie
 10. PlayStation Plus FAQ

Čo je PlayStation Plus


PlayStation Plus (PS Plus) je predplatiteľská služba pre konzoly PlayStation 4 a PlayStation 5 od spoločnosti Sony. Bez nej si nezahráte väčšinu multiplayerových častí vami zakúpených hier. Na druhej strane, sa vám každý mesiac dostanú do rúk hry zadarmo, ktoré si po aktivácii môžete zahrať kedykoľvek chcete, ak máte zaplatené členstvo PS Plus.

Spoločne so službou dostanete pridelený priestor 100 GB v cloudovom úložisku a svoju hernú knižnicu budete môcť zdieľať s jedným zo svojich priateľov. Zároveň sa k predplatnému PlayStation Plus viažu zaujímavé ponuky a exkluzívne zľavy v PS Store

Majitelia PlayStation 5 zároveň dostanú prístup k PS Plus Collection, čo je zbierka hier ponúkajúca jedny z najlepších PS4 a PS5 titulov. Kolekcia však bude aktívna len do 9. mája 2023.

Od 23. júna služba PlayStation Plus ponúkne dve nové verzie predplatného Extra a Premium, ktoré vzniknú zlúčením existujúceho PS Plus a digitálnej požičovne PlayStation Now. K vyššie zmieneným výhodám tak získate prístup aj ku knižnici hier z celej histórie konzol PlayStation s možnosťou niektoré z nich aj streamovať.

Kedy dôjde na spustenie nového PlayStation Plus na Slovensku a v Česku


Na spustenie novej verzie predplatného PS Plus by u nás malo dôjsť 23 júna 2022, respektíve na tento dátum Sony aktuálne cieli, ale môže sa ešte zmeniť.

Od tej chvíle by malo na Slovensku a v Českej republike dôjsť aj k sprístupneniu streamovacích funkcií predplatného. V tejto chvíli u nás zatiaľ PS Now oficiálne nefunguje, len čo však dôjde k zlúčeniu oboch služieb, bude streamovanie dostupné u nás, aj v Česku. 

Introducing the all-new PlayStation Plus | PS5 & PS4 Games

Zdroj: PlayStation

V rámci Extra a Premium predplatného dostanete k dispozícii ako PlayStation exkluzivity, tak aj populárne multiplatformové tituly, ako napríklad Red Dead Redemption 2 alebo Assassin's Creed: Valhalla.

PlayStation Plus Essential


Základná verzia predplatného PlayStation Plus Essential je v podstate PS Plus tak, ako sme ho poznali do teraz, teda online multiplayer, hry zadarmo každý mesiac (dve na PS4 a jedna na PS5), zľavy, cloudové úložisko a prístup k PS Plus Collection. Za mesačné predplatné zaplatíte 8,99 €, respektíve 24,99 € pre trojmesačné a 59,99 € za ročné predplatné, teda rovnako ako stojí aktuálne PlayStation Plus. 

Aj cena PlayStation Plus Essential tak dáva najavo, že sa pre existujúcich majiteľov PS Plus – pokiaľ sa sami nerozhodnú prejsť na vyššiu verziu predplatného – nič nemení, iba názov služby.

PlayStation Plus Extra


Extra predplatné ponúkne okrem všetkého zo základného Essential variantu aj novinky vychádzajúce zo spojenia s PS Now, teda možnosť stiahnuť si hry z knižnice ponúkajúcej až 400 PS4 a PS5 titulov. Tieto hry však nemožno v rámci predplatného Extra hrať pomocou cloudu. Súčasťou predplatného bude aj služba Ubisoft+ Classics obsahujúca 27 hier od Ubisoftu.

Mesačné predplatné PlayStation Plus Extra vás vyjde na 13,99 €, respektíve 39,99 € za trojmesačné alebo 99,99 € za ročné predplatné.

PlayStation Plus Premium


Premium predplatné predstavuje najvyššiu verziu s najviac možnosťami. Okrem všetkých funkcií variantu Extra ponúkne toto predplatné ešte katalóg ikonických titulov z PS1, PS2 a PSP. Tie bude možné ako klasicky stiahnuť a hrať na konzole, tak aj streamovať pomocou cloudu. Dostupné budú aj tituly na PS3, hoci tie bude možné hrať len cez cloud. K vyššie zmieneným až 400 PS4 a PS5 hrám z Extra predplatného tak pribudne ešte až 340 titulov naprieč celou históriou PlayStationu.

Vďaka zlúčeniu PS Plus a PS Now bude možné s Premium predplatným cez 700 spomínaných titulov streamovať nielen na PS4 a PS5, ale aj na PC. Zatiaľ však nevieme, či Sony plánuje aj variant predplatného čisto pre osobné počítače. Aktuálne platí, že pokiaľ budete chcieť streamovať na PC napríklad inak nedostupné PlayStation exkluzivity, budete si musieť zvoliť predplatné PlayStation Premium. 

Majitelia Premium verzie si tiež budú môcť vyskúšať vybrané tituly vďaka časovo obmedzeným trial verziám. 

Za mesačné PlayStation Plus Premium zaplatíte 16,99 €, respektíve 49,99 € za trojmesačné a 119,99 € za ročné predplatné.

Porovnanie PlayStation Plus Essential, Extra a Premium predplatného


Verzia predplatného PlayStation Plus Essential PlayStation Plus Extra PlayStation Plus Premium
Cena

8,99 € mesačne

24,99 € štvrťročne

59,99 € ročne

13,99 € mesačne

39,99 € štvrťročne

99,99 € ročne

16,99 € mesačne

49,99 € štvrťročne

119,99 € ročne

Online multiplayer a zľavy Áno Áno Áno
Každý mesiac tri hry zadarmo Áno Áno Áno
PlayStation Collection (ukončenie 9 .5. 2023) Áno (len na PS5) Áno (len na PS5) Áno (len na PS5)
Ukladanie save pozícií do cloudu Áno Áno Áno
Predplatné Ubisoft+ Classics Nie Áno Áno
Až 400 PS4 a PS5 hier Nie Áno Áno
Až 340 hier z PS1, PS2, PS3 a PSP Nie Nie Áno, PS1, PS2 a PSP hry na stiahnutie aj streamovanie, PS3 hry iba stream
Streamovanie PS1, PS2, PS3, PS4 a PSP hier na PC Nie Nie Áno
Trial verzie hier Nie Nie Áno

• Zdroj: PlayStation

PlayStation Plus na Alza.sk

PlayStation Plus Essential – Kredit 60 EUR (12M členstvo) – SK
Funkce služby PlayStation Plus Essential – 60 EURZdokonalte svůj zážitek s konzolí PlayStation 4 a PlayStation 5 díky přístupu k online hraní pro
Viac
60 €
PlayStation Plus Premium – Kredit 120 EUR (12M členstvo) – SK
Funkce služby PlayStation Plus Premium – 120 EURZdokonalte svůj zážitek s konzolí PlayStation 4 a PlayStation 5 díky přístupu k online hraní pr
Viac
120 €

Ako získať predplatné PlayStation Plus? 


Predplatné PlayStation Plus je možné zaobstarať dvoma spôsobmi. Zakúpiť si môžete predplatenú kartu v hodnote zodpovedajúcej vami vybranému predplatnému. Aktuálne sú dostupné predplatené karty v týchto hodnotách:

Druhou možnosťou je zaobstarať si predplatné prostredníctvom PlayStation Store v PS4, PS5, prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo na PC po prihlásení k svojmu PlayStation účtu.

Ako aktivovať PS Plus pomocou predplatenej karty (NÁVOD)


Najskôr je potrebné kúpiť predplatenú kartu v zodpovedajúcej hodnote (5 €10 €20 €50 € alebo 100 €), aby ste mali na svojom PlayStation účte dostatočný obnos peňazí na zaplatenie predplatného.

Napríklad na zakúpenie štvrťročného predplatného PlayStation Plus Essential za 24,99 € je potrebné kúpiť si dobíjaciu kartu v hodnote 20 a 5 €.

Po zakúpení predplatenej karty zapnete svoju konzolu PS4 alebo PS5 a kód aktivujete v obchode PlayStation Store. Kódy, ktoré ste si v Alze zaobstarali, nájdete na svojom Alza účte (horná časť obrazovky, Moja Alza – vaše meno) v záložke Moja knižnica, možnosť Hry. Podrobný návod s obrázkami na aktiváciu kódu na PS4 nájdete tu, návod pre aktiváciu na PS5 nájdete tu.

Uistite sa, že predplatenú kartu aktivujete na účte, na ktorom chcete aktivovať službu PlayStation Plus.

Aktivácia PS Plus na konzole PlayStation 4

 1. V hlavnej ponuke konzoly prejdite na obchod PlayStation Store (ikona sa nachádza úplne vľavo).
 2. V obchode PlayStation Store vyberte v ponuke po ľavej strane druhú záložku PS Plus.
 3. Vyberte si požadovaný druh predplatného. Vyberať môžete z verzií Essential, Extra a Premium a rovnako tak z dĺžky predplatného 1, 3 alebo 12 mesiacov. Po potvrdení vašej voľby sa môže v prípade, že ste vybrali predplatné na 1 alebo 3 mesiace, objaviť ponuka na výber najdlhšieho predplatného na 12 mesiacov.
 4. Na ďalšej obrazovke vidíte vami zvolené predplatné. Výber potvrďte tlačidlom Subscribe.
 5. Ďalšia obrazovka ukazuje vami vybrané predplatné a v pravej hornej časti obrazovky cenu predplatného a obnos, ktorý máte aktuálne v peňaženke a z ktorého sa predplatné uhradí. Potvrdením voľby Accept and Continue potvrdíte nákup.
 6. Potom sa objaví menšia obrazovka s informáciou, čo sa stane po skončení predplatného a ako bude prebiehať ďalšia platba. Predplatením služby totiž súhlasíte s tým, že po uplynutí predplatného sa služba sama obnoví. Pokiaľ ale na účte nebudete mať dostatok peňazí a k účtu nebude priradená žiadna kreditná karta, predplatné sa neobnoví. Tlačidlom Proceed to Checkout dokončíte nákup. Týmto okamihom máte predplatenú službu PlayStation Plus a môžete využívať všetky jej funkcie.

Aktivácia PS Plus na konzole PlayStation 5

 1. V hlavnej ponuke konzoly prejdite na voľbu PlayStation Plus (ikona sa nachádza úplne vľavo).
 2. Vyberte prvú možnosť zľava Subscribe.
 3. Vyberte si požadovaný druh predplatného. Vyberať môžete z verzií Essential, Extra a Premium a rovnako tak z dĺžky predplatného 1, 3 alebo 12 mesiacov (pomocou tlačidiel L2 a R2). Po potvrdení vašej voľby sa môže v prípade, že ste vybrali predplatné kratšie ako 12 mesiacov, objaviť výzva na výber najdlhšieho predplatného na 12 mesiacov. Výzvu môžete prijať tlačidlom Subscribe alebo odmietnuť tlačidlom Skip.
 4. Na ďalšej obrazovke si prečítajte informáciu o tom, do kedy bude vaše predplatné platiť, čo sa stane po skončení predplatného a ako bude prebiehať ďalšia platba. Predplatením služby totiž súhlasíte s tým, že po uplynutí predplatného sa služba sama obnoví. Pokiaľ ale na účte nebudete mať dostatok peňazí a k účtu nebude priradená žiadna kreditná karta, predplatné sa neobnoví. Na ďalší krok pokračujte potvrdením voľby Accept.
 5. Nasleduje rekapitulácia vášho nákupu. Vľavo vidíte vami zvolené členstvo a vpravo cenu predplatného a obnos, ktorý máte aktuálne na peňaženke a z ktorého sa predplatné uhradí. Tlačidlom Confirm Purchase dokončíte nákup. V tejto chvíli máte predplatenú službu PlayStation Plus a môžete využívať všetky jej funkcie.

Aké hry PlayStation Plus obsahuje


V rámci predplatného dostanú majitelia všetkých verzií PlayStation Plus každý mesiac niekoľko hier zadarmo rôznorodých žánrov a tiež prístup ku knižnici PlayStation Collection obsahujúcej jedny z najlepších PS4 a PS5 hier.

Vyššie verzie predplatného Extra a Premium umožňujú prístup aj k ďalším knižniciam hier zo všetkých konzol PlayStation. Medzi aktuálne oznámenými titulmi nájdeme PlayStation exkluzivity ako napríklad PlayStation hity ako God of War, Ghost Of Tsushima Director's Cut, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Returnal alebo séria Uncharted. Sony však už oznámila, že do knižnice PS Plus nebude pridávať nové exkluzivity hneď v deň vydania. Podľa našich odhadov si počkáme minimálne rok, kým budú do výberu doplnené.

Z multiplatformových hier zatiaľ v knižnici nájdeme napríklad Mortal Kombat 11, Red Dead Redemption 2 alebo Marvel's Guardians of the Galaxy. Súčasťou predplatných Extra a Premium bude aj služba Ubisoft+ Classics, ktorá v tejto chvíli obsahuje 27 hier od Ubisoftu, napríklad Assassin's Creed Valhalla alebo Far Cry 3 a 4, pričom do konca roka by ich malo byť rovných 50.

Kompletný zoznam doposiaľ oznámených titulov nájdete tu. Zoznam pre český a slovenský trh sa môže líšiť. O aktuálnej ponuke hier zadarmo pre všetky verzie PlayStation Plus sa dozviete vždy na začiatku mesiaca v tomto článku.

PlayStation Plus; screenshot: hry

Zdroj: PlayStation

PlayStation Plus ponúkne nielen PlayStation exkluzivity, ale aj tituly od vývojárov tretích strán.

PS Plus Collection: ponuka hier a zrušenie kolekcie


PlayStation Plus Collection je jedným z benefitov predplatného PS Plus pre majiteľov konzol PlayStation 5. Vďaka PS Plus totiž získate okamžitý prístup ku kolekcii obsahujúcej jedny z najlepších PS4 aj PS5 hier, najmä obľúbené PlayStation exkluzivity, ktoré si inde nezahráte. 

Spoločnosť Sony bohužiaľ oznámila, že k dátumu 9. mája 2023 bude táto kolekcia zrušená. Pokiaľ ste tak zatiaľ neurobili, pridajte si hry z tejto zbierky do svojej knižnice. Budete ich tak mať k dispozícii aj po zrušení kolekcie, pokiaľ budete mať aktívne PS Plus Predplatné.

K 8. 2. 2023 obsahuje PlayStation Plus Collection tieto hry:

PlayStation Plus FAQ


Odpovede na najčastejšie otázky ohľadom služby PlayStation Plus.

Pre koho je PlayStation Plus určený?

PlayStation Plus by si mali aktivovať všetci používatelia konzol PlayStation 4 alebo PlayStation 5, ktorí túžia využiť jej potenciál naplno. Bez predplatného sa nemôžete pustiť do takmer žiadneho multiplayerového hrania, takže je pre súťaživých jedincov de facto nutnosťou.

PS Plus sa oplatí ako občasným tak aj náruživým hráčom, ktorí za malý mesačný poplatok môžu získať prístup až k 700 hrám, ktoré si nemusia jednotlivo kupovať. Rôznorodá ponuka hier navyše umožní vyskúšať rôzne herné žánre bez toho, aby ste riskovali nákup hry, ktorá vás nemusí baviť.

Ako dlho budem mať k hrám z PlayStation Plus prístup?

Čo sa týka hier z pravidelnej mesačnej ponuky hier zadarmo: potom, čo ich počas aktuálnej ponuky získate a pripojíte k vášmu účtu, zostanú vám počas vášho členstva v službe PS Plus. V prípade, že nevyužijete ponuku v aktuálnom mesiaci a hry si k účtu nepripojíte, spätne sa k ponúkaným titulom už nedostanete. Aktuálna mesačná ponuka hier zadarmo pre všetky verzie predplatného je zverejňovaná každý prvý utorok v mesiaci.

Hry z knižníc PlayStation Collection (všetky verzie predplatného), PS4 a PS5 (len Extra a Premium predplatné) a PS1, PS2, PS3 a PSP hry (len Premium predplatné) nie je potrebné akokoľvek pripájať k účtu alebo ich aktivovať. Daná knižnica hier sa vám sprístupní, akonáhle máte aktívne členstvo PlayStation Plus v požadovanej verzii.

Ponuka hier dostupných pre predplatné Extra a Premium bude aktualizovaná vždy uprostred každého mesiaca – niektoré tituly skončia a iné ich môžu nahradiť, pri každej hre sa však doba, po akú v službe zostane, bude pravdepodobne líšiť.

Či už ide o mesačnú ponuku hier, ktorú je potrebné vždy pripojiť k účtu, alebo hernú knižnicu predplatných PlayStation Plus Extra a Premium, v prípade, že náhodou svoje predplatné neobnovíte, k hrám strácate prístup. Po opätovnom aktivovaní služby PlayStation Plus sa však sprístupní celá plusková knižnica znova (po šiestich mesiacoch neaktivovania však môžete prísť o uložené pozície na cloude).

Môžem hrať v rámci predplatného PlayStation Plus hry pre viacerých hráčov?

Zaobstaraním ponúkanej hry v aktuálnom mesiaci dostanete prístup ku všetkým častiam daného titulu, teda aj multiplayeru. Hry v rámci predplatného PlayStation Plus sa navyše často objavujú v kompletných či inak bonusovo zvýhodnených edíciách, takže sa mnohokrát dostanete k obsahu predtým vlastneným iba časťou hráčov.

Čo sa stane s mojím predplatným, akonáhle sa PS Plus 23. júna zmení?

Pokiaľ platnosť vášho členstva neskončí pred 23. júnom, vaše existujúce PS Plus členstvo bude prevedené na PlayStation Plus Essential, teda verziu, ktorá obsahuje všetky funkcie pôvodnej služby PS Plus. Pravidelný členský poplatok a dátum splatnosti zostanú rovnaké.

Mám predplatené PS Plus aj PS Now, čo sa stane s mojimi predplatnými?

Pokiaľ v deň zlúčenia oboch služieb budete mať predplatené PlayStation Plus aj PlayStation Now na jednom účte, vaše členstvo bude prevedené na najvyššiu verziu PlayStation Plus Premium, takže neprídete o žiadne doterajšie funkcie a výhody. Dátum splatnosti bude stanovený podľa toho, ktorá z dvoch samostatných služieb sa má skončiť ako posledná. Viac informácií obdržíte emailom.

Mám predplatené členstvo na dlho dopredu, bude platnosť zachovaná aj po spustení nového PS Plus?

Áno, po prechode vám zostane zachovám všetok predplatený čas.

Ako upgradovať členstvo na plán PlayStation Plus Extra alebo PlayStation Plus Premium?

Akonáhle dôjde k spusteniu nového PS Plus, budete môcť upgradovať na plán PlayStation Plus Extra alebo PlayStation Plus Premium. Pri upgrade vám bude naúčtovaná úmerná čiastka podľa toho, koľko zostávajúceho času máte predplateného na vašom súčasnom pláne.

Mám aktivované PS Plus členstvo, ale obchod PlayStation Store zobrazuje chybovú hlášku pri pokuse o predĺženie členstva.

Z dôvodu prechodu na novú verziu PlayStation Plus vykonáva Sony niektoré zmeny, a tak je predĺženie členstva až do spustenia novej služby vypnuté. Pokiaľ máte zakúpený kupón s kódom, bude platný aj po spustení novej služby, poprípade aj skôr, ak by došlo k vypršaniu vášho členstva a nové PS Plus by u nás ešte nebolo spustené.

Bude nové PS Plus alternatívou k predplatnému Game Pass?

V zmysle funkcií áno – PS Plus rovnako, ako Game Pass, si umožní hry požičiavať a hrať na svojej konzole a tiež ich streamovať. V prípade nových first-party hier už ale PS Plus za konkurenciou od Microsoftu v istom ohľade zaostáva. Zatiaľ čo do Game Passu pridáva Microsoft hneď v deň vydania všetky svoje hry a tiež množstvo ďalších od vývojárov tretích strán, Sony to v súčasnosti nemá v pláne. Najnovšie PlayStation exkluzivity tak bude nutné aj naďalej kupovať samostatne.

Inak ale nájdeme v novom PS Plus v prípade, že si zaplatíme Extra alebo Premium verziu, celý rad PlayStation exkluzivít. Akonáhle dôjde k zlúčeniu služieb, do ponuky pribudne napríklad Death Stranding, God of War, Marvel's Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 a Returnal. Očakávame, že PlayStation exkluzivity budú do ponuky pridávané zhruba rok od ich vydania.

• Zdroje: playstation.com

i Mohlo by vás zaujímať
4,9 405×
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller Cosmic Red
Gamepad pre PS5, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), integrovaná batéria, vibrácie, podsvietenie, analógové páčky, reproduktor, mikrofón, haptická odozva, červená farba

78,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX005DS3
4,9 405×
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller – Galactic Purple
Gamepad pre PS5, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), integrovaná batéria, vibrácie, podsvietenie, analógové páčky, reproduktor, mikrofón, haptická odozva, fialová farba

74,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX005DS6
4,9 405×
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller – Starlight Blue
Gamepad pre PS5, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), integrovaná batéria, vibrácie, podsvietenie, analógové páčky, reproduktor, mikrofón, haptická odozva, modrá farba

79,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX005DS4
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií