Digitální žák TOPky na dovču

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/diablo-4-lilith-nahled_1.jpg

Nové hry: jún 2023 – Diablo 4, Street Fighter 6, F1 23 a ďalšie

V máji vychádza celá plejáda hier, čo vám dokáže len letmý pohľad na prehľadnú tabuľku v závere článku. Avšak tou najväčšou hviezdou a celkom určite aj kandidátom na hru roku 2023 bude The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, teda pokračovanie mimoriadne úspešnej Switch exkluzivity The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Na svoje si však tento mesiac prídu aj milovníci LEGO kostičiek, pretekania, upírov a malých šperkov, takzvaných miláškov. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nintendo-switch-2-pro-koncept-nahled.jpg

Nintendo Switch 2/Pro – Všetko, čo vieme (ŠPEKULÁCIA)

O novej verzii hybridnej konzoly Nintendo Switch sa v herných kuloároch šušká už celé roky. Dostali sme už čisto handheldový Switch Lite a tiež Switch OLED s lepším displejom, ale roky špekulovaný Switch 2, alebo aj Switch Pro, ako sa zatiaľ konzola neoficiálne prezýva, zatiaľ nikde. Takmer isté je však to, že skôr či neskôr sa novej generácie Nintenda Switch dočkáme a v tomto článku nájdete všetko, čo zatiaľ o tejto konzole vieme. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-pro-spekulace-design-nahled.jpg

PlayStation 5 Pro – Všetko, čo vieme o výkonnejšej verzii PS5 (ŠPEKULÁCIA)

Technologický vývoj je neúprosný, a hoci len relatívne nedávno Sony dokázalo konečne vyriešiť problémy s dodávkou komponentov pre PS5, a konečne sa na konzoly nečaká týždne alebo mesiace, mnoho hráčov už očakáva novšie a výkonnejšie PlayStation 5 Pro. Medzigeneračný upgrade sa totiž výrobcom konzol vypláca, a hoci zatiaľ PS5 Pro oficiálne nie je oznámené, určite sa na ňom pracuje. Koniec koncov špekulácií najmä o dátume vydania už v herných kuloároch koluje veľa. Všetko, čo o predpokladanom PlayStation 5 Pro vieme, zistíte v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-legend-of-zelda-tears-of-kingdom-key-art-nahled.jpg

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (RECENZIA – Súhrn)

Akčné RPG The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom splnilo vysoké očakávania a v mnohých ohľadoch dokonca prekonalo predchádzajúci diel Breath of the Wild z roku 2017. Na svojho predchodcu nadväzuje skvelým príbehom, bohatým otvoreným svetom a tiež návykovou hrateľnosťou prinášajúcou nové herné mechaniky. Všetko, čo o The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/counter-strike-2-key-art-nahled.jpg

Counter-Strike 2 – Všetko, čo vieme

Legendárny Counter-Strike: Global Offensive oslávil v roku 2022 desiate narodeniny, a aj keď je to v hernom svete požehnaný vek, stále ide o jednu z najpopulárnejších hier súčasnosti. Dlho to vyzeralo tak, že táto stálica sa pokračovania nikdy nedočká, avšak vývoj, zdá sa, nezastavíš, a Valve v marci 2023 oznámilo Counter-Strike 2. Aké novinky prináša? Zmení sa hrateľnosť? A zostanú nám nakúpené skiny? Všetko, čo o Counter-Strike 2 vieme, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-plus-og-logo.png

PlayStation Plus Hry mesiaca: júnové hry zadarmo

Od 6. júna do 3. júla 2023 si v rámci predplatného PlayStation Plus nájde svoju hru snáď každý. Žánrovo pestrý trojlístok vás totiž zavedie na naleštené palubovky, dá vám do ruky katanu a nechá chovať vyhynuté zvieratá. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/harry-potter-quidditch-champions-logo-nahled.jpg

Harry Potter: Quidditch Championship – Všetko, čo vieme

Fanúšikovia sveta Harryho Pottera bedujú nad absenciou ich obľúbeného športu v inak nesmierne úspešnom akčnom RPG Hogwarts Legacy. Vydavateľstvo Warner Bros. však ponúka náhradu vo forme samostatnej multiplayerovej hry Harry Potter: Quidditch Championship, ktorá sa sústredí výlučne na metlobal. Vytvorte si svojho hráča a stretnite sa s priateľmi a ďalšími hráčmi v boji o zlatú strelu. Všetko, čo o Harry Potter: Quidditch Championship potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-hry-na-ps5-nahled-dualsense.jpg

Najlepšie hry na PlayStation 5: Top 30

PlayStation 5 zatiaľ medzi nami nie je príliš dlho, napriek tomu už táto konzola predstavila rad podarených exkluzivít. Zároveň si však vďaka spätnej kompatibilite s PlayStation 4 hrami môžeme užiť rad už skôr vydaných herných klenotov v lepšej grafike či inými novinkami. A pretože vybrať z takého množstva hier tie najlepšie kúsky nie je jednoduché, dali sme si tú prácu a pripravili pre vás zoznam tridsiatich najlepších hier na PlayStation 5.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-playstation-vr2-hry-top-nahled.jpg

Najlepšie hry na PlayStation VR2: TOP 15

Nová virtuálna realita od Sony odštartovala vo februári 2023 s viac ako 30 hrami, medzi ktorými nájdete ako úplné novinky, tak aj vylepšené verzie už vydaných titulov. Ako to už ale býva, oddeliť zrno od pliev najmä v prostredí VR hier nemusí byť jednoduché, a práve tu prichádzame na scénu my. V tomto pravidelne aktualizovanom článku nájdete 15 najlepších hier pre PlayStation VR2 všetkých možných žánrov, ktorých obstaraním neurobíte chybu. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps-vr2-headset-design-nahled.jpg

PlayStation VR2 – Všetko, čo vieme

Headset PlayStation VR2 nadväzuje na svojho úspešného predchodcu a na PlayStation 5 prináša najmodernejšie technológie virtuálnej reality. Prilbu s 4K HDR OLED displejmi a radom ďalších technológií, ako je sledovanie pohybu očí alebo haptická odozva, sprevádzajú nové Sense ovládače a pochopiteľne aj rad hier. Všetko, čo o PlayStation VR2 potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-vr2-headset-recenze-design-nahled.jpg

PlayStation VR2 (RECENZIA) – VR hranie na PlayStation už nikdy nebude ako predtým

Zatiaľ čo majitelia stolných počítačov majú na výber z pestrej škály VR headsetov, na konzolách roky kraľovalo staručké PlayStation VR. Tomu je ale koniec, 22. februára vydané PlayStation VR2 prináša na PlayStation 5 virtuálnu realitu aktuálnych štandardov, vylepšenú o technológie, ako je haptická odozva alebo adaptívne triggery. Ako sa nám PS VR2 páči a predovšetkým, ako sa na ňom hrá, zistíte v našej recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-plus-verze-predplatneho-nahled.jpg

PlayStation Plus: Všetko, čo potrebujete vedieť

Pravidelný mesačný prísun hier zadarmo, zdieľanie knižnice s jedným zo svojich priateľov, 100 GB na cloudovom úložisku alebo možnosť hrať online, to sú základné výhody predplatného PlayStation Plus. K tomu všetkému ale teraz môžu majitelia predplatných PlayStation Plus Extra, respektíve PlayStation Plus Premium, taktiež hrať až 700 hier z celej histórie konzol PlayStation. Všetko, čo o novom PS Plus a jeho zlúčení s PS Now potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hogwarts-legacy-vse-co-vime-logo-nahled.jpg

Hogwarts Legacy – Všetko, čo vieme

Hogwarts Legacy sa podarilo zaceliť dieru na trhu aj trhlinu v herných srdciach „potterheads“. Nielen že ide o splnený sen každého fanúšika Harryho Pottera, ale ide aj samo o sebe o kvalitné akčné RPG prinášajúce nádherný otvorený svet plný zábavných aktivít, pútavý príbeh a v neposlednom rade aj perfektne spracované kúzelnícke súboje. Všetko, čo potrebujete o Hogwarts Legacy vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ayaneo-pc-handheld-air-next-nahled.jpg

AYANEO 2021, Air a Next handheldy: Všetko, čo vieme

Prenosné herné zariadenia, to nie sú len Nintendo Switch a Steam Deck. Do popredia sa derú aj ďalší výrobcovia, ako je napríklad čínska spoločnosť AYANEO so svojimi PC handheldmi AYANEO 2021, AYANEO Air a AYANEO Next s operačným systémom Windows 11. Aký majú výkon, čo si na nich zahráte, koľko stoja alebo ako obstáli práve v konkurencii Switche a Steam Decku, teda skrátka všetko, čo o handheldoch AYANEO potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/facebook-meta-oculus-pro-headset-nahled.jpg

Meta Quest Pro (INFO) – dátum vydania, cena, hw špecifikácie atď.

Quest Pro je vlajkovou loďou virtuálnych okuliarov od spoločnosti Meta, ktorá si za špičkovú výbavu nechá poriadne zaplatiť. Nejde ale len o VR zariadenie s najnovšími technológiami, headset sa vydáva aj smerom zmiešanej reality kombinujúcej virtuálne prvky a reálne okolité prostredie, takže nemusí byť určený výhradne na hranie hier, využitie nájde aj pri práci alebo v priemysle. Všetko, čo o Meta Quest Pro potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-uvodni-obrazek-nahled.jpg

PlayStation 5: recenzia, updaty, novinky

PlayStation 5 zaznamenalo najlepší štart v histórii herných konzol a zabodovalo ako u hráčov, tak aj v recenziách. Do sveta hier prinieslo rad noviniek aj osvedčených receptov a my sme v tomto článku zhromaždili všetko, čo o PlayStation 5 potrebujete vedieť. Koľko stojí, aké hry si na novej konzole od Sony zahráte, ako veľmi je v skutočnosti PS5 výkonné, ako je to s podporou hier z PlayStation 4 alebo prečo je nový ovládač DualSense taký pokrok – to a oveľa viac zistíte v tomto pravidelne aktualizovanom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nfs-need-for-speed-unbound-porsche-911-nahled.jpg

Need for Speed 2022: Všetko, čo zatiaľ vieme

Arkádová pretekárska séria Need for Speed má tento rok doraziť s ďalším pokračovaním, ktoré by sa podľa zatiaľ nepotvrdených informácií malo inšpirovať oboma Underground dielmi a snáď aj priniesť do série nové nápady, ktoré značka Need for Speed zúfalo potrebuje. Všetko, čo zatiaľ o novom Need for Speed, ktoré by malo vyjsť v roku 2022, vieme (alebo aspoň predpokladáme), nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/forza-horizon-5-thumbnil.jpg

Forza Horizon 5 (INFO) – Hot Wheels DLC a ďalšie novinky

Forza Horizon 5 presunula pretekársky festival Horizon z upršaného Anglicka do Mexika, kde okrem striedajúcich sa ročných období mení hrateľnosť aj vizuál niekoľko rozličných biómov, vďaka ktorým vám pretekanie v stovkách áut v otvorenom svete len tak nezovšednie. Pokiaľ chcete byť neustále v obraze a vedieť, aký nový obsah autori do hry pridali alebo sa ju ešte len chystáte vyskúšať, všetko potrebné nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bioshock-collection-special-titulni-obrazek-nahled.jpg

BioShock 4 (INFO) – Všetko, čo zatiaľ vieme

Nový Bioshock je vo vývoji a vyjde v nasledujúcich rokoch. To je zatiaľ jediné, čo v tejto chvíli o Bioshock 4, ako sa zatiaľ hre neoficiálne prezýva, vieme. Neoficiálne zdroje ale už teraz lákajú na výrazne otvorenejší svet, prepracovaný systém questov a mesto na Antarktíde, kde sa Bioshock 4 má odohrávať. Všetko, čo zatiaľ o hre vieme, alebo aspoň predpokladáme, nájdete v tomto článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-xbox-series-xs-hry-halo-infinite-nahled.jpg

Najlepšie hry na Xbox Series X/S: Top 25

Konzoly Xbox sú domovom mnohých skvelých hier a aj vďaka výborne zvládnutej spätnej kompatibilite už od prvého dňa ponúkajú Xbox Series X a Series S tisíce titulov. Vieme, aké náročné je si medzi nimi vybrať, a preto sme pre vás pripravili náš pravidelne aktualizovaný zoznam najlepších hier pre Xbox Series X/S. 

Prečítať viac »
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií