Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/sapphire-pulse-rx-7900-gre-16g-nahled.jpg

Sapphire PULSE Radeon RX 7900 GRE 16G (RECENZIA A TESTY)

V prípade známej a populárnej hongkonskej spoločnosti SAPPHIRE, môžete najnovšie grafické karty Radeon RX 7900 GRE nájsť vo všetkých dostupných radoch jej ponuky. Okrem špičkovej edície NITRO+ ich tak nájdete aj v tých cenovo dostupnejších radoch PULSE a PURE. My sa dnes na Alza.sk zameriame práve na edíciu PULSE a otestujeme si grafickú kartu Sapphire PULSE Radeon RX 7900 GRE 16G. Ako teda táto na prvý pohľad sympatická karta dopadla v našich testoch? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-7800-xt-gaming-oc-16g-nahled.jpg

Gigabyte Radeon RX 7800 XT GAMING OC 16G (RECENZIA A TESTY)

Ďalšou grafickou kartou Radeon RX 7800 XT, ktorú si dnes na Alza.sk nielen predstavíme, ale aj poriadne otestujeme, je Gigabyte RX 7800 XT GAMING OC 16G z dielne známej taiwanskej spoločnosti GIGABYTE. Ako teda táto grafická karta dopadla v našich testoch a vyplatila by sa vám vôbec jej kúpa? To sa dozviete práve v tejto recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gainward-rtx-4060-ti-panther-16g-nahled.jpg

Gainward GeForce RTX 4060 Ti PANTHER 16G (RECENZIA A TESTY)

Jedným z mála modelov grafických kariet GeForce RTX 4060 Ti, ktoré sa môžu pochváliť kompaktnými rozmermi a zároveň aj systémom chladenia s tromi ventilátormi a 16 GB kapacitou grafických pamätí k tomu, je Gainward GeForce RTX 4060 Ti PANTHER 16G z dielne spoločnosti GAINWARD. Ako dopadla táto grafická karta v našich testoch na Alza.sk a zaslúži si vôbec vašu pozornosť? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-rx-7900-gre-nahled.jpg

Najlepšie grafické karty Radeon RX 7900 GRE

Páči sa vám výkon grafických kariet Radeon RX 7900 GRE a plánujete si jednu zaobstarať do svojho herného PC? Potom by ste rozhodne nemali prehliadnuť tento článok. V ňom sa totiž na tieto grafické karty pozrieme pod drobnohľadom a pokúsime sa medzi nimi vybrať tie absolútne najlepšie. Vďaka ich porovnaniu podľa rozličných kritérií si budete môcť urobiť prehľadný obraz o tom, ktorá z nich by mohla byť tou najlepšou voľbou práve pre vás. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-graficke-karty-rtx-4070-ti-super-nahled.jpg

Najlepšie grafické karty GeForce RTX 4070 Ti SUPER

Páči sa vám výkon grafických kariet GeForce RTX 4070 Ti SUPER a plánujete si jednu zaobstarať do svojho herného PC? Potom by ste rozhodne nemali prehliadnuť tento článok. V ňom sa totiž na tieto grafické karty pozrieme pod drobnohľadom a pokúsime sa medzi nimi vybrať tie absolútne najlepšie. Vďaka ich porovnaniu podľa rozličných kritérií si budete môcť urobiť prehľadný obrázok o tom, ktorá z nich by mohla byť tou najlepšou voľbou práve pre vás. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-strix-rtx-4070-ti-super-o16g-gaming-nahled.jpg

Asus STRIX GeForce RTX 4070 Ti SUPER O16G Gaming (RECENZIA A TESTY)

Jedným z posledných prírastkov do legendárneho radu grafických kariet ROG STRIX (Republic of Gamers) známej taiwanskej spoločnosti ASUS je grafická karta Asus ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O16G Gaming. Tá už na prvý pohľad budí rešpekt, a to nielen svojimi obrími rozmermi, ale aj štýlovým vyhotovením a bohatou výbavou. Ako však táto ROG STRIX dopadla v našich testoch na Alza.sk? Tak presne to sa môžete dozvedieť práve v tejto recenzii, v ktorej sme ju pre vás dôkladne otestovali. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wifi-nefunguje.jpg

Čo robiť, keď nefunguje WiFi?

Vo svete, kde sme neustále online, môže byť výpadok WiFi pripojenie skutočnou katastrofou. Nefunkčné WiFi môže spôsobiť nemalé problémy ako v domácnostiach, tak v kanceláriách. Predstavte si situáciu, kedy potrebujete narýchlo odoslať dôležitý email, sledovať online prednášku, alebo napríklad len streamovať obľúbený seriál, a zrazu sa ocitnete bez pripojenia. Ako postupovať, keď váš notebook nevidí WiFi? Prípadne, keď ste pripojení, ale internet stále nejde. V nasledujúcich riadkoch nájdete praktické rady, ktoré vám pomôžu vrátiť sa späť do digitálneho sveta. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-nahled_1.jpg

Intel i5-14400F vs. AMD Ryzen 5 7600 (DUEL)

Staviate budgetový stroj a neviete si rady s výberom toho správneho procesora? V nižšej cenovej triede okolo 200 – 250 € sú k dispozícii dva modely. Intel Core i5-14400F a AMD Ryzen 5 7600. V dnešných testoch sa pozrieme na duel týchto dvoch CPU ako v náročnom pracovnom prostredí, tak aj v hrách. S ktorým z týchto procesorov vám pôjde práca lepšie od ruky a ktorý nakŕmi lepšie poriadne výkonnú grafickú kartu? Čítajte ďalej! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-recenze-test.jpg

Intel i9-14900KS – To najlepšie z najlepšieho? (RECENZIA A TESTY)

Je možné hranice výkonu posunúť snáď ešte ďalej? Kedysi taká vec bývala iba výsadou overclockerov a výrobcovia hardvéru nechávali ležať priestor na navýšenie úhorom. Počas rokov si túto možnosť ale vzali do značnej miery späť a vydávaný hardvér je už v základe vyhnaný na krv. Nový Intel Core i9-14900KS je skvelým príkladom toho, ako vytlačiť už z výroby aj tú poslednú kvapku výkonu a ponúknuť nadšencom niečo extra. Dnešná recenzia je ako prvým pretestovaním Intel 14. generácie od uvedenia na trh, tak aj duelom s tým najlepším od konkurencie. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-rtx-4070-super-12g-ventus-2x-white-oc-nahled.jpg

MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X WHITE OC (RECENZIA A TESTY)

Pokiaľ do svojho počítača zháňate novú a výkonnú grafickú kartu, ktorá by sa vám navyše vošla aj do vašej existujúcej menšej počítačovej skrine, potom ju budete musieť vyberať z nejakej tej kompaktnejšej edície grafických kariet. Jednou takou je napríklad aj MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X WHITE OC z dielne taiwanskej spoločnosti MSI, ktorá je navyše vyhotovená v peknej bielo-striebornej kombinácii a ktorú sme pre vás na Alza.sk v tejto recenzii tiež dôkladne otestovali. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-duel.jpg

Intel i3-14100F vs. Ryzen 5 5500GT (DUEL)

Máte naozaj, ale naozaj malý budget na procesor a napriek tomu by ste radi ten najvyšší možný výkon? V dnešnom článku sme otestovali dvojicu procesorov s cenovkou len ľahko cez 120 €. Najnovšie štvorjadro od Intelu – i3-14100F proti staršiemu šesťjadru AMD Ryzen 5 5500GT. Ktorý z týchto dvoch procesorov vám poslúži lepšie na prácu a ktorý na hry? Viac už v dnešnom teste, tak poďme na to! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-graficke-karty-rtx-4070-super-nahled.jpg

Najlepšie grafické karty GeForce RTX 4070 SUPER

Ak sa vám páči výkon grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER a plánujete si jednu aj zaobstarať do svojho herného PC, potom by ste rozhodne nemali prehliadnuť tento článok. V jeho aktualizácii, kedy do nášho zoznamu otestovaných grafických kariet po novom pribudla aj Asus TUF RTX 4070 SUPER O12G Gaming, a my sa na tieto grafické karty znova pozrieme pod drobnohľadom a pokúsime sa medzi nimi opäť vybrať tie absolútne najlepšie. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-rog-ryujin-III-360-argb-nahled.jpg

ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB – Najlepší AiO chladič všetkých čias? (RECENZIA A TESTY)

Hľadáte bezpochyby ten najvýkonnejší AiO chladič na trhu, ale zároveň by ste radi navyše trochu tej exkluzivity, poriadnych fičúr a skrátka unikátny kus železa, ktorý bude dominantou vášho herného stroja? Potom je tu ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB. Ten je vybavený luxusným 3.5" 24-bitovým LED displejom, ktorý zvláda prehrávať pestré animácie pri 60 FPS. Čo viac, je vybavený netradičnými magnetickými ventilátormi, ktoré nemajú vo svete chladičov obdoby. A to nie je všetko, viac už v dnešnom článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-vodni-chladic-na-procesor-2024.jpg

Najlepšie 240 mm AiO vodné chladenie na procesory

Máte miniatúrnu PC skrinku a výkonný procesor na to? Potom vám dosť možno nezostáva nič iné ako siahnuť po 240 mm vodnom AiO chladiči. Taký rozmer je ale sám o sebe kompromisom a výber toho správneho chladiča je dôležitejší ako inokedy. V tomto článku nájdete porovnanie 11 AiO chladičov. Zmerali sme chladiaci výkon na 300 W a 200 W na nízke, stredné a vysoké otáčky. Rovnako sme sa pozreli aj na hlučnosť, pretože dobrý chladič je nielen výkonný ale aj tichý. Čítajte ďalej! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rog-ryuo-iii-360-argb-nahled.jpg

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – AiO chladič bez kompromisov (RECENZIA A TESTY)

Premýšľate o chladení procesora vodou, ale nemôžete si v neprebernom množstve AiO chladičov vybrať ten pravý? V nedávnom porovnávacom teste 38 chladičov sa umiestnil na krásnom treťom mieste ASUS ROG RYUO III 360 ARGB, a tak sme si povedali, že si zaslúži vlastnú sólo recenziu. Nejde však o úplne najlacnejší chladič, a preto sa v dnešnom článku pozrieme na to, či je obstarávacia cena obhájiteľná, alebo nie. Čítajte viac! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-7900-gre-gaming-oc-16g-nahled.jpg

Gigabyte Radeon RX 7900 GRE GAMING OC 16G (RECENZIA A TESTY)

Ďalšou grafickou kartou Radeon RX 7900 GRE spoločnosti AMD, ktorú si dnes na Alza.sk predstavíme a tiež riadne otestujeme, je Gigabyte Radeon RX 7900 GRE GAMING OC 16G zo stajne spoločnosti GIGABYTE. A pretože spoločnosť AMD pred nedávnom vydala nové ovládače grafických kariet, ktoré zároveň tiež navyšujú možnosti pretaktovania práve grafických kariet Radeon RX 7900 GRE, tak aj na to sa pozrieme práve v tejto recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/aio-chlazeni.jpg

Vodné chladiče AiO (POROVNÁVACIE RECENZIE A TESTY)

Čím chladiť výkonný procesor? Možnosti sú dve, vzduch a voda. Nie je ale voda ako voda. Správne navrhnutý custom loop, ľudovo povedané dospelý vodník, stojí bez problémov aj niekoľko stoviek. Kompromisom sú takzvané a čím ďalej tým viac obľúbené AiO, alebo All in One. Trh ponúka nepreberné množstvo modelov v rôznych dizajnoch a veľkostiach a vybrať si to správne chladenie nie je jednoduchá úloha. Bez podrobných porovnávacích testov ide takmer o nemožnú úlohu. A aby ste výber mali jednoduchší, otestovali sme 38 chladičov z našej ponuky v rozmeroch 240 mm, 280 mm, 360 mm a 420 mm. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-7700-xt-12g-nahled.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 7700 XT 12G (RECENZIA A TESTY)

Zháňate do svojho PC novú hernú grafiku a príde vám výkon grafických kariet Radeon RX 7700 XT viac ako akurátny, len by ste sa ale radi dostali k nejakej kvalitnejšej grafickej karte s výkonným chladením, ktorá by sa pri hernej záťaži v PC hneď neprezradila zvýšenou hlučnosťou? Možným riešením by mohli byť grafické karty z ponuky spoločnosti SAPPHIRE, obzvlášť potom špičkový rad NITRO+, ktorý reprezentuje grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 7700 XT 12G a ktorú sme pre vás na Alza.sk nezabudli v tejto recenzii tiež dôkladne otestovať. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-7900-gre-16g-nahed.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 7900 GRE 16G (RECENZIA A TESTY)

Grafické karty Radeon RX 7900 GRE spoločnosti AMD majú celkom pohnutú históriu, ktorá však nakoniec práve v tomto týždni úspešne vyústila do ich celosvetového vydania. Prvým zástupcom týchto grafických kariet, ktorého sme pre vás nezabudli taktiež hneď dôkladne otestovať, je grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 7900 GRE 16G z dielne spoločnosti SAPPHIRE. Pre koho je teda táto grafická karta určená a ako sa jej darilo v našich testoch? To všetko sa môžete dozvedieť práve v tejto recenzii. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chlazeni-cpu-test.jpg

Najlepšie vzduchové chladiče pre procesory (RECENZIA A TESTY)

Výber toho správneho procesora pre váš nový počítač je snáď tou najdôležitejšou vecou vôbec. Ak máte vybrané, nastáva otázka, čím budete svoj procesor chladiť. V dnešnom teste sme preverili 12 vzduchových chladičov procesora strednej cenovej kategórie ako do chladiaceho výkonu, tak aj do hlučnosti. Po ktorom chladiči siahnuť pre najnovší AMD Ryzen a po ktorom pre Intel Core? Viac v dnešných testoch. Prečítať viac »
123...
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií