Osviežte sa letnou zľavou na všetko! 😎💥 Nakúpte nad 100 €, v košíku zadajte kód LETNADESINA a objednávku vám zlacníme o 10 €. Akcia platí len do nedele!

Nakupování budoucnosti HP + média Fandi s nami

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/amd-ryzen-5000-recenze-test.jpg

AMD Ryzen 5000 (RECENZIA A TESTY)

Dlho očakávaný moment, na ktorý sa hráči a kreatívci netrpezlivo tešili, je opäť tu! Keď Lisa Su sľubovala, že sa dočkáme agresívneho postupu AMD na trhu, veľa váhy som tomu osobne neprikladal. AMD ale prichádza s ďalšou generáciou Ryzen procesorov na architektúre Zen 3 pod kódovým označením Vermeer a v zmysle posledných udalostí musím uznať, že to asi naozaj myslela vážne. Dosť ale rečí, poďme na reálne testy!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-rtx-3070-ti-fe-recenze-test.jpg

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Founders Edition (RECENZIA A TESTY)

Druhým prírastkom do rodiny grafických kariet AMPERE, ktorý nám spoločnosť NVIDIA minulý týždeň predstavila, je grafická karta GeForce RTX 3070 Ti. Akým výkonom teda disponujú nové grafické karty GeForce RTX 3070 Ti a akými prevádzkovými vlastnosťami sa môžu pochváliť? Ako obstojí v našej recenzii v porovnaní s RTX 3070 a RTX 3080?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-rog-z590-maximus-xiii-hero-recenze-test.jpg

ASUS ROG Z590 MAXIMUS XIII HERO (RECENZIA A TESTY)

Najnovšie procesory 11. generácie Intel Rocket poriadny výkon majú, nie že nie. Ale nič nie je zadarmo a taká i9-11990K si s ABT v pohode vypýta 300 W. To už nie je málo. A aby všetko fungovalo tak, ako má, budete potrebovať nielen poriadne vodné chladenie, ale hlavne nadupanú a solídne vybavenú základnú dosku, ktorá túto šialenú úlohu zvládne ľavou zadnou. 13. generácia MAXIMUS HERO od ASUS ROG je jedna z tých, ktoré si na takúto akciu trúfnu. Viac už v dnešnej recenzii a testoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gainward-rtx-3080-ti-phoenix-12g-nahled.jpg

Gainward GeForce RTX 3080 Ti Phoenix 12G (RECENZE A TESTY)

Když před nedávnem společnost NVIDIA představila své nejnovější grafické karty GeForce RTX 3080 Ti, prakticky žádný z partnerských výrobců neotálel a ihned představil také své nereferenční modely těchto nových a velmi výkonných grafických karet. Jedním z prvních výrobců pak byla společnost GAINWARD, která na trh uvedla svůj základní model grafické karty GeForce RTX 3080 Ti s označením  Gainward GeForce RTX 3080 Ti Phoenix 12G. A jak se této grafické kartě dařilo v našich testech na Alza.cz? Tak o tom to se můžete sami přesvědčit právě v této recenzi!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/evga-rtx-3080-xc3-black-gaming-10g-nahled.jpg

EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK Gaming 10G (RECENZIA A TESTY)

Ak nahliadnete do ponuky grafických kariet spoločnosti EVGA, potom ten najzákladnejší model GeForce RTX 3080 nesie označenie EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK Gaming 10G. Cieli na náročných hráčov, ktorí však nechcú utrácať za vychytávky navyše. S akými kompromismi teda musíte počítať v prípade grafickej karty EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK Gaming 10G a oplatí sa vám vôbec jej kúpa? Na to vám snáď odpovie práve dnešná recenzia!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-gpu.jpg

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Founders Edition (RECENZIA A TESTY)

„Je čas na Tí“, tak presne v tomto duchu boli v keynote spoločnosti NVIDIA Computex 2021 predstavené nové grafické karty GeForce RTX 3080 Ti a GeForce RTX 3070 Ti. Predaj štartuje už 3. júna 2021. V recenzii GeForce RTX 3080 Ti zistíte, ako dopadlo porovnanie výkonu s RTX 3090, RTX 3080 a Radeon RX 6900 XT, ako sú na tom prevádzkové vlastnosti a aká vysoká je cena.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia_1.jpg

Computex 2021 je v znamení noviniek od NVIDIA

NVIDIA na akcii Computex 2021 predstavila dve nové desktopové grafické karty, k tomu množstvo nových notebookov a veľa vylepšení v oblasti hernej grafiky a vizuálnych zážitkov. Pozrite sa na náš súhrn z oficiálnej prezentácie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-tuf-rx-6800-xt-o16g-gaming-recenze.jpg

Asus TUF Radeon RX 6800 XT O16G Gaming (RECENZIA A TESTY)

Ak v ponuke spoločnosti ASUS zháňate grafickú kartu, ktorá by bola nielen výkonná a kvalitne spracovaná, ale zároveň by tiež úplne nezruinovala vašu peňaženku, potom by ste určite mali pozrieť ponuku grafických kariet herné série TUF (The Ultimate Force). Jednou takou by mohla byť napríklad karta Asus TUF Radeon RX 6800 XT O16G Gaming, ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk dôkladne otestovali. Poďme si ju teda najskôr predstaviť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xfx-rx-6900-xt-speedster-merc-319-16g-recenze.jpg

XFX Radeon RX 6900 XT Speedster MERC 319 Black (RECENZIA A TESTY)

Americká spoločnosť XFX je jedným z niekoľkých málo výrobcov, ktorý má svoju ponuku grafických kariet postavenú výhradne okolo grafických čipov spoločnosti AMD. V ponuke tejto firmy tak môžeme nájsť kompletné portfólio Radeonov, vrátane najnovšieho radu grafických kariet RX 6000. Jednou z tých vôbec najvýkonnejších grafických kariet, na ktorú môžeme v ponuke XFX naraziť, je grafická karta s trochu dlhším názvom XFX Raden RX 6900 XT Speedster MERC 319 Black, ktorá sa môže pýšiť nielen výkonom a elegantným čierno-strieborným dizajnom, ale ktorú vďaka jej obrovským rozmerom rozhodne len tak neprehliadnete. A práve túto grafickú kartu sme pre vás dnes na Alza.sk aj dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/evga-rtx-3060-xc-gaming-12g-nahled.jpg

EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G (RECENZIA A TESTY)

Ak ste stredne náročným hráčom počítačových hier a zároveň tiež hľadáte do svojej menšej počítačovej skrine nejakú vhodnú grafickú kartu, možno vás zaujme grafická karta EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G z ponuky spoločnosti EVGA. Práve tá by totiž mohla vďaka svojim ekonomickým rozmerom a výkonu uspokojiť obe vaše požiadavky na výkonnú, avšak nie príliš rozmernú grafickú kartu. Či však v prípade takto malej grafickej karty nebudete musieť počítať aj s nejakými kompromismi, o tom sa môžete presvedčiť sami práve v tejto recenzii, v ktorej sme pre vás grafickú kartu EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12G na Alza.sk dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-procesory-2021.jpg

Najlepšie procesory (2021)

Procesor je bezpochyby tou najdôležitejšou časťou každého počítača. Aký je ale ten najlepší procesor? Koľko má mať jadier? Aké má dosahovať takty? Ako silnú grafickú kartu dokáže nakŕmiť? Ako vysokú spotrebu by mali tie najlepšie procesory mať a čím by sa mali chladiť? A hlavne, aký je ten najlepší procesor za peniaze, ktoré ste ochotní minúť? Tento článok je odpoveďou na najčastejšie otázky a nedoceneným pomocníkom pri výbere toho správneho a najlepšieho procesora v roku 2021. Poďme na to!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-vs-amd-cpu-hry-gaming_1.jpg

Procesory Intel vs. AMD v PC hrách (TESTY A VÝSLEDKY)

AMD vs. Intel. Otázka, s ktorou si lámali hlavu už dávni stoici v helenistickej ére. Dnes už ale nejde o denný chlieb filozofických škôl, ale o existenčnú otázku expertov, ktorých táto téma trápi naprieč diskusnými fórami a sociálnymi sieťami. Ktorý procesor vám prinesie viac radosti a lepší pôžitok z hry? AMD Ryzen 5 5600X, alebo Intel i5-11600K? Alebo snáď Intel i7-11700K, či Ryzen 7 5800X? A čo Ryzen 9 5900X vs. i9-11900K? AMD, alebo Intel? Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-rx-6700-xt-gaming-x-12g-nahled.jpg

MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G (RECENZIA A TESTY)

Spoločnosť MSI patrí k tým nemnohých výrobcom „obojživelníkom“, ktorí svoje grafické karty stavajú nielen okolo grafických čipov spoločnosti NVIDIA, ale aj AMD. Okrem grafických kariet GeForce tak v ponuke tejto taiwanskej spoločnosti nájdete aj kompletné portfólio grafických kariet Radeon, ktoré sú súčasťou hneď niekoľkých hráčskych edícií. Jednou z tých vôbec najatraktívnejších edícií je potom herný rad Gaming, v ktorom môžete nájsť hneď niekoľko zaujímavých kúskov grafických kariet z tábora červených, ako je napríklad MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12G, ktorú sme pre vás dnes na Alza.sk aj riadne otestovali. Ako teda tento najnovší Radeon dopadol v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-6800-16g-recenze.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 6800 16G (RECENZIA A TESTY)

Asi tým najvýznamnejším výrobcom grafických kariet, ktorý má svoju ponuku postavenú výhradne na grafických čipoch spoločnosti AMD, je hongkonská spoločnosť SAPPHIRE. Grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 6800 16G spadá do „kráľovskej“ edície NITRO, ktorá v ponuke SAPPHIRE reprezentuje ten vôbec najvýkonnejší rad grafických kariet, a preto sme ju pre vás dnes na Alza.sk dôkladne otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-rocket-lake-recenze.jpg

Intel Rocket Lake (RECENZIA)

Takmer za dverami je ďalší zásadný launch a tentoraz je na ťahu Intel so svojimi procesormi Rocket Lake-S. Nové čipy, ktoré budú prvou poriadnou zmenou od doby Intel Skylake, čaká ale neľahká úloha, a to držať dych s AMD Ryzen 5000 a pokiaľ možno opäť obhájiť svoje prvenstvo v hernom aj aplikačnom výkone. Ako už je zvykom, tešiť sa môžeme aj na nové čipsety radu 500, na PCIe 4.0, na vysoké takty a pravdepodobne aj na vysokú spotrebu. Rocket Lake prináša niekoľko zaujímavostí a v dnešnom špekulatívnom článku sa na ne pozrieme trochu podrobnejšie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/cue-a-corsair-interface-clanek.jpg

S tuningom PC vám pomôže Corsair iCUE

Ohľadom vývoja nových multifarebných RGB LED svetiel bolo len otázkou času, s čím výrobcovia hardvéru prídu, pretože snaha oživiť celý segment je dlhodobá. Aj preto spoločnosť Corsair vyvinula komplexnú súpravu počítačového príslušenstva, ktoré v spolupráci s aplikáciou iCUE rozsvieti váš herný brloh neuveriteľným spôsobom. Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rtx-3060-gaming-oc-12g-recenze.jpg

Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Grafické karty z hernej edície Gaming spoločnosti GIGABYTE sa vždy mohli pochváliť osvedčeným systémom chladenia WINDFORCE, vyššími taktami grafického čipu a solídnymi prevádzkovými vlastnosťami. Posledným prírastkom do tejto rodiny grafických kariet sa potom stala grafická karta Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12G, ktorá by mohla zaujať nejedného stredne náročného hráča počítačových hier. Či si však jeho pozornosť naozaj zaslúži, o tom sa môžete presvedčiť práve v tejto recenzii, v ktorej sme ju pre vás na Alza.sk otestovali.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gainward-rtx-3060-ghost-oc-12g-recenze.jpg

Gainward GeForce RTX 3060 Ghost OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Po predstavení najnovších grafických kariet GeForce RTX 3060 spoločnosti NVIDIA žiadny z výrobcov nelenil a okamžite uviedol tiež svoje modelové rady týchto nových grafických kariet. Bokom potom nezostala ani spoločnosť Gainward, ktorá predstavila hneď dva modely, Ghost a Pegasus. Tým o niečo prepracovanejším modelom je potom grafická karta Gainward GeForce RTX 3060 Ghost OC 12G s dvojicou ventilátorov, ktorú sme pre vás na Alza.sk tiež dnes otestovali. A ako teda dopadla v našich testoch?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-6700-xt-gaming-oc-12g-recenze.jpg

Gigabyte Radeon RX 6700 XT Gaming OC 12G (RECENZIA A TESTY)

Tým najnovším prírastkom do rodiny grafických kariet RDNA 2 spoločnosti AMD sú grafické karty Radeon RX 6700 XT, ktoré sú založené na novom grafickom čipe NAVI 22, a svojím výkonom by potom mali uspokojiť najmä všetkých náročnejších hráčov počítačových hier. A pretože embargo na informácie okolo týchto nových grafických kariet vypršalo, môžeme vám dnes predstaviť prvého zástupcu, ktorým je grafická karta Gigabyte Radeon RX 6700 Gaming OC 12G z ponuky spoločnosti GIGABYTE. Ako teda táto nová grafická karta dopadla v našich testoch na Alza.sk? O tom sa môžete sami presvedčiť práve v tejto recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nvidia-rtx-3050-recenze.jpg

NVIDIA RTX 3050 a 3050 Ti (ŠPEKULÁCIE)

Rok 2021 už beží na plné obrátky a na odškrtnutie zo zoznamu vychádzajúceho hardvéru nám ostávajú entry-level grafické karty od NVIDIE. Po internete už začínajú kolovať prvé úniky okolo NVIDIA RTX 3050 a 3050 Ti. V dnešnom článku si zhrnieme, čo zatiaľ vieme, a povieme si, čo môžeme od najnižšieho modelového radu GPU NVIDIA pravdepodobne čakať.

Prečítať viac »
123...
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi