Počas sviatku 5.7. je otvorený iba AlzaDrive Senec.

Naše ceny? Posekané! Zaži rýchle doručenie.

Google Pixel 4 a 4 XL (VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ): zdokonalený fotoaparát aj ovládanie gestami

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Mobilné telefóny Google Pixel 4 a Pixel 4 XL sú pravdepodobne posledným veľkým predstavením mobilných telefónov v roku 2019. Oproti predchodcom majú pozmenený dizajn a samozrejme lepší fotoaparát aj výkonnejší hardvér. Radosť ale niektorým používateľom neprinesie ich slabšia výdrž, ktorá celkový dojem trochu kazí. Aká je cena Pixelov 4 a ako sa vôbec podarili? Pridáme zahraničné recenzie a tiež informácie o ostatných produktoch, ktoré sme na októbrovej predstavovacej akcii v New Yorku videli.

Google Pixel 4 a 4 XL (VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ) – OBSAH

 1. Pixel 4 a 4 XL prináša 90 Hz displej bez výrezu
 2. Fotoaparáty Pixelov 4 dostali okrem iného vylepšený nočný režim
 3. Ovládanie Google Pixel 4 pomocou gest
 4. Výkon Pixelov 4 a 4 XL odpovedá top triede
 5. Aká bude výdrž Pixelov 4 a 4 XL?
 6. Android 10 a tri roky aktualizácií
 7. Ako si vedie Google Pixel 4 a Pixel 4 XL v zahraničných recenziách?
 8. Google Pixel 4 a Pixel 4 XL: cena a dostupnosť
 9. Google Buds sú nové True Wireless slúchadlá so zaujímavým dizajnom

Pixel 4 a 4 XL prináša 90 Hz displej bez výrezu

Tento rok sa rôznymi kanálmi dostalo na verejnosť neuveriteľne veľa informácií o Google Pixel 4 a 4 XL, takže sme o nich vedeli takmer všetko. Aj to, že prídu s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, ktorú sme tento rok videli napríklad pri OnePlus 7 Pro a ktorá sa nám veľmi páčila. Google funkciu pomenoval Smooth Display v snahe zdôrazniť, že napr. scrollovanie je na nových Pixeloch plynulejšie ako pri mobilných telefónoch s displejom so 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Miernou nevýhodou je o niečo vyššia spotreba, takže funkciu bude prípadne možné vypnúť v nastaveniach.

i OnePlus 7 Pro (RECENZIA): Smartfón, ktorý mieri vysoko

Samotná veľkosť aj rozlíšenie displejov sa oproti minuloročným modelom nemení, aj tento rok si budeme môcť kúpiť lacnejší 5,7-palcový a drahší 6,3-palcový variant. Google nasadil panely typu P-OLED a vyhol sa použitiu výrezu, kamerka a senzory sa schovali do horného rámčeka. Vzhľad prednej strany tak v dôsledku toho môže pôsobiť trochu nevyvážene, pretože mobilný telefón ako by stál hore nohami. Niektorí používatelia si budú musieť zvyknúť, Google si ale na prehnane luxusný dizajn nikdy nehral a nakoniec vzhľad nie je to, kvôli čomu si používatelia Pixely zaobstarávajú.

Google Pixel 4
Google Pixel 4 nie je celkom bez rámčekov. To ale podľa nás nie je veľký problém. Zadná strana vyzerá minimalisticky.

Bez povšimnutia nezostáva ani zadná strana s veľkou štvorcovou kaplnkou na fotoaparát. Tá sa zdá byť atraktívnejšia ako tá pri iPhone 11 a 11 Pro (Max), ktoré v nich majú jednotlivé prvky usporiadané nesymetricky. Zvyšok zadnej strany pôsobí čisto a minimalisticky. Čítačku odtlačkov prstov v tohtoročných pixeloch nenájdeme, používateľ sa musí spoľahnúť na rozpoznanie v tvári. Google Pixel 4 a 4 XL sa budú predávať v čiernej, bielej a oranžovej farbe.

Fotoaparáty Google Pixel 4 dostali okrem iného vylepšený nočný režim

Pixely vo fotení tradične bodujú a mobilné telefóny Pixel 2 aj 3 patrili medzi najlepšie fotomobily. Google Pixel 4 a 4 XL prvýkrát obdržali duálne fotoaparáty a očakávania boli veľké. Primárny snímač má rozlíšenie 12 Mpx, optiku so svetelnosťou f/1,7 a využíva technológiu Dual Pixel. Druhým do partie potom je 16 Mpx teleobjektív so schopnosťou optického 2-násobného a hybridného 8-násobného priblíženia. K dispozícii je ešte tretí senzor na prácu s hĺbkou ostrosti. To platí pre Google Pixel 4 aj Pixel 4 XL.

Nie je prekvapením, že vylepšenia sa dočkaj aj dnes populárny nočný režim Night Sight, ktorý opäť vylepšuje fotenie počas tmy a zvládne aj fotenie nočnej oblohy vrátane Mliečnej dráhy. Už pred predstavením uniklo na verejnosť niekoľko obrázkov, ktoré bude internetová jednotka používať pri propagácii telefónov, takže sme si mohli o fotoaparátoch Google Pixel 4 urobiť obrázok s predstihom.

Google Pixel 4
Ukážka nočného režimu. Stane sa Google Pixel 4 alebo Pixel 4 XL najlepším fotomobilom?

Google Pixel 4 prináša technológiu dvojitej expozície, ktorá k práci so svetlami a tieňmi v reálnom čase ponúka jednoduchý posuvník (Dual Exposure Controls). To bude dobre využiteľné napríklad pri fotení za zhoršeného svetla. K dispozícii je aj funkcia HDR+ na inteligentné vylepšovanie snímok, čo je vďaka Live HDR+ možné aj v reálnom čase. Ešte dodajme, že obidva fotoaparáty zvládajú optickú aj elektronickú stabilizáciu.

Google Pixel 4
Google Pixel 4 ponúkne funkciu dvojitej expozície s možnosťami úprav v reálnom čase.

Ovládanie Google Pixel 4 pomocou gest

Selfie fotky obstará 8 Mpx kamerka. Nechýba vyššie zmienené odomykanie tvárou, ktoré je podľa výrobcu najrýchlejšie zo všetkých telefónov, a teda aj z iPhonov. Akonáhle vás Pixel 4 spozná, odomkne sa bez toho, aby ste museli prechádzať prstom po displeji. Súčasťou je aj technológia Motion Sense, ktorá pomocou radaru Soli deteguje objekty pred telefónom a ktorá slúži aj na bezdotykové ovládanie.

Mávnutím ruky môžete ovládať hudobný prehrávač a stíšiť prichádzajúci hovor alebo zvonenie budíka. Google zároveň uisťoval, že žiadne objekty neukladá a nezdieľa s ostatnými Google službami. Zlou správou však je, že funkcia bude pravdepodobne podliehať akejsi certifikácii a na Slovensku a v Česku sa jej bohužiaľ nedočkáme.

Výkon Google Pixel 4 a 4 XL odpovedá top triede

Výkonnostne Google Pixel 4 neprekvapili, pod kapotou ukrývajú predpokladanú výbavu, ktorá zodpovedá najvyššej triede. Poháňa ich Snapdragon 855 v kombinácii so 6 GB pamäťou RAM. Vlaňajší Pixel 3 a 3 XL obsahoval len 4 GB, takže ide o nárast. Úložisko ale nijako neprekypuje extrémnou kapacitou, na výber sú iba varianty so 64 a 128 GB kapacitou. Pamäťové karty do nich pritom, rovnako ako pri tretej generácii Pixelov, nedostaneme.

Google Pixel 4
Strieborná mobilnému telefónu Google Pixel 4 takisto pristane.

Aká bude výdrž Pixel 4 a 4 XL?

Ako na tom budú nové Google Pixel 4 po stránke výdrže? Ponúknu kapacitu 2 800 mAh, resp. 3 700 mAh. To je v prípade Pixelu 4 mierny pokles, pri Pixely 4 XL nárast (veľkosti batérií minuloročných Pixelov nájdete v tabuľke nižšie). Novinky však poháňa úspornejší procesor a Google sa tiež určite zameral na optimalizáciu riadenia spotreby. V dôsledku by teda výdrž noviniek mohla byť o niečo vyššia ako pri minuloročných Pixeloch.

i Google Pixel 3a a 3a XL (PREVIEW): lacnejšie Pixely s rovnako dobrým fotoaparátom

K dispozícii je aj 10 W bezdrôtové nabíjanie, ale len cez nabíjací stojan Google Pixel Stand. Na ostatných bezdrôtových nabíjačkách klesá nabíjania na 5 W. Z ďalšej hardvérovej výbavy stoja za zmienku stereo reproduktory, do balenia priložený metrový USB-C <-> USB-C kábel a 18 W adaptér a čipy Pixel Neural Core nahradzujúce predchádzajúce Visual Core a Titan M.

Android 10 a tri roky aktualizácií

Google Pixel 4 a 4 XL samozrejme bežia na čistom Androide 10 s prísľubom bezpečnostných aktualizácií a nových verzií operačného systému po dlhú dobu. iPhony   v tomto bezkonkurenčne vedú, Apple nové verzie iOS posiela aj 5 rokov starým telefónom s jablkom v logu. Na to mobilné telefóny s Androidom ani zďaleka nedosahujú, nové Google Pixel 4 a 4 XL ale majú sľúbenú podporu na 3 roky dopredu.

Google Pixel 4
Je libo oranžový Google Pixel 4?

Pixely 4 tiež prinášajú Google Asistenta novej generácie. Má nové rozhranie a opäť lepšie vníma prirodzenú reč používateľa. Veľkou rýchlosťou obsluhuje za sebou idúce otázky, pričom všetko sa odohráva priamo v smartfóne. To znamená, že Pixel 4 môžete mať na využívanie Asistenta prepnutý aj v letovom režime.

Ako si vedie Google Pixel 4 a Pixel 4 XL v zahraničných recenziách?

Pixely 4 si už veľa zahraničných recenzentov vzala na podrobné analýzy a všetci sa zhodujú, že ako celok ide o skvelé smartfóny, ktoré však majú svoje mušky. Čo presne hovoria?

Google Pixel 4 je skvelý vlajkový fotomobil, avšak nie je dokonalý

Recenziu pre portál theverge.com spísal Dieter Bohn a na rozdiel od nasledujúcich recenzií na to ide trochu inak. Jeho recenzia je spracovaná oveľa viac subjektívne a autora Google Pixel 4 nepochybne zaujal. Užíva si predovšetkým čistotu dizajnu, ale aj softvérovú stránku smartfónu. Na úplný záver recenzie píše: „Nájdete mobilné telefóny Android s lepšími špecifikáciami, ale o to Pixelu nikdy nešlo. Ide naopak o súhru nových funkcií, čo robí Pixel 4 tak čistým a prírodným. Ide teda o niečo, čo sa nedozviete z tabuľky alebo z leaku: Pixel 4 je väčšou radosťou používať než akýkoľvek iný mobil s Androidom“ – problémy, ktoré sa nesú s niektorými funkciami, tu recenzenta teda vôbec nijak netrápia.

V redakcii portálu techradar.com sa pozreli ako na Pixel 4, tak na Pixel 4 XL. Na základný Google Pixel 4 si posvietil recenzent James Peckham. Podobne ako ostatní pri novom Pixely vyzdvihuje predovšetkým kameru, a dokonca hovorí, že dosť možno ide o jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Páči sa mu aj dizajn a displej, avšak smartfón kritizuje kvôli nie príliš funkčnému systému Motion Sense a nízkej výdrži batérie. Uvádza: „Pokiaľ na trhu hľadáte jeden z najlepších fotomobilov, Pixel 4 by mal byť blízko vrcholu vášho zoznamu. Pokiaľ ale hľadáte všestranný mobil nabitý vymoženosťami, možno budete trochu sklamaní..."

Google Pixel 4 XL nie je zlý, ale najskôr sa utopí v konkurencii

Na serveri techradar.com sa pozreli aj na Google Pixel 4 XL. O túto recenziu sa postaral David Lumb. Verziu XL hodnotí dosť podobne ako jeho kolega v prípade základného modelu. Kamera je podľa neho naozaj skvelá a minimalistický dizajn dodáva mobilu na kráse. Vytýka však kostrbaté odomykanie tvárou, málo úložiska a nízku výdrž batérie. Svoju recenziu zhrnul slovami: „Google Pixel 4 XL je jednoducho krásny mobilný telefón, ktorý ale zároveň nie je oveľa lákavejší ako ostatné Androidy. Tomu nepomáha ani skutočnosť, že predné funkcie sú nedôležité a miestami nefunkčné. Vylepšenie rozhrania a kamery ale ukazuje, že sa Google posunul ďalej a uisťuje sa, aby bol Pixel 4 braný do úvahy, aj keď nebude medzi konkurenciou priamo vynikať."

Trochu ústretovejší je k Pixelu 4 XL Kris Carlon z androidauthority.com. Rovnako ako David kritizuje nové funkcie a podpriemernú výdrž batérie. Pridáva potom nespoľahlivosť radaru Soli, ktorý rozpoznáva gestá. Celkovo sa ale zameriava o niečo viac na klady. Páči sa mu predovšetkým 90 Hz OLED displej a skvelý výkon v spojení so svižným operačným systémom. Ani Kris potom nezabudol spomenúť skvelú kameru a čistý dizajn. Vyjadril sa hneď k obom telefónom: „Google Pixel 4 a Pixel 4 XL sú v mnohých smeroch skvelé mobilné telefóny, ale krokov vedľa je tu oveľa viac, než by v tejto cenovej kategórii malo byť. Guľou na nohe sú pre smartfóny výdrž batérie a nízka spoľahlivosť niektorých nových funkcií, a tak je ťažké mobilný telefóny odporučiť aj napriek kamere ako z iného sveta, skvelému výkonu a softvérovému pôžitku."

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL: cena a dostupnosť

Mobilné telefóny Google Pixel 4 a 4 XL sú vlajkové lode so všetkým a tomu zodpovedá aj ich cena. Dobrou správou je, že cena Pixelov 4 štartuje približne na rovnakej úrovni ako tie minuloročné (na niektorých trhoch nižšie, inde vyššie). Ceny Pixelu 4 a Pixelu 4 XL sa na slovenskom trhu spočiatku odhadujú na nasledujúce hodnoty:

Nakoniec ale možno budú o niečo nižšie. Čo sa týka dostupnosti, Pixely 4 sa v USA dostanú na trh 24. októbra 2019.

  Parametre/Model Google Pixel 4 Google Pixel 4 XL Google Pixel 3 Google Pixel 3 XL
  Uhlopriečka displeja 5,7" 6,3" 5,5" 6,3"
  Rozlíšenie a typ displeja 2 160 × 1 080 px, P-OLED 3 040 × 1 440 px, P-OLED 2 160 × 1 080 px, P-OLED 3 040 × 1 440 px, P-OLED
  Pomer strán 18 : 9 19 : 9 18 : 9 19 : 9
  Jemnosť displeja 443 ppi 523 ppi 424 ppi 534 ppi
  Výrez v displeji
  Koľko plochy čelnej strany zaberá displej? 77,2 % 82,8 %
  Procesor Snapdragon 855 Snapdragon 855 Snapdragon 845 Snapdragon 845
  Operačná pamäť RAM 6 GB 6 GB 4 GB 4 GB
  Interné úložisko 64/128 GB 64/128 GB 64/128 GB 64/128 GB
  Operačný systém Android 10 Android 10 Android 9 Pie Android 9 Pie
  Zadný fotoaparát 12,2 Mpx – f/1,7, OIS
  16 Mpx – teleobjektív, OIS, 2× optický zoom, HDR
  12,2 Mpx – f/1,7, OIS
  16 Mpx – teleobjektív, OIS, 2× optický zoom, HDR
  12,2 Mpx – f/1,8, OIS, HDR, video v 4K pri 30 fps 12,2 Mpx – f/1,8, OIS, HDR, video v 4K pri 30 fps
  Predný fotoaparát 8 Mpx – f/2,0 8 Mpx – f/2,2 8 Mpx – f/1,8
  8 Mpx – f/2,2
  8 Mpx – f/1,8
  8 Mpx – f/2,2
  Batéria 2 800 mAh, rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 3 700 mAh, rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 2 915 mAh, 18W rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 3 430 mAh, 18W rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie
  Konektivita USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO USB-C (3.1), NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
  Rozmery 147,1 × 68,8 × 8,2 mm 160,4 × 75,1 × 8,2 mm 145,6 × 68,2 × 7,9 mm 158 × 76,7 × 7,9 mm
  Hmotnosť 162 g 193 g 148 g 184 g
  Stupeň krytia IP68 IP68 IP68 IP68
  Cena od 890 € od 1 190 €
  *Ceny platné k 30. 10. 2018

  Google Buds sú nové True Wireless slúchadlá so zaujímavým dizajnom

  Dnes sme nevideli len Pixely 4, ale aj nové miniatúrne špunty s názvom Pixel Buds. Úplne bezdrôtové (True Wireless) slúchadlá sú dnes trendom a Google nemohol zostať pozadu. Pixel Buds zaujmú už na prvý pohľad svojim dizajnom, ktorý je pre Google typický a veľmi vydarený.

  Buds na jedno nabitie vydržia až 5 hodín, pričom s nabíjacím puzdrom výdrž je 24 hodín. K tomu dokážu automaticky upravovať hlasitosť na základe okolitého hluku a vyčnievajú aj dosahom Bluetooth až 100 metrov. Stáť budú 179 amerických dolárov (asi 200 eur vrátane DPH a cla), na trh sa ale pozrú až v roku 2020. K dispozícii budú v rovnakých farbách ako Pixely 4, teda v čiernej, bielej a oranžovej.

  Ďalej sme sa dočkali tiež nového notebooku s Chrome OS Pixelbook Go, ktorý je tenký 13 mm, vydrží až 12 hodín na jedno nabitie a vyjde na 649 amerických dolárov, teda v prepočte asi 780 eur vrátane všetkých poplatkov. Google tiež ukázal nový domáci reproduktor Nest Mini, ktorý sa bude predávať za cenu 49 amerických dolárov.

  i Mohlo by vás zaujímať

  Mobilné telefóny Google Pixel 4 a 4 XL spoliehajú predovšetkým na fotoaparáty, ktoré budú nepochybne hovoriť do všetkých fotografických rebríčkov. Oceňujeme ale aj schopnosť ísť si svojou vlastnou cestou, napríklad v dizajne. Pixely od nikoho neopisujú a s iným telefónom si ich nepomýlite. Niekomu sa ich vzhľad nemusí pozdávať, nám sa však googlovský dizajnový jazyk páči.

  Google Pixel 4 64GB biela
  Mobilný telefón 5.7" P-OLED 2280 × 1080, procesor Qualcomm Snapdragon 855 8-jadrový, RAM 6 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12.2 Mpx (f/1.7)+16 Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 8 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2800 mAh, Android 10

  -27% 609,90 €
  442,90 €
  Môžete mať dnes od 13:15
  Na sklade > 5 ks
  Objednávací kód: GPX1063b1
  Google Pixel 4 64GB čierna
  Mobilný telefón 5.7" P-OLED 2280 × 1080, 90Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 855 8-jadrový, RAM 6 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12.2 Mpx (f/1.7)+16 Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 8 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2800 mAh, Android 10

  -10% 489,90 €
  441,90 €
  Môžete mať dnes od 13:15
  Na sklade > 5 ks
  Objednávací kód: GPX1063b2
  0
  Vytlačiť
  P-DC1-WEB29
  Zavoláme Vám a odborne poradime
  +421 2 5710 1800
  Otázka na objednávku
  Otázka na tovar
  Prosím, zadajte svoj telefón:
  Zavolajte mi
  Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
  Viac informácií Menej informácií