Získajte doručenie ZADARMO na rok iba za 1 € mesačne! Viac informácií

AlzaPlus+ Reklamácia či vrátenie?

Gran Turismo 7 (INFO) – bezplatný obsah, mikrotransakcie, čeština atď.

Zobraziť katalóg

Gran Turismo 7; wallpaper: cover

Gran Turismo 7 (INFO) – bezplatný obsah, mikrotransakcie, čeština atď.

(Update): Aktualizované informácie o mikrotransakciách a sľubovanej úprave hernej ekonomiky.

Konzola PlayStation je odjakživa spätá s pretekárskou sériou Gran Turismo, ktorá je už dlhé roky hrou zasľúbenou všetkým milovníkom realistického okruhového pretekania. Gran Turismo 7 na tom nič nemení a na PS4 a PS5 priváža vycibrený simulátor s prepracovaným kariérnym režimom aj zábavným multiplayerom. Všetko, čo o Gran Turismo 7 potrebujete vedieť, zistíte v tomto článku.


Autor: Filip NěmecInfo


Zdroj obrázku: Polyphony Digital

Gran Turismo 7 v skratke

  Gran Turismo 7

 • Žáner: Pretekársky simulátor
 • Vývojár: Polyphony Digital
 • Vydavateľ: Sony Interactive Entertainment
 • Čeština, česká lokalizácia: Áno

 • Dátum vydania a platformy: 4. 3. 2022 na PS4, PS5

Gran Turismo 7 (INFO) – OBSAH

Gran Turismo 7: Hodnotenie a metacritic


i Ako hodnotíme Gran Turismo 7?

„Gran Turismo 7 je najlepším dielom série a skvelým pretekárskym simulátorom oslavujúcim motoršport. Žáner pretekárskych hier však nikam výrazne neposúva a inak vynikajúcu hru zrážajú aj technické problémy.“

Pozrite sa na celú recenziu (PS5) vrátane hodnotenia.

A ako hodnotí svet?

Tieto hodnotenia sú platné k 7. 3. 2022.

Gran Turismo 7: Aktualizácie a dodatočný obsah


V tejto chvíli nie je oznámené žiadne DLC či iná forma plateného rozšírenia.

Autori však už potvrdili, že Gran Turismo 7 po vydaní bude dostávať bezplatné aktualizácie. Tie pridajú nové okruhy, vozidlá, eventy a misie do kariérneho režimu, nové súčiastky pre tuning a trate do Music Rally, rovnako ako čerstvý obsah do multiplayera. Upravené bude aj lobby pre online pretekanie a systém penalizácie v pretekoch. Viac podrobností o dodatočnom obsahu autori oznámia už čoskoro.

Gran Turismo 7: Dátum vydania, platformy


Gran Turismo 7 vyšlo 4. marca 2022 na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Ako jedna z prvých PlayStation exkluzivít Gran Turismo 7 neponúka bezplatný PS5 upgrade z PS4 verzie. Vylepšenie na PS5 verziu je spoplatnené 10 dolármi.

Gran Turismo 7 - Announcement Trailer

zdroj: Sony

Oficiálne oznámenie siedmeho dielu pretekárskeho simulátora Gran Turismo prebehlo v júni 2020 na streame PlayStation 5: Future of Gaming.

Gran Turismo 7: Mikrotransakcie


Hoci to pôvodne nebolo oznámené, Gran Turismo 7 obsahuje mikrotransakcie, pridané boli do hry až dodatočne po jej vydaní. Za reálne peniaze si môžete kupovať nové vozidlá, takže na ne nemusíte zarábať pretekaním. Mikrotransakcie obsahuje aj predchádzajúci diel Gran Turismo Sport, ale autori v prípade GT7 išli ešte ďalej. Jednotlivé vozidlá totiž stoja často aj niekoľkonásobne viac ako v GT Sport, navyše si musíte najskôr kúpiť hernú menu (kredity) a až za ňu nakupujete jednotlivé vozidlá, takže na prvý pohľad nemusí byť jasné, akú veľkú sumu reálnych peňazí za auto dávate.

Gran Turismo 7; gameplay: kredity Gran Turismo 7; gameplay: Porsche 919 Hybrid

zdroj: vlastný

Zatiaľ čo v GT Sport môžete kúpiť Porsche 919 Hybrid za 3 €, v Gran Turismo 7 zaň dáte 30 €.

Pridanie mikrotransakcií až po vydaní hry, teda v čase, keď už vyšli recenzie, rovnako ako vysoké ceny vozidiel, vyvolali obrovskú vlnu kritiky a nie je sa tak čomu čudovať, že štúdio už začína otáčať a okrem sľubu čo najrýchlejšej nápravy dáva všetkým hráčom, ktorí vlastnili hru pred 25. marcom 1 milión kreditov ako ospravedlnenie. Už začiatkom apríla potom vývojári sľubujú vybalansovanie celej ekonomiky a úpravu odmien za jednotlivé preteky, ktoré by mali byť vyššie. Napríklad v neskorších pretekoch by sa tak mali odmeny zhruba zdvojnásobiť.

Viac kreditov by sme mali dostať aj za ďalšie aktivity, ako sú pretekárske licencie a ďalšie výzvy v kampani, vyššie odmeny ale pochopiteľne máme očakávať aj v multiplayeri. V nasledujúcich aktualizáciách by malo byť (konečne) umožnené svoje autá predávať a rýchlejšie „bohatnutie“ by mali uľahčiť aj ďalšie nové preteky s atraktívnymi odmenami. V odkaze, ktorý hráčom adresoval priamo riaditeľ štúdia Kazunori Yamauchi, je poznať, že vlna kritika ho zaskočila a vyzerá to tak, že sa v Polyphony Digital pokúsia chyby napraviť. Akonáhle dôjde k úprave mikrotransakcií, článok aktualizujeme.

Viac sa aktuálnemu nastaveniu mikrotransakcií a ekonomiky v Gran Turismo 7 venujeme v recenzii.

Gran Turismo 7: Základná a 25th Anniversary edícia


Gran Turismo 7 vyšlo v dvoch edíciách: základnej a 25th Anniversary edícii obsahujúcej steelbook (iba krabicová verzia) a ďalšie bonusy:

Základná edícia pre PS5 stojí 80 €, pre PS4 70 €. V prípade predobjednávky základnej edície získate:

 • Toyota Castrol TOM'S Supra
 • Mazda RX-VISION GT3 Concept (Stealth)
 • Porsche 917K Living Legend
 • 100 000 kreditov (CR)

Krabicová 25th Anniversary edícia za 100 € obsahuje blu-ray disk s PS5 verziou hry, kód pre stiahnutie PS4 verzie, steelbook a následujúce in-game bonusy:

 • 1 100 000 kreditov (CR)
 • Toyota GR Yaris s unikátnou potlačou
 • 30 avatarov výrobcov a partnerov
 • The Music of Gran Turismo oficiálny soundtrack
 • Toyota Castrol TOM'S Supra
 • Mazda RX-VISION GT3 Concept (Stealth)
 • Porsche 917K Living Legend
Gran Turismo 7; screenshot: 25th anniversary edition

zdroj: Polyphony Digital

Obsah krabicovej 25th Anniversary edície.

Digitálna 25th Anniversary edícia za 105 € obsahuje digitálnu PS4 a PS5 verziu hry a nasledujúce in-game bonusy:

 • 1 100 000 kreditov (CR)
 • Toyota GR Yaris s unikátnou potlačou
 • 30 avatarov výrobcov a partnerov
 • The Music of Gran Turismo oficiálny soundtrack
 • Toyota Castrol TOM'S Supra
 • Mazda RX-VISION GT3 Concept (Stealth)
 • Porsche 917K Living Legend
Gran Turismo 7; screenshot: 25th anniversary digital edition

zdroj: Polyphony Digital

Obsah digitálnej 25th Anniversary edície.

Gran Turismo 7: Čeština, česká lokalizácia


Gran Turismo 7 u nás vyšlo s českými titulkami.

Gran Turismo 7: Gameplay


Po stránke hrateľnosti Gran Turismo 7 nestretli žiadne veľké zmeny. Aj siedmy diel je o realistickom pretekaní na skutočných okruhoch. Zároveň sa ale hry nemusia obávať hráči pretekárskymi simulátormi nepobozkaní. Aj Gran Turismo 7 obsahuje výukový režim, ktorý dokáže aj z úplného nováčika tvrdou prácou a tréningom vytvoriť skúseného pretekára. Pomocnou rukou je tiež množstvo uľahčení a asistentov, ktoré vám z Gran Turizmu síce neurobia arkádu typu Need for Speed, umožnia však aj menej skúseným hráčom užiť si realistické preteky.

Gran Turismo 7; wallpaper: detail vozu

zdroj: Sony

Vozový park s viac než 400 vozidlami je dvakrát tak veľký ako v prípade Gran Turismo Sport.

Hrateľnosť Gran Turismo 7 stojí na čo najrealistickejšej fyzike vozidiel (v čase vydania ich hra ponúka cez 400) a viac ako 34 skutočných, ale aj fiktívnych tratiach v celkom 90 variantoch, ktoré sa autori snažia vždy vymodelovať čo možno najrealistickejšie. V obchode s autami nájdete vozidlá 50 značiek, ako je Chevrolet, Lamborghini, Porsche, McLaren, Honda alebo Aston Martin, ktoré sa budú pod naším vedením preháňať na obľúbených tratiach, ako sú virtuálne Trial Mountain či skutočný Nurburgring alebo Daytona. Kompletný zoznam oznámených vozidiel nájdete tu, zatiaľ čo zoznam oznámených tratí tu.

Do Gran Turismo 7 sa vrátil vizuálny aj výkonnostný tuning. Každé vozidlo má 60 typov výkonových dielov, zatiaľ čo vizuálne úpravy bude možné vykonávať vďaka 650 aerodynamickým dielom. Hrateľnosť potom výrazne ovplyvňuje aj nový PlayStation 5 ovládač DualSense – vďaka haptickej odozve si vychutnáte rozličné kontakty pneumatík s vozovkou, zatiaľ čo adaptívne triggery umožnia pocítiť na vlastnej ruke napríklad zapínanie ABS či rozdiely v nastavení brzdového či plynového pedála. PS5 verzia využíva aj priestorový zvuk, umožňujúci rozpoznať pozície vozidiel okolo seba jednoduchým sluchom.

Gran Turismo 7 s podporou PS VR?

Predošlé špekulácie síce naznačovali, že by Gran Turismo 7 mohlo vyjsť s podporou PS VR, ale nakoniec sa tak nestalo. Je však pomerne veľká šanca, že pomoc pribudne v budúcnosti. Už skôr prezident štúdia Kazunori Yamauchi v rozhovore pre magazín GTPlanet spomenul, že vysoký výkon PlayStation 5 bude dôležitý najmä pre virtuálnu realitu, pričom práve pretekárske hry sú podľa neho pre VR priam ideálne. V septembri 2021 bol na podporu PS VR znovu dotazovaný, odpovedal však, že na túto tému zatiaľ nemôže nič povedať. Žije tak relatívne veľká nádej, že hra dostane dodatočnú podporu pre nový headset PS VR2, ktorý by mohol dokonca vyjsť už koncom tohto roku, poprípade v Polyphony Digital vytvárajú samostatný titul určený iba pre PS VR2.

Gran Turismo 7 - State of Play Deep Dive 4K | PS5, PS4

zdroj: PlayStation

Všetko zásadné, čo Gran Turismo 7 ponúka, autori zhrnuli v polhodinovej prezentácii State of Play.

Gran Turismo 7: Príbeh, kariérny režim


Zatiaľ čo v predchádzajúcom diele Gran Turismo Sport kariéra chýbala, pretože bola hra zameraná najmä na online pretekanie, Gran Turismo 7 má naopak kariérny režim ako svoju hlavnú prednosť. Postup kariérou ako v iných pretekárskych hrách prebieha vyhrávaním pretekov a rozširovaním vašej garáže, aby ste ale neupadli do pretekárskej letargie, obyvatelia mestečka GT Town vám neustále pripravujú nové výzvy a rozprávanie odhaľujúce zaujímavosti zo sveta motoršportu.

Gran Turismo 7; gameplay: GT Town

zdroj: vlastný

Mesto GT Town a jeho jednotlivé budovy zastupujú klasickú hlavnú ponuku.

Spomínané mesto GT Town slúži ako hlavné menu kampane aj celej hry, čo je príjemná zmena od nudných statických ponúk. V „meste“ nájdeme niekoľko obchodníkov s vozidlami, tuning dielňu, výukové stredisko, Gran Turismo kaviareň so špeciálnymi výzvami v podobe jedálnych lístkov či fotografický režim Scapes vracajúci sa z predchádzajúceho dielu, ktorý ponúkne viac ako 2 500 lokácií zo 43 krajín sveta. Kariérny režim však bohužiaľ vyžaduje rovnako ako celá hra okrem arkádového režimu pripojenia k internetu.


Gran Turismo 7 - PlayStation Showcase 2021 Trailer | PS5

zdroj: PlayStation

Zatiaľ čo v predchádzajúcom diele fanúšikovia kariérneho režimu boli ochudobnení, Gran Turismo 7 im všetko plne vynahrádza.

Gran Turismo 7: Multiplayer, splitscreen


Multiplayer je neoddeliteľnou súčasťou série Gran Turismo a nechýba tak ani v siedmom dieli. Hoci je v popredí Gran Turismo 7 najmä kariérny režim pre jedného hráča, všetok online obsah, na ktorý ste zvyknutí z Gran Turismo Sport, tu nechýba. Virtuálne šampionáty, pravidelne organizované ligové zápasy a ďalšie režimy určené pre občasných hráčov, ale aj súťaživých jedincov vyžadujúcich profesionálnu výzvu. Aj tentoraz je podporovaný aj splitscreen pre dvoch hráčov a nechýba ani cross-play medzi majiteľmi PS4 a PS5 verzie.

Gran Turismo 7; gameplay: splitscreen

zdroj: vlastný

Na rozdiel od iných simulátorov Gran Turismo aj tentoraz myslí na vyznávačov splitscreenu.

Gran Turismo 7: Engine, grafika a zvuk


Gran Turismo 7 na PS5 beží v 4K rozlíšení a 60 fps. V prípade PS4 Pro sa musíte uspokojiť s 1800p, respektíve 1080p na štandardnom PS4. V oboch prípadoch ale hra beží pri 60 fps, hoci v náročnejších pasážach môže výnimočne dôjsť k poklesu snímkovania.

Kombinácia 4K a 60 fps na PS5 rozhodne nie je zlá, avšak pôvodne možno štúdio mierilo na úplne iné čísla, už predtým riaditeľ štúdia Yamauchi prehlásil (nie však bezprostredne v spojení s GT7): „Radšej ako zostať na 60 fps ma viac zaujíma 120 fps alebo dokonca 240 fps.“ Či je v súčasnosti oznámených 60 fps kompromis spôsobený vydaním hry aj na PS4, sa asi nikdy nedozvieme.

Podobne ako v prípade napríklad Forzy Horizon 5 chýba podpora ray-tracingu v pretekoch. V prípade Gran Turisma 7 na PS5 je možné aspoň zapnúť ray-tracing pre opakované zábery či fotografický režim Scapes. Okrem funkcií ovládača DualSense podporuje PS5 verzia aj priestorový zvuk. Hra ponúka cez 300 skladieb od 75 umelcov z celého sveta, pričom oficiálny soundtrack Find Your Line je súčasťou 25th Anniversary edície, obsahuje však iba 9 skladieb. Ich zoznam a videá sprevádzajúce oznámenia soundtracku nájdete v oficiálnom oznámení.

Gran Turismo 7; wallpaper: ray-tracing depo Gran Turismo 7; wallpaper: ray-tracing závod

zdroj: Sony

„Iba“ 4K a 60 fps rovnako ako v podstate chýbajúci ray-tracing je zarážajúci aj z toho dôvodu, že Gran Turismo bolo odjakživa sériou, ktorá s každým dielom posúvala hranice technických možností. Vývojári v minulosti ako prví priniesli novinky v podobe odrazov okolia v karosérii vozidiel alebo v piatom diele trojrozmerný režim pre 3D televízor.

Gran Turismo 7: Videá, trailery, screenshoty


Trailery a ďalšie videá môžete nájsť na oficiálnom YouTube kanáli série a obrazové materiály na homepage stránkach hry Gran Turismo 7.

Oficiálne screenshoty a obrázky, galéria

Gran Turismo 7; screenshot: přístrojová deska

zdroj: Sony

(11. 6. 2020): Gran Turismo 7 - Announcement Trailer

Gran Turismo 7 - Announcement Trailer

zdroj: Sony

i

• Zdroje: playstation.com, gtplanet.net, vlastní


4,6 48×
Gran Turismo 7 – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: pretekársky, – či už si pretekový alebo príležitostný jazdec, zberateľ, tuner, dizajnér alebo fotograf – nájdi si svoju líniu vďaka ohromujúcej zbierke herných režimov vrátane obľúbenej kampane, arkády a autoškoly

Zľavnené -43 %
39,90 € 69,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PSV0002
4,4 18×
Gran Turismo 7 – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: pretekársky, pre online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus, – či si pretekový alebo príležitostný jazdec, zberateľ, tuner, dizajnér alebo fotograf, nájdi si svoju líniu vďaka ohromujúcej zbierke herných režimov vrátane obľúbenej kampane, arkády a autoškoly

Zľavnené -42 %
32,90 € 56,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX1207
4,7 102×
Gran Turismo Sport – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: pretekársky a virtuálna realita, pre online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus, – na hranie online je nutné členstvo v službe PS Plus, s podporou FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) pripravilo štúdio Polyphony Digital skvele vyladenú a súčasne prístupnú hru, ktorú si vychutnajú ako príležitostní jazdci, tak aj motoristickí nadšenci

Zľavnené -60 %
7,99 € 19,90 €
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: MSX168
4,9 405×
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller Midnight Black
Gamepad pre PS5, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), integrovaná batéria, vibrácie, podsvietenie, analógové páčky, reproduktor, mikrofón, haptická odozva, čierna farba

73,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 12. 4. 2023
Objednávací kód: MSX005DS2
4,9 405×
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller Cosmic Red
Gamepad pre PS5, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), integrovaná batéria, vibrácie, podsvietenie, analógové páčky, reproduktor, mikrofón, haptická odozva, červená farba

78,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX005DS3
4,7 160×
PlayStation 5 Media Remote
Diaľkový ovládač – pre PlayStation 5, ľahké ovládanie streamovacích služieb, biely

29,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: MSX005RE1
4,7 160×
PlayStation 5 HD Camera
Webkamera – kvalita záberov vo Full HD, integrovaný podstavec, funkcia na odstránenie/orezanie pozadia, 120×189×68mm

48,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX005HDC1
4,7 143×
PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset
Herné slúchadlá – bezdrôtové, s mikrofónom, na hlavu, okolo uší, uzatvorená konštrukcia, rádiofrekvenčné pripojenie, pre PC a PlayStation 5, herný režim, priestorový zvuk 7.1, s ovládaním hlasitosti

89,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 7. 4. 2023
Objednávací kód: MSX005PU1
4,7 143×
PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset, Midnight Black
Herné slúchadlá – bezdrôtové, s mikrofónom, na hlavu, okolo uší, uzatvorená konštrukcia, rádiofrekvenčné pripojenie, pre PC a PlayStation 5, herný režim, priestorový zvuk 7.1, s ovládaním hlasitosti

89,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX005PU2
4,7 160×
PlayStation 5 DualSense Charging Station
Dobíjacia stanica – súčasne možno nabíjať dva ovládače Dual Sense pre PS5, zacvakávacia konštrukcia, AC adaptér, AC napájací kábel

29,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX005ST1
HORI Dual Charger for DualSense Wireless Controller - PS5
Dobíjacia stanica - na bezdrôtové dobíjanie až dvoch ovládačov DualSense Wireless Controller pre herné konzoly PS5, indikátory nabíjania, možnosť súčasne dobíjať a hrať

24,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HORHW131
4,4
PlayStation 5 Standard Console Cover – Midnight Black
Kryt na hernú konzolu – na konzolu PlayStation 5, farebné vyhotovenie: Midnight Black

52,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX005C1
4,4
PlayStation 5 Standard Console Cover – Cosmic Red
Kryt na hernú konzolu – na konzolu PlayStation 5, farebné vyhotovenie: Cosmic Red

48,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX005C2
4,4
PlayStation 5 Standard Console Cover – Starlight Blue
Kryt na hernú konzolu – na konzolu PlayStation 5, farebné vyhotovenie: Starlight Blue

48,90 €
Na sklade
Objednávací kód: MSX005C3
4,4
PlayStation 5 Standard Console Cover – Nova Pink
Kryt na hernú konzolu – na konzolu PlayStation 5, farebné vyhotovenie: Nova Pink

48,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX005C4
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií