Zobraziť katalóg

iPhone 13

iPhone 13 (RECENZIA): revolučný nie je, prináša ale vydarené vylepšenia

Recenzia

Aktualizované • Autor: Jozef Kišantal

Jednou z istôt v mobilnom svete je jesenná udalosť Apple, pri ktorej vždy predstavuje okrem iného nové iPhony. Posledná generácia nesie číslo 13. Už sme si otestovali iPhone 13 Pro, v tejto recenzii si ale posvietime na iPhone 13. Dorazil s oneskorením, vyžiadal som si však rovno zelenú farbu, ktorá je teraz moderná a ktorú cupertinský výrobca predstavil len nedávno. A mobilný telefón je podľa očakávania skvelý. Nie je ale bez chýb. Tu je môj pohľad naň. Ako sa mu v recenzii darilo a pre koho bude najvhodnejšou voľbou, zistíte v nasledujúcich odsekoch.

Recenzia iPhone 13 – OBSAH

 1. iPhone 13 – iPhone lepší o ďalší krôčik
 2. Robustná a sympatická konštrukcia, ktorá sa dobre drží
 3. iPhone 13 má perfektný displej aj zvuk
 4. iPhone 13 fotoaparát: prakticky vždy kvalitné a vyvážené výsledky
 5. Výkon iPhonu 13 je viac ako dostatočný na roky dopredu
 6. Výdrž je oproti predchodcovi dlhšia
 7. Konkurenciou iPhonu 13 môže byť opäť iPhone
 8. Recenzia iPhone 13: zhrnutie
 9. Čo sme o iPhone 13 písali skôr

iPhone 13 – iPhone lepší o ďalší krôčik

Než sa iPhony 13 predstavili, na verejnosť preniklo množstvo únikov, ktoré predvídali, ako budú nadchádzajúce telefóny vyzerať a čo dokážu. Niektoré sa potvrdili, niektoré ale nie. V prípade najnovšej generácie sa napríklad špekulovalo o menšom výreze alebo o čítačke odtlačkov prstov v displeji. Prvého sme sa dočkali, druhého nie. A je otázka, či sa niekedy možnosť odomykania dotykom prsta displeja vôbec stane realitou.

Užší notch je ale viditeľnou zmenou a okrem neho sa odohralo aj množstvo ďalších inovácií, ktoré presne zapadajú do taktiky Apple – prinášať každý rok vylepšenia, ktoré ale nikdy nie sú príliš malé alebo príliš veľké. Vždy tak akurát, aby si zákazník chcel kúpiť iPhone teraz a príliš nezvažoval, či nebude lepšie počkať na ďalšiu generáciu. Medzi upgrady noviniek potom samozrejme patrí opäť vyšší výkon, schopnejší fotoaparát a tento rok, rovnako ako vlani, aj dlhšia výdrž na batériu. A nielen na to sa v tejto recenzii pozrieme.

iPhone 13, recenzia
Mobil iPhone 13 v tmavej zelenej.

Robustná a sympatická konštrukcia, ktorá sa dobre drží

iPhone 13 dorazil v bielej krabičke s vyobrazením seba samého v konkrétnej farbe, v tomto prípade teda tmavo zelenej. Balenie je opäť strohé a obsahuje len USB-C ↔ Lightning kábel, nálepku a stručné inštrukcie. Novinkou je, že Apple nové iPhony teraz rozosiela v ekologickejšom balení ako doteraz a krabičku už nebalí do celofánu. To, že ju už niekto otváral, sa pozná podľa lepiacich krytiek zospodu.

iPhone 13, recenzia iPhone 13, recenzia
Štíhle balenie je už normou. Nasledujú aj ostatní výrobcovia. Rovnako minimalistická je aj krabička s vyobrazením iPhonu 13, ktoré má opäť 3D efekt. Hranu telefónu na krabičke je teda možné cítiť aj po hmate.

Tým hlavným je v krabičke ale samozrejme mobilný telefón. Tmavo zelená je teraz moderná a telefónu pristane. iPhone 13 v nej vyzerá sviežo, ale zároveň decentne a nie gýčovo. Má hliníkový bočný rámček a celý chrbát je lesklý a fotomodul matný. Pre zaujímavosť – u iPhonov 13 Pro je to opačne. Zadná strana je matná, fotomodul lesklý. A na bokoch majú opäť luxusnú nehrdzavejúcu oceľ.

Prvý dojem z iPhonu 13 je ten, že ide o precízne a do detailu spracovaný kus elektroniky. Je to prémiový mobil a taký z neho tiež budete mať pocit, hoci sa vzhľadovo od predchádzajúcej generácie príliš nelíši. V ruke sa veľmi dobre drží, čo je zásluhou vyváženej hmotnosti aj hranatých bokov. Je veľký tak akurát a aj hmotnosť, hoci narástla, je stále prijateľná.

Recenzia iPhone 13 Recenzia iPhone 13 Recenzia iPhone 13 Recenzia iPhone 13
iPhone 13 na priamom slnku. Boky sú štýlovo matné, chrbát lesklý.

S iPhonom 12 ale totožné nie sú. Apple pri iPhone 13 zmenšil výrez, ktorý je užší, ale zároveň približne o milimeter hrubší. Inak usporiadal objektívy vo fotomodule, pričom dôvodom nebude pravdepodobne len potreba zmeny dizajnu, ale skôr umiestnenie väčšieho senzora a nový typ stabilizácie. Rovnako fotomodul viac vystupuje, takže telefón neleží na stole rovno a pri dotyku displeja prstom sa kýve. Toto potom vyriešite použitím krytu. Reproduktor spolu so slúchadlom sa tiež posunul viac nahor.

Medzigeneračné rozdiely sú zanedbateľné v rozmeroch a do značnej miery aj v hmotnosti – tá sa zvýšila o 10 gramov na 174 g. To je mimochodom podstatne menej, než má iPhone 13 Pro, ktorý je síce približne rovnako veľký, ale váži 204 g. teda môže byť, okrem nižšej ceny, argumentom pre kúpu iPhonu 13.

i

iPhone 13 Pro (RECENZIA): brilantné parametre zabalené v kovovom tele

iPhone 13 má perfektný displej aj zvuk

Displej iPhonu 13, ktorý kryje sklo s keramickou ochranou, je perfektný a nič na tom nemení ani fakt, že paradoxne v ňom sa zároveň skrýva pravdepodobne najväčšia slabina celého telefónu. A to absencia 120 Hz obnovovacej frekvencie, akú majú iPhone 13 Pro alebo 13 Pro Max. iPhone 13 za 800 eur ju nemá. Majitelia Androidu sa mu môžu v tomto právom smiať, a budú mať pravdu. Aj niektoré telefóny za tretinovú cenu zvládnu 90 alebo 120 Hz, hoci s nimi nevedia pracovať tak dobre ako napríklad iPhone 13 Pro. Počkať si tak pravdepodobne budeme musieť do ďalších generácií, podľa únikov do budúcej alebo tej ďalšej, v ktorých by sa rýchly panel mohol objaviť. Momentálne si ale záujemcovia o iPhone 13 môžu nechať zájsť chuť na vysoko plynulé zobrazenie ako v Pro variantoch.

Na druhej strane plynulosť nie je niečo, na čo by sa kedy používatelia iPhonov sťažovali, a rozdiel nemusí byť pre niekoho ľahké spoznať ani pri priamom porovnaní. Hendikep to však je, nie je na čo sa vyhovárať. Displeju ale v iných ohľadoch nemožno nič vytknúť a objektívne aj subjektívne patrí medzi to najlepšie na trhu.

iPhone 13, recenzia iPhone 13, recenzia
iPhone 13.

Inak ide o Super Retina XDR OLED displej s uhlopriečkou 6,1 palca, rozlíšením 2 340 × 1 080 px a podporou HDR10. V lete oceníte vyšší jas, ktorý teraz bežne dosahuje 800 nitov, pričom ide o nárast z približne 625 nitov pri iPhone 12. Viditeľnou zmenou je menší výrez vďaka použitiu nových senzorov na odomykanie obrazovky tvárou. Len pre úplnosť – ide z pohľadu dizajnu len o kozmetickú úpravu, pretože zvyšné väčšie miesto nie je nijako využité.

Skvelý je aj zvuk, ktorý má vyvážené výšky, stredy aj basy. Navyše mu nechýbajú technológie Spatial Audio a Dolby Atmos. Dalo sa očakávať, že zvuk bude jeden z najlepších medzi konkurenciou, a v praxi sa to potvrdilo.

i

iPhone SE 2022 dostal nový čip, starý dobrý dizajn a opäť peknú cenu

iPhone 13 fotoaparát: prakticky zakaždým kvalitné a vyvážené výsledky

Podobné očakávania u iPhonov bývajú aj v prípade fotoaparátov. Ako je pritom v posledných rokoch už zvykom, Apple na ne veľmi láka a vo svojich prezentáciách vrátane predstavení im dáva veľa priestoru. V celom rade iPhone 13 sú fotoaparáty podobné tým u predchodcov, teda radu iPhone 12. Zostava fotoaparátov v iPhonu 13 je nasledujúca:

 • Hlavný – 12 Mpx, svetelnosť objektívu f/1,6, ohnisková vzdialenosť 26 mm, veľkosť pixelov 1,7 µm, zaostrenie dual pixel PDAF, optická stabilizácia s posuvom snímača.
 • Širokouhlý – 12 Mpx, svetelnosť objektívu f/2,4, ohnisková vzdialenosť 13 mm, veľkosť pixelov 1,0 µm, zaostrenie dual pixel PDAF.
 • Selfie kamera – 12 Mpx, svetelnosť objektívu f/2,2, ohnisková vzdialenosť 23 mm, veľkosť pixelov 1,0 µm.

Fotoaparáty však nie sú rovnaké. Ultraširokouhlý a selfie fotoaparát sa nelíšia od tých v iPhone 12, v prípade hlavného ale iPhone 13 dostal nový senzor Sony s väčšími pixelmi (1,7 µm oproti 1,4 µm), ktorý vlani patril výhradne iPhonu 12 Pro Max a ktorý dokáže zachytiť viac svetlá. Podľa Apple je to o 47 % viac.

iPhone 13, recenzia
iPhone 13.

Novinkou je tým pádom aj nový typ stabilizácie s posuvom hlavného senzora, kedy sa v reálnom čase stabilizuje snímač a nie objektív. To sme teda mohli vidieť na minuloročnom vrcholnom iPhone a teraz ho dostáva kompletný „trinástkový“ rad. Do podoby výsledných fotiek a videí potom hovoria aj softvérové vylepšenia ako Smart HDR alebo napríklad nočný režim, ktoré vychádzajú z nového čipsetu.

Fotoaparáty a fotky teda rovnaké ako pri iPhone 12 nie sú, hoci za dobrého svetla sú prakticky na nerozoznanie od predchodcu. Fotkám za pekného počasia ale v podstate nemožno nič vytknúť, čo okrem iného znamená, že už vlani boli veľmi dobré. Sú správne kontrastné, detailné a majú realistickú a vyváženú farebnosť vrátane vyváženia bielej. Snímky tiež obsahujú veľmi málo šumu.

Ultraširokouhlý fotoaparát má tiež veľmi dobrú farebnosť aj kontrast, tu už však pri bližšom pohľade ubudne ostrých detailov a ostro vykreslených kontúr detailov ako napríklad lístie na zemi.

iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát, HDR
iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát, HDR iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát, HDR iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát, potrétny režim
iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát iPhone 13, recenzia, širokouhlý fotoaparát
iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát iPhone 13, recenzia, hlavný fotoaparát

iPhone 13 na rozdiel od iPhonu 13 Pro alebo 13 Pro Max nemá optické priblíženie, takže vystačiť si musíme len s digitálnym. To ale samozrejme nie je tak precízne ako optické a v niektorých prípadoch nie je ani také dobré ako pri konkurenčných vlajkových lodiach. iPhone 13 tiež na rozdiel od telefónov z radu Pro nezvládne makro zábery. Hmyz alebo kvet si odfotiť môžete, ale iPhone 13 to zvládne nie napríklad z 2 cm, ale z väčšej vzdialenosti. HDR však funguje skvele, rovnako tak portrétny režim, ktorý veľmi dobre určuje, na čo zaostriť a čo nechať rozmazané.

i

Najlepšie telefóny 2022 (AKTUALIZOVANÉ)

Pri nočnom režime si miera detailov, farebné podanie či kontrast zasluhujú uznanie. Fotky nijako zvlášť nekazí ani nízka úroveň šumu. Apple nám pritom jeho používanie uľahčuje tým, že sa v šere a za tmy, teda za nižšej hladiny svetla, spúšťa automaticky. Je to ale možné v nastavení deaktivovať, pokiaľ by ste túto funkciu chceli mať pod kontrolou.

iPhone 13, recenzia iPhone 13, recenzia
iPhone 13, recenzia iPhone 13, recenzia
iPhone 13, ukážky fotiek. Vľavo hore – hlavný fotoaparát so zapnutým nočným režimom, vpravo širokouhlý. Vľavo dole – hlavný fotoaparát bez nočného režimu, vpravo širokouhlý.

Night mode je na iPhone 13 veľmi rýchly a k dispozícii na všetkých fotoaparátoch vrátane predného. Najlepšie výsledky podáva samozrejme na tom hlavnom, kde oproti štandardnému režimu, ktorý zachytáva realistickejšie, pridáva na farebnosti, detailoch aj kontraste. Pekné sú aj nočné snímky z ultraširokouhlého fotoaparátu, hoci už obsahujú o niečo viac šumu. Stále to ale na bežné zdieľanie stačí. Pokiaľ nočný režim na tomto fotoaparáte vypnete, fotky už viditeľne stmavnú a prídu o ďalšie detaily, ale aj farebnosť.

Celkovo je fotenie napríklad pri večerných prechádzkach mestom veľmi príjemné. Všetko je rýchle a bez čakania, žiadne pomalé spracovanie, a výsledky sú naozaj pekné. K radosti z fotenia rozhodne prispieva aj istota, že iPhone zakaždým podá očakávateľný výkon a viac-menej vždy je výsledok podarený.

i

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZIA): Praktický a všestranný telefón

Vytváranie videí je dlhodobo ďalšou silnou stránku iPhonov a objektívne povedané takmer nemá konkurenciu. Je možné natáčať HDR videá v Dolby Vision a s rozlíšením až 4K videá so 60 snímkami za sekundu a iPhony 13 sa môžu pochváliť novinkou v podobe filmárskeho režimu. Ide o mód, kedy telefón je pri natáčaní schopný automaticky v reálnom čase zaostrovať na rôzne osoby, predmety a pod., ktoré algoritmus vyhodnotí, že by na ne zaostriť mal.

Funkcia funguje, ale 100 % spoľahlivá nie je, takže za horších svetelných podmienok niekedy bojuje s tým, na koho a kam presne zaostriť. Ide o podobný „boj“ ako v prípade bokeh fotiek lacnejších telefónov – niekedy sa stane, že aj niečo v popredí nechá rozmazané alebo hranicu rozmazanosti nezvolí vždy úplne správne. Pokiaľ ale také video natočíte a výsledok by vám nevyhovoval, zmenu zaostrenia môžete vykonať spätne ručne.

iPhone 13, recenzia
iPhone 13.

iPhone 13 pri natáčaní zachytáva stereo zvuk, pričom nechýba ani funkcia zvukového zoomu. Pri nahrávaní videa môžete mobilu upresniť, kam chcete, aby svoje mikrofóny zameral. Ďalšiu zábavu si potom pri fotení môžete užiť použitím fotografických štýlov, napríklad Živý, Bohatý kontrast, Teplý alebo Chladný. Po ich zvolení fotoaparát v tomto štýle fotí.

iPhone 13 sa teda od iPhonov 13 Pro vo fotoaparáte líši v niekoľkých veciach. Nemá napríklad teleobjektív, takže zobrazenie si opticky nepriblížite. Chýba tiež RAW režim, ProRes video alebo skener LiDAR pre kvalitnejšie portréty v nočnom režime. Drahšia dvojica je tiež vybavená senzorom s väčšími pixelmi (1,9 µm), a sú teda schopné zachytiť viac svetla.

i

Samsung Galaxy S21 FE 5G (RECENZIA): Budú početné vylepšenia stačiť?

Výkon iPhonu 13 je viac než dostatočný na roky dopredu

S výkonom iPhonu 13 problém mať nebudete. Apple 15 Bionic odvádza skvelú službu, hoci tohtoročný medzigeneračný skok vo výkone nie je taký veľký ako predtým. Pri zapojení jedného jadra dosiahol v benchmark Geekbench 5 skóre 1 725 a pri skúške všetkých jadier to je 4 615 bodov. Pre porovnanie, iPhone 12 (alebo iPhone 12 mini) má tieto parametre: 1 573 pri zapojení všetkých jadier, 3 867 bodov pri jednom jadre.

V praxi to znamená opäť žiadny problém pri akejkoľvek činnosti vrátane hrania hier alebo úpravy fotiek či videí. Rezerva sa bude hodiť aj o pár rokov, keď pocítite, že iPhone 13 na výkone nijako nestráca. A to aj napriek tomu, že operačná pamäť je len 4 GB. To sa môže zdať ako výsmech, ale nijako zvlášť nelimituje, hoci napríklad 6 GB ako pri modeloch Pro by bolo samozrejme pozitívom. Správa pamäte je ale veľmi dobrá a spúšťanie aplikácií taktiež rýchle.

iPhone 13, recenzia
iPhone 13.

Výdrž je oproti predchodcom dlhšia

Používatelia sa pravdepodobne nebudú sťažovať ani na batériu a výdrž iPhonu 13, ktorá bola ešte pred pár rokmi pri jablčných telefónoch na smiech, Apple sa ale časom chytil za nos a na výdrži svojich telefónov v posledných rokoch znateľne zapracoval. Už napríklad iPhony 12 na tom boli lepšie ako iPhony v minulosti, iPhony 13 výdrž ale opäť navyšujú. A to aj napriek faktu, že kapacita akumulátora pri iPhone 13 je len 3 240 mAh. Svoju zásluhu na veľmi dobrej výdrži má aj vysoko výkonný a zároveň úsporný čipset a celkovo dobre zvládnutý battery management.

Priame porovnanie s predchodcom nemám, pretože som u predchodcu testoval iPhone 12 mini, ale Apple pri iPhone 13 sľubuje zlepšenie v priemere o 2,5 hodiny, čo nie je málo. Bez problémov ma iPhone 13 s rezervou odprevadil po celý deň, a to som fotil, surfoval na internete, chatoval, púšťal videá alebo chvíľu hral hry. Tu si telefón rozhodne zaslúži pochvalu.

i

Telefóny Xiaomi 12 (PREVIEW): nový čipset, skvelé fotoaparáty a bleskové nabíjanie

Škvrnkou tak trochu zostáva pomalšie 20 W nabíjanie, pričom androidová konkurencia jablčným telefónom v tomto s prehľadom ukazuje chrbát. Apple pravdepodobne chce zachovať čo najdlhšiu životnosť batérie šetrnejším pomalším nabíjaním, ale hodnota príliš neoslní. V praxi toto ale opäť nemusí byť problém, keď napríklad nabíjate cez noc alebo ráno v práci, keď svoj telefón aj tak nepoužívate.

Konkurenciou iPhonu 13 môže byť opäť iPhone

Keď už sme pri tej konkurencii, veľmi záleží na uhle pohľadu. Pre niekoho je konkurentom iPhonu opäť len iPhone, pretože jednoducho chce len mobil s iOS ekosystémom a všetkým okolo. Ten samozrejme bude zvažovať aj model iPhone 13 mini, ktorý má ale menší displej či výdrž na batériu. Schopnosti sú však rovnaké a výhodou môže byť cena.

Alebo naopak môžu pokukovať po modeloch iPhone 13 Pro a Pro Max, ktoré majú pokročilejšiu fotosústavu a napríklad aj 6 GB pamäte RAM. Odlišujú sa aj luxusnejším vzhľadom, stoja ale tiež výrazne viac. iPhone 13 Pro o 337 , 13 Pro Max potom o 437 €.

Ďalšou možnosťou je zvoliť predchodcu, teda iPhone 12. Ten je v rovnakej pamäťovej verzii len o 23 € lacnejší (789 € vs. 812 €), to ale môže byť naopak jeho hendikep. Len o 23 € drahší iPhone 13 je výkonnejší, dlhšie vydrží na batériu a dlhšie bude dostávať podporu. V mnohých veciach sa však nelíši a prechádzať z iPhone 12 na iPhone 13 neprinesie veľkú zmenu. Pokiaľ vlastníte iPhone 12, upgrade bude dávať zmysel len v prípade, že si nový iPhone kupujete každý rok, pretože chcete mať vždy aktuálny model a ten existujúci napríklad odovzdáte niekomu z rodiny. Ak však vlastníte niektorý zo starších iPhonov, prechod už bude viac odôvodniteľný.


iPhone 13, recenzia iPhone 13, recenzia
Vľavo iPhone 12, vpravo iPhone 13. Môžeme vidieť inak usporiadané fotomoduly a menší výrez pri novšom modeli

Pokiaľ nechcete za každú cenu zostávať pri Apple, existuje samozrejme konkurencia aj z opačného brehu. Tou najbližšou je Samsung Galaxy S22, ktorý má rovnako veľký displej a podobnú cenu aj výkonnosť. Odchýlky sa samozrejme nájdu, hlavné rozhodovanie sa ale v tomto prípade zrejme odohrá v rovine iOS vs. Android. Preferencie nech si porovná každý sám, či už si ale vyberiete ten alebo onen, chybu rozhodne neurobíte.

iPhone 13, recenzia, konkurencia Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 je priamou konkurenciou iPhone 13.

Recenzia iPhone 13: zhrnutie

iPhone 13; recenzia

iPhone 13

Mobily

iPhone 13 je taký, aký každý čaká, že nový iPhone bude. Apple mu opäť vtlačil niekoľko vylepšení prakticky vo všetkých smeroch. Okrem bezchybného spracovania, výkonu a podareného vzhľadu (aj najmä v novej farbe) je to aj opäť celkovo o niečo schopnejší fotoaparát. Výrobca navyše solídne zapracoval aj na výdrži. Nemá ale 120 Hz displej, rovnako v rýchlosti nabíjania má čo doháňať a možno chýba nejaká výraznejšia nová vychytávka, ktorá by viac charakterizovala „trinástkový“ rad a ktorá by ešte viac nalákala nových zákazníkov. Iné chyby ale nemá, a pokiaľ chcete najnovší iPhone bežnej veľkosti a nepožadujete pokročilejšie technológie a funkcie pri fotení, iPhone 13 bude jasnou a ľahko obhájiteľnou voľbou.

Klady

 • Dlhšia výdrž na batériu
 • Bezchybný výkon, aj napriek 4 GB RAM
 • Prvotriedna konštrukcia a pekný dizajn
 • Spoľahlivý fotoaparát
 • Za rovnakú cenu dvojnásobné úložisko
 • Spoľahlivý a hladký chod, rýchle načítanie aplikácií
 • Odolnosť 6 m pod hladinou počas 30 minút

Zápory

 • Len 60 Hz obnovovacia frekvencia
 • Pomalšie drôtové aj bezdrôtové nabíjanie
 • Chýba nejaká výraznejšia nová funkcia alebo technológia
i Mohlo by vás zaujímať

iPhone 13 je podarený telefón, pre ktorý sa rozhodne množstvo ľudí na celom svete. A budú na to mať dobré dôvody. Okrem klasických vylepšení ako zvýšeného výkonu alebo opäť schopnejšieho fotoaparátu to je napríklad znateľne dlhšia výdrž na batérii. Chýba ale 120 Hz displej alebo rýchlejšie nabíjanie. Pokiaľ sa však bez toho zaobídete, iPhone 13 vám odvedie perfektnú službu.

Jozef Kišantal

Jozef Kišantal

Milovník technológií, produktivity, behania, jazdy na bicykli a priaznivec moderných tendencií v spoločnosti. Rád sa hrám s mobilnými hračkami všetkých platforiem, hlavu si čistím v prírode a veľkú radosť mi robí rodina.

Čo sme o iPhone 13 písali skôr

Sponzorovaný článok

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Napokon sme sa dočkali, Apple svetu ukázal najnovšiu generáciu svojho telefónu. Základným modelom je Apple iPhone 13 a my sa môžeme tešiť hneď z niekoľkých noviniek. Poďme si o novom modeli povedať viac.

iPhone 13, úvod

iPhone 13 (PREVIEW) – OBSAH

 1. Základný iPhone 13 je tu a má čo ponúknuť
 2. iPhone 13 prešiel decentným redizajnom
 3. Výkon čipu A15 v iPhone 13 poteší hráča aj bežného používateľa
 4. iPhone 13 sa stáva ešte lepším fotomobilom a kamerou
 5. iPhone 13 má aj ďalšie esá v rukáve
 6. Porovnanie všetkých modelov iPhone 13
 7. Čo sme o iPhone 13 písali skôr

Základný iPhone 13 je tu a má čo ponúknuť

V roku 2020 sa Apple pochválil vydarenou generáciou iPhone 12. Ako každý rok na jeseň nám predstavuje generáciu novú. Teraz sme sa dočkali predstavenia hneď štyroch nových modelov generácie iPhone 13. Úplne novými smartfónmi v ponuke Apple sú iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Poďme si predstaviť základný model iPhone 13.

iPhone 13, dizajn
Prvé viditeľné dizajnové zmeny nového Apple iPhone 13. Zdroj: apple.com

Okrem nového radu smartfónov Apple iPhone Apple na svojej keynote predstavil tiež ďalšie inteligentné produkty. Patrí medzi ne vylepšený tablet Apple iPad, iPad mini a smart hodinky Apple Watch Series 7.

iPhone 13 prešiel decentným redizajnom

Často sú nové generácie telefónov posudzované podľa toho, ako veľmi sa zmenili po stránke vonkajšieho vzhľadu. Tu iPhonu 13 nemôžeme uprieť pekné kozmetické zmeny. Pri pohľade na prednú stranu upúta užší rozmer horného výrezu obrazovky. To napomôže väčšej využiteľnej ploche displeja. Ďalšími zmenami prešiel chrbát iPhonu 13.

iPhone 13, farebné varianty
Z palety farieb si zrejme vyberie každý. Zdroj: apple.com

Podľa predpokladov sa miernych zmien dočkáme aj tu. Model iPhone 13 má dvojicu zadných fotoaparátov nie už pod sebou, ale umiestnenú uhlopriečne. Rozdiel oproti iPhonu 12 je tu zrejmý. Okrem rozloženia výrezu a fotoaparátov sa dočkali zmien ešte farebné varianty. Apple iPhone 13 si zaobstaráte celkom v 5 odtieňoch – hviezdnej bielej, temne atramentovej, modrej , ružovej a (PRODUCT) RED, teda červenej.

Výkon čipu A15 v iPhone 13 poteší hráča aj bežného používateľa

Užší výrez priniesol viac miesta na displeji, ktorý si zachováva uhlopriečku 6,1". Kvalitné zobrazenie je v novej generácii podporené aj vyšším maximálnym jasom s hodnotou 800 nitov pre lepšie zobrazenie na priamom slnku.

i Apple Watch Series 7 (NOVINKA) – väčší displej, odolnejšia konštrukcia, a ešte rýchlejšie nabíjanie
iPhone, displej
Menší výrez nových iPhonov ponecháva viac pixelov obrazu. Zdroj: apple.com

Vyšší výpočtový výkon k novým generáciám iPhonov neodmysliteľne patrí. Aj tento rok je californská spoločnosť pripravená ohromiť výkonným čipom. Ide o procesor A15 Bionic. Čip sa štandardne vyrába pokročilým 5 nm výrobným procesom, má 6 jadier a pokročilejšiu neurónovú jednotku. Výkonu všeobecne nemožno nič vytýkať, Apple si dokáže skvele postrážiť, aby aj nasledujúce updaty systému iOS mobilný telefón nezaťažili, a ten tak aj po rokoch bežal úplne plynulo. Nové iPhony samozrejme idú do predaja s už predinštalovaným systémom iOS 15.

iPhone 13, výkon v nenápadnom tele
iPhone 13 sa nezdá, ale výkonnostne stačí aj modelom iPhone 13 Pro. Zdroj: apple.com

Nová generácia iPhone 13 plošne priniesla väčšie batérie. Tie sú navyše podporené energeticky úspornými komponentami, akými je práve procesor Apple A15 Bionic. Na lepšiu výdrž batérie sa nemôže hnevať snáď žiadny používateľ. Túto novinku určite každý nadšene uvíta. Prehrávať video môžete až o 2 hodiny dlhšie ako s iPhonom 12.

iPhone 13 sa stáva ešte lepším fotomobilom a kamerou

Ako vylepšiť už tak veľmi dobré fotoaparáty? Apple sa o to pokúsil a výsledok stojí za to. Dvojica širokouhlý a ultraširokouhlý snímač nechýba a nezmenilo sa ani ich rozlíšenie 12 Mpx. Základný Apple iPhone 13 si však po novom vyslúžil funkciu posuvu senzora hlavného fotoaparátu, ktorou do toho času disponoval iba najdrahší iPhone 12 Pro Max. Táto funkcia zaistí stabilizáciu celého senzora, nie iba šošovky, čím prispeje napríklad k lepším výsledkom u nočných fotografií.

iPhone 13, nočný režim
Nočný režim je súčasťou aj širokouhlého snímača iPhone 13. Zdroj: apple.com

Úpravu fotiek zvládnete hravo a profesionálne vďaka prítomnosti fotografických štýlov. iPhone 13 tiež teraz zvládne rozmazať pozadie nielen pri fotení, ale tiež pri nahrávaní videí. Apple túto funkciu nazval filmársky režim a môžete ho použiť pri kvalite 1 080p a 30 snímkach za sekundu. Zvládne ho dokonca aj predná selfie kamera.

i Najlepšie fotomobily 2021

iPhone 13 má aj ďalšie esá v rukáve

V rámci konektivity a ďalších funkcií pri Apple iPhone samozrejme nechýba 5G mobilné pripojenie, NFC platby cez Apple Pay, WiFi 6 a kvalitné skenovanie tváre Face ID. Po minuloročnej premiére si tiež tento rok môžeme pripomenúť užitočné magnetické doplnky MagSafe. Vyberať je možné medzi mnohými variantmi MagSafe príslušenstva. Základným pamäťovým variantom sa potom stáva 128 GB verzia, pričom jej cena začína na 899 €.

Porovnanie všetkých modelov iPhone 13

Ak sa vám funkcie pozdávajú, ale páčil by sa vám ešte kompaktnejší mobil, bude vás zaujímať Apple iPhone 13 mini. Ak túžite fotiť makro snímky a oceníte dynamickejší displej, voľte model iPhone 13 Pro.

Parametre/
Model
iPhone 13 mini iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
Displej 5,4" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,7" (19,5 : 9)
2 340 × 1 080 px, 476 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 778 × 1 284 px, 458 ppi
OLED, 60 Hz OLED, 60 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 60 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 60 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps
ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/1,8 ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/1,8
- - teleobjektív: 12 Mpx, f/2,8 teleobjektív: 12 Mpx, f/2,8


senzor LiDAR senzor LiDAR
Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2
Čipset Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic
Interné úložisko 128/256/512 GB 128/256/512 GB 128/256/512/1 000GB 128/256/512/1 000 GB
Podpora sietí 5G
Akumulátor rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W
Cena 799 € 899 € 1 149 € 1 249 €
*Ceny sú platné k dátumu 14. septembra 2021.
i Mohlo by vás zaujímať

Model Apple iPhone 13 si polepšil v mnohých smeroch a vylepšil aj to, čo sa vylepšuje ťažko. Fotoaparáty a natáčanie videí sa posunulo znovu o kus ďalej, výkonnejší čip znesie vyššiu záťaž, a pritom je energeticky úspornejší. iPhone 13 má skvele nakročené. Postačí vám základný model, alebo sa poobzeráte po modeloch Pro?

Čo sme o iPhone 13 písali skôr

Článok


Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Súčasná generácia Apple iPhonov priniesla napríklad staronový hranatý dizajn, 5G alebo novinky v oblasti fotoaparátov. Stále bližšie sme však predstaveniu radu iPhone 13, ktorý príde opäť na jeseň. Ako veľkých zmien sa dočkáme? Ktoré modely sa predstavia tentoraz? Najnovšie informácie nájdete v kapitole iPhone 13 – najnovšie informácie.

i Tento článok je špekulatívny a založený na neoficiálnych informáciách.

iPhone 13, špekulácie

iPhone 13 (ŠPEKULÁCIE) – OBSAH

 1. iPhone 13 – najnovšie informácie
 2. Koľko modelov iPhone 13 uvidíme tentokrát?
 3. Od iPhone 13 zmenu dizajnu skôr nečakajme, displej ale novinku prinesie
 4. Opäť sa dočkáme brutálneho výkonu a poteší aj väčšia batéria
 5. Základné modely iPhone 13 si vo fotoaparáte užijú funkcie z modelu Pro
 6. Príde tento rok iPhone 13 bez konektora?
 7. iPhone 13 cena
 8. iPhone 13 kedy vyjde?

iPhone 13 – najnovšie informácie

(26. 8. 2021): Touch ID sa nedočkáme, ale do predaja príde nový iPhone možno veľmi skoro

Na webe appletrack.com sa objavila správa s tweetom od používateľa DuanRui. Tweet odhaľuje fotku časti balenia nových iPhonov a zobrazuje nápis iPhone 13. Ďalšie modely novej generácie na fotografii nie sú, po vzore minuloročných iPhonov však pôjde ešte o modely mini, Pro a Pro Max. O pravosti fotografie možno špekulovať, avšak zachovanie číslovania je veľmi pravdepodobné. Preto sa názvu iPhone 12s s veľkou pravdepodobnosťou nedočkáme.

Ak niektorí aspoň čiastočne očakávali návrat čítačky Touch ID, ktorá by mohla byť zabudovaná v displeji, ďalšia správa ich sklame. Podľa webu cnet.com sa Mark Gurman domnieva, že nedôjde k integrácii Touch ID. Čítačka odtlačkov sa pritom môže hodiť v čase, keď ľudia nosia rúška a detekcia tváre nie je účinná. Apple sa takto rozhodol Touch ID navrátiť napríklad pri iPade Air. To sa nachádza v hornom vypínacom tlačidle.

iPhone 13 špekulácie, potvrdenie názvu
Štvorica nových iPhonov 13 sa blíži. Možno zostáva necelý mesiac. Zdroj: Twitter @duanrui1205

Posledný únik odhaľuje, že by nové iPhony 13 mohli ísť do predaja už 3 dni po svojom predstavení. To sa očakáva v utorok 14. septembra. Podľa úniku z webu gsmarena.com začne predaj už v piatok 17. septembra. Toto pravdepodobne platí pre Čínu, tá však býva v prvých vlnách predaja spoločne s ďalšími štátmi ako USA, Veľká Británia či Nemecko. Takto skorý príchod na trh však nemusí byť pravdivý, oficiálny dátum oznámi až Apple na svojej keynote.

iPhone 13 – ďalšie aktuality

(17. 8. 2021): iPhone 13 príde už o mesiac

Telefóny Apple iPhone sa už veľmi skoro dočkajú novej generácie. O správach analytika Dana Ivesa sme sa už zmieňovali, teraz podľa macrumors.com potvrdzuje ďalšie informácie. Nové iPhone mobily budú svetu odhalené pravdepodobne 3. týždeň v septembri. S prihliadnutím na to, že by mala byť keynote opäť v utorok, vychádza očakávaný deň na 14. septembra.

iPhone 13 špekulácie, dátum predstavenia
Štvorica nových iPhonov 13 sa blíži. Možno zostáva necelý mesiac. Zdroj: macrumors.com

Absenciu pamäťových kariet si nové modely Pro ľahko obhája, pretože súčasná kapacita 512 GB pri iPhone 12 Pro bude zdvojnásobená na 1 TB. Informácia sa k nám nedostáva prvýkrát, preto možno usudzovať, že pôjde skutočne o jednu z noviniek. Ives tiež potvrdzuje správu, že kompletný rad iPhone 13 dostane do výbavy senzor LiDAR. Ten sa bude hodiť pre presnejšie AR a pomôže fotoaparátu pri snímaní za horších svetelných podmienok.

Čo z toho sa nakoniec potvrdí, uvidíme už o necelý mesiac. Očakávania sú vysoké.

(4. 8. 2021): Dôjde k navýšeniu batérie nových iPhonov a spoločne s nimi možno dorazia aj AirPods 3

O možnom navýšení kapacít batérií sme už písali. Pre túto špekuláciu tiež hovorí údajné hrubšie telo pri modeloch iPhone 13, ktoré by mohlo pre batériu s vyššou kapacitou poskytnúť dosť miesta. V článku na zdnet.com sa opäť objavujú rovnaké čísla kapacít, ako sme si uviedli už v novinke zo 4. júna. Autor článku toto berie ako naozajstný selling point, ktorý by ku kúpe mohol zlákať aj priaznivcov Android telefónov.

Pozitívnu správu o slúchadlách Apple AirPods prináša vierohodný leaker @dylandkt a o jeho predpovedi prináša správu web appletrack.com. Existuje veľká šanca, že novú generáciu populárnych bezdrôtových štupľov Apple AirPods uvidíme v rovnakom mesiaci a zrejme aj na rovnakej keynote spoločne s iPhonmi 13. Čo sa od nich očakáva? Podľa tomsguide.com budú vzhľadovo podobné AirPods Pro. V prípade funkcií sa špekuluje o prítomnosti aktívneho potlačenia hluku.

Informácie od dôveryhodného leakera @dylandkt vyzerajú sľubne. Jeho predošlé predpovede často vychádzali.

(27. 7. 2021): Máme tu možný dátum Apple keynote a iPhone 13 poteší rýchlejším nabíjaním

Nová generácia iPhone 13 dorazí pravdepodobne v septembri. Na tom by vzhľadom na finančné roky nebolo nič zvláštne. Teda až na minulororčnú keynote posunutú kvôli pandémii. Podľa zdroja cultofmac.com však už teraz poznáme presný dátum. Teda možno, nič nie je potvrdené. Analytik Dan Ives zo spoločnosti Wedbush sa domnieva, že na uvedenie nového radu dôjde 3. týždeň v septembri. Najčastejším dňom pre keynote býva utorok, pričom utorok v 3. septembrovom týždni pripadá na 14. septembra. Bude keynote v tento deň?

Začínate šetriť na nový model? Potom vás poteší správa z webu macrumors.com. Doterajšia generácia iPhone 12 zvládla nabíjať s maximálnym výkonom 20 W. Nabíjačky s vyšším výkonom vám iPhone rýchlejšie nenabijú. Tento údaj sa Apple pre tento rok vraj rozhodol navýšiť na 25 W. Zmena to nie je veľká, dorovná tým napr. Samsung Galaxy S21 5G. Rýchlejšie nabíjanie zrejme nebude príliš rozpoznateľné, je to však dobrá správa, že sa iPhony podpory vyššieho nabíjacieho výkonu spoločne s vyššími kapacitami batérií dočkajú.

(19. 7. 2021): iPhone 13 s Always-On displejom? A o rok takmer bez výrezu

Potešujúce správy sa dostali k tým správnym zdrojom, a my si tak môžeme povedať ďalšie novinky ohľadom pripravovaného radu iPhone 13. Výrazný podlhovastý výrez bude podľa leakera Marka Guman naozaj zmenšený, ako uvádza web appletrack.com. Môžeme to tvrdiť takmer s istotou, pretože táto špekulácia už je s nami od samého začiatku. Web ďalej uvádza, že podľa analytika Ming-Chi Kuo sa budúci rok výrez ešte viac zmenší. Ako to pohýbe s celkovým dizajnom, to ešte len uvidíme.

iPhone 13, možno sa dočkáme Always-on displeja
Zmeny pri obrazovke budú možno veľké – okrem LTPO so 120 Hz odozvou sa teraz špekuluje o Always-On displeji. Zdroj: macrumors.com

Hoci sa možnému príchodu Always-On displejov v iPhone 13 špekulácie nebránili, nebol to nijako zvlášť spomínaný variant. Podľa správ z tomsguide.com by sme sa však nakoniec dočkať mohli. Ako určite viete, always-on displej sa vyznačuje tým, že neustále zobrazuje údaje, ktoré sa hodia vidieť bez nutnosti rozsvietiť displej. Ide najmä o aktuálny čas, zmeškané hovory, správy a ďalšie notifikácie. Pre Apple nič nové, touto funkciou už disponujú napríklad smart hodinky Apple Watch 6.

(8. 7. 2021): Meno novej generácie potvrdené, o výrobu 5,4" modelu sa stará Foxconn a Pegatron

Čas čakania na novú generáciu smartfónov iPhone sa výrazne kráti. Pomaly si objasňujeme parametre a dnes to nebude iné. Predminule sme písali o tom, že existuje výrazná časť používateľov, ktorí nechcú, aby nasledujúci iPhone niesol v názve číslovku 13. Podľa správy webu macrumors.com to však vyzerá tak, že sa žiadneho modelu 12s nedočkáme a skutočne, pre zlý pocit týchto záujemcov, sa bude nová generácia volať iPhone 13.

Základný model opäť dostane menšiu verziu v podobe iPhone 13 mini, pričom tento 5,4" Apple telefón bude poslednou generáciou. Budúci rok príchod tak malého modelu nie je očakávaný, a Apple ukáže len trojicu telefónov. iPhone 13 doplní 13 Pro a 13 Pro Max, ktoré sľubujú fotoaparát navyše, lepšie fotografické schopnosti a model Pro Max samozrejme tiež väčší 6,7" displej. Na sociálnej sieti weibo.cn sa objavili snímky, ktoré odhaľujú nárast veľkosti fotomodulov u iPhone 13 Pro a Pro Max. Kryt je pre porovnanie nasadený na súčasnej generácii iPhone 12.

iPhone 13 špekulácia, výrez iPhone 13 Pro iPhone 13 špekulácia, kryt iPhone 13 Pro
Kryt pre nový iPhone 13 Pro nasadený na súčasnej generácii iPhone 12. Výstupok s fotoaparátmi bude výrazne väčší. Zdroj: weibo.cn

Zdroj gsmarena.com potom priniesol informáciu o tom, kto sa bude podieľať na výrobe najmenšieho iPhone novej generácie. Nie je prekvapením, že voľba padla na Foxconn, avšak spoločne s ním sa na výrobe podieľa či bude podieľať tiež taiwanský Pegatron. To je prekvapenie najmä preto, že v minulosti bola spoločnosť podmienečne odsúdená kvôli porušovaniu pracovných predpisov počas študentského programu.

(29. 6. 2021): iPhone 13 Pro dostane do výbavy autofokus aj pro širokouhlú kameru

Jeseň a s ňou spojené predstavenie nových iPhonov sa blíži a my sme si už niekoľkokrát prebrali hlavné špekulácie. Stále sa však objasňujú drobnejšie novinky.

Medzi tie napr. patrí správa o prítomnosti autofokusu u ultraširokouhlého snímača v novom iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Podľa zdroja portálu gsmarena.com sa Apple chystá priniesť v novom rade lepšie zaostrovanie zadného fotoaparátu. Doteraz sa fotoaparát s najširším uhlom záberu spoliehal len na fixné zaostrovanie, ktoré bolo citlivé na správnu vzdialenosť. Po novom tak budú detaily ultraširokouhlých snímok zreteľnejšie. Budúci rok by sme sa vraj tejto technológie mohli dočkať u všetkých modelov radu.

iPhone 13 maketa, fotoaparáty iPhone 13 maketa, selfie kamera
Vďaka mnohým utvrdzujúcim obrázkom si takmer môžeme byť novinkami v dizajne istí. Zdroj: weibo.com

Na sociálnej sieti Weibo sa objavila ďalšia séria snímok, ktoré odhaľujú nový dizajn. Ide o makety radu iPhone 13, na ktorých sú viditeľné zmeny v dizajne zadných fotoaparátov či užší výrez v displeji. Kredibilitu snímkam dodáva používateľ na sieti Weibo tým, že podľa neho boli makety vytvorené niekým, kto minulý rok dokázal presne stvoriť makety iPhonu 12. Ako sme si už povedali, integráciu užšieho výrezu si Apple zaistil presunutím vrchného reproduktora až k hornej hrane.

(21. 6. 2021): Strach z číslovky alebo nie každý chce iPhone 13

Apple je v číslovaní svojich telefónov pomerne predvídateľný. Doteraz chýba iba generácia iPhone 9. S veľkou pravdepodobnosťou sa teda na jeseň kalifornský výrobca uchýli k uvedeniu modelov iPhone 13. Podľa výskumu stránky sellcell.com sa to však mnohým používateľom nepáči. Prieskumu sa v rozmedzí 10. – 15. júna zúčastnilo vyše 3 000 Američanov, ktorí používajú iPhone či iPad. Celých 74 % z nich uviedlo, že by sa názvu „iPhone 13“ vyhlo. Takmer každý 5. respondent navyše trpí chorobným strachom z číslovky 13. A ako by sa teda nová generácia jablčného telefónu mala volať?

Bezmála 40 % týchto používateľov sa prikláňa k variantu iPhone (2021), iba necelá tretina súhlasí s názvom iPhone 13 a nižší počet respondentov uviedol názvy iPhone 21, iPhone 12S a iPhone 14. Prieskum ďalej skúma reakcie na nedávno uvedený operačný systém iOS 15 a iPadOS 15. Polovica odpovedajúcich nie je z novo predstavených funkcií a služieb príliš nadšená. Najlepšie hodnotenou novinkou sú pre takmer štvrtinu čitateľov nové možnosti aplikácie Wallet či vylepšené vyhľadávanie Spotlight.

iPhone 13, prieskum pred uvedením
Číslovka 13 skrátka nie je vo svete populárna, niektorí by teda radšej volili iné meno pre nový iPhone. Zdroj: sellcell.com

Najviac postrádanou novinkou, na ktorú tretina používateľov márne čakala, boli interaktívne widgety. Pätina používateľov uviedla chýbajúcu možnosť Always-On displeja či absenciu profesionálnych aplikácií ako Xcode či Final Cut Pro na iPade. Z výsledkov stojí za zmienku ešte rozhodovanie záujemcov o inovácii. Väčšina, konkrétne 64 % záujemcov, si radšej počká na vydanie novej generácie a potom sa rozhodne, zvyšných 36 % by ihneď volilo prechod na generáciu iPhone 12.

(12. 6. 2021): oranžová a bronzová ako charakteristické farby iPhonu 13

Každá generácia iPhonu v posledných rokoch priniesla nejakú svoju charakteristickú farbu rozdelenú na sýtejšiu a lesklú u lacnejších modelov a temnejšiu a matnú u najvyšších modelov radu. V prípade radu iPhone 11 to bola zelená, pri minuloročnom iPhone 12 potom modrá. Tento rok by to mohla byť oranžová. Správu prináša web gsmarena.com. Po novom sa objavili rendery, ktoré iPhone 13 ukazujú v oranžovej farbe s tým, že iPhone 13 a 13 mini by mohli dostať sýto oranžovú, zatiaľ čo modely Pro by boli sfarbené skôr do bronzovej.

iPhone 13, oranžová
Prítomnosť oranžového variantu naberá reálnejšie obrysy. Zdroj: gsmarena.com

Web techradar.com sa zamýšľa, aké novinky by iPhone 13 mohol priniesť vzhľadom na novo predstavený systém iOS 15. Apple kládol veľký dôraz na telefonovanie FaceTime, čo by nahrávalo faktu, že selfie kamery budú vylepšené. TechRadar zmieňuje, že je už na čase, aby k zlepšeniu predného 12 Mpx snímača došlo. S tým sa spája aj vylepšenie mikrofónu a reproduktora pre priestorový zvuk Spatial Audio a minimalizáciu ruchov v pozadí.

Pri nových modeloch iPhone 13 by Apple mohol takisto spomenúť navýšenie výkonu Neural Engine, teda jednotky strojového učenia. Tá je v iOS 15 využitá najmä pri rozpoznávaní textu z fotiek a okolitého prostredia. Ďalej sa táto inteligencia stará o pridanie tematickej hudby pri automatickej tvorbe koláží z fotiek a videí či prioritizáciu notifikácií a nový Focus mód pre sústredenú prácu.

(4. 6. 2021): iPhone 13 bude k dispozícii s 1 TB pamäte a celý rad si polepší vo výdrži

Dnes tu máme veľmi pozitívne správy. Tá prvá sa týka výdrže nového radu iPhone 13. Podľa uniknutých informácií to vyzerá na navýšenie kapacity batérie naprieč celým modelovým radom. Čísla, o ktorých dal vedieť web gsmarena.com, sa tak dostávajú na hodnoty, ktoré v porovnaní s konkurenciou stále úplne nenadchnú, ale v rámci značky ide o pekný posun vpred. Najmä pri modeloch Pro sa vyššia kapacita batérie bude hodiť pre displej s hladkou odozvou 120 Hz. Model Pro Max poskočil v kapacite o celých 18 %.

Model Kapacita batérie Model Kapacita batérie
iPhone 12 mini 2 227 mAh iPhone 13 mini 2 406 mAh
iPhone 12, 12 Pro 2 815 mAh iPhone 13, 13 Pro 3 095 mAh
iPhone 12 Pro Max 3 687 mAh iPhone 13 Pro Max 4 352 mAh
*Zdroj: Twitter @L0vetodream.

Druhá správa tiež hovorí o navýšení, a to v prípade úložiska modelov Pro a Pro Max. V novej generácii budú dva najvyššie modely ponúkané aj vo variante 1 TB pamäte. Pokiaľ hovoríme o mobilnom zariadení Apple, doteraz sme sa s takou porciou úložiska stretli okrem MacBooku tiež pri iPade Pro či iPade Pro s čipom M1. Správu priniesol web Macrumors.com.

Rovnaký zdroj tiež uvádza, že všetky nové iPhony dostanú aj senzor LiDAR. Doteraz ho mal len iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. LiDAR slúži pri fotografovaní za horších svetelných podmienok a pre hrátky s rozšírenou realitou, teda AR. Môžete napríklad naskenovať svoje okolie, napríklad miestnosť, a na displeji do miestnosti naskladať virtuálny nábytok. Apple by týmto krokom sprístupnil AR väčšiemu počtu zákazníkov.

(27. 5. 2021): Spoločnosť TSMC začína s masovou výrobou čipu Apple A15 Bionic

S testovaním prototypov budúcich iPhonov 13 je Apple zrejme spokojný a začína sa orientovať na výrobu vo veľkom. Aspoň to tak vyzerá z informácií, ktoré priniesol web digitimes.com. Podľa tejto správy cupertínska spoločnosť práve spustila výrobu očakávaného čipu A15 Bionic. Ten bude poháňať kompletný rad telefónov Apple iPhone 13. Zdroj ďalej uvádza, že dopyt po novej generácii procesora má prevyšovať minuloročný dopyt po A14 Bionic.

i Apple Bionic: najvýkonnejší mobilný čip Apple Bionic

Podľa doterajších skúseností s procesormi v smartfónoch iPhone pôjde opäť o veľmi rýchly a výkonný čip, ktorý bude rozhodne konkurencieschopný voči čipom ako Qualcomm Snapdragon či Huawei Kirin. Stále pôjde o 5 Nm výrobnú technológiu, ktorá je energeticky menej náročná a v rovnakých rozmeroch ponúkne viac tranzistorov. Až v roku 2022 by sme sa mali dočkať úplne nového 4 Nm procesu.

(18. 5. 2021): Začíname si ujasňovať podobu iPhonu 13, ďalšie generácie možno dostanú kvalitnejšie reproduktory

O pripravovanom rade telefónov iPhone 13 toho vieme už dosť. Neustále sa objavujú nové rendery všetkých modelov, ktoré budú nahrádzať súčasný rad iPhone 12. Obrázky vždy upozorňujú na dizajnové zmeny, ktoré pravdepodobne nastanú. Pri základných modeloch iPhone 13 a 13 mini dôjde k zúženiu výrezu nad displejom, foto snímače na zadnej strane budú v diagonálnom rozložení a dočkáme sa možno aj nových pastelových farieb.

i Sony Xperia 1 III (PREVIEW): 4K displej aj variabilný periskop

Modely iPhone 13 Pro a 13 Pro Max tiež prídu s užším výrezom a snímače fotoaparátov na zadnej strane budú viditeľne širšie. Telefóny ponúknu aj rýchlejší 120 Hz displej. Pri všetkých modeloch potom zhodne dôjde k navýšeniu hardvérovej výbavy. Očakáva sa príchod nového čipu A15 Bionic a lepší modem pre príjem sietí 5G. Vylepšenia rozhodne čakajme v oblasti foto a video a zaznievajú hlasy, že dôjde aj k navýšeniu kapacity batérie.

Poslednou správou, ktorá môže indikovať novinku, je žiadosť o patent, ktorú Apple podal. Patent rozoberá web patentlyapple.com a hovorí sa v ňom o lepšom riešení povrchu reproduktora pre kvalitnejšiu schopnosť prenášať zvuk. Aby išlo o novinku už pre iPhone 13, sa však zdá nepravdepodobné. Apple má iPhone 13 určite už vo fáze testovania.

iPhone 13, model 13 Pro iPhone 13, zadná strana
Detailné rendery ukazujú leštený dizajn, ktorého sa tento rok na jeseň pravdepodobne dočkáme. Zdroj: YouTube EverythingApplePro

(10. 5. 2021): Maketa odhaľuje dizajnové zmeny výrezu a fotoaparátov

Na známom YouTube kanáli Unbox Therapy sa objavilo video, v ktorom jeho hlavný predstaviteľ Lewis porovnáva maketu pripravovaného iPhonu 13 Pro Max s doterajším modelom 12 Pro Max. Maketa vyzerá vydarene a svojím výzorom aj hmotnosťou sa od kvalitných materiálov originálu veľmi nelíši. Lewis meria a porovnáva jednotlivé rozmery, ktoré sa však vo finálnej verzii môžu líšiť, a drobné rozdiely nehrajú rolu.

iPhone 13, porovnanie výrezu iPhone 13, porovnanie fotoaparátov
Podarená maketa naznačuje možné presunutie horného reproduktora a tiež rozdiel v šírke jednotlivých fotoaparátov. Zdroj: YouTube Unbox Therapy

Dôležitejšími sú určite viditeľné zmeny, ktoré očakávame. Menší výrez je sprevádzaný presunutím horného reproduktora až k hornej hrane. Jednotlivé fotoaparáty na zadnej strane sú masívnejšie, širšie. Ide o subjektívne hodnotenie, ale nám sa vo výsledku nový dizajn zdá vydarený. Apple tým dáva viac najavo, že iPhone patrí medzi najkvalitnejšie fotomobily na trhu. S lepšími parametrami si navyše túto pozíciu bude chcieť ešte viac zaslúžiť.

(3. 5. 2021): Príde iPhone 13 v novom farebnom variante?

Internet sa naďalej plní obrázkami pripravovaného radu iPhone 13. Web gizchina.com teraz prináša pohľad na niekoľko farebných variantov modelov iPhone 13 a iPhone 13 mini. Tie budú naďalej k dispozícii v rôznych farebných vyhotoveniach, zatiaľ čo modely Pro a Pro Max očakávame opäť skôr v decentnejších variantoch, ako je tmavomodrá, sivá, biela či zlatá.

Zatiaľ sme sa stretli len s dvoma viditeľnými zmenami nového radu, čo je užší výrez nad displejom a diagonálne usporiadanie zadných snímačov. Avšak čo by teraz mohlo novinku od generácie iPhone 12 odlišovať, sú nové farby. Len nedávno uvedená fialová by po novom mohla prísť s ďalšou generáciou už od počiatku. Doplní ju štandardná čierna, biela, ďalej červená, modrá a namiesto svetlo zelenej je na fotke vyobrazená oranžová. Tú sme doteraz u smartfónu iPhone nevideli.

iPhone 13, farebné varianty
Príde fialový variant už spočiatku? A hlavne, dočkáme sa oranžovej? Zdroj: gizchina.com

(27. 4. 2021): iPhone 13 mini na prvej fotke predvádza ľahkú zmenu dizajnu

Prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo.com sa do sveta dostala prvá fotografia iPhonu 13 mini, ktorá potvrdzuje skoršie špekulácie. Už pred 2 týždňami sa objavil render zadných strán nového radu iPhone 13, minule sme si taký iPhone ukázali na renderi vo farbe (PRODUCT) RED a teraz tu máme dokonca fotografiu. Tá zachytáva údajný iPhone 13 mini a už na prvý pohľad sú výrazné inak rozložené snímače zadného fotoaparátu.

Na obrázku nižšie je v porovnaní s novým fialovým iPhonom 12 mini zrejmé, že generácie nebude ťažké od seba rozoznať. Ako dôvod pre diagonálne rozloženie sa stále uvádza špekulácia ohľadom väčších rozmerov oboch foto snímačov. Blesk sa potom posúva vpravo hore a mikrofón naopak vľavo dole. Apple by týmto u všetkých modelov nového radu ľahko pozmenil dizajn. Pri modeloch Pro a Pro Max by malo dôjsť, ako sme si už skôr ukázali, k zväčšeniu celého výstupku na zadnej strane.

iPhone 13 špekulácia, dizajn fotoaparátu iPhone 13 špekulácia, fialový iPhone 12
Porovnanie nového zoskupenia snímačov na uniknutej fotografii iPhone 13 mini a súčasného vzhľadu fotoaparátov iPhone 12 mini. Zdroj: weibo.com

(21. 4. 2021): iPhone 13 v červenej farbe, model Pro Max dostane lepšiu svetelnosť fotoaparátu

O príchode iPhonu 13 vo farbe (PRODUCT)RED špekuluje web gsmarena.com. Nebolo by to nič zvláštne, v tejto farbe na trhu už máme doterajší iPhone 12. Na obrázku je však tiež vidieť možnú zmenu v rozložení fotoaparátov na zadnom výstupku. Tým pádom by nové iPhony 13 a 13 mini boli rozoznateľné ako spredu vďaka užšiemu výrezu, tak aj zozadu. Diagonálne rozloženie fotoaparátov môže byť spôsobené ich väčšou veľkosťou.

iPhone 13, červený variant
Farebný variant (PRODUCT)RED by mal zostať v ponuke aj v prípade iPhonu 13. Zdroj: gsmarena.com

Podľa ďalších správ od gsmarena.com sa známy analytik Ming-Chi Kuo domnieva, že model iPhone 13 Pro Max sa od zvyšku radu iPhone 13 vyčlení snímačom s lepšou svetelnosťou. Konkrétne by malo ísť o f/1,5, zatiaľ čo zostávajúce modely vrátane iPhonu 13 Pro dostanú svetelnosť f/1,6. Je pochopiteľné, že Apple bude chcieť najdrahší model oproti ostatným minimálne v oblasti fotoaparátu lepšie vybaviť, takže toto rozhodnutie dáva zmysel.

(15. 4. 2021): Užší výrez iPhonu 13 na fotografiách, model Pro bude mať lepší fotoaparát

Na uniknuté fotografie pripravovaných produktov Apple sme zvyknutí. Nový iPhone 13 nie je výnimkou, preto tu teraz máme fotografie údajného čelného panelu nového modelu. Snímku od Twitter používateľa DuanRui komentuje macrumors.com. Fotka zobrazuje očakávanú zmenu predného výrezu selfie kamery. Má sa za to, že k tomu dôjde vďaka posunutiu vrchného reproduktora do úplne hornej časti okraja telefónu. Okrem toho je zrejmé presunutie selfie kamery na ľavú stranu výrezu oproti súčasnej pozícii napravo.

iPhone 13, foto čelného panelu
Uniknutá snímka zachytáva užší výrez nových iPhonov 13. Zdroj: Twitter DuanRui

Web 91mobiles.com prináša rendery nového iPhonu 13, ktoré opäť odhaľujú novinky. Tiež sa prikláňa k užšiemu výrezu spoločne s posunutím prednej kamery na ľavú stranu. Rendery však zobrazujú aj zadnú stranu telefónu a tu je zjavný rozmernejší výstupok s fotoaparátmi, ktoré presahujú viac ako polovicu šírky iPhonu. Dočkáme sa teda zrejme väčších senzorov. Ide pravdepodobne o iPhone 13 Pro. Podľa uniknutých rozmerov bude navyše model Pro o 0,2 mm hrubší, čo by mohlo nasvedčovať väčšej batérii.

iPhone 13, porovnanie výrezu iPhone 13, väčšie foto snímače
V porovnaní so súčasnou generáciou je menší výrez poznať. Snímače fotoaparátu zaberú na zadnej strane viac miesta. Zdroj: 91mobiles.com

(11. 4. 2021): Nová matná čierna farba a kto bude dodávať nové panely pre iPhone 13

Už sme si povedali, že displeje nových iPhonov budú stále panely technológie OLED. Zmena však má nastať pri modeloch Pro a Pro Max, pretože tu pôjde o OLED panely, ktoré sú energeticky menej náročné. Ide o technológiu s názvom LTPO. Oba modely Pro totiž poskytnú výhodu v podobe 120 Hz odozvy a Apple nechce, aby tým príliš trpela výdrž nových iPhonov. Podľa nových informácií z gsmarena.com budú dodávateľmi týchto panelov Samsung a taktiež aj LG. Dvojica dodávateľov bude lepšie pripravená na nápor pri výrobe.

Modely iPhone 13 a 13 mini zostanú na technológii LTPS OLED od firiem LG a BOE. V prípade LTPS nie je energeticky menej náročná spotreba na mieste, preto sa u týchto modelov prítomnosť 120 Hz displeja neočakáva. BOE síce tiež plánuje začať produkovať modernejšie LTPO displeje, pre nové iPhony to ale zrejme stihne až budúci rok.

iPhone 13, matná čierna
Nové iPhony 13 Pro by mohli prísť vo farebnom variante matná čierna. Zdroj: YouTube kanál EverythingApplePro

Na YouTube kanáli EverythingApplePro sa objavilo video predstavujúce doterajšie špekulácie ohľadom nových iPhonov 13. Okrem už tu spomenutých noviniek zaujme vizualizácia matne čierneho variantu nového smartfónu vo verziách Pro. Doteraz Apple pri variantoch iPhone Pro používa označenie grafitovo sivá, preto by prítomnosť čiernej farby bola novinkou. Čierne sú zatiaľ len iPhony 12 a 12 mini.

Koľko modelov iPhone 13 uvidíme tentokrát?

Uvedením hneď štvorice modelov iPhone 12 si Apple v roku 2020 pripísal rekord. Toľko telefónov jednej generácie ešte nikdy nemal. Otázkou zostávalo, či sa rovnakej taktiky bude držať aj tento rok, či predsa len jedného zástupcu radu neodoberie. Tým by mohol byť najmenší zo štvorice, model mini.

Dôvodom môžu byť slabšie predaje, hoci existuje nemálo používateľov, ktorí netúžia po obrovských uhlopriečkach a kompaktný iPhone ocenia. Nakoniec to však podľa všetkého vyzerá tak, že aj tento rok sa modelu iPhone 13 mini dočkáme a Apple ho odoberie z ponuky až v budúcom roku.

iPhone 13, modely
Príde rad iPhone 13 opäť so štvoricou modelov? Zdroj: gizchina.com

Predajné výsledky všeobecne nie sú malému iPhonu naklonené. Podľa reuters.com bol na začiatku roka 2021 podiel na predajoch u iPhonu 12 mini len 5 %. Očakával sa teda určite väčší záujem. Ľudia si už zrejme zvykli na väčšie uhlopriečky a menšie už v takej miere nevyžadujú. Nebolo by teda tak prekvapujúce, keby Apple v budúcnosti vynechal model mini. Tento rok by sme sa ale mali dočkať štvorice modelov v zložení iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Od iPhone 13 zmenu dizajnu skôr nečakajme, zato displej novinku prinesie

Apple je známy tým, že pomerne dlho drží dizajn svojich telefónov. Minuloročné iPhony 12 sa po niekoľkých rokoch vrátili k hranatému telu známemu zo starších modelov ako iPhone 4 alebo 5, preto sú ďalšie markantné zmeny vo vzhľade v takto rýchlom slede veľmi nepravdepodobné. Je však potrebné spomenúť slovko markantný. O jednej úprave sa totiž reálne špekuluje a je pravdepodobné, že sa jej naozaj dočkáme a budeme podľa nej schopní odlíšiť iPhone 12 a iPhone 13.

Tou zmenou bude užší výrez nad displejom. Za jeho pomerne výrazné rozmery býva Apple niektorými používateľmi kritizovaný. Konkurencia vie kvapkovité výrezy alebo rovno malinký priestrel. Apple by zúžením výstupku mohol viac pixelov venovať obrazovke, ale úplne sa ho zbaviť nebude chcieť. Nezabúdajme, že iPhone vo výreze ukrýva senzory, ktoré zaisťujú napríklad odomykanie Face ID.

iPhone X, výrez displeja iPhone 13, výrez displeja
Výrez vo vrchnej časti displeja úplne nezmizne, je tu množstvo skutočne potrebných senzorov. Apple ho však pravdepodobne zúži. Zdroj: techuz.com a macrumors.com

Displeje nového radu zostanú na uhlopriečkach 5,4" (iPhone 13 mini), 6,1" (iPhone 13 a iPhone 13 Pro) a 6,7" (iPhone 13 Pro Max). Ich rozlíšenie je pre jemný obraz dostatočne vysoké a ani to sa pravdepodobne tento rok nezmení. To isté platí aj pre technológiu OLED, ktorá zaisťuje skvelé farby a napríklad aj pravú čiernu. Jeden parameter však doposiaľ zostával stále rovnaký od čias prvých iPhonov. Ide o obnovovaciu frekvenciu 60 Hz. Tento rok má dôjsť k pokroku a Apple ponúkne vyššiu obnovovaciu frekvenciu.

i Na trh sa začnú dostávať mobily so selfie kamerou ukrytou v displeji. Prvým takým telefónom je Samsung Galaxy Z Fold3 5G.

Nové iPhony 13 údajne dostanú displeje LTPO Samsungu, ktoré minimálne pri modeloch Pro a Pro Max ponúknu odozvu 120 Hz. Rovnakú obnovovaciu frekvenciu majú aj konkurenti ako Samsung Galaxy S21 Ultra 5G alebo OnePlus 9 Pro a samotný Apple ju už má vyskúšanú na svojom iPade Pro. Samozrejmosťou je automatické zníženie tejto odozvy pri činnostiach, ktoré ju nevyžadujú, čím sa bude šetriť batéria. Objavili sa tiež zmienky o pripravovanom always-on displeji. To by bola u iPhonov takisto premiéra.

Opäť sa dočkáme brutálneho výkonu a poteší väčšia batéria

Všeobecne sa predpokladá, že procesory Apple Bionic ani tento rok nikoho nenechajú na pochybách o výkonnosti iPhonov. V konkurencii čipov Exynos, Snapdragon či Kirin sú na tom podľa mnohých výsledkov typu Geekbench dokonca najlepšie. Systém iOS je písaný iPhonu priamo na telo, takže v kombinácii s vysokým výkonom tu máme stroj, ktorý frčí naozaj svižne. Nový iPhone 13 bude samozrejme aj tento rok vo všetkých modeloch ponúkať rovnaký čipset, a to A15 Bionic. Vlaňajší A14 Bionic prišiel ako prvý s 5 nm výrobným procesom a generácia A15 nielen výkonnostné parametre takmer určite vylepší.

i Apple Bionic: najvýkonnejší mobilný čip súčasnosti

Podľa doterajších špekulácií bude čip Apple A15 Bionic vyrábaný 5 nm + procesom od TSMC. Konektivitu 5G zaistí modem od Qualcommu, Snapdragon X60. Ten je fyzicky menší než doterajší X55, ale hlavne poskytne lepší príjem siete a vyššie rýchlosti. S konektivitou sa spája tiež integrácia WiFi 6E. Najvyšší pamäťový variant poskočí z 512 GB na rovný 1 TB.

Moderné komponenty často bývajú energeticky úspornejšie. Vďaka ich menším rozmerom sa navyše v telefóne zväčší miesto pre batériu a odhaduje sa, že telo nových iPhonov môže byť o chlp hrubšie. Obzvlášť teda poteší, že by nové iPhony 13 mohli dostať do vienka väčšie batérie, čo dúfajme povedie k celkovo dlhšej výdrži všetkých noviniek. Prísť má aj rýchlejšie 25 W nabíjanie.

Ochrana telefónu skenovaním tváre technológiou Face ID je spoľahlivá a obľúbená. Telefóny iných značiek občas kombinujú detekciu pomocou kamery s čítačkou odtlačkov prstov. Aj keď niekoľko zdrojov spomínalo, že Apple pracuje na čítačke odtlačkov integrovanej do displeja iPhonu, túto funkciu skôr neočakávame. Pri poslednom iPadu Air sa Apple odhodlal použiť čítačku Touch ID v hornom zapínacom tlačidle.

iPhone 13, čítačka odtlačkov v displeji
Skutočne sa Apple rozhodne doplniť overené Face ID ešte čítačkou odtlačkov v displeji? Odhadujeme, že skôr nie. Zdroj: macrumors.com
Parametre/
Model
iPhone 13 mini iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
Displej 5,4" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,7" (19,5 : 9)
2 340 × 1 080 px, 476 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 778 × 1 284 px, 458 ppi
OLED, 60 Hz OLED, 60 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps hlavný: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps
ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokouhlý: 12 Mpx, f/2,4
- - teleobjektív: 12 Mpx, f/2,0 teleobjektív: 12 Mpx, f/2,2
senzor LiDAR senzor LiDAR senzor LiDAR senzor LiDAR
Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2
Čipset Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic
Interné úložisko 64/128/256 GB 64/128/256 GB 128/256/512 GB 128/256/512 GB
Podpora sietí 5G
Akumulátor 2 406 mAh 3 095 mAh 3 095 mAh 4 352 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W
Cena 862 €* 980 €* 1 176 €* 1 333 €*
*Cena je odhadom autora a parametre zodpovedajú súčasným špekuláciám.

Základné modely iPhone 13 si vo fotoaparáte užijú funkcie z modelov Pro

Zlepšenie sa samozrejme nevyhne ani chvále prakticky všetkých iPhonov – fotoaparátu. Počet snímačov by mal zostať na hodnote 2 pri modeloch 13 mini a 13, poťažmo 3 pri modeloch 13 Pro a 13 Pro Max. Všetky trinástkové iPhony majú dostať pokročilú optickú stabilizáciu snímača, ktorú vlani dostal len iPhone 12 Pro Max. Modely Pro a Pro Max potom určite predčia základné modely, hovorí sa o vylepšenom ultraširokouhlom snímači s clonou, ktorá dosiahne lepšie výsledky za horších svetelných podmienok.

iPhone 13, fotoaparát
Počet objektívov u iPhone 13 by mal byť zhodný so súčasnými modelmi smartfónu iPhone. Zdroj: tomsguide.com

Rozlíšenie sa už roky drží na hodnotách 12 Mpx a zdroje zatiaľ nezmieňujú, že by malo dôjsť k zmene. Užitočný senzor LiDAR, ktorý bol doteraz len výsadou modelov Pro, sa bude teraz nachádzať na zadnej strane všetkých modelov novej generácie. Ďalej s fotovýbavou súvisí režim astrofotografie, kedy by sme sa mohli dočkať lepšieho zaznamenávania nočnej oblohy.

Príde tento rok iPhone 13 bez konektora?

Tu išlo skôr o zaujímavú špekuláciu. Súčasné modely disponujú technológiou MagSafe pre pripojenie príslušenstva nielen pre bezdrôtové nabíjanie. Nové modely ňou budú určite opäť vybavené, avšak zrejme stále aj s konektorom Lightning. Mnohé zdroje ale avizujú, že sa blíži čas iPhonu bez akýchkoľvek konektorov. Správu prináša napríklad techradar.com. Technológia indukčného nabíjania navyše zrýchľuje, preto sa netreba čudovať tomu, že časom naozaj nebudú konektory potrebné. Slúchadlá dnes tiež máme kompletne bezdrôtové.

Ak by skutočne k odhaleniu takého iPhonu tento rok na jeseň došlo, išlo by pravdepodobne zatiaľ len o jeden model. Predsa len ide stále o revolučné riešenie, ktoré bude vyžadovať čas na adaptáciu. Bolo by to podobné ako uvedenie iPhonu X v priebehu predstavenia iPhonu 8 a 8 Plus. Či sa však už tento rok s takým iPhonom počíta, na to si budeme musieť počkať. Pravdepodobne ale nie. Zatiaľ to vyzerá tak, že Apple bezkonektorový iPhone vydá až v ďalších rokoch.

iPhone 13 cena

V prípade cien iPhonu 13 nie je od veci pozrieť sa na cenovky modelov z radu iPhone 12. Štartovacie kapacity pamätí novej generácie by mali zostať rovnaké, preto sa dá očakávať, že ceny budú vyzerať ak nie rovnako, tak podobne. Predpoklad je uvedený v prehľade nižšie. Za rádovo vyššiu kapacitu si priplatíme vždy 50 – 100 EUR, pri modeloch Pro to bude až 200 EUR rozdiel v cene medzi 256 a 512 GB variantom.

Ceny iPhonov 13 momentálne odhadujeme nasledovne:

 • iPhone 13 mini – 799,90 € (64 GB), 849,90 € (128 GB), 969,90 € (256 GB)
 • iPhone 13 – 899,90 € (64 GB), 949,90 € (128 GB), 1 069 € (256 GB)
 • iPhone 13 Pro – 1 110,29 € (128 GB), 1 269 € (256 GB), 1 499 € (512 GB)
 • iPhone 13 Pro Max – 1 249 € (128 GB), 1 369 € (256 GB), 1 599 € (512 GB)
* Ceny sú odhadované z cien modelov iPhone 12.

iPhone 13 – kedy vyjde?

Rovnako tak by nemalo dôjsť k veľkej odchýlke ani v termíne predstavenia novej generácie. Posledné roky už pravidelne Apple nové smartfóny uvádza v septembri. V roku 2020 síce došlo k odkladu hlavnej keynote až na október, na tom sa ale vo veľkej miere podpísala nepochybne epidémia. Tento rok sa možno Apple vráti k septembru, vylúčené ale nie je ani to, že zostane pri októbri a nové iPhony bude uvádzať v októbri. Aby si ale zaistil čo najdlhšie predvianočné obdobie s novými iPhonmi, pravdepodobne zvolí september. Hovorí sa konkrétne o utorku 14. septembra.

i Mohlo by vás zaujímať

iPhone 13 s vyšším výkonom, lepším displejom, pokročilejšími fotoaparátmi a väčšou batériou? To znie ako lákavá kombinácia, hoci podľa očakávania nepôjde o revolúcii. Postupne budeme prinášať nové a nové poznatky a úniky a poznávať tak, s akým zariadením budeme na jeseň nakoniec oboznámení. Očakávania sú vysoké.


4,8 831×
iPhone 13 128 GB zelená
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3240 mAh, model 2022, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
599 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b6
4,8 831×
iPhone 13 128GB biela
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
599 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b1
4,8 831×
iPhone 13 128GB, čierna
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom ALZADNI5 569,05 €
599 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b2
4,8 831×
iPhone 13 128GB červená
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
598,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b3
4,8 831×
iPhone 13 128GB modrá
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
598,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b4
4,8 831×
iPhone 13 128GB ružová
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
598,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036b5
4,8 831×
iPhone 13 256GB zelená
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3240 mAh, model 2022, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
738,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036c6
4,8 831×
iPhone 13 256GB biela
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
748,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036c1
4,8 831×
iPhone 13 256GB čierna
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom ALZADNI5 701,96 €
738,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036c2
4,8 831×
iPhone 13 256GB červená
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
738,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036c3
4,8 831×
iPhone 13 256GB modrá
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
738,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036c4
4,8 831×
iPhone 13 256GB ružová
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operačná pamäť 4 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240 mAh, model 2021, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
738,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI036c5
iPhone 15 Pro 128 GB, čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 410×
iPhone 15 Pro 128 GB, čierny titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 077 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047b1
iPhone 15 Pro 256 GB biely titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 410×
iPhone 15 Pro 256 GB biely titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Super cena
1 149 € Ušetríte 30 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047c2
iPhone 15 Pro 512 GB modrý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 410×
iPhone 15 Pro 512 GB modrý titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
Super cena
1 419 € Ušetríte 40 €
Na objednávku – termín upresníme
Objednávací kód: RI047d3
iPhone 15 Pro 1 TB prírodný titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 410×
iPhone 15 Pro 1 TB prírodný titán
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 1024 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -1 %
1 649 € 1 679 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI047e4
iPhone 15 Pro Max 256 GB čierny titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 250×
iPhone 15 Pro Max 256 GB čierny titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 299 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048b1
iPhone 15 Pro Max 256 GB biely titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 250×
iPhone 15 Pro Max 256 GB biely titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 299 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048b2
iPhone 15 Pro Max 512 GB modrý titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 250×
iPhone 15 Pro Max 512 GB modrý titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Super cena
1 499 € Ušetríte 80 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI048c3
iPhone 15 Pro Max 1 TB prírodný titán - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 250×
iPhone 15 Pro Max 1 TB prírodný titán
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 1024 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 12Mpx teleobjektív, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
1 779 €
Na objednávku – termín upresníme
Objednávací kód: RI048d4
iPhone 15 128 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 272×
iPhone 15 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
828,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045b1
iPhone 15 128 GB modrý - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 272×
iPhone 15 128 GB modrý
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
818,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI045b2
iPhone 15 256 GB zelená - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 272×
iPhone 15 256 GB zelená
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
918,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI045c3
iPhone 15 256 GB žltý - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 272×
iPhone 15 256 GB žltý
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
918,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: RI045c4
iPhone 15 512 GB ružová - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 272×
iPhone 15 512 GB ružová
Mobilný telefón – 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
1 159 €
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: RI045d5
iPhone 15 Plus 128 GB čierny - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 47×
iPhone 15 Plus 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Super cena
948,90 € Ušetríte 10,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046b1
iPhone 15 Plus 128 GB modrá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 47×
iPhone 15 Plus 128 GB modrá
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Super cena
948,90 € Ušetríte 10,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046b2
iPhone 15 Plus 256 GB zelená - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 47×
iPhone 15 Plus 256 GB zelená
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Zľavnené -1 %
1 059 € 1 079 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046c3
iPhone 15 Plus 256 GB žltá - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 47×
iPhone 15 Plus 256 GB žltá
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, operačná pamäť 6 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom ALZADNI5 1 015,55 €
1 069 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046c4
iPhone 15 Plus 512 GB ružová - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,9 47×
iPhone 15 Plus 512 GB ružová
Mobilný telefón – 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnútorná pamäť 512 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, model 2023
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Kúpiť s kódom ALZADNI5 1 234,05 €
1 299 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI046d5
Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií