Alza dni - Logitech Reklamácia či vrátenie?

Monster Hunter Rise: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Zobraziť katalóg
Monster Hunter Rise; wallpaper: cover

Monster Hunter Rise: Všetko, čo vieme

Špeciál: • Autor: Štěpán Lenk

Séria Monster Hunter od štúdia Capcom možno v našich nivách a hájoch nepatrí medzi tie úplne najhranejšie, v posledných rokoch ale jej obľúbenosť u tuzemských hráčov utešene rastie. Tento rast by mohol ešte podporiť jej šiesty diel Monster Hunter Rise, ktorý opäť potvrdil kvality celej série. Ak teda náhodou premýšľate o kariére profesionálneho lovca monštier, pokračujte v čítaní, v našom špeciále sa o Monster Hunter Rise dozviete všetko potrebné.


Alza Magazín

Najnovšie updaty

(9. 4. 2021) Celková aktualizácia článku. Špeciál doplnený o hodnotenie z vlastnej recenzie, vrátane nových informácií o edíciách hry, herných mechanizmoch a dodatočnom obsahu.


(25. 2. 2021) Článok vytvorený, obsahuje základné informácie a podrobnosti ohľadom platforiem a dátumu vydania. Načrtáva gameplay a príbeh Monster Hunter Rise a nájdete tu aj doteraz publikované oficiálne videá a screenshoty.


Zdroj obrázka: pcgames.de

Monster Hunter Rise: Všetko, čo vieme – OBSAH

Monster Hunter Rise: Základné informácie

Alza Magazín

Monster Hunter Rise (Hra) | Monster Hunter (IP)

Akčné RPG Monster Hunter Rise je súčasť hernej série Monster Hunter. Titul vyvíja a vydáva spoločnosť Capcom. Hra vychádza 26. 3. 2021 na Switch a v roku 2022 na PC, bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: RecenziaŠpeciál: Všetko, čo vieme

Monster Hunter Rise je akčné RPG od štúdia Capcom a v poradí už šiestym (nepočítajúc spin-offy) pokračovaním populárnej série Monster Hunter, v ktorom sa v úlohe plne customizovateľného lovca (vzhľad, zbrane, výbava) budete v časovom limite pokúšať uloviť obrie monštrá pripomínajúce dinosaurov.

Práve lov a príprava naň je už od počiatku tejto série hlavným stavebným kameňom hrateľnosti, Monster Hunter Rise však prináša úplne nový príbeh, prostredie a veľa ďalších inovatívnych prvkov v rámci tejto značky. Hra neobsahuje českú lokalizáciu, na lov sa však môžete vydať v kooperatívnom multiplayeri. Dátum vydania bol stanovený na 26. marca 2021 na platformu Nintendo Switch, počíta sa ale aj s PC verziou, ktorá dorazí pravdepodobne až v roku 2022. Už teraz je však v pláne dodatočný obsah zdarma.

Monster Hunter Rise – Launch Trailer | Nintendo Switch

Monster Hunter Rise bol predstavený počas akcie Nintendo Direct v septembri 2020.

Zdroj: Capcom

Monster Hunter Rise: Recenzia


Akčné RPG Monster Hunter Rise si u hráčov a kritikov vedie veľmi dobre, čo napokon ukazuje aj priemerné hodnotenie na serveri Metacritic pohybujúce sa okolo 80 až 90 %. recenzie vyzdvihujú predovšetkým podarenú hrateľnosť, veľkú mieru noviniek a relevantných vylepšení v rámci celej série.

V podobnom duchu sa koniec-koncov niesla aj naša vlastná recenzia, v ktorej redaktor Štěpán Lenk hre udelil hodnotenie 9/10 a nasledujúci verdikt: Najnovší diel zabehnutej série predstavuje zmysluplné inovácie osvedčeného konceptu, zároveň ale zostáva verný svojmu pôvodu. Ochrana malebnej dedinky Kamura pred nájazdmi nebezpečných monštier prináša už tradične chytľavú hrateľnosť, k tomu ale pridáva aj nové prostredia, druhy zvierat a podarené audiovizuálne spracovanie. Monster Hunter Rise je tak ďalším silným zárezom do už bohato zdobeného loveckého rohu.

Monster Hunter Rise: DLC a dodatočný obsah


Hoci o prípadných plánovaných DLC zatiaľ od vývojárov z Capcomu nemáme žiadne oficiálne informácie, po vzore predchádzajúcich dielov tejto série sa dá predpokladať, že sa minimálne jedného plateného rozšírenia v budúcnosti dočkáme. Do tej doby sa ale budeme môcť tešiť na obsah zadarmo, ktorý by podľa nedávno zverejnenej roadmapy mal do hry pravidelne pridávať nové monštrá a ďalšie vylepšenia.

Viac podrobností o novinkách a updatoch nájdete na oficiálnej stránke hry.

Monster Hunter Rise: Datum vydania, platformy, edície


Monster Hunter Rise vyšlo 26. marca 2021, momentálne však len na platformu Nintendo Switch. Do budúcnosti sa však počíta aj s verziou na PC, hoci tá dorazí pravdepodobne až v roku 2022. Hra je dostupná v troch edíciách – Štandardnej, Deluxe a Zberateľskej. Štandardná edícia svojim majiteľom zabezpečí plnú verziu bez dodatočných bonusov, pokiaľ však zvolíte možnosť Deluxe, získate prístup k niekoľkým kozmetickým predmetom navyše (účes, gestá, face paint, brnenie pre vašich pomocníkov a ďalšie). Zberateľská edícia obsahuje kópiu hry, amiibo figúrku Magnamalo, sadu nálepiek, ozdobnú placku Kamuru Mark a Deluxe Kit digitálnych predmetov do hry.

Monster Hunter Rise; screenshot: monštrum

Jeden z mnohých druhov beštií, ktoré vám v Monster Hunter Rise skrížia cestu.

Zdroj: Capcom

Monster Hunter Rise: Čeština, česká lokalizácia


Monster Hunter Rise, rovnako ako predchádzajúce diely tejto série, nebude obsahovať českú lokalizáciu v akejkoľvek podobe. Oficiálne zdroje ako podporované jazyky uvádzajú angličtinu, japončinu, francúzštinu, nemčinu, španielčinu, taliančinu, ruštinu a portugalčinu, tuzemskí lovci sa tak budú musieť spoľahnúť na vlastné znalosti cudzích jazykov.

Monster Hunter Rise: Príbeh


V príbehovej línii Monster Hunter Rise sa ako lovec vydáte do pokojnej dedinky menom Kamura, ktorá bola pred 50 rokmi takmer zrovnaná so zemou počas ničivého útoku obrovských monštier. Vašou úlohou potom bude, aby sa podobná udalosť (nazývaná Rampage) už nikdy nezopakovala a miestni dedinčania už nemuseli žiť v strachu.

Monster Hunter Rise; screenshot: Kamuro

Monster Hunter Rise vás zavedie do malebnej dedinky Kamura ohrozovanej agresívnymi a nevypočítateľnými monštrami.

Zdroj: Capcom

Práve malebná dedinka Kamura sa v hre stane vaším druhým domovom, odkiaľ budete môcť prijímať nové questy, craftovať zbrane a výbavu, trénovať, prípadne stretávať ďalších hráčov. Veľkú úlohu bude v Monster Hunter Rise hrať aj pomerne razantná zmena prostredia a vizuálneho štýlu, ktoré sa v mnohých ohľadoch inšpirujú východnou kultúrou, vďaka čomu aj na dlhoročných fanúšikov čaká v najčerstvejšie kapitole série nový zážitok.

Monster Hunter Rise: Gameplay


Hrateľnosť série Monster Hunter je z drvivej časti založená na lovení obrovských monštier všemožných tvarov, farieb a zubov. Každé monštrum v hre má svoje silné a slabé stránky, unikátne útoky a spôsob obrany, hráč sa tak pred bojom vždy musí dostatočne pripraviť a adekvátne prispôsobiť svoju výbavu zvieraťu, ktoré sa chystá skoliť.

Na lovecké výpravy sa vydávate zo svojej základne v dedine Kamura, pričom o nebezpečných zvieratách pohybujúcich sa v rozsiahlych otvorených lokáciách bude potrebné najskôr nazbierať dostatok stôp a poznatkov. Odmenou za ulovenú korisť vám následne bude herná mena a predovšetkým materiály, z ktorých si môžete vyrobiť lepšie zbrane, zbroj a výbavu (elixíry, pasce, strelivo pre palné zbrane atď.), prípadne ich upgradovať na ich silnejšie verzie. Tento hon za stále lepšou výbavou potrebnou na zdolanie stále mocnejších beštií je potom vo svojej podstate základným hnacím motorom hrateľnosti.

Monster Hunter Rise však prináša aj solídnu porciu noviniek. Medzi tie najväčšie patrí priťahovacie lano Wirebug (na rýchlejšie zdolávanie prírodných prekážok alebo svižné úniky do bezpečia), zvierací dopravný prostriedok a parťák v jednom palamute, alebo mechanizmus nazvaný „Wyvern riding“, ktorý vám umožní si na chvíľu nejaké monštrum osedlať a ovládať ho. Samozrejmosťou však sú aj neznáme prostredia, nové typy monštier a plejáda farbistých postáv.

Monster Hunter Rise; screenshot: Palamut

Psí parťák Palamute bude jednou zo zásadnejších noviniek v sérii Monster Hunter.

Zdroj: nintendo

Monster Hunter Rise: Multiplayer


Monster Hunter Rise obsahuje kooperatívny multiplayer. Na hon obrích monštier sa v partii s ďalšími lovcami môžete vydať buď v lokálnom, alebo online režime až pre štyroch hráčov. Nemyslite si však, že povolaním pomocníkov sa z hry stane triviálna záležitosť a všetky monštrá zo seba automaticky urobia predložku a poslušne si ľahnú ku krbu – priamo úmerne počtu hráčov sa podľa zvyklostí série Monster Hunter zvyšuje aj obťažnosť. Na hranie po sieti je však potrebné mať aktivovanú platenú službu Nintendo Switch Online.

Monster Hunter Rise: Videá, trailery, screenshoty


V tejto kapitole nájdete screenshoty a videa pre Monster Hunter Rise, ktoré spoločnosť Capcom zatiaľ dala verejnosti k dispozícii.

Oficiálne screenshoty a obrázky, galéria

Monster Hunter Rise; screenshot: Kamuro
Monster Hunter Rise; screenshot: monstrum Monster Hunter Rise; screenshot: Palamut

Zdroj: Capcom

(17. 2. 2021): Monster Hunter Rise – Rampage Trailer

Monster Hunter Rise – Rampage Trailer

Zdroj: Capcom

(7. 1. 2021): Monster Hunter Rise – Wyvern Riding Trailer

Monster Hunter Rise – Wyvern Riding Trailer

Zdroj: Capcom

(7. 1. 2021): Monster Hunter Rise: Hunting 101 – Wirebug

Monster Hunter Rise: Hunting 101 – Wirebug

Zdroj: Capcom

(21. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Great Sword

Monster Hunter Rise – Great Sword

Zdroj: Capcom

(21. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Switch Axe

Monster Hunter Rise – Switch Axe

Zdroj: Capcom

(18. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Gunlance

Monster Hunter Rise – Gunlance

Zdroj: Capcom

(18. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Insect Glaive

Monster Hunter Rise – Insect Glaive

Zdroj: Capcom

(17. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Hammer

Monster Hunter Rise – Hammer

Zdroj: Capcom

(17. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Sword & Shield

Monster Hunter Rise – Sword & Shield

Zdroj: Capcom

(16. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Heavy Bowgun

Monster Hunter Rise – Heavy Bowgun

Zdroj: Capcom

(16. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Light Bowgun

Monster Hunter Rise – Light Bowgun

Zdroj: Capcom

(15. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Long Sword

Monster Hunter Rise – Long Sword

Zdroj: Capcom

(15. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Lance

Monster Hunter Rise – Lance

Zdroj: Capcom

(14. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Bow

Monster Hunter Rise – Bow

Zdroj: Capcom

(14. 12. 2020): Monster Hunter Rise – Dual Blades

Monster Hunter Rise – Dual Blades

Zdroj: Capcom

(25. 9. 2020): Monster Hunter Rise – TGS 2020 Online Trailer

Monster Hunter Rise – TGS 2020 Online Trailer

Zdroj: Capcom

(17. 9. 2020): Monster Hunter Direct – 9.17.2020

Monster Hunter Direct – 9.17.2020

Zdroj: Nintendo

i

To sú teda všetky podstatné informácie, ktoré v súčasnej chvíli o Monster Hunter Rise máme. Tento špeciál budeme pravidelne aktualizovať s tým, ako sa budú objavovať nové detaily nielen z oficiálnych zdrojov.

• Zdroje: monsterhunter.com, Nintendo Life

4,9
Monster Hunter Rise – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – v príbehu Monster Hunter Rise, zasadeného do nindžami inšpirovanej oblasti Kamuru Village, objavujte miestnu bohatú faunu i flóru, bojujte s hrozivými príšerami a staňte sa tak najlepším lovcom
46,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW766
Monster Hunter Rise – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný a RPG,
40 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005586
Monster Hunter Rise: Deluxe Kit – PC DIGITAL
Herný doplnok /DLC–elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný a RPG, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra
17,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005587
5,0
Monster Hunter Rise + Sunbreak – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – svet hry Monster Hunter Rise sa ešte zväčší a prehĺbi s masívnou expanziou, ktorá ponúkne nové monštrá, nové lokality a ďalšie novinky!
Zľavnené -13 %
54,90 € 62,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: NSW1042
Monster Hunter Rise Sunbreak Steam
Herný doplnok –elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný a RPG
70 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005680
Monster Hunter Rise Sunbreak Steam
Herný doplnok –elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný a RPG
59,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005679
4,8 94×
Nintendo Switch – Neon Red & Blue Joy-Con
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, neon red&blue farba
269,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHW002v2
4,8 58×
Nintendo Switch – Grey Joy-Con
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, sivá farba
269,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: NXHW001v2
4,9 73×
Nintendo Switch (OLED model) White
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, biela farba – hybridná (do ruky/k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnejší 7" OLED displej, batéria 4310mAh, rozšíriteľná interná pamäť 64GB, slot pre pamäťové karty, integrovaný stojan, dokovacia stanica s LAN portom, konektor HDMI, multifunkčné ovládače Joy-Con, pokročilá vibračná odozva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokálny multiplayer, online herné režimy, jednoduché spárovanie až 8 konzol, farba biela
344,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWO001
5,0 23×
Nintendo Switch (OLED model) Neon blue/Neon red
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 7 " displej, HDD 64 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, neon red&blue farba – hybridná (do ruky/k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnejší 7" OLED displej, batéria 4310mAh, rozšíriteľná interná pamäť 64GB, slot pre pamäťové karty, integrovaný stojan, dokovacia stanica s LAN portom, konektor HDMI, multifunkčné ovládače Joy-Con, pokročilá vibračná odozva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokálny multiplayer, online herné režimy, jednoduché spárovanie až 8 konzol, farba Neon blue/Neon red
344,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NXHWO002
Alza GameBox Ryzen RTX3060 - Herný PC
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
Alza GameBox Ryzen RTX3060
Herný PC AMD Ryzen 5 5600 4.4 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000GB, bez mechaniky, WiFi, HDMI a DisplayPort, 4×USB 3.2, 2×USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 11 Home – originálny produkt MS (nejde o druhotnú licenciu)
+1 darček v hodnote 33,90 €
1 129 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: sklRB4a7s9f
Vytlačiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií