Ospravedlňujeme sa, ale z technických príčin sa momentálne na našich pobočkách môže vyzdvihnutie objednávky časovo predĺžiť. Na oprave usilovne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Stellar Blade Alzaboxy

Najvydarenejšie herné soundtracky – Hráme tiež ušami (TÉMA)

Zobraziť katalóg

• Autor: Jakub Němec

Najsilnejšie herné zážitky, ktoré si odnášame zo svojich najobľúbenejších titulov, nie sú tvorené len dianím na obrazovke. Podstatnú časť nášho dojmu totiž tvoria tiež sluchové vnemy, či už ide o samotné efekty, alebo sprievodnú hudbu. Práve melódiám zloženým na dokreslenie atmosféry sa budeme venovať v našom špeciáli, v ktorom vám odporučíme soundtracky, ktoré si sami radi vypočujeme aj bez samotných hier.

Soundtracky; screenshot: umelkyňa hrajúca na lutnu

Herné soundtracky (TÉMA) – Obsah článku

  1. Moderná symfónia pre každého
  2. Assassin's Creed II – Túlanie sa rozsiahlymi svetmi
  3. Civilization VI – Hudobné tradície celého sveta na jednom mieste
  4. Dark Souls 3 – Temné vízie blízkej smrti
  5. Death Stranding – Minimalizmus vo voľbe pesničiek
  6. Diablo – Ikonická skladba uviaznutá v pamäti
  7. Divinity: Original Sin 2 – Stohodinové príbehy so slúchadlami na ušiach
  8. Doom – Adrenalín pumpovaný do krvi
  9. Journey – Nechať sa unášať na vlne pohody
  10. Mass Effect 3 – Filmoví velikáni
  11. Ori and the Blind Forest – Kúzlo nezávislých titulov
  12. Uncharted 3 – Hudba v službách príbehu
  13. Witcher 3 – Netradičný prístup slávi úspech

Moderná symfónia pre každého

Počítačové hry sú multimediálne diela a zaujať nás môžu z rôznych smerov. Zo samotnej podstaty nami sledovaného odvetvia sa kladie veľký dôraz na hrateľnosť, ale tá musí byť sprevádzaná aj kvalitným audiovizuálnym spracovaním. Dnes sa budeme venovať hudobnej časti estetického zážitku, pretože sa významne podieľa na budovaní atmosféry, ktorú si môžeme kedykoľvek zopakovať počúvaním vo voľných chvíľach. Musíme si totiž uvedomiť, že tvorcovia soundtrackov k hrám aj filmom sú vo svojej podstate moderní virtuózi, ktorí síce neskladajú symfonické opusy ako hudobní velikáni histórie, ale ich práca sa hudobným básňam a koncertom veľmi blíži.

Sami určite máte svojich obľúbených skladateľov, ktorých tvorbu počúvate pri práci či učení a radi by ste ju odporučili ostatným, aby sa do nej započúvali. My sme si dnes dali za úlohu vybrať našich osobných favoritov a pripomenúť vám melódie, ktoré možno sami poznáte a nechávame sa nimi unášať rovnako ako my. Rozhodne nejde o žiadny rebríček najlepších, a preto sme sa rozhodli zástupcov jednotlivých skupín usporiadať podľa abecedy. V našom výbere narazíte na ikonické soundtracky, ale aj na jednotlivé skladby, ktoré svojou kvalitou vynikajú nad ostatné. Tak nasaďte slúchadlá, vytočte hlasitosť doprava a poďte sa s nami započúvať.

Assassin's Creed II – Túlanie sa rozsiahlymi svetmi

Náš prehľad začneme jedným z najikonickejších soundtrackov medzi akčnými adventúrami – Assassin's Creed II od dánskeho skladateľa Jespera Kyda, ktorý sa vďaka práci na príbehu Eziovej rodiny dostatočne zviditeľnil na poli hernej hudby. Dynamické melódie spojené so súbojmi či s pobehovaním po florentských a benátskych strechách striedajú hĺbavé tóny z príbehových sekvencií. Renesančné melódie v modernom elektronickom spracovaní uchvátili zástupy fanúšikov a potvrdili, že v Ubisofte vedia skvele prepojiť hudbu so samotnou hrou.

Assassin's Creed 2 OST | Jesper Kyd – Venice Rooftops (Track 02)

Každý diel zabíjackej série ponúka historické motívy spracované modernou formou a občas pridá nejaký bonus navyše, napríklad námornícke popevky v Assassin's Creed IV: Black Flag. Skladatelia pod jarmom Ubisoftu pred sebou mali neľahkú úlohu skĺbiť príbehové motívy s neutrálnymi melódiami pri prieskume sveta, čo je kritické miesto každého titulu s viac či menej otvorenými mapami. S podobnými problémami sa veľmi dobre popasovali napríklad tiež Joris de Man v Horizon Zero Dawn alebo Woody Jackson v Red Dead Redemption 2, ktorých práca stojí tiež za samostatné počúvanie, v prípade ktorého budete spomínať na hodiny strávené v spoločnosti obľúbených hrdinov.

Civilization VI – Hudobné tradície celého sveta na jednom mieste

Veľmi špecifickú úlohu získava hudobné pozadie v prípade stratégií a je úplne jedno, či v nich hráte na ťahy či v reálnom čase. Špecifický jav pre tento žáner sa viaže ku komponovaniu unikátnych hudobných motívov pre jednotlivé národy či rasy, ktoré svojimi taktickými pokynmi vediete k víťazstvu. Svojho času nás skôr narodených ťahali k obrazovkám chóry komponované Paulom Romerom pre Heroes of Might & Magic III, neskôr nás tešili melódie spojené s bojovaním v historických sériách Total War či Mount & Blade: Warband, kde sa tvorcovia snažili zachovať kultúrnu identitu jednotlivých krajín.

Christopher Tin – Baba Yetu (Official Music Video)

Medzi absolútnu špičku soundtrackov stratégií sa bezpochyby zaradí séria Civilization, ktorej štvrtý diel má v rámci hudobno-herného sveta jedno prvenstvo. Skladbe Baba Yetu od Christophera Tina sa totiž ako prvej nominovanej piesni z herného prostredia podarilo získať prestížnu cenu Grammy, čo zdvihlo všeobecný záujem o hernú hudbu. Aktuálne posledný diel Civilization VI svojim predchodcom určite nerobí hanbu, pretože autor skladieb Geoff Knorr každému národu z ponuky prisúdil vlastný ústredný motív, ktorý sa mení na základe stupňa vývoja ríše, čo vo výsledku pôsobí skvelým dojmom.

Dark Souls 3 – Temné vízie blízkej smrti

Dobrým príkladom titulov, pri ktorých hudba dostáva úplne iný rozmer, sú hry, pri ktorých ste neustále blízko smrti. Podmanivo ponurá atmosféra hustne s každým vašim krokom v ústrety takmer istému zániku, ale napriek tomu sa necháte zlákať omamne kúzelnou túžbou pozrieť sa za ďalší roh, do ďalšej zrúcaniny či odkryť ďalší náhrobný kameň. V tomto ohľade skvele fungujú tzv. soulsborne hry od štúdia FromSoftware. Posledné Sekiro: Shadows Die Twice síce trochu ustúpil japonským motívom, ale ako práca Yuka Kitamura na soundtracku série Dark Souls, tak Bloodborne dokáže vykúzliť goticky temnú náladu aj uprostred letného popoludnia. Z ústrednej melódie v menu Dark Souls 3 nám naskakuje husia koža už od prvých tónov.

Dark Souls III Soundtrack OST – Main Menu Theme

Podobne mrazivo chladnú vlnu môžeme cítiť aj z melódií Hellblade: Senua's Sacrifice, ktorým prepožičal skladateľ David Garcia všetku melanchóliu a zmar keltskej mytológie. Pri temnom dunení bubnov sa ozývali apokalyptické mužské chóry pozývajúce hlavnú hrdinku do vnútra pekiel. Pamätníci záverečnej scény určite nezabudnú na skvele zakomponovanú skladbu od Passarella Death Squad, po ktorej prišla katarzia v záverečných titulkoch v podaní skupiny VNV Nation s piesňou Illusion. V štúdiu Ninja Theory skrátka dobre vedeli, čo robia, a využili hudobný motív, aby si nás omotali okolo prsta. Dúfajme, že sa im bude podobne dariť aj v pokračovaní Senua's Saga: Hellblade II.

Death Stranding – Minimalizmus vo voľbe pesničiek

S ešte väčším dôrazom na detail pristupuje k svojim hrám Hideo Kojima, čo sa dá dokázať na jeho práci v rámci série Metal Gear Solid, o ktorej dnes ešte bude reč. Meno japonského vizionára tu však padlo kvôli jeho poslednému dielu Death Stranding, v ktorom ukázal, ako sa dá prepojiť umelecká vízia z rôznych odvetví v jeden nezabudnuteľný zážitok. Kojimova práca s hudbou Ludviga Forsella, ktorú spojil s tvorbou dovtedy pre väčšinu ľudí neznámych skupín Low Roar, Silent Poets či CHVRCHES vytvorila dychberúci mix, ktorý vás donútil zízať s otvorenou pusou na obrazovku a hltať každé dystopické posolstvo z cesty Sama Bridgesa cez UCA.

Ludvig Forssell – BB's Theme (from Death Stranding) (Official Audio)

Podobne funguje aj séria Life is Strange, v ktorej sa autori z Dontnod Entertainment snažia rozprávať príbehy nielen cez dianie na obrazovke, ktoré sami ovplyvňujete, ale tiež vhodne zvoleným hudobným sprievodom, vďaka ktorému sme mali príležitosť spoznať nepreskúmané kúty amerického indie rocku a folku. Všeobecne platí, že dobre zaradené licencované skladby posunú celý herný zážitok o úroveň vyššie, čo viac než kde inde platí v prípade pretekárskych hier (Need for Speed: Underground?) alebo v iných tituloch, kde sú dopravné prostriedky dôležitou súčasťou diania (rádia zo série GTA).

Diablo – Ikonická skladba uviaznutá v pamäti

Mnohokrát sa však stane, že namiesto celého soundtracku, ktorý by ste mohli počúvať do omieľania, sa vám v hlave zabýva len jedna či dve melódie, ktorých sa nemôžete zbaviť. Tieto skladby vás potom behom pár tónov prenesú do niektorého z vypätých či ikonických momentov v obľúbenej hre a okamžite vás donútia daný titul inštalovať. V našej redakcii sa teší veľkej popularite motív Tristram z Diabla, ktorý sa nám vštepil do podvedomia pri potulovaní po skazou skúšanej dedine. Zároveň v nás zvuk ikonické gitary Matta Uelmena, znejúce tiež v následnom pokračovaní, prebúdzajú spomienky na prvé minúty v podzemí, kedy sme prvýkrát podľahli čaru sekania potvor pomocou frenetického klikania myšou. No, zatlačte slzu, dúfajme v najlepšie a poďme ďalej.

Diablo 1 – Tristram Village music HD

Pre nás pamätníkov patrí k najsilnejším spomienkam úvodná skladba k RPG Baldur's Gate 2, na ktorého tretí diel sa veľmi tešíme. Melanchólia ale nepatrí iba úvodným chvíľam v milovaných hrách, ale aj nezabudnuteľným súbojom a záverečným momentom, pri ktorých nás autori ohromia nečakaným vyvrcholením. Ak ste sa niekedy pustili do boja so šialeným Vaasom vo Far Cry 3, tak vás od prvých tónov skladby Futher od Briana Tylera obsype husia koža od hlavy až k päte. Podobný efekt bude mať na fanúšikov Kratosa pieseň Memories of Mother či záverečná skladba The Summit Beara McCrearyho znejúca na vrcholku hory, na ktorú ste vyšplhali v severskom God of War.

Divinity: Original Sin 2 – Stohodinové príbehy so slúchadlami na ušiach

Veľmi zložitú situáciu majú skladatelia, ktorí musia uši hráčov zabaviť na stovky hodín počas preskúmavania rozsiahlych RPG svetov. Pristupovať sa k tomu dá rôzne, ako nás poučil napríklad soundtrack No Man's Sky, ktorý je z časti náhodne generovaný ako väčšina titulu a z časti vytvorený umelcom 65daysofstatic. My sa však zameriame na tradičnejšie postupy, v ktorých musia autori hudby sami skladať notu vedľa noty, než dostanú výslednú melódiu. Úžasnú prácu predviedol Borislav Slavov pri komponovaní jednotlivých motívov pre Divinity: Original Sin 2, ktoré sú typické svojím rozprávkovejším ladením, ktoré občas upadne do temnejších tónov alebo nás vystrelí k výšinám hrdinskými chorálmi.

Sing for Me (Lohse Version)

Ako druhý žiarivý príklad majstrovsky zvládnutej hudobnej stránky veľkého RPG si môžeme uviesť posledné tri diely série Elder Scrolls. Ako Morrowind, Oblivion, tak Skyrim sa môžu chváliť heroickými fantasy motívmi, za ktoré by sa nehanbil ani ikonický soundtrack z filmového Barbara Conana. Ako prvý všetkým zrejme naskočí ústredná skladba Dovahkiin, ktorú spopularizovala youtuberka Malukah, v ktorej podaní počuli skladbu desiatky miliónov divákov. Napriek tomu by sme vám radili, aby ste sa nenechali strhnúť iba touto jedinou piesňou, pretože hudba Jeremyho Soula stojí za počúvanie celá.

Doom – Adrenalín pumpovaný do krvi

Hudobné pozadie je nenahraditeľné pri vytváraní požadovanej atmosféry, ako si môžeme ukázať na príklade oceňovaného soundtracku k frenetickej strieľačke Doom, v ktorej sa ticho ponurej časti spojené s tajomným okultizmom striedajú s úderným metalom pri porciovaní démonov na jednu krvavú hromadu. Dokážete si snáď predstaviť vhodnejší žáner pre masaker pekelných splodencov než rezké gitarové riffy, ktoré vám samé o sebe zdvihnú tepovú frekvenciu? Pri počúvaní navyše oceníte snahu Micka Gordona prepašovať do nahrávky až nepríjemné zvukové efekty evokujúce snahu pekelných splodencov ísť vám po krku, na ktoré sa môžeme tešiť aj v dieli Eternal.

Michael McCann – Icarus (Main Theme)

Epické Main Theme z Deus Ex – Human Revolution

Druhým kúskom, o ktorom sa v rámci zviazania herného a hudobného žánru môžeme baviť, je Deus Ex: Human Revolution, respektíve celá séria, v ktorej sa pozrieme do blízkej budúcnosti plnej technologicky vylepšených ľudí. Futurizmom zaváňajúce melódie založené na elektrickom zvuku podčiarkovali pre niekoho temné, pre iného svetlé zajtrajšky vývoja ľudstva. Technická odladenosť soundtracku v kombinácii s tklivými chorálmi pomáhala vžiť sa do úlohy Adama Jensena, ktorý musel v politicky rozháranom svete nepriamo rozhodovať o budúcnosti človeka ako takého. Pre fanúšikov elektronickej hudby sa počúvanie skladieb Michaela McCanna v podstate rovná povinnosti.

Journey – Nechať sa unášať na vlne pohody

Od zážitku z počítačovej hry každý čaká niečo iné. Kým jedni bahnú po adrenalíne a neustálej akcii, druhí túžia po oáze pokoja, v ktorej ich nebude nič stresovať. Aj na nich tvorcovia, často tí nezávislí, pamätajú, a stavajú im vzdušné zámky utkané z rýdzo relaxačného materiálu. Ruka v ruke s tým musí ísť tiež hudba, takže nikoho zrejme neprekvapí, keď teraz zmienime Austina Wintoryho a jeho nádherné melódie z projektu Journey. Titul, v ktorom nemôžete hovoriť, a preto sa k vám hra snaží prihováral len audiovizuálnymi dojmami, skrátka musí mať silnú hudbu, čo sa pri počúvaní príslušného soundtracku plní do posledného písmenka.

Journey Soundtrack (Austin Wintory) – 17. Apotheosis

Wintory sa podieľal ešte na jednej relaxačnej hre, podmorskom Abzû, ktoré za svoju hudbu taktiež žalo pozitívne ohlasy (nemyslite, že Wintory je len zenový majster, o opaku svedčí jeho práca na John Wick Hex, sériu Banner Saga alebo Assassin's Creed Syndicate). V tejto sekcii nesmieme zabudnúť ani na ďalšie tituly, pretože svoju pozornosť si zaslúži simulátor vetra naháňajúceho okvetné lístky Flower, na evolúciu zameraný flOw či mobilné preskúmavanie sveta Sky, za ktorými stojí štúdio thatgamecompany. Teraz teda máte k dispozícii alternatívu, ak vás už nebaví púšťať si do slúchadiel zvuky lesa, aby ste našli svoju vnútornú pohodu.

Mass Effect 3 – Filmoví velikáni

Fakt, že herný priemysel sa rozrastá a točí sa v ňom stále viac peňazí, okrem iného znamená, že si vydavatelia môžu dovoliť platiť veľké mená z prostredia filmu. V AAA tituloch sa objavujú najväčšie hviezdy strieborného plátna (žiarivým príkladom je Ellen Page v Beyond Two Souls), a platí to aj pre majstrov zvuku. Väčšinou sa však podieľajú na ústrednej skladbe a potom nechajú pracovať svojich videoherných kolegov. Medzi inými sa takto predstavil hráčom Hans Zimmer v ikonickej melódii Assassin's Creed Revelations či v Crysis 2.

Mass Effect 3 Soundtrack – An End Once and For All

Stretneme sa však s kompletnými soundtrackmi z pera filmových velikánov, z ktorých možno spomenú na oscarového Michael Giacchino (Hore), ktorý spojil svoje meno so sériami Medal of Honor a Call of Duty, alebo na Harryho Gregson Williamsa komponujúceho pre Kojimov Metal Gear Solid IV. Ako absolútnou špičkou medzi „filmovými“ soundtrackmi však musíme označiť hudobné pozadie pre zakončenie trilógie Mass Effect, pod ktorý sa podpísal Clint Mansell. Majestátne melódie spojené s koncom sveta striedajú ľúbezné tóny posledného ľudského odboja proti útočiacim Reaperom takým spôsobom, že soundtrack musíte počúvať stále dokola.

Ori and the Blind Forest – Kúzlo nezávislých titulov

Samotnou kapitolou v rámci hudobného pozadia sú nezávislé projekty, pri ktorých sme často prekvapení vysoko kvalitnými skladbami. Všetko odštartovala v roku 2008 indie puzzle plošinovka Braid, ktorej rozprávkový na husliach založený soundtrack mnohí počúvame dodnes. Následne sa s nezávislými hrami roztrhlo vrece a spoločne s hromadou balastu sa na nás rútil tiež jeden kvalitný titul za druhým. Svojou hudbou dodnes okúzľuje Ari Pulkkinen v sérii Trine, ktorej štvrtý diel nebol výnimkou, alebo dvojica alegorických príbehov s vlnenými panáčikmi Unravel od skladateľskej dvojice Fridy Johansson a Henrika Oji.

Ori and the Blind Forest OST – 31 - The Sacrifice (feat. Aeralie Brighton)

Nájsť pomyselný vrchol medzi nezávislými soundtrackmi je naozaj ťažké, pretože veľmi záleží na vašom vkuse. Takže zatiaľ čo my sa venujeme skôr symfonickým kompozíciám, niekomu budú viac vyhovovať beaty napumpované hudba z Hotline Miami. V našich srdciach však dodnes rezonujú melódie Garetha Cokera v Ori and the Blind Forest, na ktoré kvalitne nadviazalo pokračovanie the Will of the Wisps. V poslednej dobe tiež podliehame zasnenej hudbe z hitu prelomu minulého roka menom Gris, za ktorého komponovanie vďačíme autorovi vytvárajúcemu pod pseudonymom Berlinist.

Uncharted 3 – Hudba v službách príbehu

Ako sme si povedali na začiatku, tvorcovia hier často používajú silné hudobné motívy, aby navodili atmosféru, veľakrát sa však stáva, že soundtrack je pevne spojený s dianím na obrazovke a ženie sa ako vietor spoločne s šialeným tempom príbehu. V tomto prípade skladatelia pristupujú ku komponovaniu melódií podobne ako ich filmoví kolegovia, aby umocnili hĺbku akčného zážitku. Tu sa ako jasný príklad ponúka uviesť štúdio Naughty Dog, ktorého séria Uncharted sa môže pochváliť soundtrackom Grega Edmonson, ktorý sa v mnohom blíži filmovému Indianovi Jonesovi. Komornejší, ale rovnako silný zážitok, si odnesieme z počúvania gitarového mága Gustava Santaolalla v The Last of Us, ktorý sa podieľa aj na hudbe druhého dielu.

Uncharted 3: Nate's Theme 3.0 (HD)

Veľmi silné spomienky máme aj na rezavý soundtrack Stuarta Chadwooda a Inon Zura z temne ladených dobrodružstiev perzského princa v dieli Warrior Within, ktorý nás neustále hnal vpred v ústrety ďalším nepriateľom stojacich nám v ceste počas vyrovnania sa s démonom Dahaka. Z posledných silne príbehových hier si svoj diel pozornosti hovorí prekvapenie minulého roka A Plague Tale: Innocence, za ktorého podmanivo stredoveký aranžmán sa postavil Olivier Deriviere. Melódie evokujúce morom zmietané Francúzsko vám vojdú pod kožu od prvých tónov a pomaly vás pripravia na kataklyzmatické zavŕšenie dejovej linky.

Witcher 3 – Netradičný prístup slávi úspech

Záver našej témy patrí soundtrackom, ktorých odlišné poňatie bolo jedným zo základov úspechov celej hry. Nemôžeme tu zabudnúť spomenúť Witcher 3: Wild Hunt, v prípade ktorého hudobný skladateľ Marcin Przybyłowicz stavil na spoluprácu so skupinou Percival, čím vznikli uhrančivé melódie dotvárajúce svet Zaklínača. S potešením môžeme kvitovať, že autor nadviazal na svoju prácu aj vo dvojici DLC Srdce z kameňa a O víne a krvi, pričom vykúzlil inú atmosféru, ale držia sa základnej premisy. Vydarenou hudbou sa prezentuje tiež netflixovské poňatie Geraltových dobrodružstiev, za čo sme naozaj radi (česká verzia piesne Tak daj groš zaklínači vraj patrí medzi tie najvydarenejšie).

Silver For Monsters...

Svojim odlišným prístupom k tvoreniu hudobných motívov pre hry sú typické tiež hry japonské proveniencie. Nech už si vyberiete akýkoľvek diel série Final Fantasy, klasické ťahové JRPG a lá No Ni Kuni alebo mláťačky v duchu Devil May Cry či Kingdom Hearts 3, dostanete unikátny a neopakovateľný zážitok z počúvania. My sme v našich tipoch ako hlavného predstaviteľa však vybrali magicky hĺbavé tóny v kontraste s dynamickými skladbami Keiichiho Okabeho, ktoré minimalisticky dokresľujú postapokalyptickú epopej Nier: Automata tak, že chytí za srdce aj tých najväčších cynikov.

Týmto posledným odporúčaním naša púť za soundtrackovými tipmi končí, ale budeme radi, keď nám dáte vedieť o vašich najmilších herných skladbách na facebooku či instagrame Alza Gaming.

• Zdroje: Vlastné

i Mohlo by vás zaujímať
4,8 71×
Assassins Creed Odyssey – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, pre online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus, – v ktorej ste odsúdení na smrť vlastnou rodinou, a tak sa vydáte na úžasnú cestu, na ktorej sa zo žoldnierskeho vyvrheľa stanete legendárnym gréckym hrdinom a odhalíte tajomstvo svojej minulosti. Nájdite svoju vlastnú cestu vo vojnou rozdelenom svete, ktorý je tvorený ľuďmi aj bohmi a kde sa hory zrážajú s morom.
Super cena
37,90 € Ušetríte 2,09 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX524
5,0 11×
Dark Souls Remastered – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – v ktorej budete objavovať pokrivený starodávny svet Lordranu. Kriticky výborne oceňovaná akčná RPG séria tak, ako ešte nikdy predtým. Nechajte sa pohltiť bohatým svetom Dark Souls. Utvárajte si postupne svoju postavu, objavujte hrozné miesta a zhromažďujte a osvojte si rozsiahlu kolekciu zbraní, vybavenia a magických kúziel a vytvorte si tak skutočne jedinečný herný štýl.
36,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW038
3,2
Diablo II (PC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Battle,net, žáner: akčný a RPG,
19 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE001981
4,8 37×
Zaklínač 3: Divoký hon – Complete Edition – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – obsahuje okrem základnej hry obidva datadisky „O víne a krvi“ a „Srdce z kameňa“, ďalej 16 DLC a všetky doteraz vydané herné aktualizácie.
48,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW530
4,9 147×
Zaklínač 3: Divoký hon – Edícia Hra Roka CZ – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – obsahuje okrem základnej hry oba datadisky: O víne a krvi a Srdce z kameňa, ďalej 16 DLC a aj všetky doteraz vydané herné aktualizácie
19,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MSX073d
Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií