Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Samsung Galaxy Note9 (PREVIEW) – Dokonalý telefón?

Zobraziť katalóg
Samsung Galaxy Note9 (PREVIEW) – Dokonalý telefón?

Článok

Aktualizované

Čakanie skončilo, Samsung Galaxy Note9 je vonku. Verejnosti sa predstavil na tlačovej konferencii v New Yorku a oproti svojmu predchodcovi Note8 prináša o niečo väčší displej, oveľa vyšší výkon a S Pen s technológiou Bluetooth. Es v rukáve ale schováva viac a po všetkých stránkach vyzerá skvele. Má ale Note9 nejaké nedostatky? Koľko bude stáť a kedy si ho budú môcť prví záujemcovia zaobstarať? Ako sa nám nový najlepší telefón Samsung páči a ako obstojí proti novej konkurencii? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v nasledujúcich odsekoch.

i Až 200 € za starý telefón a budete mať nový Galaxy Note9
Predobjednajte si Samsung Galaxy Note9 teraz. Získajte bonus až 200 € k hodnote vášho starého telefónu. Viac o podmienkach akcie nájdete v roletke nižšie.

Samsung Galaxy Note9 – Podmienky akcie podrobne

Aký bonus na Samsung Galaxy Note9 dostanem?

Bonus 200 € platí pri výkupe akéhokoľvek telefónu Samsung Galaxy Note (Galaxy Note 2, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge a Galaxy Note 8), pre ostatné telefóny a tablety je výška bonusu 100 €. Hodnotu svojho telefónu zistíte na oficiálnych stránkach spoločnosti Samsung.

Ako získať zľavu na Note9 – NÁVOD

 1. Registrácia – Prosíme zaregistrujte váš použitý telefón alebo tablet a vaše údaje potrebné na zrealizovanie výkupu. Registráciu vykonáte na stránkach novysamsung.sk
 2. Registrácia nového Galaxy Note9 – Vyberte váš model a vložte IMEI číslo vášho nového Galaxy Note9. IMEI číslo zistíte zadaním *#06#.
 3. Vloženie účtenky – Prosíme priložte čitateľnú kópiu vašej účtenky/faktúry nového Galaxy Note9.
 4. Odpredaj použitého zariadenia – Tu vyberte typ vášho použitého telefónu či tabletu a podľa jednotlivých otázok vykonajte nacenenie/diagnostiku jeho stavu. Potom sa vám zobrazí finálna výkupná cena.
 5. Bonus až 200 € – Po prijatí vášho starého zariadenia a jeho validácii vám spolu s výkupnou cenou zašleme aj jednorazový bonus až 200 €.

Samsung Galaxy Note9 máme už k dispozícii. Akých je 7 najväčších noviniek tohtoročného modelu? Zistíte v závere článku.

Samsung Galaxy Note9 – ČASTI ČLÁNKU:

Samsung Galaxy Note9 – OBSAH

 1. Samsung Galaxy Note9 v konzervatívnom, ale účelnom dizajne
 2. S Pen ako diaľkový ovládač Note9
 3. Displej Samsung Galaxy Note9, väčšia uhlopriečka, rovnaké rozlíšenie
 4. Fotoaparát Galaxy Note9 s variabilnou clonou
 5. Samsung Galaxy Note9 s vysokým výkonom a veľkým úložiskom
 6. Hra Fortnite exkluzívne pre Samsung Galaxy Note9
 7. Galaxy Note9 dostal väčšiu batériu
 8. Samsung Galaxy Note9, cena a dostupnosť
 9. Hodinky Samsung Galaxy Watch a reproduktor Samsung Galaxy Home
 10. Samsung Galaxy Note9 proti konkurencii
 11. 7 najdôležitejších noviniek Samsung Galaxy Note9 podľa AlzaTech

Samsung Galaxy Note9: konzervatívny, ale účelný dizajn

Samsung Galaxy Note9 sa dizajnom od svojho predchodcu nijako dramaticky nelíši. Je takmer rovnako veľký a mnoho ľudí by dvojicu na prvý pohľad možno ani nerozoznali. Pri tom druhom však rozdiely vyplávajú na povrch. Tým najviditeľnejším je presun čítačky odtlačkov prstov na praktickejšie miesto pod fotomodul. Mimochodom hlavným dôvodom jej presunu vraj nebola snaha zabrániť zašpineniu šošoviek nechcenými dotykmi prstov, ale vytvorenie miesta pre väčšiu batériu.

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 má ešte väčší displej než Note8. Konštrukcia ale ostala približne rovnako veľká.

Pár odlišností možno uvidieť aj spredu. Samsung Galaxy Note9 má o vlások tenší spodný rámček, čo otvorilo cestu k väčšej obrazovke. Zaujímavosťou je, že Note9 je aj s väčším displejom o viac ako pol milimetra nižší ako Note8. Je ale o 1,6 mm širší. Note9 tiež pribral 6 g, takže jeho hmotnosť sa mierne prehupla cez 200 gramovú hranicu. Celkové rozmery a hmotnosti sú nasledovné:

 • Samsung Galaxy Note9 – 161,9 × 76,4 × 8,8 mm/201 g
 • Samsung Galaxy Note8 – 162,5 × 74,8 × 8,6 mm/195 g

Vzhľad Galaxy Note9 sa drží v zavedených koľajniciach súčasného dizajnového jazyka Samsungu. Je konzervatívny a na všelijaké svetelné efekty na zadnej strane zabudnite. Do cieľovej skupiny Note9 predsa len patria majetnejší používatelia, ktorí telefón používajú k práci. Konštrukcia kombinuje kov a sklo a je odolná voči prachu a vode podľa certifikácie IP68. Na spodnej strane nechýba slúchadlový jack, USB-C port a šachta pre S Pen, ktorý po novom podporuje Bluetooth. Samsung Galaxy Note9 sa bude predávať v čiernej farbe s čiernym stylusom a v modrej farbe so žltým stylusom.

Samsung Galaxy Note9, spodná strana
Samsungu Galaxy Note9 to v modrej farbe so žltým stylusom naozaj pristane.

S Pen ako diaľkový ovládač Galaxy Note9

Stylus S Pen, poznávacie znamenie a jedno z hlavných lákadiel celého radu Note, sa v prípade Samsung Galaxy Note9 dočkal oproti Note8 zásadného vylepšenia. Prvýkrát podporuje technológiu Bluetooth, a prináša tak nové možnosti využitia. Po novom je s ním možné nielen zapisovať poznámky a pohybovať sa s ním v systéme, ale použiť ho napr. aj pre nasledujúce úkony:

 • Odomknutie telefónu na diaľku.
 • Diaľkové ovládanie fotoaparátu – spustenie fotoaparátu vykonáte dvojitým stlačením tlačidla na styluse. Ďalším stlačením vyhotovíte snímku.
 • Ovládanie hudobného prehrávača.
 • Posúvanie slidov prezentácie.
 • Hranie hier.

Ďalšie možnosti prídu neskôr, keďže k funkciám S Pen získajú prístup tiež vývojári tretích strán. Pero v sebe ukrýva minibatériu, takže nebude „ujedať“ z batérie v samotnom telefóne. Podporuje bezdrôtové dobíjanie a za 40 sekúnd nabíjania získa šťavu na 30 minút používania. Farba samotného stylusu bude rovnaká ako odtieň, ktorým bude písať na obrazovku. Ak by ste ale k svojmu Samsung Galaxy Note9 z nejakého dôvodu uprednostnili S Pen inej farby, než ktorá sa k nemu dodáva, budete si ho môcť zaobstarať vo voľnom predaji.

Samsung Galaxy Note9
S Pen k Note9 bude čiastočne slúžiť aj ako diaľkový ovládač. A bude voľne na predaj.

Displej Samsung Galaxy Note9, väčšia uhlopriečka, rovnaké rozlíšenie

Tenké rámčeky obklopujú špičkový Super AMOLED displej, tentokrát s uhlopriečkou 6,4". To je mierny nárast oproti Note8. Rovnaké naopak zostalo rozlíšenie Quad HD+ (2 960 × 1 440 pixelov) a pomer strán 18,5 : 9. Samsung displeje robiť vie a nemožno čakať nič iné ako bezchybný panel s vysokým jasom a vernou farebnosťou. Jednou z funkcií, na ktorú sa budú môcť noví majitelia Samsung Galaxy Note9 tešiť, je samozrejme tiež always-on. Tá umožňuje nastaviť si, aby sa určité informácie, ako poznámky alebo nákupný zoznam, zobrazovali aj na vypnutom displeji.

i Samsung Galaxy S9 a S9+ (PODROBNÁ RECENZIA)

Fotoaparát Samsung Galaxy Note9 s variabilnou clonou

Fotoaparát Samsung Galaxy Note9 má rovnaké základné parametre ako ten v Galaxy S9+, teda 12 Mpx (f/1,5 a 2,4) + 8 Mpx (f/2,4). Ako možno vidieť, nechýba mechanická clona, ​​ktorá sa pri nadmiere svetla automaticky zaťahuje a za šera zase otvára, čím umožňuje reguláciu množstva svetla dopadajúceho na senzor. Pri ručnom režime môže používateľ medzi oboma hodnotami clony prepínať sám.

Fotoaparát Samsung Galaxy Note9 tiež dostane vylepšenú umelú inteligenciu, ktorá dokáže prispôsobovať nastavenia podľa foteného objektu alebo scény, ako príroda, osoba, zviera, jedlo a pod. Pokiaľ sa navyše na nasnímanej fotografii objaví nejaká nedokonalosť ako napr. rozmazanie, mihnutie oka alebo roztrasené video, zobrazí informačná bublina, ktorá vám to bude oznamovať. Ďalšou vychytávkou je superspomalené video s 960 snímkami za sekundu. Podobne ako u S9 alebo S9+ bude k dispozícii ručný aj automatický režim, pri ktorom telefón zachytí krátky okamih pri detekcii pohybu. Samozrejmosťou je potom optická stabilizácia alebo podpora HDR.

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 obdržal duálny fotoaparát s premenlivou clonou.

Čelná kamerka na selfie snímky má rozlíšenie 8 Mpx a svetelnosť f/1,7. Nechýba ani funkcia odomykania pomocou tváre, hoci 3D snímanie tváre prinesie až Galaxy S10. Aj v Samsung Galaxy Note9 ale môžete vyskúšať funkciu AR emoji, kedy si po nasnímaní svojho portrétu vytvoríte animovanú podobu seba samého.

Trúfne si Galaxy Note9 vo fotení na Huawei P20 Pro, ktorý sa v rebríčku DxOMark stále drží na prvej priečke? Zatiaľ to posúdiť nemôžeme, ukáže to až recenzia Samsung Galaxy Note9. Očakávame ale veľmi vydarené fotografie nielen za ideálnych, ale aj svetelne zhoršených podmienok.

Samsung Galaxy Note9 s vysokým výkonom a veľkým úložiskom

Nikoho neprekvapí, že výkonnostne je na tom Samsung Galaxy Note9 veľmi dobre. Má najlepšiu dostupnú výbavu a ihneď sa stal najvýkonnejším Samsungom a jedným z najvýkonnejších supertelefónov. Mozgom tohto pracovného zariadenia je čipset Exynos 9810, ktorý poznáme už z „es deviatky“ (v Severnej a Latinskej Amerike sa bude Note9 predávať s približne podobne výkonným Snapdragon 845).

Samsung Galaxy Note9 bude k dispozícii v dvoch pamäťových verziách, a to 6 GB/128 GB a 8 GB/512 GB, po ktorej siahnu „power useri“. Kapacity úložiska, najmä vo vyššej verzii, teda ponúkne požehnane. Momentálne je to okrem nedávno predstaveného herného telefónu Asus ROG Phone najviac, čo môžete dostať. Komu by ale ani to nestačilo, ten bude môcť použiť microSD kartu s kapacitou až 512 GB.

Samsung Galaxy Note9, výkon
Výkon Samsung Galaxy Note9 bude jednoznačne atakovať prvé priečky.

Hra Fortnite exkluzívne pre Samsung Galaxy Note9

Na hráčov však v tomto prípade nemyslí len Asus, ale aj Samsung. Súčasťou Galaxy Note9 bude exkluzívny súčasný mobilný hit Fortnite, ktorý sa tak po niekoľkých prieťahoch prvýkrát pozrie aj na Android. Na iOS je hra veľmi obľúbená a pre jej autorov predstavuje zlatú baňu. Možno teda predpokladať, že úspešná bude aj na konkurenčnej platforme. Zatiaľ ale len na Samsung Galaxy Note9, pretože Samsung sa s vydavateľom hry, štúdiom Epic Games, dohodol na exkluzivite.

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 ako prvý Android telefón obdrží hru Fortnite. Myslel mimochodom aj na precízne chladenie, aby všetky hry išli poriadne rýchlo.

Prečo taká propagácia hry na čisto pracovnom zariadení? Dôvod je prostý – Samsung sa prilákaním zákazníkov „hráčov“ snaží podporiť predaje zariadenia. Hru Fortnite navyše bude možné ovládať aj perom S Pen (napr. pri mierení alebo streľbe) alebo hrať na počítači v režime Dex, takže tandem Samsung Galaxy Note9 a hra Fortnite bude dávať zmysel aj samotným hráčom. Tá bude pre nových majiteľov zadarmo vrátane in-game meny V-Bucks v hodnote až približne 130 €. Ak sa rozhodnete s Note9 hrať na počítači pomocou režimu Dex, po pripojení k počítaču už netreba podložky DEX Pad či stanice DEX Station. Po novom si totiž telefón vystačí len s HDMI káblom.

Samsung Galaxy Note9 dostal väčšiu batériu

Ďalším posunom k ​​lepšiemu, ktorý by sme mali pocítiť pri každodennom používaní Samsung Galaxy Note9, je väčšia batéria. Jej kapacita poskočila až na pekných 4 000 mAh (3 300 mAh u Note8), takže výdrž by v praxi mohla byť celý deň aj pri náročnom používaní, ako je hranie hier alebo natáčanie v 4K. Pri surfovaní na internete, práci s textom alebo komunikácii, by sa batéria mala prihlásiť o slovo až nasledujúci deň.

Samsung Galaxy Note9, batéria
Samsung Galaxy Note9 má väčšiu batériu než Note8. A pre pesimistov – na vybuchujúce batérie Note7 si samozrejme spomíname. V živej pamäti ich má ale aj Samsung. Ak teda v prípade Note9 siahol po väčších batériách, môžeme si byť istí, že všetko riadne odskúšal.

Samsung Galaxy Note9, cena a dostupnosť

Samsung Galaxy Note9 nebude lacný. Základný 128 GB variant bude stáť 999 €, verzia s 512 GB úložiskom potom 1 249 €. Na Alza.sk bude tiež exkluzívne k dispozícii aj Note9 Special Edition. Dostane nielen vnútorné úložisko s kapacitou 512 GB a 8 GB pamäte RAM, ale súčasťou balenia budú aj inteligentné hodinky Gear S3 Frontier v cene 350 €. Cena Samsungu Galaxy Note9 v tejto špeciálnej edícii potom bude 1 370 €.

A kedy sa na Samsung Galaxy Note9 môžu tešiť noví majitelia? Na trh vstúpi v piatok 24. augusta, teda 15 dní po predstavení. Predobjednávky však už odštartovali. Ak si teda na neho robíte zálusk, predobjednajte si ho a svoj Note9 získate medzi prvými.

i Samsung Galaxy S10 a S10+ (VŠETKO, ČO VIEME)

Hodinky Samsung Galaxy Watch a reproduktor Samsung Galaxy Home

Samsung okrem Galaxy Note9 na tlačovke predstavil tiež nové inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch. Majú guľatý ciferník a budú sa vyrábať v dvoch veľkostiach. Noví majitelia sa môžu tešiť na veľké množstvo náramkov a viac ako 60 000 dizajnov. Galaxy Watch spĺňajú americký vojenský štandard odolnosti a možno s nimi plávať až do hĺbky jedného metra. Ukrývajú v sebe novú generáciu procesora a na jedno nabitie vydržia až niekoľko dní.

Samsung Galaxy Watch Samsung Galaxy Watch

Samsung predstavil aj nové inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch.

Druhou hardvérovú novinkou je šikovný reproduktor Samsung Galaxy Home. Kórejský výrobca tak reaguje na rastúcu obľubu konkurenčných reproduktorov Amazon Echo, Google Home alebo Apple HomePod. Galaxy Home obsahuje 6 reproduktorov smerujúcich na všetky strany a 8 mikrofónov. Prebúdza sa heslom Hello Bixby.

Porovnanie: Samsung Galaxy Note9 vs konkurencia

Samsung Galaxy Note9 je momentálne najlepším telefónom tejto značky. Oproti svojmu predchodcovi je výkonnejší, má väčší displej aj batériu, lepšie umiestnenú čítačku a predovšetkým S Pen s Bluetooth. Oplatí sa ale prechod zo Samsungu Galaxy Note8?

Ak Samsung Galaxy Note8 vlastníte a ste s ním spokojní, pravdepodobne nie. Stále má skvelú obrazovku, dostatok kondície aj na náročné procesy vrátane graficky hladných hier a pri miernejšom používaní možno jeho výdrž dostať aj na dva dni. Takáto voľba by bola pre vás ľahko obhájiteľná a možno pre ňu mať pochopenie. Pokiaľ ale požadujete viac výkonu (nielen na súčasné používanie, ale aj do budúcnosti), lepšie dosiahnuteľnú čítačku odtlačkov prstov, viac úložného priestoru, väčšiu batériu a stylus, ktorý dokáže diaľkovo ovládať telefón, iná možnosť ako Samsung Galaxy Note9 neexistuje. Na podrobnejšie zhodnotenie si budeme musieť počkať na recenziu, novinka ale vyzerá veľmi podarene a veľa slabín mať rozhodne nebude.

Samsung Galaxy Note9, zadná strana
Samsung Galaxy Note9 v modrej a čiernej farbe, v ktorých sa dostane na trh.

Čo jeho stajňový kolega Samsung Galaxy S9+, ktorý je podľa slov samotného výrobcu vhodný skôr na užívanie si voľného času ako na prácu? Je lacnejší, operuje ale s menším displejom aj batériou. Je rovnako výkonný a lacnejší, ale oproti Note9 má podstatný „hendikep“ – absenciu stylusu. Ten tak bude hlavným jazýčkom na váhach, ktorý rozhodne o kúpe prvého, či druhého modelu.

Na milovníkov mamutích telefónov je zameraná aj nedávna novinka a ďalší súper Samsungu Galaxy Note9, Honor 10 Note. Zabojovať sa snaží takmer sedempalcovým (6,95") displejom a gigantickou 5 000 mAh batériou. Oproti Note9 ale nemá stylus. Jeho cieľovou skupinou budú teda skôr hráči hier, ktorým mimochodom ponúkne funkcionalitu GPU Turbo, optimalizujúcu výkon aj výdrž na batériu počas hrania graficky náročných hier.

Svojou troškou do tejto kategórie prispel na začiatku augusta 2018 aj ďalší kórejský výrobca, LG. Predstavil ďalšiu generáciu LG Q8, ku ktorému ale tentoraz pribalil aj stylus. Novinka by na našom trhu mala stáť do 590 €, takže rovnako ako Honor 10 Note mieri na sporivejších používateľov. Q8 má 6,2-palcový Full Vision displej, poháňa ho ale len Snapdragon 450 spárovaný so 4 GB RAM. Vo výkone teda bude za Samsung Galaxy Note9 zaostávať.

Parametre/ModelSamsung Galaxy Note9Samsung Galaxy Note8Samsung Galaxy S9+Honor 10 NoteLG Q8 (2018)
Uhlopriečka displeja6,4"6,3"6,2"6,95"6,2"
Rozlíšenie a typ displeja2 960 × 1 440 px, Super AMOLED2 960 × 1 440 px, Super AMOLED2 960 × 1 440 px, Super AMOLED2 220 × 1 080 px, AMOLED2 160 × 1 080 px, LCD
Pomer strán18,5 : 918,5 : 918,5 : 918,5 : 918 : 9
Jemnosť displeja514 ppi521 ppi529 ppi355 ppi389 ppi
Výrez v displeji
ProcesorExynos 9810 (4 × 2,7 GHz + 4 × 1,95 GHz)Exynos 8895 (4 × 2,3 + 4 × 1,7 GHz)Exynos 9810 (4 × 2,7 GHz + 4 × 1,95 GHz)Kirin 970 (4 × 2,4 GHz + 4 × 1,8 GHz)Snapdragon 450 (8 × 1,6 GHz)
Operačná pamäť RAM6/8 GB6 GB6 GB6/8 GB4 GB
Interné úložisko128/512 GB, microSD (až 512 GB)64/128/256 GB, microSD (až 512 GB)64/256 GB, microSD (až 512 GB)64/128 GB, microSD (až 256 GB)64 GB, microSD (až 512 GB)
Operačný systémAndroid 8.1 OreoAndroid Nougat 7.1.1Android 8.1 OreoAndroid 8.1 OreoAndroid 8.1 Oreo
Zadný fotoaparát12 Mpx (f/1,5, 2,4) + 8 Mpx (f/2,4)12 Mpx (f/1,7) + 12 Mpx (f/2,4)12 Mpx (f/1,5, 2,4) + 8 Mpx (f/2,4)16 Mpx (f/1,8) + 24 Mpx (f/1,8)16 Mpx
Predný fotoaparát8 Mpx (f/1,7)8 Mpx (f/1,7)8 Mpx (f/1,7)13 Mpx (f/2,0)5 Mpx
Batéria4 000 mAh3 330 mAh3 300 mAh5 000 mAh3 300 mAh
Rýchlonabíjanie
USB-C
3,5 mm jack
Rozmery161,9 × 76,4 × 8,8 mm162,5 × 74,8 × 8,6 mm158,1 × 73,8 × 8,5 mm177 × 85 × 7,7 mm160,1 × 77,1 × 8,4 mm
Hmotnosť201 g195 g189 g230 g172 g
Stupeň krytiaIP68IP68IP68IP68
Umelá inteligencia
Cenaod 999 €899 €949 €cca 400 EURcca 420 EUR

*Ceny platné k 9. 8. 2018

i Mohlo by vás zaujímať

7 najdôležitejších noviniek Samsung Galaxy Note9 podľa AlzaTech

Nový Samsung Galaxy Note9 sme si samozrejme hneď museli poriadne ohmatať. Čo nás zaujalo? Zhrnuli sme pre vás to najdôležitejšie, čo by ste o Note9 mali vedieť.

 1. Galaxy Note9, displej

  Uhlopriečka narástla na 6,4". Samsung našťastie zostal svoj a nekopíruje módny trend, ktorý sa začal spolu s iPhone X. Výrez tak na displeji nenájdeme. Čo sa týka rozlíšenia a typu, tu Samsung zotrval u Super AMOLED displeja s rozlíšením 2 960 × 1 440 px. s ohľadom na nárast uhlopriečky oproti Note8 však Samsung Note9 ponúkne o niečo menšiu jemnosť displeja – 514 ppi oproti 521 ppi. Vo výsledku ide o špičkový displej, nehľadiac na skvelé podanie farieb. Pre porovnanie: LG G8 (2018) sľubuje jemnosť 389 ppi a iPhone X „len“ 458.
 2. Výkon Galaxy Note9

  Výrobca osadil Samsung Galaxy Note9 najnovším 8-jadrovým procesorom Exynos 9810, ktorý je o celých 33 % výkonnejší ako Exynos 8895 z minuloročného modelu. V prípade Note8 Special Edition sa potom môžeme tešiť na 8 GB operačnú pamäť RAM, teda o 2 GB viac než u Note8. Špeciálna editácia navyše boduje interným úložiskom 512 GB RAM. Slot pre až 512 GB RAM pamäťovú kartu zostal, v celkovom súčte sa tak môžete dostať až na 1 TB.
 3. Galaxy Note9, Pero S Pen

  Tento rok S Pen dostal Bluetooth a po novom dokáže fungovať ako diaľkové ovládanie. Umožňuje ovládať hudbu, fotoaparát a ďalšie aplikácie. Elegantne bolo vyhotovené aj nabíjanie pera, ktoré je riešené bezdrôtovo priamo v telefóne.
 4. Fotoaparát Galaxy Note9

  Samsung Galaxy Note9 prebral variabilnú clonu, ktorá sa osvedčila v prípade Galaxy S9+. Po novom výrobca implementoval umelú inteligenciu, ktorá sa bude starať o postproces.
 5. Batéria Galaxy Note9

  Samsung Galaxy Note9 ponúkne 4 000 mAh, čo je o 700 mAh viac ako u minulého Note8. To všetko pri zachovaní takmer rovnakých rozmerov. Telefón by tak mal vydržať jeden deň aktívneho používania.
 6. Galaxy Note9, audio

  Stereo reproduktory certifikované spoločnosťou AKG pre ešte kvalitnejší zvuk a vyššiu hlasitosť. Note9 sa tiež dočkal implementácie technológie Dolby Atmos. Tá dokáže pracovať s priestorom a je neoceniteľná pri sledovaní filmov či počúvaní hudby.
 7. Bezpečnosť Galaxy Note9

  Samsung premiestnil čítačku odtlačkov prstov pod fotoaparát. Nechýba ani skener očnej dúhovky a rozpoznávanie tváre.

Čo povedať na záver?

Keď ku všetkým novinkám pripočítame atribúty, ktoré zostali z minulého roka, najmä sklo-kovové vyhotovenie, stupeň krytia IP68, aktuálny Android 8.1 s nadstavbou Samsung Experience 9.5 alebo napríklad snímač tepu, tak tu máme papierovo dokonalý telefón. Má ale Samsung Galaxy Note9 aj nejaké negatíva? Na tie si posvietime v recenziií Samsung Galaxy Note9, ktorá sa už pripravuje.

Predstavenie Samsung Galaxy Note9 s prekladom do slovenčiny

Textový záznam z predstavenia Samsung Galaxy Note9

 • 18:10 – Samsung Galaxy Note9 bude možné predobjednať od dnešného večera (9. augusta), do predaja sa dostane 24. augusta. Za 128 GB model zaplatíte 999 €, 512 GB variant vás príde na 1 249 €.
 • 18:07 – Tlačová konferencia práve končí.
 • 18:07 – Podľa šéfa Samsungu navyše ide len o začiatok užšej kooperácie s viacerými partnermi.
 • 18:04 – Spotify sa bude teraz jednoducho prepínať v rámci vašich zariadení. Na telefóne, v televízore alebo na Galaxy Home bude stále hrať vaša obľúbená hudba. Ide o úplne novú úroveň integrácie.
 • 18:00 – Nový partner pre hudobný svet je populárna aplikácia Spotify.
 • 17:56 – Samsung pripravuje konferenciu pre vývojárov, kde chce pomôcť promovať svoj ekosystém a zároveň podporiť nádejné aplikácie.
 • 17:52 – Samsung Galaxy Home v spolupráci s AKG ponúkne zvuk vysokej kvality. Vo vnútri je 6 reproduktorov mieriacich do všetkých smerov. Subwoofer je samozrejmosťou.
 • 17:52 – Aha. Samsung má ďalšie prekvapenie v podobe vlastného inteligentného hudobného reproduktora.
 • 17:47 – Inteligentný asistent Bixby je opäť súčasťou Note9. Teraz vie celkom pekne konverzovať, ale s českým jazykovým rozhraním sa momentálne počítať nedá.
 • 17:44 – Hodinky Galaxy Watch sa budú sústrediť na meranie vášho zdravia. Majú ambíciu vás podporovať pri športe aj v pracovnom režime.
 • 17:42 – Galaxy Watch majú okrúhly ciferník, dve rôzne veľkosti, mnoho náramkov a niekoľko tisíc vizuálnych zmien ciferníkov. Sú odolné voči vode (možno s nimi plávať). V niektorých krajinách podporujú LTE (zatiaľ nemáme informácie, že aj u nás).
 • 17:40 – Pozor! Sú tu nové inteligentné hodinky – Samsung Galaxy Watch.
 • 17:36 – Note9 podporuje technológiu Samsung DEX. Už však nebude potrebná žiadna dokovacia stanica, ale iba obyčajný kábel/adaptér, ktorým sa pripojíte priamo k monitoru. Aj v režime DEX možno telefón naďalej používať pre telefonovanie alebo zapisovanie poznámok. Multitasking teda vyzerá v praxi veľmi dobre.
 • 17:32 – Všetky predchádzajúce funkcie S Pen sú samozrejme stále k dispozícii aj na Note9.
 • 17:31 – S Pen stačí zasunúť do telefónu na 40 sekúnd a následne ho možno v Bluetooth režime používať ďalších 30 minút.
 • 17:30 – Samsung spolupracuje s vývojármi na ďalšom využití pera S Pen v ďalších aplikáciách.
 • 17:29 – Vylepšené S Pen využíva Bluetooth technológiu. S Pen funguje ako diaľková spúšť pri vyhotovovaní selfie fotografií, čo je zaujímavé využitie. Dokáže prepínať snímky v PowerPointe alebo ovládať videoprehrávač.
 • 17:26 – Inteligentný fotoaparát Dual Pixel má opäť variabilnú clonu ako Galaxy S9. Dokáže tiež automaticky rozoznať scénu a podľa toho optimalizovať nastavenie konkrétneho záberu.
 • 17:24 – Herný zážitok vám spríjemnia kvalitné stereo reproduktory AKG.
 • 17:22 – Na pódiu je programátor z EPIC Games a promuje obľúbenú hru Fortnite, ktorá prichádza v beta verzii na Android.
 • 17:20 – Minimálna veľkosť internej pamäte bude 128 GB, ale k dispozícii bude aj 512 GB verzia. V spojení s rovnako veľkou pamäťovou kartou sa dostanete až na 1 TB miesta v mobilnom telefóne. To je super!
 • 17:18 – Note9 bude k dispozícii hneď v 4 farebných variantoch – modrá, fialová, medená a polnočná čierna.
 • 17:14 – Promo video dáva veľký dôraz na žlté S Pen.
 • 17:13 – Konečne vidíme nový Samsung Galaxy Note9. Smartfón, ktorý s vami bude držať krok v akejkoľvek situácii.
 • 17:09 – Stovky miliónov ľudí po celom svete používajú zariadenia s logom značky Samsung. Celý ekosystém zariadenia tak možno veľmi dobre používať naprieč celou domácností alebo firmou.
 • 17:07 – Samsung chce nastaviť nové kritériá pre bezproblémové a hlavne bezpečné používanie inteligentných telefónov.
 • 17:05 – Stream práve začína a na pódium vstupuje CEO mobilnej divízie DJ Koh.
 • 16:45 – Tlačová konferencia pri príležitosti predstavenia Samsung Galaxy Note9 začne už o chvíľu. Novinári z celého sveta sa v ďalekom New Yorku tešia na horúcu novinku z dielne juhokórejského giganta. Oficiálny hashtag udalosti je #Unpacked.

Samsung Galaxy Note9 je vydarenou evolúciou pracovných phabletov s veľkým displejom. Výrobca si za neho necháva poriadne zaplatiť, ponúka ale koktail tých najlepších vlastností. Ak sa vám tiež páči a chcete si urobiť radosť, neváhajte a rezervujte si ho v predobjednávke.

Galaxy Note 9: Špekulácie

Samsung Galaxy Note9 – Obsah

 1. Samsung Galaxy Note9 s dizajnom staršej generácie
 2. Zvládne Galaxy Note9 čítačku v displeji?
 3. Note9: väčšia batéria a extrémny výkon
 4. Porovnanie: Samsung Galaxy Note9 vs. Note 8
 5. Galaxy Note9: Predstavenie. Kedy vyjde? A čo cena?
 6. Prezentácia telefónu Samsung Galaxy Note9 naživo na Alza.sk

Samsung Galaxy Note9 s dizajnom staršej generácie

Základným očakávaním od Samsung Galaxy Note9 bolo zväčšenie displeja na 6,4". Podľa posledných správ však rozmery zostanú na 6,3" teda rovnaké ako u predchádzajúcej verzie Samsung Galaxy Note8. Zostať má pomer strán 18,5 : 9. Modely s prídomkom Note cielia na používateľov, ktorí používajú inteligentný telefón ako plnohodnotný nástroj pre manažérsku a kancelársku prácu. Veľkosť displeja je preto kľúčová, rovnako ako neodmysliteľný stylus. Ani ten by samozrejme nemal modelu Samsung Galaxy Note9 chýbať. Vysnívaná vizualizácia telefónu predvídala pôsobivý, takmer úplne bezrámečkový dizajn. Podľa vykresľovania a obrázkov by sa mal však telefón držať dizajnu svojho predchodcu.

Potenciálny Samsung Galaxy Note 9

Telefón sa bude výrazne podobať minuloročnému modelu Galaxy Note 8. Zmena dizajnu nás, minimálne na prednej strane telefónu, nečaká.

Potenciálny Samsung Galaxy Note 9

Pôvodná vizualizácia telefónu, ktorý prakticky žiadne rámčeky nemá, zostane ešte chvíľu v ríši snov.

Bude Galaxy Note9 v niekoľkých farbách?

Samsung by mal v prípade modelu Galaxy Note9 staviť na netradičné množstvo farebných variantov. Do obehu sa dostali obrázky telefónu hneď v piatich verziách. Vyberať by sme si mohli z triezvych, elegantných odtieňov modrej, hnedej, čiernej, svetlo fialovej a sivej – o poslednej farbe však panujú pochybnosti. V krátkej pozvánke na predstavenie telefónu, ktorú spoločnosť Samsung zverejnila koncom júna, sa potom ukazuje pero S Pen v žltej farbe. Aj takéto sfarbenie je teda v hre.

Farby telefónu Samsung Galaxy Note 9

Nové obrázky ukazujú pestrú paletu farebných vyhotovení telefónu Samsung Galaxy Note9. Pre najvyššie modely značiek je to pomerne nezvyčajný krok.

Zvládne Galaxy Note9 čítačku v displeji?

Veľký boj zvádza podľa všetkého Samsung s technológiou pre čítačku odtlačkov. Mnohí, vrátane výrobcu samotného, ​​by ju radi videli pod displejom. Treba ale podotknúť, že podobné špekulácie sa šírili už u Galaxy S9. Pravdu mali triezvejšie odhady a Samsung Galaxy Note9 má čítačku ešte na chrbte telefónu. Takéto riešenie naznačovali aj prvé rendery a snímky, čítačka je na nich dobre viditeľná.

i Operačný systém Android P S čítačkou odtlačkov úzko súvisí najnovšia verzia operačného systému Android P. Tá má byť výrazne zameraná na bezpečnosť, vylepšuje správu hesiel aj overovanie odtlačkov. Prispieť má aj k používateľskému komfortu. Jednou zo špekulácií ohľadom telefónu Samsung Galaxy Note9 je, že by sa mohol objaviť práve so systémom Android P.

Note9: väčšia batéria a extrémny výkon

Čo sa týka výkonu by mal Samsung Galaxy Note9 dostať, rovnako ako už predávané modely S9 a S9+, najnovší procesor Samsung Exynos 9810, ktorý by mohla dostať verzia pre Európu, prípadne čip Snapdragon 845. Ten je papierovo mierne slabší, ale v praxi je rozdiel absolútne nebadateľný. Procesoru má sekundovať celých 6 GB operačnej pamäte a v klasickej verzii 64 GB vnútorného úložiska. Objavujú sa aj úvahy nad 8 GB operačnou pamäťou pre niektoré trhy. Takáto verzia by mohla mať podľa rôznych zvestí až 256 GB alebo dokonca 512 GB vnútorného úložiska. Telefón sa už objavil v prvom teste výkonu na serveri Geekbench Browser a mal by sa držať na úrovni deviatkových kolegov.

Samsung Galaxy Note 9 Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note9 prinesie novinky skôr vo vnútri, než navonok. Tešiť sa môžeme na dlhšiu výdrž a veľa miesta na súbory aj aplikácie.

Sľubne vyzerá batéria Samsung Galaxy Note9, hovorí sa o kapacite pekných 4 000 mAh, čo by bol od minuloročnej osmičkovej verzie smartfónu skok o 700 mAh. Skok je to mimochodom aj oproti „vybuchujúcim“ batériám Samsung Galaxy Note 7, avšak výrobca si určite postráži, aby rovnakú chybu nezopakoval.

i Samsung Galaxy Note 10, začína sa špekulovať? Deviatkové telefóny ešte nemajú ani recenzenti, ale už je naporúdzi otázka, ako bude vyzerať ďalšia generácia. Všetko sú čisté špekulácie, avšak Samsung Galaxy Note 10 by mohol byť väčším dizajnovým aj technologickým skokom ako súčasná novinka. Podarí sa Samsungu prísť s niečím unikátnym a revolučným?
Samsung Galaxy Note 8

Hitom minulého roka bol po všetkých stránkach dokonalý telefón Samsung Galaxy Note 8. Medzi najobdivovanejšie funkcie patril stylus a menu S Pen, ktoré ponúkalo rad praktických využití dotykového pera.

Lákavé čísla v zozname parametrov sú u najvyššieho modelu samozrejmosťou. Samsung Galaxy Note9 by mal ale získať konkurenčnú výhodu aj funkciami. Vlani zožal model Note8 v našej recenzii chválu (okrem umiestnenia čítačky odtlačkov) predovšetkým za S Pen a paletu praktických funkcií pre efektívnu prácu so stylusom. Aj tento rok tak panujú očakávania, čím Samsung prekvapí. Práve stylus by mohol byť tou časťou telefónu, u ktorej sa dočkáme najväčších vylepšení. Špekuluje sa o schopnosti preniesť do telefónu text písaný na ľubovoľný povrch alebo o pestrejších možnostiach ovládania smartfónu.

Porovnanie: Samsung Galaxy Note9 vs. Note8

Naše očakávania už majú pomerne jasné kontúry. Očakávame vylepšené funkcie stylusu, prisľúbená je aj batéria s väčšou výdržou. Naopak po dizajnovej stránke by telefón nemal príliš prekvapiť novinkami. Ako očakávané zmeny vyzerajú v číslach? Pozrite sa na porovnanie parametrov telefónu Samsung Galaxy Note 8 s novšou generáciou Samsung Galaxy Note9.

ParametreSamsung Galaxy Note9Samsung Galaxy Note8
Displej6,3"
1 440 × 2 960 px
6,3"
1 440 × 2 960 px
ProcesorSnapdragon 845
Exynos 9810
Snapdragon 835
Exynos 8895
Pamäť RAM6 GB6 GB
ÚložiskoAž 512 GBAž 256 GB
Batéria4 000 mAh3 300 mAh
Operačný systémAndroid 8.1Android 7.1.1
CenaCca 1 055 až 1 250 €780 €
i Aké sú aktuálne top telefóny Samsung? Prvé dva telefóny z veľkej trojice Samsungov vám predstaví naša recenzia modelov Galaxy S9 a S9+. Stále aktuálnou, zaujímavou a cenovo čoraz priaznivejšou ponukou sú ale aj minuloročné modely S8, S8+ a samozrejme aj Note 8.

Galaxy Note9: Predstavenie. Kedy vyjde? A čo cena?

Najvyšší model značky Samsung sa ukáže 9. augusta 2018. Cena by mala byť tradične mierne vyššia ako u väčšieho z aktuálnych modelov, verzie Galaxy S9+, ktorá predstavuje 1 055 € za verziu s 256 GB úložiskom a 959 € za 64 GB model. U minuloročnej osmičkovej série predstavoval rozdiel 78 €. Inými slovami – cena Samsung Galaxy Note9 by mohla začínať okolo 1 030 € za variant s menším interným úložiskom. Aká bude realita, si budeme musieť ale ešte počkať.

Prezentácia telefónu Samsung Galaxy Note9 naživo na Alza.sk

Prezentáciu smartfónu si Alza.sk nenechá ujsť. Akcia Samsung Unpacked bude prenášaná naživo a s dabingom z New Yorku a vo štvrtok 9. augusta od 17:00 ju môžete sledovať spolu s nami. Prinesieme vám aj prehľadný textový prenos. Sám Samsung potom ponúka možnosť registrácie najväčším nedočkavcom. Všetci zaregistrovaní budú mať už počas priameho prenosu prístup k informáciám o telefóne. Okrem najočakávanejšej mobilnej novinky by sme sa mohli dočkať aj prezentácie ďalších produktov, napríklad inteligentných hodiniek Galaxy Watch.

O tom, že bude novinka výkonnejšia a bude mať opäť lepší fotoaparát, nemôže byť pochýb. Po dizajnovej stránke sa od svojho predchodcu príliš líšiť nebude. Úplnú pravdu ukáže naša recenzia Samsung Galaxy Note9, ktorú prinesieme akonáhle dorazí testovací kus.

Samsung Galaxy Note9 Duos 128 GB modrý + až 200 EUR za váš starý mobil*
Mobilný telefón – 6.4" sAMOLED 2960×1440, procesor Exynos 9810 Octa Core, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, microSDXC až 512GB, fotoaparát zadný duálny 12Mpx (f/1.5, f/2.4) + 12Mpx (f/2.4) + predný 8Mpx (f/1.7), GPS, NFC, LTE, USB-C, čítačka odtlačkov prstov a očnej dúhovky, Hybridná Dual SIM (2×Nano SIM), vodoodolný podľa IP68, Qi bezdrôtové nabíjanie, rýchle nabíjanie, batéria 4000mAh, Android 8.1

Predpoklad. cena
€998,90
Rezervovať
Očakávame 24. augusta 2018
Objednávací kód: SSAMO0162c
Samsung Galaxy Note9 Duos 128 GB čierny + až 200 EUR za váš starý mobil*
Mobilný telefón – 6.4" sAMOLED 2960×1440, procesor Exynos 9810 Octa Core, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, microSDXC až 512GB, fotoaparát zadný duálny 12Mpx (f/1.5, f/2.4) + 12Mpx (f/2.4) + predný 8Mpx (f/1.7), GPS, NFC, LTE, USB-C, čítačka odtlačkov prstov a očnej dúhovky, Hybridná Dual SIM (2×Nano SIM), vodoodolný podľa IP68, Qi bezdrôtové nabíjanie, rýchle nabíjanie, batéria 4000mAh, Android 8.1

Predpoklad. cena
€998,90
Rezervovať
Očakávame 24. augusta 2018
Objednávací kód: SSAMO0162b
0
Vytlačiť
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB20
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi