Zobraziť katalóg

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, úvod

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZIA): konečne regulárny nástupca radu Galaxy Note

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Tohtoročný najvýkonnejší Samsung radu Galaxy S už na prvý pohľad odkazuje na svojho pravého predchodcu. Tým je totiž už zaniknutý rad Galaxy Note. Ako nový Samsung Galaxy S22 Ultra 5G zvládol prevziať opraty pôvodného phabletu, ktorý mal Samsung v ponuke pre manažérov a kreatívcov? Dozviete sa v nasledujúcej recenzii.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZIA) – OBSAH

 1. Kompletný rad Galaxy S22 má čo ponúknuť
 2. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je obrnený klenot a dáva to najavo
 3. Predný panel Samsungu Galaxy S22 Ultra 5G berie plný počet bodov
 4. Európska verzia Samsung Galaxy S22 Ultra 5G s čipom Exynos 2200
 5. Fotoaparát svojej novej vlajkovej lode berie Samsung vážne
 6. Nadupaný Galaxy S22 Ultra 5G sa vám nepáči? Mrknite na týchto konkurentov
 7. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G konečne preberá žezlo po rade Note
 8. Čo sme o telefónoch Samsung Galaxy S22 písali skôr

Kompletný rad Galaxy S22 má čo ponúknuť

Na kompletnom rade Samsung Galaxy S22 sa toho od rokov minulých veľa nezmenilo. Stále ide o trojicu modelov, ktoré sa líšia veľkosťou a výbavou. Pre rok 2022 sú to tieto telefóny: základný Samsung Galaxy S22 5G s kompaktnými rozmermi vďaka uhlopriečke s veľkosťou 6,1". Nasleduje Samsung Galaxy S22+ 5G s 6,6" displejom, rýchlejším nabíjaním a väčšou batériou a rad uzatvára práve najväčší Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, o ktorom je táto recenzia.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, rad Galaxy S22
Rad Samsung Galaxy S22 pozostáva z troch modelov, ktoré sa primárne líšia veľkosťou displejov. Najlepší model série potom prináša odlišný dizajn a lepšie funkcie ako jeho kolegovia.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je obrnený klenot a dáva to najavo

Pri prvom úchope tohto veľkého a ťažkého smartfónu pocítite kvalitné materiály. Necelých 230 gramov čistej váhy je zapríčinených použitím toho najlepšieho. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je drahý, ale skrátka vysoko prémiový telefón a chce vás o tom presvedčiť. Vpredu kryje displej odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus+. Rovnako tak je použité na zadnej strane.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, zadná strana Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, zaoblený displej
Odolné a kvalitné materiály sa tiež zaslúžia o neskromnú váhu 228 gramov.

Tá je kvôli pätici výstupkov foťákov a autofokusu nesúmerná a telefón sa na rovnej ploche hýbe. Vzhľadom na hĺbku teleobjektívu nie je možné kompletne ich zapustiť do tela. Tým by sa musela celá hrúbka telefónu dostať zo súčasných 8,9 mm na približne 1 cm. Pri pohľade na Galaxy S22 Ultra 5G spredu tiež vidíme prvý hlavný odkaz na bývalý rad Note. Rohy telefónu sú totiž ostré a nie zaoblené, ako tomu bolo pri modeloch S20 Ultra a S21 Ultra.

i

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: recenzia ťažkej váhy sveta telefónov

Predné a zadné sklenené strany oddeľuje leštený rám z pancierovaného hliníka nazvaný Armor Aluminum. Odtlačky prstov naň síce priľnú, ale nie sú tak viditeľné. Aspoň tomu tak bolo pri testovanom variante burgundy, čo je úplne nová vínová farba, ktorá prichádza prvýkrát až s touto novou generáciou. Telefón je teda dobre obrnený voči mechanickému poškodeniu a s certifikáciou IP68 odolný voči vode a prachu.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, burgundský farebný variant
Nová vínová farba telefónu pristane. Zadná strana je v matnom skle Gorilla Glass Victus+.

Túto odolnosť s ním zdieľa aj pero S Pen. Kto pamätá rad Galaxy Note 20, bude spamäti schopný vysunúť ho z ľavej časti spodnej hrany. Na pravú stranu tejto hrany sa vedľa reproduktora, USB-C zdierky a spodného mikrofónu presunul priestor na SIM kartu. Ľavý bok zostal prázdny, rovnako tak horná hrana, ktorá aspoň obsahuje drobný horný mikrofón. Pravá hrana potom samozrejme dáva priestor kolísaciemu tlačidlu hlasitosti a tlačidlu pre zapnutie.

i

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZIA)

Predný panel Samsungu Galaxy S22 Ultra 5G berie plný počet bodov

Už tradične sme v prípade smart telefónov Samsung zvyknutí na maximálne využitie prednej strany bez zbytočne rušivých rámčekov. Vzhľadom na masívnu uhlopriečku 6,8" je samozrejme z hľadiska zachovania prijateľných rozmerov potrebné stlačiť okraje na minimum. Aj tak bude pre mnohých nový Samsung skutočne obrovským telefónom. Uhlopriečka je síce natiahnutá cez zaoblené okraje, avšak iba veľmi decentne, ako sme pri najlepšom modeli radu S videli aj v predchádzajúcich rokoch.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, jemný displej
Displej má skutočne parádne rozlíšenie, odozvu, farby či svetelnosť. Na stranách sa ľahko zvažuje.

Plocha Dynamic AMOLED 2X panelu vás ohromí. Na trhu vlastne nie je takmer žiadny mobil, ktorý by veľkosťou panelu tento telefón prekonal. Samozrejme, iba ak nepočítame vnútornú uhlopriečku napríklad modelu Galaxy Z Fold3 5G. Displej hrá všetkými farbami a na slnku zostáva dostatočne čitateľný. Krátkodobý maximálny jas dosiahne až na úroveň 1 750 nitov. Na porovnanie – iPhone 13 Pro zvládne maximálne 1 200 nitov.

i

iPhone 13 (RECENZIA): revolučný nie je, prináša ale vydarené vylepšenia

Na takej ploche by Full HD+ rozlíšenie nebolo veľa, hoci je naň telefón v základe kvôli úspore batérie prepnutý. Tým hlavným rozlíšením je tu WQHD+, teda 3088 × 1440 pixelov. Pri takomto nastavení skutočne nie je poznať jediný pixel, ale na bežné použitie naozaj postačí stredné nastavenie na Full HD+. Hneď po vybalení sa dočkáte aj veľmi príjemnej 120 Hz frekvencie obnovy obrazu. Frekvencia je adaptívna a mení sa podľa aktuálnej potreby.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, Galaxy Z Fold3 5G
Po otvorení Samsungu Galaxy Z Fold3 5G máte k dispozícii 7,6" displej.

S displejom musíte byť spokojní. Nie je totiž nič, čo by sme mu mohli vytknúť. Nielen, že produkovaný obraz dosahuje skvelé parametre ako pozorovacie uhly, živé farby, plynulé prekresľovanie či vysoká jemnosť, ale tiež ho kryje spoľahlivé odolné sklo Gorilla Glass Victus+. Plochu iba jemne narúša selfie kamerka. Uvidíme, či sa Samsung inšpiruje svojím skladacím modelom Z Fold3 a pre budúcu generáciu napríklad tiež zvolí poddisplejovú technológiu.

Európska verzia Samsung Galaxy S22 Ultra 5G s čipom Exynos 2200

Čo iné čakať od vlajkovej lode jedného z najlepších výrobcov smartfónov súčasnosti, ako špičkový procesor a ďalšie komponenty. Samsung samozrejme nesklamal. V niektorých častiach sveta tepe v modeli S22 Ultra procesor Snapdragon 8 Gen 1, pre Európu sa ale Samsung rozhodol dodržať svoju tradíciu a použil svoj Exynos 2200. Výkonnostne sú porovnateľné a po dychu rozhodne nelapá.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, horná lišta Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, nastavenie rozlíšenia Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, menu S Pen
Podoba operačného systému Android 12 v podaní Samsungu. Na poslednej snímke menu, ktorá sa zobrazí po vysunutí pera S Pen pri rozsvietenom displeji. Aplikácie v menu je možné si prenastaviť.

Prepínanie medzi množstvom aplikácií, použitie AR napríklad pri kreslení v aplikácii fotoaparát, hraní náročnejších hier a natáčaní 8K videí, nič z toho nie je problém. Všetky akcie telefón vybavuje promptne, nikde na nič nečakáte. Procesor vyrábaný 4 nm technológiou sa samozrejme o to všetko nezasluhuje sám. Veľmi dobre mu sekunduje 12 GB operačnej pamäte. Telefón si poradí so správou vyťaženia či vnútorného úložiska a vie vyčleniť až 8 GB virtuálnej RAM.

i

Ak máte v úmysle vycvaknúť pero S Pen a s jeho pomocou rýchlo zaznamenať poznámku, telefón vás nebude brzdiť. Pri vypnutom displeji v okamihu spustí Samsung Notes, pri zapnutom vyjde menu s dedikovanými aplikáciami.

Vnútorné úložisko je odstupňované od 128 GB variantu s 8 GB RAM cez testovanú verziu 12/256 GB až po 512 GB s rovnako 12 GB RAM. Vyberajte dôkladne, prípadne si ukladajte súbory na cloud, pretože pamäťové karty podporované nie sú. Slúchadlá je možné pripojiť iba bezdrôtové alebo tie s konektorom USB-C. Samozrejmosťou je najrýchlejší 5G internet, Bluetooth vo verzii 5.2, WiFi 6, NFC, DEX a UWB.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, zasunutie S Pen Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, rozpoznanie pera tesne nad displejom
Po vzore Galaxy Note 20 sa aj do nového Galaxy S22 Ultra 5G dotykové pero zasúva na ľavej strane spodnej hrany.

S odomykaním Galaxy S22 Ultra 5G som bol spokojný. Do kariet telefónu hrá prítomnosť snáď všetkých možných spôsobov odomknutia od jednoduchého prejdenia prstom po displeji, cez nakreslenie znaku, až po sken tváre a odtlačok prsta. Displej sníma odtlačok z malého priestoru zhruba v spodnej štvrtine displeja, čo je ideálna poloha.

Čítačka je rýchla, prst stačí na zhasnutý displej iba priložiť a nabehne menu. Sken tváre sa osvedčil, iba v tme ma nerozpoznal. Oproti čítačke odtlačkov prstov však musíte displej rozsvietiť a následne potiahnuť smerom nahor. V nastavení je možné potrebu potiahnutia vypnúť a stačí stlačiť iba tlačidlo power, aby nabehlo menu.

i

Realme 9 Pro (RECENZIA): výborný displej, dlhá výdrž aj solídny výkon

Samsung konečne povýšil maximálny výkon drôtového nabíjania na 45 W a aby ste ho využili, budete si musieť adaptér kúpiť zvlášť. Balenie telefónu môžete vyklepávať večne, ale adaptér z neho nevypadne. Nabitie potom zaberie zhruba hodinu a pol. Bezdrôtové nabíjanie bohužiaľ zostáva na skromných 15 W, konkurencia vie viac. Pri baterke s kapacitou 5 000 mAh sme čakali dlhšiu výdrž, pri bežnom použití telefón vydrží iba deň.

Fotoaparát svojej novej vlajkovej lode berie Samsung vážne

Na kvality fotoaparátu nového Samsungu Galaxy S22 Ultra sa asi každý teší najviac. Jeho testovanie bola skutočne radosť. Foto zostava na seba púta pohľady po prvom úchope telefónu a vzbudzuje rešpekt.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, prostredie fotoaparátu
Aplikácia fotoaparátu je jednoduchá na ovládanie. Po kliknutí na Ďalej je možné zobraziť viac možností fotenia.

Ako sú na tom fotoaparáty konkrétne? Hlavný 108 Mpx senzor so svetelnosťou f/1,8 a laserovým zameriavaním fotí v základe 12 Mpx snímky, kedy skladá jeden pixel z 9 pixelov pôvodného obrovského rozlíšenia. Nasleduje 12 Mpx širokouhlý snímač, svetelnosť f/2,2 a uhol záberu priemerných 120°. Zostava končí dvoma 10 Mpx teleobjektívmi. Prvý so svetelnosťou f/2,4 zvládne 3-násobné optické priblíženie a druhý sf/4,9 poteší 10-násobným.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, makro snímka Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, nočný režim
Detailné makro snímky je možné vyfotiť aj pri absencii priamo makro snímača. Nočné fotografovanie si vyžiada pár sekúnd statického snímania, ale nie je problém udržať telefón v ruke.

Snímkam nechýba ostrosť pozdĺž celej plochy a živé farby. Rýchlemu ostreniu naozaj napomáha laser, ktorý je piatym vystúpeným snímačom zadnej strany. Medzi nimi sa pod sklom nachádza ešte blesk. Ani fotky zo širokouhlého fotoaparátu nie sú vôbec zlé a netrpia množstvom šumu v rohoch. Snímka je po vyfotení ešte vylepšená umelou inteligenciou a krásne vyhladená od prvotných neduhov.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, bez priblíženia Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, 3-násobné optické Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, 10-násobné optické
Ukážka bežnej snímky, 3-násobné optické priblíženie a 10-násobné. Týmto Samsung Galaxy S22 Ultra 5G skutočne ukazuje súperom chrbát.

Výrobca zapracoval na detailoch pri fotení digitálnym zoomom. Keď sme sa rozhodli použiť až 100-násobné priblíženie, prekvapila nás miera detailov. Od predchodcu, smartfónu Galaxy S21 Ultra 5G, je toto digitálne priblíženie použiteľnejšie. V propagačných materiáloch sa Samsung chváli režimom Nightography. Nočné snímky skutočne zachovávajú pomerne reálne farby a nezatracujú detaily. Aj 6-sekundové snímanie je možné udržať rukou.

i

Motorola Moto Edge 30 Pro (RECENZIA): ohromne výkonná a s rýchlym nabíjaním

Niekomu by sa mohlo zdať, že v telefóne chýba makro režim. Nám sa však snímky zhotovené v tesnej blízkosti objektov zdajú veľmi dobré. Prípadný 10-násobný zoom má optickú stabilizáciu obrazu, Takže pre jeho využitie na makro fotografie nie je potrebný ani statív.

Samotnou kapitolou sú videá. Samsung pokračuje v rozlíšení 8K a 24 snímok za sekundu. Najlepšie výsledky však dosiahnete pri voľbe 4K a 60 snímok/s. Pokiaľ si vystačíte s Full HD, je možné si zapnúť aj režim super stabilný.

Nadupaný Galaxy S22 Ultra 5G sa vám nepáči? Mrknite na týchto konkurentov

Konkurenciu Samsungu Galaxy S22 Ultra 5G musíme samozrejme hľadať medzi najvyššou triedou smartfónového sveta. Kto však oželie pero S Pen, uspokojí sa s kompaktnejšou uhlopriečkou displeja a nižším rozlíšením fotoaparátov, mohol by pre neho byť ideálnou voľbou Samsung Galaxy S22+ 5G.

i

iPhone 13 Pro (RECENZIA): brilantné parametre zabalené v kovovom tele

Pri výbere medzi telefónmi iných výrobcov nám do porovnania skvele zapadá napríklad OnePlus 10 Pro. Kvality displejov sú porovnateľné. Samsung samozrejme exceluje 108 Mpx fotoaparátom, ktorý mu pomáha skladať obraz z 9 pixelov. OnePlus však fotí skvele, Galaxy S22 Ultra 5G prekonáva širším záberom širokouhlého foťáka s rekordným uhlom 150°. Kde OnePlus 10 Pro vyhráva, je jednoznačne téma batérie. Rovnaká kapacita, ale káblom zvládne nabíjať výkonom až 80 W a Samsung prekonáva dokonca aj výkonom bezdrôtovej technológie.

Recenzia Samsung Galaxy S22 Ultra, konkurencia
Dvojica silných súperov – OnePlus 10 Pro a Xiaomi 12 Pro. Oba sú lacnejšie ako Samsung.

Ďalším podobne vybaveným telefónom je Xiaomi 12 Pro. Opäť podobné kvality displeja. Tromi 50 Mpx fotoaparátmi na seba púta pozornosť. Jeho optický zoom však zvládne iba 2-násobné priblíženie. Rýchlosťou nabíjania tu oboch súperov až zosmiešňuje, pretože výkon 120 W pri drôtovom nabíjaní je skutočne úctyhodný. Bohužiaľ nepoteší absenciou IP ratingu odolnosti. Vo výbere môže tiež hrať rolu preferencie nadstavby operačného systému Android, Xiaomi má MIUI 13.

Parametre/Model Samsung Galaxy S22 Ultra 5G OnePlus 10 Pro Xiaomi 12 Pro
Displej 6,8" (19 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,73" (20 : 9)
3 044 × 1 440 px, 500 ppi 3 216 × 1 440 px, 525 ppi 3 200 × 1 440 px, 522 ppi
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 108 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 48 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 150 ° Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 115°
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4, 3,3-násobný optický zoom
Teleobjektív: 50 Mpx, f/1,9, 2-násobný optický zoom
Teleobjektív: 10 Mpx, f/4,9, 10-násobný optický zoom


Predný fotoaparát 40 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
32 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 60 fps
Čipset Samsung Exynos 2200, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový
GPU Xclipse 920 Adreno 730 Adreno 730
RAM 12 GB 8/12 GB 8/12 GB
Interné úložisko 128/256/512 GB 128/256/512 GB 128/256 GB
Operačný systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 4 600 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 45 W / 15 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W / 50 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 120 W / 50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytí IP68 IP54
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozmery
163,3 × 77,9 × 8,9 mm 163 × 73,9 × 8,6 mm 163,6 × 74,6 × 8,2 mm
Hmotnosť 228 g 201 g 204 g
Cena 1 249 €* 928 €* 1 089 €*
*Ceny sú platné k 23. 5. 2022.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G konečne preberá žezlo po rade Note

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenzia

Samsung Galaxy S22 Ultra

Mobily

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G nie je telefónom pre každého. Je však potrebný pre tých, ktorým sa cnie po rade Note. S ním zdieľa podobný dizajn a konečne už aj prítomnosť pera S Pen s možnosťou vysunúť ho z tela zariadenia. Samsungu sa podarilo priviesť skutočne riadneho nástupcu a vhodne ho začleniť do radu Galaxy S. Každoročné použitie toho najlepšieho čipu sa očakávalo, príjemne však poteší lepšia kvalita zoomu a režimu Nightography. Hoci v oblasti nabíjania sme sa posunuli na 45 W, konkurencia stále vie viac a to je pre Samsung jedna z vecí, ktorú môže v ďalšej generácii opäť posunúť ďalej.

Klady

 • Opäť špičkový displej
 • Pero S Pen v základe
 • Odolné a prémiové materiály
 • Vylepšený digitálny zoom a nočné fotky

Zápory

 • Denná výdrž batérie neohromí
 • Pomalšie nabíjanie
 • Vysoká cena
i Mohlo by vás zaujímať

Ťažko hľadať prémiovejší telefón. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je oveľa viac než len luxusné ťažítko. Jeho schopnosti sa opäť trochu rozrástli a potešili nás. Konkurenciu však má, hoci telefónov s integrovaným dotykovým perom na trhu veľa neuvidíte.

Čo sme o telefónoch Samsung Galaxy S22 písali skôr

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Jedny z najočakávanejších smartfónov tohto roku sú tu. Samsung sa na svojej akcii Galaxy Unpacked 2022 pochválil svojím najvýkonnejším radom a ukázal svetu, aká zmena prichádza do kategórie výkonného pracovného zariadenia. Poďme sa pozrieť na Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra . Aké sú medzi nimi rozdiely?

i

Pokiaľ chcete k novému Samsungu získať aj bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro za 1 €, jednoducho si telefóny predobjednajte. Viac informácií v článku Predobjednajte si Samsung Galaxy S22 | S22+ | Ultra a získajte výkupný bonus až 200 € a slúchadlá Galaxy Buds Pro za 1 €.

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW) – OBSAH

 1. Nový rad do toho ide naplno, Galaxy S22 Ultra nahrádza bývalý Galaxy Note
 2. Overený dizajn S22 prešiel iba evolúciou, nie sú potrebné veľké zmeny
 3. Výkon radu Samsung Galaxy S22 je zabezpečený najmodernejším procesorom Exynos
 4. Rad Samsung Galaxy S22 vidí v tme lepšie ako kedykoľvek predtým
 5. Konkurencia nespí, ale Samsung Galaxy S22 nastavuje latku vysoko
 6. Samsung Galaxy S22 – cena a dostupnosť

Nový rad do toho ide naplno, Galaxy S22 Ultra nahrádza bývalý Galaxy Note

V roku 2021 sme boli svedkami predstavenia trojice modelov Galaxy S21. Základné modely S21 a S21+ boli skvelou voľbou pre mnohých záujemcov. Z radu vyčnieval model S21 Ultra, a to nielen svojím vzhľadom, ale aj parametrami a možnosťou spríjemniť si prácu dotykovým perom S Pen. Bol to taký predel medzi rokmi predošlými, keď kategóriu pracovného phabletu zastával smartfón Samsung Galaxy Note. Novej generácie sme sa tento rok nedočkali a všetko nasvedčovalo tomu, že jeho žezlo preberá práve najvýkonnejší Samsung radu Galaxy S.

i

Okrem telefónov sa Samsung pochválil aj novou generáciou tabletu Galaxy Tab S8.

Samsung toto na prebehnutej akcii Galaxy Unpacked 2022 potvrdil. Model Galaxy Note už nie je potrebný. Všetko, čo zvládal, totiž teraz bez problémov zastane Samsung Galaxy S22 Ultra. Ten prichádza v sprievode modelov Galaxy S22 a Galaxy S22+. Celý rad samozrejme patrí k súčasnej špičke a jeho schopnosti očaria aj tých najnáročnejších používateľov zvyknutých na špičkový výkon, skvelý displej a ohromujúcu kvalitu fotiek a videí. Poďme si teraz o nových telefónoch povedať viac.

Overený dizajn S22 prešiel iba evolúciou, nie sú potrebné veľké zmeny

Už nejaký ten rok sa rad Galaxy drží svojho špecifického dizajnu, ktorý je účelný, pritom oku lahodiaci. Základný Galaxy S22 a pokročilý model Galaxy S22+ sú vzhľadovo totožné. Ich rohy sú zaguľatené a po vzore minuloročného radu si ponechávajú aj zadný výstupok s fotoaparátmi, umiestnený pri pohľade zozadu úplne v ľavom hornom rohu. Zmeny sú až v podpore farebných odtieňov tela, ktoré je tvorené z plastu, kovu a skla. Fialový variant nahrádza zelená a ružová sa zdá byť po novom o niečo svetlejšia. Ďalej nechýba klasicky čierna a biela.

Samsung Galaxy S22, dizajn Samsung Galaxy S22 Ultra, dizajn
Dizajn základných dvoch modelov Galaxy S22 a S22+ zostal v porovnaní s minulým radom takmer totožný, model S22 Ultra už priniesol viac než iba nové farby.

Model Galaxy S22 Ultra však už na pohľad preberá funkciu plnohodnotného pracovného nástroja po Galaxy Note a zdieľa s ním ostré rohy. Pôsobí teda odlišným dojmom a kombinácia s displejom jemne prepadávajúcim do strán je pôsobivá. V spodnej časti telefónu pribudlo zastrčené dotykové pero S Pen, ktoré nezaberá miesto. Vysuniete ho jednoduchým zatlačením naň. To hlavné sa udialo na zadnej strane. Fotoaparáty už nie sú súčasťou jedného bloku, šošovky sa osamostatnili. Týchto 5 kruhov však stále vystupuje nad povrch zariadenia. Našťastie decentne. Biely a čierny variant dopĺňajú po novom aj vínová a zelená.

Výkon radu Samsung Galaxy S22 je zabezpečený najmodernejším procesorom Exynos

Aby sa telefón mohol rovnocenne pustiť do boja o najlepší smartfón roka, potrebuje samozrejme kvalitnú výbavu na čele s výkonným procesorom a operačnou pamäťou. Samsung nezaháľa a naďalej svoj rad bez ohľadu na model obohacuje o ten najlepší čip, ktorý má k dispozícii. Pre náš trh ním je osemjadrový Samsung Exynos 2200, ktorý sľubuje nielen parádny výkon. Ide totiž o procesor vyrábaný najmodernejším 4 nm procesom. To sa pozitívne podpíše napríklad na skvelej úspore batérie, a to aj pri vyššej záťaži.

Samsung Galaxy S22, procesor Exynos
Moderný 4 nm Exynos 2200 sľubuje určite brilantný výkon a zároveň úspornosť. Zdroj: samsung.com

V oblasti operačnej pamäte sú na tom modely tiež zhodne, pretože všetky si môžete zaobstarať s 8 GB pamäte RAM. Tiež vnútorná pamäť je zhodná, všetky sú v predaji so 128 či 256 GB rýchlej pamäte flash. Pre priaznivcov nekompromisnej výbavy si Samsung pripravil variant modelu Ultra, ktorý potom disponuje 12 GB RAM v kombinácii s úložiskom 512 GB. V minulosti sme sa mohli stretnúť aj so 16 GB verziou modelu S21 Ultra, avšak oproti 12 GB nie je rozdiel ani pri väčšej záťaži natoľko znateľný, aby bola taká kapacita skutočne potrebná.

Na vodoodolných telách nových Galaxy S22 je tiež umiestnená ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov. Opäť sme svedkami jej integrácie do displeja krytého odolným sklíčkom Gorilla Glass Victus+. Vedľa USB-C konektora na napájanie a prenos dát má model Ultra už spomínaný slot s perom S Pen. Písanie s ním je veľmi rýchle a má sa čo najviac blížiť reálnej skúsenosti s písacími potrebami. Ide ním ovládať celý systém vrátane fotoaparátu a samozrejme písať a maľovať nielen v aplikácii Poznámky.

Telefóny ďalej zvládnu NFC pre platby mobilom, najrýchlejší mobilný internet cez 5G a tiež WiFi 6. Modely S22+ a Galaxy S22 Ultra potom dokonca uvádzajú aj podporu WiFi 6E a bezdrôtovej technológie UWB. 

Operačný systém telefónov je od základu Android 12 a Samsung prisľúbil, že sa dočkajú aj 4 nasledujúcich verzií operačného systému. To teda znamená, že používatelia všetkých troch telefónov Galaxy S22 sa dočkajú aj Androidu 16, čo značí jednu z najlepších starostlivostí medzi telefónmi s Androidom. V oblasti bezpečnostných aktualizácií potom ide výrobca ešte ďalej a tešiť sa môžeme na 5 rokov podpory bezpečnostných záplat.

Samsung Galaxy S22, pero S Pen
Rýchle, intuitívne a zábavné. Také by malo byť používanie pera S Pen. Pri ovládaní pomôže tlačidlo. Horná časť pera farebne ladí s farbou telefónu.

Hudbu z telefónu môžete počúvať buď cez bezdrôtové slúchadlá spojené prostredníctvom Bluetooth či USB-C port, alebo nechajte hrať stereo reproduktory AKG s technológiou Dolby Atmos. Téma rýchleho nabíjania už pre Samsung začína byť zaujímavejšia, napriek tomu sa stále vyhýba extra rýchlym nabíjacím výkonom. Samsung Galaxy S22 si ponecháva iba 25 W nabíjanie, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra zvládnu o niečo lepšie 45 W. Bezdrôtovo všetky modely nabijete výkonom 15 W a samozrejmosťou je podpora reverzného nabíjania ďalších zariadení.

Rad Samsung Galaxy S22 vidí v tme lepšie ako kedykoľvek predtým

Veľká téma vrcholného radu Galaxy S22 je fotoaparát. A po mnohých revolučných novinkách v minulých generáciách sa aj teraz darí túto tradíciu zachovať. Už z pozvánok bolo zrejmé, že nás juhokórejský výrobca láka na lepšiu kvalitu fotiek a videí urobených za horších svetelných podmienok a v noci. Všetky modely sa dočkali tzv. Nightography. Teraz bude telefón ešte lepšie zachytávať scénu pri nedostatku prirodzeného svetla a ponúkne viac detailov vďaka zväčšeniu pixelov, ktoré pohltia viac svetla. Lepšie budú aj nočné portréty a video. Sklíčko Super Clear navyše znižuje odlesky.

i

Samsung Galaxy S22 Ultra by nemal mať problém dostať sa čoskoro do nášho článku najlepšie fotomobily 2022.

Poďme k parametrom fotografickej sústavy. Modely Galaxy S22 a S22+ majú na zadnej strane 3 fotoaparáty. Tie sa skladajú z hlavného 50 Mpx objektívu so svetelnosťou f/1,8 a optickou stabilizáciou obrazu. Pre širokouhlé zábery s uhlom až 120° je tu foťák s rozlíšením 12 Mpx a svetelnosťou f/2,2. Posledným fotoaparátom sa dajú priblížiť vzdialené objekty opticky až trojnásobne. Parametre sú 10 Mpx, f/2,4 a vyrovnaniu trasúcej sa ruky pomôže optická stabilizácia obrazu. Predné selfie foťáky sú tiež zhodné, tvorí ich 10 Mpx snímač so svetelnosťou f/2,2.

Samsung Galaxy S22, fotoaparáty
Tieto fotoaparáty si poradia s úplnou väčšinou úkonov, ktoré sa pred nimi objavia. Rad Galaxy S22 točí video v rozlíšení 8K.

Model Ultra asi nikoho neprekvapí tým, že ide o poriadny kus ďalej. Všetko podstatné zachytí snímačom s viac ako 2-násobným rozlíšením. Konkrétne ide o 108 Mpx, svetelnosť f/1,8, optickú stabilizáciu a laserové zaostrovanie. S dvojicou lacnejších modelov zdieľa širokouhlý 12 Mpx fotoaparát a taktiež 10 Mpx teleobjektív. U neho však ponúkne o kúsok väčšie pixely a duálnu fotodiódu. Fotoaparátom však navyše jednoznačne upevňuje svoju pozíciu jedného z najlepších fotomobilov. Ide o ďalší 10 Mpx teleobjektív so svetelnosťou f/4,9, ktorý zvládne 10-násobné optické priblíženie.

Samsung Galaxy S22 Ultra, fotoaparát
Samsung Galaxy S22 Ultra už na zadnej strane nemá jeden výstupok fotoaparátov, ale každá šošovka vystupuje samostatne.

Konkurencia nespí, ale Samsung Galaxy S22 nastavuje latku vysoko

Modely medzi sebou majú odlišnosti, ktoré prehľadne zhŕňame aj v nasledujúcej tabuľke. Tým hlavným rozdielom zohrávajúcim veľkú úlohu pri výbere bude najmä požadovaná veľkosť uhlopriečky a cena. Podrobnejšie nižšie, pri modeli Galaxy S22 ale začína na 849 €, model Galaxy S22+ stojí o 200 € viac, najlepší Galaxy S22 Ultra potom štartuje na 1 249 €.

Aj napriek drobným rozdielom vo fotoaparátoch sa môžete spoľahnúť na to, že ktorýkoľvek model urobí skvelú službu. Vylepšený nočný režim dostali všetky. Základný model môžete zo svojho výberu vylúčiť, predovšetkým pokiaľ je pre vás 6,1" displej naozaj malý, popozerajte sa po rýchlejšom nabíjaní či podpore bezdrôtového UWB a WiFi 6E.

Samsung Galaxy S22, plagát k predstaveniu
Ak si nevyberiete v novom rade Galaxy S22, pozrite sa aj na ďalšie modely značky, napríklad na rad Galaxy A.

Na riadnu konkurenciu si budeme musieť počkať, rok ešte len začal. Avšak už teraz môžeme pre fanúšikov vlajkových lodí jednoznačne odporučiť rad iPhone 13. Odlišnosťou rozhodujúcou u väčšiny ľudí vo výbere je prítomnosť systému iOS. Ďalším elegantným a špičkovým smartfónom nie je žiadny iný ako Huawei P50 Pro. Smartfón s procesorom vlastnej výroby priniesol aj Google, ide o Google Pixel 6 Pro 5G. Komu neprekáža vyššia hmotnosť a rozmery, mal by zvážiť aj herný ASUS ROG Phone 5s. A kto nechce minúť za vlajkové parametre príliš veľkú čiastku, ale súčasne nechce kompromisy, je pre neho ideálnym variantom OnePlus 9 Pro.

Samsung Galaxy S22 – cena a dostupnosť

Ak sa vám jedna z trojice noviniek zapáčila, určite vás bude zaujímať cena. Za jednotlivé modely si pripravte tieto čiastky:

Medzi jednotlivými modelmi sa líši aj dostupnosť na Slovensku. Dvojice lacnejších telefónov Samsung Galaxy S22 a S22+ si môžete predobjednať v období od 9. 2. do 10. 3. 2022. 11. marca potom prejdú do štandardného predaja. Najvyššiu verziu S22 Ultra si môžete s predstihom predobjednať medzi 9. 2. a 24. 2. 2022. Hneď na to prejde do bežného predaja. Ak si niektorý z modelov chcete zaobstarať, predobjednaním si zabezpečíte rýchlejšie dodanie. V tomto časovom období k nim navyše získate aj bonusy. Viac v článku Predobjednajte si Samsung Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra a získajte výkupný bonus až 200 € a slúchadlá Galaxy Buds Pro za 1 €.

Parametre/ Model Samsung Galaxy S22 Samsung Galaxy S22+ Samsung Galaxy S22 Ultra
Displej 6,1" (20 : 9) 6,6" (20 : 9) 6,8" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 425 ppi 2 340 × 1 080 px, 393 ppi 3 088 × 1 440 px, 500 ppi
Dynamic AMOLED 2X Dynamic AMOLED 2X Dynamic AMOLED 2X
Zadné fotoaparáty hlavné: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps hlavné: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps hlavné: 108 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× optický teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× optický teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× optický


teleobjektív: 10 Mpx, f/4,9, OIS, 10x optický
Predný fotoaparát 10 Mpx, f/2,2 10 Mpx, f/2,2 40 Mpx, f/2,2
Čipset Samsung Exynos 2200, 8-jadrový Samsung Exynos 2200, 8-jadrový Samsung Exynos 2200, 8-jadrový
RAM 8 GB 8 GB 8/12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 3 700 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W
USB-C
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozmery 146 × 70,6 × 7,6 mm 157,4 × 75,8 × 7,6 mm 163,3 × 77,9 × 8,9 mm
Hmotnosť 167 g 195 g 228 g
Cena od 849 € od 1 049 € od 1 299 €
*Ceny sú platné k 10. 2. 2022.
i Mohlo by vás zaujímať

V novom rade si každý vyberie ideálny model pre svoju potrebu. Základné varianty prinášajú lepší záznam fotiek a videí za šera či lepší procesor. Pre tých najnáročnejších je tu nekompromisný Samsung Galaxy S22 Ultra v novej podobe a s integrovaným perom S Pen. Zárukou je špičkový fotoaparát, vysoký výkon a rýchlejšie nabíjanie.

Čo sme o Samsung Galaxy S22 písali skôr

Článok


Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Tie najlepšie mobilné telefóny spoločnosti Samsung majú označenie Galaxy S. A na rok 2022 príde kórejský výrobca už s radom Samsung Galaxy S22. Vďaka početným únikom pritom o novinke už vieme veľa. V tomto článku nájdete všetky špekulácie na jednom mieste. Aké budú nové vlajkové lode? Najnovšiu aktualizáciu nájdete v kapitole Oficiálna pozvánka dorazila, všetko bude odhalené 9. februára.

i Tento článok je špekulatívny a založený na neoficiálnych informáciách.

Samsung Galaxy S22, špekulácie

Samsung Galaxy S22 (ŠPEKULÁCIA) – OBSAH

 1. Aktuálne informácie o Samsung Galaxy S22
 2. Sledovanie na displeji Samsungu Galaxy S22 už nebude ničím rušené
 3. Výkonné čipy Snapdragon a Exynos sú stávkou na istotu
 4. Ponesie nový fotoaparát meno známej značky?
 5. Kedy možno mobilný telefón Samsung Galaxy S22 očakávať?
 6. Samsung Galaxy S22 – parametre

Aktuálne informácie o Samsung Galaxy S22

(31. 1. 2022): Oficiálna pozvánka dorazila, všetko bude odhalené 9. februára

Podľa odhadov už z konca minulého roka verejnosť očakávala príchod smartfónu radu Samsung Galaxy S22 na začiatku februára. Samsung teraz priamo potvrdil, že akcia sa uskutoční v stredu 9. februára 2022 od 16.00 hod. priamo na webe samsung.com. Na stránke je vložená aj video upútavka, ktorá poodhaľuje podobu telefónu s veľkým displejom a mierne zaoblenými rohmi. Trailer sa ale predovšetkým zameriava na nočné scény, čo predpokladáme, že súvisí s kvalitným nočným fotografovaním nového radu.

Samsung Galaxy S22, pozvánka
Oficiálna pozvánka na Samsung Galaxy Unpacked 2022. Zdroj: samsung.com

Podľa masívnych únikov, ktoré zverejnil web gsmarena.com, sa potvrdzuje mnohé. Trojica modelov, teda Samsung Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra, sa budú líšiť veľkosťou displejov. Tie budú 6,1", 6,6" a 6,8". Oba lacnejšie modely ponúknu 12 Mpx ultraširokouhlý snímač, 50 Mpx hlavný a 10 Mpx teleobjektív. Model Ultra zvýši rozlíšenie hlavného foťáku na 108 Mpx a pridá ešte druhý 10 Mpx teleobjektív. Procesorom bude na našom území pravdepodobne 4nm Exynos 2200 a kapacity batérií dosahujú hodnoty 3 700, 4 500 a 5 000 mAh. Grafika spomína ešte režim Nightography, čo by malo súvisieť práve s lepšími fotkami za horších svetelných podmienok.

i

Neprehliadnite:

Samsung Galaxy S22 – ďalšie aktuality

(21. 1. 2022): Samsung potvrdzuje príchod radu Galaxy S22 vo februári, bude mať najlepší foťák

Predstavenie už je za rohom. Každú chvíľu očakávame príchod pozvánok na akciu Galaxy Unpacked 2022, kde sa odohrá odhalenie vrcholného radu Galaxy S22. Samsung už akciu spomína na svojom webe a pridáva aj video. To samozrejme neodhaľuje usvedčujúce detaily, ale s heslom „Ste pripravení porušiť pravidlá?“ a vizuálnym spracovaní videa pravdepodobne potvrdzuje dôležitý bod – dochádza k spojeniu radu Galaxy S a Galaxy Note. V siluetách dvojice vyobrazených telefónov vidíme zaguľatené hrany typické pre modely Galaxy S a ostré rohy modelu Galaxy Note. Oba telefóny do seba narážajú a vzniká jeden telefón.

Tým jedným mobilom má byť samozrejme Samsung Galaxy S22 Ultra. Podpora pera S Pen už tu bola pri modeli Galaxy S21 Ultra 5G, ale teraz už nepôjde len o voliteľné príslušenstvo, ale ako súčasť telefónu zasunutú priamo v jeho tele.

To ale nie je všetko, oficiálne vyhlásenie prezidenta spoločnosti TM Roha ponúka ďalší pohľad do noviniek. Pôjde o najvýznamnejšie zariadenie Galaxy S, ktoré kedy predstavili. Ďalej sľubujú vyhotovovanie najjasnejších a všeobecne najlepších fotiek a videí z mobilného telefónu na trhu. Vyzdvihujú ešte výkon, výdrž batérie a ďalšie nespresnené vychytávky. Z poslednej vety „Get ready for the ultimate Ultra experience“ je jasné, že názvu Note sa nedočkáme.

Podarené rendery v 4 farebných variáciách modelu Galaxy S22 Ultra sa objavili na webe gsmarena.com. Sú bohužiaľ v nižšom rozlíšení, ale aj tak je poznať sympatický výber farieb, medzi ktorými si určite viac záujemcov vyberie svojho favorita. To je posun oproti predošlým 2 farebným variantom. Počkajme si na finálne sfarbenie stylusu. Iné informácie hovorili, že ten by mal farebne ladiť s telefónom.

  Samsung Galaxy S22, barvy
Z takej ponuky sa bude určite lepšie vyberať. V minulosti vlajkový model toľkými farbami nehral. Zdroj: gsmarena.com

(13. 1. 2022): Novinky dorazia na začiatku februára, model Ultra so Snapdragonom a rýchlejším perom

Pred viac ako mesiacom sme si povedali, že sa objavila informácia o 8. februári, ako o dni konania akcie Samsung Unpacked. Na tejto akcii sa svet konečne dozvie všetko podstatné o trojici modelov Samsung Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra. Zatiaľ čo predtým mohlo ísť o odvážny odhad, tento dátum teraz podľa webu gsmarena.com potvrdzuje kórejský zdroj. Zdroj hovorí aj o tom, že štartu predobjednávok sa záujemcovia dočkajú hneď nasledujúci deň a do predaja vstúpi nový rad 24. februára. Pozvánky teda dorazia čo nevidieť.

Ďalšie zaujímavosti sú z Twittera. Účet @AhmedQwaider888 zverejnil zaujímavú informáciu, že by sa aj európska verzia modelu Galaxy S22 Ultra mala dočkať procesora Snapdragon. Ahmed konkrétne spomína, že Exynos 2200 je pre tento model zrušený a celosvetovo sa najdrahšia verzia nového radu bude dodávať iba s výkonným procesorom Snapdragon 8 Gen 1. S čipom Exynos 2200 sa ale v Európe pravdepodobne stretneme v modeloch Galaxy S22 a S22+.

Fanúšikov produktívnej práce poteší posledná dnešná špekulácia, ktorou je zlepšenie odozvy dotykového pera S Pen. To bude kompatibilné s modelom S22 Ultra a na obrom 6,8" displeji s ním bude možné pracovať ešte prirodzenejšie. Latencia sa totiž podľa používateľa @xeetechcare má viac ako 3-násobne znížiť z 9 ms pri modeli Note 20 Ultra na 2,8 ms pri novinke. Podľa neho ide o najlepšiu skúsenosť s dotykovým perom S Pen.

3-násobne obratnejšia odozva na dotyk pera S Pen by mala byť poznať.

(6. 1. 2022): Odolá sklíčko 108 Mpx fotoaparátu Samsungu Galaxy S22 Ultra lepšie svetelným odleskom?

Studnica špekulácií o rade Samsung Galaxy S22 sa zdá byť preplnená a veľa noviniek na obzore nie je. Pre dnešok si teda môžeme ukázať ešte zaujímavý render a potenciálnu zaujímavosť.

Podľa Twitter používateľa @xeetechcare sa Samsung možno zameria na sklíčko hlavnej šošovky fotoaparátu, ktoré by malo minimalizovať odrazy svetla. Toto je uvedené na letáčiku s parametrami. Letáčik však nevyzerá na oficiálny dokument spoločnosti. Pokiaľ je súčasťou marketingových príprav, na jeho finálnej podobe sa rozhodne bude musieť ešte zapracovať. Sú tu uvedené výrazy ako Super Clear Glass (Lens) indikujúce vylepšenú priehľadnosť skla.

Samsung Galaxy S22, Super Clear Lens
Podľa tejto grafiky sa má sklíčko hlavného 108 Mpx fotoaparátu lepšie vysporiadať s odrazmi svetla. Zdroj: Twitter @xeetechcare

Na letáčiku sú tiež zobrazené farebné varianty a ich pomenovanie. S fialovo-červeným variantom (podľa grafiky pomenovanej ako Burgundy) sme sa už stretli na oficiálnom plagáte minule. K nej pribúdajú aj zelená (Green), biela (Phantom White) a čierna (Phantom Black). Pre tých, ktorí by chceli vidieť model Galaxy S22 Ultra tiež spredu, si nový render pripravil leaker @UniverseIce. Ľahko zaoblené hrany telefónu dokresľujú tenké okraje. O mobilný telefón sa opiera pripravované pero S Pen.

Úhľadný dizajn prednej strany pripravovaného obra – Samsungu Galaxy S22 Ultra.

(28. 12. 2021): Prvý oficiálny plagát potvrdzuje dizajn a záznam videa bude ešte kvalitnejší

O výslednej podobe nových Samsungov Galaxy S22 už málokto pochybuje, oficiálny plagát sme tu však ešte nemali. Ten teraz uverejnil web nl.letsgodigital.org. Stránka bohužiaľ nemôže objasniť bližšie jeho pôvod. Zaujímavá grafika, ktorá má byť naozaj oficiálnou podobou plagátu od Samsungu, vyobrazuje ružovo-fialovú verziu zadnej strany telefónu Samsungu Galaxy S22 Ultra s perom S Pen. Vedľa neho je biely variant Galaxy S22+.

Výkonnejší model podľa únikov obsahuje päticu fotoaparátov, ktoré nie sú súčasťou žiadneho výstupku, ale samé vystupujú nad povrch. Oficiálny plagát uvádza názov Galaxy S22 Ultra, pritom sa špekulovalo aj o variante S22 Note. Okrem vyobrazeného farebného variantu sa vraj dočkáme aj zelenej, červenej, čiernej a bielej. Pero S Pen je čierne, ale jeho vršok korešponduje s farbou telefónu. Na modeli Galaxy S22+ je potom poznať menší zdvih zadného výstupku.

Samsung Galaxy S22, oficiálny plagát
Toto by mal byť prvý oficiálny plagát nových modelov. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Niekoľko ďalších obrázkov sme mohli vidieť na Twitteri. Už nejde o oficiálne snímky, napriek tomu zachytávajú zaujímavé uhly. Používateľ @hypark22 zdieľal niekoľko fotiek pripravovaného najvýkonnejšieho modelu, ktoré súhlasia s vyššie uvedeným oficiálnym vyobrazením. Tentokrát ide o matne čierny variant s päticou objektívov, keď dva pravé z nich sú oddelené bleskom.

Ďalšia fotka je z Twitteru @UniverseIce. Pomerne detailný pohľad na zadnú stranu jedného zo základných modelov S22 dáva najavo, že výstupok nad povrch nevystupuje. Na snímke je dokonca priehľadný. Pri porovnaní s modelom na plagáte však podobnosť nie je príliš viditeľná. Model na reklamnom materiáli má výstupok znateľnejší a navyše nie je priehľadný. Používateľ @AhmedQwaider888 sa na svojom účte vyjadril ohľadom schopnosti zaznamenávať video. Model S22 Ultra podľa neho zachytí lepšie farby až v 68 miliardách odtieňov a vďaka tzv. Super ISO Pro sa dočkáme viac svetla.

Samsung Galaxy S22, matná čierna Samsung Galaxy S22, priehľadný výstupok
Matný čierny farebný variant bez výstupku, to je zrejme finálna podoba modelu Ultra. Priehľadný výstupok nie je pravdepodobný. Zdroje: @hypark22 a @UniverseIce

(16. 12. 2021): Máme tu fotografie zadnej strany všetkých modelov. Zníži Samsung rozlíšenie displejov? 

Tentoraz si ohľadom pripravovaného radu smartfónu Samsung Galaxy S22 ukážeme fotografie makiet, ktoré boli zverejnené na Twitterovom účte Yogesh Brar. Z dvojice fotiek sa nám ponúka pohľad na zadné strany všetkých 3 modelov, a to najskôr v čiernom a následne v bielom variante. Oba základné modely sa vzhľadovo výrazne blížia ku generácii Galaxy S21. Najvýkonnejší model Galaxy S22 Ultra však podľa všetkých doterajších vodítok získa plochý výstupok zadných fotoaparátov. Yogesh ďalej spomína, že príde aj červený a olivovo zelený variant.

        
Pohľad na všetky nadchádzajúce modely v tmavom a svetlom variante.

Ďalšia špekulácia je bohužiaľ trochu zarážajúca. V jednom z posledných tweetov používateľa Ice Universe je vyobrazená dvojica tapiet na plochu z údajných nových modelov a podľa rozmerov to vyzerá na zníženie rozlíšenia oproti predošlej generácii. Model S22 Ultra by mohol znížiť rozlíšenie z očakávaných 3 200 na 3 088 pixelov na výšku. Celkové rozlíšenie by teda mohlo vyzerať 3 088 × 1 440 px. Modely S22 a S22+ potom podľa screenshotu klesnú v rozlíšení z 2 400 na 2 340 pixelov. Tu by rozlíšenie bolo 2 340 × 1 080 px. Tým pádom sa takmer nevýrazne zmení aj pomer strán displeja.

Posledná fotografia pochádza z webu Weibo a správu o nej prináša web gsmarena.com. Fotka zachytáva lesklú zadnú stranu jedného z dvojice S22 či S22+. Vzhľadovo sa práve až na lesklý chrbát nelíši od modelu Galaxy S21. Ďalej správa spomína, že model Galaxy S22 Ultra prešiel FCC certifikáciou a spoločne s ním aj zariadenie značené ako EJ-PS908 „stylus pen“, čo ukazuje na nové pero S Pen, ktorým bude najdrahší model novej generácie vybavený.

Samsung Galaxy S22, základný model Galaxy S22
Na prvý pohľad Galaxy S21, ten má však matnú zadnú stranu. Bude iný povrch jedinou výraznou zmenou v dizajne? Zdroj: gsmarena.com

Web gsmarena.com prišiel ešte s jednou zaujímavosťou. Podľa Twitter používateľa @FrontTron bude možno upustené od názvu Samsung Galaxy S22 Ultra a výrobca svoj top model odlíši názvom Samsung Galaxy S22 Note. Zmena je to pomerne logická. Klasický model Note už v ponuke spoločnosti viac ako rok nefiguruje, pričom vrcholný model radu Galaxy S22 bude vybavený perom S Pen a pôjde o mobilný telefón s parametrami, ktoré boli pre rad Note typické. Model Note teda zrejme neumiera.

(8. 12. 2021): Prídu nové Samsungy vo februári? Qualcomm predstavil svoj nový procesor

Koľko času zostáva, než Samsung odhalí nový rad Samsungov Galaxy S22? Podľa nového tweetu používateľa @UniverseIce sa premiéra smartfónov oneskorí, hoci iba nepatrne. Namiesto januárového termínu, na ktorom sa juhokórejčania pochválili s radom Galaxy S21, sa podľa @UniverseIce v budúcom roku môže akcia Samsung Unpacked uskutočniť až 8. februára. V tom čase už môže byť na trhu hneď niekoľko telefónov s novým procesorom Qualcomm Snapdragon.

Ohľadne pomenovania procesora tu máme novinku. Qualcomm svoj nový čip predstavil na prelome novembra a decembra, avšak nie pod názvom Snapdragon 898, ale Snapdragon 8 Gen 1. Jeho parametre sú pôsobivé, ide o 4 nm výrobný proces. Nová generácia modemu Snapdragon X65 5G ponúka rýchlejší prenos dát a je energeticky úspornejšia. Došlo na podporu výkonnejšej grafiky Adreno, LE audio pre lepší zvuk v bezdrôtových slúchadlách a samozrejme výkonnejšiu AI. Snapdragon 8 Gen 1 sa dočká modernejšej 7. generácie umelej inteligencie AI Engine.

Samsung Galaxy S22, Snapdragon 8 Gen 1
Nový procesor s trochu nečakaným názvom prinesie množstvo noviniek, ktoré výkon smartfónov posunú zasa o kus ďalej. Zdroj: sammobile.com

(30. 11. 2021): Fotoaparáty základných modelov a uniknuté fotky ochranných skiel

O pripravovanom rade Samsung Galaxy S22 toho vieme už naozaj veľa. Predstavenie sa rýchlo blíži, dochádza teda už k upresňovaniu parametrov a v zásade sa môžeme zmieriť s tým, čo doteraz uniklo. Jednou z pripravovaných noviniek je zmena vo fotoaparátoch modelov S22 a S22+. Modely Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G do vybavenia dostali okrem iného 12 Mpx hlavný fotoaparát a 64 Mpx teleobjektív. Web gsmarena.com teraz uvádza, že dôjde k zmene.

Hlavný foťák oboch najlacnejších modelov bude dosahovať vyššie rozlíšenie, a to 50 Mpx. Svetelnosť f/1,8 zostane zachovaná. Teleobjektív si pohorší v rozlíšení, ktoré spadne na 10 Mpx, avšak pôjde už o tradičný 3-násobný optický zoom so svetelnosťou f/2,4. Na svojom zostane širokouhlá kamera. Tu Samsung podrží rozlíšenie 12 Mpx a svetelnosť f/2,2. Zmeny sa nedočká ani selfie kamera – 10 Mpx, f/2,2. Model S22 Ultra sa následne má pýšiť kvalitným 108 Mpx fotoaparátom, ktorý ho stále bude radiť medzi fotomobily s najvyšším rozlíšením.

Samsung Galaxy S22, ochranná skla Samsung Galaxy S22, ochranná skla, displej
Ochranné sklá na displeje prehľadne znázorňujú rozdiely vo veľkostiach aj zakrivení displejov. Zdroj: Twitter @UniverseIce.

Pár obrázkov sa nám donieslo z Twitter účtu @UniverseIce. Lepšiu predstavu o veľkostiach nastávajúceho radu si môžeme urobiť okrem rôznych renderov aj z porovnania jednotlivých ochranných skiel displejov. Model Ultra bude samozrejme najväčším modelom radu a jeho displej dostane zahnuté okraje a pomerne ostré rohy podľa vzoru radu Note. Modely S22 a S22+ s viditeľne menšou uhlopriečkou majú rohy viac zaguľatené. Priestrely pre selfie kamery sú zhodne umiestnené uprostred hornej hrany. Na poddisplejovú technológiu podobnú tej v Samsungu Galaxy Z Fold3 5G si budeme ešte musieť nejaký čas počkať.

(19. 11. 2021): Prototyp s čipom Exynos 2200 otestovaný v teste Geekbench 5

Dnes si ukážeme výsledky výkonnostných testov Geekbench smartfónu, ktorým je pravdepodobne Samsung Galaxy S22 Ultra. Web gsmarena.com vydal informáciu, že sa testu Geekbench 5 zúčastnilo zariadenie s kódom SM-S908B. Podľa predpokladu, že SM-S906B by mal byť Galaxy S22+, sa od novo zverejneného kódu očakáva, že reprezentuje model Galaxy S22 Ultra. Označenie základnej dosky ukazuje na prítomnosť Exynos 2200, čo je procesor pre medzinárodný variant telefónu.

Na zariadení bežal Android 12 a kapacita operačnej pamäte uvedená v podrobnostiach testu hovorí, že zariadenie obsahuje 8 GB pamäte RAM. Predošlá generácia, smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra, však spoliehal na 12 GB RAM. Dá sa teda predpokladať, že toto je iba testovací prototyp. Výsledná pamäť bude skôr 12 alebo 16 GB. A ako dopadli výsledky testu Geekbench 5? V jednojadrovom teste dosiahol telefón 691 bodov a 3 167 bodov v teste viacerých jadier. To je podobný výsledok, aký dosahujú telefóny s procesorom Snapdragon 888.

Samsung Galaxy S22 Ultra, Geekbench 5
Výsledky údajného Galaxy S22 Ultra je potrebné brať s rezervou. Telefón má len 8 GB RAM a ide pravdepodobne iba o testovací prototyp. Zdroj: browser. geekbench.com

(10. 11. 2021): Prvé reálne fotky najvýkonnejšieho modelu Galaxy S22 sú tu

Zatiaľ čo o budúcich modeloch Samsung Galaxy S22 a S22+ sa v poslednom čase veľa nového nedozvedáme, okolo najvýkonnejšieho (a tiež najväčšieho, najťažšieho a samozrejme najdrahšieho) Samsungu Galaxy S22 Ultra sa stále niečo deje. Tentokrát však ide o naozaj veľkú novinku. Doposiaľ sme mohli nad finálnym vzhľadom aspoň trochu špekulovať, hoci niektoré aspekty, ako prítomnosť slotu na pero S Pen, boli vysoko očakávané. Nielen to, ale aj ďalšie špekulácie sa potvrdzujú zverejnením uniknutých fotografií skutočného prototypu produktu.

Na uniknuté fotografie z tovární už sme celkom zvyknutí. Nie je rozhodne vzácnosťou, keď sa objaví rýchla momentka zhotovená v niektorej z tovární alebo iných miest, na ktorých sa pohybujú doteraz utajované produkty. Napriek tomu únik Samsungu Galaxy S22 Ultra od Jona Prossera zverejnený na webe frontpagetech.com zaskočil nejedného fanúšika. Na celkovo 5 fotografiách je nový Samsung zachytený z oboch strán a zospodu.

Samsung Galaxy S22 Ultra, predná strana Samsung Galaxy S22 Ultra, menu Android Samsung Galaxy S22 Ultra, obrazovka S Pen
Predný displej je obrovský a po stranách zahnutý. Nechýba priestrel selfie kamerky. Zdroj: frontpagetech.com

Jedna fotka ho ukazuje spredu s vypnutým displejom. Na tejto snímke vidíme displej so zaoblenými hranami a už dlhší čas používaný, a aj tento rok očakávaný, selfie priestrel v strede hornej časti obrazovky. Ďalšia fotografia zachytáva rovnaký uhol, ale s nabehnutým menu systému Android. Predná kamera je stále viditeľná, Samsung teda skutočne poddisplejovú selfie kameru podľa vzoru Samsungu Galaxy Z Fold3 5G nepoužije. Poslednou snímkou prednej strany je obrazovka s menovkami pripravená na písanie viditeľne povysunutým perom S Pen.

Samsung Galaxy S22 Ultra, slot pre S Pen
Pri pohľade spredu je slot s perom S Pen na ľavej spodnej strane. Tak to mal aj posledný Galaxy Note20 Ultra. Zdroj: frontpagetech.com

Predposledná fotografia je zhotovená zospodu telefónu, takže môžeme vidieť prítomnosť vloženého pera S Pen do ľavej spodnej časti pri pohľade spredu. Presne tak to mal doposiaľ posledný Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. Podľa Prossera kvôli tomu nabral nový S22 Ultra na hrúbke. Posledná fotografia je venovaná zadnej strane zariadenia. Potvrdzuje rozloženie fotoaparátov do tvaru písmena P, ktoré nie sú súčasťou žiadneho výstupku. Za ten sa usadzoval prach a telefón sa kvôli nemu na rovnej ploche kýval. Jeho strata teda skôr poteší.

Samsung Galaxy S22 Ultra, zadná strana
Výstupok fotoaparátov tentoraz chýba a za nás je to určite dobrá správa. Zdroj: frontpagetech.com

Na zadnej strane si môžeme všimnúť aj samolepky s upozornením, že tento výrobok rozhodne nemá byť nikde publikovaný, predávaný a nemajú o ňom byť prezrádzané žiadne informácie. Napriek tomu Prosser fotografiu komentuje s potvrdenými rozlíšeniami všetkých zadných fotoaparátov, ktoré sú nasledujúce: 108 Mpx hlavný foťák, 12 Mpx ultraširokouhlý, 10 Mpx teleobjektív s 3-násobným zoomom a posledný 10 Mpx teleobjektív s 10-násobným zoomom.

(1. 11. 2021): Najdrahší model prinesie ešte zlepší jas displeja, predstavenie sa blíži

Známy šíriteľ zaujímavých noviniek o pripravovaných mobilných telefónoch @UniverseIce sa so svojimi fanúšikmi podelil o detail najlepšie vybaveného modelu pripravovaného radu Galaxy S22. Podľa jedného z tweetov bude slávna kvalita Samsung displejov verná svojej tradícii a Samsung Galaxy S22 Ultra ponúkne rekordný jas displeja. Konkrétny údaj zverejnený síce nebol, ale bude to viac, ako má doterajší rekordér Galaxy S21 Ultra s 1 500 nitmi. Už to je skvelý údaj.

Ďalšie informácie sa tiež týkajú modelu Samsung Galaxy S22 Ultra a opäť o nich tweetuje @UniverseIce. Úniky hovoria o tom, že nastávajúci vlajkový model sa oproti radu Galaxy S21, ktorý fotí veľmi kvalitne, nebude príliš meniť a púšťať sa do veľkých zmien. Základný 108 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/1,8 doplní ultraširokouhlý 12 Mpx, f/2,2 a zakončí to dvojica 10 Mpx teleobjektívov s 3-násobným (f/2,4) a 10-násobným zoomom (f/4,9).

V súčasnej dobe taktiež začala veľkovýroba komponentov pre nové Samsungy a usudzuje sa, že predstavenia smartfónov Galaxy S22 sa dočkáme niekde medzi posledným týždňom v januári a prvým týždňom vo februári 2022. Správu prináša winfuture.de. Na záver tu máme pekné rendery od nl.letsgodigital.org. Zobrazujú modely S22 a S22+ v čistom dizajne s minimálnymi okrajmi okolo displeja a odlišným vyvedením okrajov vystúpeného fotomodulu.

Samsung Galaxy S22, koncept základních modelů Samsung Galaxy S22, koncept
Minimálne rámčeky a vystúpený fotomodul – budú takto vyzerať modely S22 a S22+? Zdroj: nl.letsgodigital.org

(13. 10. 2021): Dostanú modely Samsung Galaxy S22 s čipom Exynos rýchlejšie nabíjanie?

Priaznivci rýchleho nabíjania z nových telefónov Samsung nemôžu hneď jasať, a to kvôli správe o certifikácii parametrov z webu gsmarena.com. Podľa dostupných informácií to bohužiaľ vyzerá na fakt, že Samsung sa naďalej bude držať 25 W nabíjania. Ani najdrahší model S22 Ultra nebude vyčnievať z radu. Takáto hodnota dnes už pôsobí ako veľmi nízka, najmä pri vlajkovej lodi. Napríklad mobilný telefón vyššej strednej triedy Xiaomi 11T Pro zvládne nabíjať výkonom až 120 W.

Avšak nič nie je stratené. Stále tu je malá šanca, že sa dočkáme vyšších nabíjacích výkonov. Parametre z certifikácie sa totiž týkajú čínskych variantov modelov, respektíve modelov s procesorom Qualcomm Snapdragon. Varianty s čipsetom Exynos, ktoré budú k dispozícii na európskych trhoch, nie sú súčasťou tejto certifikácie. U nich teda 25 W nabíjací výkon potvrdený nie je, čím tu vzniká potenciálna možnosť, že môže byť vyšší.

O prítomnosti 3 modelov novej generácie a ich približnom zastúpení v celkovej produkcii sme si povedali už v staršej aktualite. Článok na tomsguide.com sa zamýšľa nad tým, že najväčší model S22 Ultra bude naozaj výnimočným telefónom. Začína to dizajnom, ktorý sa bude vzhľadu predchodcov ako Samsung Galaxy S21 Ultra vymykať. Pero S Pen nájdeme zastrčené v tele hranatého, pritom po stranách zaobleného telefónu. A chýbať nebude ani podľa predpokladov špičkový 6,8" displej.

Dá sa očakávať, že model Ultra opäť ako jediný model novej generácie obdrží 108 Mpx snímač a až 16 GB pamäte RAM. Partnerstvo s AMD je pre Samsung možnosťou, ako z vysokého výkonu a veľkého displeja dostať čo možno najlepší herný zážitok. Preto sa najdrahší model bude určite páčiť fanúšikom mobilného hrania. Na druhej strane poteší tých, ktorí sú radi efektívni, a to práve vďaka prítomnosti dotykového pera S Pen.

Samsung Galaxy S22, model Ultra
Už samotným vzhľadom by najdrahší model Galaxy S22 mal budiť pozornosť a pripomínať už ďalej nevyvíjaný Samsung Galaxy Note. Zdroj: tomsguide.com

(5. 10. 2021): Samsung sa pripravuje na masívnu produkciu základného modelu Galaxy S22

Koľko príde nových modelov smartfónu Samsung Galaxy S22? Údajne pôjde opäť o trojicu. Tento rok sa však Samsung zameria na produkciu predovšetkým základného modelu S22 s uhlopriečkou 6,1". Aspoň to uvádza zdroj thelec.net. Tento model zaberie približne 50 – 60 % celkovej produkcie modelov novej generácie. Zdroj sa ďalej domnieva, že model s 6,6" displejom, teda Galaxy S22+, zaberie 20 % produkcie, najvýkonnejší S22 Ultra potom 20 – 30 %. Pre aktuálne modely bol plán 40 % pre Galaxy S21, 30 % pre Galaxy S21+ a rovnako 30 % pre S21 Ultra.

Web sammobile.com priniesol rendery budúceho Samsungu Galaxy S22 Ultra. Tie znázorňujú nový možný vzhľad zadných snímačov. Kým mobilné telefóny Galaxy S22 a S22+ by sa chválili trojitým fotoaparátom s až 50 Mpx rozlíšením, model S22 Ultra v prípade potvrdenia príde so štvoricou fotoaparátov s rozlíšením až 108 Mpx. Okrem nezvyčajného rozloženia zadných snímačov je možné z obrázkov vyčítať prítomnosť slotu na pero S Pen. Najdrahší nový mobil Samsung Galaxy ním bude vybavený prvýkrát v histórii, čím v zásade nahradí chýbajúci model Galaxy Note.

Samsung Galaxy S22, nový design modelu Ultra Samsung Galaxy S22, hranaté tvary po vzoru Galaxy Note
Model Ultra by bol prvým modelom Galaxy S so vstavaným slotom na pero S Pen. Zmení sa aj tvar výstupku s fotoaparátmi. Zdroj: sammobile.com

(20. 9. 2021): Bude základný model Samsung Galaxy S22 kompaktnejším telefónom?

Ako to vyzerá so špekuláciami ohľadom pripravovaných smartfónov Samsung Galaxy S22? Na povrch sa stále dostávajú nové poznatky a po nedávnom predstavení nových iPhonov 13 sa parametre budúcej vlajkovej lode Samsungu začínajú s novými iPhonmi porovnávať.

Kým Apple svoje nové modely vybavil batériami s väčšími kapacitami, Samsung pôjde proti prúdu. Web gizbot.com komentuje správu portálu Galaxyclub, v ktorej sa uvádza, že mobil Samsung Galaxy S22 sa bude spoliehať na batériu s kapacitou 3 590 mAh. pritom telefón Samsung Galaxy S21 má kapacitu 3 880 mAh. Nemusí však ísť o výrazný úbytok vďaka úspornejšiemu čipu či menšiemu displeju (pozri nasledujúci odsek). O tom, či sa zmena dotkne aj drahších modelov, však v správe nie je zmienka.

Ďalšími špekuláciami sa hemží Twitter účet @UniverseIce. Nový základný Galaxy S22 by mohol mať displej s nižšou uhlopriečkou, konkrétne 6,06". Tým Samsung môže vstúpiť do konkurenčného boja s kompaktnejšími telefónmi, akým je napríklad iPhone 13. Známy leaker uvádza, že batéria dostane kapacitu okolo 3 700 mAh. Vo svojom poslednom tweete zverejňuje obrázok porovnávajúci uhlopriečky modelu Galaxy S21, súčasného iPhonu 13, ale aj budúceho Galaxy S22. Z obrázku je zrejmé, že v prípade posledných dvoch spomínaných telefónov sú displeje takmer totožné.

Samsung Galaxy S22, porovnanie veľkosti displeja Samsung Galaxy S22, displej S21, S22 a iPhone 13
Základný model Samsung Galaxy S22 bude kompaktnejší. Svojou veľkosťou sa priblíži iPhonu 13. Zdroj: Twitter @UniverseIce

(8. 9. 2021): Príde Samsung Galaxy S22 ešte tento rok?

Na webe notebookcheck.net komentujú ďalší tweet používateľa @FrontTron. Ten tvrdí, že európske verzie Samsung Galaxy S22 dostanú čip Exynos 2200, zatiaľ čo Severná Amerika Snapdragon 898 od Qualcommu. Podľa ďalších tweetov však Verizon v USA či China Telecom v Číne rokujú tiež Exynos 2200. Ten tiež s najväčšou pravdepodobnosťou dostanú zákazníci v Južnej Amerike. Či bude rozdiel vo výkonoch výrazný, to sa uvidí.

Na tweet nadväzujú ďalšie 3 časti, FrontTron v nich opisuje rozdelenie čipu medzi svetové oblasti.

Web sammobile.com prišiel so zaujímavým článkom o tom, že by mohol Samsung urýchliť príchod Samsungu Galaxy S22. Predtým nový rad Galaxy odtajňoval až v marci, potom prešiel na február kvôli barcelonskému Mobile World Congress a naposledy predstavil rad Galaxy S21 v januári 2021. Nový rad sa do výroby dostane v novembri a teoreticky by sa stíhalo uvedenie ešte do konca tohto roka. Samsung tlačí na svoje ohybné modely Galaxy Flip3 5G a Galaxy Fold3 5G, ale niektorí stále márne čakajú na nový Galaxy Note.

Skoršie uvedenie radu Galaxy S22 by ich mohlo potešiť. Druhá polovica roka je tradične na nové telefóny chudobnejšia. Výrobcovia sa pripravujú na vianočný trh, ale z tých väčších pravidelne nové kúsky ukazujú iba Apple a Google, teda smartfóny  iPhone a Google Pixel. Predstavenie Galaxy S22 na konci decembra však nie je príliš logické kvôli vianočným sviatkom. My preto skôr očakávame, že novinky prídu až v januári 2022.

i Google Pixel 6 (ŠPEKULÁCIE)

(27. 8. 2021): Modely Samsung Galaxy S22 prinesú nové procesory a lepší teleobjektív

Niekoľko ďalších zmienok o pripravovaných novinkách v rade Galaxy S22 priniesol Twitter účet @FrontTron. Niektoré z nich sú už známe podrobnosti, ktoré týmto môžeme považovať za vierohodnejšie. Najskôr sú spomenuté veľkosti displejov. Skutočne budú zmenšené? Podľa tweetu pôjde o 6,06" pri základnom modeli, 6,55" pri modeli S22+ a 6,81" pre model Ultra. Žiadny z modelov nebude mať poddisplejovú selfie kameru po vzore Galaxy Z Fold3 5G.

Opäť je spomenuté navýšenie rozlíšenie hlavného fotoaparátu na 50 Mpx, iba najdrahší model ponúkne 108 Mpx. Fotoaparát Olympus s hodnotou 200 Mpx teda už dlhší čas špekulovaný nebol. Ďalej sú uverejnené odhady kapacít batérií. Začíname na 3 800 mAh pre Galaxy S22, potom 4 600 mAh pre S22+ a 5 000 mAh pri najvyššom S22 Ultra. V niektorých krajinách budú nové Samsungy obsahovať procesory Exynos 2200, ďalšie modely pre iné lokality potom Snapdragon 898.

Samsung Galaxy S21, fotoaparáty
Trojica zadných kamier by pri dvoch najlacnejších modeloch radu S22 mala oproti predchodcom ponúknuť vyššie rozlíšenie širokouhlej kamery a 3-násobný optický zoom. Zdroj: samsung.com

Ďalšia správa týkajúca sa fotoaparátov pochádza z webu sammobile.com. Oproti vyššie uvedenému tweetu zmieňuje, že teleobjektívy dosiahnu 10 Mpx namiesto 12. Zato budú zvládať kvalitný 3-násobný optický zoom. Možné je, že dvojica základných modelov dostane ten istý snímač, ktorý má aktuálne najvýkonnejší Galaxy S21 Ultra.

(17. 8. 2021): Koncept zobrazuje mobil Galaxy S22 s návratom 3,5 mm jacku, micro SD a nabíjačky

Dnes si predstavíme zaujímavý koncept novej generácie mobilu Samsung Galaxy S22. Do oficiálneho uvedenia zostáva niekoľko mesiacov, preto sa grafici uchyľujú aspoň k vizualizáciám, ktoré sa nie vždy opierajú o skutočne očakávané novinky. Takým konceptom je aj ten od grafika Jermaine Smit. Podrobnosti k nemu a rendery priniesol web nl.letsgodigital.org.

i Samsung Galaxy Z Fold3 (PREVIEW): prvý telefón s kamerou pod displejom

Koncept je poňatý ako „Naspäť k základom“, prináša teda späť niektoré stratené funkcie. Nový rad Galaxy S22 bude obsahovať opäť trojicu modelov. Dizajnér potom zachytil podobu najvýkonnejšieho variantu Galaxy S22 Ultra. Predstavuje si, že selfie kamera by mohla byť integrovaná v displeji. Tak bolo teraz aplikované pri Samsungu Galaxy Fold3 5G. Kývanie telefónu do strán pri položení na rovnú plochu by mohlo byť minulosťou, zadný výstupok s fotoaparátmi je na koncepte rozšírený až do okrajov.

Samsung Galaxy S22 špekulácie, dizajn zadnej časti Samsung Galaxy S22 špekulácie, podpora micro SD kariet
Zadná časť by sa vplyvom rozšírenia výstupku prestala kývať. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Medzi funkcie a príslušenstvo, ktoré nielen samotnému dizajnérovi chýbajú a rád by ich vrátil pri novej generácii späť, patrí podpora pamäťových kariet micro SD. Aj napriek solídnej kapacite 256 GB v prípade Samsung Galaxy S21 5G a ďalších modelov sa prítomnosť pamäťovej karty určite môže náruživým fotografom či kameramanom hodiť. Moderné smartfóny tiež upúšťajú od slúchadlového 3,5 mm jack konektora. Spoliehajú sa na pripojenie bezdrôtových slúchadiel. Aj slúchadlový port je na vyobrazenom koncepte späť.

Samsung Galaxy S22 špekulácie, poddisplejová kamera Samsung Galaxy S22 špekulácie, adaptér v balení
Poddisplejová kamera nás čaká skôr až ďalej v budúcnosti. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Nakoniec je na renderoch zobrazené príslušenstvo, ktoré tiež začalo v poslednom čase z mobilov miznúť. Ide o nabíjací adaptér. V rámci menšej spotreby plastu sa výrobcovia ako Apple či Samsung rozhodli túto časť príslušenstva odstrániť, pretože sa domnievajú, že používateľ už adaptérom disponuje. Prvým takým smartfónom bez adaptéra v balení bol iPhone 12. Koncept navyše počíta s vyšším nabíjacím výkonom 45 W.

V prípade tohto konceptu ide hlavne skôr o želanie autora než o skutočne reálne vyzerajúce zariadenie. Otázkou je, či by takýto smartfón neurobil nakoniec väčšiu radosť mnohých priaznivcom značky, ktorým vyššie spomínané bývalé funkcie chýbajú.

(8. 8. 2021): Zvládne telefón Galaxy S22 lepšie fotiť za šera?

Špecifikácie fotoaparátov nastávajúcej série Samsung Galaxy S22 sa opäť upresňujú. Tentoraz sa správy zmieňujú o novom senzore. Tieto informácie priniesol web androidauthority.com. Vylepšenú citlivosť na svetlo by mal novej generácii smartfónov Galaxy zaistiť senzor RGBW. Práve prítomnosť bielych pixelov (W v názve podľa anglického „white“) slúži k lepším výsledkom snímania scény s nedostatkom svetla.

i Samsung Galaxy Z Flip 3 (ŠPEKULÁCIE): Aká bude ďalšia generácia novodobého véčka?

S integráciou RGBW snímača prišiel už pred rokmi mobilný telefón Huawei P8. Ku klasickému RGB senzoru pridal práve aj biele pixely. Na Twitteri o tejto možnosti pre rad Galaxy S22 hovoria používatelia Ice universe a Yogesh. Tipy druhého menovaného sú spoľahlivé, napriek tomu zostáva do oficiálneho predstavenia niekoľko mesiacov, a tak sa dočkáme určite niekoľkých ďalších upresňujúcich informácií.

(22. 7. 2021): Galaxy 22 možno konečne príde s naozaj rýchlym drôtovým nabíjaním

Kým odhalenie ohybných telefónov novej generácie Samsung Galaxy bolo už oznámené na 11. augusta, na modely Galaxy S22 si musíme ešte dlhší čas počkať. Opäť sa však dostávame k novej informácii. Zameriava sa na výkon drôtového nabíjania budúcej vlajkovej lode. Informáciu rozoberá napríklad web cnet.com. Podľa jedného z tweetov leakera FrontTron je zrejmé, že sa počíta s možnosťou nárastu výkonu nabíjania až na 65 W.

Tweet hovorí o Rainbow RGB, čo je kódové označenie budúcej generácie Galaxy S

Je pravdou, že konkurencia vie tento výkon ponúknuť už dlhší čas. Chváli sa ním napríklad špičkový mobilný telefón ROG Phone 5 alebo OnePlus 9. Neminulo to však ani lacnejšie telefóny, skvelým príkladom je smartfón Realme 7 Pro. Preto je prekvapujúce, že sa tejto oblasti Samsung venuje s takým oneskorením. Predtým to bol model Galaxy Note 10+, ktorý prišiel so 45 W nabíjaním. Bohužiaľ, od tej doby sa Samsung drží len 25 W výkonu.

(13. 7. 2021): Rozlíšenie fotoaparátu vlajkovej lode Samsungu stále nie je jednoznačné

Do finálneho odhalenia série Samsung Galaxy S22 stále zostáva približne pol roka. Napriek tomu sa rôzne zdroje predbiehajú v upresňovaní parametrov, ktoré si dokonca odporujú. Tým aktuálne najviac spomínaným údajom je rozlíšenie hlavného fotoaparátu.

Známy účet Ice universe na sociálnej sieti Weibo publikoval príspevok, kde zmieňuje, že Samsung na 100 % pri nasledujúcej generácii svojho najvybavenejšieho mobilu neuplatňuje 200 Mpx rozlíšenie. Namiesto toho by sa mal naďalej držať 108 Mpx snímača, ktorý ešte vylepší.

i Aké sú aktuálne najlepšie fotomobily na trhu?

Teraz sa však objavil zdroj, ktorý sa naďalej drží špekulácie o snímači Olympus s doteraz nevídaným rozlíšením. Podľa kórejského webu pulsenews.co.kr sa nového radu dočkáme v januári roku 2022, teda podľa očakávania. A v stručnom súhrne noviniek zmieňuje práve prítomnosť foťáku s rozlíšením 200 Mpx. Olympus sa vraj so Samsungom dohodol na spolupráci a vzhľadom na jeho meno vo svete fotoaparátov môže táto značka novému Samsungu naozaj pristane.

(2. 7. 2021): Ako by vyzeral mobil Samsung Galaxy S22 s väčším fotoaparátom a vetráčikom? 

Tentoraz sa pozrieme na možnú podobu smartfónu Samsung Galaxy S22, ako si vysníval Youtube kanál Technizo Concept. Jeho predstava podoby zadných snímačov pôsobí možno okázalo, avšak rozhodne by sme sa takémuto dizajnu nebránili.

Hlavný snímač, ktorý by podľa skorších špekulácií mal byť vyrobený v spolupráci s firmou Olympus a mohol dosahovať rozlíšenie až 200 Mpx, si pre seba ukrajuje podstatnú časť výstupku. Rovnako ako predchádzajúce generácie, Samsung Galaxy S21 Ultra, aj tento koncept počíta pri novom telefóne s ďalšou štvoricou snímačov. Tie sú však zobrazené všetky v zhodnej veľkosti, čo je skôr nereálne.

Samsung Galaxy S22, Olympus objektív Samsung Galaxy S22, celkový dizajn
Väčší hlavný snímač vyzerá efektne. Na renderoch je displej roztiahnutý ešte viac do strán. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Podľa tomsguide.com by mohlo ísť o duálny teleobjektív, ultraširokouhlú kameru a laserový autofokus. Výstupku, ktorý skrýva foto výbavu, sa pravdepodobne nezbavíme.

Koncept zobrazuje aj vetráčik, ktorý vo vnútri smartfónu ochladzuje jednotlivé komponenty. To by mohlo pomôcť nielen v oblasti gamingu. Na obrázkoch nie je na tele zariadenia viditeľný slot pre pero S Pen. To na renderoch zobrazené je. Zrejme sa počíta skôr s jeho dostupnosťou ako doplnkového príslušenstva.

Samsung Galaxy S22, S Pen Samsung Galaxy S22, ventilátor
Obrázok odhaľuje aj S Pen, ktoré bude zrejme možné dokúpiť. Novinkou by mohlo byť chladenie vetráčikom. Zdroj: nl.letsgodigital.org.

(24. 6. 2021): Prekvapivé zmeny vo fotoaparátoch Galaxy S22 a Galaxy S22+ 

Tentoraz sa dozvedáme ďalšie špekulácie ohľadom dvoch nižších modelov budúcej série Samsung Galaxy S22. Základné modely Galaxy S22 a Galaxy S22+ by sa podľa Twitterového používateľa @FrontTron mali dočkať zmien v rozlíšení zadných kamier. Konkrétne sa navýši rozlíšenie hlavného fotoaparátu z 12 Mpx na 50 Mpx, ale prekvapivo zníži kvalita teleobjektívu zo 64 Mpx na 12 Mpx. Oba najlacnejšie modely v súčasnej generácii Galaxy S21 sa od svojich predchodcov nelíšili, budúci rok má však nastať zmena.

i Nový Galaxy S22 pobeží takmer určite na najnovšom operačnom systéme Android 12.

50 Mpx hlavný snímač bude doplnený už tradične 12 Mpx širokouhlým snímačom a po novom teda 12Mpx teleobjektívom. Zatiaľ nie je táto informácia doplnená o žiadne ďalšie špecifikácie, napríklad nevieme, aké modely foto senzorov Samsung použije. Zdroj sammobile.com sa domnieva, že by mohlo dôjsť k zväčšeniu 50 Mpx senzoru na hodnoty 1/1,28 alebo 1/1,12 s väčšími pixelmi pre svetlejšie a ostrejšie snímky. Napomôže tiež jasnejšiemu obrazu 4K videa v horších svetelných podmienkach. O selfie kamerke sa v správe nehovorí.

Nižšie rozlíšenie teleobjektívu rozhodne nemusí znamenať sklamanie. Kvalitou bude určite minimálne konkurencieschopný súčasnej generácii. Jedno je totiž isté, Samsung bude chcieť fotografické schopnosti celého radu Samsung Galaxy S22 posunúť zasa o kus ďalej.  

(16. 6. 2021): Dostanú nižšie modely radu Galaxy S22 plastový chrbát?

Nové úniky o chystanej sérii Samsung Galaxy S22 sú tu. Pekne pohromade ich prináša web notebookcheck.net. Tá iste najprekvapivejšia správa sa týka rozmerov displejov. Oba najlacnejšie modely Galaxy S22 a S22+ zmenšia svoje uhlopriečky na 6,1", respektíve 6,5" – 6,6". To je približne o desatinu palca menej oproti súčasným modelom radu Galaxy S21. Uhlopriečka displeja Galaxy S22 Ultra by mala zostať na hodnote 6,8".

Samsung Galaxy S22 Ultra, podoba
Čím všetkým sa Galaxy S22 Ultra bude odlišovať od lacnejších modelov? Zdroj: YouTube kanál TechDroider

Nič sa zrejme nezmení v prítomnosti technológie LTPO displeja, ktorá umožňuje variabilnú zmenu obnovovacej frekvencie. LTPO zostane doménou iba najvyššieho modelu, teda rovnako, ako ho teraz ponúka Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Posledné informácie súvisia s povrchovou úpravou zadnej strany nových telefónov. Sklo bude výsada opäť iba najvyššieho modelu Galaxy S22 Ultra. Nižšie modely dostanú plast. Ten je však robustný a ľahší ako sklenený variant, preto nemusí ísť nutne o negatívnu správu.

i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Recenzia ťažkej váhy sveta telefónov

(9. 6. 2021): Samsung Galaxy S22 zrejme nebude mať selfie kameru zabudovanú pod displejom

Už sme spomínali, že sa možno pri novom rade Samsung Galaxy dočkáme ničím nerušeného displeja. Inak výrazná selfie kamera by bola schovaná v samotnom displeji a objavila sa len v prípade nutnosti. Internetom teraz bohužiaľ preletela negatívna správa, ktorú predkladá napríklad web tomsguide.com. Podľa juhokórejského blogu Naver sa tejto technológie v sérii Galaxy S22 ešte nedočkáme.

Dôvodom zamietnutia „poddisplejovej“ selfie kamerky na Samsung Galaxy S22 v budúcom roku je fakt, že kórejská jednotka nie je spokojná s jej parametrami a výkonom. Konkrétne ide o jej prílišnú viditeľnosť a takisto sa odhadujú zlé výsledné snímky. Možno sa však už tento rok tejto vychytávky dočkáme pri experimentálnejšom modeli Galaxy Z Fold 3, ktorý by mal doraziť spoločne s novou verziou véčka Galaxy Z Flip 3. Po ohybných telefónoch zatiaľ nie je také dopyt, preto by výroba nemusela byť tak objemná.

Samsung Galaxy Z Fold 3, dizajn
Budeme svedkami selfie kamerky schovanej v displeji aspoň pri tohtoročnom Galaxy Z Fold 3? Zdroj: androidcommunity.com
i Samsung Galaxy Z Flip 3 (ŠPEKULÁCIE): Aká bude ďalšia generácia novodobého véčka?

(28. 5. 2021): Rad Galaxy S22 príde s novou technológiou optickej stabilizácie a zahnutými displejmi

O spoluprácu Samsungu s fotografickou firmou Olympus sa špekuluje už nejakú dobu. Až teraz sa však objavili nové informácie ohľadom fotoaparátu budúceho telefónu Samsung Galaxy S22. Zmien prizná stabilizácia. Po vzore iPhonu 12 Pro Max by malo ísť o optickú stabilizáciu s posuvom snímača. Informáciu prináša web realmicentral.com. Takáto stabilizácia je účinnejšia. Nedochádza pri nej k vyrovnávaniu celého fotoaparátu, ale len daného snímača.

Ďalšia správa sa týka displeja. Podľa inf.news bude nový model Galaxy S22 disponovať ničím nerušeným displejom. To je spojené s technológiou selfie kamerky schovanej v displeji, ktorá pri nečinnosti nebude zreteľná. Navyše by sme sa mali stretnúť opäť s mierne zaoblenými krajmi displejov, a to pri všetkých modeloch série. V súčasnom rade má zaoblený zobrazovač iba Galaxy S21 Ultra 5G.

Samsung Galaxy S22, full screen displej
Budú displeje nových Galaxy S22 takto pokrývať celú prednú stranu? Zdroj: inf.news

(21. 5. 2021): Zaujímavý koncept s neviditeľnou selfie kamerou a sekundárnym displejom

V prípade niektorých konceptov nových smartfónov sa fanúšikovia nechávajú uniesť a dizajnujú mobilný telefón s naozaj futuristickými prvkami. Medzi také koncepty môžeme zaradiť aj ten od Youtube kanálu 4RMD. Vo videu sa predstavuje Samsung Galaxy S22 tak, ako si ho vysníval autor videa. Vzhľad zariadenia zaujme predovšetkým vďaka zadnej strane, kde sa nachádza podlhovastý výstupok so šošovkami fotoaparátu, ale aj menší sekundárny displej. To však nie je nič nereálne, druhý displej má napríklad Xiaomi Mi 11 Ultra.

Samsung Galaxy S22, koncept se sekundárním displejem
Veľmi odvážny render a špekulácie. Na druhej strane, použité technológie ako sekundárny displej či selfie pod displejom sú reálne. Zdroj: Youtube 4RMD

Medzi ďalšie zaujímavosti patrí napríklad hneď 8 farebných variantov, displej so 4K rozlíšením a odozvou 240 Hz, selfie kamerka pod displejom či 6 000 mAh batéria. Tento mobilný telefón by určite patril medzi tie najvýkonnejšie. Procesor špecifikovaný nie je, ale grafický čip by malo dodať AMD a na skvelom výkone by sa podieľala aj 16 GB pamäť RAM. V prípade maximálneho rozlíšenia hlavného fotoaparátu sa autor drží pri zemi a v koncepte uvádza súčasnú hodnotu 108 Mpx. Skôr čakáme navýšenie na 200 Mpx.

(13. 5. 2021): Dočkáme sa Galaxy S22 s aktívnym chladením?

Vysoký výkon si žiada dobre riešené chladenie. Toto iste platí aj na najmodernejšie mobily a Samsung si je toho nepochybne vedomý. Web bgr.com uverejnil zaujímavú informáciu týkajúcu sa práve aktívneho chladenia budúcich smartfónov. Samsung pre Európu podal žiadosť na úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo. Tá sa nazýva „Activate Fan Mode“. To naznačuje možnú novinku v oblasti chladenia nových zariadení Samsung.

i Samsung Galaxy A72 (RECENZIA): Výbava mu predurčuje úspech

Chýbajú nám tu síce podrobnejšie informácie, avšak ochranná známka s týmto názvom vcelku logicky implikuje funkciu chladenia. Najvýkonnejšie mobilné telefóny sa vplyvom náročného hardvéru pri záťaži znateľne zahrievajú a vylepšené riešenie chladenia je v prípade budúceho Galaxy S22 rozhodne na mieste. O funkcii sa však možno viac dozvieme v nasledujúcich mesiacoch, keď juhokórejská značka uvedie modely Galaxy Z Fold 3, Flip 3 a S21 SE.

Samsung Galaxy S22, Activate Fan Mode
Žiadosť Samsungu na úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo. Názov môže mnohé napovedať. Zdroj: letsgodigital.org

(5. 5. 2021): Samsung Galaxy S22 príde s kontinuálnym približovaním fotoaparátu

Podľa nových informácií, ktoré priniesol server notebookcheck.net, sa v prípade novej generácie Samsung Galaxy dočkáme ďalšieho vylepšenia v oblasti fotoaparátov. Doteraz sme si povedali o možnej spolupráci so známu značkou Olympus. Najvýkonnejší model Galaxy S22 Ultra by tak mohol disponovať rozlíšením 200 Mpx. Podľa ďalších špekulácií je tu tiež možnosť, že výrobca integruje kontinuálny optický zoom. To znamená, že okrem polôh napr. 2-násobok či 3-násobok bude možné približovať v rádoch desatín.

Samsung Galaxy S22, kontinuálny zoom
Šošovky sa môžu pohybovať voľne, je teda možné dosiahnuť napríklad 2,7-násobný optický zoom. Zdroj: antutu.com

V module v zariadení sa šošovky môžu voľne pohybovať a dosahujú rôznych ohniskových vzdialeností. Minimalizuje tak stratu detailov aj v medzikrokoch medzi doteraz vídanými hodnotami celých čísel. Pokiaľ má niečo ešte viac zlepšiť kvalitu fotoaparátu v mobilnom telefóne, môže tým byť kontinuálny zoom. Teraz už si len stačí počkať, či túto technológiu Samsung budúci rok skutočne použije.

Sledovanie na displeji Samsungu Galaxy S22 už nebude ničím rušené

Sotva sme sa dočkali uvedenia skvelého radu Samsung Galaxy S21 a už tu máme zaujímavé dohady popisujúce parametre modelov nasledujúcich. Podľa začatého číslovania by budúci rok malo dôjsť na odhalenie série Samsung Galaxy S22. O možnom názve Galaxy S30 sa hovorilo skôr ihneď po predstavení radu S20. Avšak teraz to vyzerá, že firma bude v číslovaní po jednotkách pokračovať. Navyše tak číslo zodpovedá roku, v ktorom bol model predstavený.

Doterajšie rady sa skladajú z trojice modelov značených ako Sx, Sx+ a Sx Ultra. Zatiaľ nečakáme zmenu, trojica modelov by mohla byť zachovaná. Z názvov by mohlo byť definitívne vypustené slovko 5G, pretože táto technológia sa pre vlajkové lode stala už štandardom.

Samsung Galaxy S22, neprerušený displej
Dizajn prednej strany nebude tentoraz ničím rušený. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Každý nový model radu Galaxy S priniesol viditeľnú zmenu dizajnu. Nie je tak príliš ťažké od seba jednotlivé generácie rozoznať. Hoci by sa mohlo zdať, že na prednej strane nie je čo meniť a pôjde už o 3. generáciu v rade s vycentrovaným priestrelom, opak je pravdou. Ako veľmi pravdepodobná sa totiž javí integrácia selfie kamery priamo pod displej. Samsung je kvalitou svojich displejov preslávený a rozhodne má odvahu tento prvok budúci rok použiť.

i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (RECENZIA): ťažká váha pre tých najnáročnejších    

Predná strana s rozmerným displejom s uhlopriečkami od 6,2" do 6,8" nebude už ničím rušená. Filmy, hry a ďalší obsah sa zobrazia na 100 % plochy kvalitného Dynamic AMOLED zobrazovača. Web LetsGoDigital.org priniesol informácie o podanom patente týkajúcom sa práve tejto technológie. Posuvný mechanizmus skryje selfie kameru displejom, keď nie je potreba. Skutočne veľmi zaujímavý nápad. Počkajme si na reálnu prezentáciu.

Samsung Galaxy S22
Patent podaný Samsungom zobrazuje pohyblivý vnútorný displej, ktorý v prípade nečinnosti kryje selfie kameru. Zdroj: nl.letsgodital.org

Výkonné čipy Snapdragon a Exynos sú stávkou na istotu

Nie je samozrejme žiadnym prekvapením, že sa v prípade novej generácie telefónu uspokojí Samsung len s tým najlepším dostupným procesorom. Otázkou zostáva, ako bude nový čip pomenovaný. V súvislosti s tým sa do hry dostávajú mená Qualcomm Snapdragon 895 či 898. Nech už pôjde o ktorýkoľvek z nich, nášho trhu sa pravdepodobne opäť bude týkať variant s čipom Samsung Exynos. Tento procesor vlastnej výroby použije výrobca vo svojej krajine a na európskom trhu.

i Samsung Exynos: aký je mobilný procesor od kórejského výrobcu?

Nový procesor má byť vyrábaný pokročilým 4 nm procesom, čo zaistí ešte lepšiu energetickú úspornosť. Vylepšená má byť aj grafická jednotka zariadenia, takže hry v kvalite porovnateľnej s dospelými hernými konzolami nebudú na nových modeloch Samsung Galaxy S22 výnimkou. Batérie nových modelov budú možno dokonca o pár percent menšie, na svojej kapacite 5 000 mAh by mohol zostať iba najvyšší model Galaxy S22 Ultra.

Ponesie nový fotoaparát meno známej značky?

Podľa mnohých špekulácií Samsung uzavrie spoluprácu spolu s firmou Olympus. Ako iste viete, je to známy výrobca fotoaparátov, a tak by fotoaparát smartfónu Samsung Galaxy S22 Ultra mohol niesť meno práve tejto prestížnej značky. To však nie je všetko, hlavný fotoaparát má na seba strhnúť pozornosť tiež predpokladaným rozlíšením 200 Mpx. To je skoro dvojnásobok súčasných 108 Mpx. Ako na tom budú snímače modelov S22 a S22+, o tom sa zatiaľ špekulácie nešíria.

Samsung Galaxy S22, fotoaparát Olympus
Fanúšikovská predstava masívneho modulu so snímačom Olympus. Zdroj: notebookcheck.net

Podľa webu tweaktown.com by Samsung mohol navýšiť zobrazovaciu frekvenciu 8K videa. Zo súčasných 24 snímok za sekundu pri radoch S20 a S21 dôjde k viac ako dvojnásobným 60 snímkam. V hre je však limit 5 minút, pretože pri dlhšom nahrávaní by hrozilo prehriatie telefónu.

Samsung Galaxy S22
Konštrukcia súčasnej vlajkovej lode Samsungu Galaxy S21 Ultra je masívna. Ľahšiu a tenšiu konštrukciu pri novom rade nikto neočakáva. Zdroj: vlastný

Kedy možno mobilný telefón Samsung Galaxy S22 očakávať?

Samsung býva jedným z prvých výrobcov, ktorí v danom roku svoje nové vlajkové lode odhaľujú svetu. Nového modelového radu Galaxy S22 sa teda dočkáme pravdepodobne hneď skraja roku 2022. Otázkou bude, ako rýchlo sa mobilné telefóny dostanú do predaja. V prípade nasadených cenoviek je stále príliš skoro na presnejšie odhady, ako dobrý ukazovateľ však dobre poslúžia ceny doterajších modelov.

Rovnako ako je tomu pri modeli Galaxy S21, aj nasledujúcemu radu bude v balení chýbať nabíjací adaptér a slúchadlá. Rovnako tak nepredpokladajme návrat 3,5 mm jacku alebo slotu na microSD karty.

Samsung Galaxy S22 – parametre

Nasledujúca tabuľka zhŕňa všetky známe dôležité špecifikácie telefónov Samsung Galaxy S22. Parametre sú odhadované.

Parametre/Model Samsung Galaxy S22 Samsung Galaxy S22+ Samsung Galaxy S22 Ultra
Displej 6,06" (20 : 9) 6,5" (20 : 9) 6,8" (19 : 9)
2 400 × 1 080 px, 434 ppi 2 400 × 1 080 px, 405 ppi 3 200 × 1 440 px, 516 ppi
Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video so 60 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video so 60 fps
hlavný: 108 Mpx, f/1,8, 8K video so 60 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2,
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 12 Mpx, f/2,0
teleobjektív: 12 Mpx, f/2,0
teleobjektív: 2 Mpx, f/2,2, od 2 cm
-
-
druhý teleobjektív: 10 Mpx, f/4,9
Predný fotoaparát 10 Mpx, f/2,2
10 Mpx, f/2,2
40 Mpx, f/2,2
Čipset Exynos 2200, 8-jadrový Exynos 2200, 8-jadrový Exynos 2200, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Adreno 730 Adreno 730
RAM 8 GB 8 GB 12/16 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 3 800 mAh 4 600 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
USB-C
Stupeň krytia odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode
Rozmery 151,7 × 71,2 × 7,9 mm 161,4 × 75,6 × 7,8 mm 165,1 × 75,6 × 8,9 mm
Hmotnosť 171 g 202 g 228 g
Cena cca 880 € cca 1 090 € cca 1 300 €
* Údaje v tabuľke sú odhadované.
i Mohlo by vás zaujímať

Sme zvedaví, čo ďalšie sa o nových modeloch Galaxy S22 ešte pred ich oficiálnym uvedením dozvieme. Vylepšený displej či fotoaparát budú stáť určite za to.

       
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 128 GB biela - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,5 93×
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 128 GB biela
Mobilný telefón – 6.8" AMOLED 3088 × 1440, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2200 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 108Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.2)+12Mpx (f/2.2)+10Mpx (f/4.9), predný fotoaparát 40Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie, stylus, batéria 5000mAh, Android 12
1 249 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SAMO0230b1
4,5 142×
Samsung Galaxy S22 5G 128 GB, čierny
Mobilný telefón – 6,1" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3700 mAh, model 2022, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
Cenová bomba
507,90 € Ušetríte 331,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0228b2
4,5 142×
Samsung Galaxy S22 5G 128 GB zelená
Mobilný telefón – 6,1" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3700 mAh, model 2022, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
507,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0228b4
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií