Nakupování budoucnosti HP + média Nakŕmte si čítačku
Zobraziť katalóg

The Falcon and the Winter Soldier; wallpaper: cover

The Falcon and the Winter Soldier: Všetko, čo vieme

Špeciál: • Autor: Štěpán Lenk

Štúdio Disney v priebehu minulej dekády vybudovalo filmové univerzum, v ktorom ožili tie najslávnejšie komiksy a postavy vydavateľstva Marvel. A aj keď marvelovský filmový vesmír nateraz vyvrcholil megahitom Avengers: Endgame a do ďalšej fázy sa teraz pomaly rozbieha, Disney svoj komiksový svet chce naďalej rozvíjať pomocou hraných seriálov vysielaných exkluzívne na streamovacej platforme Disney+. Nedávno odvysielaná show WandaVision ukázala, že ide o krok správnym smerom, čo ešte viac našponovalo očakávania na seriál Falcon and Winter Soldier, ktorý mal premiéru v druhej polovici marca 2021.


Alza Magazín

Najnovšie updaty

(7. 4. 2021) Článok vytvorený, obsahuje základné informácie a podrobnosti ohľadom predlohy a hereckého obsadenia. Nájdete tu tiež podrobnosti týkajúce sa dátumu vydania, platforiem aj doteraz publikované oficiálne trailery.


Zdroj obrázku: Disney

The Falcon and the Winter Soldier: Všetko, čo vieme – OBSAH

The Falcon and the Winter Soldier: Základné informácie

The Falcon and The Winter Soldier je akčný sci-fi seriál, ktorého prvý diel mal premiéru 19. marca na streamovacej službe Disney+. Dejovo sa show odohráva po udalostiach snímky Avengers: Endgame, na ktorej niektoré linky príbehu nadväzujú. Seriál nie je priamou adaptáciou žiadnej konkrétnej komiksovej predlohy, superhrdinovia Falcon (Anthony Mackie) a Winter Soldier (Sebastian Stan) sa v šesťdielnej minisérii pokúsia prekaziť plány anti-patriotickej organizácie známej ako Flag-Smashers, cestu im však skríži aj ľstivý barón Helmut Zemo (Daniel Brühl). Herecké obsadenie má ale ešte ďalších pár es v rukáve.

Neustále hašterenie medzi Falconom, bývalým príslušníkom špeciálnych jednotiek vybaveným mechanickými krídlami, a Winter Soldierom, perfektne vycvičeným agentom s kybernetickou rukou a sérom super vojaka v žilách, je okrem napínavých akčných scén hlavnou zložkou celej show. Otázkou však zostáva, čo má tentoraz za lubom už spomínaný barón Zemo. S Winter Soldierom totiž majú nevybavené účty už od filmu Captain America: Občianska vojna, kde Zemo Buckymu vymyl mozog a využil ho ako nástroj k rozvráteniu Avengers, čo sa vo finále podarilo.

Co-workers | Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Disney+

Vzťah Falcona a Winter Soldiera bude mierne komplikovaný.

Zdroj: Marvel

Svojim vedením show zaštítila kanadská režisérka a producentka Kari Skogland (Banshee), ktorá sa ujala réžie všetkých 6 epizód, ktorých stopáž sa pohybuje v rozmedzí 40 – 50 minút. Seriál The Falcon and The Winter Soldier bol na Disney+ uvedený v originálnom anglickom znení, na české titulky alebo dabing si tak budeme musieť počkať zrejme do chvíle, až u nás táto streamovacia služba bude dostupná.

The Falcon and the Winter Soldier: Recenzia a hodnotenie


Tu nájdete priemerné hodnotenie seriálu The Falcon and the Winter Soldier z českých aj zahraničných filmových databáz.

  • Hodnotenie na ČSFD: 75 %
  • Hodnotenie na IMDB: 7.9/10
  • Hodnotenie na Metacritic: 74 %

Tieto hodnotenia sú platné k 7. 4. 2021

The Falcon and the Winter Soldier: Dátum vydania a platforma


Šesťdielny seriál The Falcon and The Winter Soldier mal premiéru stanovenú na 19. marca, kedy sa objavil exkluzívne na streamovacej službe Disney+. Tá u nás síce oficiálne nie je dostupná, keby sa však čakanie na dobrodružstvo Falcona a Winter Soldiera stalo neznesiteľným a nechceli by ste sa uchýliť k pirátskym metódam, existujú určité legálne spôsoby, ako si službu Disney+ predplatiť a nemusieť kvôli tomu emigrovať do cudzích krajín.

The Falcon and the Winter Soldier: České titulky a dabing


The Falcon and The Winter Soldier momentálne neoplýva českým dabingom ani titulkami, pretože služba Disney+ v Slovenskej republike zatiaľ nie je dostupná. Avšak v momente, keď Disney+ prekročí naše hranice, možno očakávať českú lokalizáciu minimálne v podobe titulkov, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ale dočkáme aj dabingu, teda rovnako ako v prípade drvivej väčšiny filmov a seriálov od štúdia Marvel.

Exclusive Clip – “What’s The Plan” | The Falcon and The Winter Soldier | Disney+ (edited)

Konverzačný humor je neoddeliteľnou súčasťou show, bohužiaľ si ho ale na Disney+ budeme môcť užiť iba v originálnom znení a nie s českými titulkami alebo dabingom.

Zdroj: Marvel

The Falcon and the Winter Soldier: Herecké obsadenie a tvorivý tím


Hlavných rolí sa zhostili americkí herci Anthony Mackie (Falcon) a Sebastian Stan (Winter Soldier), ktorí si tieto postavy zahrali už po niekoľkýkrát. Úlohy hlavného záporáka sa ujal Daniel Brühl v postave baróna Helmuta Zema, ktorého konečne uvidíme v kostýme vernejšiemu jeho komiksovej predlohy, teda s typickou fialovou kuklou a bielou kožušinou na ramenách.

V seriáli sa objaví aj herečka Emily VanCamp (Captain America: Občianska vojna) ako Sharon Carter/Agent 13, Wyatt Russell (22 Jump Street) ako nový predstaviteľ Kapitána Ameriky menom John Walker, navyše sa potvrdili zvesti, že sa na obrazovke v epizódnej úlohe mihne aj Don Cheadle, ktorý si zopakoval svoju rolu plukovníka Jamesa Rhodesa AKA War Machinea.

The Falcon and the Winter Soldier; screenshot: herecké obsadenie

Zľava: Falcon (Anthony Mackie), Winter Soldier (Sebastian Stan), Agent 13 (Emily VanCamp), Baron Zemo (Daniel Brühl), U.S. Agent (Wyatt Russell)

Zdroj: vlastný

Seriál okrem už spomínanej režisérky Kari Skogland samozrejme vznikal aj pod dohľadom Kevina Feigeho, producenta a riaditeľa Marvel Studios, ktorý de facto dohliada nad každým projektom spadajúcim do marvelovského filmového univerza (skrátene MCU – Marvel Cinematic Universe) a prakticky ho vybudoval do dnešnej podoby. Určitá úroveň kvality show The Falcon and The Winter Soldier teda bola zaručená už pred premiérou.

The Falcon and the Winter Soldier: Predloha


Seriál The Falcon and the Winter Soldier nie je adaptáciou žiadneho konkrétneho komiksu, rovnako ako pri ostatných dieloch patriacich do marvelovského filmového univerza sa tvorcovia vcelku voľne inšpirujú všemožnými komiksovými sériami a vyzobávajú si určité príbehové línie a detaily, ktoré sa im hodia.

V seriáli je tak rozvíjaný dejový motív z konca snímky Avengers: Endgame, kde (mierny spoiler) Kapitán Amerika predal svoj slávny štít práve Falconovi, ktorý by sa mal neskôr stať novým Kapitánom Amerikou. To isté sa stalo aj v komiksoch, presnejšie povedané v zošite All-New Captain America z roku 2015 a podľa trailerov a doterajšieho deju to vyzerá, že aj TV show sa týmto smerom vydá.

Official Trailer | The Falcon and the Winter Soldier | Disney+

The Falcon and the Winter Soldier v oficiálnom traileri láka na solídnu akciu a množstvo humoru.

Zdroj: Marvel

A pokiaľ náhodou premýšľate, ako veľmi sa budete musieť orientovať v marvelovskom filmovom univerze, aby ste si mohli užiť aj seriál The Falcon and the Winter Soldier, sme si istí, že panika nie je na mieste. Marvel a Disney v tomto ohľade odvádza dobrú prácu a dôležité udalosti z predchádzajúcich filmov či seriálov nenápadne zrekapituluje. Znalosť ostatných Marveloviek (hlavne trilógie Captain America a Avengers: Endgame) ale bude samozrejme výhodou, aj z čisto fanúšikovského hľadiska.

The Falcon and the Winter Soldier: Trailery


Najnovšie trailery a ukážky, ktoré sú momentálne k seriálu The Falcon and the Winter Soldier dostupné.

(15. 3. 2021): Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Final Trailer | Disney+

Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Final Trailer | Disney+

Zdroj: Marvel

(14. 3. 2021): Co-workers | Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Disney+

Co-workers | Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Disney+

Zdroj: Marvel

(12. 3. 2021): Exclusive Clip – “The Big Three” | Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Disney+

Exclusive Clip – “The Big Three” | Marvel Studios' The Falcon and The Winter Soldier | Disney+

Zdroj: Marvel

(12. 3. 2021): Exclusive Clip – “What’s The Plan” | The Falcon and The Winter Soldier | Disney+ (edited)

Exclusive Clip – “What’s The Plan” | The Falcon and The Winter Soldier | Disney+ (edited)

Zdroj: Marvel

(8. 2. 2021): Official Trailer | The Falcon and the Winter Soldier | Disney+

Official Trailer | The Falcon and the Winter Soldier | Disney+

Zdroj: Marvel

(11. 12. 2020): Exclusive First Look | The Falcon and the Winter Soldier | Disney+

Exclusive First Look | The Falcon and the Winter Soldier | Disney+

Zdroj: Entertainment Access 

The Falcon and the Winter Soldier: Ďalšie informácie a zaujímavosti


  • Rozpočet seriálu činil úctyhodných 150 miliónov dolárov. 
  • Kanadský herec Georges St-Pierre si v The Falcon and the Winter Soldier zopakuje rolu obskúrneho záporáka menom Batroc The Leaper.

The Falcon and the Winter Soldier sezóna 2: Dočkáme sa?


Hoci Falcon a Winter Soldier sú zábavná dvojka, série s dvojkou na konci sa táto komiksová show dosť možno nedočká. Anthony Mackie sa totiž v rozhovore pre server Variety vyjadril, že o druhej sezóne sa zatiaľ neuvažuje. Pravdepodobne sa tak dočkáme uzavretého príbehu, na ktorý by potom eventuálne mohli ľahko nadviazať ďalšie celovečerné snímky.

i

To sú teda všetky podstatné informácie, ktoré v súčasnej chvíli o The Falcon and the Winter Soldier máme. Tento špeciál budeme pravidelne aktualizovať s tým, ako sa budú objavovať nové detaily nielen z oficiálnych zdrojov.

• Zdroje: Marvel, IMDBČSFD


Marvel Avengers: Age of Ultron, tričko
Tričko s motívom Avengers, okrúhly výstrih, materiál: bavlna

17,90 € bez DPH 14,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: GMERCHb707nad
Marvel Avengers - Endgame Logo - tričko - Tričko
-5%
Marvel Avengers - Endgame Logo - tričko
Tričko s motívom Marvel, krátke rukávy a okrúhly výstrih, materiál: bavlna

-5% 19,90 €
18,90 € bez DPH 15,75 €
Detail
Nie je dostupné
Objednávací kód: GMERCHd142nad
Marvel - Avengers Group - tričko - Tričko
-5%
Marvel - Avengers Group - tričko
Tričko s motívom Marvel, krátke rukávy a okrúhly výstrih, materiál: bavlna

-5% 19,90 €
18,90 € bez DPH 15,75 €
Detail
Nie je dostupné
Objednávací kód: GMERCHd140nad
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi