Zobraziť katalóg

LXiaomi Redmi Note 10, recenze

Xiaomi Redmi Note 10 (RECENZIA): Nesľubuje, čo nedokáže splniť

Recenzia

Aktualizované • Autor: Jiří V. Matýsek

Čínska spoločnosť Xiaomi sa na trhu dobre etablovala čoby výrobca cenovo dostupných, ale prekvapivo vybavených telefónov strednej triedy. Najnovším prírastkom do tejto obľúbenej skupiny prístrojov je Xiaomi Redmi Note 10, ktorý vo svojej základnej verzii stojí bez pár drobných 230 EUR. My sme tento zaujímavý model podrobili testovaniu. Ako obstál v recenzii?

Xiaomi Redmi Note 10 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Xiaomi Redmi Note 10 je telefón skôr pre menšiu ruku
 2. Note 10 ponúkne prekrásny displej
 3. Zodpovedajúci výkon
 4. V dobrých podmienkach fotí Redmi Note 10 veľmi slušne
 5. Xiaomi Redmi Note 10 vydrží veľmi dlho a stratenú energiu rýchlo obnoví
 6. Ako sa používa Xiaomi Redmi Note 10
 7. Xiaomi Redmi Note 10 nesľubuje, čo nedokáže splniť
 8. Čo sme o Xiaomi Redmi Note 10 napísali skôr

Xiaomi Redmi Note 10 je telefón skôr pre menšiu ruku

Xiaomi Redmi Note 10 som testoval v základnej zostave s 4 GB RAM a 64 GB internou pamäťou za 198,90 €. Bežná biela krabička s fotkou telefónu na hornej strane trochu prekvapí svojou váhou, po rozbalení sa ale ukáže, že svoj podiel má na tom, okrem samotného, tiež celkom rozmerná nabíjačka. Xiaomi tak stále dáva používateľovi obvyklú výbavu, čo dnes už nie je vo všetkých prípadoch štandardom. Pribúda telefónov, kde nabíjačku už nenájdeme.

Okrem adaptéra nájdeme v balení Redmi Note 10 aj nabíjací/dátový kábel zakončený na jednej strane USB-C a na druhej bežným USB-A, priesvitné silikónové puzdro a kľúčik na vysunutiu slotu na SIM karty. Priložená bezpečnostná príručka ponúka len úplný základ, potom už je to v duchu: „používateľ, poraď si sám“.

Xiaomi Redmi Note 10, recenzia, displej
Xiaomi Redmi Note 10 má displej jedna radosť. Je čitateľný aj na slnku, má sýte farby aj dobrú responzivitu.

Mobilný telefón celkovo pôsobí veľmi príjemne pre oko. Dorazil v atraktívnom zelenom variante. Zadná strana je trblietavá, ale nijako prehnane výrazne. Ako už to tak býva, na chrbte telefónu veľmi ľahko zostávajú odtlačky prstov. Každý dotyk je veľmi rýchlo poznať a nech sa bránite akokoľvek, telefón pôsobí trochu „ušpinene“. Telo je kompletne plastové, nepôsobí ale nijako lacno, prístroj je pevný, ale zároveň ľahký, od výrobcu navyše prišiel s už nalepenou ochrannou fóliou na displeji. To je samo o sebe samozrejme plus, hoci je hrana nalepenia, obzvlášť na hornej a dolnej časti displeja, celkom poznať.

i Sony Xperia 1 III (PREVIEW): 4K displej aj variabilný periskop

Xiaomi Redmi Note 10 je veľmi tenký mobilný telefón, čo niekomu môže vyhovovať, niekomu nie. Ja som si musel chvíľu zvykať a hľadať bezpečný a stabilný úchop. Nemyslím si, že by som mal práve veľkú ruku, ale ako recenzia ukázala, celkovému pohodliu rozhodne prospelo nasadenie dodávaného silikónového puzdra.

Mobil síce príde o časť svojho dizajnového kúzla, praktické výhody ale prevažujú: Telefón je chránený, zarovná sa vyčnievajúci fotomodul (nie je to ale tak strašné, ani pri zložení krytu sa mobilný telefón na vodorovnej ploche „nehojdá“, ako sa to stávalo pri niektorých starších modeloch rovnakého výrobcu). Aj tak je Xiaomi Redmi Note 10 smartfón, ktorý ocenia používatelia s menšou rukou. Vo väčšej sa horšie drží a tenké hrany vyvolávajú pocit istej nestability v ruke.

Xiaomi Redmi Note 10, recenzia, dizajn
Pohľad na fotomodul telefónu. Pokiaľ má dobré svetelné podmienky, fotoaparát Xiaomi Redmi Note 10 vyfotí veľmi dobré fotky.

Nové Xiaomi ponúkne prekrásny displej

Displej Xiaomi Redmi Note 10 má veľmi tenké rámčeky, viac čiernej plochy sa nachádza na brade telefónu, nijako to ale neruší. Chvíľu som si ale zvykal na priestrel na selfie kameru, ktorá tróni uprostred displeja pár milimetrov pod horným okrajom. Tá mierne lesklá čierna bodka tam jednoducho je a za celý čas používania telefónu som ju neprestal úplne vnímať – niekedy viac, niekedy menej, všeličo tiež spraví tmavý režim. Osobne mám radšej kvapkovité umiestnenie selfie kamery.

Ale dosť hanobenia – displej telefónu je prekrásny. Na AMOLED panel s rozlíšením 2 400 × 1 080 px je radosť pozerať. Obraz má prirodzené farby, veľmi poteší jas 1 100 nitov. Aj na priamom slnku je displej skvele čitateľný. Responzivita displeja je tiež výborná, v tomto ohľade nič zásadne netrie. Hustota obrazových bodov 409 ppi je bezproblémová, všetky ikony sú krásne ostré, nedočkáme sa žiadnych rušivých signálov a podobne.

Displej sa chváli nižšou emisiou modrého svetla, pozerá sa naň veľmi príjemne, a hoci vie byť veľmi jasný, oči z neho nebolia. Jas sa v defaultnom nastavení mení automaticky v závislosti od okolia, ale kedykoľvek je možné si ho skorigovať. To sa hodí najmä večer pri umelom svetle, kedy má displej trochu tendenciu byť tmavší, než je vhodné.

i Apple iPad Pre M1 (PREVIEW): čip M1, mini LED displej aj 5G

Zodpovedajúci výkon

Výkon Xiaomi Redmi Note 10 zodpovedá strednej triede. RAM s veľkosťou 4 GB a osemjadrový procesor (2× 2,2 GHz Kryo 460 Gold a 6× 1,7 GHz Kryo 460 Silver) v kombinácii s grafickým chipsetom Adreno 612 robí to, čo má. A keď na mobilný telefón nebudete príliš krutý, bude to robiť aj dobre. Sledovanie videí na YouTube (aj v HD), počúvanie hudby, scrollovanie sociálnymi sieťami, to je úplne bezproblémové.

Pri hraní sa mobil celkom zapotí. Testoval som náročnejšie kúsky ako World of Tank Blitz či Asphalt 8 – s obomi si mobilný telefón poradí na stredné detaily, niekoľkokrát sa mi však stalo, že obe hry neočakávane spadli. Otázkou je, či tento problém padá na vrub telefónu alebo zlou optimalizáciou hier samotných. Chrbát telefónu sa navyše pri takej námahe celkom zahrieva. Verdikt je v tomto prípade jednoduchý: Pokiaľ hľadáte mobilný telefón na časté hranie, Xiaomi Redmi Note 10 nebude tá pravá voľba. Na bežné používanie bude ale výkon novinky od Xiaomi bezproblémový.

Xiaomi Redmi Note 10, čítačka Xiaomi Redmi Note 10, nabíjací port
Bočná strana skrýva veľmi úzku a trochu tuhú čítačku odtlačkov prstov, dole okrem konektora USB-C nájdeme aj slúchadlový jack.

V dobrých podmienkach fotí Redmi Note 10 veľmi slušne

Fotomodul ponúkne zostavu štyroch fotoaparátov – hlavný ponúkne rozlíšenie 48 Mpx a je širokouhlý, ultraširoký senzor má 8 Mpx. Zostavu dopĺňa dvojica makro a hĺbkového snímača majúce svorne po 2 Mpx, čo príliš dôvery nevzbudzuje, a to sa potvrdilo aj v tejto recenzii.

Xiaomi Redmi Note 10, fotoaparát, jasný deň Xiaomi Redmi Note 10, fotoaparat, pochmúrne Xiaomi Redmi Note 10, fotoaparát, noc
Fotoaparát podáva najlepšie výsledky za dobrých svetelných podmienok. Potom už ide kvalita strmo dole, ako si môžete porovnať z fotiek vyššie.

S hlavným fotoaparátom zaobstaráte slušné fotky – pokiaľ budete mať zodpovedajúce podmienky, teda jasný slnečný deň. To sú potom fotky ostré, so slušnou porciou detailov, farebne sýte, príjemne kontrastné. Na momentky z výletu úplne dostatočné. S ubúdajúcim svetlom ide ale kvalita fotiek strmo dole. Ostrenie sa stáva menej presným, farby blednú a detaily sa rozplývajú. A to sa AI telefónu snaží čo môže. Na nočnej ulici už fotoaparát bojuje s ostrosťou a zo svetelných zdrojov robí rozpliznuté svetelné gule.

Mobilný telefón podporuje aj HDR, to však ale zapína v oveľa menšom počte prípadov, ako by mal a na výsledných fotkách sa to veľmi neprejaví. Maximálne tak automatika trochu zdôrazní nebo.

i Motorola Moto G100 (PREVIEW): Snapdragon 870 a pekná výbava

Makro snímač je tu skôr do počtu ako chvíľková hračička. Snímky sú na pohľad pekné, ponúkajú celkom slušnú porciu detailov – pokiaľ máte dobré svetelné podmienky. Fotky s rozostreným pozadím fotoaparát zvládne, výsledný bokeh je ale trochu bez šťavy. Predná selfie kamera ponúkne 14 Mpx a napísať o nej možno to isté, čo o zadnom module: Keď sú dobré podmienky, fotky vie veľmi slušné.

Xiaomi Redmi Note 10 – ukážkové snímky

Xiaomi Redmi Note 10 galéria Xiaomi Redmi Note 10 galéria Xiaomi Redmi Note 10 galéria Xiaomi Redmi Note 10 galéria Xiaomi Redmi Note 10 galéria Xiaomi Redmi Note 10 galéria

Od telefónu za necelé dve stovky ale nemožno očakávať zázraky. Na strednú triedu je fotoaparát celkom slušný. Za lepšie fotoaparáty by bolo nutné „zaplatiť“ niekde inde. Takto sa Xiaomi podarilo mobilný telefón, aj napriek čiastkové nedostatky vcelku vyvážiť. Ale nepredbiehajme.

Fotoaparát ponúka celkom slušné možnosti nastavenia, obzvlášť v PRO režime (okrem neho je tu tiež Portrét, možnosť fotiť dokumenty Panorama a nočný režim, ktorý toho, pravda, mnoho nezmôže). Mobilný telefón podporuje aj HDR, avšak nejakého nášho rozdielu v kvalite fotiek sa ani v tomto prípade nedočkáme.

Videá je možné natáčať až vo formáte 4K pri 30 snímkach za sekundu, bohužiaľ za lepší obraz platíme absenciou stabilizácie. Tá je až pri Full HD, podľa očakávania iba elektronická – prítomnosť optickej stabilizácie by bola v tejto cenovej triede celkom zázrak. Takže je tu dilema: Lepšie rozlíšenie, alebo lepší dojem z nerozklepaného obrazu.

Xiaomi Redmi Note 10, recenzia, fotoaparát
Selfie kamera ponúkne za dobrých podmienok slušné výsledky, príjemne prekvapia reproduktory.

Fotoaparát je tak vo výsledku skôr priemerný. Úplný problém to nie je, na bežné použitie bez väčších kvalitatívnych ambícií postačí. Až sa chce mierne neúctivo napísať – za tie prachy dobrý, zázraky ale nemožno očakávať.

Xiaomi Redmi Note 10, fotoaparát, hdr-off Xiaomi Redmi Note 10, fotoaparát, hdr-on
HDR je tu tak trochu do počtu. Rozdiely medzi vypnutým (vľavo) a zapnutým HDR (vpravo) sú len marginálne.

Xiaomi Redmi Note 10 vydrží veľmi dlho a stratenú energiu rýchlo obnoví

V recenzii sme nechceli nechať bokom ani to, ako nový mobilný telefón hospodári s energiou. Batéria ponúka kapacitu 5 000 mAh. Od Xiaomi Redmi Note 10 sa už od ohlásenia očakávalo, že to bude celkom „držiak“ a prax to len potvrdzuje: bežné použitie, t. j. prehliadanie internetu, telefóny, instant messaging, sem-tam fotka, nejaké to video na YouTube či počúvanie hudby, vyčerpáva batériu telefónu len veľmi pozvoľna. Bez problémov sa dostanete na deň a pol až dva používania.

Na druhej strane, pokiaľ sa pustíte do hrania, nabitie batérie pôjde strmo dole. Odhadom je ani nie pätnásť minút hrania vyvážené pokojne 5 % batérie. Je tak jasne vidieť, na aké využívanie je mobilný telefón konštruovaný.

i Vodoodolné telefóny: nezradia v daždi a umožnia fotiť aj pod vodou

Ešte že je tu rýchle 33 W nabíjanie, ktoré Xiaomi nazýva Mi Turbo Charge a je skutočne uspokojujúci pocit sledovať bleskurýchlo pribúdajúce percentá na displeji po pripojení nabíjačky. Výsledky sú veľmi dobré, z nuly na plné nabitie sa dostanete za cca hodinu a pol. Nezostáva než chváliť!

Xiaomi Redmi Note 10, recenze, DIZAJN
Lesklý chrbát Xiaomi Redmi Note 10 síce pôsobí na pohľad luxusným dojmom, ľahko na ňom ale priľnú odtlačky prstov a mastnota. Bez použitia krytu sa tak v podstate nezaobídete.

Ako sa používa Xiaomi Redmi Note 10

Ak opomeniem počiatočné dlhšie zvykania na ľahkosť a tenkosť telefónu, je práca s Xiaomi Redmi Note 10 príjemne intuitívna. Som používateľom iného telefónu Xiaomi, prechod do prostredia MIUI 12 bol tak úplne hladký a používateľsky bezproblémový. Čo sa softvéru týka, nájdeme tu celkom dosť predinštalovaných aplikácií, niektoré z nich úplne zbytočné, napr. nákupy na Amazone. Miesto v mobilnom telefóne už od počiatku zaberá tiež niekoľko hier.

Potešia drobnosti, ako 3,5 mm jack alebo stereo reproduktory, ktoré na svoje rozmery hrajú vážne dobre. Trochu problematická je čítačka odtlačkov prstov, umiestnená do bočného tlačidla. Je totiž celkom úzka, takže niekedy je potreba prstom trochu obiehať. Niekedy zafunguje rýchlosťou blesku, inokedy si na odomknutie telefónu počkáte pokojne niekoľko sekúnd.

Xiaomi Redmi Note 10 nesľubuje, čo nedokáže splniť

Xiaomi Redmi Note 10; recenzia

Xiaomi Redmi Note 10

Mobily

Xiaomi Redmi Note 10 nesľubuje niečo, čo by nedokázalo splniť. Je to podarená stredná trieda, ktorá nesklame. Nadchne výdržou batérie aj skvelým displejom. Fotoaparátom neuhrane, výlevy nadšenia nevyvoláva ani celkový výkon, hoci na bežné nenáročné používanie úplne dostatočný. Napriek tomu tento mobilný telefón nesklame. Akokoľvek začína byť v nižšej strednej triede celkom husto, Xiaomi si svoju pozíciu hravo ubráni.

Klady

 • Skvelý displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Rýchle nabíjanie
 • Dostatočná výdrž na bežné použitie
 • Slúchadlový konektor
 • Nízka hmotnosť
 • Cena

Zápory

 • Iba dobrý fotoaparát – a ešte za dobrých podmienok
 • Úzka a občas pomaly reagujúca čítačka odtlačkov prstov
 • Lesklý chrbát sa ľahko zašpiní
 • Nie príliš vhodný telefón do väčšej ruky
i Mohlo by vás zaujímať

Ako to všetko zosumarizovať? Xiaomi Redmi Note 10 dobre nadväzuje na už skôr nastolené istoty. Je to lacný, spoľahlivý mobilný telefón s veľmi dobrou výbavou a vzhľadom, ktorý lahodí oku. Trumfuje najmä displejom. Nezaobišlo sa to ale bez problémov, mobilný telefón najviac pomyselných bodov stráca v oblasti fotoaparátu.

Matěj Toul

Jiří V. Matýsek

Moje meno je Jiří V. Matýsek a som pisateľ telom aj dušou. Baví ma technika, rád píšem o mobilných telefónoch, počítačoch a ďalších technológiách. Najväčšou vášňou mimo prácu je však hudba – aj o nej píšem – recenzia a reporty z koncertov – a som zberateľom hudobných nosičov všetkého druhu. Príležitostne fotím, nepohrdnem ale ani dobrou knihou alebo počítačovou hrou.

Čo sme o Xiaomi Redmi Note 10 napísali skôr

    

Napäto očakávaná novinka spoločnosti Xiaomi, modelový rad Xiaomi Redmi Note 10, bol predstavený. Stalo sa tak prostredníctvom online eventu vo štvrtok 4. marca popoludní nášho času. Výrobca, preslávený skvelým výkonom za rozumnú cenu, tentoraz odhalil celkom štyri absolútne nové modely, na slovenský trh sa ale dostanú iba dva – Redmi Note 10 a vyšší variant Redmi Note 10 Pro. Špičkový variant Redmi Note 10 Pro Max a lacnejší model Redmi Note 10S nebudú v slovenských obchodoch k dispozícii. Čo novinky ponúknu?

Xiaomi Redmi Note 10 – OBSAH

Rad Xiaomi Redmi Note 10 kombinuje skvelú výbavu a cenovú dostupnosť

Novo predstavené mobilné telefóny sa radia do strednej triedy – v spoločnosti Xiaomi to rozhodne neznamená málo. Čínska firma už mnohokrát ukázala, že aj napriek nízkej cenovke dokáže svoje mobily vybaviť tak, že by sa za výsledok nemuseli hanbiť ani iné, podstatne drahšie modely. A rad Redmi Note 10 nie je výnimkou.

Redmi Note 10: podarená stredná trieda

Začnime zdola. Xiaomi Redmi Note 10 je veľmi rozumným zástupcom telefónov strednej triedy. Mobilný telefón ponúka úzky dizajn s pomerom strán displeja 20:9. Ten len nadrobno narušuje priestrel s priemerom 3 mm na selfie kameru, umiestnený v strede hornej časti displeja. Mobil má hliníkový rámik, chrbát je sklenený, čo do dizajnu tak nový rad Xiaomi pôsobí príjemným, elegantným dojmom. Novinka ponúkne aj odolnosť certifikovanú na IP53.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Nová rada spĺňa presne to, čo sa od Xiaomi očakáva: nízku cenu a kvalitnú výbavu.

Redmi Note 10 je osadený AMOLED displejom s uhlopriečkou 6,43“ a Full HD+ rozlíšením, ktorý chráni krycie sklo Corning Gorilla Glass 5. Jadrom je chipset Qualcomm Snapdragon 678 v kombinácii so 4 GB RAM. K dispozícii je 64 alebo 128 GB internej pamäte, ktorá je navyše rozšíriteľná pomocou SD karty. Skvelé je, že rozšíreniu veľkosti dátového úložiska nemusíme obetovať slot na druhú SIM kartu. Xiaomi totiž svoj mobilný telefón vybavilo ako zásuvkou na dve SIM-ky, tak ďalšou samostatnou na microSD – čo rozhodne nie je jav v strednej triede až tak vídaný. Čítačku odtlačkov prstov potom nájdeme v bočnom rámčeku.

Modul fotoaparátov sa skladá z celkom štyroch snímačov, v zostave, ktorá si rozhodne nekladie ambície nabúravať sa do oblasti špičkových fotomobilov. Dá sa ale predpokladať, že fotiť to bude viac než dobre. Redmi Note 10 má k dispozícii hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx a dobrou svetelnosťou f/1,79. Ďalej širokouhlý snímač s uhlom záberu 118°, rozlíšením 8 Mpx a svetelnosťou f/2,2. Dvojicu dopĺňa makro a hĺbkový snímač, oba zhodne s rozlíšením 8 Mpx a svetelnosťou f/2,4. Selfie kamera má 13 Mpx.

Xiaomi Redmi Note 10
Xiaomi Redmi Note 10 vsádza na priamočiaru eleganciu.

Batéria Xiaomi Redmi Note 10 má kapacitu 5 000 mAh, čo dáva najavo, že mobilný telefón by mal ponúknuť veľmi dobrú výdrž. Avšak skutočnosť ukáže až prax. Mobil podporuje rýchlonabíjanie až do výkonu 33 W, zabudnúť ale môžeme na bezdrôtové nabíjanie a nenašlo sa bohužiaľ miesto ani na NFC na platby mobilom. Náladu však trochu mení zistenie, že naopak zostal zachovaný 3,5 mm jack, takže môže prípadne dôjsť aj na vaše obľúbené drôtové slúchadlá.

i Google Pay na Slovensku: ako funguje a ktoré banky službu podporujú?

Redmi Note 10 Pro ponúkne pôsobivý fotoaparát a dostupnú cenu

Druhý z modelov, ktorý sa dostane aj k nám, je Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Dizajnovo sú si mobilné telefóny podobné ako vajce vajcu – displej cez celú obrazovku, sklenený lesklý chrbát a celkovo elegantný vzhľad – na prvý pohľad je vyšší model väčší vo všetkých rozmeroch. Displej má 6,67 palca, rozlíšenie Full HD+ zostáva zhodné, líši sa však svojou obnovovacou frekvenciou. Redmi Note 10 Pro vybočuje z priemeru svojimi 120 Hz, ktoré ocenia najmä hráči. O kúsok lepší je aj jas, a to 1 200 nitov, nižší model „len“ 1 100 nitov, ktoré sú ale stále pekné. Aj tu displej chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass v piatej verzii.

Xiaomi Redmi 10 Pro
Modul fotoaparátu pri Redmi Note 10 Pro nemožno prehliadnuť.

Z čísiel prezentovaných výrobcom sa dá usudzovať, že hlavným tromfom Xiaomi Redmi Note 10 Pro bude fotoaparát. Rozlíšenie hlavného snímača 108 Mpx býva totiž vo väčšine prípadov vyhradené na úplne inú triedu telefónov. Výborná je aj svetelnosť: f/1,9 v kombinácii s vysokým rozlíšením sľubuje dobré výsledky aj v zhoršených svetelných podmienkach. Až v recenzii sa ale dozvieme, ako mobilný telefón fotí v reáli. Širokouhlý snímač ponúkne uhol záberu 120° a svetelnosť f/2,4. Výrobca pridal aj telemakro kameru s 5 Mpx rozlíšením a svetelnosťou f/2,4. Tá je napokon zhodná aj na posledný snímač, hĺbkový, ktorému boli nadelené 2 Mpx.

i Xiaomi Mi 11 (PREVIEW): telefón so špičkovým výkonom aj rýchlosťou nabíjania

Srdcom Redmi Note 10 Pro je chipset Qualcomm Snapdragon 732G. Ostatné konfigurácie sú 6 a 8 GB RAM a 64 alebo 128 GB priestoru na používateľské dáta, pričom ju možno opäť rozšíriť pomocou microSD karty bez straty slotu na SIM kartu.

Batéria ponúkne kapacitu 5 050 mAh, opäť sa tak dá predpokladať veľmi dobrá výdrž. Nabíjanie je možné až do výkonu 33 W, bezdrôtovo to bohužiaľ nepôjde. Aj tu je k dispozícii slúchadlový port, prítomné stereo reproduktory navyše podporujú zvuk vo vysokom rozlíšení. Zaujímavosťou Redmi Note 10 Pro je lineárny motor, ktorý prevádza zvuky do vibrácií, a prehlbuje tak herný zážitok. Samozrejmosťou je zabezpečenie v podobe čítačky odtlačkov prstov, pohodlne umiestnenej v bočnom rámčeku.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Xiaomi Redmi Note 10 Pro poteší dobrou výbavou vrátane sľubných parametrov fotoaparátu.

NFC áno, 5G ale nie

Oba nové mobilné telefóny budú od výrobcu osadené najnovšou verziou operačného systému Android 11 spoločne s vlastnou nadstavbou MIUI. V tomto ohľade ide Xiaomi s dobou a zákazníkom dáva rovno to najlepšie dostupné, hoci by mu vôbec nič nebránilo v tom, aby smartfón osadil stále veľmi populárnym Androidom 10.

V oboch prípadoch ide o mobilné telefóny, ktoré povesti Xiaomi rozhodne hanbu neurobia. Chýba ale podpora 5G. V čase, kedy 5G infraštruktúra už pomaly rastie, sa môže tento krok pre mnohých zákazníkov stať tým rozhodujúcim faktorom, či dať novému radu Redmi Note 10 šancu. Útechou naopak môže byť prítomnosť NFC na bezdrôtové platby v obchodoch.

Redmi Note 10 Pro a 10s: O čo prídeme?

Ako sme už spomenuli vyššie, zo štyroch predstavených modelov budú na slovenskom trhu k dispozícii iba dva. Nepozrie sa k nám variant Redmi Note 10 Pro Max, ktorý je ale trochu sklamaním a jeho Max v názve príliš poznať nie je. Ponúkne zhodnú uhlopriečku aj fotoaparát ako verzia Pro, je len o kúsok ľahší a nemá NFC.

Xiaomi Redmi 10s je naopak odľahčenejšou verziou, ktorá ponúkne parametre porovnateľné so základnou verziou. K najväčšej zmene došlo na úrovni chipsetu, 10s je osadený Mediatek Helio G95. K vylepšeniu došlo pri fotomodule, hlavný snímač ponúkne 64 Mpx. Tentoraz je k dispozícii aj NFC.

Xiaomi Redmi Note 10 Max
Xiaomi Redmi Note 10 Pro Max sa k nám nepozrie.

Nový rad Xiaomi Redmi Note 10: cena a dostupnosť

Nové mobilné telefóny sa na našom trhu objavia v dvoch vlnách v marci. Základný variant Redmi Note 10 bude dostupný od 15. marca, a to v bielom, čiernom a zelenom vyhotovení. Ceny sa odvíjajú od kombinácie pamäte a budú vyzerať nasledovne:

 • Redmi Note 10 so 4 GB RAM a 64 GB pamäte za 199 €,
 • Redmi Note 10 so 4 GB RAM a 128 GB pamäte za 229 €.

Vyšší model Redmi Note 10 Pro možno vyberať v modrej, bronzovej a čiernej farebnej úprave. K dispozícii budú nasledujúce kombinácie:

 • Redmi Note 10 Pro so 6 GB RAM a 64 GB pamäte za 279 €,
 • Redmi Note 10 Pro so 6 GB RAM a 128 GB pamäte za 299 €,
 • Redmi Note 10 Pro s 8 GB RAM a 128 GB pamäte za 329 €.

Xiaomi Redmi Note 10 a Redmi Note Pro v porovnaní

V nasledujúcej tabuľke si porovnáme zásadné parametre oboch modelov, ktoré sa na Slovensko dostanú:

Parametre/Model Xiaomi Redmi Note 10 Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Displej 6,43" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 409 ppi 2 400 × 1 080 px, 395 ppi
Super AMOLED Super AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 48 Mpx, f/1,8, 4K video s 30 fps hlavný: 108 Mpx, f/1,9, 4K video s 30 fps, Full HD so 60 fps
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširoký: 8 Mpx, f/2,2, 120°, Full HD video s 30 fps
makro: 2 Mpx, f/2,2 makro: 5 Mpx, f/2,4
hĺbkový senzor: 2 Mpx, f/2,2 hĺbkový: 2 Mpx
Predný fotoaparát 13 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps 16 Mpx, f/2,5, 4K video s 30 fps, Full HD se 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 676, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 732G, 8-jadrový
GPU Adreno 612 Adreno 618
RAM 4 GB 6/8 GB
Interné úložisko 64/128 GB, microSD až 512 GB 64/128 GB, microSD až 512 GB
Operačný systém Android 11 Android 11
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 020 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 33 W / – rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 33 W / –
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia odolný voči striekajúcej vode odolný voči striekajúcej vode
Audio stereo stereo
Rozmery 160,5 × 74,5 × 8,3 mm 164 × 76,5 × 8,1 mm
Hmotnosť 178,8 g 193 g
Cena od 199 EUR od 279 EUR
i Mohlo by vás zaujímať

Xiaomi predstavilo nový rad telefónov Redmi Note 10 a rozhodne nesklamalo. Dva modely, ktoré budú dostupné aj u nás, neprekvapia – ponúknu ale to, čo sa od Xiaomi očakáva: nízku cenu a veľmi dobrú hardvérovú výbavu – najmä zaujímavé fotoaparáty, solídnu dávku pamäti aj veľmi slušné displeje. Škoda len tej neprítomnosti podpory 5G sietí a pri menšom z modelov absencia NFC.

Vytlačiť
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií