AD elektro AD elektro

MSI GF75 Thin (RECENZIA): pre náročných hráčov na cestách

Catalogue

Review

Aktualizované • Autor: Václav Švec

MSI má dlhú tradíciu vo výrobe herných notebookov a rozhodne ju chce udržiavať aj naďalej. Trh neustále zásobuje novými zariadeniami (nielen) pre hráčov na cestách. V dnešnej recenzii sa tak pozrieme na novinku v podobe MSI GF75 Thin spoliehajúcu na nový grafický čip NVIDIA RTX 3060.

    MSI GF75 Thin (RECENZIA) – OBSAH

    1. Predstavenie MSI GF75 Thin
    2. MSI GF75 Thin: konštrukcia a dizajn
    3. MSI GF75 Thin: klávesnica a touchpad
    4. MSI GF75 Thin: konektorová výbava a bezdrôtová konektivita
    5. MSI GF75 Thin: displej a zvukový prejav
    6. MSI GF75 Thin: použité komponenty
    7. MSI GF75 Thin: výkon procesora
    8. MSI GF75 Thin: výkon grafickej karty
    9. MSI GF75 Thin: výkon úložiska
    10. MSI GF75 Thin: herný výkon
    11. MSI GF75 Thin: prevádzkové teploty a hluk
    12. MSI GF75 Thin: výdrž batérie
    13. MSI GF75 Thin: softvér
    14. MSI GF75 Thin: záverečné hodnotenie

    Predstavenie herného notebooku MSI GF75 Thin

    MSI GF75 Thin ponúkne všetko, čo by mal správny 17" herný notebook mať. Oproti väčšine konkurentov, nielen z radov iných výrobcov, však disponuje nadštandardne tenkým a ľahkým šasi. Ďalej sa pripravte na výkonný procesor Intel Core i7, grafický čip NVIDIA GeForce RTX 3060 či displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou.

    Model MSI GF75 Thin
    Číslo produktu 10UE-065CZ
    Typ CPU Intel Core i7 10750H (2,6 – 5 GHz)
    Funkcie a vlastnosti CPU 6 jadier/12 vlákien, 12MB cache, 45 W
    Operačná pamäť 16 GB LPDDR4
    Grafický adaptér NVIDIA GeForce RTX 3060 (6 GB)
    SSD M.2 NVMe SSD 1 TB, Micron 2210
    HDD voľný 2,5" slot
    Displej 17,3", IPS, 1 920 × 1 080 px, matný, 144 Hz
    Batéria 51 Wh, 3-článková
    Klávesnica podsvietená, s numerickým blokom
    Hmotnosť 2,3 kg
    Rozmery 397 × 260 × 23 mm
    Nabíjací adaptér 180 W
    Cena 1 609 €*

    *cena platná k 28. 4. 2021

    Konštrukcia MSI GF75 Thin s kovovými prvkami

    Ako už samotný názov notebooku napovedá, MSI GF75 Thin je, na pomery 17" herných notebookov, pomerne tenké zariadenie. Hrúbkou 23 mm ostatne prekonáva aj už tak pomerne tenkého stajňového kolegu MSI GL75 Leopard, ktorého sme recenzovali pred časom. Avšak dostatočne dimenzované chladenie výkonných komponentov potrebuje istý priestor, a tak sa MSI rozhodlo pre šalamúnske riešenie. Klávesnica s touchpadom musela ustúpiť práve chladeniu a posunúť sa viac dopredu. Toto riešenie so sebou nesie nielen atypický dizajn, ale aj isté praktické výhody a nevýhody. Vďaka tomu, že klávesnica už nie je priamo nad procesorom, grafikou sa do nej neprenáša toľko tepla, ktoré býva pre rad používateľov najmä pri hraní nepríjemné.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    MSI GF75 Thin ponúkne na pomery herných notebookov decentný dizajn.

    Zložitejšie je to potom s ergonómiou. V dôsledku posunutia klávesnice bližšie používateľovi sa citeľne zmenšila oblasť palmrestu. Niekomu toto riešenie môže prekážať, pretože ruky nemajú takú oporu a opriete si skutočne len zápästie. Verím ale, že niektorým používateľom táto zmena bude vyhovovať naopak viac, pretože nebudú musieť toľko naťahovať ruky nad notebook, a celkovo mi toto riešenie pocitovo trochu pripomína vyššiu klávesnicu s opierkou zápästia.

    Čo mi však vadilo pomerne veľa, je ostrá predná hrana, ktorej nevýhoda pri skrátenom palmreste ešte vynikla. Posunutá klávesnica vás bude tiež nútiť mať pri práci či hraní displej notebooku ďalej od seba. Za jasný zápor potom musím označiť sťaženú prácu s notebookom na kolenách. Síce nemožno predpokladať, že by ste so 17" herným strojom takto pracovali často, napriek tomu je dobré mať na pamäti, že tu to nebude práve pohodlné.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Erb s drakom nesmie chýbať.

    Vzhľad notebooku nadväzuje na súčasný dizajnový jazyk herných strojov od MSI a v stručnosti by sa dal zhrnúť slovami – decentný herný stroj.

    Veko má hliníkový kryt s tmavou povrchovou úpravou a brúseným vzhľadom. Rovnaký povrch potom na používateľa čaká aj po otvorení MSI GF75 Thin v okolí klávesnice a touchpadu. K decentnému vzhľadu prispieva tiež rovný povrch veka a tradičný erb s drakom, ktorý je tu iba v tlačenej podobe namiesto plastického vyhotovenia s podsvietením, ako tomu je pri iných herných notebookoch MSI. V zavretom stave MSI GF75 Thin prezrádza svoju príslušnosť k hracím strojom snáď len vaňou notebooku s plastickým dizajnom a ostro rezanými líniami, ktorá je takmer identická s väčšinou herných notebookov od MSI. Výrobca sa dokonca zaobišiel aj bez inak pomerne hojne využívaného výrazného rebrovania na zadnej hrane notebooku a uspokojil sa s pomerne decentnými výduchmi chladenia.

    MSI GF75 Thin: príjemná klávesnica a zmenšený touchpad

    Klávesnicu zdieľa dnes testované MSI GF75 Thin so stajňovým kolegom GL75 Leopard. Klávesnica je z celkového pohľadu pomerne podarená a skoro by sa tak chcelo povedať, že ide o takú overenú MSI klasiku s menšími ústupkami. Poďme si to ale prejsť pekne poporiadku.

    Ide o šesťradú chiclet klávesnicu s numerickým blokom, červeným podsvietením regulovateľným v troch úrovniach. Povrch klávesov je úplne rovný a má na sebe jemnú matnú textúru príjemnú na dotyk. Použitá klávesnica si zaslúži pochvalu za mechaniku s príjemným zdvihom aj hmatovou odozvou spolu s dostatočnými rozostupmi medzi jednotlivými klávesmi.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Klávesnica sa vyznačuje istými kompromismi v oblasti rozloženia, vynahrádza to však podarenou mechanikou.

    Sťažnosti potom opäť padnú na miestami nelogické rozloženie na čele s „ukrytým" klávesom Delete nad numerickým blokom, na ktorý sa mi ani za niekoľko týždňov nepodarilo úplne zvyknúť. Menším ústupkom je potom presun klávesy Windows, ktorého miesto využil zväčšený kláves Ctrl. Pokiaľ by vám však predsa len ľavý kláves Windows chýbal, môžete ho aspoň softvérovo presunúť na túto stranu prehodením funkcie s klávesom Fn. Niekomu by potom mohol prekážať iba jednoradový Enter či kláves obrátenej lomky usadenej vedľa medzerníka. Ako celok je však klávesnica podarená a aj pri práci si možno na väčšinu spomínaných ústupkov zvyknúť. Hráči potom nebudú mať námietky voči rozloženiu ani mechanike klávesnice.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Testovaná konfigurácia ponúkne rude podsvietenú klávesnicu.

    Kompromisy sa bohužiaľ dostavili aj pri touchpade. Ten sa musel uskromniť, v dôsledku čoho prišiel o dedikované tlačidlá a zredukovala sa aj dotyková plocha. Tá možno nie je vyložene nedostatočná a nijako výrazne tak používateľa nelimituje, na pomery súčasných notebookov je však touchpad skutočne pomerne malý. Na dotyk potom použitý clickpad reaguje pomerne dobre a problém mu nerobia ani multidotykové gestá. Príliš mi nesadol použitý povrch, po ktorom sa prst úplne dobre nešmýka. O niečo väčšie problémy mi však robila mechanika tlačidla pod touchpadom, ktorá má pomerne gumový chod bez jasnej hmatovej odozvy. Pri testovanom kuse navyše bola citeľná vôľa medzi tlačidlom a dotykovou plochou, čo bolo pri používaní na obtiaž. Najmä pokiaľ ste zvyknutí na kliknutie myši clickpad netlačiť, ale iba naň poklepať.

    MSI GF75 Thin: slušná konektivita s jedným „ale"

    Jednou z výhod 17" herných strojov je v súčasnej ultrabookovej dobe dostatok priestoru na konektorovú výbavu. A platí to aj na relatívne tenké MSI GE75 Thin. Ponúkne totiž, dnes už nadštandardné, tri USB 3.2 porty – z toho dva na ľavej strane, kde im robí spoločnosť ešte HDMI výstup. Na pravej strane potom zostavu konektorov dopĺňajú oddelené audio jacky na slúchadlá a mikrofón spolu s USB-C konektorom. Ten je spriahnutý iba s USB 3.2 radičom, a na Thunderbolt si tak budete musieť nechať zájsť chuť. Oproti drahším herným notebookom od MSI sa tu zabudlo na čítačku SD kariet, tá však najskôr bude chýbať len minimu potenciálnych kupcov. Naopak s vďakou prijímam umiestnenie napájacieho konektora na ľavú stranu, kde nebude prekážať práci s myšou.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Konektorová výbava MSI GF75 Thin ponúkne viac než slušný základ.

    O pripojenie k sieti sa postará buď ethernet port, alebo bezdrôtový adaptér Intel AX201 s podporou moderného a nielen hráčmi vyžadovaného štandardu 802.11ax (alias Wi-Fi 6). Prítomná je tu potom pochopiteľne tiež podpora Bluetooth 5.1. V oblasti bezdrôtovej konektivity sa teda vďaka podpore moderných štandardov a predovšetkým ich celkovému bezproblémovému chodu nedá na nič sťažovať.

    MSI GF75 Thin: 144 Hz displej ocenia hlavne hráči

    Displej MSI GF75 Thin disponuje uhlopriečkou 17,3" a vzhľadom na určenie notebooku aj optimálne zvoleným Full HD rozlíšením. Obnovovacia frekvencia obrazu v tomto prípade činí 144 Hz, čo iste ocení nejeden hráč. Štandardom sa potom už stalo nasadenie IPS panelu, ktorý zaistí skvelé pozorovacie uhly aj pomerne verné farebné podanie. Oproti drahším modelom však v MSI Dragon Centre nenájdete podarenú utilitu True Color. Rozlúčiť sa tak budete musieť s možnosťou voľby štýlu zobrazenia prostredníctvom prednastavených profilov. O niečo lepší by potom mohol byť maximálny jas. Ten je dostatočný na použitie v interiéri, čo napokon zodpovedá aj určeniu notebooku. Pokiaľ ale predsa len plánujete MSI GF75 Thin občas použiť aj vonku, môže pre vás práve pomerne nízky maximálny jas znamenať problém.

    MSI GF75 Thin; recenzia
    Pozorovacie uhly displeja MSI GF75 Thin sú skvelé, horšie je to s maximálnym jasom.

    Oblasť, v ktorej MSI v prípade GF75 Thin trochu dalo dole nohu z plynu, sú reproduktory. Tie sú tu dva a ich výkony sú slušné, avšak nijako zvlášť výnimočné. Hlasitosť je dostatočná, nikoho ale veľmi neohromí. Basy sú citeľne odsunuté do úzadia, na druhej strane stredy a výšky sú na pomerne slušnej úrovni. Oceniť potom musím, že k výraznejšiemu „plechovému" skresleniu dochádza až pri najvyšších úrovniach hlasitosti, a v neposlednom rade tiež vítam prítomnosť softvéru Nahimic, ktorý umožňuje základné prispôsobenie zvukového prednesu podľa vkusu používateľa.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Výkon reproduktorov síce veľmi neohromí, ale jednou z výhod je prítomnosť softvéru Nahimic.

    MSI GF75 Thin: 10. generácia Core i7 a novinka od NVIDIA

    Vnútri testovaného notebooku sa nachádza procesor Intel Core i7 10750H. Ide o výkonný mobilný procesor spadajúci do 10. generácie procesorov Intel značený ako Comet Lake. Procesor disponuje celkom 6 fyzickými jadrami a 12 vláknami. Frekvencia procesora sa v tomto prípade pohybuje v rozmedzí 2,6 – 5 GHz a cache má 12 MB. Procesor využíva 14nm výrobný proces a maximálna TDP v tomto prípade činí 45 W. Integrovaný je potom grafický čip Intel UHD graphics 620 ako energeticky úsporné riešenie pre situácie, kedy nie je potrebný vysoký grafický výkon.

    Oveľa zaujímavejší je však použitý grafický čip. Tým je v prípade testovanej konfigurácie NVIDIA GeForce RTX 3060 so 6 GB vlastnou pamäťou – teda nový, pomerne výkonný grafický čip s 3 840 CUDA jadrami s podporou DLSS 2.0 a raytracingu. Konkrétne tu použitá verzia tohto čipu pracuje na frekvencii až 1 485 Hz, využíva 1 92bit zbernicu a mala by dosahovať spotreby maximálne 75 W. Práve relatívne nízko nastavená spotreba bude najväčším limitujúcim faktorom použitého čipu. Laptopová RTX 3060 totiž môže pracovať v rozsahu 60 – 115 W a s vyššou spotrebou sa pochopiteľne dostavuje citeľne vyšší výkon.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Vnútri notebooku sa ukrýva najnovší grafický adaptér od NVIDIA.

    Čo sa operačnej pamäte týka, MSI GF75 Thin využíva dva 8 GB pamäťové moduly pracujúce na frekvencii 2 666 MHz. Pamäte sú osadené v slotoch a nie je tak problém ich v budúcnosti upgradovať. Ako úložisko je osadený 1 TB NVME SSD Micron 2210. Pokiaľ by vám potom jeho kapacita nestačila, možno ho ešte doplniť o 2,5" disk. Od výrobcu dokonca nájdete v balení rámček na pripevnenie tohto disku a nemusíte sa báť ani o stratu záruky pri vlastnoručnej inštalácii disku.

    MSI GF75 Thin: výkon procesora Intel Core i7 10750H

    Procesor Intel Core i7 10750H sme otestovali štandardne sériou benchmarkov. Na test bol použitý benchmark Cinebench R23 hodnotiaci výkon procesora pri renderingu za použitia jedného (ST)alebo viac (MT) jadier. Ďalej sme spustili tiež benchmark Corona Renderer, ten zase hodnotí, aký čas procesor potrebuje na vykreslenie definovanej scény. Na záver tu máme známy benchmark PassMark Performance Test 9, ktorý procesoru udeľuje bodové skóre podľa výkonu v niekoľkých typoch operácií.

    • Cinebench R23 SC: 1 140 bodov
    • Cinebench R23 MC: 6 586 bodov
    • Corona Renderer: 1.3: 184 s
    • PasssMark PT 9.0: 6 083 bodov

    MSI GF75 Thin: výkon grafického adaptéra

    Výkon grafického čipu NVIDIA GeForce RTX 3060 bol testovaný pomocou populárnych benchmarkov 3DMark a Unigine Superposition. Výsledky testov potom ukazujú na to, že MSI GF75 Thin v tejto oblasti patrí medzi slabšie notebooky s laptopovou RTX 3060. Tá tu svojím výkonom síce prekonáva notebooky s RTX 2060, ak však máte stroj s RTX 2070, užijete si stále o niečo vyšší grafický výkon.

    • Unigine Superposition: 9 946 bodov
    • 3DMark Fire Strike: 15 991 bodov
    • 3DMark Time Spy: 7 014 bodov
    • 3DMark Night Raid: 33 912 bodov

    MSI GF75 Thin: výkon úložiska

    Ako padlo už o pár odsekov vyššie. MSI GF75 Thin je v testovanej konfigurácii osadené M.2 NVMe SSD Micron 2210. Ten ponúkne kapacitu 1 TB a spolieha na QLC pamäťové bunky. Podľa výrobcu by rýchlosť disku mala dosahovať 2 100 MB/s pri čítaní a 1 800 MB/s pri zápise. Realita sa potom týmto hodnotám vcelku úspešne blíži, a hoci ide o disk z nižšieho cenového spektra, rozhodne sa nedá povedať, že by hráčov v niečom limitoval.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Použitý NVMe SSD disk patrí svojimi výkonmi medzi slušný stred súčasnej ponuky.

    MSI GF75 Thin: herný výkon

    Hoci MSI GF75 Thin zastane aj iné úlohy, vynikať bude rozhodne v hraní hier, a preto ani v dnešnej recenzii nemôžu chýbať herné testy. Všetky nižšie uvedené tituly boli testované v natívnom Full HD rozlíšení na najvyššie nastavenie grafických detailov. Uvedené hodnoty predstavujú priemerný počet snímok za sekundu. Už pred spustením samotných testov sa však prejavil prvý nedostatok zviazaný s použitím RTX 3060, a síce veľkosť VRAM. Pri súčasných tituloch bola 6 GB pamäť na hranie vo Full HD dostatočná, avšak pri tituloch ako napríklad AC: Valhalla či Red Dead Redemption 2 sa po zapnutí rôznych vylepšení grafiky kapacita VRAM pohybovala už na svojich limitoch.

    • Assassin's Creed: Valhalla: 52 fps
    • Doom Eternal: 92 fps
    • Call of Duty: Warzone: 98 fps
    • Shadow of the Tomb Raider: 76 fps
    • Red Dead Redemption 2: 47 fps
    • World of Tanks: 140 fps
    • The Witcher 3: 69 fps
    • Battlefield V: 82 fps
    • GTA V: 71 fps
    • Hitman 2: 89 fps
    • Cyberpunk 2077: 49 fps

    MSI GF75 Thin: celkový výkon systému

    Na posúdenie celkového výkonu počítača je bezpochyby jedným z najlepších nástrojov PCMark 10. Ten podrobí systém mnohým testom, ktoré simulujú bežné činnosti ako kancelársku prácu, konzumáciu multimédií či naopak tvorbu multimediálneho obsahu.

    • PCMark 10 celkové skóre: 5 380 bodov
    • PCMark 10 essentials: 8 995 bodov
    • PCMark 10 productivity: 7 119 bodov
    • PCMark 10 digital content creation: 6 601 bodov

    MSI GF75 Thin: prevádzkové teploty a hluk

    Na čo je hernému notebooku vysoký výkon, keď ho nedokáže kvôli prehrievaniu zužitkovať? MSI sa tu navyše muselo vysporiadať aj s nadštandardne tenkým šasi GF75 Thin. K tomu má poslúžiť nielen už preberaná posunutá klávesnica, ale predovšetkým dvojokruhové chladenie na CPU aj grafiku. Prítomné sú teda opäť dva ventilátory a celkom 7 heatpipes na odvod tepla z procesora a grafického čipu. Rýchlosť otáčok každého ventilátora sa potom odvíja od zaťaženia procesora alebo grafického čipu. Kým grafika má chladenie úplne oddelené, jedna heatpipe pri chladiacom okruhu procesora sa používa aj na odvod tepla z grafického čipu. Pri kancelárskej či inej na výkon málo náročnej práci si potom chladenie prakticky vystačí s jedným ventilátorom.

    MSI GF75 Thin; recenzia MSI GF75 Thin; recenzia
    Teploty na povrchu notebooku MSI GF75 Thin počas opakovaného spúšťania herných benchmarkov.

    Po dvojhodinovom hraní Red Dead Redemption 2 dokázala teplota na CPU aj GPU krátkodobo vyskočiť až na hranicu termálneho škrtenia. Počas hrania som sa však s poklesom výkonu nestretol. Nutné ešte podotknúť, že toto bolo v režime „extrémneho výkonu". Po prepnutí do používateľom definovaného režimu a po vlastnoručnom nastavení kriviek sa teploty v špičkách znížili o 5 °C. Bežne sa potom teploty pohybovali okolo 81 °C na procesore a 85 °C na grafickom čipe.

    Po nastavení kriviek sa znížila tiež hlučnosť chladenia pri hraní, ktorá dosahovala v priemere 47 dB. Počas hrania sa teda pripravte, že využijete skôr slúchadlá, alebo bude chladenie rušiť váš zážitok z hry. V každom prípade ventilátory majú pomerne „príjemný" zvuk bez pískania či inak nepríjemných zvukov. Škoda, že bol nutný ručný zásah do kriviek chladenia, avšak už len fakt, že toto nastavenie chladenia pomohlo, indikuje, že by celý problém mohol byť vcelku ľahko odstrániteľný prostredníctvom softvérovej aktualizácie.

    MSI GF75 Thin: výdrž batérie mohla byť lepšia

    O napájanie MSI GF75 Thin na cestách sa stará integrovaná šesťčlánková batéria s kapacitou 51 Wh. Tá nemá práve ľahký údel, lebo 17" herný notebook vie mať vysoké energetické nároky. S prihliadnutím na určenie MSI GF75 Thin však možno namerané výsledky označiť prinajlepšom za dostatočné. Pri všetkých testovaných režimoch bol nastavený jas obrazovky na strednú hodnotu, WiFi zapnutá a notebook bol prepnutý do úsporného režimu riadenia spotreby. Nabitie úplne vybitého notebooku na 100 % kapacity batérie zaberie dodávanému 180 W adaptéru pri minimálnom zaťažení približne 2,5 hodiny.

    Spôsob použitia Výdrž batérie
    Kancelárska práca 5 hodín 15 minút
    Web 4 hodiny 20 minút
    Film 1 080p (lokálny) 4 hodiny 10 minút
    Hra 1 hodina 15 minút

    Predinštalovaný softvér v notebooku MSI GF75 Thin

    Notebook MSI GF75 Thin je, nezávisle od konfigurácie, dodávaný s predinštalovaným operačným systémom Windows 10. V systéme je potom pre používateľov pripravených niekoľko utilít na čele s výborným Dragon Center. Túto utilitu musím oceniť za možnosti ovládania chladenia (vrátane nastavenia vlastných kriviek ventilátorov), nastavenie nabíjacej schémy, kalibráciu batérie, zálohovanie a obnovenie alebo prehľadné zobrazenie aktuálneho stavu počítača. Tiež sa tu premietla spolupráca spoločností MSI a BlueStacks, a síce v utilite MSI App Player umožňujúca spúšťanie aplikácií a hier pre Android – pochopiteľne inštalovateľných priamo z Google Play.

    Recenze MSI GF75 Thin: MSI DragonCenter Recenze MSI GF75 Thin: MSI DragonCenter Recenze MSI GF75 Thin: DragonCenter User Scenario
    Recenzia MSI GF75 Thin: DragonCenter User Battery Master Recenzia MSI GF75 Thin: Nahimic Audio

    Softvérovým stredobodom sa stala podarená aplikácia Dragon Centre.

    Záver recenzie MSI GF75 Thin

    MSI GF75 Thin; recenzia

    MSI GF75 Thin

    Notebooky

    MSI GF75 Thin predstavuje pomerne zaujímavú možnosť pre používateľov hľadajúcich výkonný (nielen) herný notebook so 17" uhlopriečkou, ktorý je zároveň vhodný aj na prenášanie z bodu A do bodu B. Hoci sa v tomto konkrétnom prípade použitý adaptér NVIDIA GeForce RTX 3060 neprejavuje naplno, notebook ponúkne solídny herný výkon dostatočný aj pre náročnejších hráčov. Pri bežnom 17" hernom notebooku by som to potom asi ani nezmieňoval, ale v tomto prípade je vyložene škoda slabšia výdrž na jedno nabitie.

    Klady

    • Vysoký výkon
    • 17,3" 144 Hz IPS displej
    • Ľahká upgradovateľnosť komponentov
    • Rozmery a hmotnosť
    • 1 TB NVME SSD
    • Kvalitné spracovanie

    Zápory

    • Slabšia efektivita chladenia
    • Slabšia výdrž batérie
    • Rozloženie klávesnice
    • Absencia Thunderbolt a čítačky SD kariet
    Print
    P-DC1-WEB07
    We will call you and advise you professionally
    +420 225 340 120
    Order inquiry
    Question about the product
    Please enter your telephone:
    Call me
    We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
    More information Less info