MRE Soups reviews and tests

Alza Test Ranks MRE Soups Based on User Reviews and Other Data

Alza Test Rating
Alza Test Traffic
Alza Test Advertising
Alza Test Saleability
Alza Test Special Price

MRE Soups – Test Results

The result for mre soups at several price levels is:

What is the Alza Test?

Hundreds of categories, thousands of products, millions of details and user reviews for mre soups. How can you make sense of all of this? Try our Alza Test, which guarantees an objective selection based on customers' experiences. How the products from mre soups rank are based solely on various data and feedback from actual people who have purchased the products.

20 Results
4.4 162×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken broth with vegetables 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 117 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem023
4.4 162×
Watch Price/Availability
Express Menu Kulajda with chanterelles 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 222 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem024
4.4 120×
Watch Price/Availability
Express Menu Goulash soup 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 257 kJ, weight 600g - 10.15 €/1 kg
  6.09 €
10.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem021
4.4 120×
Watch Price/Availability
Express Menu Borscht soup 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 320 kJ, weight 600g - 10.15 €/1 kg
  6.09 €
10.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem022
4.4 120×
Watch Price/Availability
Express Menu Crumb soup 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 173 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem020
4.4 93×
Watch Price/Availability
Express Menu Beef broth with vegetables 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 142 kJ, weight 600g - 9.32 €/1 kg
  5.59 €
9.32 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem150
4.4 93×
Watch Price/Availability
Expres Menu Krkonoše sour 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 218 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem154
5.0 11×
Watch Price/Availability
Expres Menu Beef broth 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 42 kJ, weight 500g - 10.98 €/1 kg
  5.49 €
10.98 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem156
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Pea soup
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 218 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem015
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Italian tomato soup with rice 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 171 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem018
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Lentil soup
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 200 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem016
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Cabbage soup with sausage
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 222 kJ, weight 600g - 6.82 €/1 kg
  4.09 €
6.82 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem019
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Potato soup
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 165 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem017
4.5 7×
Watch Price/Availability
Expres Menu Chicken broth 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 33 kJ, weight 500g - 9.58 €/1 kg
  4.79 €
9.58 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem155
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken soup 370 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 2349 kJ, weight 370g - 24.30 €/1 kg
  8.99 €
24.30 €/kg
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret020
5.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Soup with beef 370 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1930 kJ, weight 370g - 26.19 €/1 kg
  9.69 €
26.19 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret019
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Tomato soup 370 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1930 kJ, weight 370g - 24.84 €/1 kg
  9.19 €
24.84 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret021
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chicken soup 60 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1964 kJ, weight 60g - 89.83 €/1 kg
  5.39 €
89.83 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo025
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Tomato soup 700 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1357 kJ, weight 700g - 0.97 €/pcs - from 51.06 €/1 kg
  35.74 €
51.06 €/kg
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0749
Watch Price/Availability
Trek'n eat Emergency Food Vegetable broth 1000 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 628 kJ, weight 1000g - 42.54 €/1 kg
  42.54 €
42.54 €/kg
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0707
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap MRE Soups Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best MRE Soups You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in MRE Soups reviews