Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Sporáky, rúry a varné dosky

Detský zámok

Detský zámok, čiže elektronické blokovanie tlačidiel, je bezpečnostná ochrana, ktorá po aktivácii zablokuje možnosť ovládania dosky. Nehrozí nechcené spustenie varných zón, preprogramovanie vami vybraného programu a ďalších nastavení malými deťmi.

Duo zóna

Duo zóna je dvojitá doska, ktorá podľa rozmerov hrncov automaticky rozpozná veľkosť plochy potrebnú na ohrev. Týmto spôsobom dochádza k minimálnemu plytvaniu energie.

Elektrické zapaľovanie

Integrované elektrické zapaľovanie v gombíku uľahčuje obsluhu plynových varných dosiek. Stačí stlačiť gombík, následne ním otočiť a vybraný horák sa automaticky zapáli.

Horák WOK

Turbo horák určený pre panvice WOK. Je väčší, výkonnejší a pripravujú sa na ňom jedla vyžadujúce prudké osmaženie. Na trhu existujú horáky WOK s jedným, dvoma alebo tromi okruhmi plameňa. Stretneme sa s nimi pri väčších a drahších varných doskách.

Indukčná technológia

Indukčná sklokeramická varná doska je moderný a praktický spôsob prípravy pokrmov. Varné zóny sa zahrejú, len keď je na nich postavená varná nádoba.

Poistka horákov

Poistka horákov je bezpečnostná funkcia, ktorá v prípade náhodného zhasnutia z akýchkoľvek príčin, napríklad pri prievane alebo zaliatí tekutinou, v každom z horákov blokuje únik plynu do priestoru.

Poklica

Rámček, typicky z antikora, po obvode pri vykypení zabráni vytečeniu polievky alebo omáčky mimo varnú dosku. Ušetrí vás nepríjemného upratovania a má ozdobnú funkciu.

Časovač

Časovač, alebo tiež Timer, je funkcia, ktorá umožňuje nastavenie doby, po ktorej uplynutí sa vybraná varná zóna automaticky vypne.

Teleskopické odsávače pár

Teleskopický odsávač pár je vďaka možnosti zasunutia ideálny do menších kuchýň. Štandardne sa vyrába v šírke 60 cm a 90 cm. Výsuvný odsávač má nižší výkon.

Spätná klapka odsávača pár

Väčšina odsávačov pár je pripravená pre napojenie na komín aj pre recirkuláciu využitím spätnej klapky. Tá v odsávači zabraňuje spätnému priechodu studeného vzduchu zvonku späť do miestnosti v prípade odvodu výparov priamo do komína.

Booster

Funkcia Booster zaručuje veľmi rýchly nábeh ohrevu vybranej varnej zóny na maximálnu teplotu. To vám príde zaručene vhod pri prudkom opekaní.

Hi-Light varné zóny

Funkcia Hi-Light dokáže zrýchliť nábeh prevádzkovej teploty varnej zóny. Vďaka tomu môžete začať variť už za tri sekundy. Hi-Light tiež predlžuje životnosť dosky a znižuje spotrebu energie.

Viacvrstvové sklo dvierok rúr

Viacvrstvové sklo dvierok slúži ako bezpečnostný prvok, ktorý zabraňuje popáleniu. Vďaka využitiu dvoj alebo trojvrstvového skla sa dvere rúry ohrejú maximálne na 70 °C, respektíve 55 °C.

Ukazovateľ zvyškového tepla

Sklokeramické dosky sú vybavené ukazovateľom zvyškového tepla, vďaka ktorému zistíte, či je doska ešte horúca.

Čistenie rúr pyrolýzou a katalýzou

Pre ľahšie čistenie sa vnútorný povrch rúr vyrába so špeciálnym povrchom. Iné rúry využívajú samočistenie katalýzou alebo pyrolýzou. Ich princíp spočíva v zahriatí na veľmi vysokú teplotu, spálení mastnoty a nečistôt na prášok. Ten sa následne z rúry jednoducho vymetie.

Ventilátor rúry

Ventilátor umiestnený v zadnej stene rúry zabezpečuje cirkuláciu horúceho vzduchu, a tým rýchlejší ohrev. Vďaka turbíne zabudovanej okolo ventilátora je zabezpečený teplovzdušný ohrev. V teplovzdušnej rúre prepečiete potraviny v niekoľkých úrovniach naraz. Teplovzdušné rúry šetria elektrickú energiu.

Studené dvere rúry

Studené dvere slúžia ako bezpečnostný prvok rúr, ktorý zabraňuje popáleniu. Vďaka využitiu dvoj alebo trojvrstvového skla sa dvere rúry ohrejú maximálne na 70 °C, respektíve 55 °C.

Energetická trieda rúr

Energetická trieda označuje zaradenie do skupiny podľa energetickej náročnosti prevádzky spotrebiča. Pre jednoduchší výber slúži energetický štítok, ktorým je povinne označená každá rúra. V súčasnosti sa vyrábajú vstavané rúry v triedach A, A + a A + +.


Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB15
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi