Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

GTA 6 – Všetko, čo vieme

Zobraziť katalóg

• Autor: Alexandra Vaníková

(Update): Prvý oficiálny trailer pre GTA VI bol odhalený! Nájdete ho v kapitole Dátum vydania spolu s informáciami o období vydania aj platformách. Aktualizované boli zároveň informácie o príbehu aj hernom svete.

Len ťažko by ste v hráčskej komunite našli živú dušu, ktorá by nepoznala sériu Grand Theft Auto, čiže GTA. Titul z rodiny týchto kultových akčných adventúr s číslovkou „6“ či „VI“ za názvom bol už oficiálne oznámený a (nielen) fanúšikovia série neskrývajú svoje nadšenie. O hre stále nevieme všetky detaily, chýbajúce informácie sme sa však snažili nahradiť vlastnými úvahami či špekuláciami založenými na neoficiálnych správach. Všetko, čo o GTA VI potrebujete vedieť, sa dozviete v našom článku.

GTA 6; screenshot: cover

zdroj: Rockstar Games

GTA 6 v skratke

    GTA 6

  • Žáner: Akčná adventúra
  • Vývojár: Rockstar Games
  • Vydavateľ: Rockstar Games
  • Čeština, česká lokalizácia: Nie?

  • Dátum vydania a platformy: 2025 na PS5 a Xbox Series X/S

GTA 6: Všetko, čo vieme – OBSAH

GTA 6: Dátum vydania, platformy


Grand Theft Auto VI vyjde v roku 2025 na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Kedy sa hra dostane na PC, zatiaľ nie je známe, pravdepodobne sa tak ale stane s oneskorením, rovnako ako v prípade GTA V (jeho PC verzia bola vydaná s ročným odstupom od tých konzolových).

Grand Theft Auto VI Trailer 1

zdroj: Rockstar Games

Prvý trailer naznačuje, že GTA 6 opäť posunie hranice toho, čo je v hrách možné, o kus ďalej.

Najdrahšia videohra všetkých čias?

Pokiaľ by vás zaujímalo, ako dlho je GTA VI vo vývoji, na internet unikla údajná konverzácia s hackerom, ktorý zaútočil na interné systémy Rockstar Games a leakol desiatky videí. Ten tvrdí, že na šiestom pokračovaní GTA sa pracuje už od roku 2014 a celý vývoj mal doteraz stáť už 2 miliardy dolárov. Pokiaľ ide o pravdivú informáciu, po stránke ceny výroby by GTA VI predbehlo aj veľkofilm Jamesa Camerona Avatar 2: Cesta vody (460 miliónov) či napríklad ďalší veľký projekt Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 (540 miliónov).

GTA 6: Čeština, česká lokalizácia


Na základe predchádzajúcich dielov GTA (najmä GTA IV a GTA V) môžeme takmer s istotou tvrdiť, že česká lokalizácia v šiestom dieli prítomná nebude. Určite však môžeme očakávať fanúšikovskú češtinu. Naposledy sa o češtinu do GTA V postarali dobré duše z lokalizace.net, kde je dostupná pre platformu PC.

GTA V; screenshot: Trevor, Franklin, Michael

Ilustračný obrázok, zdroj: Rockstar Games

Aj vďaka fanúšikovskej českej lokalizácii si mohli hráči z našich končín vychutnať GTA V naplno.

GTA 6: Gameplay


Vzhľadom na to, že sa bavíme o akčnej adventúre, konkrétnejšie prírastku v GTA sérii, prestrelky, pästné súboje medzi členmi znepriatelených gangov a zbesilá jazda v uliciach Vice City sú takmer zaručené. Hráči si nepochybne budú môcť naplniť (bohužiaľ iba) virtuálne vrecká nemalou sumou babiek (máme očakávať aj hernú verziu kryptomeny) a tie následne minúť za nákup zbraní, áut a ich vylepšenia. Pustiť chlp budú tiež môcť v predajniach s oblečením a tiež v striptízovom klube, ktorý sme mohli vidieť aj v prvom traileri.

GTA VI; screenshot: motorbikes GTA VI; screenshot: Mud Club

zdroj: Rockstar Games

Pouličné preteky už k sérii neodmysliteľne patria, GTA VI ale podľa všetkého ponúkne mnoho ďalších aktivít, napríklad také členstvo v „bahennom klube“.

Očakávať môžeme tiež rozmanité vedľajšie misie. Koniec koncov, v GTA V zahŕňali všetko od paparazziovania, únosu filmovej hviezdy až po kradnutie luxusných áut pre náboženský kult (pevne veríme, že GTA VI bude pokračovať v tradícii politickej nekorektnosti a ostrého humoru). Vylúčené rozhodne nie sú ani rôzne minihry a aktivity, ktoré sme mohli v predošlých GTÁčkach vidieť tiež (golf, joga, šípky, bowling, pool).

Prvý trailer tiež naznačuje, že veľkou súčasťou hry budú sociálne siete parodujúce TikTok či Instagram. Ako veľmi a či vôbec ovplyvnia samotnú hrateľnosť, nie je zatiaľ známe, zachytávanie podobne šialených situácií, aké sme mali možnosť vidieť v traileri, však možno bude patriť medzi vedľajšie aktivity. V jednom z krátkych videí je tiež možné vidieť chytanie aligátora a spoluprácu, prípadne boj proti tejto organizácii na odchyt zvierat si tiež vieme predstaviť ako súčasť side questov.

GTA VI; screenshot: social media GTA VI; screenshot: social media, official poach

zdroj: Rockstar Games

GTA V veľmi trefne reflektovalo na súčasnú dobu a jeho pokračovanie v tomto smere na svojho predchodcu zrejme nadviaže.

Celkom určite sa dočkáme aj mnohých vylepšení hrateľnosti ako takej, dôkazom toho sú aj čerstvé informácie o špeciálnom patente. Ten má zaistiť ešte autentickejšie animácie, kedy budú pohyby postavy ovplyvnené počasím, mierou jej zranenia alebo únavy. Nová technológia by potom mala byť pozorovateľná ako u protagonistov, tak NPCčiek a animácia by vďaka tomu mohla byť posunutá na novú úroveň. Bližšie informácie nájdete na Reddite, konkrétne v príspevku používateľa Tobbelobben30, ktorý patent objavil pri skúmaní skôr leaknutých materiálov z hry.

GTA VI síce bolo odprezentované prostredníctvom trailera, doteraz sme ale nevideli gameplayovú ukážku z hry. Vďaka tímu grafických dizajnérov z YouTube kanálu TeaserPlay však máme o niečo jasnejšiu predstavu o tom, ako by GTA VI teoreticky mohlo vyzerať „v akcii“. Na základe uniknutých záberov vytvorili demo GTA VI v Unreal Engine 5. Tvorcovia dema upozorňujú, že má iba technický charakter a k hrateľnej verzii má ďaleko.

GTA 6™ But in Unreal Engine 5

Ak bude Vice City v GTA 6 aspoň z polovice tak očarujúce ako v deme od TeaserPlay, máme sa na čo tešiť.

zdroj: TeaserPlay

GTA 6: Príbeh


Príbeh GTA VI sa bude odohrávať v štáte Leonida (fiktívna Florida) a jej metropole Vice City, ktorá zasa pripomína Miami. Stretneme tu dvojicu protagonistov, ktorých príbeh bude inšpirovaný životom známych zločincov Bonnie a Clyda. Hlavnými hrdinami budú Lucia, ktorú zrejme na začiatku hry prepustia z väzenia, a zatiaľ neznámy muž (špekulovalo sa, že sa bude volať Jason). Bližšie detaily o eskapádach dvojice zatiaľ nepoznáme, pravdepodobne ale budeme svedkami ich snahy vyšplhať sa po kriminálnom rebríčku čo najvyššie. Ich motiváciou budú možno len peniaze, v hre však môže byť aj pomsta či boj proti veľkému zvieraťu kriminálneho sveta vo Vice City.

GTA VI; screenshot: Lucia, prison GTA VI; screenshot: Lucia and Jason, robbing the store

zdroj: Rockstar Games

Nežnejšie pohlavie bude mať v GTA sérii prvýkrát hlavné slovo.

Otázniky sa zatiaľ vznášajú aj nad hercami, ktorí hlavným postavám prepožičali hlas (prípadne vzhľad). Už skôr sa objavili špekulácie, že Luciu by si mohla zahrať Alexandra Echavarri, ktorej životopis (objavil sa na Reddite) odkazoval na skúsenosti v dabingu aj v hre od Rockstar Games, kde dabuje „hlavnú postavu“. V prípade Jasona (ak sa tak postava skutočne volá) zatiaľ nie sme tiež o nič múdrejší. Špekulovalo sa o obsadení herca Bryana Zampellu, a to najmä kvôli rôznym odkazom či náznakom jeho potenciálnej spolupráce na GTA VI. Objavil sa napríklad vo videu so Shawnom Fontenom, ktorý nadaboval postavu Franklina z GTA V.

GTA 6: Herný svet


Predchádzajúce špekulácie sa nakoniec ukázali ako pravdivé a Grand Theft Auto VI sa bude skutočne odohrávať v modernej verzii Vice City, metropole ktorú môžete poznať práve z GTA: Vice City (2002). Herný svet bude zároveň inšpirovaný americkým štátom Florida – v hre dostal názov Leonida.

GTA 6: Multiplayer


GTA VI s najväčšou pravdepodobnosťou multiplayer obsahovať bude a pokúsi sa nadviazať na úspech súčasne populárneho GTA Online.

GTA 6: Uniknuté videá


V septembri minulého roka spoločnosť Rockstar čelila masívnemu úniku dát, ktorý neobišiel ani očakávané Grand Theft Auto VI. Zástupcovia Rockstar Games neskôr potvrdili, že z ich interných systémov sa tretej strane podarilo nelegálne stiahnuť dôverné informácie zahŕňajúce zábery zo skorého obdobia vývoja GTA VI, v súčasnosti tak hra môže z veľkej časti vyzerať úplne inak. Vývojári tiež prisľúbili, že z dlhodobého hľadiska tento únik nebude mať vplyv na vývoj súčasných projektov Rockstar Games, GTA VI nevynímajúc.

Uniknuté videá (dnes už nedohľadateľné) potvrdili už skôr špekulované informácie o zasadení hry či dvojici protagonistov. Videli sme v nich totiž ženu, ktorá je zjavne hrateľnou postavou, prechádzajúcu sa v uliciach mesta pripomínajúceho Miami. Zábery tiež ponúkli pohľad na mužského protagonistu fackujúceho NPC na ulici a pohybujúceho sa aj v priestoroch „Vice City“ metra. Okrem toho sme medzi videami našli krátke ukážky riadenia, mierenia a streľby, návštevy striptízového baru a mnoho ďalšieho.

GTA 6: Videá, trailery, screenshoty


Trailery a ďalšie videá nájdete na oficiálnom YouTube kanáli Rockstar Games, obrazové materiály napríklad v podobe screenshotov (akonáhle sa objavia) nájdete na oficiálnych stránkach rockstargames.com.

GTA 6: Recenzie a metacritic


Recenzie zatiaľ k dispozícii nie sú, pretože hra ešte nevyšla.

GTA 6: Hardvérové nároky na PC


Hardvérové požiadavky pre GTA VI PC budú zverejnené s blížiacim sa dátumom vydania. Zatiaľ pochopiteľne k dispozícii nie sú.


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Bude oznámené Bude oznámené
Procesor Bude oznámené Bude oznámené
Grafická karta Bude oznámené Bude oznámené
DirectX Bude oznámené Bude oznámené
Operačná pamäť Bude oznámené Bude oznámené
Pevný disk Bude oznámené Bude oznámené
i

• Zdroje: gamingbolt.com, tripleclick.simplecast.com, reddit.com, twitter.com, dailystar.co.uk, youtube.com, ign.com, digitaltrends.com, fool.com


4,9 184×
Grand Theft Auto V (GTA 5): Premium Edition – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný, pre online hranie vyžaduje predplatné PlayStation Plus, – GTA V Premium Edition obsahuje: príbehový mód, voľný prístup do Grand Theft Auto Online, Criminal Enterprise Starter Pack (jednorazová herná mena GTA$ 1 000 000 v GTA Online), doplnky: The Doomsday Heist, Gunrunning, Smuggler's Run, Bikers
19,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MSX088p
5,0 48×
Grand Theft Auto V (GTA 5) – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný, – Keď sa mladý pouličný podvodník, vyslúžilý bankový lupič a desivý psychopat ocitnú zapletení v desivom kriminálnom podsvetí a spletitom systéme americkej vlády a zábavného priemyslu, naplánujú vykonať sériu nebezpečných lúpeží a prežiť v neľútostnom meste, v ktorom nemôžu veriť nikomu – najmenej však jeden druhému.
27,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PSV0092
4,6
Grand Theft Auto V (GTA 5) – Xbox Series X
Hra na konzolu – Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: akčný, – Keď sa mladý pouličný podvodník, vyslúžilý bankový lupič a desivý psychopat ocitnú zapletení v desivom kriminálnom podsvetí a . spletitom systéme americkej vlády a zábavného priemyslu, naplánujú vykonať sériu nebezpečných lúpeží a prežiť v neľútostnom meste, v ktorom nemôžu veriť nikomu – najmenej však jeden druhému.
30,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: XBSE0053
4,7 19×
Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) – The Definitive Edition – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný, – tri ikonické mestá, tri epické príbehy. Zahrajte si klasické hry z originálnej Grand Theft Auto Trilogy, ktoré definovali svoj žáner: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, aktualizované pre novú generáciu, teraz s univerzálnymi vylepšeniami vrátane úžasného nového nasvietenia a vylepšenia prostredia, textúr vo vysokom rozlíšení, väčšej vykresľovacej vzdialenosti, ovládanie a zameriavanie v štýle Grand Theft Auto V a množstva ďalších vecí, ktoré týmto obľúbeným svetom vdychujú život vďaka úplne novej úrovni detailov.
22,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MSX1229
4,4 12×
Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) – The Definitive Edition – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia, žáner: akčný, – tri ikonické mestá, tri epické príbehy. Zahrajte si klasické hry z originálnej Grand Theft Auto Trilogy, ktoré definovali svoj žáner: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, aktualizované pre novú generáciu, teraz s univerzálnymi vylepšeniami vrátane úžasného nového nasvietenia a vylepšenia prostredia, textúr vo vysokom rozlíšení, väčšej vykresľovacej vzdialenosti, ovládanie a zameriavanie v štýle Grand Theft Auto V a množstva ďalších vecí, ktoré týmto obľúbeným svetom vdychujú život vďaka úplne novej úrovni detailov.
47,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: NSW954
4,9 57×
Grand Theft Auto V (GTA 5): Premium Edition – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: akčný, pre online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold, – GTA V Premium Edition obsahuje: príbehový mód, voľný prístup do Grand Theft Auto Online, Criminal Enterprise Starter Pack (jednorazová herná mena GTA$ 1 000 000 v GTA Online), doplnky: The Doomsday Heist, Gunrunning, Smuggler's Run, Bikers
19,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MXO142p
3,3
Grand Theft Auto V (GTA 5): Premium Edition – Xbox Digital
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný, pre online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live Gold,
34,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD1795
3,1
Grand Theft Auto V (GTA 5) + Criminal Enterprise Starter Pack (PC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Rockstar Launcher, žáner: akčný,
29,98 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE002917
5,0
Grand Theft Auto V (GTA 5) + Criminal Enterprise Starter Pack + Megalodon Shark Card (PC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Rockstar Launcher, žáner: akčný,
73,57 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE002918
Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) – The Definitive Edition – Xbox Digital
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný a strieľačky,
58,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD1939
4,8
Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) – The Definitive Edition – Xbox
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: akčný, – tri ikonické mestá, tri epické príbehy. Zahrajte si klasické hry z originálnej Grand Theft Auto Trilogy, ktoré definovali svoj žáner: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, aktualizované pre novú generáciu, teraz s univerzálnymi vylepšeniami vrátane úžasného nového nasvietenia a vylepšenia prostredia, textúr vo vysokom rozlíšení, väčšej vykresľovacej vzdialenosti, ovládanie a zameriavanie v štýle Grand Theft Auto V a množstva ďalších vecí, ktoré týmto obľúbeným svetom vdychujú život vďaka úplne novej úrovni detailov.
22,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: XBSE0143
Grand Theft Auto Online: Tiger Shark Card – PC DIGITAL
Herný doplnok /kredit–elektronická licencia, kľúč pre Rockstar Launcher, žáner: akčný a dobrodružný
4 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004952
1,0
Grand Theft Auto Online: Bull Shark Card – PC DIGITAL
Herný doplnok /kredit–elektronická licencia, kľúč pre Rockstar Launcher, žáner: akčný a dobrodružný
7,49 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004950
5,0
Grand Theft Auto V (GTA 5): Criminal Enterprise Starter Pack – Xbox Digital
Herný doplnok /DLC–Xbox One S/Xbox One X, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra, na online hranie vyžaduje predplatné Xbox Live
30,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD0988
1,0
Grand Theft Auto Online: Criminal Enterprise Starter Pack (PC) DIGITAL
Herný doplnok /DLC–elektronická licencia, kľúč pre Rockstar Launcher, žáner: akčný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra
10 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE002924
4,7
Grand Theft Auto V (GTA 5)+ Criminal Enterprise Starter Pack + Whale Shark Card (PC) DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Rockstar Launcher, žáner: akčný,
51,46 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE002923
Vytlačiť
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií