Alza dni - Logitech Reklamácia či vrátenie?

Hogwarts Legacy – Všetko, čo vieme

Zobraziť katalóg

• Autor: Filip Němec

(Update): Článok celkovo aktualizovaný po vydaní hry, najmä o našu recenziu, informácie o neoficiálnom českom preklade a komunitnom multiplayeri.

Hogwarts Legacy sa podarilo zaceliť dieru na trhu aj trhlinu v herných srdciach „potterheads“. Nielen že ide o splnený sen každého fanúšika Harryho Pottera, ale ide aj samo o sebe o kvalitné akčné RPG prinášajúce nádherný otvorený svet plný zábavných aktivít, pútavý príbeh a v neposlednom rade aj perfektne spracované kúzelnícke súboje. Všetko, čo potrebujete o Hogwarts Legacy vedieť, nájdete v tomto článku.

Hogwarts Legacy; screenshot: cover

zdroj: Avalanche Software

Hogwarts Legacy v skratke

  Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG)

 • Žáner: Akčné RPG
 • Vývojár: Avalanche Software
 • Vydavateľ: Warner Bros. Interactive Entertainment
 • Čeština, česká lokalizácia: Nie

 • Dátum vydania a platformy: 10. 2. 2023 na PC, PS5 a Xbox Series X/S | 4. 4. 2023 na PS4 a Xbox One | 25. 7. 2023 na Switch

Hogwarts Legacy: Všetko, čo vieme – OBSAH

Hogwarts Legacy: Hodnotenie a metacritic


i Ako hodnotíme Hogwarts Legacy

„Splnený sen fanúšikov Harryho Pottera. Pútavý príbeh, obrovské množstvo zábavného vedľajšieho obsahu, veľký, ale rozhodne nie prázdny svet a zábavná hrateľnosť. Aj keď nie ste skalní fanúšikovia Harryho, Hogwarts Legacy si rozhodne užijete, pretože ide o skvelé akčné RPG.“

A ako hodnotí svet?

Tieto hodnotenia sú platné k 6. 2. 2023.

Hogwarts Legacy – Súhrn preview a dojmov z hrania (január 2023)

Ešte než dostali redakcie po celom svete Hogwarts Legacy na recenzovanie, mohli si vybraní novinári (DualShockers, GamesRadar, The Loadout, alebo IGN) vyskúšať jednu z misií a dojmy z hrania sú veľmi pozitívne. Zaujímavá je ale aj ich rozmanitosť čo sa obsahu týka, každý z novinárov sa totiž zameriava na iné aspekty hry, čo naznačuje komplexný herný zážitok so širokým záberom aktivít okrem misií. Niekto sa rozplýva nad zábavným a robustným súbojovým systémom pripomínajúcim šerm na diaľku, iní novinári zasa chvália skvele spracované animácie a pohyb v pútavom svete plnom detailov, zábavné (až relaxačné) lietanie na metle či možnosť plávať v Rokfortskom jazere (potápať sa bohužiaľ nedá).

Snáď najviac sa chvália práve súboje, ktoré sú komplexné vďaka širokému výberu kúziel. Tie je možné rýchlo striedať a ich dômyselným reťazením vytvárať kombá, ktoré nemusia protivníkovi ani dať šancu k protiútoku. Rovnako tak najmä pri boji so silnejšími nepriateľmi hrá dôležitú úlohu obrana a odrážanie zaklínadiel. Dojmy z hrania tiež hojne spomínajú vysoké množstvo vedľajších aktivít, ako je pomáhanie ostatným študentom, objavovanie tajomstiev hradu a jeho a okolia vo forme puzzlov a priestorových hádaniek a ďalšie druhy vedľajšieho obsahu.

Oproti predchádzajúcim náznakom neobsahuje Hogwarts Legacy žiadny systém morálky, takže je možné používať napríklad aj kliatby, ktoré sa nepremiešajú. To vám pochopiteľne dajú „zožrať“ mnohé postavy v hernom svete, a aj keď autori tajomne naznačujú, že predsa len nejaký vplyv to nakoniec mať bude, hra vás za „zlé správanie“ pravdepodobne nebude nijako výrazne postihovať. A samozrejme nechýba ani obrovské množstvo odkazov na knihy a filmy s Harrym Potterom či neskutočne detailný Rokfortský hrad. Recenzovanie titulu určite nejaké chybičky na kráse odhalí, zatiaľ to ale vyzerá na konečne podarený titul pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera.

Hogwarts Legacy - Official Launch Trailer 4K

zdroj: Warner Bros.

Hogwarts Legacy: Dátum vydania, platformy


Hogwarts Legacy vyšlo 10. februára 2023 na PC, PS5 a Xbox Series X/S. Verzie pre PS4 a Xbox One vyjdú 4. apríla a Switch 25. júla 2023.

Hra bola pred svojím vydaním niekoľkokrát odložená, pôvodne totiž malo Hogwarts Legacy vyjsť už v roku 2021. Posledné odloženie, ktoré autori oznámili v decembri 2022, sa týkalo iba verzií pre predchádzajúcu generáciu konzol. Autori odloženie vysvetlili snahou každej verzii hry venovať potrebnú starostlivosť, takže po vydaní na PC, PS5 a Series X/S sa pustia do ladenia titulu pre slabší hardvér.

Hogwarts Legacy - Official Cinematic Trailer 4K

zdroj: Warner Bros.

Hra bola oznámená 16. septembra 2020 na PlayStation 5 showcase evente.

Hogwarts Legacy: Zberateľská, deluxe a štandardná edícia


Hogwarts Legacy sa predáva v štyroch edíciách: Štandardnej obsahujúcej iba hru, deluxe edícii, digitálnej deluxe edícii a zberateľskej edícii.

Deluxe edícia sa predáva v klasickej krabicovej verzii a tiež digitálnom variante (Digital Deluxe Edition), pričom tá digitálna umožní upgrade PS4 alebo Xbox One verzie hry na PS5 respektíve Xbox Series X/S verziu. Obsahovo budú obe verzie zhodné, okrem základnej hry ponúknu nasledujúce digitálne bonusy:

 • Testral (zviera na lietanie/cestovanie, nebude ho možné získať iným spôsobom),
 • kozmetický balíček Čierna mágia,
 • bojová aréna Čierna mágia,
 • čiapka Čierna mágia,
 • prístup do hry o 72 hodín skôr,
 • Hippogriff (zviera na lietanie/cestovanie) – iba pre predobjednávky.

Zberateľská edícia okrem všetkého obsahu deluxe edície ponúka aj ingame bonus v podobe plášťa z Kelpie (vodný démon) a steelbook s logom Rokfortu. Ako hlavný zberateľský kúsok dostaneme otvorenú knihu s mapou Rokfortu a jej okolia, nad ktorou sa vďaka mágii... teda pardon, magnetu, bude vo vzduchu vznášať kúzelnícky prútik. Obsah edície a najmä levitujúci prútik autori predstavili v nasledujúcom videu.

Hogwarts Legacy - Collector's Edition Unboxing

zdroj: Warner Bros.

Vznášajúci sa kúzelnícky prútik je príjemnou zmenou oproti všetkým tým soškám z väčšiny ostatných zberateľských edícií.

Zatiaľ čo konzolové verzie zberateľskej edície obsahujú aj disk s hrou, PC verzia z nejakého magického dôvodu ponúka iba kód na stiahnutie digitálnej verzie Hogwarts Legacy.

Predobjednávky na zberateľskú edíciu boli spustené 25. augusta vo Veľkej Británii a rýchlo došlo k ich vypredaniu. U nás nebola zberateľská edícia k dispozícii. V Británii sa predávala PC verzia za 269 Libier a konzolová za 279 Libier.

Hogwarts Legacy; screenshot: sběratelská edice

zdroj: Warner Bros.

Obsah zberateľskej edície.

Hogwarts Legacy: Čeština, česká a slovenská lokalizácia


Hogwarts Legacy u nás vyšlo bez českej lokalizácie. Už sa však pracuje na neoficiálnom českom aj slovenskom preklade.

Tím Lokalizace.net už začal s českým prekladom, ktorý sa ale pochopiteľne dostane iba na PC a vzhľadom na rozsiahlosť hry jeho tvorba nejaký čas potrvá. Texty majú zaberať asi 1 000 normostrán.

Pracuje sa však tiež na slovenskom preklade od tímu Lokalizácie.net. K tomuto netradičnému kroku pravdepodobne prispel aj fakt, že originálny český preklad kníh sa od toho slovenského mnohokrát veľmi líši. Napríklad Famfrpál je slovenský Metlobal, Nebelvír na Slovensku poznajú ako Chrabromil, Prasinky sú Rokville a napríklad Bradavice = Rokfort.

K dispozícii je už však český preklad vytvorený pomocou prekladača DeepL. Vzhľadom na jeho pôvod je však jeho kvalita pochopiteľne nízka. Preklad napríklad nereflektuje pohlavie postáv, zasadenie do širšieho kontextu, má často zlý slovosled a pochopiteľne aj preklady názvov nie sú často správne. Akokoľvek teda chápeme, že pre mnohých hráčov môže byť aj taká forma lokalizácie jediným spôsobom, ako si Hogwarts Legacy zahrať, pokiaľ je to len trochu možné, odporúčame počkať si na „ľudský“ preklad.

Hogwarts Legacy: Príbeh


Príbeh aj miesta, kde sa Hogwarts Legacy odohráva, patrí do kúzelníckeho sveta vytvoreného britskou spisovateľkou J. K. Rowlingovou. K nevôli mnohých fanúšikov chlapca s jazvou na čele sa ale príbeh Hogwarts Legacy neodohráva v čase, keď so zlom bojuje Harry, Ron a Hermiona. Hra je zasadená do konca devätnásteho storočia, príbehová linka z pera scenáristov štúdia Avalanche Software tak predstavuje úplne nové udalosti. Autori sú však veľkými fanúšikmi knižnej predlohy a snažili sa tak o čo najužšie prepojenie. Nielen na to napokon dávalo pozor štúdio Portkey Games stojace za mobilnou hrou Harry Potter: Wizards Unite, ktoré má na starosť vytvárať či dohliadať na vývoj hier zo sveta Harryho Pottera.

Hogwarts Legacy; screenshot: rokfortský znak Hogwarts Legacy; screenshot: Bradavice

zdroj: Avalanche Software

Vzhľad miest, ktoré sme mohli vidieť vo filmoch, autori použili aj v hre. Poznáte tak najmä známe časti Rokfortského hradu a jeho okolia.

„Spolupráca s Portkey Games nám dala unikátnu príležitosť vrátiť sa do Rokfortu v úplne inej ére. Vždy sa pýtame, čo vytiahnuť z bohatej knižnice postáv, stvorení a tém a predstavujeme si, ako tieto detaily ovplyvnia školu viac ako sto rokov pred príchodom Harryho Pottera. Kto je riaditeľ? Akým výzvam vtedajší študenti čelia? Čo ovplyvňovalo spoločnosť pred Tomom Raddlom, pred Mlokom Scamanderom? Fanúšikom ponúkame niečo veľmi povedomé, ale spôsobom, aký ešte nespoznali,“ opisuje zasadenie Hogwarts Legacy Adrian Ropp, vedúci príbehu v Avalanche Software.

Stredobodom celej hry je Rokfort, kam sa pozrieme v úlohe študenta prahnúceho po kúzelníckom vzdelaní. Do preslávenej školy čarov a kúziel sa ale dostávame neskôr ako žiak piateho ročníka. „Po neskorom prijatí do Rokfortu zistíte, že nie ste obyčajný študent, ovládate totiž neobvyklé zručnosti prastarej mágie. … Iba na vás bude rozhodnutie, či svoje tajomstvo budete pre dobro všetkých ostatných chrániť, alebo podľahnete túžbe ovládnuť nebezpečnú mágiu.“ Smerovanie príbehu, a tým aj osudu našej postavy tak budeme ovplyvňovať pomocou príbehových volieb, ich vplyv ale nie je taký významný, ako to mohlo pred vydaním hry pôsobiť. Aj tak ale hra ponúka dva rôzne konce príbehu.

Hogwarts Legacy - Sebastian Sallow's Dark Legacy

zdroj: Warner Bros.

Slizolinský študent Sebastian Sallow vám ponúkne možnosť nahliadnuť do sveta čiernej mágie, ktorá je veľmi mocná, ale čarodejníka so slabou vôľou môže zviezť na zlé chodníčky. Odoláte, alebo ponuku prijmete?

Hogwarts Legacy: Gameplay


Hogwarts Legacy je open-world akčné RPG, v ktorom sa rýchlo zorientuje každý fanúšik tohto žánru. Nechýba detailná tvorba postavy, odomykanie skillov nielen štúdiom predmetov na Rokforte, vylepšovanie výbavy alebo RPG klasiky ako crafting vo forme miešania elixírov, preskúmavania dungeonov či nespočetné množstvo vedľajších nepovinných úloh, na ktoré autori kladú veľký dôraz. Ich absolvovanie vám prinesie nové možnosti, lepšie vybavenie a ovplyvní aj hlavnú príbehovú linku.

Hogwarts Legacy - Gameplay Showcase

zdroj: Warner Bros.

Autori vo viac ako 45 minút dlhom videu predstavujú detailnú tvorbu postavy, knižnej predlohe verné spracovanie jednotlivých fakúlt aj celého Rokfortu, ale aj súboje a kúzlenie.

Autorom sa podarilo skvele skombinovať typické RPG prvky, ako je napríklad miešanie elixírov či hľadanie magických artefaktov, s knižnou predlohou, ktorej sú podobné činnosti vlastné. Vzniká tak nielen zábavná, ale aj predlohe verná hrateľnosť. Vašou základňou je Núdzová miestnosť, ktorú si môžete zvelebovať, rozmiestňovať si jednotlivý nábytok, pestovať bylinky a na vlastnej záhrade sa starať o kúzelné tvory. Nemenej dôležitá je ale aj akčná zložka. Jadrom hry sú akčné kúzelnícke súboje, kde hrá úlohu výber správnych zaklínadiel, ich reťazenie do komb či správne načasovanie odrážacích kúziel.

V rámci štúdia v Rokforte si postupne vylepšíme štatistiky a schopnosti svojej postavy, bojovať však nebudeme iba s testami z kúzelníckych predmetov, ale so skutočnými, nebezpečnými nepriateľmi. Váš kúzelnícky arzenál postupne ponúkne viac ako 30 kúziel, pričom na rýchlej voľbe môžete mať nastavené 4. Medzi zaklínadlami navyše nechýbajú ani tzv. neodpustiteľné kliatby. Akčné pasáže strieda riešenie najrôznejších hádaniek a prieskum rozľahlého kúzelníckeho sveta. A ako sa na správne RPG patrí, hra ponúkne hneď štyri úrovne obťažnosti: príbehovú, ľahkú, normálnu a ťažkú.

Hogwarts Legacy - State of Play Official Gameplay Reveal | PS5, PS4

zdroj: PlayStation

Z prvých záberov z hrania zatiaľ Hogwarts Legacy pôsobí ako splnený sen všetkých fanúšikov Harryho Pottera.

Hogwarts Legacy: Herný svet, rozsah a dĺžka hry


Ako už názov hry napovedá, podobne ako v prípade knižnej série je stredobodom všetkého diania Rokfort, hra však ponúka rozsiahly otvorený svet. Okrem Rokfortu sa totiž pozriete aj do Rokvillu, kam vyrazíme na nákupy kúzelných propriet (Hogwarts Legacy našťastie neobsahuje mikrotransakcie), Zakázaného lesa, kde možno pred pytliakmi zachraňovať kúzelné (fantastické) zvieratá a ďalekého okolia hradu aj lokácií, ktoré nielen že vo filmoch neboli spracované, ale aj samotné knihy ich iba letmo spomenuli, ako napríklad Azkabanské väzenie.

Hogwarts Legacy - Next Gen Immersion Trailer | PS5 Games

zdroj: PlayStation

Pre ešte väčšie vtiahnutie do hry ponúka PlayStation 5 verzia okrem priestorového zvuku aj obľúbené funkcie ovládača DualSense, teda haptickú odozvu a adaptívne triggery.

Svoju úlohu zohralo aj zasadenie hry do konca 19. storočia. „Takmer bezhlavý Nick sa pokojne môže vznášať okolo, lojálny a veselý, ako nikdy predtým. Zakázaný les je už vtedy zakázaný a zároveň už je domovom kentaurov, ktorí nie sú príliš nadšení z akejkoľvek interakcie s ľuďmi,“ opisuje vedúci príbehu Adrian Ropp v snahe priblížiť prostredie hry a jasne ukázať, že hoci sa vraciame v čase, budeme sa cítiť takmer ako doma. Celý svet sa navyše mení nielen v závislosti od dennej doby, ale tiež ročného obdobia, ktoré sa ale na rozdiel od dňa a noci strieda čisto podľa postupu v príbehu.

Rozsiahlosť hry demonštruje hneď niekoľko dopravných prostriedkov, cez hop-šup sieť na rýchle cestovanie a metly až po hipogryfy či dokonca testrály. Metiel je v hre hneď niekoľko druhov (rovnako ako v knihách) a v Rokville si ich môžete dokonca vylepšovať. Zvieracie dopravné prostriedky síce nie sú také rýchle, ale umožnia vystúpiť do väčšej výšky, čo sa tiež môže hodiť. Dokončenie príbehu zaberie približne 35 hodín a stopercentné dohranie Hogwarts Legacy vrátane všetkých vedľajších questov asi 75 hodín.

Hogwarts Legacy - Gameplay Showcase II

zdroj: Avalanche Software

Pozrite sa na 30 minút z hrania, kde autori predstavujú okrem iného okolie hradu a spôsoby cestovania.

Hogwarts Legacy: Herecké obsadenie


Autori stavili na menej známych, ale aj skúsených hercov, rokfortskému ansámblu pritom jednoznačne dominuje Simon Pegg (Mission: Impossible), ktorý vdýchol život riaditeľovi školy Phineovi Nigellusovi Blackovi. Áno, pradedkovi Siriusa Blacka, strýka Harryho Pottera. Podľa Pegga však Phineas splní svoju povesť, ktorá o ňom hovorí ako o najmenej obľúbenom riaditeľovi Rokfortu.

Učiteľský zbor ďalej obohatili herečky Lesley Nicol (Panství Downton) v úlohe Chrabromilskej profesorky a zástupkyne riaditeľa Matildy Weasleyovej, ďalej Kandace Caine (Ľudská stonožka 2, CoD: Modern Warfare II) ako profesorka veštenia Onai alebo vyučujúca hodín astronómie Satyavati Shah stvárnená herečkou Sohm Kapila (Múmia).

V úlohe študentov potom fanúšikovia Harryho Pottera uvidia známu tvár. Luke Youngblood, ktorý vo filmoch s Harry Potterom hral chrabromilského hlásateľa metlobalu Lee Jordana, si v hre zahral študenta z Bystrohlavu Everetta Cloptona. Ďalšieho študenta z Bystrohlavu si zahral Mahendra Pehlwaan (Agents of S.H.I.E.L.D.). Takmer bezhlavého Nicka a taktiež Triediaci klobúk nadaboval Jason Anthony, ktorého hlas môžeme poznať napríklad z Call of Duty alebo série Total War: Warhammer. Herci Sebastian Croft (Srdcerváči) a Amelia Gething (Španielska princezná) nadabovali hrateľnú postavu, respektíve jej mužskú a ženskú verziu, z ktorých môžete v editore postavy na začiatku hry voliť.

Headmaster Black's Legacy | Hogwarts Legacy (Simon Pegg Reveal)

zdroj: Avalanche Software

Phineas Nigellus Black je kariérista, ktorému neleží na srdci blaho študentov, ale aby bol zapamätaný ako najväčší rokfortský riaditeľ.

Hogwarts Legacy: Grafické režimy pre PlayStation a Xbox


Konzolová verzia Hogwarts Legacy na PlayStation 5 a Xbox Series X/S ponúka dva grafické režimy: Fidelity a Performance. Režim Fidelity je zameraný na čo najlepšie vizuálne spracovanie za cenu nižšieho snímkovania, ktoré bude zamknuté na 30 fps, zatiaľ čo Performance mód cieli na 60 fps na úkor nižšieho rozlíšenia.

Na PS5 a Xboxe Series X beží hra vo Fidelity režime pri 1800p rozlíšení a na Series S pri 1188p. Performance režim na PS5 a Series X potom zníži rozlíšenie na 1440p a na Series S až na 900p.

Oba grafické režimy podporujú Variable Refresh Rate (VRR), je však potrebné mať televízor či monitor podporujúci túto technológiu. VRR zjednodušene povedané synchronizuje obnovovaciu frekvenciu monitora alebo televízora s grafickým výstupom z konzoly. Pokiaľ synchronizácia neprebieha, môže dôjsť k zasekávaniu obrazu, môžu sa objavovať najrôznejšie artefakty či ďalšie chyby. Výsledný obraz je tak plynulejší. Najviac sa technológia prejavuje práve pri grafických režimoch, ktoré nemajú uzamknutý počet snímok, napr. práve Performance mód Hogwarts Legacy.

Grafické režimy pre PS4, Xbox One a Switch verzie neboli oznámené a ani nevieme, či nejaké budú podporovať.

Hogwarts Legacy: Multiplayer, kooperácia


Hogwarts Legacy obsahuje iba singleplayerovú kampaň pre jedného hráča.

Už sa však pracuje na komunitnom multiplayeri. Mód pridávajúci kooperáciu a online multiplayer tvorí tím stojaci za modifikáciou Skyrim Together umožňujúci hrať s viacerými hráčmi TES: Skyrim. V čase písania tohto článku je ale modifikácia stále vo vývoji a jej testovanie je dostupné iba pre prispievateľa na Patreone.

Hogwarts Legacy: DLC a rozšírenia


V tejto chvíli nemáme oficiálne potvrdené, že Hogwarts Legacy v budúcnosti dostane akékoľvek rozšírenie, naznačuje to však jeden z insiderov, ktorý už predtým priniesol niekoľko veľmi konkrétnych informácií z vývoja hry.

Podľa neho bola mapa Hogwarts Legacy oproti pôvodnej verzii hry zmenšená približne o štvrtinu. V skoršom builde hry vraj ale bola teraz vyčiarknutá oblasť dostupná. Je tak možné, že sa tejto časti mapy dočkáme prostredníctvom DLC. Podľa spomínaného insidera sa oblasť volá „Highland and Swamps“, mohlo by tak ísť o vzdialenejšie okolie hradu zahŕňajúce jazero a priľahlé pohorie.

Hogwarts Legacy: Videá, trailery, screenshoty


Trailery a ďalšie videá môžete nájsť na YouTube kanáli hry a obrazové materiály na homepage stránkach hry Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy: Hardvérové nároky na PC


Oficiálne hardvérové nároky pre Hogwarts Legacy:


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky Ultra HW požiadavky Ultra 4K HW požiadavky
Operačný systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-6600, 3.3 GHz | AMD Ryzen 5 1400, 3.2 GHz Intel i7-8700, 3.2 Ghz | AMD Ryzen 5 3600, 3.6 GHz Intel Core i7-10700K, 3.80 GHz | AMD Ryzen 7 5800X, 3.80 GHz Intel Core i7-10700K, 3.80 GHz | AMD Ryzen 7 5800X, 3.80 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 960, 4 GB | AMD Radeon RX 470, 4 GB NVIDIA GeForce 1080 Ti | AMD Radeon RX 5700 XT | INTEL Arc A770 NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti | AMD Radeon RX 6800 XT NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti | AMD Radeon RX 7900 XT
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0 DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operačná pamäť 16 GB 16 GB 32 GB 32 GB
Pevný disk 85 GB HDD (SSD odporúčané) 85 GB SSD 85 GB SSD 85 GB SSD

• Zdroj: portkeygamessupport.wbgames.com (16. 1. 2023)

S akým herným PC na Hogwarts Legacy?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základná zostava:

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Optimálna zostava:

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

Zostava pre náročných:

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

i Mohlo by vás zaujímať

• Zdroje: hogwartslegacy.com


Čo sme napísali predtým o Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy nás vezme do 19. storočia

Akčný open world RPG Hogwarts Legacy vzniká v štúdiu Avalanche Software, ktoré však spolupracuje so spoločnosťou Portkey Games stojacou za mobilnou hrou Harry Potter: Wizards Unite. Dá sa však predpokladať, že opraty vývoja držia pevne v rukách práve Avalanche a druhé spomínané štúdio slúži skôr ako podpora, ktorá má však väčšie skúsenosti s kúzelníckym svetom Harryho Pottera. Hra je potom podľa očakávaní vyvíjaná pod licenciou Wizarding World, takže sa môžeme tešiť na nefalšovaný kúzelnícky zážitok prešpikovaný reáliami zo sveta Harryho Pottera.

Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer | PS5

Atmosféra kúzelníckeho sveta z trailera srší aj vďaka hudbe používanej vo filmoch s Harry Potterom.

Skoršie zvesti sa potvrdili a nedočkáme sa tak ikonickej trojice hrdinov, ani ďalších známych postáv z knižnej predlohy alebo filmov. Dej Hogwarts Legacy sa odohráva dokonca ešte pred udalosťami filmu Fantastické Zvieratá, pozrieme sa totiž až do 19. storočia, čo je pre filmovú, ale najmä knižnú predlohu úplne neprebádané územie. Autori tak majú vcelku voľné ruky v tom, akým smerom sa príbeh vydá, aké postavy privedú k životu a ako všetko zapadne do značky, ktorú milujú milióny ľudí po celom svete.

„Spolupráca s Portkey Games nám dala unikátnu príležitosť vrátiť sa do Rokfortu v úplne inej ére. Vždy sa pýtame, čo vytiahnuť z bohatej knižnice postáv, stvorení a tém a predstavujeme si, ako tieto detaily ovplyvnia školu viac ako sto rokov pred príchodom Harryho Pottera. Kto je riaditeľ? Akým výzvam vtedajší študenti čelia? Čo ovplyvňovalo spoločnosť pred Tomom Raddlom, pred Mlokom Scamanderom? Fanúšikom ponúkame niečo veľmi povedomé, ale spôsobom, aký ešte nespoznali,“ opisuje zasadenie Hogwarts Legacy Adrian Ropp, vedúci príbehu v Avalanche Software.

„Takmer bezhlavý Nick sa pokojne môže vznášať okolo, lojálny a veselý, ako nikdy predtým. Zakázaný les je už vtedy zakázaný a zároveň už je domovom kentaurov, ktorí nie sú príliš nadšení z akejkoľvek interakcie s ľuďmi,“ pokračuje Ropp v snahe priblížiť prostredie hry a jasne ukázať, že hoci sa vraciame v čase, budeme sa cítiť takmer ako doma. Chýbať nebude ani Rokville, a dokonca ani Olivander, výrobca kúzelníckych paličiek.

Stredobodom hry však bude súdiac podľa trailera (a tiež názvu hry) Rokfort, ukážka z hry sa však snaží vyvolať dojem obrovského kúzelníckeho sveta vyzývajúceho k objavovaniu, a tak sa najskôr pozrieme aj na miesta, ktoré ešte z pôvodnej predlohy tak podrobne nepoznáme . Autori sú zatiaľ ohľadom obsahu hry, ale aj hrateľnosti veľmi tajomní, o Hogwarts Legacy však hovoria ako o open world RPG, a tak sa veľký otvorený svet zdá vcelku pravdepodobný.

Pôvodné špekulácie potom v kontexte oznámenia hry začínajú pôsobiť reálnejšie (potvrdilo sa napríklad zasadenie do 19. storočia a čiastočne aj názov hry, ktorý mal byť Hogwarts: A Dark Legacy), a tak sa pravdepodobne skutočne vtelíme do študenta Rokfortu, s ktorým prežijeme niekoľko školských rokov a vývoj príbehu budeme ovplyvňovať svojimi rozhodnutiami, pričom nás čaká výber fakulty a súdiac podľa screenshotov, na ktorých je vždy iná postava, aj tvorba charakteru.

Hogwarts Legacy pôsobí z trailera vcelku ambiciózne, mohli by sa teda vyplniť aj o niečo odvážnejšie leaky a špekulácie, ako sú plnohodnotné turnaje v metlobale alebo milostné vzťahy s ostatnými študentmi, ktorí môžu dokonca koniec hry ozvláštniť svadbou. Vzhľadom na to, že má hra vyjsť už budúci rok, by sme sa ďalšie informácie mali dozvedieť pomerne skoro.

Hogwarts Legacy vychádza budúci rok na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X.

• Zdroje: hogwartslegacy.warnerbrosgames.com, blog.playstation.com

4,9 14×
Hogwarts Legacy – Xbox Series X|S Digital
Hra na konzolu – Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný a RPG, – Zažite život študenta na Rokfortskej škole čiar a kúziel ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové schopnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
72,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD2040
Hogwarts Legacy – Xbox One Digital
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný, – Zažite život študenta na Rokfortskej škole čiar a kúziel ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové schopnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
Novinka
74,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD2039
4,9 56×
Hogwarts Legacy – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný, – zažite život študenta na Rokfortskej škole čarodejníckej ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové zručnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
61,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PSV0019
5,0 11×
Hogwarts Legacy – Xbox Series X
Hra na konzolu – Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – zažite život študenta na Rokfortskej škole čarodejníckej ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové zručnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
Zľavnené -8 %
54,90 € 59,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: XBSE0005
4,5
Hogwarts Legacy – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – zažite život študenta na Rokfortskej škole čarodejníckej ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové zručnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
Novinka
59,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MSX907
5,0
Hogwarts Legacy – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verzia, žáner: akčný a RPG, – zažite život študenta na Rokfortskej škole čarodejníckej ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové zručnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
Novinka
59,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MXO796
4,5 10×
Hogwarts Legacy: Deluxe Edition – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný, – zažite život študenta na Rokfortskej škole čiar a kúziel ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové schopnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
70 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005833
4,4
Hogwarts Legacy – PC DIGITAL
Hra na PC – elektronická licencia, kľúč pre Steam, žáner: akčný, – zažite život študenta na Rokfortskej škole čiar a kúziel ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové schopnosti a vyberať spoločníkov, ktorí vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
59,99 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005832
Hogwarts Legacy: Deluxe Edition – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia s kľúčom na stiahnutie, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný, – Zažite život študenta na Rokfortskej škole čiar a kúziel ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové schopnosti a vyberať spoločníkov, ktorí Vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
+1 darček v hodnote 5,99 €
Novinka
64,90 €
Dátum vydania: 14. novembra 2023
Objednávací kód: NSW1161de
Hogwarts Legacy – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, krabicová verzia s kľúčom na stiahnutie, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a RPG, – Zažite život študenta na Rokfortskej škole čiar a kúziel ako nikdy predtým. Vydajte sa na nebezpečnú cestu za odhalením skrytej pravdy. Budete rozvíjať schopnosti svojej postavy, ovládať mocné kúzla, zdokonaľovať bojové schopnosti a vyberať spoločníkov, ktorí Vám pomôžu čeliť smrtiacim nepriateľom.
+1 darček v hodnote 5,99 €
Novinka
54,90 €
Dátum vydania: 14. novembra 2023
Objednávací kód: NSW1161
Hogwarts Legacy – Castle – hrnček
Hrnček , s motívom: Harry Potter, vhodný do umývačky a mikrovlnky, objem 320ml, 1ks v sade
10,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHc2064a
Hogwarts Legacy – batoh
Batoh , vyhotovenie: unisex, rozmery 41×35×12 cm, hmotnosť 0.5kg
38,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHc2063
Hogwarts Legacy – Logo – hrnček
Hrnček , s motívom: Harry Potter, vhodný do umývačky a mikrovlnky, objem 320ml, 1ks v sade
7,60 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHc2064b
Hogwarts Legacy – tričko
Tričko – s krátkymi rukávmi, s guľatým výstrihom, poznáte z Harry Potter, materiál bavlna
19,90 €
Skladom podľa variantu
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHc2062nad
Hogwarts Legacy – Logo – hrnček
Hrnček materiál: keramika, vhodný do umývačky, objem 315ml, farba viacfarebná, 1ks v sade
Novinka
9,90 €
Očakávame máj 2023
Objednávací kód: GMERCHc2073
4,9 51×
Harry Potter Kotlík Hogwarts – hrnček
Hrnček materiál: keramika, s motívom: Harry Potter, objem 500ml, farba čierna a zlatá, 1ks v sade
Zľavnené -6 %
15,90 € 16,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHb445
5,0
Harry Potter – Hogwarts – darčeková sada
Darčeková sada – pre fanúšikov Harryho Pottera, sada obsahuje hrnček s objemom 300ml, podtácku a gumovú kľúčenku, darčeková krabička, oficiálna licencia
14,64 €
Na sklade 2 ks u partnera
Objednávací kód: GMERCHb705d
Harry Potter - Hogwarts - batoh
Batoh , vyhotovenie: unisex, rozmery 43×30×15 cm
35,60 €
Na sklade 3 ks u partnera
Objednávací kód: GMERCHd169
4,9 25×
Harry Potter – Hogwarts – premium zápisník
Zápisník – formát A5
14,90 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHb985
Harry Potter Gringotts – hrnček + podtácka
Darčeková sada – pre fanúšikov Harryho Pottera, sada obsahuje hrnček a tácku, plechová krabica, oficiálna licencia, materiál hrnčeka: keramika, materiál tácky: korok, objem hrnčeka: 300ml, farba: čierno-žltá
11,28 €
Na sklade 2 ks u partnera
Objednávací kód: GMERCHc0445
13,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHd18
4,9 51×
Harry Potter – Hedwig – 3D hrnček
Hrnček materiál: keramika, s motívom: Harry Potter, objem 450ml, farba biela, 1ks v sade
19,90 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHc0066
Harry Potter – Hogwarts Castle – detské tričko
Tričko – s dlhými rukávmi, s guľatým výstrihom, poznáte z Harry Potter, materiál bavlna
18,83 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: GMERCHd314nad
Harry Potter – Hogwarts Castle – dámske tričko
Tričko – s krátkymi rukávmi, s guľatým výstrihom, poznáte z Harry Potter, materiál bavlna
18,83 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: GMERCHd301nad
5,0
Harry Potter – Cauldron – 3D hrnček
Hrnček materiál: keramika, s motívom: Harry Potter, objem 400ml, 1ks v sade
21,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: GMERCHc0476
4,9 51×
Harry Potter – Platform 9 3/4 – keramický hrnček
Hrnček materiál: keramika, s motívom: Harry Potter, objem 315ml, farba čierna, 1ks v sade
11,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GMERCHd14
Vytlačiť
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií