Zobraziť katalóg
Zakúpené e-knihy do čítačky nahráte veľmi ľahko. U čítačiek Amazon Kindle a PocketBook dokonca stačí odoslať súbor na špeciálnu e-mailovú adresu. Pripravili sme pre vás základné postupy pre jednotlivé druhy čítačiek.

Zakúpené e-knihy do čítačky nahráte veľmi jednoducho. U čítačiek Amazon Kindle a PocketBook dokonca stačí odoslať súbor na špeciálnu e-mailovú adresu. Pripravili sme pre vás základné postupy pre jednotlivé druhy čítačiek.

Čítačky Kindle a PocketBook

  • Do čítačiek Amazon Kindle a PocketBook môžete e-knihy odosielať e-mailom. Ich adresu si ľahko nastavíte vo svojom účte Moja Alza na záložke E-knihy. Stačí kliknúť na odkaz Správa čítačiek a potom už môžete pridávať alebo odoberať svoje zariadenia.
  • Správa čítačiek

Amazon Kindle Ako nastaviť odosielanie do Kindle?

Amazon umožňuje pohodlne posielať zakúpené knihy priamo do Kindle. Podmienkou je registrácia čítačky u Amazonu, znalosť vlastnej emailovej adresy pre kindle a povolené zasielanie z Alza.sk

Podporované formáty
MOBIAdobe PDF

Ako zistím e-mailovú adresu čítačky?

Pri registrácii čítačky u Amazonu dôjde k vygenerovaniu špeciálnej emailovej adresy v tvare [email protected], ktorá je určená pre zasielanie kníh pomocou emailu. Adresu je možné po prihlásení k Amazon účtu nájsť v sekcii Personal Document Settings.

Ako povoliť doručovanie kníh z Alza.sk

Nastavenie sa vykonáva v rovnakej sekcii – Personal Document Settings. Pod nadpisom Approved Personal Document E-mail List stačí použiť odkaz Add a new approved e-mail address. Do poľa E-mail address zadajte text @ alza.sk a potvrďte ho tlačidlom Add address. Tento krok je absolútne nevyhnutný. Ak adresu na stránke nepovolíte, nebudeme vám môcť knihy posielať.

Ako to funguje?

V sekcii Moja knižnica stačí vybrať knižku, kliknúť na formát KINDLE a zadať email čítačky. Knihu odošleme priamo na vašu čítačku, kde dôjde do niekoľkých minút k stiahnutiu knihy cez WiFi alebo 3G sieť. V prvom prípade je služba poskytovaná zadarmo, v druhom je od Amazonu spoplatnená.

Dialógové okno pre odosielanie kníh na Kindle

PocketBook Ako nastaviť odosielanie do PocketBook

Firma PocketBook umožňuje vďaka službe Send to Pocketbook pohodlne posielať zakúpené knihy priamo do vybraných čítačiek. Podmienkou je registrácia a vytvorenie účtu u PocketBook, vďaka ktorej získate adresu u PocketBook, a následne vloženie tejto adresy ku svojej registrácii Alzy.

Podporované formáty
ePubAdobe PDF

Registrácia v službe Send to Pocket Book po nákupe

Vo vašej čítačke na záložke Send-to-PocketBook (Nastavenia -> Kontá a synchronizácia – Send-to-PocketBook) zadajte vašu aktívnu e-mailovú adresu a heslo, ktoré bude používať v službe Send to Pocket Book.

Potvrdenie registrácie

Na vami uvedený e-mail z registrácie obdržíte obratom e-mail. Potvrďte vytvorenie účtu kliknutím na prvý odkaz.

Obratom získate e-mailovú adresu na zasielanie dokumentov a kníh do Pocket Booku

Ako zaslať knihu z Alzy do Pocket Booku?

1) V sekcii Moja knižnica stačí vybrať knižku, kliknúť na formát ePub a zadať email čítačky Pocket Book. Knižku odošleme priamo na vašu čítačku, kde dôjde do niekoľkých minút k stiahnutiu knihy cez WiFi alebo 3G sieť.


2) V sekcii Moja knižnica môžete vpravo hore kliknúť na odkaz Správa čítačiek a zadať email čítačky Pocket Book. Knižku odošleme priamo na vašu čítačku, kde dôjde do niekoľkých minút k stiahnutiu knihy cez WiFi alebo 3G sieť.

V prípade prvého zaslania e-knihy z Alza.sk vás služba Send to Pocketbook požiada e-mailom o vaše povolenie na zasielanie e-kníh z adresy @ alza.sk do vašej čítačky.

Registrácia čítačky pri zakúpení čítačky Pocket Book na Alze

Ihneď po dokončení objednávky, v ktorej ste si zakúpili čítačku Pocket Book sa zobrazí okno, kde si zadáte heslo do čítačky Pocket Book. Automaticky sa tak vytvorí váš účet v Pocket Booku a pri zapnutí čítačky na WiFi dôjde k zaslaniu vami zakúpených e-kníh do vašej čítačky. Každú ďalšiu e-knihu, ktorú si zakúpite v Alze vám automaticky pošleme do čítačky.

Ostatné čítačky elektronických kníh

  • U špecializovaných čítačiek elektronických kníh sa líši podpora formátov u jednotlivých výrobcov. Dá sa ale povedať, že všetci výrobcovia podporujú aspoň jeden z nižšie uvedených formátov. Pre konkrétnu informáciu odporúčame nahliadnuť do manuálu Vašej čítačky.
Podporované formáty
ePubMOBIAdobe PDF

*PDF pre čítačky je upravená verzia s minimalizovanými okrajmi pre maximum zobrazeného textu.

  • Postup nahrávania kníh sa môže u jednotlivých výrobcov mierne líšiť. Základné princípy sú ale zhodné. Mierne zložitejšie je nahranie knihy chránenej pomocou Adobe DRM. V nižšie uvedenom postupe predpokladáme, že už máte vygenerované Adobe ID aj autorizovanú čítačku.
  1. Vyberte a zakúpte elektronickú knihu v našej sekcii Elektronických kníh.
  2. Pripojte čítačku káblom k počítaču. Objaví sa ako nový disk.
  3. Stiahnite knihu zo sekcie Moja knižnica a uložte ju niekam do počítača (nezabudnite si zapamätať, kam ste ju uložili). Pre knihy chránené Adobe DRM sa stiahne len súbor s príponou ZDVO, ktorý je potrebné otvoriť v programe Adobe Digital Editions.
  4. Skopírujte knihu do vašej čítačky – najčastejšie do adresára s názvom ebooks, Digital Editions, Documents alebo podobne. Pre knihy chránené Adobe DRM je nutné skopírovanie vykonať z programu Adobe Digital Editions presunutím na názov vašej autorizovanej čítačky v ľavom stĺpci.
  5. Po odpojení uvidíte novú knihu vo svojej čítačke.

Slovník pojmov – čítačky elektronických kníh

E-kniha

Elektronická kniha je digitálna verzia klasickej papierovej knihy určená na čítanie v špecializovaných čítačkách, tabletoch, inteligentných mobilných telefónoch alebo počítačoch. Elektronickú knihu si stiahnete za pár minút, v drvivej väčšine prípadov ju zaobstaráte lacnejšie ako klasickú tlačenú knihu a pri čítaní určite oceníte možnosť pružne meniť veľkosť písma.

DRM

Skratka zo slov Digital Rights Management znamená systém pre ochranu autorských práv, ktorý je používaný ako zabezpečenie elektronických súborov. DRM chráni e-knihu pred zneužitím (voľným použitím, kopírovaním a pod.). Na Alza.sk sa môžete stretnúť s dvoma typmi ochrany Social DRM a Adobe DRM.

ePub

Jeden z najrozšírenejších formátov elektronických kníh vhodný najmä pre beletriu. Jeho hlavnou výhodou je zachovanie prehľadnej sadzby textu na rôznych zariadeniach a pri rôznych veľkostiach fontu. Je kompatibilný s väčšinou špecializovaných čítačiek aj čítacích aplikácií pre tablety a inteligentné telefóny.

Vytlačiť
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií