Alza dni - Lenovo AlzaPlus+
Zobraziť katalóg

Motorola Edge 30 Ultra (RECENZIA):
Vlajkových lodí sa len tak nezľakne

Telefón Motorola Edge 30 Ultra už na prvý pohľad zaujme dizajnom a na svoje parametre aj veľmi prívetivou cenovkou. Ide o vôbec prvý smartfón osadený 200 Mpx hlavným snímačom Samsung HP1. Ako si fotoaparát viedol v našej recenzii a môže nová vlajková loď od Motoroly ponúknuť aj niečo viac? Poďme sa spoločne pozrieť.Recenzia

Autor: Matěj Toul

Motorola Edge 30 Ultra (RECENZIA) – OBSAH

 1. Motorola Edge 30 Ultra prichádza v jednoduchom recyklovanom balení
 2. Veľmi podarená kombinácia hliníka a skla v réžii Motoroly
 3. Motorola Edge 30 Ultra vracia zahnutý displej späť do hry
 4. Srdcom Motorola Edge 30 Ultra je najnovší čip Snapdragon
 5. 200 Mpx senzor Samsung HP1: fotografická revolúcia, alebo lákavá reklama?
 6. Motorola Edge 30 Ultra poteší dobitím za 20 minút
 7. Skvelé funkčné rozhranie a dlhodobá podpora – konečne
 8. Ako vyzerá rozhranie Edge 30 Ultra
 9. Ďalšie varianty modelu Motorola Edge 30 Ultra
 10. Recenzia Motorola Edge 30 Ultra – verdikt
 11. Čo sme o Motorola Edge 30 Ultra napísali skôr?

Motorola Edge 30 Ultra prichádza v jednoduchom recyklovanom balení

Hoci Motorola, najmä kvôli nižšiemu rozpočtu v porovnaní s konkurenciou, príliš veľké kroky k ekológii nepodniká, verí, že aj tie malé sa počítajú. Práve preto je balenie Motorola Edge 30 Ultra kompletne z recyklovaného papiera a minimalistický dizajn vlastne vyzerá celkom pekne.

Omnoho zaujímavejší je potom obsah. Okrem samotného telefónu v balení nájdete USB-C kábel a rýchlonabíjací adaptér. Ten klame telom, pretože aj napriek kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti podporuje až 125 W rýchlonabíjanie. Pre porovnanie si vybavím 120 W adaptér Xiaomi 12 Pro z recenzie z tohtoročného mája, ktorý bol obrovský a dvakrát ťažší ako samotný telefón.

Bleskovo rýchly 125W nabíjací adaptér v balení Motorola Edge 30 Ultra určite poteší.

Veľmi podarená kombinácia hliníka a skla v réžii Motoroly

Čo sa týka dizajnu, prešla séria od predchádzajúceho modelu Motorola Edge 20 Pro poriadnu cestu. Návrat oslavuje hliníkový rámček a zadná strana z textúrovaného tvrdeného skla Gorilla Glass 5. Hliníkové hrany sú však o niečo ostrejšie a po stranách zúžené kvôli zahnutému displeju, ktorý sme videli naposledy pri prvom telefóne séria.

Dizajn sa pochopiteľne prispôsobil aj novému 200 Mpx snímaču a objektív na zadnej strane mobilu skrátka nemožno prehliadnuť. Mobil celkovo pôsobí veľmi moderne, ale zároveň elegantne, s čím podľa môjho skromného názoru Motorola v prípade niektorých minulých modelov zápasila.

Kovové hrany inak sklenenej konštrukcii Edge 30 Ultra pristanú.

Aj napriek solídne vyzerajúcej konštrukcii a poctivým materiálom Motorola Edge 30 Ultra neprichádza s certifikáciou o vodoodolnosti, čo by sa v prípade najdrahšej, aj keď stále vcelku lacnej Motoroly, dalo očakávať.

Motorola Edge 30 Ultra vracia zahnutý displej späť do hry

Ako som už spomenul, Motorola sa po krátkej odmlke v podobe Edge 20 rozhodla opäť využiť zahnutý displej. Ide o 6,67" P-OLED panel so zvýšenou obnovovacou frekvenciou 144 Hz a veľmi tenkými rámčekmi – tie sú vďaka zahnutiu poriadne vidieť len na hornej a dolnej strane panelu. Predný fotoaparát je riešený formou priestrelového notcha v strede notifikačnej lišty.

Zahnutý displej na pohľad vyzerá dobre a ponúkne skvelú viditeľnosť aj na priamom slnku.

Na chvíľu sa ešte zastavím pri jase. Displej Motorola Edge 30 Ultra ponúkne podľa špecifikácií jas až 1 250 nitov, čo by síce niektorí konkurenti strčili do vrecka, mobil je však až prekvapivo dobre čitateľný. Aj na priamom slnku pred sebou budete mať všetko podstatné ako na papieri.

Srdcom Motorola Edge 30 Ultra je najnovší čip Snapdragon

Výkon sa v prípade vlajkových lodí, najmä tých čínskych, ku koncu roka 2022 celkom normalizoval, a tak Edge 30 Ultra ničím príliš neprekvapí. Tým mám na mysli pochopiteľne to, že ponúkne v podstate tie najlepšie parametre, čo môže. Telefón poháňa najnovší čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a pracuje s až 12 GB operačnej pamäte. Tie najnáročnejšie herné tituly aj multitasking tak Edge 30 Ultra zvláda bez problémov. Pre vaše dáta je potom pripravených štandardných 256 GB úložiska.

i iPhone 14 (RECENZIA): decentné novinky v starom známom vyhotovení

200 Mpx senzor Samsung HP1: fotografická revolúcia, alebo lákavá reklama?

Fotoaparát je pochopiteľne to, čím výrobca na nový Edge 30 Ultra láka najviac. Svetlo sveta tu totiž prvýkrát zbadal 200 Mpx snímač HP1 z dielní juhokórejského Samsungu s objektívom so svetelnosťou f/1,9 a optickou stabilizáciou. Vedľa hlavného svoje miesto vo fotomodule našli aj ďalšie dva objektívy – širokouhlý (50 Mpx, f/2,2) a teleobjektív (12 Mpx, f/1,6, 2× optický zoom). A ako si fotovýbava telefónu vedie?

Objektív hlavnej kamery Motorola Edge 30 Ultra rozhodne neprehliadnete.

Hlavnú kameru skrátka nemožno prehliadnuť. S formátom 1/1,22" ide o jeden z najväčších fotoaparátov, ktoré dnes v prípade mobilov nájdete, ale ako sú na tom samotné fotky? Pri východiskovom nastavení sa 200 Mpx snímača zhlukne do výstupného rozlíšenia 12,5 Mpx, a každý výstupný pixel je tak zložený hneď zo 16 fyzických. A to za dobrého svetla funguje veľmi pekne. Fotky sú detailné a menší šum nájdete až pri poriadnom priblížení. Jediné, čo by som tu vytkol, je, že kontrast snímok občas býva až príliš vysoký. Trpí tak rozmanitosť farieb, a to aj pri zapnutom HDR.

Fotoaparát zas taký výnimočný nie je, za cenu telefónu však dostanete slušné výsledky.

Fotiť v plných 200 Mpx Edge 30 Ultra umožňuje, ale bohužiaľ to nemôžem úplne odporučiť. Po prvé si nemyslím, že bežný smrteľník skutočne potrebuje výstupnú fotku v rozlíšení 16K, ktorá si v úložisku vyžiada pokojne 70 MB. Po druhé nízka kvalita snímky (fyzické pixely majú len 0,64 µm) zabraňuje vo využití aj tomu zlomku používateľov, ktorému by sa veľký formát mohol hodiť. Pokiaľ by ste teda svoje výtvory chceli natlačiť napríklad na banner, veľmi spokojní nebudete.

i

Motorola Edge 30 Ultra s veľkými číslami nekončí pri hlavnej fotografickej trojici. Predný senzor s rozlíšením 60 Mpx a objektívom so svetelnosťou f/2,2 určite poteší každého fanúšika selfies alebo videohovorov s priateľmi.

Ďalšie dva fotoaparáty sa od seba líšia rozlíšením, popravde ale fotia celkom podobne. Zrejme by ste našli aj lepšie, kvalita je však uspokojivá. 12 Mpx teleobjektív pri dvojnásobnom optickom zoome dobre uchováva kvalitu aj farebnosť snímok. Kontrast tu dokonca pôsobí aj o niečo prirodzenejšie ako pri hlavnom snímači.

Širokouhlý fotoaparát potom môže fotografovať v 12 Mpx režime alebo na plnohodnotných 50 Mpx. Tu by som opäť odporučil skôr menšie rozlíšenie, kde si snímač vedie veľmi slušne a ukojí všetky vaše potreby na fotenie rozľahlých krajín. V 50 Mpx režime sa prejavuje pomerne veľký šum a vyblednuté farby.

Nočné snímky Motoroly Edge 30 Ultra nie sú príliš konzistentné, väčšinou ale mobil odvedie dobrú prácu.

Pre fotky za horšieho svetla vrelo odporúčam nechať softvér telefónu robiť svoju prácu. Bez nočného režimu si solídne vedie len hlavný senzor, ale aj pri ňom skrátka doladené fotky vyzerajú oveľa lepšie. Nočný režim má tri nastavenia – vypnutý, zapnutý a automatický režim, ktorý softvérovú úpravu spustí len vtedy, keď je to potrebné. Pokiaľ tak fotíte napríklad dobre osvetlenú ulicu, aj keď v noci, Motorola Edge 30 Ultra po nočnom režime nesiahne.

i Tieto a ďalšie fotky nájdete v plnej kvalite na Google Disku.

Na záver len niečo málo k videu. To je v prípade Edge 30 Ultra bez problémov a optická stabilizácia sa spoľahlivo postará o to, že sú záznamy použiteľné na zaznamenanie spomienok, na sociálne siete aj nejaké amatérske projekty. Čo je ale trochu podivné, je rozlíšenie záznamu. Pokiaľ chcete natáčať v 8K, ale aj v 4K, ste obmedzení iba na hlavný snímač – optický zoom aj oddialenie širokouhlým snímačom, ktorý by na to rozlíšenie určite mal, sú tabu. Na fronte priblíženia síce nie ste úplne bezbranní, mobil vám dovolí pohyb v rozmedzí 1 – 1,9× formou digitálneho zoomu, to ale, ruku na srdce, nie je nič závratné.

Motorola Edge 30 Ultra poteší dobitím za 20 minút

A konečne pár slov na nabíjanie. Už spomínaný 125 W adaptér, ktorý je súčasťou balenia, vašim časom rozhodne plytvať nebude. Z nuly na sto sa Motorola Edge 30 Ultra (so zapnutou maximálnou rýchlosťou nabíjania) dostane už za 20 minút, čo sa skvele hodí, keď sa napríklad ponáhľate na dôležitú udalosť, ale zabudli ste si dať telefón na nabíjačku. Aj keď sa adaptér ani telefón pri nabíjaní nijako výrazne nezahrievajú, stále by som na bežné nabíjanie odporučil režim trochu konzervatívnejšieho nabíjania, ktorý zaberie niečo vyše pol hodiny. Mobil ďalej podporuje 50 W bezdrôtové dobíjanie.

i Zaujímavosťou je, že Motorola Edge 30 Ultra na nabíjanie používa klasický USB štandard Power Delivery. Na rozdiel od niektorých konkurentov, ktorí volia skôr proprietárne štandardy, tak nepotrebujete pre maximálnu rýchlosť nabíjania špeciálne príslušenstvo.

Výdrž mobilu nie je zlá, ani nijako výrazne špeciálna. S kapacitou 4 610 mAh je batéria Motorola Edge 30 Ultra celkom štandardná, a očakávať tak môžete výdrž zhruba jeden a pol dňa pri aktívnom používaní. Skutočné hodnoty tiež prekvapivo až tak nezávisia na obnovovacej frekvencii panela. Ak teda zvolíte automatický režim, ktorý volí medzi 60, 90, 120 a 144 Hz v závislosti od zobrazovaného obsahu, nešliapnete vedľa.

Skvele funkčné rozhranie a dlhodobá podpora – konečne

Softvérové spracovanie Edge 30 Ultra je skutočne špičkové. Mobil beží na takmer čistom jadre operačného systému Android 12. Čo to znamená? Predstavte si čistý Android bez nadstavby, ako majú napríklad telefóny Google Pixel, a pridajte len pár Motorola aplikácií, ktoré sú však skutočne užitočné. Základné nástroje, ako je kalendár, galéria, prehliadač atď., výrobca nechal na Googli – prečo ich tiež meniť a strácať čas vývojom?

K veľkej väčšine Motorola vychytávok sa dostanete cez aplikáciu Moto. Nepáči sa vám vzhľad rozhrania? Menu prispôsobenia vám dá kontrolu takmer nad všetkým. Rozvrhnutie a dizajn domovskej obrazovky, fonty, farby a oveľa viac je v prípade Motoroly Edge 30 Ultra na jednom mieste. Menu gesta potom umožní zapnúť či vypnúť niektoré z prednastavených gest alebo vytvoriť si vlastné.

Aplikácia od Motoroly nie sú žiadny bloatvér, ale skutočne zaujímavé prídavky do inak čistého Androidu.

Ďalším prídavkom z ekosystému Moto je aplikácia Ready For. Tá umožňuje mobil pripojiť k akémukoľvek monitoru či displeju. Môžete tak streamovať videá na veľkom formáte, pripojiť pár ovládačov a mať vreckovú náhradu hernú konzolu, alebo naopak telefón použiť napríklad ako touchpad notebooku. Zvyšné aplikácie ako Dolby Atmos alebo fórum Oznámenia Motorola potom hovoria samy za seba. Výrobca si tiež prispôsobil aplikáciu fotoaparátu.

Možnosti prispôsobenia trochu pripomínajú Material You z Androidu 12, máte však väčšiu kontrolu.

V neposlednom rade nesmiem zabudnúť na sľub Motoroly, ktorý na seba dal naozaj dlhú dobu čakať. Softvérová podpora. Motorola Edge 30 Ultra sa bude z veľkých aktualizácií Android tešiť aspoň tri roky a ešte o rok dlhšie, teda 4 roky, bude dostávať pravidelné bezpečnostné aktualizácie. Motorola tak konečne má ako elegantné a funkčné rozhranie, tak aj dlhodobú podporu. Skrátka jedna radosť.

Ako vyzerá rozhranie Edge 30 Ultra

Na prvý pohľad je vidieť klasické Android rozhranie vrátane app tray.
Rýchle nastavenie po potiahnutí notifikačnej lišty a bežiace procesy.
Fotoaparát je jedna z mála „základných“ aplikácií, ktoré si Motorola prispôsobila.
Zmeny sa týkajú hlavne nastavenia a rozhrania profesionálneho režimu.
Nastavenie je tiež čistý Android a je vidieť, že výrobca ani využitie nadstavby neuvádza.
Veľa systémových aplikácií zostáva bez zmeny.

Ďalšie varianty modelu Motorola Edge 30 Ultra

Motorola Edge 30 Ultra sa u nás predáva v jedinom pamäťovom variante, a to s 12 GB RAM a 256 GB interného úložiska. Osobne mi to stačí, ale dokážem si predstaviť, že niekomu by absencia možnosti väčšieho úložiska mohla robiť problémy, obzvlášť keď mobil nemá miesto na pamäťovú kartu. Na výber máte šedé a biele vyhotovenie.

*Ceny sú platné k 10. 11. 2022

Recenzia Motorola Edge 30 Ultra – verdikt

Motorola Edge 30 Ultra

Mobily

Všetko nasvedčuje tomu, že s telefónom Motorola Edge 30 Ultra sa žiadna fotografická revolúcia nekoná. Fotovýbava mobilu síce vôbec nie je zlá, 200 Mpx snímač však konkurencia kvalitou spracovania hravo prekoná. Edge 30 Ultra je ale stále veľmi schopná vlajková loď s maximálnym výkonom, bleskovým nabíjaním a nádherným rozhraním skoro čistého Androidu. Do kariet novinke hrá tiež dlho žiadaná rozšírená softvérová podpora.

Klady

 • Skvelý dizajn zo skla a hliníka
 • 144 Hz zahnutý displej s vynikajúcou čitateľnosťou
 • Čip Snapdragon 8+ Gen 1 a 12 GB RAM
 • Celkovo schopná fotografická zostava
 • 125 W nabíjací adaptér priamo v balení
 • Elegantný a nepreplácaný operačný systém
 • Plynulý a elegantný systém na mieru telefónu
 • Minimálne 3 roky veľkých aktualizácií a 4 roky záplat
 • Prívetivá cena

Zápory

 • Fotografovať v natívnom rozlíšení snímača sa neoplatí
 • Širokouhlá kamera ani teleobjektív si neporadia so 4K
 • Mobil nie je vodoodolný

Čo sme o Motorola Edge 30 Ultra napísali skôr?

V poslednej dobe sa titulmi ako „zabijak vlajkových lodí“ príliš nešetrí. Len máloktorý telefón k tomu však má tak dobre nakročené ako nová Motorola Edge 30 Ultra. Telefón poteší najnovším čipsetom Snapdragon, skvelým displejom a bleskovým rýchlonabíjaním, vrátane bezdrôtového. Vôbec prvýkrát telefón tiež predstavuje 200 Mpx snímač na hlavnom fotoaparáte. To všetko za rovnakú cenu, na ktorú sme zvyknutí pri bežných vlajkových modeloch. Ako sú na tom parametre Edge 30 Ultra a kedy bude k dispozícii?

Motorola Edge 30 Ultra hlavný

Motorola Edge 30 Ultra – OBSAH

 1. Motorola Edge 30 Ultra spolieha na tradičný dizajn
 2. Prednej strane Motorola Edge 30 Ultra kraľuje veľký zakrivený displej
 3. 200 Mpx hlavný senzor nie je všetko, čo môže Edge 30 Ultra ponúknuť
 4. Motorolu Edge 30 Ultra poháňa najvýkonnejší Snapdragon
 5. Mobil ponúkne superrýchle USB-C nabíjanie, poteší aj bezdrôtovým
 6. Motorola Edge 30 Ultra vs. Edge 30 Fusion vs. Edge 30 Neo – porovnanie parametrov
 7. Motorola Edge 30 Ultra – cena a dostupnosť

Motorola Edge 30 Ultra spolieha na tradičný dizajn

Ak už telefóny Motorola sledujete nejaký čas, Edge 30 Ultra vás dizajnom príliš nezaskočí. Zadná strana telefónu je sklenená, v strede nájdete logo spoločnosti a dole slovami napísaný názov Motorola. Čítačka odtlačkov prstov nie je v logu, ako to bývalo v minulosti, ale pochopiteľne v displeji, ako sa na vlajkovú loď patrí. Asi najvýraznejšou zmenou je trojitý fotomodul, ktorý sa musel obrovskému snímaču značne prispôsobiť.

Motorola Edge 30 Ultra dizajn
Z hľadiska dizajnu ide o klasickú Motorolu, avšak s novým dizajnom fotomodulu a zakriveným displejom.

Prednej strane Motorola Edge 30 Ultra kraľuje veľký zakrivený displej

Oproti predchádzajúcim modelom z radu ponúka Motorola Edge 30 Ultra zakrivený panel. Ide o 6,67" pOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, čo určite poteší nejedného hráča. Bezrámčekové riešenie so zahnutými bokmi však slúži primárne na poriadne pohltenie, nech už robíte čokoľvek. Vylepšený zážitok, napríklad zo sledovania filmov, zaistí sústava reproduktorov podporujúca technológiu Dolby Atmos.

Motorola Edge 30 Ultra displej
Displej Motorola Edge 30 Ultra je pripravený potešiť ako fanúšikov filmov, tak aj mobilných hráčov.

200 Mpx hlavný senzor nie je všetko, čo môže Edge 30 Ultra ponúknuť

Hlavný snímač je pre Edge 30 Ultra pochopiteľne tým najväčším ťahákom. Ide o 200 Mpx senzor Samsung HP1 a Edge 30 Ultra je vôbec prvý telefón, ktorý sa tohto míľnika dotýka. Snímač je fyzicky pomerne veľký, čo je možné vidieť už z objektívu na zadnej strane telefónu. Ten ponúkne solídnu svetelnosť f/1,9 a optickú stabilizáciu.

i

Pixel binning je špeciálna technika využívaná takmer v prípade všetkých fotoaparátov s vyšším rozlíšením ako cca 16 Mpx. Za cenu nižšieho rozlíšenia získate väčšie pixely, kvalitnejší obraz a lepšie výsledky za nízkeho svetla. Vďaka 200 Mpx senzoru však aj pri 16-násobnom binningu dostanete fotografiu vo veľkom rozlíšení.

Ponúka sa pomerne dobrá otázka, na čo je také rozlíšenie dobré. Telefón natívne fotí v rozlíšení 16 384 × 12 288 px, čo (ak priamo nefotíte na veľké formáty) prakticky veľmi nevyužijete. Oveľa častejšie budete fotografovať v základnom nastavení, a to v režime pixel binningu 16 ku 1. Výsledné fotografie tak budú v rozlíšení 4K a každý pixel snímky bude softvérom zložený zo 16 fyzických pixelov na senzore. Z pôvodnej veľkosti pixelov 0,64 µm sa tak dostanete na efektívnu hodnotu asi 2,56 µm.

Motorola Edge 30 Ultra fotoaparát
Okrem 200 Mpx fotodela na zadnej strane má Motorola Edge 30 Ultra aj veľmi schopnú prednú kameru.

Hlavný fotoaparát však nie je všetko. Mobil ďalej ponúkne širokouhlú kameru s rozlíšením 50 Mpx (f/2,2) a štvornásobným pixel binningom. Tá je okrem fotografovania s až 114° uhlom záberu schopná aj makro fotografie. Trojicu potom završuje 12 Mpx teleobjektív s dvojnásobným optickým zoomom a svetelnosťou f/1,6, ktorý má zároveň slúžiť ako portrétna kamera. Mobil určite poslúži aj na selfies. Predný senzor má 60 Mpx a objektív so svetelnosťou f/2,2. Aj tu je možné uplatniť štvornásobný pixel binning.

Motorolu Edge 30 Ultra poháňa najvýkonnejší Snapdragon

Motorola Edge 30 Ultra rozhodne nesklame ani po stránke výkonu. Srdcom telefónu je čipset Qualcomm Snadpragon 8+ Gen 1, ktorý sa v súčasnosti radí k tým najvýkonnejším vôbec. V kombinácii s 12 GB RAM a spomínanou 144 Hz obnovovacou frekvenciou displeja Edge 30 Ultra určite nesklame ani mobilných hráčov, ktorí hľadajú o niečo všestrannejšie zariadenia, než sú bežné herné mobily.

Motorola Edge 30 Ultra Snapdragon 8+ Gen 1
Motorola Edge 30 Ultra má jeden z najvýkonnejších čipsetov na trhu.

Mobil ponúkne superrýchle USB-C nabíjanie, poteší aj bezdrôtovým

Výrobca v prípade Motoroly Edge 30 Ultra vyzdvihuje aj výdrž. S kapacitou batérie 4 610 mAh mobil vydrží viac ako deň, a keď percentá spadnú k nule, nie je sa čoho báť. Mobil prichádza so 125 W rýchlonabíjačkou, vďaka ktorej vraj telefón už za 7 minút nabijete na 12 hodín používania. Edge 30 Ultra nechýba ani podpora 50 W bezdrôtového nabíjania a 10 W reverzného nabíjania pre vaše príslušenstvo.

Motorola Edge 30 Ultra vs. Edge 30 Fusion vs. Edge 30 Neo – porovnanie parametrov

Spolu s novinkou Motorola Edge 30 Ultra predstavili aj dva nižšie modely, Fusion a Neo. Takto vyzerajú najdôležitejšie parametre všetkých noviniek.

Parametre/Model Motorola Edge 30 Ultra Motorola Edge 30 Fusion Motorola Edge 30 Neo
Displej 6,67" (20 : 9) 6,55" (20 : 9) 6,28" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 395 ppi 2 400 × 1 080 px, 402 ppi 2 400 × 1 080 px, 419 ppi
pOLED, 144 Hz pOLED, 144 Hz pOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 200 Mpx, f/1,9, 8K video s 30 fps, optická stabilizácia
Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 4K video s 30 fps, optická stabilizácia
Hlavný: 64 Mpx, f/1,8, Full HD video s 60 fps, optická stabilizácia
Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2, 120°
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2, 120°
Teleobjektív: 12 Mpx, f/1,6, 2× optický zoom Hĺbkový senzor: 2 Mpx, f/2,4
Predný fotoaparát 60 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps
32 Mpx, f/2,45, 4K video s 30 fps
32 Mpx, f/2,4, FullHD video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Qualcomm Snapdragon 888+ 5G Qualcomm Snapdragon 695 5G
Pamäť RAM 12 GB 8 GB 8 GB
Interné úložisko 256 GB 128 GB 128 GB
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 610 mAh 4 400 mAh 4 020 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 125 W/50 W Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 68 W/– Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 68 W/5 W
Stupeň krytia IP52 IP52 IP52
Audio Stereo, Dolby Atmos Stereo, Dolby Atmos Stereo, Dolby Atmos
Rozmery
161,8 × 73,5 × 8,4 mm 158,5 × 72,0 × 7,5 mm 152,9 × 71,2 × 7,8 mm
Hmotnosť
198,5 g 175 g 155 g
Cena 898,90 € 598,90 € 398,90 €
*Ceny sú platné k 10. 10. 2022. 

Motorola Edge 30 Ultra – cena a dostupnosť

Zatiaľ čo nižšie varianty Fusion a Neo boli dostupné skôr, vrchol radu Motorola Edge 30 Ultra do predaja prišiel 22. septembra. Cena je veľmi zaujímavá – model Motorola Edge 30 Ultra 12/256 GB, ktorý je u nás dostupný ako jediný, kúpite za 898,90 €. (platné k 10. 10. 2022)

i Mohlo by vás zaujímať

Motorola Edge 30 Ultra si 200 Mpx fotoaparátom pripisuje prvenstvo na trhu. Hodnota je to skôr pre médiá ako na skutočné využitie, ale keby vás fotoaparát tak nenadchol, mobil ponúka celý rad ďalších skvelých parametrov, vďaka ktorým sa môže bez problémov postaviť aj veľkým výrobcom telefónov.

4,5 10×
Motorola EDGE 30 Ultra 12 GB/256 GB biely
Mobilný telefón – 6.7" P-OLED 2400 × 1080, 144Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 200Mpx (f/1.9)+12Mpx (f/1.6)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 60Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 125W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4610mAh, Android 12
Zľavnené -2 %
789 € 806 €
Posledný kus na sklade
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SMTR514b2
4,2 65×
Samsung Galaxy S22 5G 256 GB čierna
Mobilný telefón – 6.1" AMOLED 2340 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2200 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie, batéria 3700mAh, Android 12
749 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0228c2
4,7 20×
Samsung Galaxy Z Flip4 8 GB/128 GB modrý
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 2640 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 10W, reverzné nabíjanie 4.5W, batéria 3700mAh, Android 12
799 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAMO0240b1
4,7 75×
Nothing Phone (1) 8 +128 GB čierny
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.88)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12
419,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03C1
4,7 75×
Nothing Phone (1) 8 + 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12
468,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03C2
4,7 75×
Nothing Phone (1) 12 + 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie 15W, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12
558,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03b1
4,6 31×
Google Pixel 7 5G 8 GB/128 GB čierny
Mobilný telefón – 6.3" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Google Tensor G2 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.9)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10.8Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4355mAh, Android 13
Zľavnené -12 %
624,90 € 707,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: GPX1070b1
4,6 31×
Google Pixel 7 5G 8 GB/128 GB, biela
Mobilný telefón – 6.3" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Google Tensor G2 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.85)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10.8Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4355mAh, Android 13
Zľavnené -12 %
624,90 € 707,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GPX1070b3
4,6 31×
Google Pixel 7 5G 8 GB/128 GB žltý
Mobilný telefón – 6.3" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Google Tensor G2 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.85)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10.8Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, batéria 4355mAh, Android 13
Zľavnené -12 %
624,90 € 707,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GPX1070b2
Google Pixel 7 Pro 5G 12 GB/128 GB, čierny - Mobilný telefón
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,2 26×
Google Pixel 7 Pro 5G 12 GB/128 GB, čierny
Mobilný telefón – 6.71" AMOLED 3120 × 1 440, 120Hz, procesor Google Tensor G2 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.85)+48Mpx (f/3.5)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10.8Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, batéria 5003mAh, Android 13
Zľavnené -8 %
874,90 € 949 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GPX1071b1
Google Pixel 7 Pro 5G 12 GB/128 GB biely - Mobilný telefón
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,2 26×
Google Pixel 7 Pro 5G 12 GB/128 GB biely
Mobilný telefón – 6.71" AMOLED 3120 × 1 440, 120Hz, procesor Google Tensor G2 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.85)+48Mpx (f/3.5)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10.8Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, batéria 5003mAh, Android 13
Zľavnené -12 %
874,90 € 999 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 14. 6. 2023
Objednávací kód: GPX1071b3
Google Pixel 7 Pro 5G 12 GB/128 GB, zelený - Mobilný telefón
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
4,2 26×
Google Pixel 7 Pro 5G 12 GB/128 GB, zelený
Mobilný telefón – 6.71" AMOLED 3120 × 1 440, 120Hz, procesor Google Tensor G2 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.85)+48Mpx (f/3.5)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10.8Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, rýchle nabíjanie 30W, batéria 5003mAh, Android 13
Zľavnené -8 %
874,90 € 949 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GPX1071b2
Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií