Penco

We can deliver Penco products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Penco products on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Penco goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Penco products by popularity or price.

Penco brand names you'll find in our offering

Hide description
22 Results
4.7 91×
Watch Price/Availability
Penco Junior Sport Drink 700g orange
Ionic Drink -
Amazing Deal 14.90 € Save 3.30 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0031
4.7 91×
Watch Price/Availability
Penco Junior Sport Drink 700g, fruit mix
Ionic Drink -
  14.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen044
4.7 65×
Watch Price/Availability
Penco Junior After Sport Shake 1500g Chocolate
Sports Drink – form: powder, energy value: 381 kcal
  39.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen067
4.8 39×
Watch Price/Availability
Penco Restart drink 700g orange
Sports Drink – form: powder, energy value: 376 kcal
  26.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0012
4.7 65×
Watch Price/Availability
Penco Junior After Sport Shake 1500g, choco-cookie
Sports Drink – form: powder, energy value: 381 kcal
  32.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen092
4.8 39×
Watch Price/Availability
Penco Restart drink 700g cranberry
Sports Drink – form: powder, energy value: 376 kcal
  26.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen078
4.8 39×
Watch Price/Availability
Penco Restart drink 700g lemon
Sports Drink – form: powder, energy value: 376 kcal
  22.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0013
5.0 11×
Watch Price/Availability
Penco AC SALTS 120tbl
Minerals - against cramps - 0.12 €/pcs
  14.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0030
4.8 17×
Watch Price/Availability
Penco Junior sport multivitamin 150 candies
Multivitamin
  16.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen101
4.7 91×
Watch Price/Availability
Penco Junior Sport Drink 700 g tropico
Ionic Drink -
  15.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen114
4.7 24×
Watch Price/Availability
Penco Pelupa 3000g cocoa
Carbohydrate Puree 100 servings of instant gluten-free energy porridge - 11.97 €/1 kg
  35.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0019
4.7 24×
Watch Price/Availability
Penco Pelupa 3000g honey
Carbohydrate Puree 100 servings of instant gluten-free energy porridge - 11.68 €/1 kg
  35.04 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0018
5.0 6×
Watch Price/Availability
Penco Pelupa 1500g, honey
Carbohydrate Puree , energy value per 100g: 401 kcal - 15.09 €/1 kg
Amazing Deal 22.63 € Save 3.78 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen081
5.0 3×
Watch Price/Availability
Penco Fat Burner 90 capsules
Fat burner - carnitine, natural, 90 tablet(s) - 0.20 €/pcs
Amazing Deal 17.90 € Save 2 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen070
5.0 6×
Watch Price/Availability
Penco Pelupa 1500g, cocoa
Carbohydrate Puree , energy value per 100g: 401 kcal - 15.09 €/1 kg
Amazing Deal 22.63 € Save 3.78 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen080
4.1 24×
Watch Price/Availability
Penco Slim Effect 500ml lemon
Fat burner - complex, lemon flavour, volume of the package: 500 ml - 37.80 €/1 l
  18.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0038
4.5 18×
Watch Price/Availability
Penco Long Energy Snack 5pcs
Energy Bar - palm oil-free, 12 g protein, 56 g carbohydrates and 425 kcal calories per 100g, weight 50 g - 38 €/1 kg
  1.90 €
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0036
5.0 2×
Watch Price/Availability
Penco Long Energy Snack 50g, salted caramel
Energy Bar - palm oil-free, 12 g protein, 56 g carbohydrates and 425 kcal calories per 100g, weight 50 g - 38 €/1 kg
  1.90 €
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0116
4.4 8×
Watch Price/Availability
Penco X-RIDE 50tbl
Pre-Workout Supplement - - 0.24 €/tablet
  11.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTpen0029
4.5 16×
Watch Price/Availability
Penco BCAA Instant 330g grep
Amino Acids BCAA powder, 350g, grapefruit flavour - 66.36 €/1 kg
  21.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTpen0016
4.8 5×
Watch Price/Availability
Penco Athlete Daily caps 120 tbl
Vitamins - for athletes, for 60-120 days, with Echinacea purpurea, contains vitamins A, B6, C and D, folic acid, magnesium, iron, copper, zinc and selenium, 120 tablets per pack
  16.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTpen065
5.0 3×
Watch Price/Availability
Penco OMEGA-3 90 capsules
Omega 3 - 90 capsules, 180 mg EPA and 120 mg DHA per capsule, contains vitamin E, for adults
  10.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTpen082

Penco - articles

SamsungSamsung Galaxy A27 5G (RECENZIA): Vyzerá ako víťaz strednej triedy, realita je však zložitejšia Samsung Galaxy A27 5G patrí medzi telefóny, ktoré sa snažia ponúknuť vyváženú kombináciu funkcií, výkonu a príjemného používateľského zážitku. Zaujme najmä kvalitným AMOLED displejom, vydareným dizajnom a dlhou softvérovou podporou. Počas testovania sme však zaznamenali...