Dvojročná záruka teraz aj pre firmy Visa + AP+
Zobraziť katalóg

Xiaomi Redmi Note 11, recenzia

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZIA): Praktický a všestranný telefón

Recenzia

Aktualizované • Autor: Jiří V. Matýsek

Keď sme vlani mali možnosť otestovať predchodcu aktuálneho modelu Xiaomi Redmi Note 11, teda model Redmi Note 10, chválili sme. Bol to, a vlastne stále je, úprimný telefón, ktorý sa na nič nehrá. Ukážková nižšia stredná trieda, ktorá ešte viac stabilizovala pozíciu Xiaomi v tomto, hoci trochu preplnenom, segmente. Teraz je tu teda Redmi Note „jedenástka“. Telefón v mnohom podobný, v niektorých ohľadoch iný, ale stále spoľahlivá stredná trieda. Aspoň to tvrdia propagačné materiály. Alebo je to inak? Odpovieme v našej recenzii.

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Xiaomi Redmi Note 11 má na cestu k zákazníkovi všetko potrebné
 2. Xiaomi Redmi Note 11 dáva prednosť praktickosti pred páčivosťou
 3. Displej ponúkne 90 Hz obnovovaciu frekvenciu, mohol by byť ale lepší
 4. Pokiaľ naň nebudete mať prehnané nároky, je výkon Redmi Note 11 bezproblémový
 5. Xiaomi Redmi Note 11 má ideálny fotoaparát na dovolenku
 6. Batéria Xiaomi Redmi Note 11 vydrží naozaj dlho
 7. Ako sa Xiaomi Redmi Note 11 používa
 8. Xiaomi Redmi Note 11 vs. konkurencia
 9. Recenzia Xiaomi Redmi Note 11: hodnotenie
 10. Čo sme o Xiaomi Redmi Note 11 napísali skôr

Xiaomi Redmi Note 11 má na cestu k zákazníkovi všetko potrebné

Xiaomi Redmi Note 11 dorazil v základnej konfigurácii so 4 GB RAM a internou pamäťou 128 GB, v sivej farebnej úprave, ktorá sa predáva za prijateľných 209 €. Samotné balenie, teda jednoduchá biela škatuľka so snímkou telefónu, logom výrobcu a potrebnými údajmi, obsahuje okrem telefónu aj kľúčik na otvorenie „šuplíčku“ so SIM kartou, vcelku mohutnú 33 W nabíjačku a dobíjací/dátový USB-C/USB-A kábel. Xiaomi pribalilo aj priehľadný silikónový kryt a trochu čítania v podobe záručných podmienok, bezpečnostných informácií a Quick Start Guide.

Xiaomi Redmi Note 11, recenzia, balenie
Obsah balenia Xiaomi Redmi Note 11 neprekvapí. Je tam všetko, čo potrebujete.

Posledné menované by asi nebolo potrebné, samotné uvedenie telefónu do prevádzky je veľmi intuitívne a hladko ho zvládne aj používateľ technicky menej zdatný. Všetky výplne v škatuľke sú papierové, čo o niečo uľahčuje prípadnú likvidáciu. Plastová je iba fólia, ktorá chráni telefón samotný.

Xiaomi Redmi Note 11 dáva prednosť praktickosti pred páčivosťou

Oproti minuloročnému modelu Redmi Note 10 sú pri Xiaomi Redmi Note 11 viditeľné zmeny v dizajne. A treba povedať, že k lepšiemu. Je to krok k väčšej praktickosti telefónu. Predná strana je v podstate rovnaká – napokon, ony sú si tie Xiaomi dosť podobné ako vajcia vajcu – teda tenké rámčeky, mierne väčšia spodná brada, priestrel pre selfie kameru v strede hornej časti displeja.

Veľká zmena nastala na zadnej strane. Tá totiž nie je sklenená a lesklá, ale matná a plastová. Eliminuje sa tým problém, na ktorý som poukazoval naposledy, totiž fakt, že (ak teda nepoužívate puzdro), telefón pôsobí čoskoro zacapkane. Tu nie. Matný plastový chrbát možno prišiel o „punc luxusu“, dávajú ale na obdiv to, že toto je hlavne praktické zariadenie, ktoré všeličo vyrieši. Napokon, má aj certifikovanú odolnosť IP53, ktorá značí, že si telefón v pohode poradí napr. s dažďom. Je síce základ, ale lepšie ako nič, navyše ide o rovnakú hodnotu ako vlani. Výrazne menej tiež vystupuje modul fotoaparátu, na ktorom sa Redmi Note 10 trochu zbytočne hojdal, pokiaľ ste ho položili na vodorovnú plochu.

i Xiaomi Redmi Note 10 (RECENZIA): Nesľubuje, čo nedokáže splniť

Nový Xiaomi Redmi Note 11 tiež narovnal hrany, zrejme po vzore nastupujúceho trendu, ktorý nastolil predvlaňajší iPhone 12 a v ktorom pokračujú aj nové iPhony 13. Tým sa, spoločne s dobrým vyvážením, podarilo eliminovať ďalší problém spomínaný vlani – preč je nestabilita pri úchope, prístroj sa drží perfektne, nekĺže, úchop je stabilný a dobre padne do ruky. Všetky ovládacie prvky (bočné tlačidlo kombinované s rýchlou čítačkou odtlačkov prstov a tlačidlo na zoslabenie a zosilnenie zvuku) sú pohromade na pravej hrane telefónu a spoľahlivo dostupné a po ruke. Toto umiestnenie už si Xiaomi vyskúšala pri minuloročnom modeli.

Xiaomi Redmi Note 11, recenzia, dizajn Xiaomi Redmi Note 11, recenzia, dizajn
Dizajnovo dáva telefón jasne najavo, že sa jedná o kúsok, ktorý nechce oslňovať. Dôležitá je funkčnosť.

Displej ponúkne 90 Hz obnovovaciu frekvenciu, mohol by byť ale lepší

Minuloročný model osadila spoločnosť Xiaomi Super AMOLED displejom. Tento rok je to „iba“ AMOLED – a je to poznať. Nie, že by bolo čokoľvek zle, ale nadšenie, ktoré zobrazovací panel Redmi Note 10 vyvolával, sa v tomto prípade nedostavuje. Rozlíšenie 2 400 × 1 080 px, hustota 409 obrazových bodov aj uhlopriečka 6,43" sú parametre na chlp rovnaké, napriek tomu obraz na displeji pôsobí o niečo fádnejšie. Snáď je to dané veľmi miernym zafarbením do žlta, ktoré úplne nemizne ani pri maximálnom jase, ktorý dokáže pekne bodnúť do oka. Samotné vykreslenie objektov na displeji je bezproblémové, farby sýte, hrany ikoniek ostré.

Svoje robí aj možnosť nastaviť 90 Hz obnovovaciu frekvenciu: Ten skok medzi defaultne nastavenými 60 Hz (ktoré mal minuloročný model) a vyššou úrovňou je jasne viditeľný a rozhodne vyššiu obnovovaciu frekvenciu odporúčam. Zas taký žrút batérie to nie je a obraz to kvalitatívne dosť posunie. K dispozícii je aj tmavý režim s automatickou možnosťou časovania a tiež čítací režim obmedzujúci emisiu modrého svetla. Aj jeho spúšťanie je možné automatizovať a nastaviť na konkrétny čas. Praktické.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 11, screenshot Recenzia Xiaomi Redmi Note 11, screenshot Recenzia Xiaomi Redmi Note 11, screenshot
Xiaomi Redmi Note 11 stojí na operačnom systéme Android 11

Pokiaľ naň nebudete mať prehnané nároky, je výkon Redmi Note 11 bezproblémový

Výkonnostne je Xiaomi Redmi Note 11 ukážková stredná trieda. Čiže ani šampión, ani telefón, ktorý bude svojich používateľov ubíjať svojou pomalosťou. Srdcom prístroja je chipset Qualcomm Snapdragon 680 4G (osemjadro, 4x2.4 GHz Kryo 265 Gold & 4x1.9 GHz Kryo 265 Silver), ktorý funguje v spolupráci so 4 GB RAM, už je možné ešte o 2 GB navýšiť na úkor používateľskej pamäte. Tej dostanete v základe 128 GB, systém a predinštalované aplikácie si niečo odhryznú, a na štarte je tak reálne k dispozícii nejakých 90 GB.

Výkon je pre bežné a nijako náročné použitie bez problémov. Telefón sa pri prechádzaní používateľského prostredia, scrollovaní sociálnymi sieťami, komunikácii nijako nezasekáva a všetko sa hýbe tak, ako má. To isté platí pre oddychové casual hry, tu už ale treba počítať s tým, že sa telefón začne trochu zahrievať. S prekvapivou gráciou si hardvér poradil so závodnou klasikou Asphalt 9. Plynulosť aj reakcia ovládania je na jednotku, systém však ubral na kvalite a hrany objektov už pôsobia trochu kostrbato. Inak som, čo sa výkonu týka, nenarazil na akýkoľvek zásadnejší problém. Redmi Note 11 je už z princípu telefón, ktorý nie je určený na nejaké náročné využitie, profesionálny gaming či používanie náročného softvéru. Ak vyjdete v tomto ohľade telefónu v ústrety, odmení sa vám bezproblémovým chodom.

i Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (VŠETKO, ČO VIEME)

Xiaomi Redmi Note 11 má ideálny fotoaparát na dovolenku

Fotoaparát zostal papierovo takmer rovnaký ako vlani. Najpodstatnejšou zmenou je 50 Mpx na hlavnom snímači (oproti 48 Mpx minule). Zostavu dopĺňa 8 Mpx ultaširoký snímač s uhlom záberu 118°, 2 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový senzor. Teda štvorica očakávateľná, hojne využívaná, hoci možno už trochu okukaná.

Očakávateľné sú aj výsledky. Redmi Note 11 má vlastne niečo, čo by sa s trochu nadsádzky dalo označiť ako „dovolenkový fotoaparát“: Ak je jasný deň s množstvom slnka, fotky sú skvelé, kontrastné, so sýtymi farbami aj detailmi. Ak sa zhoršia svetelné podmienky, kvalita klesá, ale nijako priepastne. Výsledné fotky sú jednoducho dobré, na zachytenie momentiek ideálne.

Xiaomi Redmi Note 11, recenzia, fotoaparát
Fotoaparát potrebuje dobré svetelné podmienky. Potom fotí veľmi dobre.

Príjemne ma prekvapilo makro, ktoré, napriek svojim 2 Mpx zvládne veľmi slušné fotky, ale je to skôr záležitosť na príležitostné hranie. Škoda len, že sa k nemu treba preklikať trochu zložito. Nie je totiž vo zvyčajnej lište fotografických módov, ani v sekcii Viac na rovnakej lište, kde sa okrem iného skrýva napríklad nočný režim so skôr priemernými, až podpriemernými výsledkami, ale skrýva sa medzi ďalším nastavením a efektmi. Medzi ďalšími fotografickými režimami nájdeme voľby Portrét, Video a PRO, režim, ktorý umožní hlbšie nastavenie snímok. K dispozícii je aj slušné skenovanie dokumentov, panoráma, zrýchlené a spomalené video a 50 Mpx režim.

i Realme 9 Pro (RECENZIA): výborný displej, dlhá výdrž aj solídny výkon

Zoom je pochopiteľne iba digitálny a jeho výsledky sú skôr priemerné. Na vyššie ako dvojnásobné priblíženie použiteľné iba s kompromismi. Video je možné natáčať so 750p alebo 1080p a výsledky opäť závisia od svetelných podmienok. Stabilizácia obrazu je podľa očakávania iba elektronická. Funguje spoľahlivo a chválim aj presné automatické preostrovanie. Softvér fotoaparátu Xiaomi Redmi Note 11 snímanú scénu vyhodnocuje dobre, presne odhadne, čo je (pravdepodobne) to kľúčové v zábere.

Xiaomi Redmi Note 11 - ukážkové snímky

Recenzia Xiaomi Redmi Note 11 galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 11 galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 11 galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 11 galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 11, galéria Recenzia Xiaomi Redmi Note 11 galéria

Batéria Xiaomi Redmi Note 11 vydrží naozaj dlho

Výdrž batérie je dnes pri mobilných telefónoch jedným z najzásadnejších parametrov. V tomto ohľade Redmi Note 11 za svojim predchodcom nezaostáva. Batéria s kapacitou 5 000 mAh vydrží pri bežnom používaní skutočne veľmi dlho. Nenáročné používanie, t. j. prehliadanie internetu, telefonáty, instant messaging, príležitostné fotenie, nejaké to video na YouTube či počúvanie hudby zo streamovacích služieb, vyčerpáva batériu telefónu len veľmi pozvoľna. Bez problémov sa dostanete na deň a pol až dva používanie. Bez problémov ale zvládnete aj dlhší čas, napr. cez víkendy či inokedy, kedy po telefóne zas tak veľmi často nesiahate.

A keď potom raz energia skutočne dôjde, je tu 33 W rýchle nabíjanie. Táto hodnota je už dnes skôr štandardom, ktorý je očakávateľný, a ak by chýbal, bola by to celkom veľká rana pri hodnotení celého telefónu. Avšak, je tu a vy vďaka nemu dobijete telefón z 0 na 100 % za plus mínus hodinu. Čo je rozhodne dobrý výkon a slušný posun. Vlani bola na plné nabitie potrebná hodina a štvrť.

i Recenzia Google Pixel 6: viac než len úchvatný fotoaparát?

Ako sa Xiaomi Redmi Note 11 používa

Pokiaľ nečakáte zázraky, čo sa týka hardvérového výkonu, budete so Xiaomi Redmi Note 11 úplne spokojní. Spoľahlivý hardvér ide ruka v ruke s operačným systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 13. Všetko je perfektne odladené a šliape ako príslovečné hodinky. Používateľ Xiaomi bude doma okamžite, prichádzajúci majitelia ostatných značiek sa v používateľskom prostredí zorientujú čoskoro.

Len by som mal jednu poznámku, čo sa týka softvéru: V Xiaomi Redmi Note 11 totiž nájdeme už celý rad aplikácií predinštalovaných. Niektoré sú užitočné (napr. Spotify, Netflix, Facebook, TikTok či Booking.com) a skôr alebo neskôr by ste ich možno rovnako inštalovali. Iné ale môžu byť navyše, ako Amazon alebo AliExpress. „Straší“ tu tiež pomerne dosť hier. Našťastie idú bez problémov odinštalovať.

Xiaomi sa stále drží klasického 3,5 mm jack konektora na slúchadlá. V prípade Redmi Note tak poteší prítomnosť NFC pre platby telefónom, bohužiaľ ale nezostalo miesto na podporu moderných 5G sietí. Ale to už by sme asi chceli od nižšej strednej triedy veľa.

Recenzia, dizajn
Selfie kamera ponúkne počas dobrých podmienok obstojné výsledky, reproduktory sú celkom prekvapivo stereo.

Xiaomi Redmi Note 11 vs. konkurencia

V nižšej strednej triede je trochu tesno, v podstate každý z významných výrobcov sa v tejto obľúbenej kategórii snaží nejakým spôsobom zapustiť korene a nový Xiaomi Redmi Note 11 má okolo seba celý rad konkurentov. Je tu napr. ťažká váha v podobe skvele hodnoteného Realme 8. Ten je o 30 eur drahší, ponúkne ale 6 GB RAM a papierovo lepší fotoaparát.

Parametrovo priamou konkurenciou pre Xiaomi Redmi Note 11 je Samsung Galaxy A22, ktorý ľahko stráca v oblasti fotoaparátu (hlavný snímač má 48 Mpx), na druhú stranu môže ale výrazne lákať podporou 5G sietí. Redmi Note 11 tak láka predovšetkým na nižšiu cenu oproti konkurencii. Na druhú stranu pre niektorých používateľov môže byť neprítomnosť 5G alebo o stupienok horší výkon v tomto prípade zásadný a budú si ochotní priplatiť. Pokiaľ ale hľadáte výborný telefón so skvelým pomerom ceny a výkonu, hoci za cenu drobných ústupkov, v prípade nového Redmi Note 11 vedľa nesiahnete.

Recenzia Xiaomi Redmi Note 11: hodnotenie

Xiaomi Redmi Note 11; recenzia

Xiaomi Redmi Note 11

Mobily

Xiaomi ukazuje, ako sa má robiť nižšia trieda. Redmi Note 11 je praktický telefón, ktorý to, čo sľubuje, robí dobre. Ideo cenovo dostupný prístroj so spoľahlivým hardvérom a dizajnom, ktorý nad prvoplánovým oslňovaním dáva prednosť praktickosti. A to, že je to priznaný „plasťáčik“ v tomto prípade vôbec nevadí.

Klady

 • Striedmy dizajn
 • Bez lesklého chrbta
 • Výdrž batérie
 • Prekvapivo slušné makro
 • NFC
 • 3,5 mm jack na slúchadlá

Zápory

 • Fotoaparát potrebuje dobré svetelné podmienky
 • Displej by mohol byť lepší
 • Pri väčšom zaťažení sa zahrieva
i Mohlo by vás zaujímať

Konečný verdikt pri hodnotení nového Xiaomi Redmi Note 11 je celkom jasný. Xiaomi dobre robí to, čo vie a s novým prírastkom série Redmi rozhodne neriskuje. Ako takmer modelovému zástupcovi nižšej strednej triedy s veľmi priaznivou cenou a lákavou výbavou sa mu dá len ťažko čokoľvek vytknúť. A porovnávať ju s ďalšími, drahšími, telefónmi, by bolo krátkozraké a najmä nefér. Vo svojej triede Xiomi Redmi Note 11 v každom prípade obstojí.

Čo sme o Xiaomi Redmi Note 11 písali skôr

Čínsky gigant Xiaomi sa vracia so svojím populárnym subbrandom Redmi a na európske trhy pomaly vstupuje čerstvý a očakávaný rad Xiaomi Redmi Note 11. Xiaomi opäť mieri do strednej triedy, kde sa tak dobre zabývalo, a ohlásené sú hneď štyri nové modely: základná Redmi Note 11, máličko odlišná verzia Redmi Note 11S a konečne vrchol celého radu, Redmi Note 11 Pro, ktorý je navyše k dispozícii aj v 5G variante. Dobrou správou je, že všetky modely dorazia aj na slovenský trh. Prichádzať však budú postupne. Poďme si ich predstaviť.

Xiaomi Redmi Note 11

Xiaomi Redmi Note 11 – OBSAH

 1. Rad Xiaomi Redmi Note 11 vsádza na príjemnú cenu a prekvapivú výbavu
 2. Xiaomi Redmi Note 11: základ, ktorý nesklame
 3. Redmi Note 11S vylepšuje fotoaparát a pridáva väčšiu pamäť RAM
 4. Redmi Note 11 Pro/Pro 5G je stredná trieda pre náročných
 5. Rad Xiaomi Redmi Note 11 v porovnaní
 6. Xiaomi Redmi Note 11: cena a dostupnosť

Rad Xiaomi Redmi Note 11 vsádza na príjemnú cenu a prekvapivú výbavu

Rad Xiaomi Redmi Note 11 je ďalším vývojovým krokom toho, v čom je spoločnosť Xiaomi dlhodobo silná. Opäť nám tak predstavuje telefóny s prístupnou cenou a výbavou, ktorá v cenovej hladine telefónov okolo 400 € pôsobí skutočne lákavo. Skvelý pomer ceny a kvality je v istom ohľade už trochu otrepané marketingové klišé. V prípade Xiaomi je to však holý fakt a asi tým najpádnejším popisom reality.

Xiaomi Redmi Note 11: základ, ktorý nesklame

Zo štvorice modelov si najskôr predstavíme základný model Xiaomi Redmi Note 11. Ten je krásnou ukážkou toho, čo Xiaomi dokáže dokonale. Do telefónu, ktorého cena sa bude pohybovať okolo 200 €, totiž dokázal dostať výbavu, ktorá v žiadnom prípade nesklame. Teda aspoň v oblasti telefónov strednej triedy, ktoré sú určené pre používateľov, už nepotrebujú množstvo technologických vymožeností, ale chcú hlavne spoľahlivé zariadenia s dobrým výkonom.

Už v predchádzajúcom rade Redmi Note 10 spoločnosť Xiaomi ukázala, že je schopná svoje telefóny vybaviť naozaj dobrými displejmi, na ktoré je radosť pozerať – jasne to dokázala už pri minuloročnom modeli Redmi Note 10 – a v tomto prípade to zrejme nebude inak, hoci parametrovo si displej trochu pohoršil. Oproti predchádzajúcej verzii ide iba o AMOLED (nie Super AMOLED). Zobrazovací panel má zhodnú uhlopriečku 6,43", jemnosť je však iba 409 ppi. Poteší však obnovovacia frekvencia 90 Hz.

i

Xiaomi Redmi Note 10 (RECENZIA): Nesľubuje, čo nedokáže splniť

Veľmi potešujúce je fakt, že telefón má stupeň krytia certifikovaný na úroveň IP53, teda ochranu voči prachu a striekajúcej vode, a to v tejto cenovej hladine rozhodne nie je štandard, rovnako tak ako NFC. Redmi Note 11 tak umožňuje platby mobilom, čo je určite jedným z jeho veľkých lákadiel.

Xiaomi Redmi Note 11
Xiaomi Redmi Note 11 spája zaujímavú výbavu s priaznivou cenou.

Čo sa hardvéru týka, spoľahnúť sa môžeme síce len na 4 GB pamäte RAM, v súhre s ňou ale bude pracovať procesor Qualcomm Snapdragon 680, ktorý je na bežné používanie dostatočný. Výkonnostne je na tom teda novinka podobne ako predchodca, Redmi Note 10. Na používateľské dáta je pripravených 128 GB, potešujúca je možnosť použitia pamäťovej karty. Xiaomi Redmi Note 11 beží na operačnom systéme Android 11 s nadstavbou MIUI 13. O zásobu energie sa stará batéria s veľmi príjemnou kapacitou 5 000 mAh s rýchlym 33 W nabíjaním.

Fotografická výbava Redmi Note 11 sa skladá z hlavného snímača s rozlíšením 50 Mpx a automatickým ostrením. Doplní ho 8 Mpx ultraširoký snímač a 2 Mpx makro a snímač hĺbky ostrosti s rovnakým rozlíšením. Až na mierne väčšie rozlíšenie hlavného snímača dostávame do rúk prakticky totožnú zostavu fotoaparátov. Či spoločnosť Xiaomi vylepšila fotografický softvér, a teda aj aspoň čiastočne odstránila neduhy predchádzajúceho modelu (mizerné výsledky v noci a pri horšom osvetlení), sa ešte len uvidí. Na selfie snímky je pripravených 13 Mpx. O zabezpečenie sa stará rýchla čítačka odtlačkov prstov umiestnená v bočnom tlačidle. Milovníkov počúvania hudby určite potešia stereo reproduktory, ale aj vstup na slúchadlá.

Nie je bez zaujímavosti, že Redmi Note 11 je vo všetkých rozmeroch o necelý milimeter menší (159,9 × 73,9 × 8,1 mm) ako Note 10. Inak je mierne zaguľatený vzhľad prakticky totožný, snáď len fotomodul na zadnej strane zaberá menej priestoru. Batéria je rovnaká, rovnako tak aj stereo reproduktory. Čo je inak? Papierovo sľubnejší procesor aj fotoaparát, prítomnosť NFC a AMOLED, nie Super AMOLED displej. Pribudla však obnovovacia frekvencia 90 Hz.

i

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW): návrat kráľa Androidov?

Redmi Note 11S vylepšuje fotoaparát a pridáva väčšiu pamäť RAM

Model s písmenom S v názve sa od základného modelu líši iba v drobnostiach. A paradoxné je, že niekde stráca – napr. s chipsetom Mediatok Helio G96, ktorý je vyrobený 12nm technológiou. Inde naopak získava a klasickú verziu Redmi Note 11 dokonca prekonáva.

Xiaomi Redmi 11S
Xiaomi Redmi 11S láka predovšetkým na 108 Mpx fotoaparát.

Výrazný rozdiel je vo vyššej pamäti RAM, ktorá je v základe 6 GB (so 64 alebo 128 GB pamäte), k dispozícii je ale aj konfigurácia s 8 GB RAM (so 128 GB). Papierovo kvalitnejší je aj fotoaparát, hlavný snímač dostal do vienka 108 Mpx. Zostávajúce snímače, teda 8 Mpx ultraširoký, 2 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový senzor, zostávajú rovnaké. K drobnému posunu k lepšiemu došlo v oblasti selfie kamery. Tá, ukrytá do vcelku nenápadného priestrelu v displeji, má rozlíšenie 16 Mpx.

Na svojom mieste je aj odolnosť certifikovaná na IP53, AMOLED displej s uhlopriečkou 6,43", čítačka odtlačkov prstov umiestnená v bočnom tlačidle aj batéria s kapacitou 5 000 mAh a rýchlym 33 W nabíjaním. A na milimeter sú zhodné aj rozmery a ďalšia výbava, vrátane slúchadlového konektora alebo NFC.

i

Xiaomi 12 a 12 Pro (PREVIEW): nový čipset, skvelé fotoaparáty a bleskové nabíjanie

Redmi Note 11 Pro/Pro 5G je stredná trieda pre náročných

Vrcholný model celého radu, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, zaobstaráte ako s podporou 5G sietí, tak aj bez nej. Odrazí sa to v rozdielnom chipsete, oba sú však výkonovo porovnateľné. V prvom prípade, teda bez 5G, je telefón osadený chipsetom Mediatok Helio G96, 5G variant ponúkne Snapdragon 695 5G. Inak si sú oba varianty podobné ako vajce vajcu a v porovnaní so základným modelom vylepšujú najmä konfiguráciu pamäte a hlavný fotoaparát. Vizuálne len ťažko zaprú inšpiráciu poslednými iPhonmi, prejavilo sa to najmä vo výraznejších bočných hranách.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Xiaomi Redmi Note 11 Pro sa vizuálne čiastočne inšpiruje v nových iPhonoch.

V porovnaní so základným modelom Redmi Note 11 a 11S telefóny Redmi Note 11 Pro a Pro+ povyrástli, displej má teraz uhlopriečku 6,68" s rozlíšením 2 400 × 1 080 pixelov a Super AMOLED panelom. Ochranu poskytuje displeju Corning Gorilla Glass 5. Aj tu je stupeň ochrany certifikovaný na úroveň IP53, teda ochrana voči prachu a striekajúcej vode. Telefóny budú k dispozícii v troch pamäťových konfiguráciách:

 • 6 GB RAM + 64 GB vnútornej pamäte
 • 6 GB RAM + 128 GB vnútornej pamäte
 • 8 GB RAM + 128 GB vnútornej pamäte

Papierovo je výrazne lepší hlavný fotoaparát, ponúkne veľmi solídnych 108 Mpx. Sekunduje mu 8 Mpx ultraširoký snímač a 2 Mpx makro snímač. Model bez podpory 5G dostal navyše ešte hĺbkový senzor, ktorý sa v 5G variante nenachádza.

V zhode so základným modelom sa aj pri Redmi Note 11 Pro/Pro 5G dočkáme batérie s kapacitou 5 000 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie, tentoraz ale 67 W – a to už je solídny blesk. Pri sledovaní filmov a počúvaní hudby sa budú hodiť stereo reproduktory. Na zahodenie rozhodne nie je ani NFC alebo 3,5 mm jack na slúchadlá.

Rad Xiaomi Redmi Note 11 v porovnaní

V tabuľke nižšie si môžete porovnať dôležité parametre jednotlivých modelov nového radu.

Parametre/Model Xiaomi Redmi Note 11 Xiaomi Redmi Note 11S Xiaomi Redmi Note 11 Pro Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Displej 6,43" (20 : 9) 6,43" (20 : 9) 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 399 ppi 2 400 × 1 080 px, 399 ppi 2 400 × 1 080 px, 395 ppi 2 400 × 1 080 px, 395 ppi
AMOLED AMOLED Super AMOLED Super AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps hlavný: 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps hlavný: 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps hlavný: 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps
ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps
makro: 2 Mpx, f/2,4 makro: 2 Mpx, f/2,4 makro: 2 Mpx, f/2,4 makro: 2 Mpx, f/2,4
hĺbkový snímač: 2 Mpx hĺbkový snímač: 2 Mpx hĺbkový snímač: 2 Mpx
Predný
fotoaparát
13 Mpx, f/2,4,
Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,0,
Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,0,
Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 680,
8jadrový
Mediatok Helio G96 Mediatok Helio G96,
8-jadrový
Qualcomm Snapdragon 695 5G, 8jadrový
GPU Adreno 610 Mali-G57 MC2 Mali-G57 MC2 Adreno 619
RAM 4/6 GB 6/8 GB 6/8 GB 6/8 GB
Interné
úložisko
64/128 GB, microSD 64/128 GB, microSD 64/128 GB, microSD až 512 GB 64/128 GB, microSD až 512 GB
Operačný
systém
Android 11 Android 11 Android 11 Android 11
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 33 W/- rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 33 W/- rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 67 W/- rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 67 W/-
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia odolný voči prachu
a striekajúcej vode
odolný voči prachu
a striekajúcej vode
odolný voči prachu
a striekajúcej vode
odolný voči prachu
a striekajúcej vode
Audio stereo stereo stereo stereo
Rozmery 159,9 × 73,9 × 8,1 mm 159,9 × 73,9 × 8,1 mm 164,2 × 76,1 × 8,1 mm 164,2 × 76,1 × 8,1 mm
Hmotnosť 179 g 179 g 202 g 202 g
Cena 160 €* 320 €* 370 €* 290 €*
*Ceny sú odhadované.

Xiaomi Redmi Note 11: cena a dostupnosť

Celý rad Xiaomi Redmi Note 11 bol predstavený 26. januára (na video z predstavenia sa môžete pozrieť nižšie) a jednotlivé modely postupne vstúpia na európske trhy, ten slovenský nevynímajúc. Od 9. februára je vo svete k dispozícii základný variant Xiaomi Redmi Note 11, na vstup na náš trh ešte čakáme. Na vydanie zostávajúcich telefónov, teda Redmi Note 11S, Redmi Note 11 Pro a Redmi Note 11 Pro 5G, sa zatiaľ čaká, ale predpokladá sa, že to Xiaomi stihne do konca februára.

Predstavenie Xiaomi Redmi 11

Nový rad telefónov bol predstavený 26. januára. Nižšie sa môžete pozrieť na záznam z eventu vysielaného do celého sveta.

i Mohlo by vás zaujímať

Rad Xiaomi Redmi Note 11 je najnovším prírastkom do rodiny mobilných telefónov Xiaomi. A je presne taký, ako by sme mohli od tohto kráľa strednej triedy očakávať: vizuálne podarený, technicky vybavený a hlavne za prístupnú cenu.

Xiaomi Redmi Note 11 Mobilné telefóny
Vytlačiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií