Ako sušiť bielizeň v sušičke (TIPY A TRIKY)

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Sušenie v sušičke prádla má mnoho výhod, a preto nie je divu, že obľuba a nenahraditeľnosť sušičiek rastie. Nie je však na škodu poznať pár pravidiel, aby sme predišli zrážaniu bielizne v sušičke alebo ju nechtiac inak poškodili. A práve preto je tu náš článok, ktorý vám povie všetko o tom, ako používať sušičku prádla a ako sušiť prádlo v sušičke, aby sme ho nezničili a aby sme tento skvelý spotrebič mohli využiť naplno.

Ako sušiť prádlo v sušičke

Ako sušiť prádlo v sušičke – OBSAH

 1. Ako funguje sušička bielizne
 2. Čo môžem sušiť v sušičke bielizne?
 3. Čo nedávať do sušičky?
 4. Sušenie bielizne v sušičke – rady a tipy
 5. Aviváž a sušička prádla – prečo nepoužívať aviváž do sušičky
 6. Moderná sušička prádla alebo Ako sušiť prádlo v sušičke bez obáv
 7. Ako na čistenie sušičky
 8. Prečo si sušičku prádla kúpiť
 9. Sušička bielizne a recenzie

Ako funguje sušička bielizne

Sušenie bielizne na sušiaku v byte nie je veľmi praktické. Sušiaky zaberajú miesto, môže dôjsť k tvorbe či nárastu plesní, nemôžete prať viac várok bielizne naraz, pretože to nemáte kde sušiť. Naproti tomu sušička bielizne vám ušetrí veľa miesta v byte, zbaví vás žehlenia, bielizeň krásne navonia, nadýcha a zbaví chlpov a hrudiek. A vlastne, ako funguje sušička prádla?

Sušička prádla funguje v zásade na princípe vysúšania horúcim alebo teplým vzduchom a následným schladením. Sušička nasaje vzduch a ohreje ho na zvolenú teplotu. Teplým alebo horúcim vzduchom z bielizne odstraňuje vlhkosť. Na konci sušenia vyfúka sušička bielizeň studeným vzduchom, ktorý zabezpečí, že pokrčené prádlo zo sušičky bude minulosťou. Prebytočnú kvapalinu vznikajúcu počas sušenia odvádza sušička prádla preč z bubna. A podľa spôsobu, akým odvádza prebytočnú vlhkosť (kondenzát), rozlišujeme základné typy sušičiek: ventilačné a kondenzačné.

 • Ventilačná sušička odvádza paru z prístroja preč z miestnosti (z budovy). Na jej prevádzku je nutné stavebnou úpravou zaistiť odvod. Preto tiež nie je ventilačná sušička u nás veľmi rozšírená, a to aj napriek tomu, že má nízku obstarávaciu cenu a pomerne nízku spotrebu.
 • Kondenzačná sušička bielizeň suší horúcim vzduchom, ktorý sa vo vnútri sušičky opäť ochladí a skondenzovaná voda z bielizne je odvádzaná rovno do odpadu alebo do nádobky na kondenzát. Kondenzačná sušička s vykurovacím telesom funguje na princípe teplého a studeného okruhu a na ochladenie kondenzátora využíva chladný vzduch z okolia sušičky. Nevyužíva zvyškové teplo a je energeticky náročnejšia. Naproti tomu kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom majú iba jeden uzavretý okruh. Horúci vzduch nie je ochladzovaný vzduchom z miestnosti, ale chladivom vo výparníku. Kondenzačná sušička využíva zvyškové teplo, a preto je energeticky úspornejšia. Vďaka nižšej teplote vzduchu vháňaného do bubna umožňuje sušička s tepelným čerpadlom šetrnejšie sušenie jemných textílií. V niektorých sušičkách tak môžete sušiť aj vlnu či hodváb.
 
Ako sušiť prádlo v sušičke
Koniec nevzhľadným sušiakom a kopiacej sa hromade bielizne čakajúcej na vyžehlenie! Sušička prádla vám uvoľní miesto v byte a výrazne uľahčí žehlenie.

Čo môžem sušiť v sušičke bielizne?

Aké oblečenie môžete sušiť v sušičke veľmi záleží predovšetkým od schopností a technológii sušičky samotnej. Dnešné moderné sušičky sú tak šetrné, že v nich môžete bez obáv sušiť aj tie najjemnejšie a najchúlostivejšie kusy oblečenia. Avšak pokiaľ vaša sušička prádla nie je vybavená programami na veľmi jemnú či inak chúlostivú bielizeň, vkladajte do spotrebiča len také oblečenie, ktoré je na sušenie v sušičke vhodné. Čo nesušiť v sušičke, zistíte podľa toho, že sa na oblečení vyskytuje značka nesušiť v sušičke. A čo jednotlivé symboly na cedulkách oblečenia znamenajú?

Symboly na cedulkách oblečenia
Kruh vo štvorci predstavuje symbol na sušenie prádla v sušičke. Ak je tento symbol preškrtnutý, výrobca neodporúča sušenie v sušičke daného odevu. Jedna bodka vo štvorci znamená, že odev možno sušiť len pri nízkej teplote. Dve bodky vo štvorci dovoľujú sušenie bielizne pri normálnom sušiacom programe.

Realita je taká, že ak sa budete striktne riadiť symbolmi na ceduľkách odevov zistíte, že do sušičky nemôžete dať takmer nič. Inak riskujete zrážanie bielizne v sušičke, skrivenie zipsov, zničenie jemných a hodvábnych látok, stratu pružnosti pri elastickej bielizni. Ak váhate, držte sa jedného pravidla – odevy, ktoré periete v práčke, môžete dať aj do sušičky. Avšak zvoľte vždy kratší a šetrnejší program s čo najnižšou teplotou. V prípade potreby môžete potom sušenie zopakovať alebo nechať odevy doschnúť na ramienku.

Čo nedávať do sušičky?

Pri sušičke bielizne sa rozhodne oplatí dôkladne preštudovať manuál, kde výrobca podrobne uvádza, aké druhy oblečenia v danom modeli sušičky môžete sušiť a aké nie, prípadne čo nesmie do sušičky v žiadnom prípade prísť. Medzi sušičkami a ich schopnosťami je totiž značný rozdiel. Podstatnú úlohu pri sušení bielizne zohráva aj teplota v sušičke, ktorá býva na rôzne materiály odlišná.

A aké oblečenie nedávať do sušičky? Ak to vaša sušička prádla vyložene neumožňuje, mali by ste byť obozretní a opatrní pri týchto materiáloch:

 • Elastická bielizeň – vysoká teplota elastickej bielizni škodí. Vlákna sa pri vyššej teplote poškodzujú a bielizeň sa môže zraziť alebo stratiť svoj tvar a pružnosť.
 • Je známe, že sušička prádla zráža oblečenie z vlny, hodvábu či čipky, a ani vysoká teplota týmto materiálom nesvedčí. Pokiaľ dáte vlnený sveter alebo hodvábnu blúzku sušiť pri vysokej teplote, z bubna vytiahnete o poznanie menšiu veľkosť odevu. Čipka sa navyše môže nielen zraziť, ale aj potrhať.
 • Oblečenie s nažehľovacími obrázkami by sa mohlo pri vyšších teplotách v sušičke nenávratne poškodiť. Nažehľovací obrázok môže popraskať, potrhať sa alebo sa odlúpnuť.
 • Do sušičky nedávajte bielizeň, ktorá obsahuje gumové časti, rovnako tak aj topánky s lepenými podrážkami, ktoré sa môžu pôsobením horúceho vzduchu rozlepiť.
 • Do sušičky tiež nepatrí oblečenie s plastovými zipsami, ktoré sa môžu skrútiť. Podobne ako podprsenky s výplňou, ktoré sa môžu zdeformovať.
 • Vyvarujte sa sušeniu čohokoľvek, čo môže na sebe obsahovať akýkoľvek druh horľaviny, ako napr. uteráky znečistené lakom na vlasy.
 • V sušičke na bielizeň by sa nemali sušiť tkaniny so sklenenými vláknami, ktoré sa niekedy môžu vyskytovať napríklad pri záclonách.
Sušenie prádla v sušičke
Čo nepatrí do sušičky? Vysokým teplotám nevystavujte oblečenie z hodvábu, vlny a čipky. Obozretní buďte tiež pri sušení elastického oblečenia a odevov s potlačami či rôznymi ozdobami.

Sušenie bielizne v sušičke – rady a tipy

Máme pre vás niekoľko rád, ktoré je dobré dodržiavať, aby sa vaša bielizeň pri sušení v sušičke nezničila. Správny postup, ako sušiť prádlo v sušičke, začína už v práčke.

 1. Pri praní bielizne to nepreháňajte s množstvom pracieho prášku. Prací prášok, ktorý v bielizni ostane, sa uvoľňuje pri sušení a môže na bielizni zanechať škvrny.
 2. Pred sušením bielizeň poriadne vyžmýkajte v práčke.
 3. Dodržujte kapacitu sušičky. Pokiaľ ju naplníte viac ako je odporúčané, bielizeň môže zostať aj po sušení vlhká. Navyše bude viac pokrčená, pretože nebude mať v bubne dostatok priestoru.
 4. Oblečenie s potlačami, flitrami, perličkami a ďalšími rôznymi ozdobami otočte naruby, než ho vložíte do sušičky.
 5. Zipsy a gombíky zapnite, aby ste ochránili ako oblečenie, tak bubon sušičky. Oblečenie, ktoré má plastové zipsy sušte v sušičke iba na tú najnižšiu teplotu. Plastový zips by sa mohol teplom zvlniť.
 6. Topánky sušte v špeciálnych košoch, ktoré ich ochránia.
 7. Jemnú a mini spodnú bielizeň (tangá) či podprsenky vložte pred sušením vždy do špeciálnych ochranných vreciek.
 8. Ak chcete čistú bielizeň iba zbaviť chlpov z vašich domácich maznáčikov, stačí použiť program Refresh, ktorý bielizeň len vyfúka a nepoužíva pri tom vysokú teplotu.
 9. Pred vložením do sušičky vyberte z odevov všetky predmety, ktoré by sa mohli v bubne vznietiť – zapaľovače, zápalky.
 10. Príliš objemná bielizeň ako spacie vaky, vankúše, prikrývky sušte v sušičke iba ak to výrobca vyložene povoľuje a sušička prádla má na tieto objemné kusy textílií špeciálny program.
 11. Pravidelne čistite filtre sušičky, ktoré zachytávajú chlpy, hrudky a prach.

Ako triediť prádlo do sušičky

Všeobecne platí, že do sušičky vkladáte rovnaký druh bielizne, ktorý spoločne periete v rámci jednej várky. Dôležitý je následne zvolený sušiaci program, ktorý je nutné prispôsobiť konkrétnym typom tkanín a materiálov.

Ako sušiť topánky v sušičke

Sušenie topánok v sušičke niekto úplne zatracuje, iní si to pochvaľujú. Áno, topánky možno sušiť v sušičke, ale je odporúčané sušiť ich usadené v špeciálnom koši a ak sú lepené, tak iba pri nízkej teplote. Sušiť topánky v sušičke len tak na voľno bez špeciálneho koša do sušičky môže byť riziko ako pre bubon, tak pre topánky samotné. Pokiaľ sú topánky lepené a vy ich vystavíte vysokej teplote, môžu sa jednoducho rozlepiť.

Držiak na sušenie topánok BEKO DH 8644 CSDRX Koš na sušenie topánok Electrolux E4YHRACK01
Na sušenie topánok v sušičke prádla používajte špeciálny koš na topánky, ktorý môžete využiť okrem iného aj na sušenie plyšových hračiek či podprsenky s kosticami.

Sušenie perovej bundy v sušičke

Sušička prádla je na sušenie páperovej bundy či perovej vesty skvelá. Vlastne ak si chcete doma vyprať bundu z pravého peria, mali by ste doma mať aj sušičku. V opačnom prípade je lepšie perovú bundu odniesť do čistiarne. Pokiaľ ju totiž po vypraní budete sušiť na sušiaku alebo na kúrení, perie zostane pokrčené na jednom mieste a o perovku ste prišli.

Ako sušiť v sušičke perovú bundu? Možno má vaša sušička program perie, prípadne zvoľte na sušenie bundy v sušičke program na jemnú bielizeň s nízkou teplotou. Nikdy nepoužívajte horúci vzduch, len teplý. Dôležité je, že na sušenie perovej bundy v sušičke potrebujete loptičky alebo guličky do sušičky, pretože pri sušení v sušičke musíte páperovej bunde či veste navrátiť jej našuchorenosť. Vložíte ich jednoducho do bubna spolu s bundou. Tieto loptičky môžete použiť opakovane.

i Guličky do sušičky nielenže skracujú dĺžku sušenia až o 25 %, ale vďaka nim bude vaša bielizeň krásne nadýchaná a mäkká. Tkaniny zmäkčujú bez použitia chemických prostriedkov. Loptičky do sušičky môžete použiť opakovane.

Sušenie jemnej a chúlostivej bielizne v sušičke

Ako sme spomínali vyššie, na mnohé oblečenie sa neodporúča sušenie v sušičke vôbec. Týka sa to predovšetkým jemnej, chúlostivej bielizne, ako je hodváb, vlna, viskóza či funkčné oblečenie. Avšak tak ako väčšina moderných práčok dnes má program „ručné pranie“, rovnako tak i pri moderných sušičkách nájdete program, ktorý je k týmto materiálom šetrný a usuší ich bez poškodenia. Pokiaľ vaša sušička prádla nedisponuje takým programom a vy napriek tomu chcete jemné tkaniny v sušičke usušiť, zvoľte ten najkratší program s najnižšou teplotou a malé kusy oblečenia dajte do špeciálneho ochranného obalu.

Aviváž a sušička prádla – prečo nepoužívať aviváž do sušičky

Mäkkú a krásne voňavú bielizeň chce mať po vypraní každý. Preto tak radi pridávame pri praní aviváž. Ale pri sušení bielizne je dôležité vedieť, že sušičky a aviváž nie sú práve dobrí kamaráti. Ak teda plánujete po vypraní bielizeň sušiť v sušičke, neperte ju s avivážou alebo len s odporúčanou dávkou. Ak sa totiž dostane aviváž do sušičky, môže sušičku prádla zanášať. Obzvlášť väčšie množstvo aviváže vo vypranej bielizni môže upchávať filtre, snímače a iné dôležité vnútorné časti sušičky. Po čase tak budete musieť nechať sušičku odborne vyčistiť, v horšom prípade sa nenávratne poškodí.

Sušička a aviváž si síce nerozumie, avšak dobrá správa je, že sušička sama bielizeň krásne nadýcha a zmäkčí. Predovšetkým sušička s parnou funkciou dokáže nahradiť rôzne zmäkčovadlá. Ak si však nedokážete pranie bez aviváže predstaviť a chcete mať bielizeň voňavú a dopriať si výber rôznych vôní, môžete si kúpiť vôňu a osviežovač do sušičky, ktoré sú určené priamo na tieto účely.

Obrúsky do sušičky COCCOLINO Intense Fresh Sky Vône do sušičky MIELE Rose určené len do sušičky Miele
Aviváž do sušičky jednoducho nepatrí, keď ale pridáte do sušičky vonné ubrúsky alebo vôňu určenú do sušičiek, bude vaša bielizeň po usušení krásne voňavá.

Vôňa do sušičky

Vôňa predstavuje možnosť, ako mať voňavé prádlo zo sušičky. Stačí ju pridať do sušičky počas procesu sušenia. Rovnomerne sa rozptýli do všetkej bielizne a jej výhodou je, že si môžete podľa množstva sami regulovať intenzitu vône.

Obrúsky do sušičky

Vonné obrúsky môžu tiež nahradiť aviváž do sušičky bielizne. Prispievajú k zmäkčeniu bielizne a zároveň bielizeň príjemne navonia. Obrúsky do sušičky majú antistatický efekt a tiež znižujú pokrčenie, čím uľahčujú aj žehlenie.

Balóniky do sušičky

Guličky do sušičky bielizne dokážu výrazne zmäkčiť bielizeň bez použitia chemikálií. Ich výhodou je, že dokážu skrátiť dobu sušenia až o 25 %, čím vám ušetria čas a energiu. Niekto namiesto nich používa klasické tenisáky do sušičky, my však odporúčame výhradne používať produkty určené na sušenie bielizne.

Guličky do sušičky bielizne
Loptičky do sušičky bielizeň krásne nadýchajú a zmäkčia. Zároveň skracujú dobu sušenia až o 25 %.

Moderná sušička prádla alebo Ako sušiť prádlo v sušičke bez obáv

Už dávno sa všeobecne nedá povedať, že jemnú bielizeň nemôžete dať do sušičky. Na trhu sú dnes také sušičky bielizne, ktoré si nielen dokážu bielizeň sami zvážiť, ale rozpoznajú aj materiál a sami určia ten správny program a dĺžku sušenia. Sú vybavené technológiami, ktoré ochránia aj tie najchúlostivejšie odevy, a vy tak môžete sušiť svoje obľúbené kúsky oblečenia bez strachu, že sa zničia.

Programy na jemné a citlivé textílie

Aj chúlostivé materiály, ako sú vlna, hodváb či funkčné oblečenie môžete v pokoji zveriť sušičke, ktorá vďaka moderným technológiám bezpečne usuší aj oblečenie určené iba na ručné pranie. Takáto sušička prádla zvolí program na mieru danému materiálu a prispôsobí mu nielen teplotu, ale tiež pohyb bubna. Využíva veľmi citlivé senzory monitorujúce celý cyklus sušenia. Senzor vlhkosti neustále meria teplotu a zostatkovú vlhkosť v sušičke a dobu sušenia tak prispôsobí presne podľa potreby. Odevy teda nie sú nikdy vystavené zbytočnému teplu.

Sušička AEG T8DBG68SC so systémom AbsoluteCare Sušička Electrolux PerfectCare 800 EW8H259SCT so systémom DelicateCare
Či už funkčné oblečenie, vlna alebo hodváb, inovatívne technológie, ktoré prispôsobia správnu teplotu i pohyb bubna danému typu tkaniny na mieru, vám garantujú, že kvalita vášho oblečenia bude zachovaná a vaše odevy budú vyzerať skvele.

Sušička s parnou funkciou

Ak chcete mať bielizeň po dopraní jemnú na dotyk a takmer bez nutnosti žehlenia, potom presne to vám umožní sušička s parnou funkciou. Para nahradí rôzne zmäkčovadlá a výrazne znižuje pokrčenie bielizne. Zbaví ju tiež pachov, baktérií a roztočov, čo iste ocení každá domácnosť s alergikom. Tiež novopečené mamičky iste uvítajú, že im odpadne nutnosť žehliť veci pre novorodenca zo sušičky s parným programom

i Sušička bielizne je ideálna pre alergikov, pretože dokáže zničiť baktérie a zachytiť z oblečenia prach či zvieracie chlpy. Oblečenie krásne zmäkčí a zjemní, takže tkaniny potom nedráždia citlivú pokožku.

Program Refresh

Program Refresh je geniálna záležitosť presne pre tie prípady, keď ste napríklad napáchli dymom alebo výparmi v reštaurácii alebo máte pokrčené šaty, ktoré sú inak čisté. Program Refresh odstráni pach, zníži pokrčenie a navráti vášmu kúsku oblečenia sviežosť bez toho, aby ste ho museli prať.

Inteligentné sušičky, ktoré myslia za vás

Aký program zvoliť? Na ako dlho sušenia nastaviť? Tieto otázky vás už nemusia trápiť. Moderné sušičky si dnes dokážu bielizeň nielen zvážiť a určiť dĺžku cyklu, ale vďaka senzorom sami vyberú vhodný program. A pokiaľ je bielizeň suchá skôr, než sa končí cyklus, sušička prádla sušenie ukončí, aby tkaniny neboli vystavované zbytočnému teplu. Potom ešte nejakú dobu len točí bubnom, aby sa nadýchaná bielizeň nepokrčila.

Set práčka a sušička ELECTROLUX EW8H259SCT Set práčka a sušička ELECTROLUX EW8H259SCT
Máte málo miesta v byte? Nemáte dostatok priestoru na práčku i sušičku? Postavte ich na seba. Za pomoci medzikusa práčku a sušičku bezpečne ukotvíte na seba. Zohnať môžete originálne alebo univerzálne medzikusy.

Ako na čistenie sušičky

Pravidelné čistenie sušičky je veľmi dôležité. Ako pre jej správne fungovanie, tak pre jej dlhú životnosť. Čistenie sušičky prádla nie je nijako náročné a nezaberie vám ani veľa času. A ako čistiť sušičku?

Čistenie filtra sušičky na bielizeň

Ak vám záleží na tom, aby sušička prádla dobre a dlho fungovala, je nutné pravidelne čistiť filtre. Pri najrozšírenejších typoch sušičiek, teda pri kondenzačných sušičkách s tepelným čerpadlom, sa väčšinou stretnete s dvomi filtrami: predným, priamo pri bubne v otvore dverí, ktorý zachytáva hrubšie nečistoty a spodným, za krytom, ktorý chráni agregát tepelného čerpadla od zanesenia drobnými nečistotami.

Predný filter odporúčame čistiť po každom sušení. Je to rýchle a jednoduché. Vyčistíte ho ľahko tým, že vlhkou rukou alebo handričkou zotriete hrubé nečistoty, ako sú zvyšky vlákien a usadený prach. Skontrolujte, či nie je sieťka zalepená zvyškom pracieho prostriedku alebo či nerobí neplechu práve to, že sa dostala aviváž do sušičky. Ak áno, dočistite filter jemne kefkou a vlažnou vodou. Potom filter vráťte späť na miesto pri bubne.

Spodný filter je nutné čistiť raz za mesiac. Moderné sušičky vás samy upozornia na nutnosť čistenia spodného filtra. Nájdete ho v spodnej časti sušičky po otvorení plastového krytu. Po vybratí ho z oboch dvoch strán opatrne vysajte, čím z neho dostanete jemné prachové častice. Vysajte i záhyby spodného krytu. Potom filter zaklapnite späť na svoje miesto.

Nové modely sušičiek kvôli jednoduchšej údržbe disponujú dvojitým horným filtrom a spodný už nemajú.

Sušička prádla SAMSUNG DV90N8287AW – dvojitý filter na jednoduchú údržbu Sušička prádla SAMSUNG DV90N8287AW – dvojitý filter na jednoduchú údržbu
Pokiaľ je sušička bielizne vybavená vylepšeným filtrom s dvojvrstvovou sieťovou filtráciou, nie je nutné použitie filtra na tepelný výmenník

Čistenie kondenzátora

Pokiaľ nemáte sušičku zapojenú priamo do odpadu, mali by ste pravidelne vylievať nádobku na kondenzát. Ideálne po každom sušení.

Kondenzátor samotný je potrebné tiež pravidelne čistiť. To sa ale líši podľa typu sušičky. Ak máte sušičku s vykurovacím telesom, kondenzátor je ľahko vyberateľný a môžete ho tak jednoducho a rýchlo vyčistiť vodou alebo prefúknuť prúdom vzduchu.

Pri sušičkách s tepelným čerpadlom nemožno vyňať kondenzátor z tela sušičky. Môžete si teda pomôcť vysávačom alebo kondenzátor aspoň opatrne očistiť kefou. Vhodné je nechať kondenzátor čas od času vyčistiť profesionálne.

Veľkou výhodou sú sušičky so samočistiacim kondenzátorom, ktorých údržba je v tomto ohľade pre vás úplne bez práce.

Sušička prádla Siemens WT47W5H0BY so samočistiacim kondenzátorom Sušička prádla Bosch WTW87467CS so samočistiacim kondenzátorom
Výrobcovia sušiček sa snažia spotrebiteľom údržbu spotrebiča čo najviac zjednodušiť, a preto dnes nie je problém zaobstarať si sušičku bielizne so samočistiacim kondenzátorom, ako sú napríklad sušička Siemens WT47W5H0BY alebo Bosch WTW87467CS.
i Súvisiace produkty

Prečo si sušičku prádla kúpiť

Okolo sušičiek na bielizeň sa traduje mnoho mýtov a poloprávd. Od prvých sušičiek však technológie pokročili už natoľko, že aj keď na nejakom tvrdení kus pravdy bolo, dávno to už neplatí. Ak teda stojíte pred rozhodnutím, či si kúpiť či nekúpiť sušičku, bola by škoda ochudobniť sa o tento luxus len kvôli mylným predstavám. A prečo sa teda oplatí zaobstarať si sušičku bielizne?

 • Sušička prádla šetrí váš čas a námahu. Dokáže bielizeň nielen vysušiť, ale aj našuchoriť a zmäkčiť a vy tak strávite menej času žehlením. Niektoré sušičky sú tak dokonalé, že žehličku budete musieť vziať do ruky len na dožehlenie pár záhybov na košeli.
 • Sušička na prádlo ušetrí veľa miesta v byte tým, že nemusíte mať rozostavané sušiaky na bielizeň, ktoré sú jednak nevzhľadné a jednak zaberajú veľa miesta. Podľa dispozície vašej domácnosti môžete postaviť sušičku a práčku vedľa seba alebo si možno vybrať set sušičky a práčky a postaviť si ich na seba či dokonca môžete zvoliť sušičku a práčku v jednom spotrebiči.
 • Sušička dokáže bielizeň nielen vysušiť, ale aj zjemniť. Oblečenie tak nebude dráždiť citlivú alebo atopickú pokožku. Sušičky dokážu z bielizne odstrániť aj baktérie a rôzne alergény. Sušička je tak vhodná do domácností s alergikmi.
 • Stretli ste sa už s názorom, že sušička bielizeň ničí? Pokiaľ tomu tak niekedy bolo, dávno to už neplatí. Moderná sušička sa o vašu bielizeň stará. Dokonca vďaka senzorom vlhkosti a špeciálnym programom každému materiálu na mieru sa dokáže sušička o vaše obľúbené kúsky oblečenia starať lepšie, než keby ste ich sušili na sušiaku. Vďaka sušičke môže byť vaše oblečenie dlhšie ako nové.
 • Že je sušička bielizne žrút elektrickej energie? Toto tvrdenie je dnes už prežitok. Predovšetkým sušička bielizne s tepelným čerpadlom využívajúca zvyškové teplo je energeticky úsporná.
i Ako vybrať sušičku?
Nie ste si istí, ako vybrať sušičku prádla, aby ste nestúpili vedľa a aby sa vám vaša investícia vyplatila? Prečítajte si náš článok Ako vybrať sušičku, ktorý vám podrobne a prehľadne poradí s výberom vašej novej sušičky na bielizeň.

Sušička bielizne a recenzie

Váhate, ktorá sušička bude najspoľahlivejšia? Do ktorej sušičky bielizne sa oplatí investovať? Najlepšou vizitkou sušičky bielizne je recenzia od spotrebiteľov. Prečítajte si recenzie sušičiek od zákazníkov, ktorí už nakúpili. V kategórii Sušičky bielizne recenzie nájdete najspoľahlivejšie sušičky bielizne zoradené podľa hodnotenia ostatných zákazníkov. Dozviete sa teda nielen to, akú sušičku prádlu kúpiť, ale hlavne najdôležitejšie parametre daného spotrebiča a skúsenosti ľudí, ktorí ho už vyskúšali.

i Mohlo by vás zaujímať

Keď raz zakúsite luxus, ktorý vám v domácnosti dokáže sušička bielizne poskytnúť, už nikdy sa jej nebudete chcieť vzdať. Vyberte si tiež svoju sušičku bielizne, ktorá vám ušetrí čas, námahu i priestor v byte.

4,9 27×
BOSCH WQG233D1BY Séria 6
Sušička prádla – kondenzačná, samostatne stojaca, energetická trieda A+++, účinnosť sušenia A, maximálne množstvo bielizne 8 kg, hlučnosť 64 dB, odhadovaná ročná spotreba energie 176 kWh, napojenie na odpad, odložený štart, tepelné čerpadlo, displej, rýchly program, systém proti krčeniu bielizne a detský zámok, rozmery 84,2 × 59,8 × 59,9 cm (V׊×H), hmotnosť 53,763 kg, súprava na pripojenie odpadu nie je súčasťou balenia, nádoba na kondenzát súčasťou balenia
718,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BOSU024
4,7 65×
BEKO DPS 7405 GB5
Sušička prádla – úzka, kondenzačná, samostatne stojaca, energetická trieda A++, účinnosť sušenia B, maximálne množstvo bielizne 7 kg, hlučnosť 65 dB, odhadovaná ročná spotreba energie 209 kWh, napojenie na odpad, odložený štart, displej, vnútorné osvetlenie a detská poistka, rozmery 85 × 60 × 54 cm (V׊×H), hmotnosť 48,5 kg, nádoba na kondenzát a súprava na pripojenie odpadu súčasťou balenia
358,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: FAP3476a
4,8 24×
LG RC91V5AV6N + 10 rokov záruka na duální invertorový motor a kompresor
Sušička prádla – kondenzačná, samostatne stojaca, energetická trieda A++, účinnosť sušenia A, maximálne množstvo bielizne 9 kg, hlučnosť 64 dB, odhadovaná ročná spotreba energie 228 kWh, samočistiaci kondenzátor, možnosť pripojenia cez WiFi, diaľkové ovládanie, nahrávanie programov, diagnostika porúch, informácie o stave, návod v aplikácii a monitoring spotreby, rozmery 85 × 60 × 69 cm (V׊×H), hmotnosť 57 kg, súprava na pripojenie odpadu nie je súčasťou balenia, nádoba na kondenzát súčasťou balenia
Zľavnené -1 %
589 € 597,90 €
Na objednávku – termín upresníme
Objednávací kód: LGSU016
4,8 36×
SAMSUNG DV90T5240AE/S7 + 20 rokov záruka na motor
Sušička prádla – kondenzačná, samostatne stojaca, energetická trieda A+++, účinnosť sušenia B, maximálne množstvo bielizne 9 kg, hlučnosť 63 dB, odhadovaná ročná spotreba energie 194 kWh, napojenie na odpad, odložený štart, tepelné čerpadlo, displej, rýchly program, vnútorné osvetlenie, systém proti krčeniu bielizne, voliteľný smer otvárania dvierok, detská poistka a ovládanie mobilom, možnosť pripojenia cez WiFi, kompatibilná s SmartThings, diaľkové ovládanie, nahrávanie programov, informácie o stave, monitoring spotreby, hlasové ovládanie a mobilná aplikácia, rozmery 85 × 60 × 60 cm (V׊×H), hmotnosť 50 kg, nádoba na kondenzát a súprava na pripojenie odpadu súčasťou balenia
698,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SASU014
4,7 24×
BEKO EDS74251CSH1W
Sušička prádla – úzka, kondenzačná, samostatne stojaca, energetická trieda A++, účinnosť sušenia B, maximálne množstvo bielizne 7 kg, hlučnosť 64 dB, odhadovaná ročná spotreba energie 212 kWh, napojenie na odpad, odložený štart, tepelné čerpadlo, displej, rýchly program, vnútorné osvetlenie a systém proti krčeniu bielizne, rozmery 84,6 × 59,7 × 53,7 cm (V׊×H), hmotnosť 39,5 kg, nádoba na kondenzát a súprava na pripojenie odpadu súčasťou balenia
388,90 €
Na objednávku – termín upresníme > 5 ks
Očakávame 17. 5. 2024
Objednávací kód: BESU035
Vytlačiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií