MS hokej BOOST JBL

Formátovanie disku (PODROBNÝ NÁVOD)

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

V dnešnej dobe sa väčšina diskov, najmä externých, predáva už naformátovaná. Interné disky zase naformátuje pri svojej inštalácii operačný systém. Napriek tomu môžu nastať situácie, keď formátovanie musíte vykonať manuálne (používateľom). Práve pre tieto situácie sme vám pripravili článok o formátovaní. Uvedené postupy môžete použiť pre HDD, SSD aj flash disky.

Pevný disk

Článok o formátovaní disku – OBSAH

 1. Čo je to oddiel (zväzok) pevného disku?
 2. Formátovanie nového úložiska
 3. Formátovanie nového disku vo Windows 7
 4. Formátovanie nového disku vo Windows 10 a vo Windows 11
 5. Formátovanie externého disku
 6. Ako správne formátovať SSD?
 7. Aký súborový systém zvoliť?
 8. Ako naformátovať externý disk na FAT32?
 9. Opätovné formátovanie externého disku vo Windows 7
 10. Opätovné formátovanie externého vo Windows 10/11

Čo je to oddiel (zväzok) pevného disku?

Ako oddiel (zväzok), pevného disku sa označuje časť disku, s ktorou môžete pracovať nezávisle. Termíny oddiel a zväzok, sú vzájomne zameniteľné a ďalej v texte budeme teda používať iba jeden. 

Pokiaľ si na jednom fyzickom disku (jednom kuse hardvéru) vytvoríte viac zväzkov, v operačnom systéme uvidíte niekoľko diskov (logických diskov), s ktorými budete môcť pracovať. Budete na nich môcť nainštalovať rôzne operačné systémy, naformátovať ich inými súborovými systémami atď. V prostredí operačného systému sa jednoducho zväzky tvária ako samostatné disky. Viac o vytváraní diskových zväzkov, rozdelení disku a jeho opätovnom zjednotení sa dočítate v našom článku Rozdelenie disku.

Formátovanie nového úložiska

Zaobstarali ste si nový pevný disk a po zapojení napájacieho aj dátového konektora ich stále nevidíte medzi ostatnými diskami na karte Počítač? Potom ho musíte naformátovať.

Formátovanie nového disku vo Windows 7

 1. Kliknite na ponuku Štart v ľavom dolnom rohu a vyberte Ovládací panel.
 2. Do pravého horného rohu karty napíšte Nástroje na správu, kliknite na rovnomennú voľbu, a následne kliknite na voľbu Správa počítača.
 3. V ľavej table karty kliknite na Úložisko a v prostrednom okne následne 2× na Správa diskov.
 4. Tu nájdete všetky disky a ich zväzky. Tie, ktoré ešte nie sú naformátované, sú označené slovom Nepriradené, např. zväzok s čiernou lištou u Disk 0 na obrázku.
 5. Správa disku vo Windows 7

  Formátovanie disku vo Windows 7
 6. Ak chcete ľubovolný zväzok formátovať, vždy sa uistite, že ide o zväzok, na ktorom nie sú uložené žiadne dáta (je označený Nepriradené a čiernou hornou lištou). Ak chcete formátovať už existujúci zväzok (je označený nejakým písmenom, napr. E:), uistite sa, že máte všetky dáta zálohované.

  FORMÁTOVANIE EXISTUJÚCEHO ZVÄZKU ZNIČÍ VŠETKY DÁTA, KTORÉ SÚ NA FORMÁTOVANOM ZVÄZKU ULOŽENÉ!!!

  Pravým tlačidlom myši kliknite na zväzok, ktorý je označený Nepriradenéa vyberte voľbu Nový jednoduchý zväzok.
 7. Sprievodca vytvorením nového zväzkuvytvořením nového svazku

  Sprievodca vytvorením zväzku
 8. Kliknite na tlačidlo Ďalej.
 9. Následne si môžete zvoliť veľkosť zväzku. Ak zvolíte maximálnu veľkosť, celý disk bude obsahovať len jediný zväzok. Ak však disk (fyzický kus hardvéru) nebude úplne zaplnený, môžete na ňom vytvoriť nový zväzok aj počas používania disku. Potvrďte tlačidlom Ďalšie.
 10. Na karte Sprievodca vytvorením jednoduchého zväzku môžete zväzku priradiť ľubovolné písmeno z roletky (na běžné použitie ideálne), alebo ho pripojiť do prázdnej zložky NTFS (skôr pre pokročilých používateľov). Následne potvrďte tlačidlom Ďalej.
 11. Priradenie písmena jednotke (oddielu)

  Priradenie písmena cesty
 12. Systém Windows automaticky formátuje disky súborovým systémom NTFS. Môžete si zvoliť veľkosť alokačnej jednotky (iba pre pokročilých používateľov, odporúčame ponechať voľbu Predvolené) a ľubovoľne pomenovať zväzok, napríklad Multimédiá. Nižšie odporúčame ponechať zaškrtnutú voľbu Rýchle formátovanie a nechať neoznačenú voľbu Povoliť kompresiu zložiek a súborov. Kompresia síce navýši kapacitu zväzku, ale súčasne zníži výkon disku (rýchlosť čítania/zápisu) a pri kopírovaní dát navyše zaťažuje procesor.
 13. Pomenovanie oddielu (zväzku)

  Formátovanie oddielu
 14. Po kliknutí na tlačidlo Ďalej, sa objaví záverečná rekapitulácia nastavenia, ktorú už stačí len potvrdiť tlačidlom Dokončiť. Disk bude v priebehu pár okamihov naformátovaný a pripravený na ukladanie dát.
 15. Naformátovaný oddiel v správe diskov Windows 7

  Rekapitulácia
 16. Zväzok s názvom Nepriradené sa premenil na Multimédiá (J:) a už s ním môžete pracovať, rovnako ako s akýmkoľvek iným zväzkom (logickým diskom)..

Formátovanie nového disku vo Windows 10 a vo Windows 11

 1. Kliknite na ikonu Prehľadať vo Windows (lupa v ľavom dolnom rohu), napíšte formátovať a následne kliknite na Vytvoriť a formátovať oddiely na pevnom disku.
 2. Karta vytvoriť a formátovať oddiely na pevnom disku vo Windows 10 a vo Windows 11

  Do dialógového okna vedúceho k formátovanie disku sa najľahšie dostanete pomocou vyhľadávania.
 3. Tu nájdete všetky disky a ich zväzky. Tie, ktoré ešte nie sú naformátované, sú označené slovom Nepriradené, napr. zväzok s čiernou lištou pri Disk 1 na obrázku.
 4. Správa disku vo Windows 10 a vo Windows 11

  Formátovanie disku vo Windows 10/11
 5. Ak chcete ľubovoľný zväzok formátovať, vždy sa uistite, že ide o zväzok, na ktorom nie sú uložené žiadne dáta (je označený Nepriradené a čiernou hornou lištou). Ak chcete formátovať už existujúci zväzok (je označený nejakým písmenom, napr. E:), uistite sa, že máte všetky dáta zálohované.

  FORMÁTOVANIE EXISTUJÚCEHO ZVÄZKU ZNIČÍ VŠETKY DÁTA, KTORÉ SÚ NA FORMÁTOVANOM ZVÄZKU ULOŽENÉ!!!
 6. Pravým tlačidlom myši kliknite na zväzok, ktorý je označený Nepriradené a vyberte voľbu Nový jednoduchý zväzok.
 7. Sprievodca vytvorením nového zväzku Windows 10

  Vytvorenie nového zväzku
 8. Kliknite na tlačidlo Ďalej. Následne si môžete zvoliť veľkosť zväzku. Ak zvolíte maximálnu veľkosť, celý disk bude obsahovať len jediný zväzok. Ak však disk (fyzický kus hardvéru) nebude úplne zaplnený, môžete na ňom vytvoriť nový zväzok aj počas používania disku. Kliknite na tlačidlo Ďalej.
 9. Na karte Sprievodca vytvorením jednoduchého zväzku môžete zväzku priradiť ľubovoľné písmeno z roletky (na bežné použitie ideálne), alebo ho pripojiť do prázdnej zložky NTFS (skôr pre pokročilých používateľov). Potvrďte tlačidlom Ďalej.
 10. Priradenie písmena jednotke (oddielu)

  Priradenie písmena jednotke
 11. Systém Windows automaticky formátuje disky súborovým systémom NTFS. Môžete si zvoliť veľkosť alokačnej jednotky (iba pre pokročilých používateľov, odporúčame ponechať voľbu Predvolené a ľubovoľne pomenovať zväzok, napríklad Fotografie. Nižšie odporúčame ponechať zaškrtnutú voľbu Rýchle formátovanie a zaškrtávaciu voľbu Povoliť kompresiu zložiek a súborov. Kompresia síce navýši kapacitu zväzku, ale súčasne zníži výkon disku (rýchlosť čítania/zápisu) a pri kopírovaní dát navyše zaťažuje procesor.
 12. Pomenovanie zväzku (oddielu) Windows 10

  formátovanie oddielu
 13. Po kliknutí na tlačidlo Ďalej, sa objaví záverečná rekapitulácia nastavenia, ktorú už stačí len potvrdiť tlačidlom Dokončiť. Disk bude v priebehu pár okamihov naformátovaný a pripravený na ukladanie dát.
 14. Naformátovaný oddiel vo Windows 10 a vo Windows 11

  Rekapitulácia procesu formátovania disku
 15. Zväzok s názvom Nepriradené sa premenil na Fotografie (G:) a už s ním môžete pracovať, rovnako ako s akýmkoľvek iným zväzkom (logickým diskom)..

Ako správne formátovať SSD?

S príchodom SSD diskov sa zmenili pravidlá pre obnovu a spoľahlivé mazanie dát, pretože v ich prípade neriadi zápis bitov a bajtov systém Windows, ale radič samotného disku. Ten rozhoduje, aké pamäťové bunky ukladanými dátami zaplnia. Čo síce nemá nijaký veľký vplyv na obnovu zmazaných dát, ale bezpečné mazacie programy, ako je Eraser, už nemôžu zariadiť, aby boli všetky zmazané bunky spoľahlivo prepísané inými dátami a nemohol tak byť ich pôvodný obsah obnovený. To je ohromný problém v momente, keď potrebujete počítač alebo notebook s SSD predať.

Tým správnym riešením je zmazanie obsahu disku SSD pomocou príkazu Secure Erase (Bezpečné zmazanie). V niektorých prípadoch ho nájdete priamo v nastavení systému BIOS. Prejdite do položky Security a tam hľadajte Utilities. Vyberte možnosť Secure Erase a potom príslušnú jednotku. V závislosti od veľkosti disku potom bude nutné nejaký čas počkať na dokončenie operácie. Rozhodne v tento moment PC násilne nevypínajte, to by mohlo disk poškodiť.

Pokiaľ túto možnosť v BIOSe nemáte, skúste prehľadať stránku výrobcu vášho SSD. Typicky má k dispozícii aplikáciu, ktorá vám vytvorí špeciálny linuxový flash disk. S jeho pomocou nabootujete do rozhrania, v ktorom zvolíte Secure Erase, a opäť počkáte na skončenie celého procesu. Poslednou možnosťou je použitie špeciálneho programu, ktorý dokáže manipulovať s diskovými oddielmi. Z praktických skúseností vám môžeme odporučiť softvér Parted Magic, ktorý dokáže nielen bezpečne zmazať akýkoľvek disk, ale taktiež napríklad zvládne klonovanie diskových oddielov na iný fyzický disk.

Parted Magic
Parted Magic je kompletný operačný systém s nástrojmi, ktorý je možné cez LAN či WiFi jednoducho pripojiť na internet, obsahuje prehliadač Mozilla Firefox a ďalší rad aplikácií. Môže tak slúžiť ako záchranný disk poslednej pomoci pre váš PC.

Formátovanie externých diskov a USB flash diskov

Externý, klasický alebo SSD disk, či prenosný flash disk funguje vo svojej podstate na podobnom princípe. V oboch prípadoch tiež môže nastať situácia, kedy je potrebné vykonať formátovanie disku. Na formátovanie externých diskov ani flash diskov nepotrebujete vo väčšine prípadov žiadne externé programy. Potrebné nástroje vám poskytne priamo operačný systém Windows. Pred formátovaním si uvedomte, s akou platformou bude disk spolupracovať a aké na neho budete ukladať dáta. Podľa toho zvoľte následne súborový systém:

FAT32

Dokáže pracovať iba so 4 GB súbormi a menšími, čo ho limituje napríklad pri ukladaní diskových obrazov a filmov. Systémy Windows takisto nepodporujú formátovanie veľkých externých diskov systémom FAT32, hoci s nimi dokážu bez problémov pracovať. Ak teda potrebujete systémom FAT32 naformátovať napríklad externý disk pre hernú konzolu, je nevyhnutné využiť nejaký program tretích strán, prípadne formátovať priamo v konzole.

NTFS

Pri uložení veľkého množstva malých súborov spotrebuje menej diskového priestoru ako FAT32. Nemá nijako obmedzenú maximálnu veľkosť súboru. Ak má vaša základná doska štandardný BIOS, nesmie byť pri Windows 7/10 zväzok s operačným systémom (na ktorom je diskový záznam MBR) väčší ako 2 TB. Ďalšie zväzky, ktoré budú slúžiť len na ukladanie dát, môžu mať ľubovoľnú kapacitu (budú využívať diskový záznam GPT).

V prípade, že má vaša základná doska moderný UEFI/EFI BIOS, môže aj disk s operačným systémom využívať spúšťací záznam GPT. Teoreticky tak môžete mať jediný veľký diskový zväzok na operačný systém aj ukladanie dát, hoci takáto konfigurácia nie je príliš vhodná.

exFAT

Pokiaľ chcete na externom disku prenášať súbory medzi operačnými systémami Windows a MacOS, je exFAT ideálnym riešením. Oproti súborovému FAT32 nie je obmedzený maximálnou 4 GB veľkosťou súboru a súčasne s ním dokážu okamžite spolupracovať Windows aj MacOS.

Ako naformátovať externý disk a flash disk na FAT32?

Súborovým systémom FAT32 neumožňuje Windows formátovať disky, ktoré majú väčšiu kapacitu ako 32 GB, hoci s nimi dokážu bez problémov pracovať. Napríklad pre herné konzoly, ktoré vyžadujú FAT32 tak budete musieť využiť nejakú aplikáciu tretej strany. My vám ukážeme formátovanie pomocou zadarmo dostupnej aplikácie FAT32-format od Ridgecrop Consultants Ltd.

V prípade, že disk nie je naformátovaný žiadnym súborovým systémom, budete ho musieť najprv naformátovať na NTFS prostredníctvom Windows, aby ho FAT32-format videl. Viď Formátovanie nového disku vo Windows 7, respektíve Formátovanie nového disku vo Windows 10 a vo Windows 11. Ak už je disk nejakým súborovým systémom naformátovaný, môžete pristúpiť na jeho formátovanie súborovým systémom FAT32. 

Po stiahnutí aplikácie FAT32-format, nie je potrebné nič inštalovať, stačí iba 2× kliknúť na ikonu guiformat.exe, prípadne guiformat (ak máte aktívne skrývanie koncoviek súborov). 

 1. Otvorí sa vám karta aplikácie FAT32Format.
 2. V roletke Drive vyberte zväzok, ktorý chcete formátovať. V podokne Volume label (menovka zväzku) skontrolujte, že ide skutočne o disk, ktorý chcete formátovať. 

FAT32 Format voľba parametrov formátovania 

Formátovanie externého alebo flash disku so systémom FAT32
 1. My budeme formátovať 524 GB disk s menovkou EXTERNÝ, ktorý je aktuálne naformátovaný súborovým systémom NTFS.
 2. Velikosť alokačnej jednotky, v roletce Allocation unit size, môžete ponechať na pôvodnej hodnote.
 3. Po kliknutí na tlačidlo Štart vám vyskočí okno s upozornením, že formátovaním stratíte všetky dáta, ktoré sú na disku uložené. Kliknutím na tlačidlo OK, začnete formátovanie.
 4. FORMÁTOVANIE ZNIČÍ VŠETKY DÁTA, KTORÉ SÚ NA FORMÁTOVANOM ZVÄZKU ULOŽENÉ!!!

  Upozornenie pred formátovaním disku FAT32 format

  Všetky dáta sa stratia: Varovanie stačí odkliknúť stlačením OK
 5. Akonáhle sa vo výpise aplikácie objaví Done a tlačidlo Close sa sfarbí, je disk naformátovaný. Vedľa písmena zväzku teraz uvidíte FAT32 (v našom prípade 524G FAT32 EXTERNY), čo potvrdzuje, že sme disk naformátovali súborovým systémom FAT32.
 6. Fat32 Format, naformátovaný oddiel FAT32

  Operácia formátovania disku je ukončená.

Opätovné formátovanie externého disku vo Windows 7

Ak máte externý disk už naformátovaný od výroby, či predchádzajúceho používania, a súčasne nepotrebujete formátovať veľký disk súborovým systémom FAT32, môžete formátovanie vykonať priamo na karte Počítač.

 1. Kliknite na ponuku Štart v ľavom dolnom rohu a vyberte Počítač.
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na disk, ktorý chcete formátovať a vyberte Formátovať.
 3. V prípade externého disku do kapacity 32 GB budete mať v roletke Systém súborov možnosť zvoliť NTFS, FAT32 nebo exFAT. Pokiaľ bude mať externý disk väčšiu kapacitu ako 32 GB, budete mať na výber iba NTFS a exFAT. My si zvolíme možnosť formátovania systémom exFAT, pretože budeme disk používať na prenášanie dát medzi MacOS a Windows. 

Formátovanie externého disku Windows 7

Formátovanie disku vo Windows 7

Ak nemáte zvláštne požiadavky, môžete ponechať veľkosť alokačnej jednotky na Predvolená veľkosť alokácie. Ďalej si môžete zvoliť meno zväzku, my ponecháme EXTERNÝ. Ak chcete vykonávať len formátovanie, ponechajte zaškrtnutú voľbu Rýchle formátovanie. Ak ich odznačíte, systém Windows bude tiež vykonávať kontrolu povrchu disku a pri väčšej kapacite zväzku bude formátovanie trvať aj niekoľko hodín. Akonáhle odkliknete tlačidlo Spustiť, a následne potvrdíte tlačidlom OK, začnete formátovanie.

FORMÁTOVANIE ZNIČÍ VŠETKY DÁTA, KTORÉ SÚ NA FORMÁTOVANOM ZVÄZKU ULOŽENÉ!!!

Upozornenie na stratu dát pri formátovaní Windows 7

Varovanie pred stratou dát, opäť stačí len potvrdiť OK

Po formátovaní môžete na zvolený disk kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať voľbu Vlastnosti. Na karte Všeobecné tak uvidíte, akým súborovým systémom je disk naformátovaný (v našom prípade ním je exFAT).

Disk - karta Všeobecné vo Windows 7

Typy súborových systémov ľahko zistíte na karte Vlastnosti.

Opätovné formátovanie externého alebo flash disku vo Windows 10/11

Ak máte externý disk, resp. flash disk už naformátovaný od výroby, či predchádzajúceho používania, a súčasne nepotrebujete formátovať veľký disk súborovým systémom FAT32, môžete formátovanie vykonať priamo na karte Počítač.

 1. Kliknite na ikonu Prehľadať vo Windows (lupa v ľavom dolnom rohu), napíšte počítač a následne kliknite na Tento počítač.
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na disk, ktorý chcete formátovať a vyberte Formátovať.
 3. V prípade externého disku do kapacity 32 GB budete mať v roletke Systém súborov možnosť zvoliť NTFS, FAT32 alebo exFAT. Pokiaľ bude mať externý disk väčšiu kapacitu ako 32 GB, budete mať na výber iba NTFS a exFAT. My si zvolíme možnosť formátovania systémom exFAT, pretože budeme disk používať k prenášaniu dát medzi MacOS a Windows. 

Formátovanie externého disku vo Windows 10 a vo Windows 11

Formátovanie USB diskov vo Windows 10/11

Pokiaľ nemáte zvláštne požiadavky, môžete ponechať veľkosť alokačnej jednotky na Predvolená veľkosť alokácie. Ďalej si môžete zvoliť meno zväzku, my ponecháme EXTERNÝ. Ak chcete vykonávať len formátovanie, ponechajte zaškrtnutú voľbu Rýchle formátovanie. Ak ju odznačíte, systém Windows bude tiež vykonávať kontrolu povrchu disku a pri väčšej kapacite zväzku bude formátovanie trvať aj niekoľko hodín. Len čo kliknete na tlačidlo Spustiť a potvrdíte tlačidlom OK, zahájite formátovanie.

FORMÁTOVANIE ZNIČÍ VŠETKY DÁTA, KTORÉ SÚ NA FORMÁTOVANOM ZVÄZKU ULOŽENÉ!!!

Upozornenie na stratu dát pri formátovaní vo Windows 10 a vo Windows 11

Varovanie pred stratou dát

Po formátovaní môžete na disk kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať voľbu Vlastnosti. Na karte Všeobecné potom uvidíte, akým súborovým systémom je disk naformátovaný (v našom prípade ním je exFAT)..

Disk - karta Všeobecné vo Windows 10 a vo Windows 11

Prehľad súborových systémov, ľahko tak zistíte, ako je naformátovaný práve váš disk.

i

Mohlo by vás zaujímať

Formátovanie diskov vrátane USB flash disku asi nebudete využívať každý deň. Napriek tomu sú ale situácie, kedy sa vám hodiť bude a je dobré vedieť, ako na to. Nie je to tak zložité, ako to vyzerá – čo napokon aj vyplýva z nášho podrobného obrázkového návodu.

4,8 2185×
WD Elements Portable 2 TB, čierny
Externý disk 2000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 110,5 × 82 × 15 mm (V׊×H)
80,50 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW830w4aa
4,7 470×
Seagate Barracuda Laptop 5TB
Pevný disk 2.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 140 MB/s, cache 128 MB, 5400 ot./min
Cenová bomba
138,90 € Ušetríte 23,04 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FP996j1f
4,8 232×
Samsung Portable SSD T7 Shield 2 TB čierny
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, odolný, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 65, AES-256 šifrovanie, materiál hliník a guma, kábel súčasťou balenia, rozmery 88 × 59 × 13 mm (V׊×H), hmotnosť 98 g
179,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016k4
4,8 2185×
WD 2,5" Elements Portable 5TB čierny
Externý disk 5000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 21 × 82 × 110,5 mm (V׊×H), hmotnosť 230 g
Super cena
133,09 € Ušetríte 2,50 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW830w5c
4,8 232×
Samsung Portable SSD T7 Shield 4 TB čierny
Externý disk 4000 GB – SSD úložisko, odolný, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 65, AES-256 šifrovanie, materiál hliník a guma, kábel súčasťou balenia, rozmery 88 × 59 × 13 mm (V׊×H), hmotnosť 98 g
399,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016k7
Synology SNV3410-800G
SSD disk M.2 2280, M.2 (PCIe 3.0 4x NVMe), životnosť 1022TBW
324,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SNLG23_025
4,2 51×
Kingston XS2000 Portable SSD 2 TB
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 2000MB/s, rýchlosť zápisu až 2000MB/s, stupeň krytia IP 55, materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 13,5 × 32,5 × 69,5 mm (V׊×H), hmotnosť 28,9 g
Kúpiť s kódom ALZADNI10 164,25 €
182,50 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DU353e3
4,3 41×
Seagate Exos X18 18TB 512e/4kn SATA
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 270 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
Cenová bomba
320,90 € Ušetríte 55,26 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FX078i9h
4,8 100×
Kingston XS1000 SSD 2 TB
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, materiál plast a kov, kábel súčasťou balenia, rozmery 13,5 × 32,6 × 69,5 mm (V׊×H), hmotnosť 44,8 g
131,50 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DU353f3
4,9 155×
SanDisk Extreme Portable SSD V2 2 TB
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 55, AES-256 šifrovanie, materiál guma, kábel a redukcia súčasťou balenia, rozmery 35 × 103 × 49,5 mm (V׊×H), hmotnosť 79 g
Super cena
173,99 € Ušetríte 1,91 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: JV0131b8
4,8 347×
Samsung Portable SSD T7 2 TB modrý
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, AES-256 šifrovanie, materiál hliník, kábel súčasťou balenia, rozmery 8 × 85 × 57 mm (V׊×H), hmotnosť 58 g
207,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016i6
4,8 487×
Kingston KC3000 NVMe 2TB
SSD disk M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe), 3D TLC, životnosť 1600TBW
Super cena
159,90 € Ušetríte 10,28 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FTkc3000a3
Synology SAT5210-1920G
SSD disk 2.5", M.2 (SATA), životnosť 4800TBW
582,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SnLG2020_004a
4,7 1340×
Seagate BarraCuda 2 TB
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 220 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
61,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FP957k1b1
Synology HAT5300-12T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 242 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
539,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SNLG23_021
4,3 22×
Seagate Exos 7E10 8 TB Standard SATA
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 255 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
Cenová bomba
184,90 € Ušetríte 40,38 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FX078e1g3
4,8
Synology HAT3300-4T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 202 MB/s, cache 256 MB, 5400 ot./min
129,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SNLG23_015
4,9 155×
SanDisk Extreme Portable SSD V2 4 TB
Externý disk 4000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 55, AES-256 šifrovanie, materiál guma, kábel a redukcia súčasťou balenia, rozmery 8,8 × 57,3 × 49,5 mm (V׊×H), hmotnosť 79 g
337,79 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: JV0131b9
4,8 100×
Kingston XS1000 SSD 1 TB
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, materiál plast a kov, kábel súčasťou balenia, rozmery 13,5 × 32,6 × 69,5 mm (V׊×H), hmotnosť 44,8 g
85,69 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DU353f2
4,8 2185×
WD 2.5" Elements Portable 1TB čierny
Externý disk 1000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 15 × 82 × 111 mm (V׊×H), hmotnosť 134 g
64,39 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW830w2a
4,5 73×
Seagate IronWolf 4 TB CMR
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 202 MB/s, cache 256 MB, 5400 ot./min
Super cena
108,90 € Ušetríte 5,26 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FP995u6d1
4,4 60×
WD Red Pro 8 TB
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 235 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
248,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW236b8b
Synology HAT5310-8T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 248 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
349,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SNLG23_020
4,8 347×
Samsung Portable SSD T7 1 TB sivý
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, AES-256 šifrovanie, materiál hliník, kábel súčasťou balenia, rozmery 8 × 85 × 57 mm (V׊×H), hmotnosť 58 g
Kúpiť s kódom ALZADNI20 102,32 €
127,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016i8
4,7 560×
Verbatim 2,5"Store "n" Go USB HDD 1TB - čierny
Externý disk 1000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), AES-256 šifrovanie, materiál plast, kábel a zálohovací softvér súčasťou balenia, rozmery 13 × 80 × 121 mm (V׊×H), hmotnosť 150 g
58,09 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DY307i7
4,8 110×
VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD 2,5" USB 3.2 GEN1 1TB čierny
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), rýchlosť čítania až 462MB/s, rýchlosť zápisu až 459MB/s, materiál plast, kábel, redukcia a zálohovací softvér súčasťou balenia, rozmery 119 × 81 × 7 mm (V׊×H), hmotnosť 98 g
72,89 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DY307i7xx04f1
4,8 29×
LaCie 2.5 "Rugged Mini 2000GB
Externý disk 2000 GB – HDD úložisko, odolný, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), stupeň krytia IP 67, materiál hliník a guma, kábel súčasťou balenia, rozmery 19 × 86 × 135 mm (V׊×H), hmotnosť 300 g
122,99 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DL067d1a
4,5 10×
ADATA HV320 2 TB, modrá
Externý disk 2000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 10,7 × 80,5 × 125,7 mm (V׊×H), hmotnosť 139 g
82,69 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DU118gc3
4,9 967×
Samsung 870 EVO 1 TB
SSD disk 2.5", SATA III, TLC (Triple-Level Cell), životnosť 600TBW
102,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS013g5
Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií