Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday je späť a s ním až 80% zľavy! Nepremeškajte ideálny čas na nákup, teraz navyše s dopravou zadarmo!

Externé disky a NAS: Čo spoľahlivo ochráni vaše dáta?

Zobraziť katalóg
Externé disky a NAS: Čo spoľahlivo ochráni vaše dáta?

Článok

Aktualizované

Uvoľnite miesto spomienkam. Z dovolenky máte určite gigabajty dát, ktoré potrebujete bezpečne uschovať. Ale pozor, nielen, že zhromažďovanie takýchto fotografií na osobnom počítači zaberie obrovské ​​množstvo miesta, ale tiež sa tým vystavujete riziku ich straty, pri zlyhaní disku. Najspoľahlivejšími riešeniami sú externé disky a NAS čiže inteligentné dátové úložiská. Kým prvé riešenie je lacné, ľahko dostupné a bez požiadaviek na zložitejšiu obsluhu, to druhé ponúkne oveľa viac funkcií, sieťový prístup a vyššiu kapacitu. Prečo si externý disk zaobstarať, a čo je vlastne ten NAS? Práve o tom si povieme v tomto článku.

NAS; záloha dát

Čo je NAS a prečo zálohovať – ​​OBSAH

 1. Externé disky bezpečne uložia vaše spomienky
 2. Čo dokáže dátové úložisko NAS?
 3. NAS ako multimediálne sieťové úložisko
 4. NAS ako domáce „cloudové“ úložisko
 5. NAS ako firemný zdieľaný server
 6. Zálohovanie vs. ukladanie na NAS
 7. RAID nie je zálohovanie dát
 8. Pevné disky pre NAS
 9. Výber inteligentného dátového úložiska NAS

Externé disky bezpečne uložia vaše spomienky

Určite to poznáte – neustále upozornenia na nedostatok pamäte, prístroj sa vám spomalí a nič poriadne nefunguje. A pritom sa to dá tak jednoducho vyriešiť. Externé disky sú totiž ako stvorené na uloženie dát, ktoré denne vo svojom prístroji nepotrebujete, ako sú fotografie a videá z dovolenky. Dnešné externé dátové úložiská by sa dali prirovnať ku kedysi populárnym fotoalbumom.

Nech je to pre vás teraz novinkou alebo nie, to, že máte vo svojom počítači dáta bezpečne dnes, ešte nemusí znamenať, že tam budú aj zajtra. Či už používate pevný disk alebo SSD, obe tieto riešenia môžu zlyhať a stratiť tak vaše dáta. A to sa týka všetkých diskov, nielen tých, ktoré majú v počítači ostatní. Môže sa to stať aj vám. Bohužiaľ, proti samotnému zlyhaniu neexistuje žiadna ochrana, avšak ochrániť môžete dáta, ktoré by boli pri zlyhaní disku stratené, a to jednoduchým zálohovaním.

Zálohovací externý disk
Externý disk je jeden z najlepších a najpraktickejších doplnkov, ktorým môžete svoju počítačovú výbavu rozšíriť.

Najjednoduchšou cestou k nemu sú externé disky. Tie pripojíte k počítaču a jednoducho na ne dáta prekopírujete. Po odpojení disk uschováte na bezpečné miesto, kde budú vaše dáta perfektne chránené pre prípad nečakaných udalostí. Čo ale zabráni externému disku, aby dáta stratil? Nie je v tom žiadna veda – pravdepodobnosť poškodenia disku sa znižuje s jeho zaťažovaním pri čítaní a zápise, pokiaľ teda na externý disk zapíšete dáta len raz za určitú dobu, môžete si byť celkom istí, že k jeho zlyhaniu len tak nedôjde.

i Externé disky môžete kúpiť ako SSD alebo HDD. HDD sú k dispozícii v dvoch formátoch – kompaktnejšie 2,5" a 3,5".

Zálohovanie však nie je jediným spôsobom, akým môžeme externý disk využívať. Zásadnou výhodou externých diskov je ich kompaktnosť, vďaka ktorej ich môžeme odpojiť a aj s dátami vziať, kam len potrebujeme, podobne ako v prípade flash diskov. Na rozdiel od tých sú externé disky síce väčšie, zároveň ale ponúkajú oveľa vyššie kapacity a nižšiu cenu za jeden GB. A aj z tohto dôvodu by mal mať externý disk každý používateľ počítača. Nejde o drahú záležitosť, môže vám ale „zachrániť krk“ aj spríjemniť život.

Kto a prečo by mohol NAS potrebovať?

NAS je zariadenie, pre ktoré nájde využitie každý používateľ počítača, vrátane tých občasných. Takmer určite sa vám už niekedy stalo, že ste na dovolenke v mobile alebo notebooku nemali dostatok miesta. NAS tento problém spoľahlivo rieši. S ich pomocou totiž budete môcť odkiaľkoľvek pristupovať k svojmu domácemu úložisku a nahrávať tam svoje fotky, videá a ďalšie súbory. A platí to aj naopak. Máte napríklad niekoľko sto GB filmov a seriálov? Stačí ich uložiť na váš NAS a ktorýkoľvek z nich si budete môcť prehrať napríklad na smartfóne. Čo všetko NAS dokáže a kde všade nájde uplatnenie? Zistíte v ďalších kapitolách.

Inteligentné dátové úložiská vám predstaví aj Mikoláš Tuček.

Čo dokáže dátové úložisko NAS?

Inteligentné dátové úložiská pojmú veľké množstvo dát, oproti bežným externým diskom ale ponúkajú aj množstvo výhod. Čo všetko NAS dokáže?

 • Všetky dáta sú na jednom mieste a sú prístupné odkiaľkoľvek
 • Bezpečnosť dát je zabezpečená možnosťou zrkadlenia na druhý pevný disk
 • Automatické zálohovanie dát – dokumentov, fotografií aj videí zo všetkých mobilných zariadení
 • K dátam môže pristupovať niekoľko používateľov naraz
 • Pohodlné streamovanie multimediálneho obsahu do TV, AV prijímača, domáceho kina aj mobilných zariadení.
 • Jednoduché zdieľanie všetkého obsahu s kýmkoľvek
 • Jednoduchý prístup, správa a organizácia uložených dát z ktoréhokoľvek zariadenia aj cez webový prehliadač

NAS ako multimediálne sieťové úložisko

Predstavte si, že máte svoje fotografie či filmy, prípadne aj hudbu len na svojom počítači, chcete si ich ale pustiť či pozrieť na televízore. Ich prenos by štandardne zahŕňal pripojenie USB flash disku k počítaču, prekopírovanie dát, následné vybratie média, jeho prenesenie k televízoru, zapojenie a následné vyhľadanie zodpovedajúcich súborov. Už keď sa celý postup len takto spíše, je vyčerpávajúci.

S inteligentným NAS je to oveľa jednoduchšie. Máte jedno úložisko, ktoré je pripojené k domácej sieti, takže k nemu majú prístup všetky prihlásené zariadenia. To znamená, že video z dovolenky stačí nahrať z počítača, alebo dokonca aj z mobilu na sieťový disk, prejsť k televízoru a rovno si ho pustiť.

Multimediálne sieťové úložisko
Vďaka NAS môžete mať svoj multimediálny obsah rýchlo dostupný z ktoréhokoľvek zariadenia v domácnosti aj mimo nej.

NAS ako domáce „cloudové“ úložisko

Úzko to súvisí s predchádzajúcim bodom, ale NAS možno veľmi dobre použiť ako náhradu takzvaných cloudových úložísk. To sú úložiská spravované treťou stranou, ktorá vám za poplatok prepožičiava časť miesta pre vaše osobné aj firemné dáta. To má množstvo výhod, ako napríklad možnosť prístupu odkiaľkoľvek na svete, ale sú tu aj nevýhody.

i V našej ponuke nájdete NAS úložiská pre veľa rôznych využití. V jednotlivých kategóriách nájdete úložiská pre domácnosť, do firiem, ale napríklad aj prenosné úložiská ideálne na cestovanie. Ceny začínajú už okolo 50 €.

Prvou nevýhodou je cena takejto služby. Keď sa pozrieme napríklad na jednu z tých populárnych, jej tarifa, ktorá vám poskytne 1 TB miesta, predstavuje 9,99 € za mesiac. Jednoduchým násobením dôjdeme k záveru, že 1 TB takého úložiska vyjde ročne približne na 120 €. Za také peniaze už máte vlastné základné NAS a ďalším rokom bez cloudu sa vám zaplatí takmer celý 4 TB pevný disk, prípadne dvojica 2 TB.

Domáce cloudové úložisko
Väčšina výrobcov má k NAS aj vlastné webové a mobilné aplikácie, ktoré stopercentne nahradia cloudové služby.

Finančné úspory NASu sú teda oproti cloudovým službám výrazné, domáce riešenie má ale aj ďalšie výhody. Napríklad rýchlosť prenosu. Pri nahrávaní a sťahovaní dát z cloudového úložiska je rýchlosť pripojenia limitovaná tarifou, ktorú máte zriadenú u svojho poskytovateľa internetu. Ten vám navyše často poskytne nesymetrickú linku, takže doba nahrávania súborov je výrazne dlhšia ako čas preberania. V prípade NAS je jediným limitom prenosová rýchlosť dátových vodičov, ktorá je pri použití Gigabit Ethernetu 1 000 Mbit/s, prípadne rýchlosť WiFi prenosu. Pokojne sa tak môže stať, že obmedzujúcim prvkom bude nakoniec starý disk vo vašom súčasnom počítači. Navyše k svojmu osobnému NAS sa môžete pripojiť odkiaľkoľvek cez internet, takže služby sú kompletné rovnako ako v prípade cloudu.

NAS ako firemný zdieľaný server

Všetky veľké firmy majú interné servery, na ktoré ukladajú všetky dáta potrebné na prevádzku spoločnosti. Mnohé z nich sú veľmi citlivé a ich zverenie do rúk tretej strany (poskytovateľa serverových služieb) rozhodne nie je žiadúce. Okrem už spomínanej prístupovej rýchlosti je teda významným faktorom tiež zabezpečenie. Všetky dáta, za ktoré nesiete zodpovednosť, máte na očiach a neriskujete teda žiadne komplikácie, keď ich zverujete do rúk niekomu inému. Malým a stredným podnikom postačí ako server celkom bežný NAS.

NAS ako firemný server
Svoj server by mala mať každá firma operujúca v kanceláriách, NAS je asi najjednoduchšie riešenie, ako ho získať.

Aby bolo zabezpečenie dát skutočne špičkové, NAS by mal obsahovať viac diskov v redundantnom zapojení. Nižšie v článku si o tom povieme ešte viac, zatiaľ nám ale stačí vedieť, že v redundantnom zapojení sú disky istené pre prípad poškodenia jedného z nich. K strate dát preto nedôjde, ani keď jeden pevný disk (alebo aj viac) vypovie službu.

i Ak máte vo firme svoju vlastnú serverovňu, možno vás budú zaujímať NAS úložiská, ktoré môžete zakomponovať do serverových rackov. V kategórii rackových NAS môžete nájsť rôzne veľkosti úložísk.

Ako bude také nasadenie vyzerať? Veľmi podobne ako to pre domáce zdieľanie multimediálnych súborov. Na firemnom disku je možné mať uložené všetky dáta a vaši zamestnanci k nim budú mať okamžitý prístup. Vďaka správcovským nástrojom navyše budete môcť určiť, kto má prístup k čomu a nastaviť ho tak napríklad podľa oddelení alebo aj konkrétnych používateľov.

Zálohovanie vs. ukladanie na NAS

Z informácií ohľadom redundantného zapojenia diskov v NAS by mohlo vyplynúť, že je to vlastne zálohovanie dát. Avšak tak to v skutočnosti nie je. Teda aspoň nie tak úplne. NAS je určite dobrým spôsobom, ako dáta zálohovať, nie však v prípade, že ho zároveň využívate na zdieľanie súborov, prípadne pre niektoré z vyššie uvedených aplikácií. Keď dáta zálohujete, mali by ste ich skopírovať a vložiť na disk, ktorý bude ležať bokom pre prípad, že by sa s dátami na hlavnom úložisku niečo stalo. Môže to byť klasický externý disk alebo ideálne celý NAS určený výhradne pre zálohy.

Zálohovanie vs. ukladanie na NAS
Externý disk je najlacnejším spôsobom, ako zálohovať dáta, oveľa lepší je ale samostatný zálohovací NAS.

RAID nie je zálohovanie dát

Ale späť k redundantným poliam nezávislých diskov, takzvaným RAID. Aby sme mohli také pole vytvoriť, budeme potrebovať aspoň dva disky. RAID máme niekoľko druhov a tie sa zásadne líšia spôsobom, akým nakladajú s dátami. Nižšie si ich krátko predstavíme:

RAID 0

RAID 0 nie je práve ideálne zapojenie diskov pre NAS, pretože čo sa bezpečnosti dát týka, je na tom ešte horšie ako jeden jediný disk, a to z jednoduchého dôvodu: RAID 0 spojí dva disky spôsobom, pri ktorom na oba rozprestiera dáta rovnomerne. Pretože môže RAID 0 ukladať a čítať z oboch diskov zároveň, sčítajú sa ich kapacity a prenosové rýchlosti sú približne dvojnásobné. Cena za nich je ale kritická. V prípade, že sa niečo stane s jedným z diskov, dáta sú úplne stratené aj na tom druhom.

RAID 1

Toto riešenie neponúka, na rozdiel od RAID 0, žiadny výkonnostný benefit. To znamená, že disky prepojené týmto spôsobom budú rovnako rýchle, ako keby v žiadnom RAIDe neboli. Navyše, použiteľná kapacita poľa sa bude rovnať iba polovici súčtu kapacít všetkých zapojených diskov. Ako je to možné? RAID 1 je riešenie zamerané na bezpečnosť, preto ukladá dáta na oba disky úplne identicky. To znamená, že máte vždy uložené dve kópie pre prípad, že by sa s jedným diskom niečo stalo. Keby k niečomu takému došlo, všetky vaše dáta budú zálohované.

RAID vo firemnom serveri
Kým RAID 0, 1 a 10 možno bez problémov použiť aj doma, RAID 5 a 6 sa hodia skôr ku korporátnemu nasadeniu.

RAID 10

RAID 10 je kombináciou oboch predchádzajúcich riešení, a to nielen názvom, ale aj funkčne. Na jeho zapojenie potrebujete aspoň štyri disky. Tie sa logicky rozdelia na dve dvojice, ktoré sú interne zapojené ako RAID 0. Tieto dvojice sú potom vzájomne zrkadlené, čo znamená, že získame ako rýchlosť RAID 0, tak bezpečnosť RAID 1. Nevýhodou je, že počiatočná investícia musí obsahovať aspoň, už spomínané, štyri disky.

RAID 5

RAID 5 je oveľa komplexnejší spôsob zapojenia, než akými sú predchádzajúce riešenia. Táto zložitosť je však ľahko ospravedlniteľná, pretože RAID 5 ponúka vysokú úroveň zabezpečenia dát. Pri použití identických diskov vyhradíme jeden pre prípad, že by došlo k vyradeniu niektorého zo zvyšných. Nevýhodou RAID 5 je náročná obnova dát aj ďalšie spravovanie diskového poľa. Zápis na disky môže byť navyše pomalší, pretože dáta sú ukladané na všetky z nich zároveň.

RAID 6

RAID 6 je veľmi podobný RAIDu 5, až na skutočnosť, že dokáže dáta obnoviť aj pri súčasnom zlyhaní dvoch diskov. RAID 6 je tak ešte bezpečnejší ako RAID 5, avšak zároveň pomalší pri zápise dát. Spoločne s RAID 5 je stavaný hlavne na profesionálne nasadenie s početnejšími diskovými poľami, kde ponúkne oveľa viac miesta ako RAID 1. Hodí sa tak najmä do datacentier, ktorých prevádzkovatelia si môžu dovoliť investovať do svojho úložiska čas a peniaze.

! RAID nezálohuje
Hoci je RAID určitá forma zabezpečenia dát, chráni vaše dáta výhradne voči mechanickému zlyhaniu diskov, nie pred softvérovými hrozbami (napr. ransomware). Všetky dáta by ste preto mali ešte zálohovať, a to buď na vyhradený zálohovaný NAS, alebo na obyčajný externý disk.

Pevné disky pre NAS

Rovnako ako ostatné počítačové komponenty a príslušenstvo, aj pevné disky môžu byť vysoko špecializované. Ak chcete ušetriť, vystačíte si so základnými modelmi do stolných počítačov. Tie môžu byť vhodné pre domáce nasadenie, kde nebudete NAS nejako neúmerne zaťažovať mnohými súčasnými prístupmi a súvislým 24-hodinovým čítaním a zápisom.

Avšak ak je vaším plánom NAS nasadiť vo firme alebo mať doma to najlepšie, odporúčame sa poobzerať po diskoch určených špeciálne pre takéto nasadenie. Nájdete ich v kategórii pevných diskov pre NAS. Od Western Digital patria do NAS disky WD Red a Red Pro a za Seagate sú to rady IronWolf a IronWolf Pro. Tieto disky sú dimenzované na neustávajúce vysoké zaťaženie, o čom svedčí aj predĺžená záruka, ktorá sa na ne už v základe vzťahuje.

NAS – pevné disky
WD Red sú disky špeciálne určené pre NAS. Ekvivalentom je Seagate IronWolf.

„Základná“ verzia diskov oboch výrobcov má záruku 36 mesiacov, čo sú tri roky, a sú dimenzované na zaťaženie 180 TB/rok. V prípade Pro variantov je to potom dokonca päť rokov a 300 TB/rok. Čo sa parametrov týka, nijako zásadne sa disky od seba Seagate a WD nelíšia, ostro si preto konkurujú, a konečný výber tak spočíva na vašich preferenciách.

Výber inteligentného dátového úložiska NAS

Dátové úložiská NAS nie sú žiadne diskové polia osadené v podomácky vyrobených kostrách a pripojené do základnej dosky starého počítača. Sú to ucelené riešenia v praktických boxoch so špeciálne navrhnutým hardvérom aj softvérom a mnohými funkciami pre používateľov aj správcov. Niektoré NAS sa predávajú už s diskami, iné nechávajú ich výber na vás. Medzi hlavných výrobcov patria spoločnosti Synology, Western Digital, QNAP a Asustor. V tejto kapitole si predstavíme niekoľko hlavných aspektov a parametrov, ktorým by sme mali pri výbere NAS venovať pozornosť.

Pozície pre disky

Pretože NAS je dátové úložisko na sieti, musí obsahovať disky, na ktoré bude možné dáta ukladať. A pretože sa má na také úložisko niečo zmestiť, malo by tých diskov mať hneď niekoľko. Najčastejšími konfiguráciami sú NAS s dvoma alebo štyrmi pozíciami, môže ich ale byť aj oveľa viac, napríklad tridsať. Keď taký NAS vyberáte, ujasnite si, aký RAID chcete používať.

Čo je NAS – Synology
Štyri vymeniteľné pozície pre disky má napríklad NAS Synology DiskStation DS918+.

Neodporúčame RAID 0. RAID 1 je lepšií, pre domáce nasadenie je ale úplne najlepší RAID 10. Na jeho zapojenie budete potrebovať minimálne štyri pozície pre disky. Navyše ak chcete ušetriť a nakúpite HDD s nízkou kapacitou, pripravíte sa o možnosť škálovania, pretože keď kúpite nový objemnejší disk, budete musieť vyhodiť niektorý z tých starých. Aj preto by ste sa mali pred kúpou NAS aj diskov do neho poriadne zamyslieť, s akou kapacitou si vystačíte a či nie je možné, že by ste ju v budúcnosti potrebovali navýšiť.

Procesor a RAM

Kto by povedal, že aj dátové úložisko bude potrebovať výkonný procesor a dostatok RAM, keď vlastne len ukladá dáta. Tie dáta ale prichádzajú z mnohých zdrojov v sieti a práve na tie je potrebné brať pri výbere CPU ohľad. Ak plánujete NAS využívať v domácnosti, bude vám stačiť nejaký slabší dvojjadrový procesor a 1 – 2 GB RAM. Ak však chystáte skôr nasadenie v menšej firme, kde bude prístup vyžadovať viac ako desať zamestnancov, optimálne bude skôr lepšie štvorjadro s aspoň 4 GB operačnej pamäte.

! Ako zálohovacie NAS poslúži aj to najlacnejšie, pretože na neho bude pravdepodobne pristupované len z jedného smeru a pomerne zriedka.

Podporované služby a funkcie

Aj v tomto bode je na vás, akým spôsobom plánujete svoje NAS využiť. Zakúpený prístroj by na to mal byť prispôsobený. Na Alza.sk si môžete inteligentné dátové úložiská vyfiltrovať podľa mnohých parametrov, ktorých názvy hovoria za všetko. Patrí medzi ne FTP server, nahrávanie z IP kamier, cloud server, web server, databázový server, media server a mnoho ďalších funkcií.

i Ďalšie články z AlzaMagazínu:

Inteligentné dátové úložiská NAS sú skvelým produktom s naozaj širokým využitím. Nielenže ich môžete použiť ako multimediálne centrum alebo zdieľaný server, tiež sa vďaka nim možno oslobodiť od závislosti na poskytovateľoch cloudových úložísk. Externé disky sú potom lacnejším, avšak nemenej spoľahlivým riešením problémov s úložiskom.

WD My Cloud EX2 Ultra 20 TB (2× 10 TB)
Dátové úložisko – CPU 1.3GHz, 1GB DDR3, 2× 3.5" SATA III HDD, RAID 0.1, JBOD, 2× USB 3.0, GLAN

€693,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW885k8
QNAP TVS-673e-4G
Dátové úložisko – pre 6× 2.5/3.5" SATA II/III HDD alebo SSD, AMD RX-421BD Quad-core 2.1GHz, 4GB DDR4, RAID, 4× GLAN, 2× PCIe slot, 2× M.2 SSD, 4× USB 3.0, 2× HDMI 4K, CZ menu

€1 095,40
Kúpiť
Na sklade
Môžete mať ve štvrtok 13.12.
Objednávací kód: QL270m1
QNAP TS-128A
Dátové úložisko – pre 1× 3.5" III HDD, CPU Realtek RTD1295 1.4GHz Quad-core, 1GB DDR4, 1× GLAN, 2× USB 2.0, 1× USB 3.1, CZ menu

€140,68
Kúpiť
Na sklade 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: QL262c4b1
QNAP TS-228A
Dátové úložisko – pre 2× 3.5" III HDD, RAID (0.1.JBOD), CPU Realtek RTD1295 1.4 GHz Quad-core, 1GB DDR4 SDRAM, 1× GLAN, 2× USB 2.0, 1× USB 3.1, CZ menu

€194,05
Kúpiť
Na sklade 3 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: QL267c7b1
Synology RackStation RS818+
Dátové úložisko – 1U RAID server, procesor Intel Atom C2538 Quad-core 2.4GHz, 2GB DDR3 RAM, 4x 3.5/2.5" SATA HDD/SSD hot-swap, 4x GLAN, 2x USB 3.0, 1x eSATA

Synology RackStation RS818+ - Dátové úložisko
-9%
-9% €1 015,90
€928,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN152i2
Synology DS218play 2× 4 TB RED
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Realtek RTD1296 Quad-core 1.4GHz, 1GB DDR4 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0, osadené 2× 4TB HDD WD RED

Synology DS218play 2× 4 TB RED - Dátové úložisko
Viac ako98%spoľahlivosť
€529
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN143f8
Synology DS218play 2× 3 TB RED
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Realtek RTD1296 Quad-core 1.4GHz, 1GB DDR4 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0, osadené 2× 3TB HDD WD RED

€478,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN143f7
Synology DS218j 2× 3 TB RED
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Marvell Armada 385 88F6820 dual-core 1.3GHz, 512MB DDR3 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0, osadené 2× 3TB HDD WD RED

€426,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN143f3
Synology DS218j 2× 2 TB RED
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Marvell Armada 385 88F6820 dual-core 1.3GHz, 512MB DDR3 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0, osadené 2× 2TB HDD WD RED

Synology DS218j 2× 2 TB RED - Dátové úložisko
Viac ako99%spoľahlivosť
€380,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN143f2
Synology DS118
Dátové úložisko – externý box pre 1× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Realtek RTD1296 1.4GHz Quad-core, 1 GB RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0

Synology DS118 - Dátové úložisko
Viac ako98%spoľahlivosť
€184,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN122u2
Synology DS218play
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Realtek RTD1296 Quad-core 1.4GHz, 1GB DDR4 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0

€252,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN143f6
Synology DS218j
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA HDD, CPU Marvell Armada 385 88F6820 dual-core 1.3GHz, 512MB DDR3 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0

Synology DS218j - Dátové úložisko
Viac ako98%spoľahlivosť
€192,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN143f1
QNAP TS-431X2-8G
Dátové úložisko – pre 4× 2.5/3.5" SATA HDD alebo SSD, Annapurna Labs AL-314 Quad-core 1.7GHz, 8GB DDR3 (max. 8GB), RAID (0, 1, 5, 5+hot spare, 6, 10), 2× GLAN , 3× USB 3.0, 1× 10GbE, CZ menu, tower

QNAP TS-431X2-8G - Dátové úložisko
-5%
-5% €648,90
€617,90
Kúpiť
Na sklade
Môžete mať ve štvrtok 13.12.
Objednávací kód: QL270s61
Synology DiskStation DS418play
Dátové úložisko – externý box pre 4× 2.5/3.5" SATA III HDD/SSD, CPU Celeron DualCore 2 až 2.5GHz, 2GB DDR3L RAM rozšíriteľná na 6GB, ext. RAID server, 2× GLAN, 2× USB 3.0

Synology DiskStation DS418play - Dátové úložisko
-5%
-5% €523,90
€497,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN151e6
Synology DiskStation DS418j
Dátové úložisko – externý box pre 4× 2.5/3.5" SATA III HDD/SSD, Realtek RTD1293 DualCore 1.4GHz, RAID (Basic/JBOD/0/1/5/5 + Spare/6/10), 1GB DDR4 RAM, 1× GLAN, 2× USB 3.0

Synology DiskStation DS418j - Dátové úložisko
Viac ako99%spoľahlivosť
-6%
-6% €333,90
€314,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN151d7a
WD My Cloud Home 2 TB
Dátové úložisko – 3.5", USB 3.0, GLAN, WDBVXC0020HWT-EESN

€136,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW883b1
WD My Cloud Home 8 TB
Dátové úložisko – 3.5", USB 3.0, GLAN, WDBVXC0080HWT-EESN

WD My Cloud Home 8 TB - Dátové úložisko
-18%
-18% €285,90
€233,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW883f1b1
WD My Cloud Home 4 TB
Dátové úložisko – 3.5", USB 3.0, GLAN, WDBVXC0040HWT-EESN

€159,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: FW883f0
WD My Cloud Home 3 TB
Dátové úložisko – 3.5", USB 3.0, GLAN, WDBVXC0030HWT-EESN

€151,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW883d1
Synology DiskStation DS418
Dátové úložisko – externý box pre 4× 2.5/3.5" SATA III HDD/SSD, Realtek RTD1296, štvorjadrový 1.4GHz, RAID (Basic/JBOD/0/1/5/5+Spare/6/10), 2GB DDR4 RAM, 2× GLAN, 2× USB 3.0

Synology DiskStation DS418 - Dátové úložisko
Viac ako98%spoľahlivosť
€425,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FN151d7
Synology DiskStation DS918+
Dátové úložisko – externý box pre 4× 2.5/3.5" SATA III HDD/SSD, Intel Celeron J3455 2.3GHz Quad-core, RAID (Basic/JBOD/0/1/5/6/10), 4GB DDR3L RAM, 2× GLAN, 3× USB 3.0, eSATA

€573,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: FN144b1
Synology DiskStation DS218+
Dátové úložisko – externý box pre 2× 2.5/3.5" SATA II HDD, Intel Celeron J3355 Dual-core 2.45GHz, 2GB DDR3L RAM, 1× GLAN, 3× USB 3.0, e1× SATA

Synology DiskStation DS218+ - Dátové úložisko
Viac ako98%spoľahlivosť
€349,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: FN143e5
LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 12TB (2x6TB) RAID
Dátové úložisko – s dockom (USB-C, USB 3.0, displayport, slot na SD, CF kartu), 5 rokov Rescue Data Recovery

€749
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: DL070k2c
WD 2.5" My Passport Wireless Pro 4 TB čierne
Dátové úložisko – USB 3.0 (spätne kompatibilné s USB 2.0), WiFi, DLNA, UPnP, slot na SD kartu, integrovaná batéria - výdrž až 10 hodín, WDBSMT0040BBK-EESN

€232,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW832t5
WD 2,5" My Passport Wireless Pro 2 TB čierny
Dátové úložisko USB 3.0 (spätne kompatibilné s USB 2.0), WiFi, DLNA, UPnP, slot na SD kartu, integrovaná batéria - výdrž až 10 hodín, WDBP2P0020BBK-EESN

€187,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW832t3
WD My Cloud EX2 Ultra 16 TB (2x 8 TB)
Dátové úložisko – CPU 1.3GHz, 1GB DDR3, 2x 3.5" SATA III HDD, RAID 0,1, JBOD, 2x USB 3.0, GLAN

€662,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW885k7
ZYXEL NAS542
Dátové úložisko pre 4x 2.5/3.5" SATA HDD, Dual-core CPU 1.2 GHz, 1 GB RAM, RAID 0/1/5/6/10, Wake on LAN, 2x Gigabit LAN, DLNA, FTP, BitTorrent Client, 3x USB 3.0, SD card slot

ZYXEL NAS542 - Dátové úložisko
-10%
-10% €209
€188,90
Kúpiť
Na sklade 3 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: VD290k1
ZYXEL NAS326
Dátové úložisko pre 2x 3.5" SATA HDD až 2x 6 TB, CPU Marvell Armada 380 1.3 GHz, 512 MB DDR3, RAID 0,1, 1x GLAN, DLNA, FTP, 1x USB 2.0, 2x USB 3.0

€109,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: VD290g1
WD My Cloud EX2 Ultra 12 TB (2x 6 TB)
Dátové úložisko CPU 1.3 GHz, 1 GB DDR3, 2x 3.5" SATA III HDD, RAID 0,1, JBOD, 2x USB 3.0, GLAN

€576,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW885k5
WD My Cloud EX2 Ultra 8 TB (2x 4 TB)
Dátové úložisko CPU 1.3 GHz, 1 GB DDR3, 2x 3.5" SATA III HDD, RAID 0,1, JBOD, 2x USB 3.0, GLAN

WD My Cloud EX2 Ultra 8 TB (2x 4 TB) - Dátové úložisko
-36%
-36% €548,90
€349,90
Kúpiť
Akciová cena
Posledných 29 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW885k3
WD My Cloud EX2 Ultra 6 TB (2x 3 TB)
Dátové úložisko CPU 1,3 GHz, 1 GB DDR3, 2x 3,5" SATA III HDD, RAID 0,1, JBOD, 2x USB 3.0, GLAN

WD My Cloud EX2 Ultra 6 TB (2x 3 TB) - Dátové úložisko
-28%
-28% €432,14
€309,90
Kúpiť
Black Friday
Posledných 46 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: FW885k2
WD My Cloud EX2 Ultra 4 TB (2x 2 TB)
Dátové úložisko CPU 1.3 GHz, 1 GB DDR3, 2x 3.5" SATA III HDD, RAID 0,1, JBOD, 2x USB 3.0, GLAN

WD My Cloud EX2 Ultra 4 TB (2x 2 TB) - Dátové úložisko
-13%
-13% €325
€281,90
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: FW885k1
WD My Cloud EX2 Ultra
Dátové úložisko CPU 1.3 GHz, 1 GB DDR3, 2x 3.5" SATA III HDD, RAID 0,1, JBOD, 2x USB 3.0, GLAN

WD My Cloud EX2 Ultra - Dátové úložisko
-11%
-11% €190
€168,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: FW885k
Asustor AS3102T
Dátové úložisko – 2× 3.5"/2.5" SATA II/III HDD, CPU Celeron 1.6GHz Dual-core, 2GB DDR3, RAID (0, 1, JBOD), 1× GLAN, 3× USB 3.0, CZ lokalizácia, HDMI 4K

Asustor AS3102T - Dátové úložisko
-29%
-29% €301,51
€213,90
Kúpiť
Na sklade 4 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: QL350s5
Asustor AS1002T
Dátové úložisko - 2x 3.5"/2.5" SATA II/III HDD, CPU Marvell ARMADA-385 1 GHz Dual-core, 512MB DDR3, RAID (0,1, JBOD), 1x GLAN, 2x USB 3.0, CZ lokalizácia

Asustor AS1002T - Dátové úložisko
-7%
-7% €178,90
€165,90
Kúpiť
Na sklade
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: QL350s1
WD My Cloud Home Duo 12 TB
Dátové úložisko – 2× osadený 3.5" HDD, 2× USB 3.0, GLAN, WDBMUT0120JWT-EESN

€538,90
Kúpiť
Na ceste 2 ks
Očakávame 19.12.2018
Objednávací kód: FW883f8j1
Synology RackStation RS818RP+
Dátové úložisko – 1U RAID server, CPU Intel Atom C2538 Quad-core 2.4GHz, 2GB DDR3 RAM, 4x 3.5/2.5" SATA HDD/SSD hot-swap, 4x GLAN, 2x USB 3.0, 1x eSATA, redundantný napájací zdroj

Synology RackStation RS818RP+ - Dátové úložisko
-8%
-8% €1 373,90
€1 257,90
Kúpiť
Na objednávku do 5 pracovných dní
Objednávací kód: FN152i3
0
Vytlačiť
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB21
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi