Televízory sú pre celý rad domácností takmer neodmysliteľnou súčasťou obývacej izby, niekedy aj spálne či kuchyne. Moderná TV ponúka celý rad novodobých technológií a vlastností, ktoré dodajú skvelý divácky zážitok do pohodlia vášho domova. Počas výberu je však nutné pamätať na niekoľko dôležitých aspektov a orientovať sa podľa svojich potrieb. Chcete poradiť s výberom TV? Čítajte ďalej.
Pokračovať
Ako zdroj zábavy v domácnosti fungujú moderné televízory (TV)
Väčšina rodín a domácností využíva televízory (TV) na zábavu, či už vďaka vysielaným televíznym programom, streamovacím platformám, hernej konzole, či inému zdroju obsahu vo forme rôzneho formátu videí či možnosti hrania videohier. V dnešnej dobe môžete vďaka moderným technológiám naraziť na skutočne veľké televízory, ktoré ponúkajú ostrý obraz, a teda perfektný zážitok bude dostupný aj vo vašej domácnosti.
Klasická, alebo smart TV?
Aj napriek tomu, že väčšina moderných televízorov je dnes priamo nabitá inteligentnými funkciami, stále môžete naraziť na štandardné TV, ktoré používateľovi poskytnú iba základné funkcie. Pre nenáročných zákazníkov určite budú stačiť a môžu byť aj finančne úsporným variantom, pretože tieto televízory nemajú príliš vysokú cenovku.
Smart TV (smart televízory)
Smart televízory umožnia sledovať videá zo streamovacích platforiem, inštalovať aplikácie, prezerať obrázky a prehrať videá z mobilného telefónu či tabletu, surfovať internetom v zabudovanom prehliadači alebo ovládať vašu inteligentnú domácnosť. Navyše vám dovolia pristupovať k ďalšiemu obsahu televíznych staníc cez HbbTV (červené tlačidlo). Na využitie všetkých funkcií musí byť však televízor samozrejme pripojený k internetu.
Klasický televízor
Klasický televízor je v porovnaní so smart lacnejší. Neposkytuje však funkcie smart TV. Poslúži iba na základné využitie – sledovanie televízneho vysielania, prehrávanie filmov z počítača alebo DVD, prípadne Blu-ray prehrávačov. Ovládanie býva jednoduchšie, a tak je tento televízor vhodný aj pre seniorov.
i
Ak hľadáte podrobný návod o výbere TV, odporúčame článok Ako vybrať TV.
Kľúčové parametre pre výber TV
Stanovte si vopred, čo od TV očakávate. Pre výber daného produktu potom využite parametrický filter v ľavom menu, kde môžete televízory prehľadne triediť – napríklad podľa uhlopriečky, zobrazovacej technológie alebo obnovovacej frekvencie.
Uhlopriečka TV by mala zodpovedať priestoru
TV podľa uhlopriečky vyberajte samozrejme podľa miesta, do ktorého plánujete zariadenie umiestniť. Uhlopriečka TV priamo udáva jej veľkosť. Na trhu narazíte na skutočne miniatúrne televízory (10", 25,4 cm), ale aj naozaj veľké s uhlopriečkou až 115" (292,1 cm). Taký televízor sa pravdepodobne len ťažko zmestí do vyhradenej police, preto bude potrebovať dostatočný priestor na stene, prípadne naozaj veľkú podložku.
Rozlíšenie TV označuje počet pixelov, ktoré sa na obrazovke nachádzajú. Najčastejšie sa udáva ako dvojica čísel – šírka a výška (napríklad 1 080 × 720 pixelov). V tomto prípade pochopiteľne platí, že čím bude televízor väčší, tým vyššie by malo byť rozlíšenie, aby obraz bol dostatočne ostrý. Pre menšie uhlopriečky bude stačiť napríklad Full HD (1920 × 1080 pixelov). Aktuálne najvyšším bežne dostupným rozlíšením je 8K (7 680 × 4 320 pixelov).
Rozlíšenie HD (1 080 × 720 pixelov) sa dnes využíva predovšetkým pri lacnejších modeloch. Nájdete ho napríklad pri staršom televíznom vysielaní.
Full HD (1 920 × 1 080 pixelov) je stále bežné rozlíšenie pri televíznom vysielaní, streamovacích platformách a diskových prehrávačoch. Považuje sa za štandard.
Televízory s 4K rozlíšením (3 840 × 2 160 pixelov) sú veľmi rozšírené ako televízory vyššej triedy. Niektoré streamovacie platformy podporujú aj toto rozlíšenie.
Televízory s 8K rozlíšením patria medzi najdrahšie. Zatiaľ sú najmenej rozšírené kvôli vysokým nárokom na hardvér a nedostatku obsahu v tomto rozlíšení.
i
V štandarde HD (720p alebo 1080p) vysielajú v Česku aj na Slovensku hlavné komerčné kanály a verejnoprávne televízie. Časť českých televíznych kanálov ale stále vysiela v staršom formáte SD, najmä tie s pozemným digitálnym vysielaním. Viac sa dozviete na webových stránkach konkrétnej stanice.
Typ panelu TV ovplyvňuje pôžitok zo sledovania
Okrem uhlopriečky je typ panelu TV ďalší veľmi dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje divácky zážitok aj cenu. Do veľkej miery definuje kvalitu obrazu. Zjednodušene ide o technológiu, ktorú TV využíva na zobrazenie obsahu. Každý zo spomínaných druhov panelov má nejaké výhody a nevýhody, prípadne limity, ktoré môžu ovplyvniť ďalšie parametre danej TV. Tiež bude dôležité vyberať napríklad podľa svetelných lúčov, ktoré dopadajú na povrch obrazovky.
LED je základná obrazovka s technológiou LCD a LED podsvietením. Nízka spotreba, základné zobrazenie.
QLED vychádza z LED obrazovky, pomocou vrstvy kvantových bodiek modifikuje svetlo na dosiahnutie lepších farieb.
OLED televízory majú všetky obrazové body samostatne svietiace, čo prináša dokonalú čiernu a vynikajúce pozorovacie uhly.
NanoCell je LED technológia vylepšená o vrstvu nanočastíc, ktoré filtrujú nežiaduce vlnové dĺžky farieb.
LED panel
OLED panel
QLED panel
NanoCell panel
i
Divácky zážitok ovplyvňuje aj povrch obrazovky TV
Povrch obrazovky TV delíme na tri základné typy: lesklý, matný a antireflexný. Lesklé povrchy ponúkajú lepší kontrast a sú vhodné pre tmavšie miestnosti. Matné povrchy znižujú odlesky a zlepšujú viditeľnosť. Antireflexný povrch je najlepší na redukciu odleskov a hodí sa teda aj do miestností s výrazným osvetlením alebo pokiaľ bude televízor umiestnený oproti oknu či inému zdroju slnečného svetla.
Podsvietenie panelu TV
Každý panel využíva nejaké podsvietenie, ako sme už načrtli v časti o rôznych typoch panelu TV. Druh podsvietenia ovplyvňuje ďalšie parametre, ako napríklad kontrast alebo lokálne stmievanie. Zjednodušene ide o zdroj svetla, ktorý sa nachádza za obrazovkou a slúži na osvetlenie pixelov.
Mini LED vychádza z Direct LED, využíva lokálne stmievanie a LED podsvietenie s menšími diódami. Výsledkom je väčší kontrast a hlbšia čierna.
Direct LED – rovnomerné podsvietenie a lepšie lokálne stmievanie, tým aj lepší kontrast. Nevýhodou je vyššia cena TV a spravidla aj väčšia hrúbka.
Edge LED – v porovnaní s podobne veľkými televízormi s Direct LED býva lacnejšie a tenšie. Poskytuje však spravidla nižší kontrast a nebýva úplne rovnomerne podsvietené. Okraje TV však môžu byť o niečo svetlejšie ako stred obrazovky, na čo je dôležité brať ohľad.
Full Array Local Dimming je podsvietenie riadiace jas a kontrast v nezávislých zónach. Má však menej LED diód, než napríklad spomínané Mini LED.
Obnovovacia frekvencia panelu TV
Obnovovacia frekvencia TV jednoducho určuje, koľko snímok je televízor schopný zobraziť počas jednej sekundy. Bežnou obnovovacou frekvenciou je 60 alebo 120 Hz, v niektorých prípadoch však môžete naraziť aj na televízory s herným režimom, ktoré ponúkajú vyššie obnovovacie frekvencie – napríklad 144 alebo 165 Hz.
50/60 Hz panel nájdete pri lacnejších TV. Na sledovanie bežného televízneho vysielania aj pripojenie staršej hernej konzoly dostačuje.
100/120 Hz panel vykresľuje obraz rýchlejšie a pôsobí plynulejšie. Vyššiu frekvenciu snímok dnes ocenia najmä majitelia nových herných konzol. Vďaka schopnostiam TV dopočítavať snímky môžete rozdiel postrehnúť pri sledovaní športu či akčného filmu.
Herné televízory sú často prispôsobené pre čo najlepší zážitok z hrania. Môžete sa teda stretnúť aj s vyššou snímkovou frekvenciou – niekedy až 240 Hz. Pre herné televízory je tiež veľmi dôležitá odozva, aby obraz adekvátne reagoval na zmeny v hre.
Energetická spotreba TV – stavte na úsporné televízory
Úsporné televízory majú nízku spotrebu, a tak šetria rodinný rozpočet. Všeobecne totiž platí, že čím väčšie rozlíšenie, uhlopriečku a ďalšie moderné funkcie TV vyberiete, tým vyššia bude aj spotreba. Energetickú náročnosť sa dozviete vďaka energetickým štítkom, ktoré obsahujú všetky moderné spotrebiče.
Nové energetické štítky nájdete nielen pri TV, ale aj pri práčkach, umývačkách a ďalších spotrebičoch.
i
Ako zvoliť optimálnu pozorovaciu vzdialenosť televízora?
Pri výbere veľkosti a rozlíšení LED televízora vezmite do úvahy, ako ďaleko budete od televízora sedieť a čo na ňom budete najviac sledovať. Existujú všeobecné pravidlá, vďaka ktorým môžete jednoducho zistiť, aká pozorovacia vzdialenosť bude pre danú TV najvhodnejšia. Viac informácií sme pripravili v našom článku, kde zistíte aj odporúčané pozorovacie vzdialenosti pre špecifické uhlopriečky. Veríme, že vám tieto informácie pomôžu s výberom.
Aké ďalšie prvky zohľadniť pri výbere smart TV?
Srdcom smart TV je (podobne ako pri počítači alebo smartfóne) operačný systém. Ten určuje rámec funkcií, používateľského prostredia a toho, aké aplikácie je možné v TV využívať. Pri produktoch jedného výrobcu nájdete väčšinou rovnaký operačný systém. Pri televízoroch Samsung je to Tizen, v TV LG nájdete WebOS. Sony, Philips, TCL a Panasonic pre svoje TV využíva platformu Android TV/Google TV.
Typ TV tunera pre televízne vysielanie
Či už bude TV smart, alebo nie, základnou funkciou stále zostáva schopnosť prijímať televízny signál z lokálnych staníc. V súčasnosti nájdete niekoľko štandardov, ktoré sa na prenos televízneho vysielania v SR využívajú. Nižšie prinášame ich stručnú charakteristiku.
DVB-T2 (H.265/HEVC) – tuner na prijímanie digitálneho pozemného televízneho vysielania v novom štandarde, ktorý už pokrýva celú ČR aj SR.
DVB-T je tuner na príjem digitálneho pozemného (anténneho) televízneho vysielania. Vysielanie v DVB-T bolo na našom území už nahradené vysielaním v DVB-T2.
DVB-S/S2 – tunery na príjem satelitného televízneho vysielania (spoplatnené, nutné použiť dekódovaciu kartu).
DVB-C je tuner na príjem káblového televízneho vysielania.
Aké aplikácie môže ponúkať konkrétna TV?
Vďaka operačnému systému môžete do danej TV sťahovať rôzne aplikácie alebo využívať už predinštalované. Práve týmto spôsobom je možné ešte viac rozšíriť funkcie a možnosti vašej TV – či už to bude streamovacia služba, sociálna sieť, alebo ľubovoľná videohra.
Streamovacie služby pre TV
V dnešnej dobe sú streamovacie platformy pre smart TV veľmi populárne. Máte tak na dosah ruky nespočetné množstvo filmov a seriálov, ktoré môžete sledovať kedykoľvek – bez reklám a neobmedzene, stačí stiahnuť aplikáciu a prihlásiť sa do svojho používateľského účtu.
Netflix, HBO Max, Apple TV – videotéky s bohatou ponukou filmov, seriálov a dokumentov, vlastnia aj iné produkcie.
Voyo, O2 TV, Prima+ – videotéky s archívom slovenského aj českého televízneho vysielania.
YouTube – známy videoportál prístupný priamo z vašej smart TV.
Netflix
HBO Max
Apple TV+
YouTube
Inteligentné služby, ktoré môže televízor ponúkať
Okrem spomínaných aplikácií a služieb môže smart televízor mať aj celý rad ďalších možností a funkcií, ktoré vám spríjemnia konzumáciu videoobsahu. Potrebujete napríklad prepojenie s telefónom alebo s počítačom? To všetko je vďaka moderným technológiám a aplikáciám možné.
HbbTV je prístup k rozšírenému obsahu televíznych staníc cez červené tlačidlo, vrátane archívu vysielania.
Inteligentný ovládač poskytne intuitívne ovládanie TV a ľahší pohyb kurzora.
Google Asistent a Amazon Alexa sú hlasoví asistenti na ovládanie aj bez ovládačov a prepojení s mobilným telefónom.
Párovanie s mobilným telefónom umožňuje ovládať televízor cez mobilný telefón, obojsmerne zdieľať médiá atď.
Apple Airplay pridá vašej TV možnosť prepojenia s ostatnými zariadeniami Apple.
SteamLink je bezdrôtové prepojenie s počítačom pre lepší herný zážitok.
DLNA umožní prístup k súborom v domácej multimediálnej sieti.
Ovládanie hlasom odoberie potrebu ovládača. Na TV bude stačiť jednoducho rozprávať.
i
Výbava konkrétnej TV sa bude líšiť podľa operačného systému
Pri výbere TV ale dajte pozor, pretože výbava sa môže líšiť podľa operačného systému. Niektoré aplikácie alebo funkcie totiž nemusia byť pre daný operačný systém dostupné. Pred nákupom teda odporúčame skontrolovať popis produktu, kde sa o operačnom systéme TV môžete dozvedieť viac.
Ďalšie užitočné vlastnosti a funkcie TV
Okrem aplikácií a funkcií, ktoré získate formou sťahovania, môže TV mať aj celý rad vlastností – napríklad rôzne formy bezdrôtového pripojenia či ďalšie služby, vďaka ktorým bude vaša nová TV doslova nabitá modernými technológiami, či už budú slúžiť k dokonalejšiemu zvuku, alebo ako nový zdroj obsahu.
WiFi slúži k bezdrôtovému pripojeniu TV k domácej sieti a internetu.
Vďaka USB konektoru prehráte film z externého disku alebo flashdisku, ale tiež pripojíte klávesnicu alebo myš.
Funkcia Miracast umožní bezdrôtovo zobraziť fotky alebo prehrať video zo smartfónu a tabletu na TV.
Vďaka PIP (obraz v obraze) budete môcť sledovať dve televízne stanice naraz.
S funkciou USB nahrávania nahráte film, seriál alebo program na USB disk či flash disk.
Duálny tuner umožňuje súčasne nahrávať na jednej televíznej stanici a sledovať úplne inú.
Aké vstupy a výstupy môžu mať televízory na pripojenie ďalších zariadení?
Televízory mávajú nespočetné množstvo konektorov na pripojenie rôznych zariadení, internetu, reproduktorov a ďalšieho príslušenstva. Pokiaľ už vlastníte nejaké zariadenie, ktoré budete chcieť určite pripojiť, odporúčame vybrať TV s adekvátnym vstupom či výstupom, prípadne sa vybaviť vhodnou redukciou.
USB umožňuje pripojenie externých zariadení, ako sú flash disky alebo externé pevné disky.
LAN slúži na prepojenie televízora s internetom pomocou kábla.
HDMI je digitálne rozhranie na prenos obrazu a zvuku z externých zariadení.
3,5 mm jack využijete na pripojenie reproduktorov či slúchadiel.
Cinch konektory sú pokročilejšou metódou prenosu zvuku, kedy sa každý kanál pripája zvlášť.
Optický audio výstup môžete zvoliť v prípade, že chcete do reprosústavy dodávať skutočne kvalitný zvuk.
CI/CI+ sú technológie, ktoré umožňujú dekódovať televízne signály.
USB-C je moderný typ USB, ktorý slúži na pripojenie rôzneho príslušenstva.
VGA je staršou metódou prenosu videa, pri niektorých TV naň však môžete stále naraziť.
Upevnenie TV na stenu
Držiaky a TV stolíky, ktoré môžete zakúpiť priamo u nás, je možné využiť na umiestnenie a upevnenie televízora. Odporúčame však skontrolovať maximálnu uhlopriečku a nosnosť. Nie každý stojan či držiak totiž unesie aj ťažšie televízory. Všetky moderné TV majú na svojej zadnej strane otvory na pripevnenie na stenu. Systém uchytenia je štandardizovaný a nazýva sa VESA. Rozteč otvorov je napríklad 100 × 100 mm pri malých TV alebo 400 × 300 mm pri väčších.
Soundbary a reproduktory k TV zlepšia zážitok zo sledovania filmov a športových prenosov. Prémiové televízory už mávajú integrovaný soundbar, ktorý produkuje zvuk kvalitnejšie, sú navyše vybavené rôznymi systémami na vylepšenie zvuku – napríklad Dolby Atmos. Televízory väčších uhlopriečok ozvučia síce bežnú miestnosť dostatočne hlasno, kvalita zvuku však býva priemerná.
i
Televízor aj zvukový systém sú dostupné aj ako set
Nechcete strácať čas s výberom adekvátneho soundbaru? Navštívte kategóriu Televízory – výhodné sety, kde môžete zakúpiť televízor aj soundbar naraz. Budete tak mať istotu, že dané ozvučenie bude zodpovedať konkrétnemu modelu a vašim požiadavkám.
Pre TV máte na výber celý rad príslušenstva
Príslušenstvo k TV slúži na to, aby ste mohli využiť všetok potenciál a možnosti TV. K dispozícii sú reproduktory, držiaky na stenu, stojany, káble alebo multimediálne centrá. Príslušenstvo dodá zariadeniu nové funkcie, uľahčí ovládanie alebo dokonca prehrá internetový obsah.
Nepotrebujete úplne novú TV? Bazár ponúkne vhodné riešenie
Ak hľadáte dostupnú TV, odporúčame navštíviť kategóriu Televízory bazár, kde nájdete rozbalený, zánovný alebo použitý tovar, ktorý si stále zachoval svoju funkčnosť. Veríme, že môže určite ešte poslúžiť ďalším záujemcom. Môžete tiež využiť kategóriu Televízory – cenové bomby, akcie, kde budú pohromade všetky dostupné televízory v akcii. Prehľadne tak uvidíte všetky produkty, ktoré môžete získať za zvýhodnenú cenu.
Čo na televízory hovoria ostatní zákazníci? Prečítajte si recenzie
Zaujímajú vás názory ostatných zákazníkov na konkrétne televízory? Využite kategórie Televízory recenzie, kde uvidíte všetky produkty, ktoré už niekto zakúpil pred vami a rozhodol sa podeliť o svoje poznatky a dojmy. Možno tu narazíte na odpovede na niektoré vaše otázky či odporúčania ohľadom špecifických produktov.
Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie. Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Televízor – SMART, LED, 81 cm, Full HD, DVB-T2/C, 2× HDMI, 1× USB, CI+, LAN, WiFi, DLNA, HbbTV 2.0, herný režim, párovanie s mobilným zariadením, Tizen, VESA 100 × 100, Dolby Digital Plus (E-AC-3), en. trieda F
Vašim požiadavkám nevyhovuje žiadny tovar. Skúste, prosím, pozmeniť svoj výber.
Zrušiť filter
Televízory
Štěpán LenkNetflix: novinky apríl 2025Príval nových titulov na streamovacie platformy je nikdy nekončiacou záležitosťou, čo samozrejme platí aj pre Netflix. Aké novinky si pre nás táto populárna VOD služba pripravila v apríli roku 2025? To sa dozviete v našom článku.
Nový model JBL Tour ONE M3 prináša revolučný externý vysielač SMART Tx, ktorý posúva zážitok z počúvania na vyššiu úroveň. Kombinácia bezstratového zvuku, aktívneho potlačenia hluku a širokej kompatibility so zariadeniami robí z týchto slúchadiel všestranného...
Fanúšikovia futbalu, zbystrite! Spoločnosť Hisense v spolupráci s Alza.sk spúšťa exkluzívnu súťaž o vstupenky na úvodný zápas UEFA U21 medzi Slovenskom a Španielskom, ktorý sa odohrá 11. júna 2025 v Bratislave. Stačí jediné – kúpiť vybraný produkt značky Hisense na...
akciaNenechajte si uniknúť hromadu akcií od značky SonySony organizuje množstvo skvelých akcií na produkty z radu Sony Alpha, objektívov alebo vlogerských fotoaparátov. V rámci nich môžete ušetriť peniaze a získať produkty výhodnejšie. Ako na to, sa dozviete v článku.
Značka Xiaomi uviedla na náš trh Buds 5 Pro, prvé bezdrôtové slúchadlá s čipom Qualcomm S7 Pro a podporou WiFi. Prinášajú bezstratový zvuk cez XPAN technológiu, dlhšiu výdrž batérie než Bluetooth verzia a inteligentné AI funkcie na pokročilú správu zvuku.
Kúpte si vybraný televízor Hisense ešte dnes a získajte ako darček prístup hneď k 2 streamovacím službám úplne zadarmo. Táto ponuka je časovo obmedzená, preto neváhajte a pridajte sa k tisícom spokojných používateľov, ktorí si už užívajú dokonalú kombináciu kvality a...
Najdôležitejším parametrom pre výber televízora je jeho veľkosť. Tu platí jednoduché pravidlo – čím väčší, tým lepší divácky
zážitok. Výbava televízorov sa v rámci jednej uhlopriečky môže výrazne líšiť, úplným štandardom je ale podsvietenie na báze
LED a prítomnosť digitálneho tunera pre príjem pozemného digitálneho vysielania DVB-T2 HEVC. Niektoré televízory potom majú
aj DVB-C tuner na príjem digitálneho káblového vysielania alebo DVB-S2 tuner na príjem satelitného vysielania.
Televízory už dávno neslúžia iba na príjem vysielania televíznych staníc. Dnes sú multimediálnym centrom domácnosti a zvládnu toho oveľa viac. Majú vlastný operačný systém a môžete ich prepojiť s inteligentnými telefónmi. Sú pripojené k internetu a cez aplikácie vám umožňujú pristupovať k videotékam, hudbe, sociálnym sieťam alebo správam. Moderné televízory sú osadené pokročilými LED panelmi a doplnené o vrstvy upravujúce farby, kontrast aj pozorovacie uhly (Quantum Dot, NanoCell, atď.). Zároveň sú energeticky úsporné. Každá značka má svoje softvérové riešenia a algoritmy, ktorými softvérovo výsledný obraz vylepšuje. Vďaka HDR
technológii a lokálnemu stmievaniu obrazu je možné dosahovať temnú čiernu a zároveň veľmi jasnú bielu. Vďaka 4K a 8K rozlíšeniu sa môžete tešiť z viacerých detailov, na ktoré ste zvyknutí z kina. Televízor prepojíte s NAS stanicou, externým diskom, pripojíte aj klávesnicu, soundbar či slúchadlá. Veľké televízory s uhlopriečkami viac ako 60" sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým.
Televízory, ktoré už zastarali
LCD televízory
LCD boli prvé tenké a ploché televízory – displeje – z tekutých kryštálov. Obraz je u nich tvorený jednotlivými bodmi, tzv. pixelmi. Každý pixel je zložený z troch subpixelov (červeného, zeleného a modrého podľa štandardu RGB). Je možné kontrolovať svietivosť každého z nich a tým dosiahnuť ich kombináciami milióny farieb. Na rozdiel od klasických CRT televízorov je ale technológia LCD šetrnejšia k očiam a spotrebuje menej elektriny.
LCD televízory bez LED posvietenia sú ešte dostupné v malých uhlopriečkach ako prenosné TV (vhodné do auta a na cesty)
Plazmové televízory
Plazmové televízory pracujú s ionizovanými vzácnymi plynmi (neónom a xenónom). Tieto plyny sú v malých komôrkach medzi dvoma sklenenými doskami. Po privedení elektrickej energie do komôrok dôjde k rozsvieteniu jedného obrazového bodu. Tri takéto body (vždy červený, zelený a modrý) tvoria jeden pixel. Kombináciou úrovne rozsvietenia bodov dostáva pixel výslednú farbu. Z týchto pixelov je potom zložený celý obraz.
3D televízor
Pre zobrazenie priestorového obrazu existujú dve rozdielne technológie – aktívna a pasívna. Prvá z nich využíva zatmavovanie skiel v okuliaroch v pravidelnom rytme tak, že oko vidí len obraz určený pre neho. Druhá pre rovnaký cieľ využíva rozdielnu polarizáciu obrazu. Výhodou pasívnej technológie je jednoduchšia konštrukcia okuliarov a s tým súvisiaca nižšia cena. Naopak nevýhodou je nižšie maximálne rozlíšenie oproti aktívnej technológii.
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie. Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné televízoryProdukty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie televízoryTovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie televízoryProdukty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii televízory recenzie
Skúste naše cookiesMy, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informáciíMenej informácií
Na našej webovej stránke používame 8 druhov kategórií cookies:
Technické cookies
Tie sú nevyhnutné na fungovanie webovej stránky a jej funkcií, ktoré sa rozhodnete využívať. Bez nich by naša webová stránka nefungovala, napr. by nebolo možné sa prihlásiť do používateľského účtu.
Funkčné cookies
Tieto cookies nám umožňujú zapamätať si Vaše základné voľby a vylepšujú používateľský komfort. Ide napríklad o zapamätanie si jazyka alebo možnosť zostať trvalo prihlásený.
Cookies sociálnych sietí
Tieto cookies nám umožňujú komfortne Vás prepojiť s Vaším profilom na sociálnych sieťach a napríklad Vám umožniť zdieľať produkty a služby s priateľmi a rodinou.
Personalizácia obsahu
Tieto cookies nám umožnia zobraziť Vám obsah a reklamy podľa údajov, ktoré sú o Vás dostupné tak, aby sme sa čo najlepšie trafili do Vašich potrieb. Ide najmä o to, aký obsah ste si zobrazili alebo to, na akom zariadení na naše stránky prichádzate.
Nepersonalizovaná reklama
Tieto cookies nám umožňujú zobrazovať Vám všeobecnú reklamu na produkty a služby.
Personalizovaná reklama
Vďaka týmto cookies Vám my a ?naši partneri? môžeme ponúknuť relevantné produkty a služby na mieru, a to na základe Vašich nákupov, Vášho správania a Vašich preferencií.
Meranie publika
Tieto cookies nám umožňujú optimalizovať naše stránky na Vaše komfortné používanie a to na základe toho, ako ich používate. Cieľom je zapamätať si alebo predpokladať Vaše voľby. Ide napríklad o využívanie funkcií, ich umiestnenie, správanie na stránke.
Cookies tretích strán
Tieto cookies sú cookies tretích strán, pričom viac sa o nich a o našich partneroch môžete dozvedieť tu.
Udelením súhlasu so spracovaním cookies budú na Váš prístroj, ktorý na prehliadanie webovej stránky používate, nainštalované funkčné a analytické cookies (kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ obe kategórie, prípadne si môžete vybrať iba jednu z kategórií kliknutím na tlačidlo „Nastavenia“). Technické cookies inštalujeme na Vaše zariadenie vždy, teda aj bez Vášho súhlasu, pretože bez nich by naša webová stránka nefungovala.
Svoj súhlas so spracovaním cookies môžete odvolať. V súvislosti so spracovaním cookies zo strany našej spoločnosti máte ďalej práva na: prístup ku cookies, vymazanie cookies, úpravu, doplnenie a opravu cookies, obmedzenie spracovania a právo podať sťažnosť na ÚOOÚ. Viac o Vašich právach.