Cenové bomby sú tu! Vyber si z produktov za extrémne nízke ceny a presvedč sa sám!

Kontaktné šošovky

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Typ
Sférické
(180)
Multifokálne
(6)
Dioptrické
(5)
Nedioptrické
(15)
Dioptrie
-3,00
(85)
-0,50
(85)
-5,50
(84)
-4,50
(84)
-3,50
(84)
Zakrivenie
8,3
(2)
8,4
(40)
8,5
(25)
8,6
(117)
8,7
(16)
Adícia
Low (Max +1.25)
(2)
Medium (Max +2.00)
(2)
High (Max +2.50)
(2)
High (+1.75 – +2.50)
(2)
Low (+0.75 – +1.50)
(2)
Dioptrie
-8,00
(6)
-7,50
(6)
-7,00
(6)
-6,50
(6)
-6,00
(6)
Zakrivenie
8,5
(1)
8,6
(4)
8,7
(2)
Doba nosenia
1 deň
(28)
1 mesiac
(151)
3 mesiace
(1)
Rok
(9)
14 dní
(3)
1 týždeň
(1)
Kontinuálne
(2)
Farba
Modrá
(8)
Zelená
(9)
Sivá
(4)
Číra
(16)
Podľa radu
FreshLook
(15)
Natura Colors
(10)

Kontaktné šošovky slúžia predovšetkým na korekciu očných chýb, kedy plne nahrádzajú okuliare a ľuďom s poruchou zraku uľahčujú život. Môžu však slúžiť aj ako doplnok. Aby vám kontaktné šošovky plnohodnotne sedeli, je potrebné pri ich výbere zvážiť niekoľko faktorov. Poradíme vám, ktoré to sú.

Pokračovať

Aké výhody majú kontaktné šošovky

Kontaktné šošovky majú niekoľko nepopierateľných benefitov. Ak sa rozhodujete, či si zaobstarať optické šošovky do očí alebo zostať pri okuliaroch, nasledujúce riadky vám pomôžu vybrať najoptimálnejšie riešenie.

 • Kontaktné šošovky prirodzene zvýraznia vaše oči.
 • Neskresľujú kontúry tváre tak, ako rámy okuliarov.
 • Nemusíte si robiť starosti s výberom špeciálnych slnečných okuliarov.
 • Môžete bezpečne vykonávať akýkoľvek šport.
 • Sú pohodlné a neposúvajú sa na nose ako okuliare.
 • Cez šošovky budete môcť lepšie zaostrovať a nebudú vás oslepovať odlesky zo skiel okuliarov.
 • Vyššia obstarávacia cena a nutnosť častej výmeny.
 • Množstvo odpadu, ktorý sa lokálne nedá recyklovať.

i

Starostlivosť o kontaktné očné šošovky pri odličovaní

Ženy by si mali kontaktné očné šošovky vyberať pred odličovaním. Odličovací prípravok ich totiž môže poškodiť. Na šošovky do očí pôsobí agresívne aj lak na vlasy.

Ako vybrať šošovky? Kontaktné vyberajte podľa nasledujúcich parametrov

Poradíme vám, ako vybrať kontaktné šošovky. Skôr ako začnete študovať jednotlivé parametre, zamyslite sa, pri akých príležitostiach budete kontaktné očné šošovky využívať najviac. Ďalej si musíte ujasniť, aký typ korekcie potrebujete a v neposlednom rade sa musíte rozhodnúť, či si kúpite tradičné priehľadné, alebo moderné farebné kontaktné šošovky.


Aké kontaktné šošovky existujú: jednotlivé typy

Kontaktné šošovky možno rozdeliť podľa ich účelu do niekoľkých hlavných skupín. V ponuke sú napríklad kontaktné šošovky dioptrické a nedioptrické, pričom nedioptrické sú farebné a dioptrické môžu byť navyše aj priehľadné.

 • Priehľadné dioptrické kontaktné šošovky sú prostriedkom na korekciu očných chýb. Umožnia vám aktivity, ktoré s okuliarmi možno vykonávať naplno len veľmi ťažko.
 • Farebné dioptrické šošovky kompenzujú všetky bežné zrakové chyby (krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus a presbyopiu) a vďaka rôznym motívom a farbám slúžia aj ako doplnok.
 • Kontaktné šošovky farebné nedioptrické slúžia ako doplnok líčenia alebo celkového štýlu obliekania. Vyberať môžete z rôznych motívov a farieb, od tých decentných cez bláznivý upírsky štýl až po strašidelné halloweenske kontaktné šošovky.
 • Tórické kontaktné šošovky s cylindrom sú určené na korekciu astigmatizmu, špecifickej očnej chyby, ktorá spôsobuje zlé priestorové vnímanie a rozmazané videnie.
 • Multifokálne kontaktné šošovky sa používajú na korekciu presbyopie. To znamená, že korigujú videnie na diaľku aj na blízko. Zvoľte si jednodňovú, dvojtýždňovú alebo mesačnú dobu nosenia.

i

Nie ste si istí, aké vybrať kontaktné šošovky? Recenzie zákazníkov, ktorí u nás už nakúpili a mali možnosť šošovky vyskúšať, vám pomôžu s výberom.

Vyberte si kontaktné očné šošovky podľa doby nosenia

Kontaktné očné šošovky delíme do kategórií aj podľa doby nosenia. Moderné šošovky sa totiž menia v rôznych časových intervaloch. Najmenej zaťažujú oči jednodňové šošovky.

 • Jednodňové kontaktné šošovky nedráždia oči. Nie je potrebné ich skladovať v roztoku ani inak ošetrovať.
 • Dvojtýždňové sú pre oko stále komfortné. Väčšinu je potrebné ukladať na noc do roztoku.
 • Mesačné môžu oči zaťažovať. Nie sú vhodné pre alergikov. Je nutné ich ukladať na noc do roztoku.
 • Ročné nie sú pre oči príliš zdravé. Musia sa vložiť do roztoku ihneď po vybratí z oka.
 • Kontinuálne možno nosiť cez deň aj v noci bez nutnosti vyberania. Takto ich môžete nosiť až 30 dní a 29 nocí.

Štvrťročné kontaktné šošovky môžu dráždiť citlivé oči. Je potrebné dbať na to, aby boli v noci v roztoku.

Z akých materiálov sa očné šošovky vyrábajú

Očné šošovky sa vyrábajú z rôznych materiálov. Môžete si vybrať z hydrogélových, silikón-hydrogélových a tvrdých kontaktných šošoviek. Líšia sa obsahom vody a priepustnosťou kyslíka.

Kontaktné šošovky modré, zelené a iné farebné varianty

Kontaktné šošovky môžete vyberať aj podľa farby. Ak chcete rozžiariť vaše oči, vyskúšajte modré, zelené voľte ak je vaša pleť prirodzene skôr svetlejšia. Ak chcete experimentovať alebo sa chystáte na párty, možno vás zaujmú kontaktné šošovky biele alebo čierne.

Nie je ľahké vybrať si perfektné kontaktné šošovky. Čo ešte musíte zohľadniť?

Najlepšie kontaktné šošovky musia spĺňať určité parametre, aby vám dobre slúžili a zároveň dobre sedeli. Ak o nich vôbec neviete a zabúdate, že ich máte, vybrali ste si dobre.

 1. Typ korekcie vám prezradí váš očný lekár. Kontaktná šošovka umožňuje korekciu všetkých bežných očných chýb (krátkozrakosti, ďalekozrakosti, astigmatizmu a presbyopie).
 2. Počet dioptrií opäť určí váš očný špecialista. Označuje sa symbolmi D, PWR alebo Dpt, za ktorými nájdete zodpovedajúcu číselnú hodnotu. Počet dioptrií kontaktných šošoviek sa nemusí zhodovať s dioptriami okuliarov.
 3. Zakrivenie kontaktnej šošovky vyjadruje zakrivenie zadnej plochy kontaktnej šošovky, ktoré by malo zodpovedať zakriveniu rohovky (BC). Jeho hodnota je zvyčajne 8 s desatinným doplnkom, prípadne 9.
 4. Priemer šošovky udáva jej šírku. Najčastejšie sa pohybuje v rozmedzí 13,5 až 14,5 mm. Zvýšenú pozornosť priemeru šošovky do očí venujte v prípade, keď prechádzate na inú značku.

i

Pozrite sa aj na roztoky, puzdrá a kvapky alebo doplnky stravy pre oči. Na jednoduchšiu manipuláciu vám zas poslúži pinzeta na kontaktné šošovky.

Ako sa starať o kontaktné šošovky a puzdrá?

Dôsledná starostlivosť o kontaktné šošovky sa určite vyplatí. Jedine správne zaobchádzanie zaručuje ich zdravotnú bezpečnosť a pohodlné používanie. Očné šošovky po vybratí z oka vždy vložte do puzdra so špeciálnym roztokom, ktorý ich očistí, vydezinfikuje a hydratuje. Pozornosť venujte aj samotnému puzdru. Denne ho opláchnite roztokom a nechajte uschnúť. Puzdro na kontaktné šošovky vymieňajte aspoň raz za tri mesiace.

Kontaktná šošovka môže byť nebezpečná. Kedy hrozí riziko infekcie?

Znečistená kontaktná šošovka do oka nepatrí. Na uchovávanie kontaktných šošoviek vždy používajte vhodný roztok. Nikdy ich neoplachujte ani neskladujte v obyčajnej vode. Pod šošovkami, ktoré sa pravidelne nedezinfikujú, sa hromadia nebezpečné baktérie a v najhoršom prípade vás môžu dokonca pripraviť o zrak.

Používajte očné kvapky, ktoré plnia funkciu umelých sĺz. Zabraňujú vzniku syndrómu suchého oka alebo podráždeniu oka materiálom kontaktnej šošovky.

Nasadzujete si kontaktné šošovky prvý krát? Postup krok za krokom

Ak ste si kúpili kontaktné šošovky prvý krát a neviete ako si ich nasadiť, pripravili sme si pre vás prehľadný návod ako na to.

 1. Poriadne si umyte a osušte ruky.
 2. Kontaktnú šošovku vyberte z puzdra končekom vášho prsta. 
 3. Následne ju umiestnite na špičku ukazováka alebo iného prsta.
 4. Prezrite si, či kontaktná šošovka nie je poškodená a či nie je otočená hore nohami pohľadom zboku. Ak je otočená správne, pripomínať by mala tvar misky.
 5. V tomto kroku ste pripravení na nasadenie. Opatrne stiahnite prstom spodné viečko a pozerajte sa smerom nahor, oko majte do široka otvorené a do jeho stredu vložte šošovku.
 6. Oko zatvorte a zažmurkajte.
 7. Správne nasadená kontaktná šošovka by mala byť v oku pohodlná.
 8. Rovnako aplikujte aj druhú šošovku.

i

Chcete ušetriť a premýšľate, kde nájdete najlacnejšie kontaktné šošovky? Výpredaj alebo cena zoradená od najnižšej môžu byť to pravé miesto.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Biofinity (6 šošoviek) Skladom podľa variantu
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14mm, materiál: comfilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.
20,90 €

2.
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.3mm, materiál: senofilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.
20,49 €

3.
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 14 dní, s priemerom 14mm, materiál: senofilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 2,98 €/ks
17,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
197 položiek
Ľudová voľba
Biofinity (6 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14mm, materiál: comfilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

Od  20,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0004NAD
Zlatá stredná cesta
Soflens Daily Disposable (90 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: hydrogél s obsahom vody 50 – 60 %. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,31 €/ks

Od  28,26 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky1541nad
Pre náročných
Acuvue Moist 1 Day (90 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: etafilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

Od  52,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0002NAD
OPTI-FREE PureMoist 300 ml
Roztok na kontaktné šošovky s objemom 300ml, s puzdrom, vhodný na čistenie, dezinfekciu a uchovanie mäkkých kontaktných šošoviek vrátane silikón-hydrogélových.

14,90 €
1 ks
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: RZTK002
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus (6 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 14 dní, s priemerom 14mm, materiál: senofilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 2,98 €/ks

Od  17,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0008nad
Acuvue Oasys 1 Day with HydraLuxe (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.3mm, materiál: senofilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

Od  20,49 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0001NAD
Opti-Free Express 355 ml
Roztok na kontaktné šošovky s objemom 355ml, s puzdrom, vhodný na čistenie, dezinfekciu a uchovanie mäkkých kontaktných šošoviek vrátane silikón-hydrogélových.

11,90 €
1 ks
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: CLEA102
Air Optix Aqua (6 šošoviek) dioptrie: -1.25, zakrivenie: 8.60
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14.2mm, materiál: lotrafilcon B. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

24,90 €
1 ks
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: cocky0591
Air Optix Plus Hydraglyde (6 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14.2mm, materiál: lotrafilcon B. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 4,16 €/ks

Od  24,98 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky2078nad
Soflens 59 (6 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14.2mm, materiál: hydrogél s obsahom vody 50 – 60 %. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 1,67 €/ks

Od  10,02 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: CLE85761nad
Dailies Total1 (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.1mm, materiál: delefilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,83 €/ks

Od  24,98 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky2139nad
Air Optix Aqua (6 šošoviek) dioptrie: -2.50, zakrivenie: 8.60
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14.2mm, materiál: lotrafilcon B. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

26,90 €
1 ks
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: cocky0596
OPTI-FREE RepleniSH 300 ml
Roztok na kontaktné šošovky s objemom 300ml, s puzdrom, vhodný na čistenie, dezinfekciu a uchovanie mäkkých kontaktných šošoviek vrátane silikón-hydrogélových.

12,90 €
1 ks
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: RZTK001
Acuvue Moist 1 Day (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: etafilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

Od  16,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0003NAD
Dailies AquaComfort Plus (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14mm, materiál: nelfilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,51 €/ks

Od  15,17 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky2088nad
Acuvue TruEye 1-day with Hydraclear (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: narafilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

Od  22,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0006NAD
Dailies AquaComfort Plus (90 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14mm, materiál: nelfilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,44 €/ks

Od  39,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky2103nad
Optima FW (4 šošovky)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 3 mesiace, s priemerom 14mm, materiál: hydrogél s obsahom vody menej ako 40 %. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 4,07 €/ks

Od  16,26 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky1208nad
Soflens Daily disposable (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: hydrogél s obsahom vody 50 – 60 %. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,40 €/ks

Od  11,89 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky1090nad
Dailies Total1 (90 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.1mm, materiál: delefilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,75 €/ks

Od  67,69 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky2166nad
PureVision (6 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 mesiac, s priemerom 14mm, materiál: balafilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov.

Od  17,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky0009nad
Proclear 1 Day (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: omafilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,43 €/ks

Od  12,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: CLE8208
Biotrue ONEday (30 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 1 deň, s priemerom 14.2mm, materiál: nesofilcon A, s UV filtrom. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 0,54 €/ks

Od  16,26 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky1035nad
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus (12 šošoviek)
Kontaktné šošovky sférické, vhodné na nosenie: 14 dní, s priemerom 14mm, materiál: senofilcon A. Tovar je určený iba pre osoby staršie ako 15 rokov. - 2,90 €/ks

Od  34,80 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: cocky4231nad

Kontaktné šošovky

starostlivosť o zrakNajčastejšie chyby oka a očné ochorenia Vedeli ste, že takmer každý druhý človek trpí na nejaké chyby oka? Ak vás zaujíma, aké sú najčastejšie poruchy...
Kontaktné šošovky uľahčujú život miliónom ľudí na celom svete každý deň. Samotný vynález si zaslúži svoj obdiv...
Poradíme vám, ako sa vyvarovať poškodeniu kontaktných šošoviek a ako čo najjednoduchšie vybaviť reklamáciu...
starostlivosť o zrakAko vybrať kontaktné šošovky Rozhodli ste sa pre kontaktné šošovky, ale tápate pri výbere tých správnych pre vás? Prečítajte si nášho...
Okuliare sú dnes už módnou záležitosťou, ale napriek tomu sa kontaktné šošovky tešia veľkej obľube....
Viac článkov

Kontaktné šošovky

Kontaktné šošovky sú vyrobené z veľmi citlivých materiálov, ktoré sú šetrné k vašim očiam, ale zároveň sa môžu veľmi ľahko poškodiť nešetrnou manipuláciou. Preto je vhodné dodržiavať niekoľko zásad, ktoré môžu zabrániť prípadným nepríjemnostiam.
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné kontaktné šošovky Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie kontaktné šošovky Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie kontaktné šošovky Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii kontaktné šošovky recenzie
P-DC1-WEB31
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií