Doručujeme aj v sobotu a v nedeľu. Až k vám domov alebo na ktorúkoľvek predajňu.

Digitálné zrkadlovky

0
makrofotografiaObjektívy: všetko o kategóriách a typoch Profesionálni fotografi so sebou v taške nosia vždy niekoľko objektívov. Každý je vhodný v iných...
Nikon predstavil poloprofesionálnu zrkadlovku Nikon D7500. Zásadných noviniek je veľa. V prvom rade...
Canon EOS M5 je skvelým zástupcom novej generácie bezzrkadlových fotoaparátov, ktorý vás dokáže oslniť...
makrofotografiaSkleník Fata Morgana, fotografovanie orchideí a motýľov Výstava orchideí a motýľov v Botanickej záhrade hl. m. Prahy je skvelou príležitosťou na precvičenie...
Zoznámte sa s horúcimi novinkami v portfóliu Canon. Digitálne zrkadlovky 800D a 77D oslovia predovšetkým...
Spoločnosť Nikon predstavila okrem základného objektívu Nikkor 18-55mm aj univerzálny teleobjektív Nikkor...
Viac článkov Všetky články

Digitálne zrkadlovky patria medzi fotoaparáty určené pre amatérskych nadšencov a fotografov profesionálov. Líšia sa konštrukciou a množstvom pokročilých funkcií. Ako teda vybrať tú správnu?

 

Pokračovať

Pri výbere digitálnej zrkadlovky sa zamyslite, ktoré funkcie sú pre vás dôležité

Jednou z hlavných výhod digitálnych zrkadloviek sú výmenné objektívy. Pre každú scénu si tak môžete zvoliť ten najvhodnejší. Čo je pomerne značný rozdiel oproti klasickým kompaktom či ultrazoomom  ktoré túto možnosť často nemajú.

Ďalej ponúkajú pokročilé funkcie, ktoré môžete nastaviť priamo pomocou ovládacích prvkov na tele fotoaparátu. K dispozícii máte aj optický hľadáčik, takže získate prehľad nad fotografovanou scénou bez skreslenia.

Pre ktorú triedu sa rozhodnúť?

Orientačne možno digitálne zrkadlovky rozdeliť do troch skupín (amatérske, poloprofesionálne a profesionálne). Tie sa líšia konštrukciou a cenou a množstvom funkcií.

digitalny-zrkadlovky-canon-nikon-amaterske-poloprofesionálne-profesionalny

  • Amatérske – plnohodnotné zrkadlovky, ktoré výslednou kvalitou nijako výrazne nezaostávajú za drahšími modelmi. Ovládanie je prehľadne prispôsobené začiatočníkom, tak ako atraktívne funkcie. Oproti poloprofesionálnym a profesionálnym fotoaparátom sú ľahšie a menšie, ale konštrukčne menej odolné. Výhodou je zabudovaný interný blesk.
  • Poloprofesionálne – zrkadlovky pre pokročilých fotografov, ktorým je prispôsobené aj zložitejšie ovládanie. Telo zrkadlovky je robustnejšie, viac odolné a bohužiaľ aj ťažšie. Oproti amatérskym modelom ponúkajú ako manuálne a pokročilé režimy, tak aj väčší LCD displej. Ten býva doplnený stavovým displejom na nastavenie expozičných hodnôt.
  • Profesionálne – zrkadlovky, ktoré kladú dôraz na spoľahlivosť, odolnosť, rýchlosť a najmä na pokročilé nastavenie. Tomu zodpovedá aj vyššia nákupná cena, ktorá sa ďalej premietne aj vo výbere objektívov. Oproti amatérskym a poloprofesionálnym zrkadlovkám často chýba interný blesk.

Akú značku fotoaparátov zvoliť?

Na túto otázku sa nedá priamo odpovedať. To aký fotoaparát zvolíte bude asi najviac záležať na vašich sympatiách pre danú značku, alebo na odporúčaniach. Každý fotoaparát má svoje prednosti a nevýhody, ale jedno je isté. S každým máte šancu urobiť výborné snímky, nejde toľko o značku, ale o schopnosti fotografa.

Pri výbere značky pamätajte, že s telom zrkadlovky kupujete aj celý systém (objektívy, príslušenstvo atď.). Prechádzať po čase na inú značku už nie je také ľahké. Na výber máte výhodný kit s objektívom, ktorý je vhodný pre začiatočníkov. Pre profesionálov, ktorí zvažujú kúpu nového modelu, sú k dispozícii tela bez objektívu.

Ako sa popasovať s pokročilými funkciami

S prechodom na digitálnu zrkadlovku sa stretnete s novými funkciami. Medzi tie pokročilé patria manuálne a poloautomatické režimy, nastavenie citlivosti ISO alebo vyváženie bielej farby. Poradíme vám, ako sa s týmito funkciami vysporiadať.

 

Digitálne zrkadlovky umožňujú fotografovať v manuálnom alebo poloautomatickom režime. Na výber máte režimy – P, TV, AV a M, ktoré najčastejšie nastavíte otočným kolieskom na tele fotoaparátu.

 

  • Režim P – Fotoaparát automaticky nastaví čas aj clonu a na vás je výber hodnoty ISO. To oceníte pri bežnom fotografovaní, napr. rodiny.
  • Režim TV – Okrem hodnoty ISO máte možnosť manuálne nastaviť expozičný čas. Fotoaparát automaticky nastaví najvhodnejší clonu.
  • Režim AV – Máte možnosť nastaviť veľkosť clony, čo vám umožní kreatívne využiť hĺbku ostrosti. Expozičný čas sa automaticky dopočíta.
  • Režim M – Plne manuálny režim, kedy máte možnosť nastaviť expozičný čas aj clonu. To sa hodí, ak si chcete hrať s expozíciou a hĺbkou ostrosti.

 

Ďalším dôležitým parametrom je vyváženie bielej farby (vo fotoaparáte často skratka WB). Za nepriaznivých podmienok často automatika zvolí chybné nastavenie a snímky sú buď žltkasté, šedivé alebo modrasté. Tomu sa dá predísť manuálnym nastavením vhodného vyváženia v menu fotoaparátu.

 

Ďalšou vecou, ktorú môžu automatické režimy zle vyhodnotiť ich expozície. Preto existuje manuálne nastavenie, ktoré je udávané v expozičných jednotkách EV. Tie je možné nastaviť v rozsahu +/- 3 a pri niektorých modeloch až +/- 5. V prípade zvýšenia hodnoty EV je snímka svetlejšia a naopak.

 

Ak vyfotografujete zle exponovanú snímku, nevešajte hlavu. Používajte pri fotografovaní RAW formát namiesto JPEG. Výhodou RAW formátu je možnosť post produkcia fotografi, a teda mierna korekcia zle nastavených hodnôt.

 

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?

Najpredávanejšie

1.
Nikon D3300 Skladom podľa variantu
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, 3.0" LCD, Li-Ion EN-EL14, SD / SDHC / SDXC, Full HD video
€399

2.
Canon EOS 1300D Skladom podľa variantu
Digitálna zrkadlovka CMOS 18 Mpx APS-C, DIGIC 4, 3 "LCD, Full HD video, SD / SDHC / SDXC + ZADARMO darčeky za €27,20
€359

3.
Canon EOS 80D Skladom podľa variantu
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, DIGIC 6, RAW, 3" výklopný LCD, Full HD HDR video, SD/SDHC/SDXC, WiFi, NFC + objektív EF-S 10 -18mm F4.5-5.6 IS STM + slnečná clona EW-73C
€1 119

Ďalšie najpredávanejšie
12
28 položiek
Ľudová voľba
Canon EOS 100D
Digitálna zrkadlovka CMOS 18 Mpx DIGIC5, 3" LCD, Full HD video, SD/SDHC/SDXC, HDMI
Špičková digitálna zrkadlovka, ktorá je najmenšou a najľahšou zrkadlovkou svojej triedy. Vo svojom kompaktnom tele ukrýva výkonný CMOS senzor...

Od €449 bez DPH €374,17
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC080a2b1np
Zlatá stredná cesta
Canon EOS 6D
Digitálna zrkadlovka Full Frame senzor CMOS 20 Mpx, DIGIC 5+, RAW, 3,2" LCD, WiFi, SD/SDHC/SDXC, HDMI

Základom fotoaparátu EOS 6D je 20Mpx snímač CMOS s veľkosťou políčka kinofilm a výkonný obrazový procesor DIGIC 5+.Táto kombinácia...

Canon EOS 6D - Digitálna zrkadlovka
-7%
-7% €1 749
Od €1 619 bez DPH €1 349,17
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC088e1np
Pre náročných
Nikon D500
Digitálna zrkadlovka CMOS 20.9 Mpx, 3,2 "LCD výklopný, Li-Ion, SD / SDHC / SDXC, 4K UHD video, Wifi
Systém...

Od €2 199 bez DPH €1 832,50
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI215c9np
Nikon D3300
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, 3.0" LCD, Li-Ion EN-EL14, SD / SDHC / SDXC, Full HD video

S fotoaparátom D3300 zachytíte verne atmosféru všetkých dôležitých okamihov.

Od €399 bez DPH €332,50
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI211r5np
Canon EOS 1300D
Digitálna zrkadlovka CMOS 18 Mpx APS-C, DIGIC 4, 3 "LCD, Full HD video, SD / SDHC / SDXC
...

+ ZADARMO Statív hama
+ ZADARMO Kalkulačka Canon LS-100K zelená

€329 s CashBack
Od €359 bez DPH €299,17
Detail
CashBack do 31. 7. 2017
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC080d1np
Canon EOS 80D
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, DIGIC 6, RAW, 3" výklopný LCD, Full HD HDR video, SD/SDHC/SDXC, WiFi, NFC + objektív EF-S 10 -18mm F4.5-5.6 IS STM + slnečná clona EW-73C

Zachyťte športovú akciu trvajúcu zlomok sekundy na vysoko ostrých snímkach aj pri osvetlení reflektormi vďaka vysoko pohotovému a presnému systému automatického zaostrovania, ktorý pracuje v ťažkých svetelných podmienkach až do hodnoty -3 EV. Systém AF s 45 krížovými bodmi vám dáva možnosť zvoliť si bod AF alebo oblasť, ktorá zodpovedá vašej kompozícii.

€1 019 s CashBack
Od €1 119 bez DPH €932,50
Detail
CashBack do 31. 7. 2017
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC088f80np
Canon EOS 700D
Digitálna zrkadlovka - CMOS 18 Mpx, DIGIC 5, 3" dotykové výklopné LCD, FullHD video, SD/SDHC/SDXC, miniHDMI
Kvalitná digitálna zrkadlovka s CMOS snímačom s rozlíšením 18 megapixelov, s ktorou zaobstaráte špičkové fotografie v profesionálnom štýle....

Od €549 bez DPH €457,50
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC085nd
Nikon D3400
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, 3.0 "LCD, Li-Ion EN-EL14, SD / SDHC / SDXC, Full HD video
...

€467,90 s CashBack
Od €517,90 bez DPH €431,58
Detail
CashBack do 22. 8. 2017
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI211s1np
Nikon D5300
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, 3,2 "LCD výklopný a otočný, Li-Ion, SD / SDHC / SDXC, Full HD video, HDR. Wifi, GPS
Nikon D5300 je vyspelejším nástupcom päťtisícové radu jednookých zrkadloviek určených pre náročných kreatívnych užívateľov, ktorí dokážu využiť...

Od €549 bez DPH €457,50
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI215np
Nikon D5600
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx, 3,2" LCD výklopný a otočný, Li-Ion, SD/SDHC/SDXC, 4K Ultra HD video, HDR. Wifi, GPS

Hlavné prednosti digitálnej zrkadlovky Nikon D5600 spočívajú vo veľkom obrazovom snímači formátu DX s 24,2 Mpx, širokom rozsahu citlivosti...

€733,90 s CashBack
Od €783,90 bez DPH €653,25
Detail
CashBack do 22. 8. 2017
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI215n1np
Canon EOS 750D
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx APS-C, DIGIC 6, 3" dotykové výklopné LCD, FullHD video, SD/SDHC/SDXC, mini HDMI

Canon EOS 750D. Každý fotograf, či už profesionálny alebo amatérsky, potrebuje vo svojich rukách ten správny nástroj. Zrkadlovka 750D ponúka...

Canon EOS 750D - Digitálna zrkadlovka
-14%
€585,90 s CashBack
Od €635,90 bez DPH €529,92
Detail
CashBack do 31. 7. 2017
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC085n2np
Nikon D5500
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2Mpx, dotykový 3,2 "LCD, EXPEED 4, Li-Ion, SD / SDHC / SDXC, Full HD video, Wifi
Pokračovateľ modelu D5300 prešiel zlepšením, aby sadol fotografovi po stránke ergonómie, poslúžil s väčšou výdržou aj väčšími možnosťami...

Nikon D5500 - Digitálna zrkadlovka
-5%
-5% €736,90
Od €698,90 bez DPH €582,42
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI215c9anp
Canon EOS 5D Mark III
Digitálna zrkadlovka Full Frame snímač CMOS 22.3 Mpx, DIGIC 5+, 3.2 "LCD, FullHD video, Live View, HDMI, CF / SDHC / SDXC, iba telo
Superrýchla digitálne "reportážne" zrkadlovka Canon EOS 5D Mark III je vybavená výkonným "full-size" snímačom CMOS s rozmermi...

+ ZADARMO Pamäťová karta Canon

Canon EOS 5D Mark III - Digitálna zrkadlovka
-7%
-7% €2 759
Od €2 554,90 bez DPH €2 129,08
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC090b31np
Nikon D750
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.3 Mpx, 3.2 "LCD, HDMI, Li-Ion, 2x SD / SDHC / SDXC / UHS-I, Full HD video
Sloboda, o aké ste snívaliNová, výkonnejšie a pokročilými funkciami obdarená digitálna zrkadlovka Nikon D750. Hoci sa jedná o najmenší a najľahší...

Nikon D750 - Digitálna zrkadlovka
-13%
-13% €2 079
Od €1 799,90 bez DPH €1 499,92
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI209i1np
Canon EOS 7D Mark II
Digitálna zrkadlovka CMOS 20.9 Mpx, DIGIC 6, RAW, 3" LCD, Ful HD video, SD/SDHC/SDXC, mini HDMI

Canon EOS 7D Mark II je profesionálna digitálna zrkadlovka najmä pre...

Canon EOS 7D Mark II - Digitálna zrkadlovka
-10%
-10% €1 639
Od €1 479 bez DPH €1 232,50
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC088e33np
Canon EOS 1200D
Digitálna zrkadlovka CMOS 18 Mpx APS-C, DIGIC 4, 3 "LCD, Full HD video, SD / SDHC / SDXC
Canon EOS 1200D je ľahko ovládateľná digitálna zrkadlovka, ktorá vám ponúkne maximálny výkon a prinesie vytúžené výsledky. To všetko v klasickom...

Od €319 bez DPH €265,83
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC080c00np
Nikon D7200
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.1 Mpx, 3,2 "LCD, EXPEED 4, Full HD video, WiFi, NFC, HDMI, SD / SDHC / SDXC / UHS-I, Li-Ion
  Nikon D7200 vám dovolí vykročiť do obrazovej dokonalosti. Fotoaparát je rýchly, všestranný a...

Nikon D7200 - Digitálna zrkadlovka
-11%
-11% €1 129
Od €999,90 bez DPH €833,25
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI212qnp
PENTAX K-3 II
Digitálna zrkadlovka CMOS 24 Mpx, 3 "LCD, Li-ion, SD / SDHC / SDXC / Eye-Fi / FLU, GPS, Full HD video, podpora RAW, HDR + objektív PENTAX smc DA 50mm F1.8
Pentax je firma, ktorá je známa svojimi kvalitnými fotografickými prístrojmi a...

Od €924,90 bez DPH €770,75
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OX210np
Nikon D7100
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.1 Mpx, 3,2 "LCD, EXPEED 3, Li-Ion, SDHC, Full HD video, HDR
Digitálna zrkadlovka NIKON D7100 s najnovšou technológiou, ktorá je vhodná pre skúsených užívateľov. Vychádza zo svojho úspešného predchodcu a...

Nikon D7100 - Digitálna zrkadlovka
-15%
-15% €999
Od €850,90 bez DPH €709,08
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OI212pnp
Canon EOS 760D
Digitálna zrkadlovka CMOS 24.2 Mpx APS-C, DIGIC 6, 3 "dotykové výklopné LCD, FullHD video, SD / SDHC / SDXC, miniHDMI

 Každý fotograf, či už profesionálny, alebo amatérsky potrebuje vo svojich rukách ten správny nástroj....

Canon EOS 760D - Digitálna zrkadlovka
-5%
-5% €779
Od €739,90 bez DPH €616,58
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC085p2np
Canon EOS 70D
Digitálna zrkadlovka CMOS 20.2 Mpx, DIGIC 5+, RAW, 3 "výklopný LCD, Full HD video, SD / SDHC / SDXC, WiFi, miniHDMI
Výkonný snímač CMOS veľkosti APS-C má výborné rozlíšenie 20 megapixelov. O...

Od €905,90 bez DPH €754,92
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: OC088f65np

Digitálné zrkadlovky

Digitálné zrkadlovky

Pre nadšených amatérov a náročnejších fotografov sú určené digitálne zrkadlovky, označované aj ako DSLR, teda Digital Single Lens Reflex. Oproti kompaktným fotoaparátom ponúkajú veľa možností manuálneho nastavenia pre konkrétnu scénu, ako aj možnosť výmeny objektívov. Tie sa vyberajú na základe konkrétnych podmienok počas snímania objektu alebo podľa vašich požiadaviek

Ako funguje digitálna zrkadlovka?

Digitálne zrkadlovky pracujú so sklopným zrkadielkom, ktoré je umiestnené pred snímacím čipom (najčastejšie typu CMOS alebo CCD). To odráža svetlo, ktoré prejde objektívom, priamo do optického hľadáčika. V hľadáčiku reálne vidíte snímaný objekt v takom stave a kvalite, ako na výslednej fotografii. Pri stlačení spúšte sa totiž zrkadlo len preklopí (a narazí do zábrany, čo vydáva typické hlasité cvaknutie pri fotení) a svetlo prejde až na snímací čip. Moderné digitálne zrkadlovky bývajú vybavené aj LCD displejmi s funkciou živého náhľadu Life View.

 

Výkonné zrkadlovky aj zrkadlovky pre začiatočníkov

Pri výbere zrkadlovky zvoľte telo bez objektívu alebo cenovo výhodný kit s objektívom. K dispozícii je ich celé množstvo, vrátane ďalšieho príslušenstva pre zrkadlovky. Žiadané digitálne zrkadlovky v kompletnom cenovom rozpätí ponúkajú výrobcovia Canon alebo Nikon. Vyberte si zo zrkadloviek pre začiatočníkov alebo z vysoko výkonných modelov pre náročných.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pred 18 hodinami kúpila Veronika, Veľké Kapušany
Pred 18 hodinami kúpila firma, Košice
Pred 20 hodinami kúpila firma, Tvrdošín 1
Pred 21 hodinami kúpil Anton, Kežmarok
Pred 1 dňom kúpila firma, Nitra 1
 
Nikon D3400 čierny + 18 - 55 mm AF-P Na sklade > 5 ks
a na predajni Bratislava - centrála
€519,90Pred 1 dňom kúpil Miroslav, Bratislava - Ružinov
 
Nikon D3300 + Objektív 18-55 AF-P VR Na sklade > 5 ks
a na predajni Bratislava - centrála
€425,90Pred 1 dňom kúpila firma, Komárno 1
Pred 1 dňom kúpila firma, Prešov 5
Pred 1 dňom kúpil Ján, Nitra
Pred 1 dňom kúpil Martin, Liptovský Hrádok
Pred 1 dňom kúpil Marek, Skalica
Pred 2 dni kúpil František, 02001

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16