Tlačiarne

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Hodnotenia od zákazníkov
Farba tlače
Technológia tlače
Laserová
(203)
Atramentová
(280)
LED
(15)
Termosublimačná
(39)
Termotransfer
(1)
Určenie
Funkcie
Pripojenie
USB
(523)
LAN
(289)
WiFi
(428)
Bluetooth
(66)
RS-232
(2)
Formáty papiera
A3
(77)
A3+
(49)
A4
(489)
A0
(6)
A1
(22)
Formáty fotopapiera
10 × 15 cm
(154)
13 × 18 cm
(112)
20 × 25 cm
(51)
13 × 13 cm
(31)
9 × 13 cm
(22)
Najnovšie objednávky
Filtrovať

Pri výbere tlačiarne je vhodné zvážiť, na aké účely ju budete používať. Kým atramentová tlačiareň má zvyčajne väčšiu kvalitu tlače, laserový model naopak vynika nízkymi prevádzkovými nákladmi pri tlači väčšieho množstva textových dokumentov. K dispozícii je však oveľa viac typov tlačiarní. Nájdete tu aj EET, pokladničné, 3D, multifunkčné alebo vreckové tlačiarne. Na tlač fotografií sa vám zase bude hodiť fototlačiareň. Nižšie zistíte, na aké parametre sa zamerať.

Chcete sa o tlačiarňach dozvedieť ešte viac? Čítajte ďalej a zistite, ako vybrať tú najlepšiu tlačiareň.

Pokračovať

Tlačiareň na bežnú tlač a jej výber

Tlačiareň na bežnú tlač môžeme rozlíšiť podľa technológie tlače. Najčastejšie sa stretnete s atramentovými tlačiarňami, ktoré sú lacnejšie, ale ich tlač je drahšia. K dispozícii sú aj laserové modely, ktoré sú vhodné na tlač viacerých dokumentov. Sú tiež veľmi kvalitné. 

Atramentová tlačiareň kladie dôraz na vysokú kvalitu

Atramentová tlačiareň sa hodí na čiernobielu aj farebnú tlač dokumentov, obrázkov, ale aj fotografií vo vynikajúcej kvalite. Využíva tekutý atrament, ktorý je vystrekovaný cez trysky na papier. Tento atrament je uložený v kazetách. V porovnaní s laserovou verziou má nižšiu obstarávaciu cenu, samotná tlač je však drahšia.

 • Vyššia kvalita tlače.
 • Kvalitná tlač fotografií.
 • Menej náročná na energiu.
 • Atramentová tlačiareň je lacnejšia.
 • Vyššie náklady na tlač.
 • Atrament môže zaschnúť.
 • Možné rozmazávanie tlače.

Keď vyberáte atramentovú tlačiareň, nezabudnite zohľadniť aj cenu atramentových náplní, takzvaných cartridgov, a to presne pre konkrétny model, ktorý vám padol do oka ako ten pravý.

Laserová tlačiareň kombinuje dostupnosť s vysokou rýchlosťou

Laserová tlačiareň je jasnou voľbou pri častej tlači – vo veľkých objemoch. Na tlač využíva laserový lúč, ktorý vytvára elektrostatický obraz na svetlocitlivom valci. Toner je priťahovaný k tomuto obrazu a potom prenesený na papier. Prevádzkové náklady sú nízke, kvalita je vysoká. Delí sa na čiernobielu a farebnú.

 • Nezasychá.
 • Rýchlejšia tlač.
 • Nízke náklady na tlač.
 • Ideálna na tlač dokumentov.
 • Vyššia cena.
 • Nie je vhodná na tlač fotografií.
 • Vyššia spotreba elektrickej energie.

Čím sa líšia LED tlačiarne od tých laserových? 

LEDlaserové tlačiarne fungujú na podobnom princípe. Zariadenia s LED technológiou sú však jednoduchšie, majú jednoduchú optiku a menší počet pohyblivých častí, vďaka čomu ponúknu dlhšiu životnosť, rýchlejšiu tlač a nízke prevádzkové náklady. Laserové tlačiarne naopak poskytnú spravidla vyššiu kvalitu.

Multifunkčná tlačiareň pokryje všetky potreby bežného používateľa

Multifunkčná tlačiareň zaistí skenovanie, kopírovanie aj tlač. Zjednocuje tak všetky funkcie do jedného prístroja a nemusíte si zaobstarávať viacero jednoúčelových zariadení. Opäť si môžete vyberať medzi atramentovou a laserovou verziou, záleží len na vašich preferenciách.

 • Všetko v jednom.
 • Šetrnejšia k životnému prostrediu.
 • Zaberá menej miesta a len jednu zásuvku.
 • Všetky výhody vyššie zmienených tlačiarní.
 • Obstarávacia cena.
 • Nezvládne viac úloh súčasne.

i

Inteligentná multifunkčná tlačiareň môže mať WiFi a Bluetooth

Rozmach mobilných zariadení spôsobil, že tlač môže byť rýchlejšia a jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Tlačiareň môžete prepojiť s iným zariadením pomocou WiFi, Bluetooth, NFC alebo LAN. Vďaka tomu ju nemusíte zložito pripájať, a tak bude tlač jednoduchšia.

Farebná alebo čiernobiela tlačiareň?

Tlačiareň ponúka dve hlavné možnosti tlače, a to farebnú a čiernobielu. Čiernobiele tlačiarne sú rýchlejšie a ekonomickejšie, zároveň vás ich tlač vyjde lacnejšie. Sú postačujúce na tlač dokumentov. Farebná tlačiareň umožní tlačiť fotografie, grafy či farebné prezentácie. Jej tlač je nákladnejšia a pomalšia.

 • Čiernobiela tlačiareň je ideálna na tlač textových dokumentov. Väčšinou ju využijete v kanceláriách alebo na príležitostnú tlač. Je lacnejšia na prevádzku a rýchlejšia.
 • Farebná tlačiareň sa hodí na tlač fotografií, obrázkov alebo farebných prezentácií. Je nákladnejšia na prevádzku a jej tlač je pomalšia.

Nevysychajúce tlačiarne je možné používať aj nepravidelne

LED a laserové tlačiarne využívajú ako svoju farebnú náplň tonery alebo farebné prášky, ktoré sa pri vysokých teplotách zapečú do papiera. Tieto tlačiarne teda nikdy nevyschnú, a preto sa hodia na veľmi nepravidelnú tlač. Tlačiť tak môžete aj po dlhej dobe.

Máte doma vlastnú kanceláriu a všade sa vám váľajú už nepotrebné dokumenty, ktoré sa však bojíte hodiť do smetného koša? Zaobstarajte si svoju osobnú skartovačku, ktorá všetko zničí v priebehu niekoľkých sekúnd.

Aké ďalšie tlačiarne nájdete v ponuke?

Okrem bežnej tlače ponúkame aj ďalšie tlačiarne, ktoré plnia rôzne funkcie. Potrebujete vytlačiť fotografie z rodinnej dovolenky alebo veľký plagát na školský projekt? Nič nie je nemožné! Dostupné sú aj ihličkové alebo vreckové modely, ktoré využijete na párty alebo na dovolenke.

Fototlačiareň produkuje fotografie v najvyššej kvalite

Fototlačiareň má jeden cieľ, ktorý zvláda na jednotku – tlač fotografií. V domácich podmienkach si tak môžete vytlačiť odolnú fotografiu, ktorá vyzerá ako od profesionála. Tlačiareň na fotky sa delí na termosublimačnú, laserovú a atramentovú.

 1. Termosublimačná fototlačiareň je zaručene najlepšou voľbou, nehodí sa však na tlač textu.
 2. Laserová tlačiareň na fotky má najnižšiu kvalitu tlače. Hodí sa skôr pri veľkých objemoch dokumentov.
 3. Atramentová fototlačiareň ponúka relatívne kvalitné výtlačky, avšak ich životnosť a odolnosť je obmedzená.

Veľkoformátová tlačiareň plní veľké sny a ciele

Veľkoformátová tlačiareň je skvelým pomocníkom tam, kde si nevystačíte s bežným formátom A4. Umožňuje vysokú kvalitu tlače a precízne detaily. Tlačí náčrty, technické výkresy, plagáty, bannery, reklamné grafiky, schémy a mnoho ďalšieho. Vybrať si môžete medzi rôznymi formátmi a typmi prístrojov.

i

Ihličková tlačiareň alebo stálica, ktorá nikdy nesklame

Ihličková tlačiareň funguje na princípe písacieho stroja, a preto býva perfektná na tlač textu. Ihličkami sa totiž prenáša atrament na papier. Ponúka nízke prevádzkové náklady, ale nižšiu kvalitu. Hodí sa na tlač zoznamov, faktúr alebo formulárov.

Vreckové a prenosné tlačiarne pracujú kdekoľvek

Vreckové a prenosné tlačiarne nevyžadujú napájanie z elektrickej siete, pretože fungujú na batérie. Bezdrôtová tlačiareň je tak vhodná na príležitosti, kde nie je možnosť pripojenia k elektrickej sieti. Môžeme ich rozlíšiť na atramentové a termosublimačné.

 1. Atramentová prenosná tlačiareň tlačí kvalitné fotografie a dokumenty až do veľkosti A4.
 2. Termosublimačná prenosná tlačiareň je vhodná na tlač účteniek, štítkov a fotografií malého formátu.

K dispozícii je aj instax tlačiareň, ktorá je určená na okamžitú tlač fotografií, ktoré boli pomocou nej urobené. Táto mini tlačiareň je tak vhodná na párty, svadby, ale aj iné oslavy, ako napríklad narodeniny.

3D tlačiareň premení vaše nápady na skutočnosť

3D tlačiareň funguje inak ako obyčajná, produkuje totiž trojrozmerné objekty. Využijú ju dizajnéri, technici, domáci majstri či napríklad umelci. V ponuke máme zariadenia na domácu aj profesionálnu 3D tlač. Vytlačené objekty z 3D tlačiarne sú najčastejšie z plastu, živice alebo kovu.

Prídete si stále vo výbere stratení? Prečítajte si, ako vybrať tlačiareň, kde sa o jednotlivých typoch dozviete oveľa viac. Máte problém s pripojením tlačiarne? Poďme na to spoločne.

Tlačiareň ako užitočné vybavenie pre firmy a podniky

Niektoré tlačiarne sú pohodlným a efektívnym technickým zariadením firiem a podnikov. V niektorých firmách sa nezaobídete bez pokladníc, EET alebo termotlačiarní. V obchodoch potom využijete tlačiareň na štítky a etikety. Väčšie firmy môžu využiť aj fax, ktorý sa aj v dnešnej dobe občas používa.

i

EET alebo elektronická evidencia tržieb bola zrušená 1. januára 2023, čo malo viesť k zníženiu administratívnej záťaže pre podnikateľov a malé podniky.

Tlačiareň a jej výber podľa využitia: na doma alebo do kancelárie?

Tlačiareň môže byť určená na domáce, ale aj kancelárske použitie. Odlišujú sa od seba predovšetkým veľkosťou, obstarávacou cenou, ale aj funkciami. Domáce modely sa ľahšie ovládajú a inštalujú. Zvyčajne ich umiestnite na stôl. Zatiaľ čo kancelárske typy sú väčšie, určené na zem, majú tiež vyššiu kapacitu papiera a tonera alebo rýchlejšiu tlač. Ak máte menšiu kanceláriu a netlačíte pravidelne, určite vám postačí aj tá domáca.

 • Tlačiareň na doma má zvyčajne menšie rozmery, s ktorými sa spája aj menšia kapacita tonera a papiera. Má tiež menej funkcií.
 • Tlačiareň do kancelárie je robustnejšia, rozmernejšia a má väčšiu kapacitu papiera aj tonera. Môže obsahovať pokročilejšie funkcie.

Ako vybrať tlačiareň? Pozrite sa na kľúčové parametre

Ak ste si už vybrali konkrétny typ zariadenia, pozrite sa aj na ďalšie dôležité body. Dôležitý je formát papiera, tlačové rozlíšenie, rýchlosť, ale aj maximálne mesačné vyťaženie. Pred kúpou tlačiarne si preto tieto parametre dôkladne skontrolujte.

Tlačiareň si poradí s mnohými formátmi – vyberte si ten svoj

Tlačiareň na bežné použitie si poradí so štandardným formátom papiera A4. Pred zaobstaraním preto pouvažujte, s akými formátmi sa chystáte v budúcnosti pracovať. Niektoré modely zvládnu dva najpoužívanejšie naraz, teda A4 a A5. Napríklad taká veľkoformátová tlačiareň sa skvele hodí na rôzne plagáty či plány.

Názov formátu A0 A1 A2 A3 A4 A5
Veľkosť v mm 841 × 1 189 841 × 594 420 × 594 420 × 297 210 × 297 210 × 148

Tlačové rozlíšenie tlačiarne určuje kvalitu

Aby bol výsledok skutočne kvalitný, musí mať tlačiareň vysoké tlačové rozlíšenie. To sa udáva v DPI (dots per inch), teda počet bodov na jeden palec. Pracujete len s dokumentmi alebo hľadáte tlačiareň na fotografie? Podľa toho si zvoľte tlačové rozlíšenie tlačiarne.

 1. Na bežné dokumenty si kúpte tlačiareň s rozlíšením aspoň 600 × 600 DPI.
 2. Tlač fotografií sprostredkuje tlačiareň s rozlíšením 4 800 × 1 200 DPI a viac.

i

Zohľadnite rozmery samotnej tlačiarne. Malá laserová tlačiareň zaberie 1/5 stola, zatiaľ čo najväčšou vyplníte roh miestnosti. Pokiaľ máte vopred určené miesto, kam tlačiareň chcete umiestniť, rozmery si poriadne skontrolujte. Rozmery často závisia od formátu tlačeného papiera.

Ako rýchlo tlačiareň pracuje?

Tlačiareň pracuje odlišnou rýchlosťou v závislosti od toho, akú si vyberiete. Záleží však aj na farbe tlače. Vysoká rýchlosť sa oplatí hlavne pri tlači veľkého množstva stránok. Dobou tlače prvej strany sa označuje čas od zadania tlače až po samotný výtlačok prvej strany. Zvyčajne sa merajú nasledujúce rýchlosti:

 1. Rýchlosť farebnej tlače je väčšinou nižšia ako pri čiernobielej tlači.
 2. Rýchlosť čiernobielej tlače vyjadruje počet čiernobielych strán, ktoré tlačiareň vytlačí za minútu.

Maximálne mesačné vyťaženie odporúčame vyberať podľa náročnosti používania. Na naozaj náročnú prácu si môžete zaobstarať tlačiareň, ktorá zvládne dokonca 250 000 strán za mesiac.

Domáca tlačiareň so skenerom vám uľahčí prácu

Domáca tlačiareň so skenerom obsahuje aj skener, ktorý je pri kancelárskej práci nenahraditeľným pomocníkom. Skener sa vám bude hodiť aj v rodinnej domácnosti. Naskenujete pomocou neho zmluvy alebo napríklad lekárske správy pre poisťovňu. Existujú dva typy skenera.

Aké typy skenerov tlačiareň máva?

Tlačiareň so skenerom a kopírkou sa delí na dva typy – práve podľa typu skenera. Vybrať si môžete plošný typ, ktorý je bežnejší a jednoduchší na používanie. K dispozícii je však aj typ s podávačom, ktorý umožní skenovať väčšie množstvo papiera naraz. Ktorý zvoliť?

 1. Plošný typ je najbežnejší. Papier sa položí na sklenenú dosku, čím sa aktivuje snímací mechanizmus.
 2. S typom s podávačom sa stretnete skôr pri väčších podnikových modeloch. Papier sa vkladá do zásobníka.

i

Skener je možné zaobstarať aj bez tlačiarne

Skener si však môžete zaobstarať aj samostatne. Vďaka tomu nemusíte zaťažovať tlačiareň, ale môžete naskenovať množstvo dokumentov samostatne.

Skenery tlačiarne a rozlíšenie – aké je dostačujúce?

Rozlíšenie skenera tlačiarne sa určuje v DPI, čo je doslova počet bodov na palec. Čím vyššia je táto hodnota, tým kvalitnejšie je skenovanie. Bežné skenery vhodné na skenovanie dokumentov majú rozlíšenie minimálne 600 DPI. Na fotografie sa odporúča aspoň 1 200, najlepšie však 2 400 DPI.

Malá vrecková tlačiareň na fotky bude skvelým darčekom pre vašu mamičku, sestru či kamarátku. Zakúpte si k tlačiarni aj fotoalbum, v ktorom môže fotky bezpečne uchovať a dopísať k nim príbeh.

Nezabudnite na príslušenstvo a farby do tlačiarne

Príslušenstvo je neoddeliteľnou súčasťou každej tlačiarne. Samotný proces totiž vyžaduje papier a správnu náplň. Patria sem tonery a atramenty, ale napríklad aj filamenty pre 3D tlačiareň. Nájsť tu môžete aj tlačové valce alebo termotransferové pásky. Čo sa za týmito názvami skrýva?

 • TZ pásky sú nevyhnutné pre štítkovače.
 • Farbiace pásky sú využívané ihličkovými tlačiarňami.
 • Tlačové struny alebo filamenty sú náplňou pre 3D tlačiareň.
 • Tlačové valce predstavujú ďalšie príslušenstvo pre laserové modely.
 • Termotransferové pásky sú potrebné na tlač štítkov a etikiet.
 • Tonery sú kazety pre laserovú tlačiareň, ktoré obsahujú čiernobiely alebo farebný prášok.
 • Cartridge sú kazety pre atramentovú tlačiareň s čiernobielym alebo farebným atramentom.

K dispozícii je aj tlačiareň pre nevidiacich, teda tzv. brailová tlačiareň. Tlač funguje na princípe vytláčania bodov na hrubší papier. Každý znak Braillovho písma tvorí šesť týchto bodov. 

Aké ďalšie funkcie ponúka tlačiareň?

Niektoré modely toho vedia oveľa viac. Dostupná je napríklad cloudová a automatická obojstranná tlač alebo displej. Aké ďalšie vylepšenia môže ponúkať tlačiareň?

 • Cloudová tlač s technológiami Google Print a AirPrint od Apple.
 • Automatická obojstranná tlač vás zbaví nutnosti otáčať každý list papiera zvlášť.
 • Faxom môžete tlačiť na diaľku. Po založení dokumentu stačí zvoliť telefónne číslo príjemcu.
 • Displej vám zobrazí všetky dôležité informácie. Pokiaľ je dotykový, umožňuje jednoduchšie ovládanie.
 • Čítačka pamäťových kariet celý proces urýchľuje. Nemusíte tak kartu najskôr zapájať do počítača.
 • Tlač na CD/DVD umožní natlačiť si požadovaný obrázok na CD a DVD prehrávače.
 • Bezokrajová tlač umožní tlačiť dokumenty a fotografie bez okrajov. Vďaka tomu budú vyzerať atraktívnejšie.
 • Kopírovanie a skenovanie umožní požadovaný dokument skopírovať alebo naskenovať do počítača.

i

Skontrolujte si obsah balenia. Niektoré tlačiarne ponúkajú inštalačné CD, návod na obsluhu alebo štartovací set atramentov.

Čo nemá obyčajná tlačiareň v porovnaní s modernou?

Úplne obyčajná tlačiareň, ktorá nevie nič iné než vytlačiť písomný dokument, sa pripája jedine pomocou USB. Chýba jej teda prepojenie cez Bluetooth, WiFi a LPT. Zvládne len čiernobielu tlač a formát papiera A4. Má tiež horšiu kvalitu vyhotovenia, ale je lacnejšia.

Je pre vás cena hlavným kritériom? Prezrite si lacné tlačiarne. Lacné, ale spoľahlivé modely vyrába spoločnosť Canon. Jej favoritmi sú modely PIXMA. Cenovo dostupná je potom aj malá tlačiareň, ktorá však nemusí ponúkať toľko funkcií.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
578 položiek
Ľudová voľba Lacné, ale dobre hodnotené
4,4 65×
HP Color Laser 178nw
Laserová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 18 str./min., rýchlosť farebnej tlače 4 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, displej, AirPrint, Google Print, USB, LAN a WiFi
254,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PA497b1
Zlatá stredná cesta Dobrý pomer cena/výkon
3,5
HP DesignJet T230 24-in Printer bez stojanu
Ploter pre rolky papiera 24", formát papiera A1, A2, A3 a A4, 2400 x 1200 DPI, počet farieb: 4, USB, LAN a WiFi, dotykový displej, oddelené farebné náplne a tlač fotografií
789,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PA606m1
Zlatá stredná cesta Dobrý pomer cena/výkon
4,0
Epson EcoTank L14150
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A3, kopírovanie a skenovanie, fax, rýchlosť čiernobielej tlače (ISO) 17 str./min., rýchlosť farebnej tlače (ISO) 9 str./min., rozlíšenie tlače 4800 x 1200 DPI, duplex, tankový systém, ADF skener, dotykový displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
560,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PE124a29a
Pre náročných Kvalita bez kompromisov
Epson EcoTank L6570 - Atramentová tlačiareň Doručenie na
predajňu zadarmo
5,0
Epson EcoTank L6570
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače (ISO) 25 str./min., rýchlosť farebnej tlače (ISO) 25 str./min., rozlíšenie tlače 4800 x 1200 DPI, duplex, tankový systém, DADF skener, dotykový displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
941,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PE124a27ke57
Canon PIXMA MG3650S čierna - Atramentová tlačiareň
Varianty
4,4 197×
Canon PIXMA MG3650S čierna
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 9,9 obr./min., rýchlosť farebnej tlače 5,7 obr./min., rozlíšenie tlače 4800 x 1200 DPI, duplex, AirPrint, USB a WiFi
43,90 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PC293a66
4,5 199×
Xerox WorkCentre 3025BI
Laserová tlačiareň multifunkčná, čiernobiela, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 20 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, displej, AirPrint, USB a WiFi
155,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PX600q1
4,8 30×
Brother DCP-B7520DW Toner Benefit
Laserová tlačiareň multifunkčná, čiernobiela, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 34 str./min., rozlíšenie tlače 1200 x 1200 DPI, duplex, displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
+Darček Darček Predĺženie záruky na 3 roky po registrácii do 60 dní od nákupu v hodnote 0,04 €
255,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PB449a3
4,7 353×
Xerox Phaser 3020BI
Laserová tlačiareň čiernobiela, A4, rýchlosť čiernobielej tlače 20 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, AirPrint, Google Print, USB a WiFi
99,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PX406d30
Canon i-SENSYS MF3010 - Laserová tlačiareň Doprava
zadarmo
4,5 73×
Canon i-SENSYS MF3010
Laserová tlačiareň multifunkčná, čiernobiela, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 18 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, USB
Cenová bomba
253,90 € Ušetríte 26,09 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PC323f
4,1 25×
Epson WorkForce WF-100W
Atramentová tlačiareň prenosná, farebná, A4, rýchlosť čiernobielej tlače (ISO) 7 str./min., rýchlosť farebnej tlače (ISO) 4 str./min., displej, AirPrint, USB a WiFi
259,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PE020u19
4,1 26×
Xerox C235DNI
Laserová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, fax, rýchlosť čiernobielej tlače (ISO) 22 str./min., rýchlosť farebnej tlače (ISO) 22 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, duplex, ADF skener, dotykový displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
Cenová bomba
346,90 € Ušetríte 94,09 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PX622x
4,4 17×
HP Color LaserJet Pro M255dw
Laserová tlačiareň farebná, A4, rýchlosť čiernobielej tlače 21 str./min., rýchlosť farebnej tlače 21 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, duplex, dotykový displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
251,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PA404g8c1
4,4 120×
Epson EcoTank L3250
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače (ISO) 10 str./min., rýchlosť farebnej tlače (ISO) 5 str./min., rozlíšenie tlače 5760 x 1440 DPI, tankový systém, USB a WiFi
179,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PE124a23i3
4,4 28×
Polaroid HI-PRINT Pocket Printer
Termosublimačná tlačiareň – prenosná tlačiareň fotografií, formát 5 × 7.6 cm, hmotnosť 0.26kg – prenosná tlačiareň fotografií, formát 5 × 7.6 cm, hmotnosť 0.26kg – ovládanie cez mobilnú aplikáciu POLAROID HI-PRINT, tlačí z Facebooku, Instagramu, Google Photos, USB a Bluetooth , USB a Bluetooth
82,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DF525c1
4,6 38×
Brother DCP-1622WE Toner Benefit
Laserová tlačiareň multifunkčná, čiernobiela, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 20 str./min., rozlíšenie tlače 600 x 600 DPI, displej, GDI, USB a WiFi
+Darček Darček Predĺženie záruky na 3 roky po registrácii do 60 dní od nákupu v hodnote 0,04 €
163,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PB399c
4,4 35×
Brother DCP-1512E
Laserová tlačiareň multifunkčná, čiernobiela, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 20 str./min., rozlíšenie tlače 2400 x 600 DPI, displej, USB
+Darček Darček Predĺženie záruky na 3 roky po registrácii do 60 dní od nákupu v hodnote 0,04 €
Zľavnené -1 %
129,90 € 131,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PB399b
4,6 102×
Brother DCP-1510E
Laserová tlačiareň multifunkčná, čiernobiela, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 20 str./min., rozlíšenie tlače 2400 x 600 DPI, displej, USB
+Darček Darček Predĺženie záruky na 3 roky po registrácii do 60 dní od nákupu v hodnote 0,04 €
132,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PB399a
Canon PIXMA TS5150 čierna - Atramentová tlačiareň Varianty
4,6 192×
Canon PIXMA TS5150 čierna
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 13 obr./min., rýchlosť farebnej tlače 6,8 obr./min., rozlíšenie tlače 4800 x 1200 DPI, duplex, displej, AirPrint, USB, WiFi a Bluetooth
74,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PC299s1b1
4,2 32×
Epson EcoTank L4266
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače (ISO) 10,5 str./min., rýchlosť farebnej tlače (ISO) 5 str./min., rozlíšenie tlače 5760 x 1440 DPI, duplex, tankový systém, displej, USB a WiFi
Cenová bomba
233,90 € Ušetríte 55,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PE124a26r2
4,5 110×
Canon PIXMA TS3350 čierna
Atramentová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 7,7 obr./min., rýchlosť farebnej tlače 4 obr./min., rozlíšenie tlače 4800 x 1200 DPI, displej, AirPrint, Google Print, USB a WiFi
51,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PC299r3
Fujifilm Instax SQ Link White + Fujifilm Instax Square film 20 ks fotiek
Set - Mobilná tlačiareň - na tvorbu koláží a tlač fotografií s aplikáciou pre IOS alebo Android, Bluetooth 4.2, na 1 nabitie vytlačí až 100 fotografií, pre filmy Instax Square vo formáte 86 × 72 mm, veľkosť obrázka 62 × 62 mm, tlač 1 fotografie 15 s, súčasťou USB kábel, hmotnosť 210 g Fotopapier - lesklý fotopapier, citlivosť ISO 800
155,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OF953a1aBN
Fujifilm Instax SQ Link Green + Fujifilm Instax Square film 20 ks fotiek
Set - Mobilná tlačiareň - na tvorbu koláží a tlač fotografií s aplikáciou pre IOS alebo Android, Bluetooth 4.2, na 1 nabitie vytlačí až 100 fotografií, pre filmy Instax Square vo formáte 86 × 72 mm, veľkosť obrázka 62 × 62 mm, tlač 1 fotografie 15 s, súčasťou USB kábel, hmotnosť 210 g Fotopapier - lesklý fotopapier, citlivosť ISO 800
166,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OF953a2aBN
4,9
Brother DCP-L8410CDW
Laserová tlačiareň multifunkčná, farebná, A4, kopírovanie a skenovanie, rýchlosť čiernobielej tlače 31 str./min., rýchlosť farebnej tlače 31 str./min., rozlíšenie tlače 2400 x 600 DPI, duplex, ADF skener, dotykový displej, AirPrint, USB, LAN a WiFi
+Darček Darček Predĺženie záruky na 3 roky po registrácii do 60 dní od nákupu – servis u zákazníka v hodnote 0,04 €
494,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PB449a4
4,8 25×
Brother HL-1223WE Toner Benefit
Laserová tlačiareň čiernobiela, A4, rýchlosť čiernobielej tlače 20 str./min., rozlíšenie tlače 2400 x 600 DPI, USB a WiFi
+Darček Darček Predĺženie záruky na 3 roky po registrácii do 60 dní od nákupu v hodnote 0,04 €
114,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PB270b

Tlačiarne

recykláciaKontajner na batérie alebo ako na triedenie elektroodpadu Kam vhodiť papier, sklo či plast, je jasné. Pokiaľ ale máme po ruke niečo väčšie ako televízor, alebo napríklad batérie, môže už byť zložitejšie zbaviť sa ich. Pritom sa ale stačí iba rozhliadnuť okolo seba. Vhodné miesto možno nie je vôbec ďaleko.
Unikátne atramentové tlačiarne Epson EcoTank sú revolúciou v domácej aj kancelárskej tlači. Prečo?
Canon pred rokmi predstavil prvé multifunkčné tlačiarne s dolievateľnými atramentmi, teraz disponujeme pokročilými šesťfarebnými variantmi. Tie sú vhodné na bežnú prevádzku domácností, menších firiem či na náročnú tlač fotografií. Zameriam sa na model Canon PIXMA 640 v...
Je čas kúpiť novú tlačiareň? Ako spoznať, že nastal čas kúpiť novú tlačiareň je pomerne jednoduché. Je potrebné si spomenúť, ako dlho tlačiareň vlastníme a sledovať viac ukazovateľov opotrebovania a veku tlačiarne. Medzi tie patrí častá poruchovosť, zhoršujúca sa kvalita tlače, vyššie náklady...
Moderné tlačiarne s tankovým systémom, prípadne laserové tlačiarne vám dokážu ušetriť aj tisíce. Neplytváte zbytočne financiami na prevádzke nehospodárnych tlačiarní? Ako na tlači múdro ušetriť, sa dozviete v článku.
Viac článkov Všetky články

Tlačiarne

Podľa definície sú tlačiarne výstupné zariadenia, ktoré prenášajú dáta z elektronickej podoby do tlačenej na papier, fotopapier alebo CD/DVD médium. Pracujú na rôznych princípoch, podľa toho ich rozdeľujeme na ihličkové tlačiarne, atramentové tlačiarne, laserové tlačiarne a termotlačiarne.

Ihličkové tlačiarne sú zo všetkých najstaršie, napriek tomu stále populárne. Tieto tlačiarne na tlač využívajú štandardne 8, 9 alebo 24 ihličiek. Tie sú umiestnené v tlačovej hlave a cez farbiacu pásku prepisujú na papier malé body, z ktorých je zložený tlačený text alebo obraz. Výhodou je to, že môžu tlačiť niekoľko kópií naraz (cez kopirák). Tlačová páska sa navyše v ihličkovej tlačiarni opotrebováva postupne a nie naraz. Včas teda spoznáte, že je nutné ju vymeniť. Ihličkové tlačiarne tlačia na papier s bočnou perforáciou, čo zaručuje veľmi dobré vedenie papiera a tým pádom presnú tlač.

Atramentové tlačiarne sú v súčasnej dobe najrozšírenejšie. Jednak sú pomerne výkonné, hlavne však zaujmú výhodným pomerom kúpnej ceny a výkonu (vrátane kvality tlače). Objavujú sa tak predovšetkým v domácnostiach a malých kanceláriách. Obsahujú mikroskopické trysky, ktoré nanášajú na papier miniatúrne kvapôčky atramentu. V poslednej dobe sa veľkej popularite tešia multifunkčné atramentové tlačiarne – sú to zariadenia, ktoré zastanú aj funkciu kopírky, skenera a veľakrát aj faxu. Vďaka nízkým cenám sa už bežne objavujú v moderných domácnostiach a možnosť kopírovania dokumentu alebo jeho naskenovanie tak už nie je výsadou len drahých kancelárskych strojov.

Laserové tlačiarne využívajú podobný princíp ako kopírovacie stroje. Tlačený obraz alebo text je laserovým lúčom vyznačený na fotocitlivý (polovodivý) valec. Na valec je nanesený toner (prášok), ktorý sa uchytí len na miestach, ktoré predtým ožiaril laser, a následne sa obtlačí na papier. Celý proces je zakončený “zažehlením“, teda tepelnou fixáciou. Táto metóda je presná a vytlačené materiály sú vysokokvalitné. Aj laserové tlačiarne sa v súčasnosti objavujú v podobe multifunkčných zariadení, ktoré zvládajú tlač, kopírovanie, skenovanie a aj faxovanie.

A nakoniec termotlačiarne. Tie pracujú s tlačovou hlavou, na ktorej sú malé elektrické odpory s nízkou tepelnou zotrvačnosťou. Výhodou tohto princípu je, že nie je nutné používať atrament, tonery a podobné doplnky. Tlačí sa totiž na špeciálny papier. Termotlačiarne sú najčastejšie využívané ako malé kompaktné tlačiarne na tlač fotografií alebo ako pokladničné tlačiarne.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné tlačiarne Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie tlačiarne Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie tlačiarne Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii tlačiarne recenzie
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií