Cenové bomby sú tu! Vyber si z produktov za extrémne nízke ceny a presvedč sa sám!

Počítače a NTB - EU ucho

Grafické programy

Grafické programy využijete na prácu s fotografiami, 2D alebo 3D grafikou, na maľovanie vlastných návrhov, tvorbu animácií a mnoho ďalších úkonov. Pokiaľ ide o grafický program, máte na výber z celého radu možností. Ako vybrať tie správne grafické programy? Poradíme vám.

Pokračovať

Rastrová vs. vektorová počítačová grafika

Počítačová grafika a programy na prácu s ňou sa líšia podľa toho, či ide o rastrový alebo vektorový grafický program. Kým vektorový grafický editor funguje na princípe spájania bodov priamkami, mnohouholníkmi alebo krivkami, rastrové grafické editory skladajú obraz z jednotlivých farebných bodov umiestnených na mriežke.

i

Rastrový program na grafiku sa označuje aj ako bitmapový. Rastrový a bitmapový grafický program je teda rozdielne a zameniteľné pomenovanie programu na rovnaký typ grafiky.

Vyberáme grafické programy na 2D a 3D grafiku

Grafické programy sú často komplexným riešením na viac druhov grafiky. Spravidla ale v jednom sektore predsa len vynikajú. Pri výbere preto zvážte, či bude vaším odborom 2D alebo 3D počítačová grafika.

Grafické programy na 2D grafiku

Grafické programy na 2D grafiku nachádzajú využitie pri tvorbe komerčnej a webovej grafiky, ktorá býva prehľadná a čitateľom ľahko analyzovateľná. 2D počítačová grafika sa hodí aj na plánky a návrhy.

3D počítačová grafika

3D počítačová grafika sa používa na tvorbu alebo úpravu trojrozmerných obrazov. Skvele sa hodí na 3D animácie, ktoré poznáme z moderných animákov, či 360 stupňové obrázky.

Medzi grafické programy na kreslenie 2D patrí Adobe Illustrator či CorelDRAW. 3D grafické editory zastupuje AutoCAD alebo Autodesk Maya.

Grafické programy na úpravu fotiek

Grafické programy na úpravu fotiek ponúkajú komplexné funkcie, efekty a nástroje na editáciu všetkých druhov fotografií a obrazov. Foto počítačová grafika sa líši výbavou, vzhľadom aj cenou.

  • Adobe Photoshop je celosvetovo známy a komplexný program na kreslenie projektov, tvorbu a úpravu fotografií a grafiky.
  • Adobe Elements je odľahčená verzia Photoshopu zameraná práve na fotografie a ich úpravu.
  • Adobe Lightroom slúži na správu a triedenie fotiek, tvorbu prezentácií a uceleného portfólia.
  • Adobe Creative Cloud je predplatné prinášajúce tie najnovšie grafické programy a funkcie Adobe.
  • Zoner Photo Studio sa teší podobnej obľube ako Photoshop a ponúka rovnako obsiahlu paletu editačných nástrojov.

Grafické programy typu CAD/CAM

Grafické programy CAD/CAM slúžia predovšetkým na projektovanie na počítači. Využívajú sa na trojrozmerné modely súčiastok, celých strojov a budov alebo rozsiahle 2D plány a schémy.

i

Medzi najlepšie grafické programy CAD sa radia Autodesk AutoCAD, Inventor a ďalej napríklad Corel CAD, TurboCAD, BrisCAD, progeCAD alebo Eagle CAD.

Grafické programy na maľovanie na počítači

Grafické programy na maľovanie prinášajú rozhranie na tvorbu digitálnych kresieb pomocou grafických tabletov, dotykových obrazoviek, ale aj myší a klávesnice.

Aký grafický program zvoliť na tvorbu animácií?

Grafický program na animácie by mal podporovať 2D aj 3D animácie, mať mnoho zabudovaných efektov a perfektnú správu vrstiev. Medzi také patria grafické programy Adobe Character Animator, Maya a ďalšie.

Grafické programy Adobe – záruka kvality

Grafické programy Adobe sa objavujú vo viacerých kategóriách tvorby a úpravy grafiky na počítači. Svojich zástupcov má medzi rastrovými aj vektorovými editormi, programami na 2D maľovanie, úpravu fotiek alebo tvorbu animácií.

  • Adobe Illustrator je vektorový program na grafiku. Prináša celú škálu kresliacich nástrojov.
  • Adobe InDesign sa využíva na prípravu textových a grafických podkladov na tlač.

Vedeli ste, že Adobe ponúka aj grafické programy online zdarma? Ide o Adobe Photoshop Express určený na mobily a tablety.

Počítačová grafika Autodesk Maya

Počítačová grafika Autodesk Maya je vďaka svojim širokým možnostiam hojne využívaná vo filmovom aj hernom priemysle a patrí medzi najlepšie grafické programy na editáciu 3D grafiky.

Corel – grafické programy Draw a Painter

CorelDRAW prináša nástroje na úpravu ilustrácií, fotografií a iné vektorové grafiky. Na maľovanie na počítači je potom pripravený svetovo uznávaný a výkonný grafický editor Corel Painter.

Vyskúšajte grafický program online

Namiesto klasického počítačového programu môžete vyskúšať grafický program online. Takýto grafický editor sa spúšťa v okne prehliadača. Patria medzi ne napríklad kresliaci program online zadarmo Taler alebo platený PicMonkey.

i

Grafické programy sú veľmi často dostupné s elektronickou licenciou. Pokiaľ chcete vedieť viac, pozrite sa na článok Čo je elektronická licencia.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
CAD/CAM softvér AUTODESK AutoCAD LT pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: CAD a 3D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom
592,90 €

2.
Parallels Desktop 17 for Mac (BOX) Na objednávku do 4 pracovných dní
Softvér na údržbu PC pre 1 zariadenie, neprenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom macOS, spôsob licencovania: trvalá licencia, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti a pre firmy, určený pre PC, zemepisné obmedzenie: iba v EÚ
86,90 €

148 položiek
Ľudová voľba
Zoner Photo Studio X pre 1 používateľa na 1 rok (elektronická licencia)
Grafický program Zoner Photo Studio pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: úprava fotografií, jazyková verzia: CZ, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, lic. kľúč nájdete v časti „Moja knižnica“ – „Licencie“

55,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: EO201aa9e
Zlatá stredná cesta
AutoCAD LT 2023 Commercial New na 1 rok (elektronická licencia)
CAD/CAM softvér AUTODESK AutoCAD LT pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: CAD a 3D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

592,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: LS004f7a
Pre náročných
AutoCAD LT 2023 Commercial New na 3 roky (elektronická licencia)
CAD/CAM softvér AUTODESK AutoCAD LT pre 1 zariadenie, dĺžka predplatného: 36 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: CAD a 3D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

1 489 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: LS004f7b
Nero Burning ROM (elektronická licencia)
Napaľovací program Nero pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows, spôsob licencovania: trvalá licencia, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, určený pre PC, lic. kľúč nájdete v časti „Moja knižnica“ – „Licencie“

47,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: SWLN0007
AutoCAD LT Commercial Renewal na 1 rok (elektronická licencia)
CAD/CAM softvér AUTODESK AutoCAD LT pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, typ softvéru: CAD a 3D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

574,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: LS004j1
CorelDRAW Graphics Suite 365, Win (elektronická licencia)
Grafický program Corel DRAW pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií a 2D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, DE, FR, IT, PL, NL, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

374,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO602b7
CorelDRAW Graphics Suite Enterprise, Win/Mac, EDU (elektronická licencia)
Grafický program Corel DRAW pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: bez obmedzení, spôsob licencovania: trvalá licencia, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií a 2D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre školy, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

172,90 €
Na objednávku do 4 pracovných dní
Objednávací kód: SWlC0070_EDU
Corel WinDVD 12 Pro, Win (elektronická licencia)
Grafický program Corel WinDVD pre 1 zariadenie, neprenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: bez obmedzení, spôsob licencovania: trvalá licencia, typ softvéru: vektorová grafika a úprava fotografií, jazyková verzia: EN, DE, FR, IT, ES, PL, NL, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

69,90 €
Na objednávku do 4 pracovných dní
Objednávací kód: EO602n0c
Adobe Creative Cloud All Apps with Adobe Stock, Win/Mac, EN, 12 mesiacov, obnova (elektronická licencia)
Grafický program Adobe Creative Cloud pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií a webová grafika, jazyková verzia: EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

1 449 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605h6
Revit LT 2023 Commercial New na 3 roky (elektronická licencia)
CAD/CAM softvér AUTODESK Revit LT pre 3 zariadenia, dĺžka predplatného: 36 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: CAD a 3D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

2 019 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: LS004f5j
Adobe Acrobat Pro DC, Win/Mac, CZ/EN, 12 mesiacov (elektronická licencia)
Kancelársky softvér Adobe Acrobat Professional pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: práca s PDF, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

234,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO606a2
Corel ParticleShop Corporate License, Win, EN (elektronická licencia)
Grafický program Corel ParticleShop pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, spôsob licencovania: trvalá licencia, typ softvéru: úprava fotografií, jazyková verzia: EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

45,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO602n1
Adobe Photoshop, Win/Mac, CZ/EN, 12 mesiacov, obnova (elektronická licencia)
Grafický program Adobe Photoshop pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, typ softvéru: úprava fotografií a 2D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

471,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605q3
Adobe Stock (40 assets), Win/Mac, EN, 12 mesiacov, obnova (elektronická licencia)
Grafický program Adobe Stock pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií a webová grafika, jazyková verzia: EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

905,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605t6
Adobe Creative Cloud All Apps, Win/Mac, CZ/EN, 12 mesiacov (elektronická licencia)
Grafický program Adobe Creative Cloud pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií a webová grafika, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

1 099 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605h8
CorelDRAW Graphics Suite 2021, Mac, CZ/PL (BOX)
Grafický program Corel DRAW pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom macOS, spôsob licencovania: trvalá licencia, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií a 2D grafika, spôsob inštalácie: CD/DVD, vhodné pre firmy, určený pre PC

765,90 €
Môžete mať zajtra od 10:30
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: SWKC0019
Adobe Technical Suite, Win, EN, 12 mesiacov, obnova (elektronická licencia)
Grafický program Adobe Technical Suite pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, jazyková verzia: EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC

871,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605v3
Adobe Photoshop, Win/Mac, CZ/EN, 12 mesiacov (elektronická licencia)
Grafický program Adobe Photoshop pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: úprava fotografií a 2D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

471,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605q2
Adobe Acrobat Pro DC, Win/Mac, CZ/EN, 1 mesiac (elektronická licencia)
Kancelársky softvér Adobe Acrobat Professional pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 1 mesiac, spôsob licencovania: predplatné, typ softvéru: práca s PDF, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

19,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO606a1
Adobe InDesign, Win/Mac, EN, 12 mesiacov, obnova (elektronická licencia)
Grafický program Adobe InDesign CC pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, jazyková verzia: EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

456,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO605o6
PaintShop Pro 2022 Corporate Edition (elektronická licencia)
Grafický program Corel PaintShop pre 1 zariadenie, prenosná licencia, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: bez obmedzení, spôsob licencovania: trvalá licencia, typ softvéru: vektorová grafika, úprava fotografií, 2D grafika a maľovanie, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

67,90 €
Na objednávku do 4 pracovných dní
Objednávací kód: SWPS0008a
Corel ParticleShop Plus Corporate License, Win, EN
Grafický program Corel ParticleShop pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows a macOS, spôsob licencovania: trvalá licencia, typ softvéru: úprava fotografií, jazyková verzia: EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

300,90 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: EO602n2
AutoCAD LT Commercial Renewal na 3 roky (elektronická licencia)
CAD/CAM softvér AUTODESK AutoCAD LT pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: 36 mesiacov, spôsob licencovania: predĺženie predplatného, typ softvéru: CAD a 3D grafika, jazyková verzia: CZ, EN, HU, DE, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre firmy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč bude doručený e-mailom

1 549 €
Na objednávku do 2 dní
Objednávací kód: LS004l1
Nero Platinum 365 (elektronická licencia)
Napaľovací program pre 1 zariadenie, kompatibilný s operačným systémom Windows, dĺžka predplatného: 12 mesiacov, spôsob licencovania: predplatné, jazyková verzia: CZ, EN, spôsob inštalácie: na stiahnutie (elektronicky), vhodné pre domácnosti, pre firmy, pre školy a pre štátnu správu, určený pre PC, lic. kľúč nájdete v časti „Moja knižnica“ – „Licencie“

23,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: SWLN0008

Grafické programy

návodElektronické licencie (NÁVOD): Ako ich uplatniť? Kde nájdete elektronické licencie a aktivačné kľúče zakúpené na Alza.sk? Ako postupovať pri uplatnení...
Adobe Photoshop je špičková aplikácia, ktorú si dnes môžete kúpiť za pomerne rozumný mesačný poplatok. Ale...
Ak operačný systém Windows prestáva pracovať tak, ako má, práve nastal správny okamih na jeho oživenie...
Prebuďte v sebe umelca. Hudba a maľovanie majú terapeutické účinky Umenie má preukázateľne pozitívne účinky na ľudskú psychiku. Rozvíjajte váš talent aj v tejto nepriaznivej...
Chcete si na vlastnej koži vyskúšať ľahko použiteľný operačný systém založený na linuxovom jadre? Trápi...
Pokiaľ sa chcete naučiť základy používania aplikácie Microsoft Office Word, určite využite tento návod...
Viac článkov Všetky články

Grafické programy

V kategórii Grafické programy máme práve teraz na Alza.sk celkom 148 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné grafické programy Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie grafické programy Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie grafické programy Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii grafické programy recenzie

P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií