Alza days prosinec Alza days prosinec

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nejlepsi-cpu.jpg

Najlepšie procesory (2023): Aký procesor vybrať?

Procesor je bezpochyby tou najdôležitejšou časťou každého počítača. Aký je ale ten najlepší procesor? Koľko má mať jadier? Aké má dosahovať takty? Ako silnú grafickú kartu dokáže nakŕmiť? Akú vysokú spotrebu by mali tie najlepšie procesory mať a čím by sa mali chladiť? A hlavne, aký je ten najlepší procesor za peniaze, ktoré ste ochotní minúť? Tento článok je odpoveďou na najčastejšie otázky a nedoceneným pomocníkom pri výbere toho správneho a najlepšieho procesora v roku 2023. Poďme na to! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/adventni-svicky-vyznam.jpg

Význam adventných sviečok

Tradičný adventný veniec našich predkov mal krásnu symboliku. Každá jeho časť mala určitý význam. Prečítajte si, ako sa volajú a čo vyjadrujú 4 sviečky na adventnom venci a ďalšie zaujímavé informácie, ktoré ste o adventnom venci pravdepodobne vôbec netušili. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vyrobit-adventni-venec_1.jpg

Tipy, ako vyrobiť adventný veniec

Vyrobte si jednoducho a rýchlo vlastný adventný veniec. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým zvládnete vyrobiť originálny adventný veniec ľavou zadnou. Prečítajte si náš článok a vyzdobte si byt tradične, alebo podľa najnovších trendov. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-mobily-2023-nahled.jpg

Najlepšie telefóny 2023 (AKTUALIZOVANÉ)

Hľadáte najlepšie telefóny na rok 2023? V nasledujúcom článku vám prinášame prehľad súčasných šampiónov. Zahrnuli sme aj najlepšie mobily do 700, 500, 200 eur a najlepšie mobily pre deti a seniorov. Porovnali sme výkon, cenu, fotoaparát, funkcie alebo konštrukciu. Ktoré sú teda najlepšie telefóny súčasnosti? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/krypto-novinky_2.jpg

Bitcoinový mesačník: čo hýbalo svetom kryptomien v októbri?

Nepravidelné novinky zo sveta Bitcoinu, miningu a zľahka ďalších kryptomien z dielne našej obsahovej redakcie. Čítajte viac v našom článku! Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/odolny-mobil-nahled.jpg

Najlepšie odolné telefóny 2023 (AKTUALIZOVANÉ)

Odolné telefóny sú jedným z dnešných trendov. Niet preto divu, že sa ich ponuka vytrvalo rozširuje. Svoje zastúpenie pritom už dávno nemajú len medzi jednoduchými tlačidlovými modelmi. Špecifikáciou IP67 či IP68 sa pýšia aj špičkové zariadenia Samsung, Apple a ďalšie. Aký odolný telefón si vybrať? Dozviete sa v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/usb-b-jak-povolit-zapis.jpg

USB kľúč je chránený proti zápisu – ako povoliť zápis?

Už sa vám niekedy stalo, že váš obľúbený USB kľúč naraz prestal fungovať a nešlo naň ukladať súbory? Máme riešenie pre túto situáciu a zároveň vám poradíme, ako zabezpečiť flash disk proti strate. Iste totiž nechcete, aby si niekto prezeral vaše fotky z dovolenky alebo iné dôležité súbory.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Xiaomi-14-pro-nahled-20.jpg

Xiaomi 14 a 14 Pro (PREVIEW): Prvýkrát Snapdragon 8 Gen 3, HyperOS a upravený dizajn

Výrobca Xiaomi sa konečne ukázal s novými modelmi Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro. Mobilné telefóny zaujmú predovšetkým novým čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, prepracovaným systémom HyperOS a novým výrazným dizajnom. Čo všetko mobily ponúknu a kedy sa na novinky môžeme tešiť? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/5g-sit-clanek-2020.jpg

5G sieť v SR (AKTUALIZOVANÉ): rýchlosť, výhody, pokrytie a všetko okolo

Mobilné siete piatej generácie, tzv. 5G, je nový štandard, ktorý svojimi parametrami výrazne prekračuje súčasné 4G siete. Prináša až desaťnásobný nárast rýchlosti, ktorý spoločne so znížením doby odozvy garantuje vysoko stabilné internetové pripojenie na prakticky ľubovoľné zariadenie. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/adventni-kalendar-2023.jpg

Ako vyrobiť adventný kalendár

Zaujíma vás, ako vyrobiť adventný kalendár? Nechajte sa inšpirovať a prekvapte svojich blízkych vlastnoručne vyrobeným adventným kalendárom. Prinášame nápady, návody a tipy na originálny darček. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/decentralizovane-finance-nahled.jpg

10101 - Decentralizovaná futures burza využívajúca Lightning network

V tomto článku prinášame pohľad na unikátnu Lightning peňaženku s integrovanou futures burzou. Okrem prijímania a posielania satoshi cez sieť lightning network môžete držať aj dolárovú hodnotu, či si vytvoriť virtuálnu pôžičku. A to celé zabezpečené sieťou lightning a bitcoinom, teda bez odovzdania privátnych kľúčov tretej strane a bez potreby dôvery v protistranu. Táto aplikácia je treťou generáciou lightningových služieb, ktoré idú ďalej ako základné posielanie bitcoinov medzi užívateľmi. Na druhej strane je to pomerne nová aplikácia a je v testovacej prevádzke. Na čo môžeme deriváty nad lightningom prakticky využiť si vysvetlíme na konkrétnych príkladoch. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/oneplus-open-thumbnail.jpg

OnePlus Open nevyzerá zle. Má pekný dizajn a v mnohých ohľadoch aj lepšiu výbavu než konkurenti

OnePlus Open je vôbec prvým skladacím počinom obľúbenej čínskej spoločnosti. Ohýba sa ako kniha, takže je priamym konkurentom telefónov ako Samsung Galaxy Z Fold5 alebo Google Pixel Fold. Ako sa chce od ostatných odlíšiť? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sony-prodlouzena-zaruka.jpg

Získajte predĺženú záruku na vybrané soundbary Sony

K vybraným sounbarom Sony teraz môžete získať dva roky záruky navyše. Stačí urobiť len pár jednoduchých krokov. Na aké produkty sa akcia vzťahuje a ako postupovať pri uplatnení? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/android-14-nahled_1.jpg

Najnovší Android 14 je tu. Prináša vylepšenia pre bežných používateľov aj vývojárov

Na zariadeniach Google Pixel už môžete používať najnovší Android 14 plnými dúškami. Novinky zatiaľ nie sú také výrazné, je ich však pomerne veľa. Nová verzia systému sa zameriava hlavne na prístupnosť a ďalej rozširuje možnosti prispôsobenia. Čo ponúka nový Android 14 a kedy sa na nový systém môžeme tešiť aj v iných zariadeniach ako Google Pixel? Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vexl-mini-banner.jpg

Aplikácia Vexl: P2P trhovisko na nákup a predaj bitcoinu vo vašom smartfóne (NÁVOD)

Už ste počuli o mobilnej aplikácii Vexl? Ak nie a snažíte sa zaobstarať si nejaký ten bitcoin a nespáliť sa, možno ste narazili na tú pravú cestu pre vás. Vexl totiž svojim používateľom poskytuje jednoduchý, dostupný, bezpečný a diskrétny spôsob nákupu a predaja bitcoinu presne tak, ako bolo jeho používanie pôvodne zamýšľané – peer-to-peer a bez procesov KYC. Nižšie sme pripravili návod a tipy na používanie appky. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoin-p2p.jpg

Platforma Firefish - pôžička zabezpečená Bitcoinom

Ak ste počas leta navštívili jednu z mnohých československých bitcoinových konferencii, určite neušla vašej pozornosti nová česká platforma Firefish. Sľubuje možnosť ako si požičať české koruny alebo eurá so zábezpekou v Bitcoine. Na rozdiel od DeFi platforiem funguje priamo nad Bitcoinom pomocou Firefish protokolu, ktorý využíva nemeniteľné stavy a multisig adresy tri z troch. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/peach-bitcoin-informace.jpg

Peach Bitcoin: Peer-to-peer přestupní portál mezi fiatem a bitcoinem ve vašem telefonu (NÁVOD)

Neodevzdávat centralizovaným směnárnám a burzám zbytečně vaše osobní data a nakupovat či prodávat bitcoin peer-to-peer cestou bez prostředníka může být někdy výzva. Naštěstí už dnes existují vekslácké platformy nebo aplikace, které disponují dostatečnou likviditou a přívětivým uživatelským rozhraním. Jednou z nich je i mobilní appka Peach Bitcoin, na niž si posvítíme v tomto návodu. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kazety-nahled-2.png

Walkmany a vojny o hlasitosť

S masovým nástupom kaziet sa toho v hudobnom svete veľa premenilo. Magnetický záznam audia rozšíril možnosti reprodukcie hudby medzi bežných ľudí. V 20. rokoch minulého storočia sa objavili magnetofóny s oceľovými drôtmi, avšak v 30. rokoch prišla technológia magnetickej pásky, ktorá ponúkala lepšiu kvalitu a možnosť záznamu viacerých stôp vedľa seba. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gramofon-retro-2-nahled.jpg

Dvadsiate storočie: Počiatky storočia domáceho audia

Dvadsiate storočie by sa dalo charakterizovať ako storočie domáceho audia. Aké boli jeho počiatky, aké vynálezy dokázali otočiť okolo audiopriemyslu a viedli k masovému rozšíreniu vinylových dosiek? Odpovieme v článku. Prečítať viac »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/samsung-galaxy-z-flip-5-nahled.jpg

Samsung Galaxy Z Flip5 (RECENZIA): Nové véčko konečne našlo svoju stopu

Véčkové skladacie telefóny Samsung Galaxy Z Flip prichádzajú už vo svojej piatej iterácii. Samsung Galaxy Z Flip5 bol predstavený na konferencii Galaxy Unpacked 2023 a výrobca si pre populárnu skladačku pripravil celý rad noviniek. My sme si ho teraz vyskúšali na vlastnú päsť a o informácie sa podelíme v našej recenzii. Ako je na tom nový Flip s parametrami a ako funguje v praxi? Prečítať viac »
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií