Zadajte názov tovaru
PC zostavy bežnej veľkosti sú obľúbené vďaka lepšiemu pomeru cena/výkon ako notebooky a umožňujú jednoduchú výmenu jednotlivých komponentov. Aké typy stolových PC nájdete v našej ponuke, pre koho sa tieto PC hodia a akú konfiguráciu zvoliť? Poradíme vám.
PokračovaťPC zostavy bežnej veľkosti delíme najmä podľa využitia. Chcete si kúpiť výkonný počítač na hranie hier, alebo chcete skôr úsporný desktop PC vhodný na kancelársku prácu?
Herné desktop počítače ponúkajú veľa možností. Nájdete medzi nimi počítače s výkonnými grafickými kartami a rýchlymi procesormi. Okrem hrania hier sa tieto PC zostavy hodia aj na náročné úkony, ako je úprava videí, 3D modelovanie alebo na virtuálnu realitu. Herné desktopy disponujú tiež kvalitným chladením, ktoré je pre počítač nevyhnutné, ak vyžadujete vysoký výkon či pretaktovanie.
i
Mini PC sú vhodnou alternatívou v prípade, ak vás nelákajú stolné počítače. Je to taká malá škatuľka s dostatočným výkonom na multimédiá a bežné činnosti. Dá sa použiť namiesto klasického PC alebo ju môžete napríklad zapojiť do TV ako multimediálne centrum.
Kancelárske PC zostavy ponúkajú dostatočne výkonné, ale aj úsporné riešenie každodenných úloh, ako je vybavovanie elektronickej pošty, práca s tabuľkami, prezentáciami alebo prehliadanie internetu. Kancelárske stolné počítače sú vhodné aj do domácnosti, kde ich využijete napríklad na multimédiá.
All in One PC majú všetky komponenty zabudované v monitore. Tieto počítače sú tak oveľa skladnejšie než klasický počítač či počítačová zostava. Väčšinou ale v prepočte na rovnakú cenu získate nižší výkon.
Alza počítače sú hotové zostavy vhodné pre hráčov, editorov či videoblogerov, hodia sa však aj do domácnosti či pre profesionálov. Ročne tiež zostavíme viac ako 10 000 Alza PC, vždy podľa požiadaviek zákazníka. Vyberte si komponenty, a my sa postaráme o zvyšok, vrátane doručenia. Začnite teraz a zostavíme vám PC na mieru.
i
Všetky Alza PC majú rovnaké výhody – predĺženú 3-ročnú záruku, on-line servis a garantovanú opravu do 10 dní.
Stolný počítač potrebuje predovšetkým dostatočne rýchly procesor, dostatok operačnej pamäte, grafickú kartu a úložisko na operačný systém a vaše dáta.
Procesor riadi všetku činnosť PC zostavy. Počet jadier označuje počet výpočtových častí procesora. Frekvencia procesora označuje rýchlosť jedného jadra v GHz. Všeobecne platí, že čím vyššia je rýchlosť a počet jadier, tým svižnejšie počítače sú.
Operačná pamäť je potrebná na plynulý chod systému PC. Stolový počítač dokáže pracovať s viacerými programami či oknami prehliadača naraz ak má viac operačnej pamäte.
Inovujte svoj stolný počítač komponentami z našej ponuky PC komponentov.
Grafické karty sa delia na integrované a dedikované. Integrované grafické karty sú súčasťou procesora PC a ponúkajú dostatočný výkon na bežnú prácu doma či v kancelárii. Dedikované (samostatné) karty sa hodia hlavne majiteľom hernej PC zostavy.
Disky slúžia na ukladanie a zálohovanie dát na vašom PC. Rýchlosť čítania a zápisu dát a veľkosť patria medzi rozhodujúce parametre. Stolný počítač často ponúka kombináciu dvoch rozdielne rýchlych a veľkých diskov. Ak máte počítač na základnej činnosti, vystačíte si bohato s HDD.
i
Sieťová karta desktop PC na rozdiel od notebooku nemá vždy vstavaný prijímač WiFi alebo Bluetooth. Možno to vyriešiť napríklad pomocou sieťových kariet do USB či Bluetooth adaptérov.
+ ZADARMO
Internet Security Bitdefender
+ ZADARMO
Internet Security Bitdefender
+ ZADARMO
Elektronická licencia Bezstarostný Servis Lenovo
+ ZADARMO
Promo elektronický kľúč Intel Software Bonus Bundle – nutné uplatniť do 31. 3. 2021
+ ZADARMO
Internet Security Bitdefender
+ ZADARMO
Elektronická licencia Bezstarostný Servis Lenovo
+ ZADARMO
Elektronická licencia Bezstarostný Servis Lenovo
+ ZADARMO
Elektronická licencia Bezstarostný Servis Lenovo
Počítače, ktoré označujeme taktiež ako PC z anglického „Personal Computer“ (osobný počítač), sú v súčasnosti využívané snáď vo všetkých odboroch ľudskej činnosti. Stali sa už neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Málokto by však uveril, že pôvodne slovo „počítač“ označovalo človeka, ktorý robil výpočty. Zmena významu slova v zmysle označenia hardvéru (teda fyzických/hmatateľných súčastí počítača) nastala v dobe, keď Američania začali pracovať na výrobe prvej atómovej bomby. Označenie PC, teda osobný počítač, sa potom ustálilo až v roku 1981, kedy bol uvedený prvý IBM PC (IBM 5150). Už vtedy sa začali stavať počítače na mieru.
Z prvého IBM PC sa potom, jednoducho povedané, vyvinuli dnešné počítače. Iba monochromatické CRT monitory boli nahradené modernými a tenkými LCD displejmi a nepekné a jednoduché počítačové skrinky nahradili skvelé dizajnové kúsky. Rychlý pokrok sa samozrejme nevyhol ani jednotlivým komponentom vnútri počítača. Dnešné procesory obsahujú minimálne dve jadrá a pracujú s frekvenciou rádovo tisíckrát vyššiou, ako tie v prvom PC, grafické karty dosahujú také výkony, že na počítačoch hrajeme hry s absolútne realistickou grafikou, zvukové karty nám doprajú verný viackanálový zvuk, ktorý nás vtiahne do deja nejedného akčného filmu atď.
A na čo sa pri výbere novej počítačovej zostavy zamerať? Základom je kvalitná základná doska, výkonný procesor a grafická karta, dostatočné množstvo operačnej pamäte RAM a možnosť jej rozšírenia, vlastnosti a veľkosť pevného disku na vaše dáta, štandardom je aj kvalitná DVD napaľovačka (a pomaly sa na výslnie dostávajú aj Blu-ray mechaniky), operačný systém (najčastejšie Microsoft Windows) a v neposlednom rade celkový vzhľad počítača.
Zadajte názov tovaru