Cenové bomby - Olpran

Halovky

Halovky sú špeciálna obuv, ktorá je určená pre halové športy. Poskytujú oporu aj na hladkom povrchu palubovky a vďaka nefarbiacej podrážke nebudete na ihrisku zanechávať šmuhy. Nemusíte sa tak báť, že vás tréner vykáže z ihriska kvôli nevhodnej obuvi. Aká halová obuv bude vhodná pre váš obľúbený šport?

Pokračovať

Prečo si zaobstarať halovky?

Pýtate sa, na čo vám budú halovky, keď už máte spoľahlivé tenisky, v ktorých bežne cvičíte? Halová obuv je stavaná presne na pohyb po hale, teda po tvrdej, rovnej, nepružiacej podlahe. Výrobcovia vedia, čo ktorý šport obnáša, a tak sa zamerali presne na dané požiadavky pre každú konkrétnu aktivitu. Vďaka správnej obuvi zamedzíte riziku zranenia od členkov, až po dlhodobé problémy s chrbticou. Halovky majú totiž správnu konštrukciu a odpruženie, aby podporili vaše telo pri futsale, volejbale či florbale.

Halová obuv pre celú rodinu

Halová obuv sa rozdeľuje predovšetkým podľa pohlavia, pre ktoré je určená. To sa prejaví na celkovej stavbe aj na výbere veľkosti topánok. Dámska a pánska obuv sa od seba líši typickou stavbou klenby a rozložením telesnej hmotnosti kvôli inak posadenému ťažisku. Ďalším rozdielom býva aj farebné vyhotovenie, v ponuke však nájdete obuv vo všetkých farbách dúhy. Kompromisom medzi pánskymi a dámskymi topánkami sú takzvané unisex sálovky, ktoré by mali sadnúť prevažnej väčšine športovcov. Nesmieme ale zabudnúť ani na všetkých malých športových nadšencov.

  • Dámske halovky potešia všetky zapálené hráčky halových športov.
  • Pánske halovky nájdete oproti dámskym aj v naozaj veľkých veľkostiach.
  • Detské halovky bývajú pestrofarebné a môžete ich zaobstarať aj s jednoduchším suchým zipsom.

i

Unisex halová obuv

Okrem pánskych a dámskych modelov je k dispozícii aj unisex halová obuv. V našej ponuke občas môžete naraziť okrem iného aj na nadmerné veľkosti.

Halovky na šnúrky či suchý zips?

Ak vyberáte halovky pre dospelých, rozhodne zvoľte klasické šnúrky ako spôsob zatvárania topánky. Sú najspoľahlivejšie pre správne upevnenie topánky na nohe a zaistia tak maximálne bezpečie i pohodlie. Pre deti sú šnúrky síce tiež vhodnejšou voľbou, ale nemusíte sa báť ani suchého zipsu, ktorý pre ne bude jednoduchší.

Nízke topánky, tenisky, kopačky. Ktorá halová obuv je tá pravá?

Každá halová obuv sa hodí na niečo iné. Pri výbere preto nezabudnite zohľadniť typ obuvi – vždy voľte podľa športu, ktorý v nich hodláte vykonávať. Tomuto bodu venujte zvýšenú pozornosť. Nesprávne vybraná obuv so sebou nesie riziko serióznych zdravotných problémov. Prejaviť sa to môže bolesťami chrbta, čo je následok zle tlmených nárazov.

Prečo na futsal zvoliť halové tenisky, a nie obyčajné tenisky? Výrobca totiž zohľadnil všetky okolnosti, ktoré sa týkajú práve tohto športu. Futsalové/futbalové halovky tak nespôsobia odieranie alebo bolesť päty a nedôjde napríklad k podvrtnutiu nohy. Oproti vonkajšiemu futbalu, ktorý sa hrá na trávniku v kopačkách s kolíkmi či štupľami, sú halové tenisky hladké a zaručia obratnosť na hladkej palubovke.

Vyberte si materiál, z ktorého je halová obuv vyrobená

Halová obuv z kože je tvrdá a pevná, čím poskytuje väčšiu oporu alebo ochranu pred zranením. Horšie však ucítite kontakt s loptou a zle odvádza pot. Koža je tak často nahradená koženkou či syntetickými pružnými materiálmi, ktoré lepšie odvádzajú pot a pohodlnejšie priľnú k nohe. Získate tak väčšiu pohyblivosť a lepšiu kontrolu nad loptou. Profesionáli najčastejšie volia sálovky z kombinácie pravej kože a syntetických materiálov pre maximálnu priedušnosť aj ochranu chodidla.

i

Halovky pre deti

Zatiaľ čo niektorí potrebujú poriadne lode, malým športovcom sadnú skôr detské halovky.

Vyberte si tie najlepšie halovky pre váš šport

Halovky môžu mať rôzne vlastnosti, ktoré ich robia vhodnejšími pre určité druhy športu. Pozornosť venujte tvrdosti podrážok a materiálu, z ktorého sú sálovky vyrobené. Topánka musí poskytovať náležitú oporu, zároveň by vás však nemala obmedzovať v pohybe. Pre amatérsky šport či hodiny telocviku môžete využiť sálovky jedného typu. Možno však dosiahnete nižší výkon ako s obuvou vyrobenou priamo na konkrétny sálový šport.

Halovky pre loptové športy

Halovky pre loptové športy s tvrdou špičkou lepšie ochránia prsty na nohách, kopanie s nimi až tak nebolí, ale mierené strely nebudú také presné.

  1. Halové kopačky na futbal (futsal) voľte z kože, ktorá dobre tlmí bolesť, alebo si vyberte ľahší variant pre lepšiu kontrolu nad loptou.
  2. Volejbalová obuv by mala byť ľahká. Vyberajte skôr varianty zo syntetických vlákien.
  3. Hádzanárska obuv by vás nemala príliš brzdiť pri rýchlej hre.
  4. Florbalová obuv by mala byť skôr tvrdšia. Nechcené údery do chodidiel potom bolia oveľa menej.
  5. Obuv na stolný tenis by mala umožniť rýchle zmeny smeru pohybu.

i

Halové tenisky s non-marking podrážkami

Ak hľadáte halové tenisky, ktoré nezašpinia podlahu, potom vám pomôže obuv s takzvanými non-marking podrážkami. Tie nezanechávajú tmavé šmuhy a často pomáhajú zmierniť nepríjemný pískavý zvuk pri rýchlej zmene smeru.

Sálovky na bedminton a squash

Bedmintonová obuv a obuv na squash býva skôr z ľahkých materiálov, ktoré dobre obopnú nohu. Umožní tak lepšiu pohyblivosť a navyše dobre odvádza pot.

Zaujímajú vás lacné halovky pánske, dámske alebo detské? Prezrite si zoradené halovky podľa ceny.

Akú podošvu by mala mať halová obuv?

Keďže sa pri sálových športoch behá po rovnom tvrdom povrchu, halová obuv by mala mať podošvu vyrobenú z gumového materiálu. Guma zabráni podkĺzavaniu a môže mať rôzne úrovne priľnavosti podľa vašej preferencie. Vzorka podrážky je takmer zanedbateľná, môžete teda voliť aj obuv úplne hladkú. Pri sálových športoch je dôležitá možnosť rýchlej zmeny pohybu, ktorá by mala byť podporená správnym odpružením. To zaistí kvalitná medzipodrážka, ktorá by mala tlmiť nárazy a byť odpružená minimálne v oblasti päty.

Halovky musia dobre sedieť na nohe

Či už vyberáte detské halovky na futbal, alebo halové tenisky pre dospeláka, majte vždy na pamäti, že obuv musí perfektne sedieť. Jedine tak docielite pohodlný došľap a presný odraz. Správne vybrané halovky sú navyše bezpečné. Veľmi veľká topánka by mohla mať za následok zranenie z dôvodu neobratnosti, ale aj pľuzgiere a odreniny otieraním topánky o kožu. Naopak veľmi malé sálovky by vám pokazili dojem z hry kvôli otlakom a nepríjemným bolestiam chodidiel. Topánky by tiež mali mať pevnú a širokú špičku, aby boli pred nárazmi chránené aj prsty.

Halová obuv – akú veľkosť zvoliť?

Aby halová obuv plnila svoju funkciu a bola bezpečná, musí perfektne sedieť na nohe, preto sálovky vyberajte podľa presnej veľkosti vašej nohy. Tú zistíte jednoducho – nohu položte na papier a obkreslite ju. Následne zmerajte vzdialenosť od päty po koniec palca a k tejto hodnote pripočítajte ešte pol centimetra. Podľa tohto čísla si vyberte vhodné halové tenisky. Tento údaj sa nazýva mondopoint a je najspoľahlivejším meradlom pri výbere dobre sadnúcich topánok.

Halové tenisky a mondopoint

Mondopoint je pomôcka na výber správnej veľkosti. Uvádza sa v centimetroch a vyjadruje celkovú dĺžku vnútornej stielky. Pokiaľ majú teda halové tenisky 35 MP, znamená to, že celková dĺžka vnútornej stielky je 35 cm. Tento údaj sa však najčastejšie uvádza pri lyžiarskych topánkach (a tiež vznikol kvôli nim). Odporúčame zaobstarať sálovky radšej podľa tohto údaju, než podľa bežných EU veľkostí, ktoré sa môžu líšiť u každého výrobcu. Topánky podľa EU veľkostí vyberajte len vtedy, keď máte s konkrétnym výrobcom dobré skúsenosti a viete, ktorá veľkosť vám sadne.

Vskúšajte halovky s ponožkou

Modrá úsečka značí dĺžku stielky halovky.

i

Ako vybrať správne halové tenisky na internete?

Vyberáte halové tenisky a chcete sa dozvedieť viac o veľkostiach? Výber topánok online nie je v dnešnej dobe vôbec zložitý. Prečítajte si náš článok ako vybrať správnu veľkosť topánok.

Halová obuv má určitú hmotnosť

Každá halová obuv niečo váži. Tá najlepšia z najlepších je veľmi ľahká a zároveň si zachováva všetky funkcie. Na tento parameter nezabudnite, pretože čím ľahšie sálové topánky budú, tým ľahší a obratnejší budete aj vy. Veľmi ťažké topánky môžu namáhať šľachy v priehlavku a zhoršia vašu rýchlosť a jednoduchosť pohybu.

Halovky vyberajte aj podľa použitých materiálov

Poznáte to všestranné pravidlo, ktoré hlási, že koža je lepšia ako umelé materiály či koženka? Na to tu zabudnite. Halovky musia byť čo najľahšie, najodolnejšie a najpriedušnejšie. Z tohto dôvodu sa volia moderné materiály, medzi ktoré patrí syntetika, textil, priedušná sieťovina, umelá koža či napríklad AIRmesh, čo je ventilačný systém pre maximálnu priedušnosť. Pre hráčov na vysokej či profesionálnej úrovni, ktorí halovky využívajú niekoľkokrát týždenne alebo dokonca denne sú kvalitné topánky zaiste dobrou investíciou.

Spozornite: halové tenisky sa vonku ničia

Na záver je vhodné spomenúť, že halové tenisky patria skutočne len do vnútorných priestorov. Ich použitie vonku nie je odporúčané. Prečo? Materiál, z ktorého sú sálovky vyrobené nie je skrátka prispôsobený drsnejšiemu terénu a nerovnostiam. Ak na to raz zabudnete a nedopatrením si ich vezmete aj von, nič vážne sa nestane. Majte však na pamäti, že potom svoje halovky zrejme nebudete môcť reklamovať, pretože ste ich nepoužívali za podmienok definovaných výrobcom.

Halovky Nike

Halové tenisky sú skvelými parťákmi pri futsale (futbal v hale).

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Halovky Detské, určenie: basketbal, hmotnosť 250 g
17,90 €

2.
Halovky Unisex, určenie: futbal
43,90 €

3.
PUMA_ULTRA 3.3 IT Jr červená/biela Skladom podľa variantu
Kopačky , nízke vyhotovenie, Biela a Červená farba
23,90 €

57 položiek
Ľudová voľba
PUMA_FUTURE Z 1.2 PRO COURT červená/biela - Halovky Varianty
PUMA_FUTURE Z 1.2 PRO COURT červená/biela
Halovky Unisex, určenie: futbal

Od  43,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn275nad
Zlatá stredná cesta
PUMA_FUTURE Z 4.2 IT modrá/ružová - Halovky Varianty
PUMA_FUTURE Z 4.2 IT modrá/ružová
Halovky Pánske, určenie: futbal

64,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpma0041nad
Pre náročných
Mizuno Wave Voltage biela/zelená - Halovky Varianty
Mizuno Wave Voltage biela/zelená
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 300 g

120,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTmiz873nad
Adidas OWNTHEGAME 2.0 čierna/biela EU 28,5/175 mm - Halovky Varianty
Adidas OWNTHEGAME 2.0 čierna/biela EU 28,5/175 mm
Halovky Detské, určenie: basketbal, hmotnosť 250 g

Od  17,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi640nad
PUMA_ULTRA 3.3 IT Jr červená/biela - Kopačky Varianty
PUMA_ULTRA 3.3 IT Jr červená/biela
Kopačky , nízke vyhotovenie, Biela a Červená farba

Od  23,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn229nad
PUMA_KING Hero 21 IT čierna/biela - Halovky Varianty
PUMA_KING Hero 21 IT čierna/biela
Halovky Pánske, určenie: futbal

Od  40,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn445nad
PUMA_Solarflash Jr biela/žltá - Halovky Varianty
PUMA_Solarflash Jr biela/žltá
Halovky Detské, určenie: bedminton, florbal, hádzaná, squash, stolný tenis a volejbal

19,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn475nad
PUMA_ULTRA 4.3 IT V Jr červená/biela - Halovky Varianty
PUMA_ULTRA 4.3 IT V Jr červená/biela
Halovky Detské, určenie: futbal

Od  28,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn250nad
Puma Future Z 3.1 IT žltá/čierna
Halovky Puma Future Z 3.1 IT žltá / čierna

39,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpuma2217nad
Adidas Novaflight biela/oranžová EU 36,67/225 mm - Halovky Varianty
Adidas Novaflight biela/oranžová EU 36,67/225 mm
Halovky Dámske, určenie: bedminton, florbal, hádzaná, hokejbal, squash, stolný tenis a volejbal, hmotnosť 274 g

Od  52,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTadi676nad
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 43/280 mm - Halovky Varianty
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 43/280 mm
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 300 g, veľkosť EU 43

120,90 €
Môžete mať dnes do 13:15
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTmiz879
Mizuno Wave Lightning Z7 sivá/biela
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 310 g

156,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTmiz886nad
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 44/285 mm - Halovky Varianty
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 44/285 mm
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 300 g, veľkosť EU 44

120,90 €
Môžete mať dnes do 13:15
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTmiz880
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 42/270 mm - Halovky Varianty
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 42/270 mm
Halovky Pánske, Vyberateľná stielka, hmotnosť 300 g, veľkosť EU 42

120,90 €
Môžete mať dnes do 13:15
Posledné 2 ks na sklade
Objednávací kód: SPTmiz877
PUMA_ULTRA 4.4 IT Jr strieborná/oranžová
Halovky Detské, určenie: futbal

52,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpma0537nad
PUMA_FUTURE Z 4.3 IT oranžová/strieborná
Halovky Pánske, určenie: futbal

64,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpma0616nad
Mizuno Wave Lightning Z7 sivá/biela EU 44/285 mm
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 310 g, veľkosť EU 44

156,90 €
Môžete mať dnes do 13:15
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTmiz896
Mizuno Wave Lightning Z7 sivá/biela EU 43/280 mm
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 310 g, veľkosť EU 43

156,90 €
Môžete mať dnes do 13:15
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: SPTmiz895
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 44,5/290 mm - Halovky Varianty
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 44,5/290 mm
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 300 g, veľkosť EU 44.5

120,90 €
Môžete mať dnes do 13:15
Posledný kus na sklade
Objednávací kód: SPTmiz881
PUMA_FUTURE Z 4.3 IT Jr oranžová/strieborná
Halovky Detské, určenie: futbal

52,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpma0671nad
PUMA_FUTURE Z 1.2 PRO COURT červené/biele EU 43/280 mm
Halovky Unisex, určenie: futbal, veľkosť EU 43

122,44 €
Môžete mať dnes do 13:15
Rozbalené
Objednávací kód: SPTpumn281
PUMA_ULTRA 3.3 IT červená/biela - Halovky Varianty
PUMA_ULTRA 3.3 IT červená/biela
Halovky Pánske, určenie: futbal

52,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTpumn146nad
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 45/295 mm - Halovky Varianty
Mizuno Wave Voltage biela/zelená EU 45/295 mm
Halovky Pánske, určenie: volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 300 g, veľkosť EU 45

120,90 €
Môžete mať zajtra od 10:30
Posledný kus na sklade
Objednávací kód: SPTmiz882
MIZUNO WAVE VOLTAGE / WHITE / PERSIAN RED / WHITE SAND biela / bordová - Halovky
37
Varianty
MIZUNO WAVE VOLTAGE / WHITE / PERSIAN RED / WHITE SAND biela / bordová
Halovky Dámske, určenie: bedminton, fitness, florbal, squash, stolný tenis a volejbal, Vyberateľná stielka, hmotnosť 245 g

120,90 €
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTmiz667nad

Halovky

článokNordic walking: jeho prínosy pre zdravie Pohyb s názvom nordic walking je fenoménom niekoľkých posledných rokov, pri ktorom sa zabavia všetky...
Mondopoint označuje najdlhší rozmer chodidla. Pomocou neho môžete skontrolovať, či vám topánka správne...

Horúce novinky týždňa

Halovky

V kategórii Halovky máme práve teraz na Alza.sk celkom 57 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné halovky Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie halovky Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie halovky Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii halovky recenzie

P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií