Krbové kachle

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Typ ohrievača
Na drevo
(77)
Na piliny
(57)
Na pelety
(63)
Materiál
(16)
Kov
(1)

Krbové kachle môžeme použiť ako hlavný alebo prídavný zdroj tepla pre domácnosť aj rekreačné objekty. Podľa spôsobu vykurovania, použitých materiálov a ďalších vlastností sa kachle delia do niekoľkých kategórií. Poďme sa pozrieť, ako správne postupovať pri ich výbere.

Pokračovať

Krbové kachle podľa spôsobu vykurovania

Okrem klasických existujú aj krbové kachle s výmenníkom, ktoré ponúkajú širšie možnosti vykurovania a zvyšujú efektivitu využitia nakumulovanej energie. Pozrime sa, akými spôsobmi môžu ohrievať obytný priestor.

Krbové kachle bez výmenníka

Krbové kachle bez výmenníka vyžarujú teplo do priestoru sálaním alebo konvekciou. Sú vhodné na rýchle vyhriatie väčších miestností a keďže zvládajú kvalitne vykurovať aj menšie objekty, tešia sa veľkej obľube nielen medzi chatármi.

  • Sálanie je priame vyžarovanie tepla do okolia. Tento prenos tepla využívajú hlavne jednoplášťové krbové kachle a niektoré časti dvojplášťových kachlí. Teplo nastupuje rýchlo, ale nie je rozptýlené rovnomerne.
  • Konvekcia využíva na prenos tepla médium, v prípade kachlí je to vzduch, ktorý prúdi medzi dvoma plášťami. Prenos tepla je rovnomerný a teplo sa ľahšie šíri do ostatných miestností.

Krbové kachle s výmenníkom

Krbové kachle s výmenníkom využívajú konvekčný prenos tepla cez tepelný výmenník. Ich prepojením s radiátormi v celom dome zaistíte rýchle vyhrievanie všetkých miestností a ak ich napojíte na bojler, budete mať v priebehu chvíle aj teplú vodu. Kachle s výmenníkom poslúžia ako hlavný zdroj tepla aj v rodinných domoch.

Existuje aj externý tepelný výmenník, ktorý je možné pripojiť na takmer akékoľvek kachľové krby.

Krbové kachle – rozdelenie podľa materiálu

Krbové kachle tvorí opláštený skelet, dvierka, otvory na prívod vzduchu a odvod spalín a regulačné ovládacie prvky. Dvierka bývajú najčastejšie presklené a použité sklo má vysokú tepelnú odolnosť. Materiál plášťa má vplyv nielen na vzhľad, ale aj na to, aké tepelné vlastnosti budú krbové kachle na drevo mať.

Oceľové kachle zaručia rýchlejšie vykurovanie miestnosti

Oceľové kachle umožňujú rýchly prestup tepla plášťom do ohrievaného priestoru. Sú tak vhodné do miest, ktoré treba rýchlo vykúriť. Pokiaľ nie sú vybavené akumulačnými prvkami, dochádza k ich rýchlemu vychladnutiu.

Kachľové pece majú skvelé akumulačné schopnosti

Kachľové pece sa naopak vyznačujú pomalším nástupom, ale vysokými akumulačnými schopnosťami. Kachľová pec na kachliach rovnomerne sála teplo ešte dlho po dohorení plameňa.

Liatinové kachle ako kompromisné riešenie

Liatinové kachle sa pomerne rýchlo ohrejú, majú dostatočné akumulačné schopnosti a sú odolné voči vysokým teplotám. Liatinové modely sú tak výborným kompromisom, keďže kombinujú vlastnosti, ktoré má oceľová aj kachľová pec. Liatinové krbové kachle sú jednoducho mimoriadne praktickými pomocníkmi.


Oceľové krbové kachle
Oceľové kachle

Kachľová pec
Kachľová pec

Liatinové krbové kachle
Liatinové kachle

i

Moderná kachľová pec dodá miestnosti tú správnu atmosféru

Atmosféru, ktorú vytvára skutočný oheň, môže ľahko podporiť moderná kachľová pec vo farebnom dizajne. Klasická kachľová pec zapôsobí romantickým a tradičným dojmom, zatiaľ čo minimalistické oceľové kachle s čistým vzhľadom sú nadčasové.

Krbové kachle podľa typu spaľovania, paliva a dymovodu

Aby mohli krbové kachle fungovať, potrebujú palivo, prístup vzduchu a odvod spalín. Na kúrenie v kachliach sa používa hlavne drevo a brikety, niektoré kachle môžu byť prispôsobené aj na spaľovanie peliet a ďalších palív. Je dobré vedieť, kadiaľ kachle nasávajú vzduch a nechať okolo nich v týchto miestach dostatok voľného priestoru.

  • Primárne spaľovanie využíva primárny prívod vzduchu zdola cez popolník a rošt. Tento vzduch je pre zapálenie ohňa veľmi dôležitý. Pri zakurovaní musí byť najprv otvorený naplno, neskôr sa môže prívod regulovať.
  • Sekundárny vzduch je najčastejšie privádzaný otvormi okolo dvierok. Umožňuje aj ovplyvňuje kvalitu spaľovania plynov vzniknutých pri horení. Zvyšuje účinnosť kúrenia vďaka lepšie využitému palivu a znižuje znečisťovanie ovzdušia.
  • Terciárny vzduch prechádza najčastejšie okolo zadnej časti kachlí a prúdi do ohniska z boku alebo zhora. Zlepšuje účinnosť a využitie paliva, teda predlžuje dobu medzi prikladaním a zmenšuje množstvo popola.

Krbové kachle na drevo, alebo na pelety?

Krbové kachle na pelety pracujú s najmodernejšou technológiou kúrenia. Nevyžadujú zložitejšiu obsluhu vďaka dávkovaniu paliva zo zásobníka. Moderné krbové kachle tak samé udržujú konštantnú teplotu. Klasické krbové kachle na drevo lákajú priaznivejšou cenou na úkor častejšieho prikladania, neporiadku, dymu a samotného obstarania dreva aj jeho uskladnenia.

Aby vykurovacie kachle správne fungovali, používajte na kúrenie dobre preschnuté drevo. Kachle budú mať vyššiu účinnosť a do ovzdušia sa uvoľní menej spalín. Zohľadnite tiež maximálnu dĺžku polena, ktoré kachle krbové pojmú.

Krbové kachle môžu mať zadný alebo predný vývod

Druh vývodu je jeden z najdôležitejších parametrov. Okrem ďalších vlastností ovplyvňuje výkon aj dizajn. V ponuke často narazíte na krbové kachle s horným vývodom, ktorý je viditeľný a v interiéri môže pôsobiť rušivým dojmom. Krbové kachle so zadným vývodom budú pôsobiť čistejším dojmom, pretože dymovod zo zadnej strany neuvidíte. Navyše tak dochádza k napojeniu na komín najkratšou cestou, čo znižuje zanášanie dymovodu.

i

Kam umiestniť kachľové krby?

V mieste, kde stoja kachľové krby, musí byť podlaha vyrobená z nehorľavých materiálov alebo chránená nehorľavou podložkou. Nezabudnite tiež na bezpečnostný odstup od horľavého nábytku a bytového textilu, ktorý by mal byť dvojnásobný zo strany od dvierok.

Aký priemer dymovodu by mali mať krbové kachle?

Pri výbere si zistite, aký veľký minimálny priemer dymovodu je predpísaný pre vami vybrané krbové kachle. Komín je veľmi dôležitým prvkom. Vnútorný priemer komína ovplyvňuje účinnosť ťahu, a tým aj bezpečnosť a účinnosť prevádzky vykurovacieho telesa. Tento minimálny priemer tak musí mať aj rúry a kolená spájajúce kachle s komínom.

Zistite si tiež, či má váš komín pre vybraný kachľový krb dostatočný ťah (takisto to závisí od výšky a priemeru komína). Pre konkrétne hodnoty vykonajte meranie ťahomerom.

Ako vybrať krbové kachle podľa výkonu?

Veľmi dôležité je zamerať sa na vykurovací výkon a vykurovaciu schopnosť, ktoré krbové kachle majú. Ten voľte podľa veľkosti priestoru, ktorý chcete vykurovať, jeho vlastností a využitia kachlí z hľadiska času.

Pre krbové kachle je určujúci vykurovací výkon

Krbové kachle by mali správne pracovať približne na 70 % svojho výkonu. V praxi však platí, že pre celoročne obývané objekty, kde sa v zimnom období priebežne prikuruje, postačia menej výkonné kachľové krby. Naopak pri vykurovaní premrznutej chaty, ktorú navštívite párkrát za zimu, oveľa viac oceníte kachle s vyšším vykurovacím výkonom.

i

Ako spočítať výkon kachlí?

Optimálny výkon má kachľová pec 1 kW na 20 m3 pri nezaizolovanom dome a 1 kW na 40 m3 pri novostavbe. Je potrebné zohľadniť aj ďalšie faktory ako umiestnenie stavby a podobne.

Aký veľký priestor vykúria krbové kachle?

Hodnota vykurovacej schopnosti vám prezradí, aký veľký priestor je zakúpený produkt schopný vykúriť. Pre vykurovanie veľkých priestorov voľte výkonné krbové kachle s veľkou vykurovacou schopnosťou, aby ste ich neprehrievali pri snahe zvýšiť príliš slabý výkon. Do menších priestorov sú vhodné aj mini kachle na drevo s nižšou vykurovacou schopnosťou, ale zato s vyššou účinnosťou.

3 dôležité tipy pre správny výber

Na záver sa pozrite na 3 dôležité tipy pre správny výber tých najvhodnejších kachlí pre vašu domácnosť.

  1. Na občasné vykurovanie a ako pomocný zdroj tepla sa hodia jednoplášťové oceľové krbové kachle.
  2. Ako hlavný zdroj tepla použite akumulačný kachľový krb s dvojplášťovým vyhotovením.
  3. Pre veľké priestory a napojenie na teplovodný systém voľte kachle, ktoré majú tepelný výmenník.

Príslušenstvo pre krbové kachle

Príslušenstvo pre krbové kachle vám pomôže zaistiť bezproblémovú a bezpečnú prevádzku. Správne pripojenie kachlí na komín vám umožnia dymové rúry, kolená a redukcia. Zaobstarajte si nehorľavé podložky a zábrany pre zvýšenie bezpečnosti alebo vyskúšajte praktické koše na drevo ku krbovým kachliam.

Pokiaľ stále váhate, pozrite sa na najpredávanejšie krbové kachle a nechajte si poradiť od skúsených zákazníkov. Sortiment sme pre vás zoradili aj podľa ceny. Lacné kachle na drevo ponúknu množstvo kvalitných modelov aj pre menej náročných.

Ak hľadáte tovar, za ktorý nechcete utrácať veľa peňazí, odporúčame náš výpredaj. Krbové kachle tu nájdete za nízku cenu. Riešením môže byť tiež bazár. Krbové kachle v ňom sú síce používané, no ide o skutočne výhodnú kúpu.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Krbové kachle – vykurovací výkon 6500W, použité materiály: liatina, červená farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 163m3, 86.5×44.2×45.5cm (V׊×H)
571,90 €

83 položiek
Alfa Plam ELITA 2*CV ECO krbové kachle červená, 6,5 kW
Krbové kachle – vykurovací výkon 6500W, použité materiály: liatina, červená farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 163m3, 86.5×44.2×45.5cm (V׊×H)

571,90 €
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: METnab106
HAAS+SOHN, SKARNES
Krbové kachle – vykurovací výkon 8300W, použité materiály: plech, čierna farba, zadný a horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 149m3, 90×59.5×41.2cm (V׊×H)

1 099 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PTACkam008
HAAS + SOHN, ARKTIC 12 s platničkou
Krbové kachle – vykurovací výkon 12300W, použité materiály: plech, čierna farba, zadný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 221m3, 82.7×64.9×57.4cm (V׊×H)

Zľavnené -9 %
1 159 € 1 279 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PTACkam002
HAAS+SOHN, VAASA Plus III
Krbové kachle – vykurovací výkon 6000W, použité materiály: plech, antracitová a strieborná farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 129m3, 109.5×56×37.8cm (V׊×H)

Zľavnené -6 %
769 € 814,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PTACkam009
BELLA THALIA, krbové kachle OKTA ECO, teplovzdušné 3,9 kW, antracit
Krbové kachle – vykurovací výkon 3900W, použité materiály: plech, antracitová farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 120m3, 85×41×38cm (V׊×H)

355,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MTRtop0150
Thalia Okta ECO bordó 3,9 kW, krbové kachle na TP
Krbové kachle – vykurovací výkon 3.9W, použité materiály: liatina, sivá farba, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, 25×25×28.5cm (V׊×H)

355,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: MET006b
Thalia Bella ECO krémová 5,4 kW, krbové kachle na TP
Krbové kachle – vykurovací výkon 5400W, použité materiály: liatina, krémová farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 120m3, 90×49×44cm (V׊×H)

473,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: MET007a
Thalia Bella ECO, bordó 5,4 kW, krbové kachle na TP
Krbové kachle – vykurovací výkon 5400W, použité materiály: liatina, bordó farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 120m3, 90×49×44cm (V׊×H)

474,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: MET007c
Alfa Plam LARA*CV, 8 kW krbové kachle, červené, horný o 120 mm
Krbové kachle – vykurovací výkon 8W, použité materiály: kachle, červená farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu a otočná základňa, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 200m3, 90×46×44cm (V׊×H)

975,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: MTRtop0072
Bella Thalia Liatinové kachle BELLA sivé
Krbové kachle – vykurovací výkon 5400W, použité materiály: liatina, sivá farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 100m3, 90×49×44cm (V׊×H)

473,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MET006b5
HAAS+SOHN, MANTA, kachľová rímsa + sokel
Krbové kachle – vykurovací výkon 7000W, použité materiály: kachle, čierna a zelená farba, zadný a horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 126m3, 85.6×74×54.7cm (V׊×H)

Zľavnené -7 %
1 399 € 1 509 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: PTACkam006
Alfa Plam ELITA 3*A*ECO 8 kW krbové kachle, antracit, horné s 120 mm
Krbové kachle – vykurovací výkon 8000W, použité materiály: liatina, antracitová farba, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 160m3, 86.5×44.2×45.5cm (V׊×H)

713,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: MTRtop0162
Tim Sistem ČAROBNÁ PEC červená
Krbové kachle – vykurovací výkon 7000W, použité materiály: oceľ, červená farba, horný vývod, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 60m3, 83.5×51×49cm (V׊×H)

395,90 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: MET004g
5,0
Thorma BASEL II, 7 kW, ČIER, hv, pr. 150 mm
Krbové kachle – vykurovací výkon 7000W, použité materiály: oceľ, čierna farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 165m3, 88.2×42.3×35.7cm (V׊×H)

454,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MTG201
Alfa Plam ELITA 2*CV ECO krbové kachle antracit, 6,5 kW
Krbové kachle – vykurovací výkon 6500W, použité materiály: liatina, horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 163m3, 86.5×44.2×45.5cm (V׊×H)

561,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: METnab105
Thalia Bella ECO antracit 5,4 kW, krbové kachle na TP
Krbové kachle – vykurovací výkon 5400W, použité materiály: liatina, antracitová farba, zadný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 120m3, 89×29×29cm (V׊×H)

472,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: MET007b
5,0
Igotherm RYNA ECO 8,2 kW
Krbové kachle – vykurovací výkon 8200W, použité materiály: liatina, čierna farba, zadný a horný vývod s priemerom dymovodu 120mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 275m3, 77.5×50×39cm (V׊×H)

942,90 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: MET006b8
5,0
THORMA BORGHOLM Čierna/Tmavohnedá
Krbové kachle – vykurovací výkon 7W, použité materiály: kachle, čierna farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, kľúčové funkcie a benefity: regulátor výkonu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 165m3, 97×73×34cm (V׊×H)

1 209 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: MTG206a1
AQUAFLAM VARIO BARMA 11/7 kW dlažba Belený Dub
Krbové kachle – vykurovací výkon 15000W, použité materiály: oceľový plech, hnedá farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 300m3, 107×59.8×60.6cm (V׊×H)

1 889 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: HSF002
AQUAFLAM VARIO BARMA 11/7 kW dlažba Orech
Krbové kachle – vykurovací výkon 7000W, použité materiály: oceľový plech, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 300m3, 107×59×49.3cm (V׊×H)

1 889 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: HSF001
FLAMINGO ESPO II krémové
Krbové kachle – vykurovací výkon 9000W, použité materiály: oceľový plech, krémová farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 240m3, 84×59×42.5cm (V׊×H)

1 269 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: HSF007
MASTERFLAMME Piccolo I, hnedá – zamatová
Krbové kachle – vykurovací výkon 7000W, použité materiály: oceľový plech, hnedá farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 220m3, 90.1×59.6×50.1cm (V׊×H)

1 519 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: HSF003
FLAMINGO ESPO II sivé
Krbové kachle – vykurovací výkon 9000W, použité materiály: oceľový plech, sivá farba, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 240m3, 84×59×42.5cm (V׊×H)

1 269 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: HSF006
FLAMINGO MELAND dlažba Bielený dub
Krbové kachle – vykurovací výkon 9000W, použité materiály: oceľový plech, horný vývod s priemerom dymovodu 150mm, umiestnenie na podlahu, vyhrejú miestnosť s veľkosťou až 240m3, 102×55.5×41cm (V׊×H)

739,90 €
Dočasne nedostupné
Objednávací kód: HSF009

Krbové kachle

Vykurovacie panelyVykurovacie panely – príjemný a efektívny spôsob vykurovania Zima je obdobím, kedy by chcel každý zaliezť za pec a prečkať tam všetky snehové kalamity a hlboké mrazy....

Krbové kachle

V kategórii Krbové kachle máme práve teraz na Alza.sk celkom 83 produktov.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné krbové kachle Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie krbové kachle Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie krbové kachle Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii krbové kachle recenzie
P-DC1-WEB31
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií