Zadajte názov tovaru
Zvažujete, či zvoliť záhradný gril plynový, elektrický, alebo na drevené uhlie? Zaujíma vás, ktoré doplnky pri grilovaní určite využijete? Prezradíme vám, aké výhody a nevýhody majú jednotlivé typy, z ktorých materiálov sú záhradné grily najkvalitnejšie, a na čo ďalšie sa ešte pri výbere zamerať.
PokračovaťZáhradné grily na drevené uhlie alebo na drevo sú na vonkajšie použitie najvhodnejšie. Sú obľúbené vďaka nižšej obstarávacej cene. V porovnaní s plynovými alebo elektrickými grilmi trvá ich príprava dlhšie, zato samotné grilovanie je s nimi oveľa rýchlejšie, pretože uhlie dosahuje vyššie teploty. K dispozícii sú aj ľahko prenosné ohniská.
i
Záhradný gril na drevené uhlie, drevo alebo brikety vyžaduje náročné udržiavanie správnej teploty na grilovanie a je preto nutné do ohňa priebežne prikladať. Čo sa obtiažnosti týka, grilovanie je s ním najťažšie, ale poskytne vám tú pravú atmosféru.
Multifunkčné grily prídu vhod, ak chcete vonkajší gril a udiareň v jednom. Gril záhradný s udiarňou totiž umožňuje grilovanie a údenie zároveň, vďaka tomu môžete aspoň čiastočne ušetriť na palive. Milovníkom domácich zaúdených lahôdok odporúčame prezrieť si aj samostatné udiarne, ktoré sa stanú doplnkom vašej záhrady.
Plynové záhradné grily neprodukujú žiadny dym ani popol a možno ich použiť vonku aj v polouzavretých priestoroch, ako sú terasy alebo kryté záhradky reštaurácií. Plynové záhradné grily majú často kolieska na ľahšiu manipuláciu, veľkú grilovaciu plochu a aj odkladacie priestory. Sú vhodné pri častom používaní, kedy šetria náklady na palivo.
Elektrické záhradné grily využijete vonku na záhrade či v pergole. Jednoducho sa obsluhujú, sú rýchlo pripravené na prevádzku a neprodukujú dym. Každý elektrický záhradný gril ale vyžaduje nutnosť vedenia napájacieho kábla, ktorý môže prekážať. Navyše, v chladnom alebo veternom počasí gril rýchlo chladne a je nutné grilovať s pokrievkou.
?
Grilovanie spočíva v rýchlej tepelnej úprave potravín pri vysokej teplote priamo alebo nepriamo nad zdrojom tepla. Naopak, pre barbecue (BBQ) je typická nízka teplota, tým pádom aj dlhší čas na úpravu a s prítomnosťou dymu. Na túto metódu máme v ponuke špeciálne BBQ grily.
Materiál, z ktorého je vonkajší gril vyrobený, určuje nielen pevnosť a stabilitu celej konštrukcie, ale aj životnosť a tepelné vlastnosti. Aké rozdiely majú záhradné grily z hľadiska použitého materiálu?
Navštívte aj kategóriu príslušenstvo ku grilu, kde nájdete napríklad ochranné rukavice, vďaka ktorým si pri grilovaní zaistíte plnú bezpečnosť.
Medzi najvýznamnejšie doplnky pre gril záhradný patrí poklop. Oceníte ho predovšetkým pri horšom počasí. Často je gril s poklopom doplnený o integrovaný teplomer, ktorý poskytuje prehľad o teplote vnútri. Teplo vďaka poklopu zbytočne neuniká, tým sa zároveň znižuje aj spotreba paliva. Ktoré ďalšie užitočné doplnky oceníte?
Vetracie prieduchy na pokrievke aj zo spodnej strany kotla regulujú prívod vzduchu do ohniska, a tým aj teplotu. Čím viac vzduchu pustíte, tým vyššiu teplotu dosiahnete, ale tým častejšie budete musieť dopĺňať palivo. Ak to s grilovaním myslíte naozaj vážne, nekupujte gril do záhrady bez vetracích prieduchov.
i
Stále zvažujete, ktorý gril do záhrady je pre vás ten pravý?
Ak ste sa rozhodli zaobstarať si záhradný gril, na výber máte z dvoch druhov - gril na drevené uhlie a plynový gril. Oba typy záhradných grilov majú svoje pre a proti a ich výber záleží na tom kde, pre koľko ľudí a ako často budete grilovať. Vyberáte lacný gril? Kúpte si gril na drevené uhlie. Potrpíte si skôr na pohodlie pri grilovaní? Potom je pre vás plynový gril. A ak nemáte záhradu, ale len balkón, potom oceníte výhody elektrického grilu. Okrem grilov si kúpte tiež príslušenstvo ku grilom. Toto príslušenstvo zahŕňa napríklad grilovaciu súpravu alebo grilovacie rošty. Vyberte si z kvalitných grilov G21, Landmann, Fieldmann a ďalších.
Grily na uhlie sú obľúbené pre svoju nízku obstarávaciu cenu, ktorá sa začína už na niekoľkých desiatkých eur. Gril na uhlie vám vytvorí romantickú atmosféru a jedlo pripravované na takomto grile má nezameniteľnú chuť. Nevýhodou grilov na drevené uhlie môže byť prepaľovanie odkvapkávajúceho tuku a dlhšie založenie ohňa v porovnaní s plynovým grilom. Medzi grilmi na drevené uhlie sú obľúbené tzv. grily lokomotíva, ktoré okrem grilovania môžete využiť aj ako gril s udiarňou.
Na záhradné grilovanie sú vhodné tiež plynové grily. Plynový gril je pohodlný na obsluhu. K plynovému grilu stačí len pripojiť fľašu s plynom a je pripravený. Na rozdiel od grilov na drevené uhlie je v prípade vonkajšieho grilu na plyn založenie ohňa otázkou sekundy. Stačí otočiť gombíkom a stlačiť gombík. Často sa pri plynových griloch môžeme stretnúť s pohodlným piezoelektrickým zapaľovaním.
Zadajte názov tovaru