Levé ucho Alza dny Reklamácia či vrátenie?

Čističky vzduchu

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Vzduchový výkon
4,5 m3/h
1476 m3/h
-
Odporúčaná veľkosť miestnosti
12 m2
800 m2
-
Maximálna hlučnosť
17,7 dB(A)
85 dB(A)
-
Funkcie
Typ filtra
HEPA
(188)
Uhlíkový
(143)
UV žiareniu
(48)
Prachový
(46)
Antibakteriálny
(40)
Najnovšie objednávky

Ako sa zbaviť všadeprítomného prachu, peľu, roztočov, plesní a baktérií? Odpoveďou na tieto problémy je čistička vzduchu. Čističky vzduchu odstránia rôzne nečistoty a alergény z ovzdušia vašich domácností. Čističku vyberajte podľa typu nečistôt, ktorých sa chcete zbaviť, a veľkosti miestnosti, kde bude prístroj používaný. Podľa akých ďalších parametrov zvoliť ten správny model?

Pokračovať

Čistička vzduchu, zvlhčovač a ionizátor vám pomôžu sa voľne nadýchnuť

Problém so zlým ovzduším má každé väčšie mesto. Ak žijete v prašnom prostredí a chcete sa aspoň doma voľne nadýchnuť, sú pre vás čističky vzduchu, zvlhčovače a ionizátory správnou voľbou. Tieto elektrické spotrebiče zo vzduchu odstránia okrem prachu tiež napríklad pele, baktérie a ďalšie nečistoty.

 • Vyfiltrujú zo vzduchu prach, peľ, roztoče aj toxíny
 • Zabijú plesne, kvasinky, vírusy a baktérie
 • Zvlhčia suchý vzduch
 • Uľavia alergikom
 • Odstránia nepríjemný zápach dymu

i

Spásou je čistička vzduchu pre alergikov a astmatikov, ale samozrejmosťou by mala byť aj pre každého, kto má doma malé dieťa, ktorému čistý vzduch prospeje pri vývoji.

Jednotlivé čističky vzduchu majú svoje špecifiká

Čističky vzduchu môžete vyberať podľa toho, aký máte doma problém. Všetky samozrejme čistia vzduch, ale každá má ešte niečo navyše. Vyberať môžete z troch kategórií, ale existuje napríklad aj čistička vzduchu s ionizátorom a zvlhčovačom, ktorá v sebe kombinuje všetko.

Inteligentné čističky vzduchu môžete ovládať odkiaľkoľvek

Inteligentné čističky vzduchu vás budú zaujímať, ak máte radi moderné technológie, pretože ich možno ovládať pomocou mobilnej aplikácie (iOS aj Android) ovládať odkiaľkoľvek, aj keď ste v práci, alebo vo vani. Ľahko telefón s prístrojom prepojíte prostredníctvom WiFi – stačí si nastaviť, kedy sa má čistička vzduchu vypnúť/zapnúť, prípadne nastaviť ďalšie funkcie, ako je rýchlosť čistenia, stav filtrov alebo aktuálny stav vzduchu v dome.

Inteligentné čističky vzduchu

Aká je tá najlepšia čistička vzduchu? Recenzie vám napovedia. Alebo sa pozrite na náš článok Najlepšie čističky vzduchu.

Domáce soľné jaskyne sú ideálne pri dýchacích ťažkostiach

Domáce soľné jaskyne sú perfektné pri dýchacích ťažkostiach, pretože zaručia čisté a dezinfikované ovzdušie. Jednoducho a za pár chvíľok vám doma vytvoria plnohodnotné ovzdušie soľnej jaskyne. Obsahujú soľné ióny, ktoré čistia vzduch a poradia si s baktériami, vírusmi aj alergénmi. Prístroj taktiež umožňuje skvelú relaxáciu a navodzuje psychickú pohodu.

Čistička vzduchu podľa typu filtrácie

Filtre do čističiek vzduchu môžu byť rôzne – každý môže byť vhodný na iné nečistoty. Väčšinou sa kombinuje niekoľko filtrov. Neplatí ale, že viac filtrov znamená čistejší vzduch. Niektoré totiž robia skoro tú istú prácu len iným spôsobom. Najbežnejšia je čistička vzduchu s HEPA filtrom, ale ten nie je zďaleka jedinou dostupnou zbraňou.

 • HEPA filter zachytáva všetky pevné častice, baktérie, vírusy, plesne, roztoče a iné alergény s účinnosťou dosahujúcou takmer 100 %. Filter je ale potrebné pravidelne meniť.
 • Elektrostatický filter dokáže zachytiť rovnaké nečistoty ako HEPA filter a je navyše umývateľný.
 • Vodný filter zachytí prach a mikróby, a tiež pomôže zvlhčiť vzduch. Vodná čistička vzduchu má nižšiu účinnosť, ale zasa ušetríte za výmeny filtrov. Len ju musíte pravidelne čistiť.
 • Uhlíkový filter odstráni zápach a jedovaté výpary (čpavok, ocot, oxid siričitý, atď.).
 • Prachový predfilter zachytí väčšie prachové častice a pomáha tak chrániť HEPA filter pred zanesením.
 • Ionizátor vzduchu (generátor záporných iónov) neutralizuje alergény. Urýchľuje zhlukovanie prachových častíc a zvyšuje tak účinnosť filtrácie.
 • Plazmový ionizátor rozkladá vírusy, baktérie, plesne, kvasinky, smog a prchavé látky.
 • Fotokatalytický filter zničí baktérie, vírusy aj nebezpečné toxíny (benzén, toluén, formaldehyd), vedľajším produktom reakcie je ale ozón.
 • UV sterilizačná lampa pomocou ultrafialového žiarenia zabije všetky bežné vírusy a baktérie.

Pre tých, ktorí chcú ušetriť, je určite vhodnejšie elektrostatická čistička vzduchu s umývateľným filtrom. Tá sa ale práve kvôli nutnosti čistenia neodporúča alergikom.

Čistička vzduchu s ionizátorom a UV lampou
Čistička vzduchu s UV lampou a ionizátorom vás spoľahlivo zbaví všetkých mikróbov aj prachu a prispeje k vašej lepšej nálade.

Na čo ďalšie sa zamerať ak je na vašom zozname čistička vzduchu?

Chýba vo vašom domove čistička vzduchu? Pri jej výbere je potrebné zohľadniť niekoľko základných parametrov, ako je vzduchový výkon, hlučnosť čističky a jej spotreba a v neposlednom rade aj cena filtrov.

Veľkosť miestnosti a vzduchový výkon

Vzduchový výkon udáva, koľko m³ vzduchu prečistí zariadenie za 1 h. Mal by zodpovedať veľkosti najväčšej miestnosti, v ktorej ju plánujete použiť. Vypočítate ho tak, že objem miestnosti v m³ vynásobíte číslom 2,5 (pri alergikoch 4).

Nebojte sa kúpiť čističku s výkonom vyšším, než je potrebné. Výkonná čistička vzduchu totiž pobeží na nižšie otáčky a bude tak tichšia a úspornejšia. Slabá čistička vzduchu do bytu bude naopak hučať a vzduch dobre nevyčistí.

Hlučnosť čističky vzduchu

Čističky vzduchu s ventilátorom dokážu hučať rovnako ako práčka alebo mixér. Tie výkonnejšie budú samozrejme hlučnejšie. Dobrá je čistička vzduchu, pri ktorej hlučnosť neprekračuje znesiteľných 50 dB. Možnosťou je taktiež čistička vzduchu s elektrostatickým filtrom, tú prakticky nebudete počuť.

i

Mnohé modely bežne mávajú tichý režim pre nočný chod so zníženou hlučnosťou 30 dB.

Cena a životnosť filtrov

Čistička vzduchu je sama o sebe nemalá investícia. Pripravte sa ale tiež na to, že náhradné filtre vás vyjdú na ďalšie desiatky až stovky eur. Ich životnosť sa našťastie podľa výkonu pohybuje väčšinou medzi 6 a 12 mesiacmi.

Čistička vzduchu – dôležitá je tiež spotreba energie

Pri každodennej prevádzke spotrebuje čistička vzduchu nízke množstvo energie. Jej spotrebu spoznáte podľa príkonu, ktorý výrobcovia uvádzajú ako pri minimálnom, tak pri maximálnom výkone. Všeobecne sa môžete riadiť poučkou – čím nižší príkon, tým menej energie zariadenie spotrebuje a vy zaplatíte nižšiu sumu za jeho prevádzku.

Čo musí vedieť dobrá čistička vzduchu do bytu? Test na internete nájdete nejeden. S výberom tej najlepšej vám tiež poradí náš článok s videom.

Čistička vzduchu s ionizátorom
Aj dizajn môže hrať pri výbere úlohu. Čistička vzduchu nemusí vyzerať len ako ďalší biely spotrebič. Môže z nej byť pekný bytový doplnok.

Aké ďalšie funkcie môže čistička vzduchu ponúknuť?

Každá lepšia čistička vzduchu má digitálny displej a časovač. Samozrejmosťou býva tiež regulácia výkonu, ktorá ponúka spravidla tri výkonnostné stupne. Čo ďalšie môžete očakávať?

 • Senzor kvality ovzdušia vám ukáže kvalitu vzduchu v izbe a povie, či zariadenie funguje správne.
 • Indikátor výmeny filtra povie, kedy je potrebná výmena.
 • Automatický režim nastaví optimálny výkon čističky podľa kvality vzduchu.
 • Nočný režim vypne displej a zníži hlučnosť čističky na minimum.
 • Detský zámok čističku ochráni pred zvedavými ručičkami.
 • Diaľkové ovládanie (pomocou ovládača alebo telefónu) uľahčí prácu s čističkou.

Alergici – aká čistička vzduchu je pre nich vhodná?

Najlepšia čistička vzduchu pre alergikov je tá s HEPA filtrom, ktorý z ovzdušia odstráni alergény s veľkosťou až 0,3 mikrónu. Vzduch v miestnosti by mala prefiltrovať aspoň 3× za hodinu.

Čističky vzduchu s UV lampou vás zbavia väčšiny bežných baktérií a vírusov.

Čistička vzduchu pre fajčiarov

Pre fajčiarov je najvhodnejšia čistička vzduchu s ionizátorom a uhlíkovým filtrom, ktorá odstráni zápach aj z nábytku a stien. Ozónový generátor alebo tiež ozónová čistička vzduchu do auta vám vo vašom vozidle pomôže odstrániť baktérie, formaldehyd, toluén aj nepríjemný cigaretový zápach.

Čistička vzduchu a zvlhčovač – rozdiel

Zvlhčovač (alebo naopak odvlhčovač vzduchu) nie je to isté, čo čistička vzduchu. Zmyslom zvlhčovača je optimalizovať vlhkosť vzduchu v miestnosti. Tá by sa mala pohybovať medzi 40 a 65 %. Príliš suchý vzduch dráždi sliznice a môže viesť k častejšiemu ochoreniu. Vo veľkej vlhkosti zasa naopak hrozí bujnenie plesní.

Ako zistíte, že bude potrebná kombinovaná čistička vzduchu s odvlhčovačom či zvlhčovačom? Test vlhkosti si môžete urobiť pomocou vlhkomera, ktorý mávajú všetky bežné digitálne domáce teplomery.

Kde by mala byť čistička vzduchu umiestnená?

Aby mohla čistička vzduchu správne fungovať, je potrebné ju v izbe správne umiestniť. Čo to znamená?

 • Čistička vzduchu do bytu je účinná len v uzavretej miestnosti. Celý byt alebo dom vám nevyčistí.
 • Ideálne je postaviť ju do spálne alebo tam, kde trávite väčšinu dňa.
 • Najlepšie miesto pre ňu je uprostred izby.
 • Zariadenie na čistenie vzduchu by malo byť umiestnené vo výške pása.
 • Nedávajte ju do izby, kde často vetráte, a už vôbec nie priamo k otvorenému oknu.
 • Nezabúdajte pravidelne vetrať. Čističku ale zapínajte až po vetraní.
 • Ak ju chcete používať vo viacerých miestnostiach, rozhodne sa vám bude hodiť čistička vzduchu s kolieskami.

Nezabudnite tiež na príslušenstvo k čističkám vzduchu

Príslušenstvo k čističkám vzduchu zahŕňa filtre, UV lampy, žiarovky, ionizátory, senzory kvality vzduchu, stojany a držiaky na stenu, čističe a montážne súpravy, ako aj doplnky, ako sú esenciálne oleje či dekoračné súpravy.

i

Čistička vzduchu by mala byť umiestnená vždy mimo dosahu dieťaťa a domácich miláčikov.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Levoit Core300S SMART Na sklade > 5 ks
Čistička vzduchu – výkon 195 m³/h, príkon 26 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 41 m², hlučnosť od 22 do 48 dB(A), antibakteriálny, HEPA, uhlíkový, prachový filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, vhodná pre alergikov, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, displej, diaľkové ovládanie, detský zámok a dotykový panel súčasťou, rozmery 36 × 22 × 22 cm (V׊×H)
-1 %
179,90 €
177,90 €

2.
ETA Puretee 0569 90000 Na sklade > 5 ks
Čistička vzduchu – výkon 120 m³/h, príkon 14,5 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 12 m², hlučnosť od 34 do 55 dB(A), HEPA, uhlíkový filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, ionizáciou vzduchu, vhodná pre alergikov, UV sterilizačná lampa a dotykový panel súčasťou, rozmery 31,5 × 23 × 23 cm (V׊×H)
58,90 €

3.
Siguro AP-K50 Air Master WHITE Na sklade > 5 ks
Čistička vzduchu - výkon 490m3/h, príkon 50W, odporúčaná veľkosť miestnosti 57m2, dotykový displej, ionizácia vzduchu, hlučnosť 30,5-60dB, senzor na detekciu kvality vzduchu, automatický mód, s UV svetlom, 4 filtrový systém (Mesh PP, HEPA, Carbon, Photocatalyc) , HEPA 13 (zadrží až 99,95% častic s veľkosťou 0,1-0,3 mikrometrov), aplikácia pre mobilné telefóny, 100% medený motor, časovač, rozmery 52×24,7×24,7cm, dĺžka kábla 1,5m, 3 roky záruka
+Darček Služba AlzaPlus+ kvartálne členstvo, darček v hodnote 7,09 €
175,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
267 položiek
Ľudová voľba
4,7 58×
ROHNSON R-9600 PURE AIR
Čistička vzduchu – výkon 320 m³/h, príkon 80 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 60 m², hlučnosť od 29 do 48 dB(A), filter s UV lampou, antibakteriálny, HEPA, prachový, katalytický, formaldehydový filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, displej, diaľkové ovládanie, UV sterilizačná lampa a detský zámok súčasťou, rozmery 65 × 36 × 20 cm (V׊×H)
Super cena
208,90 € Ušetríte 8 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: ROHCV001
Zlatá stredná cesta
4,2
Panasonic F-VXR70G
Čistička vzduchu – so zvlhčovačom, výkon 402 m³/h, príkon 66 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 52 m², hlučnosť od 18 do 54 dB(A), HEPA, uhlíkový filter, s reguláciou výkonu, vhodná pre alergikov, indikácia kvality ovzdušia, detský zámok súčasťou
468,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PANCV825
Zlatá stredná cesta
Electrolux PA91-404GY - Čistička vzduchu
Varianty
4,7 21×
Electrolux PA91-404GY
Čistička vzduchu – výkon 485 m³/h, príkon 28 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 92 m², hlučnosť od 17 do 46 dB(A), antibakteriálny filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, inteligentná, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, displej súčasťou, rozmery 56,5 × 31,5 × 31,5 cm (V׊×H)
425,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: ELECV556
Pre náročných
Electrolux Pure A9 PA91-404DG - Čistička vzduchu Varianty
4,7 21×
Electrolux Pure A9 PA91-404DG
Čistička vzduchu – výkon 485 m³/h, príkon 28 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 92 m², hlučnosť od 17 do 46 dB(A), antibakteriálny filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, 9 režimov čistenia, inteligentná, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, 1 filter, filter zachytáva pevné nečistoty a mikroorganizmy, displej súčasťou, rozmery 56,5 × 31,5 × 31,5 cm (V׊×H), hmotnosť 7,9 kg
578,90 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: ELECV570
4,5 32×
ETA Nubela 2569 90000
Čistička vzduchu – výkon 150 m³/h, príkon 35 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 20 m², hlučnosť od 28 do 53 dB(A), HEPA, uhlíkový filter, s reguláciou výkonu, ionizáciou vzduchu, displej súčasťou
Cenová bomba
101,90 € Ušetríte 27,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: ETACV486
4,2
Philips Series 800 AC0830/10
Čistička vzduchu – výkon 190 m³/h, príkon 20 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 22 m², hlučnosť od 19 do 61 dB(A), uhlíkový filter, s nočným režimom, automatickým režimom, indikácia kvality ovzdušia, displej a detský zámok súčasťou, rozmery 36,7 × 25 × 25 cm (V׊×H)
191,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PHICV170
3,7
Rohnson R-9700 PURE AIR Wi-Fi
Čistička vzduchu – výkon 320 m³/h, príkon 80 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 60 m², hlučnosť od 29 do 48 dB(A), filter s UV lampou, antibakteriálny, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický, formaldehydový filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, displej, diaľkové ovládanie, UV sterilizačná lampa a detský zámok súčasťou
303,90 €
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: ROHCV114
4,9 41×
Levoit Core300S SMART
Čistička vzduchu – výkon 195 m³/h, príkon 26 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 41 m², hlučnosť od 22 do 48 dB(A), antibakteriálny, HEPA, uhlíkový, prachový filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, vhodná pre alergikov, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, displej, diaľkové ovládanie, detský zámok a dotykový panel súčasťou, rozmery 36 × 22 × 22 cm (V׊×H)
Zľavnené -1 %
177,90 € 179,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: LEVCV814
4,5 31×
Leitz TruSens Z-2000
Čistička vzduchu – vhodná pre alergikov, externý SensorPod meria kvalitu vzduchu v miestnosti a riadi čističku, patentovaný Pure Direct systém rýchlo a efektívne distribuuje vzduch do celej miestnosti, 360° DuPont™ ?HEPA filtrácia zachytáva prach, baktérie, vírusy, plesne, alergény, pachy, dym a dráždivé úlomky chlpov domácich zvierat zo všetkých smerov, UV lampa ničí mikroorganizmy a baktérie, numerická a farebná indikácia kvality vzduchu, tichý a nočný režim, časovač, indikátor výmeny filtrov, umývateľný pre-filter, uhlíkový a HEPA filter, ECARF certifikácia, pre miestnosť 35m2
235,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: TRUCV726
Duux Sphere White - Čistička vzduchu Varianty
4,3 17×
Duux Sphere White
Čistička vzduchu – výkon 68 m³/h, príkon 2,5 W, minimálna hlučnosť 32 dB(A), HEPA, uhlíkový filter
Cenová bomba
55,90 € Ušetríte 8 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DUUCV101
3,9
Leitz TruSens Z-3000
Čistička vzduchu vhodná pre alergikov, externý SensorPod meria kvalitu vzduchu v miestnosti a riadi čističku, patentovaný systém Pure Direct rýchlo a efektívne distribuuje vzduch do celej miestnosti. 360° DuPont ™ HEPA - filtrácia zachytáva prach, baktérie a vírusy, plesne, alergény, pachy, dym a dráždivé častice chlpov domácich zvierat zo všetkých smerov. UV lampa ničí mikroorganizmy a baktérie, numerická a farebná indikácia kvality vzduchu, tichý a nočný režim, časovač, indikátor výmeny filtrov. Umývateľný pre-filter, uhlíkový a HEPA filter, certifikácia ECARF, pre miestnosť 70m2
345,90 €
Posledný kus na sklade
Objednávací kód: TRUCV733
4,2 16×
Concept CA3000 Perfect Air Smart so zvlhčovačom
Čistička vzduchu – so zvlhčovačom, výkon 488 m³/h, príkon 85 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 60 m², hlučnosť od 30 do 60 dB(A), filter s UV lampou, antibakteriálny, HEPA, prachový, katalytický filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, vhodná pre alergikov a inteligentná, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, senzor prachu, displej, diaľkové ovládanie, detský zámok a dotykový panel súčasťou
279,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: CONCV832
4,0
Insalin - soľná fajka
Soľná fajka – lekársky prístroj, osobný intenzívny inhalátor so soľnými iónmi. Vhodný do dopravy, na cesty v prípadoch ochorenia horných a dolných dýchacích ciest. Náplň sa nedopĺňa, vydrží až 2 roky.
38,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAL003
4,4 15×
Leitz TruSens Z-1000
Čistička vzduchu – vhodná pre alergikov, 360° DuPont™ uhlíková a HEPA filtrácia zachytáva prach, baktérie, vírusy, plesne, alergény, pachy, dym a dráždivé čiastočky chlpov domácich zvierat zo všetkých smerov, UV lampa ničí mikroorganizmy a baktérie, patentovaný Pure Direct systém na rýchlu a efektívnu distribúciu vzduchu, regulácia výkonu, indikátor výmeny filtrov, pre miestnosť 23m2
Cenová bomba
115,90 € Ušetríte 28 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TRUCV719
4,3 13×
Tesla Smart Air Purifier Pro XL
Čistička vzduchu – výkon 510 m³/h, príkon 60 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 61 m², hlučnosť od 20 do 67 dB(A), filter pevných častíc, filter s UV lampou, filter s oxidom titaničitým, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický filter, s časovačom, reguláciou výkonu, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, vhodná pre alergikov a inteligentná, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, senzor prachu, displej, UV sterilizačná lampa, detský zámok, umývateľný filter a dotykový panel súčasťou, rozmery 71 × 46 × 23 cm (V׊×H)
Cenová bomba
203,90 € Ušetríte 22,60 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: TESCV044
Electrolux PA91-604GY - Čistička vzduchu
Varianty
4,2 21×
Electrolux PA91-604GY
Čistička vzduchu – výkon 620 m³/h, príkon 41 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 129 m², hlučnosť od 17 do 49 dB(A), antibakteriálny filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, inteligentná, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, displej súčasťou, rozmery 72,5 × 31,5 × 31,5 cm (V׊×H)
Zľavnené -11 %
498,90 € 558,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: ELECV587
3,5
Rowenta PU3080F0 Pure Air Genius
Čistička vzduchu – filtruje až 99,99% alergénov, vzduchový výkon 350 m3/h, 4 úrovne filtrácie, uhlíkový a formaldehydový filter, predfilter, odporúčaná veľkosť miestnosti do 140 m², vyčistenie vzduchu už za 4 minúty, ekologický dizajn, aplikácia na diaľkové ovládanie, senzory Pure Air Genius na monitorovanie úrovne znečistenia a úpravu rýchlosti filtrácie, iba 31dB a pri minimálnej rýchlosti, predpoveď kvality vzduchu, 15-ročná záruka opraviteľnosti
256,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: ROWCV803
5,0
Philips Dual Scan Series 3000i AC3059/51
Čistička vzduchu – výkon 520 m³/h, príkon 58 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 62 m², hlučnosť od 15 do 56 dB(A), HEPA, uhlíkový filter, s nočným režimom, automatickým režimom, vhodná pre alergikov, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, senzor prachu, displej a dotykový panel súčasťou, rozmery 65,7 × 29,5 × 29,5 cm (V׊×H)
573,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV205
Rowenta PU6080F0 Intense Pure Air Connect XL - Čistička vzduchu Doprava
zadarmo
4,5
Rowenta PU6080F0 Intense Pure Air Connect XL
Čistička vzduchu filtruje až 100% jemných častíc vrátane alergénov, kompatibilita s mobilnou aplikáciou Pure Air pre diaľkové ovládanie, vzduchový výkon 360 m3 / hod, príkon 60 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 140 m2, 4 úrovne filtrácie, predfilter, uhlíkový filter, allergy + a formaldehydový filter , 4 rýchlosti čistenie, tichý a nočný režim, režim turbo, automatický režim a úprava intenzity filtrácie podľa znečistenia vzduchu, senzor kvality vzduchu, maximálna hlučnosť 66 dB, minimálna hlučnosť 17,5 dB, časovač a odložený štart, zámok, displej, dotykový panel, indikátor výmeny filtra, nastaviteľná orientácia výstupu vzduchu, vhodné pre alergikov, 15-ročná záruka opraviteľnosti
405,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: rowcv0001
4,4 37×
Siguro AP-K50 Air Master WHITE
Čistička vzduchu - výkon 490m3/h, príkon 50W, odporúčaná veľkosť miestnosti 57m2, dotykový displej, ionizácia vzduchu, hlučnosť 30,5-60dB, senzor na detekciu kvality vzduchu, automatický mód, s UV svetlom, 4 filtrový systém (Mesh PP, HEPA, Carbon, Photocatalyc) , HEPA 13 (zadrží až 99,95% častic s veľkosťou 0,1-0,3 mikrometrov), aplikácia pre mobilné telefóny, 100% medený motor, časovač, rozmery 52×24,7×24,7cm, dĺžka kábla 1,5m, 3 roky záruka
+Darček Služba AlzaPlus+ kvartálne členstvo, darček v hodnote 7,09 €
Super cena
175,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SGR_AP_K500W
5,0
Panasonic F-VXR50G
Čistička vzduchu – so zvlhčovačom, výkon 306 m³/h, príkon 45 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 40 m², hlučnosť od 18 do 51 dB(A), HEPA, uhlíkový filter, s reguláciou výkonu, vhodná pre alergikov, indikácia kvality ovzdušia, detský zámok súčasťou
369,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PANCV832
Philips Dual Scan Series 4000i AC3858/51 - Čistička vzduchu
Varianty
4,2 11×
Philips Dual Scan Series 4000i AC3858/51
Čistička vzduchu – výkon 610 m³/h, príkon 60 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 73 m², hlučnosť od 18 do 57 dB(A), HEPA, uhlíkový filter, s turbo módom, nočným režimom, automatickým režimom, indikácia kvality ovzdušia a výmeny filtra, ovládanie mobilnou aplikáciou, senzor prachu súčasťou, rozmery 71,8 × 31 × 31 cm (V׊×H)
599,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV490
4,1 13×
Tesla Smart Air Purifier Pro L
Čistička vzduchu – výkon 360 m³/h, príkon 30 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 43 m², hlučnosť od 20 do 65 dB(A), filter pevných častíc, filter s UV lampou, filter s oxidom titaničitým, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický filter, s časovačom, reguláciou výkonu, automatickým režimom, ionizáciou vzduchu, vhodná pre alergikov a inteligentná, indikácia kvality ovzdušia, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, senzor prachu, displej, diaľkové ovládanie, UV sterilizačná lampa, detský zámok, umývateľný filter a dotykový panel súčasťou
Super cena
162,90 € Ušetríte 6,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: TESCV037
4,9
Levoit Core200S SMART
Čistička vzduchu – výkon 170 m³/h, príkon 26 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 35 m², hlučnosť od 24 do 45 dB(A), antibakteriálny, HEPA, uhlíkový, prachový filter, s časovačom, reguláciou výkonu, nočným režimom, vhodná pre alergikov, ovládanie mobilnou aplikáciou, kompatibilná s WiFi, displej, diaľkové ovládanie, detský zámok a dotykový panel súčasťou, rozmery 32 × 20,5 × 20,5 cm (V׊×H)
135,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: LEVCV190

Čističky vzduchu

čistička vzduchuMorská čistička vzduchu Beurer MK 500 (RECENZIA) V domácej recenzii sme vyskúšali čističku vzduchu Beurer MK 500, ktorá ponúka unikátnu patentovanú metódu vytvárania morského ovzdušia a je tak skvelým pomocníkom pre ľudí, ktorých trápia astma a alergie.
V domácej recenzii sme pre vás otestovali čističku vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home, ktorá sa podľa parametrov radí medzi najlepšie na trhu. Ako si viedla počas dvojmesačného testovania v domácnosti, ktorú obýva alergik? Pomohla vyčistiť vzduch natoľko, aby zmiernila...
Testovacia súprava Airlogy slúži na podrobnú analýzu prostredia, v ktorom trávime prevažnú väčšinu svojho času. Pomáha tak odhaliť nebezpečné baktérie, kvasinky aj plesne, ktoré nás obklopujú a majú negatívny vplyv na naše zdravie, a zároveň poskytuje účinné odporúčanie...
čistička vzduchuNajlepšie čističky vzduchu 2022 Premýšľate o kúpe čističky vzduchu, ktorá prostredie vašej domácnosti či kancelárie efektívne vyčistí a skvalitní? Ako však vybrať ten pravý spotrebič? Vďaka nášmu porovnaniu budete mať za chvíľu jasno. Prinášame ucelený prehľad o tom, aké čističky vzduchy v roku 2022...
Tiež ste si opäť dali niekoľko predsavzatí a nedarí sa vám ich plniť? Ku koncu roka sami sebe najčastejšie sľubujeme, že tento rok už naozaj schudneme, začneme jesť zdravo alebo sa budeme menej stresovať. Po pár týždňoch snahy ale zvyčajne zistíme, že to nie je také...
AgresívnY peľ, nebezpečné alergény, kuchynské výpary aj ďalšie splodiny na nás útočia aj v domácom prostredí. Ich eliminácia je však jednoduchá, stačí využiť niektorú z čističiek vzduchu Dyson z radu Purifier, ktorá predstavuje špičku vo svojom odbore. Vyniká...
Viac článkov Všetky články

Čističky vzduchu

Čistička vzduchu funguje na princípe sústavy filtrov, cez ktoré je nasávaný vzduch z miestnosti. Dochádza k filtrácii vzduchu, ktorý je následne vyčistený a vypúšťaný do priestoru. Pre svoju schopnosť zbavenia vzduchu rôznych nečistôt, a tým aj eliminovať vdychovanie škodlivých látok, sú čističky vzduchu vyhľadávaným zariadením v domácnostiach, kanceláriách, školách aj v zdravotníckych zariadeniach. Podobne ako zvlhčovač vzduchu má teda aj čistička vzduchu priaznivý vplyv na ľudské zdravie.

Ako funguje čistička vzduchu?

Čistička vzduchu odstraňuje všetky vzduchom prenášané častice a v závislosti od vyhotovenia je schopná zachytiť aj baktérie, vírusy a ďalšie škodliviny. Využíva na to súpravu filtrov vrátane HEPA filtra. Ionizátor plní svoju úlohu pri uvoľňovaní záporných iónov, ktoré na seba viažu častice prachu, peľu, dymu alebo zvieracích alergénov. Ionizátor pomáha k ich zachyteniu na filtri a celkovo má priaznivý vplyv na naše zdravie.

Výkon čističiek vzduchu

Pred kúpou čističky vzduchu odporúčame zamerať sa aj na jej výkon s ohľadom na miesto použitia. Menej výkonnejšie čističky svoju prácu odvedú dobre v malých miestnostiach, pre väčšie priestory však zvážte výkonnejšiu čističku vzduchu. Kvalitné čističky vzduchu ponúka napríklad spoločnosť Bionaire. Vynikajú spoľahlivosťou aj moderným dizajnom.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné čističky vzduchu Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie čističky vzduchu Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie čističky vzduchu Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii čističky vzduchu recenzie
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií