Čističky vzduchu

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Vzduchový výkon
4,5 m3/h
1476 m3/h
-
Odporúčaná veľkosť miestnosti
10 m2
1200 m2
-
Maximálna hlučnosť
17,7 dB(A)
85 dB(A)
-
Filtre
Funkcie

Ako sa zbaviť všadeprítomného prachu, peľu, roztočov, plesní a baktérií? Odpoveďou na tieto problémy je čistička vzduchu. Čističky vzduchu odstránia rôzne nečistoty a alergény z ovzdušia vašich domácností. Čističku vyberajte podľa typu nečistôt, ktorých sa chcete zbaviť, a veľkosti miestnosti, kde bude prístroj používaný. Podľa akých ďalších parametrov zvoliť ten správny model?

Pokračovať

Čistička vzduchu, zvlhčovač a ionizátor vám pomôžu sa voľne nadýchnuť

Problém so zlým ovzduším má každé väčšie mesto. Ak žijete v prašnom prostredí a chcete sa aspoň doma voľne nadýchnuť, sú pre vás čističky vzduchu, zvlhčovače a ionizátory správnou voľbou. Tieto elektrické spotrebiče zo vzduchu odstránia okrem prachu tiež napríklad pele, baktérie a ďalšie nečistoty.

 • Vyfiltrujú zo vzduchu prach, peľ, roztoče aj toxíny
 • Zabijú plesne, kvasinky, vírusy a baktérie
 • Zvlhčia suchý vzduch
 • Uľavia alergikom
 • Odstránia nepríjemný zápach dymu

i

Spásou je čistička vzduchu pre alergikov a astmatikov, ale samozrejmosťou by mala byť aj pre každého, kto má doma malé dieťa, ktorému čistý vzduch prospeje pri vývoji.

Jednotlivé čističky vzduchu majú svoje špecifiká

Čističky vzduchu môžete vyberať podľa toho, aký máte doma problém. Všetky samozrejme čistia vzduch, ale každá má ešte niečo navyše. Vyberať môžete z troch kategórií, ale existuje napríklad aj čistička vzduchu s ionizátorom a zvlhčovačom, ktorá v sebe kombinuje všetko.

Inteligentné čističky vzduchu môžete ovládať odkiaľkoľvek

Inteligentné čističky vzduchu vás budú zaujímať, ak máte radi moderné technológie, pretože ich možno ovládať pomocou mobilnej aplikácie (iOS aj Android) ovládať odkiaľkoľvek, aj keď ste v práci, alebo vo vani. Ľahko telefón s prístrojom prepojíte prostredníctvom WiFi – stačí si nastaviť, kedy sa má čistička vzduchu vypnúť/zapnúť, prípadne nastaviť ďalšie funkcie, ako je rýchlosť čistenia, stav filtrov alebo aktuálny stav vzduchu v dome.

Inteligentné čističky vzduchu

Aká je tá najlepšia čistička vzduchu? Recenzie vám napovedia. Alebo sa pozrite na náš článok Najlepšie čističky vzduchu.

Domáce soľné jaskyne sú ideálne pri dýchacích ťažkostiach

Domáce soľné jaskyne sú perfektné pri dýchacích ťažkostiach, pretože zaručia čisté a dezinfikované ovzdušie. Jednoducho a za pár chvíľok vám doma vytvoria plnohodnotné ovzdušie soľnej jaskyne. Obsahujú soľné ióny, ktoré čistia vzduch a poradia si s baktériami, vírusmi aj alergénmi. Prístroj taktiež umožňuje skvelú relaxáciu a navodzuje psychickú pohodu.

Čistička vzduchu podľa typu filtrácie

Filtre do čističiek vzduchu môžu byť rôzne – každý môže byť vhodný na iné nečistoty. Väčšinou sa kombinuje niekoľko filtrov. Neplatí ale, že viac filtrov znamená čistejší vzduch. Niektoré totiž robia skoro tú istú prácu len iným spôsobom. Najbežnejšia je čistička vzduchu s HEPA filtrom, ale ten nie je zďaleka jedinou dostupnou zbraňou.

 • HEPA filter zachytáva všetky pevné častice, baktérie, vírusy, plesne, roztoče a iné alergény s účinnosťou dosahujúcou takmer 100 %. Filter je ale potrebné pravidelne meniť.
 • Elektrostatický filter dokáže zachytiť rovnaké nečistoty ako HEPA filter a je navyše umývateľný.
 • Vodný filter zachytí prach a mikróby, a tiež pomôže zvlhčiť vzduch. Vodná čistička vzduchu má nižšiu účinnosť, ale zasa ušetríte za výmeny filtrov. Len ju musíte pravidelne čistiť.
 • Uhlíkový filter odstráni zápach a jedovaté výpary (čpavok, ocot, oxid siričitý, atď.).
 • Prachový predfilter zachytí väčšie prachové častice a pomáha tak chrániť HEPA filter pred zanesením.
 • Ionizátor vzduchu (generátor záporných iónov) neutralizuje alergény. Urýchľuje zhlukovanie prachových častíc a zvyšuje tak účinnosť filtrácie.
 • Plazmový ionizátor rozkladá vírusy, baktérie, plesne, kvasinky, smog a prchavé látky.
 • Fotokatalytický filter zničí baktérie, vírusy aj nebezpečné toxíny (benzén, toluén, formaldehyd), vedľajším produktom reakcie je ale ozón.
 • UV sterilizačná lampa pomocou ultrafialového žiarenia zabije všetky bežné vírusy a baktérie.

Pre tých, ktorí chcú ušetriť, je určite vhodnejšie elektrostatická čistička vzduchu s umývateľným filtrom. Tá sa ale práve kvôli nutnosti čistenia neodporúča alergikom.

Čistička vzduchu s ionizátorom a UV lampou
Čistička vzduchu s UV lampou a ionizátorom vás spoľahlivo zbaví všetkých mikróbov aj prachu a prispeje k vašej lepšej nálade.

Na čo ďalšie sa zamerať ak je na vašom zozname čistička vzduchu?

Chýba vo vašom domove čistička vzduchu? Pri jej výbere je potrebné zohľadniť niekoľko základných parametrov, ako je vzduchový výkon, hlučnosť čističky a jej spotreba a v neposlednom rade aj cena filtrov.

Veľkosť miestnosti a vzduchový výkon

Vzduchový výkon udáva, koľko m³ vzduchu prečistí zariadenie za 1 h. Mal by zodpovedať veľkosti najväčšej miestnosti, v ktorej ju plánujete použiť. Vypočítate ho tak, že objem miestnosti v m³ vynásobíte číslom 2,5 (pri alergikoch 4).

Nebojte sa kúpiť čističku s výkonom vyšším, než je potrebné. Výkonná čistička vzduchu totiž pobeží na nižšie otáčky a bude tak tichšia a úspornejšia. Slabá čistička vzduchu do bytu bude naopak hučať a vzduch dobre nevyčistí.

Hlučnosť čističky vzduchu

Čističky vzduchu s ventilátorom dokážu hučať rovnako ako práčka alebo mixér. Tie výkonnejšie budú samozrejme hlučnejšie. Dobrá je čistička vzduchu, pri ktorej hlučnosť neprekračuje znesiteľných 50 dB. Možnosťou je taktiež čistička vzduchu s elektrostatickým filtrom, tú prakticky nebudete počuť.

i

Mnohé modely bežne mávajú tichý režim pre nočný chod so zníženou hlučnosťou 30 dB.

Cena a životnosť filtrov

Čistička vzduchu je sama o sebe nemalá investícia. Pripravte sa ale tiež na to, že náhradné filtre vás vyjdú na ďalšie desiatky až stovky eur. Ich životnosť sa našťastie podľa výkonu pohybuje väčšinou medzi 6 a 12 mesiacmi.

Čistička vzduchu – dôležitá je tiež spotreba energie

Pri každodennej prevádzke spotrebuje čistička vzduchu nízke množstvo energie. Jej spotrebu spoznáte podľa príkonu, ktorý výrobcovia uvádzajú ako pri minimálnom, tak pri maximálnom výkone. Všeobecne sa môžete riadiť poučkou – čím nižší príkon, tým menej energie zariadenie spotrebuje a vy zaplatíte nižšiu sumu za jeho prevádzku.

Čo musí vedieť dobrá čistička vzduchu do bytu? Test na internete nájdete nejeden. S výberom tej najlepšej vám tiež poradí náš článok s videom.

Čistička vzduchu s ionizátorom
Aj dizajn môže hrať pri výbere úlohu. Čistička vzduchu nemusí vyzerať len ako ďalší biely spotrebič. Môže z nej byť pekný bytový doplnok.

Aké ďalšie funkcie môže čistička vzduchu ponúknuť?

Každá lepšia čistička vzduchu má digitálny displej a časovač. Samozrejmosťou býva tiež regulácia výkonu, ktorá ponúka spravidla tri výkonnostné stupne. Čo ďalšie môžete očakávať?

 • Senzor kvality ovzdušia vám ukáže kvalitu vzduchu v izbe a povie, či zariadenie funguje správne.
 • Indikátor výmeny filtra povie, kedy je potrebná výmena.
 • Automatický režim nastaví optimálny výkon čističky podľa kvality vzduchu.
 • Nočný režim vypne displej a zníži hlučnosť čističky na minimum.
 • Detský zámok čističku ochráni pred zvedavými ručičkami.
 • Diaľkové ovládanie (pomocou ovládača alebo telefónu) uľahčí prácu s čističkou.

Alergici – aká čistička vzduchu je pre nich vhodná?

Najlepšia čistička vzduchu pre alergikov je tá s HEPA filtrom, ktorý z ovzdušia odstráni alergény s veľkosťou až 0,3 mikrónu. Vzduch v miestnosti by mala prefiltrovať aspoň 3× za hodinu.

Čističky vzduchu s UV lampou vás zbavia väčšiny bežných baktérií a vírusov.

Čistička vzduchu pre fajčiarov

Pre fajčiarov je najvhodnejšia čistička vzduchu s ionizátorom a uhlíkovým filtrom, ktorá odstráni zápach aj z nábytku a stien. Ozónový generátor alebo tiež ozónová čistička vzduchu do auta vám vo vašom vozidle pomôže odstrániť baktérie, formaldehyd, toluén aj nepríjemný cigaretový zápach.

Čistička vzduchu a zvlhčovač – rozdiel

Zvlhčovač (alebo naopak odvlhčovač vzduchu) nie je to isté, čo čistička vzduchu. Zmyslom zvlhčovača je optimalizovať vlhkosť vzduchu v miestnosti. Tá by sa mala pohybovať medzi 40 a 65 %. Príliš suchý vzduch dráždi sliznice a môže viesť k častejšiemu ochoreniu. Vo veľkej vlhkosti zasa naopak hrozí bujnenie plesní.

Ako zistíte, že bude potrebná kombinovaná čistička vzduchu s odvlhčovačom či zvlhčovačom? Test vlhkosti si môžete urobiť pomocou vlhkomera, ktorý mávajú všetky bežné digitálne domáce teplomery.

Kde by mala byť čistička vzduchu umiestnená?

Aby mohla čistička vzduchu správne fungovať, je potrebné ju v izbe správne umiestniť. Čo to znamená?

 • Čistička vzduchu do bytu je účinná len v uzavretej miestnosti. Celý byt alebo dom vám nevyčistí.
 • Ideálne je postaviť ju do spálne alebo tam, kde trávite väčšinu dňa.
 • Najlepšie miesto pre ňu je uprostred izby.
 • Zariadenie na čistenie vzduchu by malo byť umiestnené vo výške pása.
 • Nedávajte ju do izby, kde často vetráte, a už vôbec nie priamo k otvorenému oknu.
 • Nezabúdajte pravidelne vetrať. Čističku ale zapínajte až po vetraní.
 • Ak ju chcete používať vo viacerých miestnostiach, rozhodne sa vám bude hodiť čistička vzduchu s kolieskami.

Nezabudnite tiež na príslušenstvo k čističkám vzduchu

Príslušenstvo k čističkám vzduchu zahŕňa filtre, UV lampy, žiarovky, ionizátory, senzory kvality vzduchu, stojany a držiaky na stenu, čističe a montážne súpravy, ako aj doplnky, ako sú esenciálne oleje či dekoračné súpravy.

i

Čistička vzduchu by mala byť umiestnená vždy mimo dosahu dieťaťa a domácich miláčikov.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Philips Series 1000i AC1715/11 Na sklade > 5 ks
Čistička vzduchu výkon 300 m3/h, príkon 27 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 78 m2, maximálna hlučnosť 50 dB(A), minimálna hlučnosť 15 dB(A), filter: hepa a predfilter, displej, dotykový panel a WiFi
242,90 €

2.
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Na sklade > 5 ks
Čistička vzduchu výkon 400 m3/h, odporúčaná veľkosť miestnosti do 48 m2, maximálna hlučnosť 63 dB(A), minimálna hlučnosť 61 dB(A), , rozmery: 240 mm×533.5 mm×240 mm (Š×V×H)
192,90 €

3.
Čistička vzduchu výkon 1260 m3/h, príkon 45 W, maximálna hlučnosť 60.5 dB(A), minimálna hlučnosť 36 dB(A), filter: hepa, uhlíkový a katalytický, automatický režim, časovač, diaľkové ovládanie, displej, indikátor hladiny CO, indikátor výmeny filtra, nočný režim, ovládanie mobilom, regulácia výkonu, WiFi, indikátor vlhkosti, ukazovateľ teploty a oscilácia, rozmery: 31.2 cm×92.3 cm×31.2 cm (Š×V×H)
798,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
204 položiek
Ľudová voľba
4,5
Salin S2
Soľná jaskyňa – domáci lekársky prístroj na posilnenie, očistu a úľavu dýchacích ciest pri ťažkostiach ako alergia, astma, kašeľ, bronchitída, laringitída, chrápanie a i. Soľná čistička vzduchu naplní soľnými iónmi až 40m3. Ľahký, prenosný s jednoduchým ovládaním priamo na prístroji.

84,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAL002
Zlatá stredná cesta
4,2 12×
Concept CA3000 Perfect Air Smart so zvlhčovačom
Čistička vzduchu výkon 488 m3/h, príkon 85 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 60 m2, maximálna hlučnosť 60 dB(A), minimálna hlučnosť 30 dB(A), filter: hepa, prachový, katalytický, antibakteriálny a uv lampa, časovač, diaľkové ovládanie, detský zámok, displej, dotykový panel, inteligentná, nočný režim, pre alergikov, regulácia výkonu, senzor kvality ovzdušia, senzor prachu a zvlhčovač vzduchu

318,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: CONCV832
Pre náročných
Philips Dual Scan Series 4000i AC3858/51 - Čistička vzduchu
Varianty
4,5 16×
Philips Dual Scan Series 4000i AC3858/51
Čistička vzduchu výkon 610 m3/h, príkon 60 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 73 m2, maximálna hlučnosť 57 dB(A), minimálna hlučnosť 18 dB(A), filter: hepa, uhlíkový a predfilter, automatický režim, indikátor výmeny filtra, nočný režim, senzor kvality ovzdušia, senzor prachu a režim turbo, rozmery: 310 mm×718 mm×310 mm (Š×V×H)

540,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV490
5,0
Philips Series 2000i Combi 2 v 1 AC2729/10
Čistička vzduchu výkon 250 m3/h, príkon 35 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 40 m2, minimálna hlučnosť 50 dB(A), filter: hepa, časovač, detský zámok, displej, inteligentná, nočný režim, senzor kvality ovzdušia a zvlhčovač vzduchu, rozmery: 23 cm×58 cm×39 cm (Š×V×H)

Cenová bomba
280,90 € Ušetríte 113,50 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV217
Philips Series 1000i AC1715/11 - Čistička vzduchu Varianty
5,0
Philips Series 1000i AC1715/11
Čistička vzduchu výkon 300 m3/h, príkon 27 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 78 m2, maximálna hlučnosť 50 dB(A), minimálna hlučnosť 15 dB(A), filter: hepa a predfilter, displej, dotykový panel a WiFi

242,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV483
4,8 23×
ETA Nubela 2569 90000
Čistička vzduchu výkon 150 m3/hod, príkon 35 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 20 m2, maximálna hlučnosť 53 dB(A), minimálna hlučnosť 28 dB(A), filter: hepa a uhlíkový, regulácia výkonu, displej a ionizácia vzduchu

Cenová bomba
100,90 € Ušetríte 18,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: ETACV486
4,7 11×
Philips Series 3000i Combi 2v1 AC3829/10
Čistička vzduchu výkon 310 m3/hod, odporúčaná veľkosť miestnosti do 37 m2, maximálna hlučnosť 62 dB(A), minimálna hlučnosť 32 dB(A), filter: prachový, časovač, displej, nočný režim a automatický režim

415,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHISS0300
4,5
Philips Series 800 AC0830/10
Čistička vzduchu výkon 190 m3/h, príkon 22 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 22 m2, maximálna hlučnosť 61 dB(A), minimálna hlučnosť 35 dB(A), filter: uhlíkový, automatický režim, detský zámok, displej, nočný režim a senzor kvality ovzdušia, rozmery: 250 mm×367 mm×250 mm (Š×V×H)

Zľavnené -3 %
166,90 € 171,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV170
Philips Dual Scan Series 3000i AC3059/51 - Čistička vzduchu
Varianty
5,0
Philips Dual Scan Series 3000i AC3059/51
Čistička vzduchu výkon 520 m3/h, príkon 58 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 62 m2, maximálna hlučnosť 56 dB(A), minimálna hlučnosť 15 dB(A), filter: hepa, uhlíkový a predfilter, automatický režim, displej, dotykový panel, nočný režim, ovládanie mobilom, pre alergikov, senzor kvality ovzdušia, senzor prachu a WiFi, rozmery: 295 mm×657 mm×295 mm (Š×V×H)

Zľavnené -8 %
457,90 € 499,99 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV205
5,0 10×
Levoit Core300S SMART
Čistička vzduchu výkon 195 m3/h, príkon 15 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 41 m2, maximálna hlučnosť 48 dB(A), minimálna hlučnosť 22 dB(A), filter: hepa, uhlíkový, prachový, predfilter a antibakteriálny, automatický režim, časovač, diaľkové ovládanie, detský zámok, displej, dotykový panel, nočný režim, ovládanie mobilom, pre alergikov, regulácia výkonu, uhlíkový a WiFi, rozmery: 220 mm×360 mm×220 mm (Š×V×H)

178,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LEVCV814
4,5 15×
Tesla Smart Air Purifier Pro M
Čistička vzduchu výkon 210 m3/h, príkon 20 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 25 m2, maximálna hlučnosť 54 dB(A), minimálna hlučnosť 20 dB(A), filter: hepa, uhlíkový, prachový, predfilter, katalytický, uv-c žiarenie, filter pevných častíc s vysokou hustotou, umývateľný predfilter, uv lampa a TiO2, automatický režim, časovač, detský zámok, displej, dotykový panel, inteligentná, ionizácia vzduchu, ovládanie mobilom, pre alergikov, regulácia výkonu, senzor kvality ovzdušia, senzor prachu, uhlíkový, UV sterilizačná lampa a WiFi, rozmery: 347 mm×535 mm×175 mm (Š×V×H)

150,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: TESCV020
4,2 11×
Tesla Smart Air Purifier Pro XL
Čistička vzduchu výkon 510 m3/h, príkon 60 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 61 m2, maximálna hlučnosť 67 dB(A), minimálna hlučnosť 20 dB(A), filter: hepa, uhlíkový, prachový, predfilter, katalytický, uv-c žiarenie, filter pevných častíc s vysokou hustotou, umývateľný predfilter, uv lampa a TiO2, automatický režim, časovač, detský zámok, displej, dotykový panel, inteligentná, ionizácia vzduchu, ovládanie mobilom, pre alergikov, regulácia výkonu, senzor kvality ovzdušia, senzor prachu, uhlíkový, UV sterilizačná lampa a WiFi, rozmery: 460 mm×710 mm×230 mm (Š×V×H)

250,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: TESCV044
Electrolux PA91-404GY - Čistička vzduchu
Varianty
4,7 19×
Electrolux PA91-404GY
Čistička vzduchu výkon 485 m3/h, príkon 28 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 92 m2, maximálna hlučnosť 46 dB(A), minimálna hlučnosť 17 dB(A), filter: antibakteriálny, automatický režim, časovač, displej, inteligentná, ionizácia vzduchu, nočný režim, ovládanie mobilom, regulácia výkonu, senzor kvality ovzdušia a WiFi, rozmery: 315 mm×565 mm×315 mm (Š×V×H)

Zľavnené -5 %
478,90 € 502,50 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: ELECV556
4,0
Rowenta PU6080F0 Intense Pure Air Connect XL
Čistička vzduchu filtruje až 100% jemných častíc vrátane alergénov, kompatibilita s mobilnou aplikáciou Pure Air pre diaľkové ovládanie, vzduchový výkon 360 m3 / hod, príkon 60 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 140 m2, 4 úrovne filtrácie, predfilter, uhlíkový filter, allergy + a formaldehydový filter , 4 rýchlosti čistenie, tichý a nočný režim, režim turbo, automatický režim a úprava intenzity filtrácie podľa znečistenia vzduchu, senzor kvality vzduchu, maximálna hlučnosť 66 dB, minimálna hlučnosť 17,5 dB, časovač a odložený štart, zámok, displej, dotykový panel, indikátor výmeny filtra, nastaviteľná orientácia výstupu vzduchu, vhodné pre alergikov, 15-ročná záruka opraviteľnosti

357,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: rowcv0001
5,0
ETA Puretee 0569 90000
Čistička vzduchu výkon 120 m3/h, príkon 14.5 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 12 m2, maximálna hlučnosť 55 dB(A), minimálna hlučnosť 34 dB(A), filter: hepa a uhlíkový, časovač, dotykový panel, ionizácia vzduchu, nočný režim, pre alergikov, regulácia výkonu, uhlíkový a UV sterilizačná lampa, rozmery: 230 mm×315 mm×230 mm (Š×V×H)

59,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: ETACV750
5,0
Levoit Core Mini
Čistička vzduchu výkon 78 m3/h, príkon 7 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 17 m2, maximálna hlučnosť 45 dB(A), minimálna hlučnosť 25 dB(A), filter: hepa, uhlíkový, prachový, predfilter a antibakteriálny, aróma difuzér, displej, dotykový panel, nočný režim, pre alergikov a regulácia výkonu, rozmery: 16.4 cm×26.4 cm×16.4 cm (Š×V×H)

72,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LEVCV368
5,0
BEURER LR 220
Čistička vzduchu výkon 125 m3/h, príkon 38 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 37 m2, maximálna hlučnosť 55 dB(A), minimálna hlučnosť 32 dB(A), filter: hepa, uhlíkový a predfilter, automatický režim, časovač, displej, nočný režim, pre alergikov a regulácia výkonu

152,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BEUCV759
Insalin - soľná fajka
Soľná fajka – lekársky prístroj, osobný intenzívny inhalátor so soľnými iónmi. Vhodný do dopravy, na cesty v prípadoch ochorenia horných a dolných dýchacích ciest. Náplň sa nedopĺňa, vydrží až 2 roky.

39,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAL003
4,0
Levoit Core400S SMART
Čistička vzduchu výkon 400 m3/h, príkon 24 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 83 m2, maximálna hlučnosť 48 dB(A), minimálna hlučnosť 24 dB(A), filter: hepa, uhlíkový, prachový, predfilter a antibakteriálny, automatický režim, časovač, diaľkové ovládanie, detský zámok, displej, dotykový panel, nočný režim, ovládanie mobilom, pre alergikov, regulácia výkonu, uhlíkový a WiFi, rozmery: 274 mm×520 mm×274 mm (Š×V×H)

280,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: LEVCV685
Salin Plus
Soľná jaskyňa – domáci lekársky prístroj na posilnenie, očistu a úľavu dýchacích ciest pri ťažkostiach ako alergia, astma, kašeľ, bronchitída, laringitída, chrápanie ai. Soľná čistička vzduchu naplní soľnými iónmi až 150m3 priestoru. Ľahká, prenosná s jednoduchým ovládaním priamo na prístroji.

155,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAL001
Electrolux Pure A9 PA91-604DG - Čistička vzduchu Varianty
4,5 19×
Electrolux Pure A9 PA91-604DG
Čistička vzduchu výkon 620 m3/h, príkon 41 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 129 m2, maximálna hlučnosť 49 dB(A), minimálna hlučnosť 17 dB(A), filter: antibakteriálny, senzor kvality ovzdušia, časovač, regulácia výkonu, displej, nočný režim, automatický režim, ionizácia vzduchu, ovládanie mobilom, WiFi a inteligentná, rozmery: 315 mm×725 mm×315 mm (Š×V×H)

Zľavnené -5 %
558,90 € 586,30 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: ELECV492
StadlerForm George G-005
Čistička vzduchu výkon 150 m3/h, príkon 23 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 60 m2, maximálna hlučnosť 48 dB(A), minimálna hlučnosť 27 dB(A), filter: predfilter a vodný, automatický režim, nočný režim, regulácia výkonu a zvlhčovač vzduchu, rozmery: 315 mm×418 mm×215 mm (Š×V×H)

249 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: SFOCV431
Philips Series 1000i AC1715/10 - Čistička vzduchu
Varianty
5,0
Philips Series 1000i AC1715/10
Čistička vzduchu výkon 300 m3/h, príkon 27 W, odporúčaná veľkosť miestnosti do 36 m2, maximálna hlučnosť 50 dB(A), minimálna hlučnosť 15 dB(A), filter: hepa, diaľkové ovládanie, inteligentná, nočný režim, pre alergikov, senzor kvality ovzdušia, senzor prachu a režim turbo, rozmery: 27.3 cm×48.6 cm×27.3 cm (Š×V×H)

Zľavnené -6 %
281,90 € 299,99 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHICV261
4,6 14×
Siguro AP-G35 Pure Air WHITE
Čistička vzduchu - výkon 205m3/h, príkon 22W, odporúčaná veľkosť miestnosti 25m2, displej, ionizácia vzduchu, hlučnosť 22-55dB, senzor na detekciu kvality vzduchu, automatický mód, HEPA 13 (zadrží až 99,95% častíc o veľkosti 0.1-0.3 mikrometrov), 100% medený motor, časovač, rozmery 50.5×19.4×35.8cm, dĺžka kábla 2.5m, 3 roky záruka

Super cena
104,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SGR_AP_G350W

Čističky vzduchu

Ivona HroníkováMorská čistička vzduchu Beurer MK 500 (RECENZIA) V domácej recenzii sme vyskúšali čističku vzduchu Beurer MK 500, ktorá ponúka unikátnu patentovanú metódu...
V domácej recenzii sme pre vás otestovali čističku vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home, ktorá sa podľa...
Testovacia súprava Airlogy slúži na podrobnú analýzu prostredia, v ktorom trávime prevažnú väčšinu svojho...
čistička vzduchuNajlepšie čističky vzduchu 2022 Premýšľate o kúpe čističky vzduchu, ktorá prostredie vašej domácnosti či kancelárie efektívne vyčistí a...
Spotrebiče Siguro ponúkajú množstvo zaujímavých funkcií, ktoré šetria váš čas, navyše k nim máte teraz možnosť...
Tiež ste si opäť dali niekoľko predsavzatí a nedarí sa vám ich plniť? Ku koncu roka sami sebe najčastejšie...
Viac článkov Všetky články

Čističky vzduchu

Čistička vzduchu funguje na princípe sústavy filtrov, cez ktoré je nasávaný vzduch z miestnosti. Dochádza k filtrácii vzduchu, ktorý je následne vyčistený a vypúšťaný do priestoru. Pre svoju schopnosť zbavenia vzduchu rôznych nečistôt, a tým aj eliminovať vdychovanie škodlivých látok, sú čističky vzduchu vyhľadávaným zariadením v domácnostiach, kanceláriách, školách aj v zdravotníckych zariadeniach. Podobne ako zvlhčovač vzduchu má teda aj čistička vzduchu priaznivý vplyv na ľudské zdravie.

Ako funguje čistička vzduchu?

Čistička vzduchu odstraňuje všetky vzduchom prenášané častice a v závislosti od vyhotovenia je schopná zachytiť aj baktérie, vírusy a ďalšie škodliviny. Využíva na to súpravu filtrov vrátane HEPA filtra. Ionizátor plní svoju úlohu pri uvoľňovaní záporných iónov, ktoré na seba viažu častice prachu, peľu, dymu alebo zvieracích alergénov. Ionizátor pomáha k ich zachyteniu na filtri a celkovo má priaznivý vplyv na naše zdravie.

Výkon čističiek vzduchu

Pred kúpou čističky vzduchu odporúčame zamerať sa aj na jej výkon s ohľadom na miesto použitia. Menej výkonnejšie čističky svoju prácu odvedú dobre v malých miestnostiach, pre väčšie priestory však zvážte výkonnejšiu čističku vzduchu. Kvalitné čističky vzduchu ponúka napríklad spoločnosť Bionaire. Vynikajú spoľahlivosťou aj moderným dizajnom.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné čističky vzduchu Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie čističky vzduchu Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie čističky vzduchu Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii čističky vzduchu recenzie
P-DC1-WEB32
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií