Čistenie pleti je možné vykonávať pomocou niekoľkých rôznych prípravkov
Čistenie pleti by sa malo vykonávať každý deň. Ideálne potom večer pred spaním, niektorí ale preferujú si pleť čistiť aj ráno. K tomu vám pomôže hneď niekoľko rôznych čistiacich prípravkov. Je tak na vás, aký variant vám bude najviac vyhovovať.
- Odličovacie a čistiace prípravky odlíčia make-up, ale nečistia pleť a póry od hlbších nečistôt. Môžu mať olejovú, vodnú alebo dvojfázovú bázu.
- Pleťové vody slúžia na dočistenie pleti po odlíčení a na tonizáciu. Zároveň pleť osviežujú. Môžu byť v kombinácii s alkoholom, alebo bez neho.
- Micelárne vody jemne odstraňujú nečistoty a make-up alebo jeho zvyšky. Využijete ich tiež na rýchle a šetrné čistenie pleti.
- Čistiace gély, peny a mydlá majú ľahkú konzistenciu. Sú dôležité na hĺbkové čistenie pleti. Kozmetika s týmto zložením sa ľahko aplikuje a zmýva.
- Pleťové mlieka a emulzie majú krémovejšiu textúru. Odstránia vodoodolný make-up aj usadené nečistoty v póroch. Tiež pleť čistia.
- Peelingy nie sú určené na každodenné použitie. Používajú sa 1 – 2× za 14 dní. Odstraňujú odumreté kožné bunky a zjemňujú pleť.
Dvojfázové čistenie pleti znamená, že sa nečistoty z pleti odstránia pomocou dvoch krokov. Prvá fáza je použitie olejového odličovača, druhá fáza používa čistiaci gél, penu alebo micelárnu vodu, ktoré odstránia zvyšky oleja.
Čistenie pleti vyžaduje aj niektoré príslušenstvo
Na správne čistenie pleti môžete použiť aj niektoré príslušenstvo. Najčastejšie ide o odličovacie tampóny, na ktoré produkt nanesiete a make-up či pleť pomocou nich očistíte. Čističe pleti sú potom elektronické či manuálne prístroje, ktoré slúžia na hĺbkové čistenie pleti. Obvykle dobre pracujú s čistiacimi gélmi, penami alebo mydlom.
- Odličovacie tampóny a obrúsky sú bavlnené alebo textilné. Textilné stačí po použití vyprať, bavlnené sú jednorazové. Slúžia na odstránenie make-upu či čistenie pleti.
- Prístroje na čistenie pleti môžu byť elektronické, alebo manuálne. Prístroj na čistenie pleti odstraňuje nečistoty, hĺbkovo čistí pleť a zlepšuje textúru pleti.
Hĺbkové čistenie pleti podľa typu pokožky
Hĺbkové čistenie pleti je možné vykonať s prípravkami, ktoré sú rozdelené podľa typu pleti. V závislosti od toho by ste si ich mali vybrať. Ak máte atopickú a ekzematickú pleť, zvoľte šetrné produkty bez alkoholu a dráždivých látok. Rovnako tak citlivá a suchá pleť by sa mala vyhnúť produktom s alkoholom. Mastná a zmiešaná pleť potom bude potrebovať produkty, ktoré regulujú
tvorbu mazu a čistia póry. Problematická pleť by mala používať špeciálne produkty určené na akné či iné kožné choroby. Zrelá pleť si potom môže zvoliť produkty s anti-age zložkami, ktoré spomalia starnutie a rozjasnia pleť.
i
Pri výbere produktu na čistenie pleti sa môžete zamerať aj na objem. Ak používate prípravok prvýkrát, siahnite radšej po menšom objeme.
Hĺbkové čistenie pleti pre mužov je tiež dostupné
Pánska kozmetika na čistenie pleti zahŕňa prípravky určené mužskej pleti. Medzi nimi nájdete čistiace gély, emulzie, mydlá, ale aj peelingy a pleťové vody. Obvykle sú určené na upokojenie, napríklad po holení, alebo na reguláciu mazu. Sú tiež inak parfumované ako prípravky pre ženy.
Očistiť a osviežiť pleť nie je problém ani na cestách. Kúpte si do kabelky odličovacie tampóny a obrúsky určené špeciálne na tvár. Nájdete ich pod rôznymi názvami: čistiace, kozmetické, odličovacie alebo micelárne.
Správne hĺbkové čistenie pleti? Postup nie je zložitý
Správne čistenie pleti je dôležité. Spísali sme vám preto návod, ako čistiť pleť krok za krokom. Vďaka tomu neurobíte nikde chybu.
- Ak máte na sebe make-up, najskôr ho odstráňte pomocou odličovača či micelárnej vody.
- Potom pleť dočistite pomocou pleťovej vody alebo tonika. To pomôže obnoviť pH rovnováhu pokožky.
- Na hĺbkové čistenie pleti použite čistiaci gél alebo pleťovú emulziu. Tú následne z tváre dôkladne zmyte.
- Použiť môžete aj peeling. Ten však používajte iba 1 až 2× za 14 dní v závislosti od vašej pleti.
- Nakoniec použite krém na tvár alebo hydratačnú masku, ktorá ešte viac hydratuje pleť.
i
Ráno postačí, keď na pleť použijete pleťovú vodu alebo tonikum. Potom na ňu naneste denný pleťový krém, pokiaľ možno s SPF faktorom.
Hĺbkové čistenie pleti s vegánskymi či prírodnými produktmi
Máte radšej prírodné či vegánske produkty? Prípravky na čistenie pleti môžu ponúkať rôzne špecifikácie, kam patria aj vegan, bio, prírodné či dermo produkty.
- Bio produkty na čistenie pleti majú certifikáciu ekologického poľnohospodárstva. Sú šetrné k pleti aj prírode.
- Dermo produkty sú dermatologicky testované. Sú vhodné najmä na citlivú či problematickú pleť.
- Prírodné prípravky obsahujú iba prírodné zložky a nie sú v nich syntetické látky či chemické konzervanty.
- Vegan produkty neobsahujú živočíšne produkty a nie sú testované na zvieratách.
- Profesionálne prípravky sa používajú v kozmetických salónoch. Sú obvykle drahšie.
- Kórejská kozmetika je známa pre inovatívne zloženie a dôraz na hydratáciu a jemnosť pleti.
Dáte radšej na názor používateľov? Prečítajte si, čo hovoria na hĺbkové čistenie pleti diskusie a recenzie. Alebo vás zaujímajú lacné prípravky na čistenie pleti? Cena môže byť priaznivá, pozrite sa do našej kategórie, kde sme ich pre vás zoradili od najlacnejších.
Skryť popis