Cenové bomby sú tu! Vyber si z produktov za extrémne nízke ceny a presvedč sa sám!

Pokémon

RC Modely

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Určenie
Pre chlapcov
(306)
Pre dievčatá
(1)
Pre všetkých
(273)
Vhodné od
0,67 rokov
18 rokov
-
Typ RC auta
Detské
(131)
Cestné
(86)
Monster truck
(79)
Crawler
(35)
Buggy
(29)
Funkcie
Autoštart
(2)
Skladanie
(1)
Autopristátie
(2)
Ovládanie gestami
(3)
Udržiavanie nadmorskej výšky
(1)
Pohon 2WD
(2)
Využitie
Vhodné na doma
(269)
Vhodné na von
(285)
Áno
(21)
Nie
(11)
Typ motora
Elektrický jednosmerný
(321)
Elektrický striedavý
(78)
Jednosmerný
(9)
Závitový
(2)
Špeciálne funkcie
Svetelné efekty
(107)
Vodoodolné
(66)
Zvukové efekty
(43)
LED svetlá
(20)
USB nabíjač súčasťou balenia
(16)
Počet rotorov
Jednorotorový
(20)
Dvojrotorový
(20)

RC modely prinášajú na trh nespočetné množstvo druhov pozemných aj vzdušných dopravných prostriedkov. Deti si môžu vyberať medzi klasickými autami, lietadlami, loďami či stavebnými strojmi, ktoré ich zabavia na celé hodiny. Kúpte deťom jednu zo skvelých RC hračiek, s ktorou sa zároveň zahrá otecko či dedko. Aký RC model vybrať?

Pokračovať

Čo to je RC model?

RC model čiže rádiom riadený model je hračka, ktorá funguje na princípe rádiového signálu prenášaného vysielačom. Tieto RC hračky na diaľkové ovládanie fungujú na diaľkové ovládanie, ktoré sa nastaví na rovnakú frekvenciu ako vaša RC hračka.

i

Na ovládanie RC modelov sa používa rádiový vysielač pracujúci na frekvencii 2,4 GHz, prípadne na frekvencii 27 – 40 MHz pri malých modeloch. Signál z vysielača zachytí prijímač v modeli a zopne servomotor, ktorý vykoná patričný manéver.

RC modely áut – zábava nielen pre chlapcov

RC modely áut sú najširšou a najtypickejšou skupinou. Ide o modely cestných automobilov, vojenskej techniky, terénnych či pretekárskych vozidiel. Niektoré sa dokonca svojou konštrukciou podobajú skutočným vozidlám, ktoré môžeme vidieť na cestách. Škála týchto vozidiel je veľmi rozsiahla a vyberie si tu naozaj každý chlapec aj dievča.

RC modely lietadiel umožnia podnikať rekreačné lety aj bojové operácie

RC modely lietadiel patria medzi veľmi obľúbené hračky na ovládanie. Umožnia vašim deťom pilotovať stíhačku či vyhliadkové lietadlo. Deti si tak užijú veľa zábavy vo vzduchu.

RC modely vrtuľníkov na záchranu životov či vojenský výcvik

RC modely vrtuľníkov ponúkajú rôznorodé možnosti. Vaše deti sa môžu zahrať na záchranárov, políciu alebo vojenský výcvik. Za RC vrtuľník sa považuje aj vrtuľníková guľa, ktorá je osvetlená LED diódami. Výšku jej letu možno vďaka prepracovaným senzorom regulovať pomocou dlane alebo chodidla.

RC modely lodí – plachetnica alebo motorový čln?

RC modely lodí sú určené na plavbu na vodných plochách, či už ide len o vaňu alebo o rybník. Deti si môžu vybrať motorový čln, plachetnicu, ponorku alebo bojovú loď.

RC modely tanky využijete na vojnovú bitku

RC modely tanky si obľúbia všetci milovníci bitiek a strieľačiek. K dispozícii je rad farebných variantov, či už sa deti budú chcieť maskovať v džungli alebo jazdiť zákopmi a bahnom. Model RC tank môže aj simulovať streľbu až na 5 m pomocou infračerveného lúča. Pokiaľ proti sebe postavíte dva modely RC, môžete zmerať svoje sily so súperom.

RC modely kamiónov na rozváženie piesku či nákladu

RC modely kamiónov si zamilujú všetci, ktorí majú radi dlhé a rovné trasy. K dispozícii sú kamióny na piesok, ktorý možno dokonca aj vyklápať, alebo klasické verzie s návesom na prevoz najrôznejšieho nákladu (napríklad RC autíčok).

RC modely traktorov pre správnych farmárov

RC modely traktorov sú variantom pre všetkých farmárov aj meštiakov. Niektoré disponujú svetelnými efektmi či klaksónom, jazdiť s nimi bude tak zaiste autentický zážitok. Vyberať môžete aj medzi traktormi s predným nakladačom.

RC modely bagre zaujmú všetkých staviteľov

RC modely bagre zavedú vaše ratolesti na stavbu, kde si vyskúšajú vyhrabať dieru či premiestniť náklad. Niektoré modely majú dokonca otočnú vežu alebo autentické zvuky a svetlomety.

RC modely pracovné stroje ukážu deťom rôzne podoby ťažkej pracovnej techniky

Pod RC modely pracovné stroje patria napríklad žeriav, nakladač, kombajn, rolba, miešačka či vysokozdvižný vozík, ale nájdete tu napríklad aj hasičské auto. Deti si tak môžu vybrať vysnívanú profesiu alebo vyskúšať činnosti, pri ktorých dané stroje v reálnom svete pomáhajú.

RC model motorky na spanilú jazdu

RC model motorky prinesie zážitok zo spanilej jazdy všetkým budúcim motorkárom. K dispozícii sú aj RC súpravy so sajdkárou, pri ktorých si deti môžu hrať na štýlovú jazdu so spolujazdcom.

RC drony – obľúbená novinka vo svete diaľkovo ovládaných strojov

RC drony sú hračkou modernej doby, ktorá je čím ďalej viac populárna. Lepšie modely ponúkajú kameru, pomocou ktorej môžete sledovať, kde sa dron práve nachádza. K dispozícii sú aj minidrony, ktoré ľahko prenesiete.

RC hračky na ovládanie ponúkajú príslušenstvo, akým môžu byť napríklad náhradné batérie, akumulátory či sieťové zdroje.

Aký pohon na RC modely vybrať?

Pri výbere sa zamerajte na výber pohonu, ktorý určuje, ako budú RC modely jazdiť a ako sa s nimi bude manipulovať. Aké typy motora máme?

Modely RC na diaľkové ovládanie s elektromotorom

Elektromotor je najbežnejší typ pohonu na modely RC a je vhodný najmä pre začiatočníkov. Je poháňaný dobíjacími akumulátormi alebo batériami. Výhodou je, že je tichý, nenáročný na údržbu a relatívne lacný. RC hračky na diaľkové ovládanie s elektromotorom delíme na jednosmerné a so striedavým prúdom.

 • Jednosmerné elektromotory sú najrozšírenejším variantom a sú lacnejšie.
 • Elektromotory na striedavý prúd majú vyšší výkon a nižšiu spotrebu elektrickej energie.

RC hračky na diaľkové ovládanie so spaľovacím motorom

Spaľovacie motory sú drahšie ako elektromotory a siahnu po nich spravidla pokročilí používatelia. Majú vyššiu hmotnosť, sú zložitejšie na údržbu, ale aj na nastavenie a doplňovanie paliva. RC hračky na diaľkové ovládanie so spaľovacími motormi sú schopné dosiahnuť vysoké rýchlosti a nie sú obmedzené výdržou akumulátorov.

RC model bez pohonu

Nie každý RC model potrebuje na svoj pohon motor, niektorý si vystačí s vetrom. Typickým príkladom je plachetnica alebo vetroň na diaľkové ovládanie, pomocou ktorého udávate smer plavby alebo letu.

Chcete sa dozvedieť viac informácií? Pomôžeme vám v článku Ako vybrať RC model.

Aký RC model zvoliť podľa mierky?

Každý RC model je skonštruovaný v určitej mierke, ktorá udáva pomer zmenšenia modelu oproti reálnemu vozidlu. RC model 1:10 bude mať teda s veľkosťou skutočného vozidla 500 cm iba 50 cm. Medzi základné meradlá patria 1:64, 1:32 a 1:16. Najčastejšie používaná mierka je potom práve 1:10.

Čo ďalšie zohľadniť, ak vyberáte RC modely?

Pokiaľ vyberáte konkrétne RC modely, mali by ste zohľadniť ďalšie dôležité parametre, ako je miesto využitia, od koľkých rokov sú vhodné či aký by mal byť dosah prenosu.

RC model s využitím v domácnosti či vonku

RC model s využitím v domácnosti je prispôsobený na použitie v miestnosti. Vaše dieťa si tak bude môcť hrať z pohodlia izbičky. Niektorý model RC je odporúčaný na používanie skôr vonku. Pred kúpou si preto ujasnite, kde ho budete chcieť radšej využívať.

RC modely podľa veku vášho dieťaťa

RC modely sú rozdelené aj podľa veku. Niektoré RC súpravy sú určené pre tie najmenšie deti od 1 roka, iné sú však vhodné až pre staršie deti od 14 rokov. Neodporúčame tento parameter zanedbávať, ide o bezpečnosť detí.

RC modely podľa rozsahu prenosu a obsahu batérií v balení

Pri výbere sa zamerajte aj na rozsah prenosu. Lacné RC modely majú dosah len do 6 metrov, lepšie hračky na diaľkové ovládanie až do 15 km. Skontrolujte si tiež, či je nutné k modelu dokúpiť batérie, alebo či sú súčasťou balenia.

i

Ďalšie veci, na ktoré sa môžete zamerať, sú náhon kolies, typ tlmičov či obsah balenia. Niektoré RC hračky na diaľkové ovládanie obsahujú napríklad aj prenosnú tašku alebo ďalšie príslušenstvo.

RC modely a ich špeciálne funkcie a vlastnosti

RC modely môžu obsahovať špeciálne funkcie a vlastnosti. Ktoré to sú?

 • Proporcionálne ovládanie umožňuje plynulú zmenu rýchlosti alebo natočenie kolies modelu bez prudkých rázov. Vďaka tomu je štýl jazdy modelu veľmi podobný jazde skutočného vozidla.
 • Nastaviteľné tlmiče slúžia na to, aby RC sústava umožňovala nastaviť tvrdosť pruženia.
 • Nápravy s prevodovkou umožnia manuálne radenie na ovládači na vyššiu kontrolu nad vozidlom.
 • Guľôčkové ložiská poslúžia na plynulejší chod poháňaných častí aj vo vyšších otáčkach.
 • Turbo prudko zvýši rýchlosť RC modelu, čím poteší každého malého aj veľkého pretekára.
 • Vodoodolnosť umožňuje jazdu v daždi, cez kaluže či po mokrých povrchoch. Všetka ovládacia elektronika a pohon sú chránené pred stykom s vodou.
 • Svetelné a zvukové efekty v podobe svietiacich či blikajúcich svetlometov, húkačiek, sirén, atď. sa pri niektorých modeloch aktivujú pri každej jazde, pri iných sa aktivujú diaľkovým ovládaním.
 • Základné akrobacie umožnia autu či lietadlu otočenie o 360° bez akéhokoľvek pádu.
 • Infračervený bojový systém prináša lúče, ktoré strieľajú až do vzdialenosti niekoľkých metrov.

Nechcete minúť veľa peňazí a chceli by ste vašej ratolesti zaobstarať lacné RC modely? Bazár ponúka zánovný, rozbalený či použitý tovar.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
RC auto – crawler – dievčenské aj chlapčenské, funkcie: portálové nápravy s prevodovkou, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:10, modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, olejové tlmiče, vhodné od 14 rokov
620,90 €

2.
RC auto – short course – dievčenské aj chlapčenské, funkcie: vodoodolné, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:10, biela, čierna a červená farba, typ motora: elektrický striedavý, olejové tlmiče, vhodné od 14 rokov
-4 %
483,90 €
465,90 €

3.
RC tank na ovládanie – s dobou chodu 15min, svetelné efekty, zvukové efekty a otočná veža, vhodný od 8 rokov, dosah prenosu 15m, v balení: diaľkový ovládač, batéria a model, v mierke 1:32
-31 %
60,90 €
41,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
575 položiek
Ľudová voľba
Jamara Fendt 1050 Vario
RC traktor na ovládanie – svetelné efekty a zvukové efekty, vhodný od 8 rokov, v balení: diaľkový ovládač a model, v mierke 1:16, batérie nie sú súčasťou balenia

87,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: HRAif8870
Zlatá stredná cesta
Traxxas Rustler 1 : 10 RTR modrý
RC auto – truggy – chlapčenské, funkcie: vodoodolné, s náhonom na 2 kolesá, mierka: 1:10, biela, čierna a modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, olejové tlmiče, vhodné od 14 rokov

250,90 €
Nie je dostupné
Objednávací kód: HRAif15775
Pre náročných
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 1 : 10 TQi RTR mod
RC auto – crawler – dievčenské aj chlapčenské, funkcie: portálové nápravy s prevodovkou, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:10, modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, olejové tlmiče, vhodné od 14 rokov

620,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: HRAbz03918
Jamara Shifter Stuntcar 2,4 G 4WD
RC auto – detské – chlapčenské, s náhonom na 4 kolesá, vhodné od 6 rokov

Zľavnené -39 %
16,90 € 27,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif8907
Monster Jam RC Grave Digger 1 : 15
RC auto – monster truck – chlapčenské, mierka: 1:15, čierna a zelená farba, vhodné od 4 rokov

46,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif13737
NincoRacers Aquabound+ RTR
RC auto – – chlapčenské, s náhonom na 4 kolesá, oranžová farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vzduchové tlmiče, vhodné od 6 rokov

54,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAas044
Monster Jam RC Žralok 1 : 24
RC auto – monster truck – chlapčenské, mierka: 1:24, modrá farba, vhodné od 4 rokov

Zľavnené -53 %
16,90 € 35,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif13740
NincoRacers X Rally Bomb 1:30 2,4 GHz RTR
RC auto – – chlapčenské, s náhonom na 2 kolesá, čierna, oranžová a žltá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vzduchové tlmiče, vhodné od 6 rokov

22,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: HRAas048
Jamara vrtulník Helox 3 + 2 Channel Heli Gyro, Light + Demo IR
RC vrtuľník na ovládanie – s dobou chodu 5min, vhodný od 12 rokov, v balení: nabíjací adaptér, diaľkový ovládač, súprava náhradných vrtúľ a model, batérie nie sú súčasťou balenia

23,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif8905
Rock Crawler Reely 1 : 18 modré
RC auto – crawler – chlapčenské, funkcie: ľahký prístup k batérii a nezávislé zavesenie náprav, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:18, čierna a modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 8 rokov

56,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: HRAbz12061
Carrera 160139 Drift Car 2,4 GHz (1:16)
RC auto – cestné a drift – chlapčenské, mierka: 1:16, čierna a zelená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

64,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: Hramhd51
ROCK BUGGY – Blue Scout
RC auto – buggy – chlapčenské, funkcie: vodoodolné, čierna a modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 5 rokov

43,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAb0198
Sklapací dump truck 1 : 18
RC auto – detské – chlapčenské, funkcie: svetelné efekty, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:18, žltá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 8 rokov

48,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif16434
Jamara Ford Shelby GT500 – modré
RC auto – detské – chlapčenské, s náhonom na 2 kolesá, mierka: 1:14, modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

Zľavnené -34 %
36,90 € 55,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif12662
Jamara Cubic Desert Buggy
RC auto – detské – chlapčenské, čierna a červená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

Zľavnené -33 %
40,90 € 60,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif12647
Jamara VW Beatle RC Die Cast Red 1:18 – červené
RC auto – detské – chlapčenské, mierka: 1:18, červená farba, vhodné od 8 rokov

46,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: HRAif8902
Jamara Mini Countryman 1 : 14 – červené
RC auto – cestné – chlapčenské, funkcie: svetelné efekty, mierka: 1:14, červená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

55,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: HRAif8894
Atlantique
Loď na diaľkové ovládanie – s dobou chodu 15min, vodoodolné, vhodná od 8 rokov, v balení: diaľkový ovládač, batéria a model

Zľavnené -14 %
30,90 € 35,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: JAK1111k
29,99 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: HRAbz04612
Storm RTR 1 : 12 LED rampa
RC auto – buggy – chlapčenské, funkcie: proporcionálne ovládanie, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:12, biela farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vzduchové tlmiče, vhodné od 10 rokov

191,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif16440
Teddies Lietajúca vrtuľníková guľa
RC vrtuľník na ovládanie – svetelné efekty a zvukové efekty, vhodný od 8 rokov, v balení: nabíjací adaptér, batéria a model

11,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAdn00183
Auto smetiari RC 1 : 64
RC auto – detské – chlapčenské, funkcie: svetelné efekty, mierka: 1:64, zelená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

12,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: HRAbz11339
LaFerrari Aperta (1 : 14) - RC auto
Varianty
LaFerrari Aperta (1 : 14)
RC auto – cestné – dievčenské aj chlapčenské, funkcie: svetelné efekty, mierka: 1:14, červená farba, vhodné od 6 rokov

44,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: HRAif14657
Labková patrola Autíčko na diaľkové ovládanie Chase
RC auto – detské – dievčenské aj chlapčenské, modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 4 rokov

44,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif13747

RC Modely

RC Modely

V kategórii RC Modely máme práve teraz na Alza.sk celkom 575 produktov.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné RC Modely Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie RC Modely Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie RC Modely Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii RC Modely recenzie
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií