Pripravujeme pre Vás novú, väčšiu a modernejšiu centrálu v Bratislave. S radosťou ju otvoríme vo štvrtok 30.9.2021 v priestoroch Nivy centrum na Mlynských Nivách.

Nakupování budoucnosti Hračky O třídu lepší školní rok

RC Modely

RC modely prinášajú na trh nespočetné množstvo druhov pozemných aj vzdušných dopravných prostriedkov. Deti si môžu vyberať medzi klasickými autami, lietadlami, loďami či stavebnými strojmi, ktoré ich zabavia na celé hodiny. Kúpte deťom jednu zo skvelých RC hračiek, s ktorou sa zároveň zahrá otecko či dedko. Aký RC model vybrať?

Pokračovať

Čo to je RC model?

RC model čiže rádiom riadený model je hračka, ktorá funguje na princípe rádiového signálu prenášaného vysielačom. Tieto RC hračky na diaľkové ovládanie fungujú na diaľkové ovládanie, ktoré sa nastaví na rovnakú frekvenciu ako vaša RC hračka.

i

Na ovládanie RC modelov sa používa rádiový vysielač pracujúci na frekvencii 2,4 GHz, prípadne na frekvencii 27 – 40 MHz pri malých modeloch. Signál z vysielača zachytí prijímač v modeli a zopne servomotor, ktorý vykoná patričný manéver.

RC modely áut – zábava nielen pre chlapcov

RC modely áut sú najširšou a najtypickejšou skupinou. Ide o modely cestných automobilov, vojenskej techniky, terénnych či pretekárskych vozidiel. Niektoré sa dokonca svojou konštrukciou podobajú skutočným vozidlám, ktoré môžeme vidieť na cestách. Škála týchto vozidiel je veľmi rozsiahla a vyberie si tu naozaj každý chlapec aj dievča.

RC modely lietadiel umožnia podnikať rekreačné lety aj bojové operácie

RC modely lietadiel patria medzi veľmi obľúbené hračky na ovládanie. Umožnia vašim deťom pilotovať stíhačku či vyhliadkové lietadlo. Deti si tak užijú veľa zábavy vo vzduchu.

RC modely vrtuľníkov na záchranu životov či vojenský výcvik

RC modely vrtuľníkov ponúkajú rôznorodé možnosti. Vaše deti sa môžu zahrať na záchranárov, políciu alebo vojenský výcvik. Za RC vrtuľník sa považuje aj vrtuľníková guľa, ktorá je osvetlená LED diódami. Výšku jej letu možno vďaka prepracovaným senzorom regulovať pomocou dlane alebo chodidla.

RC modely lodí – plachetnica alebo motorový čln?

RC modely lodí sú určené na plavbu na vodných plochách, či už ide len o vaňu alebo o rybník. Deti si môžu vybrať motorový čln, plachetnicu, ponorku alebo bojovú loď.

RC modely tanky využijete na vojnovú bitku

RC modely tanky si obľúbia všetci milovníci bitiek a strieľačiek. K dispozícii je rad farebných variantov, či už sa deti budú chcieť maskovať v džungli alebo jazdiť zákopmi a bahnom. Model RC tank môže aj simulovať streľbu až na 5 m pomocou infračerveného lúča. Pokiaľ proti sebe postavíte dva modely RC, môžete zmerať svoje sily so súperom.

RC modely kamiónov na rozváženie piesku či nákladu

RC modely kamiónov si zamilujú všetci, ktorí majú radi dlhé a rovné trasy. K dispozícii sú kamióny na piesok, ktorý možno dokonca aj vyklápať, alebo klasické verzie s návesom na prevoz najrôznejšieho nákladu (napríklad RC autíčok).

RC modely traktorov pre správnych farmárov

RC modely traktorov sú variantom pre všetkých farmárov aj meštiakov. Niektoré disponujú svetelnými efektmi či klaksónom, jazdiť s nimi bude tak zaiste autentický zážitok. Vyberať môžete aj medzi traktormi s predným nakladačom.

RC modely bagre zaujmú všetkých staviteľov

RC modely bagre zavedú vaše ratolesti na stavbu, kde si vyskúšajú vyhrabať dieru či premiestniť náklad. Niektoré modely majú dokonca otočnú vežu alebo autentické zvuky a svetlomety.

RC modely pracovné stroje ukážu deťom rôzne podoby ťažkej pracovnej techniky

Pod RC modely pracovné stroje patria napríklad žeriav, nakladač, kombajn, rolba, miešačka či vysokozdvižný vozík, ale nájdete tu napríklad aj hasičské auto. Deti si tak môžu vybrať vysnívanú profesiu alebo vyskúšať činnosti, pri ktorých dané stroje v reálnom svete pomáhajú.

RC model motorky na spanilú jazdu

RC model motorky prinesie zážitok zo spanilej jazdy všetkým budúcim motorkárom. K dispozícii sú aj RC súpravy so sajdkárou, pri ktorých si deti môžu hrať na štýlovú jazdu so spolujazdcom.

RC drony – obľúbená novinka vo svete diaľkovo ovládaných strojov

RC drony sú hračkou modernej doby, ktorá je čím ďalej viac populárna. Lepšie modely ponúkajú kameru, pomocou ktorej môžete sledovať, kde sa dron práve nachádza. K dispozícii sú aj minidrony, ktoré ľahko prenesiete.

RC hračky na ovládanie ponúkajú príslušenstvo, akým môžu byť napríklad náhradné batérie, akumulátory či sieťové zdroje.

Aký pohon na RC modely vybrať?

Pri výbere sa zamerajte na výber pohonu, ktorý určuje, ako budú RC modely jazdiť a ako sa s nimi bude manipulovať. Aké typy motora máme?

Modely RC na diaľkové ovládanie s elektromotorom

Elektromotor je najbežnejší typ pohonu na modely RC a je vhodný najmä pre začiatočníkov. Je poháňaný dobíjacími akumulátormi alebo batériami. Výhodou je, že je tichý, nenáročný na údržbu a relatívne lacný. RC hračky na diaľkové ovládanie s elektromotorom delíme na jednosmerné a so striedavým prúdom.

 • Jednosmerné elektromotory sú najrozšírenejším variantom a sú lacnejšie.
 • Elektromotory na striedavý prúd majú vyšší výkon a nižšiu spotrebu elektrickej energie.

RC hračky na diaľkové ovládanie so spaľovacím motorom

Spaľovacie motory sú drahšie ako elektromotory a siahnu po nich spravidla pokročilí používatelia. Majú vyššiu hmotnosť, sú zložitejšie na údržbu, ale aj na nastavenie a doplňovanie paliva. RC hračky na diaľkové ovládanie so spaľovacími motormi sú schopné dosiahnuť vysoké rýchlosti a nie sú obmedzené výdržou akumulátorov.

RC model bez pohonu

Nie každý RC model potrebuje na svoj pohon motor, niektorý si vystačí s vetrom. Typickým príkladom je plachetnica alebo vetroň na diaľkové ovládanie, pomocou ktorého udávate smer plavby alebo letu.

Chcete sa dozvedieť viac informácií? Pomôžeme vám v článku Ako vybrať RC model.

Aký RC model zvoliť podľa mierky?

Každý RC model je skonštruovaný v určitej mierke, ktorá udáva pomer zmenšenia modelu oproti reálnemu vozidlu. RC model 1:10 bude mať teda s veľkosťou skutočného vozidla 500 cm iba 50 cm. Medzi základné meradlá patria 1:64, 1:32 a 1:16. Najčastejšie používaná mierka je potom práve 1:10.

Čo ďalšie zohľadniť, ak vyberáte RC modely?

Pokiaľ vyberáte konkrétne RC modely, mali by ste zohľadniť ďalšie dôležité parametre, ako je miesto využitia, od koľkých rokov sú vhodné či aký by mal byť dosah prenosu.

RC model s využitím v domácnosti či vonku

RC model s využitím v domácnosti je prispôsobený na použitie v miestnosti. Vaše dieťa si tak bude môcť hrať z pohodlia izbičky. Niektorý model RC je odporúčaný na používanie skôr vonku. Pred kúpou si preto ujasnite, kde ho budete chcieť radšej využívať.

RC modely podľa veku vášho dieťaťa

RC modely sú rozdelené aj podľa veku. Niektoré RC súpravy sú určené pre tie najmenšie deti od 1 roka, iné sú však vhodné až pre staršie deti od 14 rokov. Neodporúčame tento parameter zanedbávať, ide o bezpečnosť detí.

RC modely podľa rozsahu prenosu a obsahu batérií v balení

Pri výbere sa zamerajte aj na rozsah prenosu. Lacné RC modely majú dosah len do 6 metrov, lepšie hračky na diaľkové ovládanie až do 15 km. Skontrolujte si tiež, či je nutné k modelu dokúpiť batérie, alebo či sú súčasťou balenia.

i

Ďalšie veci, na ktoré sa môžete zamerať, sú náhon kolies, typ tlmičov či obsah balenia. Niektoré RC hračky na diaľkové ovládanie obsahujú napríklad aj prenosnú tašku alebo ďalšie príslušenstvo.

RC modely a ich špeciálne funkcie a vlastnosti

RC modely môžu obsahovať špeciálne funkcie a vlastnosti. Ktoré to sú?

 • Proporcionálne ovládanie umožňuje plynulú zmenu rýchlosti alebo natočenie kolies modelu bez prudkých rázov. Vďaka tomu je štýl jazdy modelu veľmi podobný jazde skutočného vozidla.
 • Nastaviteľné tlmiče slúžia na to, aby RC sústava umožňovala nastaviť tvrdosť pruženia.
 • Nápravy s prevodovkou umožnia manuálne radenie na ovládači na vyššiu kontrolu nad vozidlom.
 • Guľôčkové ložiská poslúžia na plynulejší chod poháňaných častí aj vo vyšších otáčkach.
 • Turbo prudko zvýši rýchlosť RC modelu, čím poteší každého malého aj veľkého pretekára.
 • Vodoodolnosť umožňuje jazdu v daždi, cez kaluže či po mokrých povrchoch. Všetka ovládacia elektronika a pohon sú chránené pred stykom s vodou.
 • Svetelné a zvukové efekty v podobe svietiacich či blikajúcich svetlometov, húkačiek, sirén, atď. sa pri niektorých modeloch aktivujú pri každej jazde, pri iných sa aktivujú diaľkovým ovládaním.
 • Základné akrobacie umožnia autu či lietadlu otočenie o 360° bez akéhokoľvek pádu.
 • Infračervený bojový systém prináša lúče, ktoré strieľajú až do vzdialenosti niekoľkých metrov.

Nechcete minúť veľa peňazí a chceli by ste vašej ratolesti zaobstarať lacné RC modely? Bazár ponúka zánovný, rozbalený či použitý tovar.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
RC auto na diaľkové ovládanie – crawler – chlapčenské, funkcie: nezávislé zavesenie náprav, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:18, čierna a zelená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 8 rokov
38,90 €

3.
RC auto na diaľkové ovládanie – – chlapčenské, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:20, žltá farba, typ motora: elektrický striedavý, vhodné od 3 rokov
14,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
442 položiek
Ľudová voľba
Proboat React 17 Self-Righting Brushed Deep-V
RC model – čln, 42cm, rýchlosť 30 km/h

120,90 € bez DPH 100,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: HRAif2807
Zlatá stredná cesta
Hobbyzone Carbon Cub 2 1,3 m SAFE RTF, Spektrum DXS
RC Lietadlo pre dievčatá aj chlapcov, v balení: model, nabíjač, ovládač a batéria, typ motora: elektrický striedavý, špeciálne funkcie: model je vyrobený z pevnej a veľmi odolnej hmoty Z-Foam, rozmerné kolesá Tundra, ľahký prístup k batérii a technológia SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), vhodné od 14 rokov

385,90 € bez DPH 321,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: HRAbz06749
Pre náročných
Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR zelený
RC auto na diaľkové ovládanie – truggy – dievčenské aj chlapčenské, funkcie: vodoodolné, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:10, zelená farba, typ motora: elektrický striedavý, olejové tlmiče, vhodné od 14 rokov

517,90 € bez DPH 431,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: HRAif15758
Rock Crawler Reely 1:18 zelené
RC auto na diaľkové ovládanie – crawler – chlapčenské, funkcie: nezávislé zavesenie náprav, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:18, čierna a zelená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 8 rokov

38,90 € bez DPH 32,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAbz12059
Syma S107G červená
RC vrtuľník na ovládanie jednorotorový, doba letu až 15 min, napájanie na 6×AA, elektrický jednosmerný motor, svetelné efekty, obsah balenia: model, nabíjač, ovládač, batéria a Súprava náhradných vrtúľ

33,90 € bez DPH 28,25 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif11035
Jamara Liebherr R936
RC model – plne ovládateľné rameno, kovová lyžica, v mierke 1:20, licencovaný model, ovládanie pomocou joystickov, realistický zvukový modul

-26% 103,90 €
76,90 € bez DPH 64,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif3770
Jamara VW Beetle – ružový
RC auto na diaľkové ovládanie – detské – dievčenské aj chlapčenské, ružová farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

21,90 € bez DPH 18,25 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif12659
Jamara Fendt 1050 Vario
RC model – rozmery: 37.5×17×21cm, klaksón a cúvací pípak, hmotnosť: 1.060kg, odporúčaný vek od 8 rokov

62,90 € bez DPH 52,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif8870
Amewi Desert Truck Ghost 1 : 24
RC auto na diaľkové ovládanie – monster truck – chlapčenské, funkcie: vodoodolné, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:24, modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vzduchové tlmiče, vhodné od 8 rokov

38,90 € bez DPH 32,42 €
Kúpiť
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - Petržalka
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif16431
MonsterTronic Sky-King RTF elektrovetroň červený
RC Lietadlo pre chlapcov, v balení: model a ovládač, potrebné dokúpiť 6ks batérií typu AA, vhodné od 12 rokov

120,90 € bez DPH 100,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif11018
Batman RC Batmobile základný
RC auto na diaľkové ovládanie – detské – chlapčenské, s náhonom na 2 kolesá, mierka: 1:18, čierna farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 4 rokov

34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAbz02328
Diskoguľa s LED osvetlením
RC vrtuľník na ovládanie dvojrotorový, doba letu až 6 min, svetelné efekty, obsah balenia: model a batéria

9,70 € bez DPH 8,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif16446
Monster Jam RC Grave Digger 1:15
RC auto na diaľkové ovládanie – monster truck – chlapčenské, mierka: 1:15, čierna a zelená farba, vhodné od 4 rokov

54,90 € bez DPH 45,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif13737
Spirit Racer Sport truggy 4WD 1:16
RC auto na diaľkové ovládanie – truggy – chlapčenské, funkcie: proporcionálne ovládanie a vodoodolné, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:16, čierna a modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 14 rokov

92,90 € bez DPH 77,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAbz12040
Wiky Rock Buggy - Red Scarab auto
RC auto na diaľkové ovládanie – crawler – chlapčenské, s náhonom na 4 kolesá, biela, čierna a červená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 7 rokov

28,90 € bez DPH 24,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAa10226
Jamara bager Liebherr 564
RC model – rozmery: 44×14×18cm, odporúčaný vek od 6 rokov

64,90 € bez DPH 54,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif8872
Crawler 1:18 oranžový
RC auto na diaľkové ovládanie – crawler – chlapčenské, funkcie: proporcionálne ovládanie, s náhonom na 4 kolesá, mierka: 1:18, čierna a oranžová farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 8 rokov

38,90 € bez DPH 32,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif3767
NincoRacers Croc 1:24 2,4 GHz RTR
RC auto na diaľkové ovládanie – – chlapčenské, s náhonom na 2 kolesá, zelená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vzduchové tlmiče, vhodné od 6 rokov

25,90 € bez DPH 21,58 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 5 ks
Objednávací kód: HRAas040
Monster Jam RC Grave Digger 1:24
RC auto na diaľkové ovládanie – monster truck – chlapčenské, mierka: 1:24, čierna a zelená farba, vhodné od 4 rokov

20,90 € bez DPH 17,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAif13738
Jamara Bugatti Chiron 1:24 blue 40 MHz
RC auto na diaľkové ovládanie – detské a cestné – chlapčenské, mierka: 1:24, modrá farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 6 rokov

21,90 € bez DPH 18,25 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAmhd559
Vrtuľníková guľa s LED
RC model – veľkosť 16cm

7,69 € bez DPH 6,41 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif16053
Levitujúca planétka
RC model – ovládaný pohybom ruky

9,70 € bez DPH 8,08 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: HRAif15288
Jamara GrenadeX Stuntcar 1:24, Tuqoise 27 MHz
RC auto na diaľkové ovládanie – detské – chlapčenské, funkcie: základná akrobacia, mierka: 1:24, čierna a červená farba, typ motora: elektrický jednosmerný, vhodné od 4 rokov

12,90 € bez DPH 10,75 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAmhd553
Monster Jam RC Žralok 1:24
RC auto na diaľkové ovládanie – monster truck – chlapčenské, mierka: 1:24, modrá farba, vhodné od 4 rokov

-89% 187,90 €
20,90 € bez DPH 17,42 €
Kúpiť
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: HRAif13740

RC Modely

RC Modely

V kategórii RC Modely máme práve teraz na Alza.sk celkom 441 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné RC Modely Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahší RC Modely Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie RC Modely Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii RC Modely recenzie

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB26
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi