Cenové bomby sú tu! Vyber si z produktov za extrémne nízke ceny a presvedč sa sám!

Parfémy a voňavky

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Značka
Určenie
Dámske
(884)
Pánske
(680)
Unisex
(24)
Intenzita vône
Parfum
(8)
Parfumovaná voda (EdP)
(662)
Toaletná voda (EdT)
(895)
Kolínská voda (EdC)
(19)
Olejový parfum
(1)
Hlavný typ vône
Kvetinová
(521)
Drevitá
(353)
Orientálna
(286)
Aromatická
(181)
Citrusová
(90)

Parfém je veľmi individuálnou záležitosťou a na každom sa môže rozvoňať inak. Ak nemáte možnosť vyskúšať si ho osobne v parfumérii, alebo ho chcete darovať, môžete sa rozhodovať na základe obľúbených vonných zložiek. Prečítajte si, aké parfémy nájdete v ponuke a čím sa od seba líšia.

Pokračovať

Vyberte si parfém, ktorý bude ladiť s vašou osobnosťou

Ak vyberáte parfém, veľmi záleží na vlastných preferenciách, pre každého však existuje vôňa, ktorá podčiarkne osobitosť. Ako prvé si musíte určiť, aký druh vône máte radi. Ďalej potom koľko plánujete do nej investovať a či hľadáte parfém na slávnostnú príležitosť alebo každodenné nosenie.

Z akých 3 častí sa parfum skladá?

Parfum má vždy 3 časti – hlavu, srdce a základ. Každá z nich obsahuje niekoľko vonných zložiek a esencií, ktoré sú zastúpené v rozdielnej intenzite. Postupne sa uvoľňujú a vyprchávajú, a vďaka tomu sa parfum v priebehu hodín mení. Všetky tri časti sa musia harmonicky dopĺňať a spoločne ladiť.

 1. Hlava sa po nanesení rozvonia ako prvá a odznie väčšinou do 15 minút. Skladá sa z takzvaných vysokých tónov, väčšinou ide o svieže, kvetinové a ovocné zložky.
 2. Srdce udáva charakter vône. Rozvonia sa až o pár minút po aplikácii a podľa intenzity vydrží voňať približne 2 – 4 hodiny. Ide o stredné tóny, ktoré väčšinou zahŕňajú kvetinové či ovocné zložky.
 3. Základ obsahuje prísady, ktoré sa uvoľňujú pomaly a zostávajú najdlhšie intenzívne. Plne rozvinutý je základ približne 2 hodiny po aplikácii. Často ide o drevité tóny, pižmo, ambru či vanilku.

V ponuke máme dámske a pánske parfémy aj voňavky pre deti

Správne vybraný perfém by mal podčiarknuť vašu jedinečnosť. Vyberajte preto v základe podľa toho, či ide o parfémy dámske, alebo pánske. Zvláštnou kategóriou sú potom voňavky pre deti.

 • Dámske parfémy zahŕňajú vône pre romantické, športovo založené aj elegantné ženy. Každý parfém dodá svojej nositeľke sebaistotu a odvážnosť, stačí len správne vybrať a žena bude spokojná.
 • Pánske parfémy podčiarknu šarm každého muža. V ponuke máme vône pre elegánov, športovo založených aj slobodných a nespútaných mužov, a to na slávnostné príležitosti aj každodenné nosenie.
 • Parfumy pre deti sú špeciálnou kategóriou. Nájdete tu svieže a sladké vône pre deti, ktoré mávajú typicky hravý flakón, ktorý upúta pozornosť malých ratolestí.
 • Unisex parfum je určený pre všetkých, nehľadiac na pohlavie. Hodí sa na každodenné nosenie a najčastejšie ide o modernú vôňu hlavne pre mladšiu generáciu.

Parfémy, toaletné vody či kolínske sa od seba líšia intenzitou vône

Parfémy podľa intenzity vône rozdeľujeme do niekoľkých kategórií. Každá z nich sa od ostatných líši percentuálnym podielom parfumovej kompozície a koncentrovaného liehu. Čím vyšší je podiel vonných zložiek, tým dlhšie vôňa vydrží, a tým je tiež drahšia. Použitie danej vône sa odvíja od príležitosti či ročného obdobia.

Parfém (P)

Parfém čiže Extrait de parfum je najkoncentrovanejšou vôňou s podielom vonných látok 15 – 40 %, čomu zodpovedá aj vyššia cena. Vďaka svojej kvalite majú takto označené vône typicky hustejšiu konzistenciu, a tak sa neaplikujú pomocou rozprašovača. Pár kvapiek len nanesiete na kožu, kde vydržia podľa kvality voňať až 10 hodín. Sú považované za luxusné, preto ich väčšinou zoženiete v elegantnom, oku lahodiacom flakóne.

Skutočne pravé parfumy, ktoré vydržia voňať aj do druhého dňa, sa príliš veľmi nevyrábajú. U nás sa označenie parfum navyše vžilo pre akékoľvek voňavky. Pri výbere preto starostlivo sledujte označenie a percentuálny podiel vonných látok.

Parfumovaná voda (EdP – Eau de Parfum)

Parfumovaná voda čiže Eau de Parfum (EdP) predstavuje zmes parfumovaného oleja na báze alkoholu, ktorá obsahuje 8 – 15 % vonných látok. Po parféme je to druhá najkoncentrovanejšia vôňa a jej cena je kvôli nižšiemu obsahu vonných zložiek tiež o niečo nižšia. Stále však ide o intenzívnu vôňu s výdržou až 8 hodín.

Toaletná voda (EdT – Eau de Toilette)

Toaletná voda čiže Eau de Toilette (EdT) obsahuje 4 – 8 % vonných látok. Kvôli nižšej koncentrácii je lacnejšia ako parfumované vody a má tiež kratšiu, približne 3-hodinovú výdrž. Z toho dôvodu je vhodné ju aplikovať častejšie v priebehu dňa. Toaletné vody dnes patria k najrozšírenejším a sú vhodné na každý deň.

Kolínska voda (EdC – Eau de Cologne)

Kolínska voda čiže Eau de Cologne (EdC) obsahuje približne len 3 – 5 % vonných látok a má kratšiu výdrž ako toaletná či parfumovaná voda. Používa sa najčastejšie na tvár, nie je to však pravidlom. Intenzita vône rýchlo vyprchá a zostane len ľahká svieža aróma. Dnes už nejde o len rýdzo mužskú záležitosť, k dispozícii sú tiež unisex či dámske kolínske vody.

Olejové parfémy (CPO)

Olejové parfémy obsahujú až 60 % vonných esencií, naopak ale neobsahujú žiadny alkohol. Vyznačujú sa zmyselnou a intenzívnou vôňou. Zaujímavé je, že sa vždy prispôsobia osobnej vôni nositeľa, tým pádom na každom človeku voňajú trochu inak. Vôňu olejových parfumov ovplyvňuje tiež okolitá teplota vzduchu. Nanášajú sa iba na pokožku a voňajú intenzívne niekoľko hodín až dní. Osobité a výrazné vône dokonale podčiarknu vašu osobnosť.

i

Ak máte radi zmyselné a výrazné vône, stavte na orientálne a arabské parfémy. Exotické arabské parfémy vydržia intenzívne voňať aj niekoľko hodín. Orientálne olejové parfémy majú tisícročnú tradíciu. Sú typické pre Blízky východ, Severnú Afriku a Indiu.

Parfémy a ich zloženie – aké vône existujú?

Parfémy podľa zloženia a typu vône máme prehľadne zoradené na jednom mieste. Každá jednotlivá ingrediencia má svoju typickú charakteristiku, ktorá predurčuje, na akú príležitosť je daná voňavka vhodná. Milujete svieže, či kvetinovo drevité vône? Pozrite sa, na akú príležitosť sa dané tóny hodia.

Typ vône Pre koho je určená Na akú príležitosť Charakteristika
Kvetinová Prevažne pre ženy, mladšie slečny Na bežný deň aj do spoločnosti Typická je aróma ruže, konvalinky, hyacintu, pomarančových kvetov, jazmínu a i.
Jemne kvetinová Prevažne pre ženy, mladšie slečny Na bežný deň aj na letné dni Veľmi svieža, jemnejšia než kvetinová, zvodná.
Ovocná Pre mužov aj ženy Na bežný deň aj na letné dni Aróma broskyne, ananásu, marhule, čiernej rýbezle, jablka a pod.
Citrusová Pre mužov aj ženy Na bežný deň aj dni, kedy ste nadmerne aktívny


Typická je ľahko horkastá, ale osviežujúca aróma citrónu, pomaranča, limetky, bergamotu a i.


Korenená Prevažne pre mužov Na bežný deň aj do spoločnosti Tóny škorice, koriandru, pieprovníka peruánskeho, kardamónu, jalovca apod.
Orientálna (arabská) Pre mužov aj ženy


Na večer a zimné obdobie


Výraznejšia, korenená vôňa, často v nej nájdete arómu vanilky, ambry, pižma a i.
Jemne orientálna Pre mužov aj ženy Na večer a zimné obdobie Jemnejšia než orientálna, menej intenzívna, ale stále veľmi špecifická.
Kvetinovo orientálna Prevažne pre ženy


Do spoločnosti aj na večer Snúbi intenzívne tóny orientu s jemnými kvetinovými tónmi.
Drevitá Pre mužov aj ženy  Na bežný deň aj na večer Tóny cédrového, santalového, ružového dreva, pačuli a i.
Vlhká drevitá Pre mužov aj ženy


Na bežný deň aj na večer Drevitý základ, kvetinové a ovocné tóny.
Suchá drevitá Pre mužov aj ženy


Na bežný deň aj na večer Drevitý základ a korenené tóny.
Drevitá orientálna Pre mužov aj ženy


Na bežný deň aj na večer Kombinuje prvky drevitých a orientálnych vôní.
Aromatická Prevažne pre mužov


Na bežný deň aj na večer Vôňa pretkaná drevitými aj citrusovými tónmi.
Vodná Pre mužov aj ženy


Na bežné aj letné dni Svieža vôňa ovocia, mora a vodných kvetov.
Fougere Prevažne pre mužov


Na bežný deň aj do spoločnosti Tóny levandule, bergamotu, pačuli, kumarínu a i.
Zelená Pre mužov aj ženy


Na bežný deň Vôňa citrusov, zeleného čaju, machu, jazmínu a pod.

Stále váhate, ktorá voňavka je tá pravá? Prečítajte si nášho sprievodcu Ako správne vybrať parfum.

Luxusné a niche parfémy – originálne vône pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné

Originálne parfémy sa vám vryjú pod kožu a každú chvíľku s ich opojnou vôňou si budete doslova užívať.

 1. Značkové a luxusné parfémy zahŕňajú voňavky najznámejších a najobľúbenejších značiek, ktoré sú na trhu k dispozícii. Nájdete tu stálice, ktoré pre svoju obľúbenosť značka neustále vyrába.
 2. Niche parfémy sú tu pre všetkých, ktorí hľadajú mimoriadne vône. Skladajú sa zo vzácnych ingrediencií pochádzajúcich zo všetkých možných kútov sveta a hodia sa na slávnostné príležitosti.

Parfém a vôňu si môžete vybrať aj podľa krajiny pôvodu

V prípade, že vyberáte parfém, môžete sa orientovať aj podľa krajiny pôvodu danej vône. K dispozícii sú orientálne arabské parfémy, zaoceánske americké, alebo grécke z Balkánu. Medzi veľmi obľúbené potom patria tiež:

Nenechajte si ujsť tie najnovšie parfémy

Najnovšie parfémy zahŕňajú posledné trendy a novinky na trhu. Ak chcete byť aktuálni, pozrite si, aký parfém je práve teraz populárny. V ponuke nájdete nové parfémy pánske aj pre ženy.

i

Najlepšie parfumy sa predávajú najviac

Najpredávanejšie parfumy majú jedno spoločné – sú veľmi obľúbené. A pretože si myslíme, že si zaslúžite to najlepšie, zoradili sme ich pre vás od najpredávanejšieho po ten najmenej predávaný parfum. Prehľadne sa tak môžete pozrieť, ktorý parfum je aktuálne obľúbený.

Parfum v darčekovej sade – urobte radosť svojim blízkym

Darčekové sady parfumov urobia radosť doslova každému. Okrem flakónu s vôňou súprava často obsahuje tiež telový či pleťový krém (prípadne krém alebo vodu po holení), ktorý podporí celkové rozvinutie vône. Výnimkou nie je ani praktický plniteľný rozprašovač, do ktorého je možné si časť parfumu odstriekať.

Kúpte si svoj obľúbený parfém výhodne

Parfémy a voňavky v akcii sú jednou z možností, ako zaobstarať lacné parfémy. V prípade, že si z ponuky nevyberiete, ale napriek tomu chcete nakúpiť výhodne, vyberte parfém v čo najväčšom balení. K dispozícii sú hocikedy aj takmer pollitrové flakóny, ktoré vám pri správnom skladovaní vydržia aj niekoľko rokov.

Ďalším skvelým spôsobom, ako zohnať naozaj lacné parfumy je radiť od najlacnejšieho.

Objemné parfémy vám nemusia prekážať – kúpte si plniteľný flakón

Rozprašovače parfémov sú tu pre prípad, že by ste si chceli vziať voňavku so sebou do kabelky či batohu. Vďaka malému plniteľnému rozprašovaču môžete mať vôňu kdekoľvek so sebou, bez toho aby vám prekážala.

i

Prevoňajte si každučký kúsok domácnosti

Krásne vône dokážu navodiť príjemnú atmosféru. Prevoňajte svoje okolie a kúpte si:

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
SALVATORE FERRAGAMO Incanto Shine EdT Skladom podľa variantu
Toaletná voda dámska, hlavný typ vône: kvetinová
14,90 €

2.
KARL LAGERFELD Women EdP Skladom podľa variantu
Parfumovaná voda – dámska, kvetinová vôňa
14,90 €

3.
LANVIN Eclat D'Arpege EdP Skladom podľa variantu
Parfumovaná voda – dámska, kvetinová vôňa
16,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
1 594 položiek
Cenová bomba
48,90 € Ušetríte 16,10 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFA323
DIOR Fahrenheit EdT 200 ml - Pánska toaletná voda Varianty
DIOR Fahrenheit EdT 200 ml Pánska toaletná voda
123,40 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFB360
31,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC264
MOSCHINO Toy2 EdP 50 ml - Toaletná voda Varianty
MOSCHINO Toy2 EdP 50 ml Toaletná voda
Cenová bomba
29,90 € Ušetríte 3,40 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC2436
53,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC1916
26,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFB844
Cenová bomba
19,90 € Ušetríte 2,60 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: KPFC265
Versace Eros EdT 200 ml Pánska toaletná voda
49,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFH220f
34,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFG881
103,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC1021
Cenová bomba
73,90 € Ušetríte 26 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC2497
53,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC432
MONT BLANC Legend Spirit EdT 100 ml - Pánska toaletná voda Varianty
MONT BLANC Legend Spirit EdT 100 ml Pánska toaletná voda
33,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: KPFC2489
TOM TAILOR For Him EdT 30 ml - Pánska toaletná voda Varianty
TOM TAILOR For Him EdT 30 ml Pánska toaletná voda
Cenová bomba
10,90 € Ušetríte 5,40 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: KPFC2163
VERSACE Pour Homme Dylan Blue 50 ml - Pánska toaletná voda Varianty
VERSACE Pour Homme Dylan Blue 50 ml Pánska toaletná voda
40,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPPF454
28,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC1765
Cenová bomba
35,90 € Ušetríte 4,80 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFH216c
Cenová bomba
51,90 € Ušetríte 36,50 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC407
HUGO BOSS Hugo EdT 125 ml Pánska toaletná voda
45,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPPF448
MOSCHINO Toy2 EdP 100 ml - Toaletná voda Varianty
MOSCHINO Toy2 EdP 100 ml Toaletná voda
40,90 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC2434
BVLGARI Aqva Pour Homme EdT 100 ml Pánska toaletná voda
78,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFA166
71,69 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC2276
VERSACE Pour Homme EdT 50 ml Pánska toaletná voda
Cenová bomba
35,90 € Ušetríte 4,70 €
Môžete mať dnes od 13:15
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFC425
41,90 €
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: KPFA607

Parfémy a voňavky

Vyskúšali sme pre vás: parfumová voda Calvin Klein Euphoria Parfumová voda Calvin Klein Euphoria sa radí medzi exkluzívne vône, ktoré oslavujú ženskosť, zmyselnosť a...
Parfumová voda Lancôme La Vie Est Belle je luxusná dámska vôňa, ktorej ambasádorkou sa stala slávna herečka...
Toaletná voda pre mužov HUGO BOSS Boss No. 6 Bottled je určená pre súčasných moderných mužov, ktorí radi...
Vyskúšali sme pre vás: toaletná voda Giorgio Armani Acqua di Giò Toaletná voda Giorgio Armani Acqua di Gio je určená ženám, ktoré majú rady svieže kvetinové vône, prírodu a...
Parfum je jedným z nenahraditeľných doplnkov ženy. Podčiarkuje jej charizmu a dodáva jej krásu. Preto som...
Parfum je pre mnohé ženy nádherným štartom dňa, keď si ho nastriekajú na svoju pokožku. Niektoré z nás nedajú...
Viac článkov

Parfémy a voňavky

Objavte svet podmanivých vôní a parfumov, ktoré z vás urobia neodolateľnú ženu či muža. Vyberte si parfum na každý deň alebo vôňu na zvláštne príležitosti. Tu nájdete pánske parfumy, dámske parfumy aj unisex parfumy, ktoré nie sú striktne vymedzené voči žiadnemu z pohlaví. Parfumy prestížnych značiek zahŕňajú parfumy Calvin Klein, parfumy Versace, Guess parfumy, parfumy Hugo Boss, DKNY, Gucci, Dolce & Gabana a veľa ďalších. Predaj parfumov online vám umožňuje ich nákup z pohodlia domova. Kúpte si niektorý z mnohých darčekových súprav parfumov a obdarujte svojich blízkych jedinečnou vôňou!

Aký druh parfumu je pre vás vhodný?

Najslabšia vôňa na trhu je kolínska, je vhodná počas horúcich dní. O niečo viac vonných látok obsahuje toaletná voda, ktorá je vhodná na bežný deň. Parfumovaná voda je ideálna na zvláštne príležitosti, na večer či v zimnom období, keď vôňa lepšie vynikne. Najsilnejšou vôňou a najväčším podielom vonnej parfumovanej kompozície sa vyznačuje parfum. Parfum si vezmite v zimnom období alebo na špeciálne príležitosti.

Nezameniteľné vône pre váš jedinečný štýl

Tu nájdete lacné parfumy popredných svetových značiek aj tie najlepšie parfumy výnimočných vôní. Vône parfumov si vyberajte podľa príležitosti, na ktorú je voňavka určená, a podľa svojej intuície. Platí, že lacné parfumy neznamenajú nutne nižšiu kvalitu. Parfumy používajte na dobre prekrvených miestach, teda za ušami, na krku, zápästí či medzi prsiami. Objavte orientálne vône s ťažšou a zmyselnou kompozíciou alebo napríklad cyprusové parfumy, ktoré vám dodajú eleganciu. Ako parfumy pre obe pohlavia, teda unisex parfumy, sú vhodné citrusové vône s citrusovými zložkami, ako sú pomaranč, citrón alebo napríklad limetka. Zlaďte parfum s vaším štýlom a nechajte vyniknúť vašu osobnosť!

Tipy na výber parfumov

 • Ideálny spôsob ako vyskúšať vôňu parfumu, je aplikovať ho priamo na kožu a počkať aspoň 20 sekúnd, než sa vôňa rozvinie
 • Najlepšia doba na výber vône je ráno, keď náš čuch ešte nie je unavený
 • Rovnaký parfum môže mať u rôznych ľudí odlišnú vôňu. Tá závisí na vlastnostiach pokožky, ktorá je u každého špecifická
 • V lete je vhodné používať skôr ľahšie sladké a ovocné vône. Naopak v zime, keď sme zahalení do niekoľkých vrstiev oblečenia, lepšie vynikne výraznejšie korenistá vôňa, napríklad s nádychom orientu
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné parfémy a voňavky Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie parfémy a voňavky Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie parfémy a voňavky Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii parfémy a voňavky recenzie
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií