Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni
Upozorňujeme na podvodnú reklamu na Facebooku, ktorá zneužíva meno našej spoločnosti. Viac informácií nájdete tu.

Svietidlá

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Štýl
Farba
Biela
(480)
Čierna
(247)
Sivá
(83)
Strieborná
(74)
Viacfarebná
(34)
Materiál
Plast
(757)
Kov
(571)
(59)
Hliník
(48)
(43)
Miestnosť
Do obývacej izby
(707)
Do spálne
(675)
Do detskej izby
(650)
Do chodby
(506)
Do pracovne
(449)
Typ svetla
Stropné
(409)
Stolová lampa
(287)
Dekorace
(274)
Vianočná dekorácia
(229)
Nástenné
(190)
Ďalšie vlastnosti
Smart
(541)
Nastavenie chromatickosti
(481)
Mobilná aplikácia
(441)
Časovač
(302)
Pätica
E14
(38)
E27
(108)
G13
(3)
G9
(1)
GU10
(16)
Zdroj svetla je integrovaný
(748)
Svetelný tok
0 lm
16800 lm
-
Farebná teplota svetla
Teplá biela
(765)
Neutrálna biela
(700)
Studená biela
(533)
Príkon
0,01 W
100 W
-
Napájanie
(1148)
Solárne
(31)
USB
(33)

Svietidlá sú nevyhnutnou súčasťou domácnosti a okrem praktického účelu plnia samozrejme aj funkciu dekoratívnu. Vyberať môžete z mnohých druhov osvetlenia, rolu pri tom hrá umiestnenie, účel a mnoho ďalších vlastností. Ako teda vybrať svietidlá a svetlá do domácnosti aj na von? Prečítajte si viac.

Pokračovať

Vyberáte vnútorné alebo vonkajšie svietidlá a svetlá?

Pri rozhodovaní sa treba v prvom rade zamyslieť nad tým, či si vyberáte vnútorné alebo vonkajšie svietidlá a svetlá. Líšia sa od seba predovšetkým stupňom krytia, teda odolnosťou voči vode, fale aj dizajnom a celkovou odolnosťou voči poškodeniu.

Vnútorné svetlá vyberajte podľa typu a miestnosti

Jednou z prvých vecí, na ktoré treba myslieť pri zariaďovaní miestnosti, sú vnútorné svetlá. Tie musia ladiť s dizajnom interiéru a zároveň ho dostatočne osvetľovať, alebo naopak zútulňovať. Aké základné vnútorné osvetlenie je možné vlastne zaobstarať a kam sa jednotlivé typy hodia?

 • Stropné svietidlo je základným prvkom väčšiny miestností v byte alebo dome. Poskytuje dostatok svetla a klasický luster potom plní aj potrebnú dekoračnú funkciu.
 • Nástenné svietidlá sa hodia najmä do chodieb alebo vstupných hál. Toto osvetlenie nie je tak svietivé ako svietidlo stropné, je však veľmi útulné.
 • Bodové svietidlá je možné umiestniť do stropov aj podhľadov. Poskytujú dostatok svetla a majú nezameniteľný dizajn.
 • Stolové lampy sú ideálne na pracovné stoly, kde plnia predovšetkým praktickú funkciu. Hodia sa ale aj na oživenie miestnosti a navodenie atmosféry.
 • Stojace lampy sa využívajú na čítanie a ďalšie odpočinkové aktivity. Dokážu veľmi zútulniť miestnosť.

Stropné svietidlá
Stropné svietidlo

Nástenné svietidlá
Svietidlo na stenu

i

Hľadáte skôr prenosné svietidlo ako svetlo do domácnosti? Pozrite sa na klasické baterky a vyberte si tú správnu.

Vonkajšie osvetlenie rozžiari vašu záhradu

Vonkajšie osvetlenie je spravidla odolnejšie ako vnútorné. Slúži na osvietenie okolia domu, ale plní aj značnú dekoračnú funkciu. V ponuke nájdete nástenné aj závesné svietidlá, reflektory a lampy. Obľube sa teší aj vonkajšie solárne osvetlenie, ktoré je ekonomicky výhodné. Veľmi praktické je tiež svietidlo so senzorom pohybu, okolo ktorého len stačí prejsť a osvieti vám cestu domov. Svietidlo so senzorom je tak veľmi praktické, najmä ak máte plné ruky a nemôžete si zasvietiť sami. 

Dizajn interiéru vylepšia dekoračné svetlá a svetielka

Dekoračné svetlá a rôzne svetielka pomôžu zmeniť dizajn miestnosti a vylepšiť jej atmosféru. Opäť si môžete vybrať z rôznych typov, ktoré sa líšia vzhľadom, napájaním a veľkosťou. Patria sem napríklad soľné lampy, svetelné reťaze alebo lampáše. Dekoračné osvetlenie je k dispozícii aj v spracovaní do exteriéru.

i

Svetelné reťaze elegantne dotvoria dizajn celej miestnosti. Tieto svetielka na baterky sa hodia nielen v období Vianoc, ale po celý rok.

Obľúbené LED pásiky nájdu využitie v celom dome

LED pásky sú čoraz viac obľúbenejšie. Ponúkajú širokú paletu farieb a intenzity svietenia, ktoré je možné ľubovoľne meniť a vytvárať si tak v interiéri atmosféru podľa aktuálnej situácie. LED pásy sa dajú zapojiť priamo do siete alebo sa napájajú pomocou USB a často obsahujú aj pohodlné diaľkové ovládanie. Skvelé osvietia priestor za televízorom alebo počítačom, ale aj nad kuchynskou linkou alebo jednotlivými kusmi nábytku.

LED svietidlá

LED pásiky možno použiť za nábytkom a tiež ako stropné LED svietidlá.

V čase adventu sú nevyhnutnosťou vianočné svetielka

Vianočné svetielka alebo svietiace dekorácie s vianočnými motívmi nájdete v období Vianoc snáď v každej domácnosti. Vianočné svetelné reťaze sú v súčasnosti dostupné v mnohých rôznych dizajnoch, takže si na svoje prídu ako milovníci decentného sviatočného dizajnu, tak aj tí, ktorí preferujú pestrofarebné osvetlenie.

i

Potrebujete v noci mierne osvetliť chodbu alebo izbu? Zvoľte svietidlo do zásuvky, ktoré poskytuje veľmi tlmené svetlo a na cestu vám však posvieti, prípadne dotykové svetlo na batérie.

Pracovné svietidlo nájde využitie v dielni aj garáži

Pracovné svietidlo nijako nevyniká dizajnom, ale o to viac poteší vysokou svietivosťou, odolnosťou a spoľahlivosťou. Vyberať môžete z montážnych lámp, reflektorov, ktoré sú vhodné nielen do dielne, ale aj do domu, alebo svetiel do auta.

Aktuálnym trendom sú smart svietidlá

Hitom posledných rokov sú inteligentné, čiže smart svietidlá. Zaujmú nielen nízkou spotrebou energie a dlhou životnosťou, ale aj praktickými funkciami. Smart osvetlenie môžete ovládať pomocou mobilu alebo počítača a meniť jeho farbu či intenzitu svetla. Inteligentné svietidlá sú v súčasnosti najobľúbenejšou voľbou v moderných domácnostiach.

Priekopníkom smart osvetlenia (lighting) je Philips Hue, ale v súčasnosti sú dostupné aj riešenia od mnohých ďalších výrobcov. Vyskúšajte tiež moderné dekoračné svietidlá

Pri výbere osvetlenia zohrávajú úlohu aj žiarovky

Ak vyberáte nové osvetlenie, nezabudnite tiež na kompatibilné žiarovky. Trendom je nízka spotreba, preto sú najobľúbenejšie práve LED svietidlá. Pri výbere venujte pozornosť aj pätici žiarovky a voľte svietidlo, na ktoré ľahko zoženiete žiarovku s kompatibilnou päticou.

Žiarivky sa najčastejšie používajú na osvietenie kuchynskej linky a v najrôznejších dielňach či prevádzkach.

Čo ďalšie zohľadniť, ak vyberáte domáce svietidlá?

Pokiaľ už viete, aký typ svietidlá bude ideálny pre vaše potreby, je potrebné zamerať sa aj na ďalšie dôležité parametre, ktoré ovplyvňujú svietivosť, spotrebu a ďalšie vlastnosti vybraného osvetlenia.

Príkon a výkon udáva svietivosť aj spotrebu energie osvetlenia

Príkon a výkon sú pri výbere osvetlenia veľmi dôležité parametre. Príkon určuje množstvo energie spotrebovanej za jednotku času a napovie vám teda, koľko vás spotrebovaná energia bude stáť. Výkon zase napovedá o tom, ako veľmi svetlo svieti. Ak potrebujete skutočne výkonné osvietenie, voľte najvyšší výkon. Ideálne sú LED svietidlá, ktoré pri nízkom príkone poskytujú dostatočný výkon.

i

Informácie o príkone, výkone a s nimi súvisiacej spotrebe energie nájdete na energetickom štítku svietidla.

Teplota svetla ovplyvňuje farebnú škálu svietidla

Ďalším nemenej dôležitým parametrom pri výbere svietidla je teplota chromatickosti, ktorá ovplyvňuje, ako svetlo svieti. Táto hodnota sa udáva v kelvinoch (K) a platí, že čím vyššia je, tým je svetlo chladnejšie.

 • Nad pracovnou plochou, napríklad nad stolom, je ideálne chladnejšie svetlo s chromatickostou 5 000 – 6 000 K.
 • Útulnú atmosféru v obývacej izbe vykúzli teplejšie svetlo s teplotou 2 800 – 3 300 K.

Teplota chromatickosti reálneho denného svetla sa pohybuje v hodnotách okolo 5 000 – 7 000 K.

Stupeň krytia zohľadnite pri výbere svietidla do kúpeľne, alebo toho vonkajšieho

Ak vyberáte vonkajšie osvetlenie alebo svietidlá do kúpeľne, zamerajte sa aj na stupeň krytia. Ten sa označuje písmenami IP a dvoma číslicami a udáva, nakoľko je svietidlo odolné voči vode a vniknutiu cudzích telies. Svetlo v kúpeľni, teda napríklad svietidlo nad zrkadlo, by malo mať minimálne krytie IP 67, zatiaľ čo v priestoroch, kde nehrozí priamy kontakt s vodou, postačí osvetlenie s krytím IP 44.

Smart vonkajšie svietidlo

Vonkajšie osvetlenie musí mať dostatočný stupeň krytia.

Aké funkcie môže ponúknuť svietidlo do domácnosti?

Svietidlo do domácnosti aj na von, a to najmä to inteligentné, môže ponúkať rôzne praktické funkcie.

 • Stmievateľné svetlo vám umožní meniť si intenzitu osvetlenia podľa situácie. Ovládať sa môže manuálne, cez diaľkové ovládanie alebo aplikáciu.
 • Nastavenie farby svetla vám umožní vytvoriť si v miestnosti zakaždým inú atmosféru.
 • Časovač rozsvieti alebo vypne svietidlo tak, ako sa vám to bude hodiť.
 • Mobilná aplikácia umožní prepojiť svietidlá s mobilným telefónom a cez neho ich vzdialene ovládať.
 • Hlasové ovládanie umožňuje prepojiť svetlo s hlasovým asistentom v inteligentnej domácnosti.
 • Svietidlo na diaľkové ovládanie sa hodí predovšetkým do spálne alebo obývačky.

i

Nezabudnite si overiť aj napätie svietidla. To by sa malo zhodovať s napätím v dome. V našich končinách sú najčastejšie svetlá s napätím 230 V.

Svietidlá sú k dispozícii v mnohých dizajnoch

Svietidlá do domácnosti môžu mať dekoratívnu funkciu aj vo chvíli keď sú vypnuté. A to neplatí len pre lampy, ktoré sú najviac na očiach. Dizajnové svietidlá stropné alebo visiace svietidlá v podobe lustrov môžu byť jedinečným doplnkom, ktorý úplne zmení charakter interiéru. V súčasnosti si môžete vybrať zo širokej škály farieb, tvarov a klasických aj netradičných materiálov, takže si jednoducho zvolíte svietidlo, ktoré do miestnosti skvele zapadne.

Osvetlenie vo vašej ve vaší domácnosti môžu doplniť aj štýlové retro svetlá, ktoré zaujmú na prvý pohľad.

Hľadáte svietidlá, no nemáte peniaze nazvyš? Lacné svietidlá sú riešením.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
WILIT LED stmievateľná stolná lampička s displejom H3 Na sklade > 5 ks a na 3 predajniach
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, biela, napájanie: do siete, materiál: plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 7W, svetelný tok 450lm, nastaviteľná teplota svetla (3000–5500K), dĺžka prívodu 1.5m, výška 35.5cm, šírka 16.5cm, IP20
48,90 €

2.
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, napájanie: do siete, materiál: plast, stmievateľná, príkon 7W, nastaviteľná teplota svetla (3000–5500K), dĺžka prívodu 1.5m, výška 45cm, šírka 6.4cm, IP20
48,90 €

3.
Svetelná reťaz – vonkajšie a vnútorné použitie, napájanie: do siete, dĺžka 10m, IP44, dĺžka prívodu 10m
6,19 €

Ďalšie najpredávanejšie
1 534 položiek
Hudobný kolotoč s projekciou 3 v 1 ecru - Kolotoč nad postieľku Varianty
Hudobný kolotoč s projekciou 3 v 1 ecru
Kolotoč nad postieľku pre dievčatá aj chlapcov, vhodné od narodenia

Cenová bomba
32,90 € Ušetríte 13,97 €
1 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAb0679
Philips Hue LightStrip Plus v4
LED pásik – inteligentný, nastaviteľná farba svetla (RGB), 200cm, vstupné napätie 230 V, samolepiaci, stmievateľný, napájanie do siete, nastaviteľná teplota svetla (2000–6500K), kompatibilný s Apple HomeKit, Google Assistant a Amazon Alexa, podporované OS: Android a iOS, mobilná aplikácia v češtine, energetický štítok G, jeden kus v balení

90,90 €
Môžete mať ihneď na 12 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHL20033
Yeelight Plug-in Light Sensor Nightlight
Nočné svetlo – vnútorné použitie, zdroj svetla integrovaný LED, príkon 0.5W, vstupné napätie 230 V, teplá biela farba, maximálna chromatickosť 2500K, napájanie zo siete, životnosť 25000 h, rozmer 7×7×6.9cm (V׊×D), materiál: plast

8,72 € so zľavovým kódom  VIANOCNETRHAKY20
Super cena
Od  10,33 € Ušetríte 1 €
Môžete mať ihneď na 4 predajniach
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: YeeLa35
Solight - Stolová lampička stmievacia, 12 W, biela - Stolová lampa Varianty
Solight - Stolová lampička stmievacia, 12 W, biela
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, biela, napájanie: do siete, materiál: plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 12W, svetelný tok 700lm, výška 43cm, šírka 12.5cm

42,90 €
Môžete mať ihneď na 5 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SD070g1
Immax LED, stolná lampička Kingfisher, čierna - Stolová lampa Varianty
Immax LED, stolná lampička Kingfisher, čierna
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, čierna, napájanie: do siete, materiál: kov a plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 9W, svetelný tok 450lm, nastaviteľná teplota svetla (2700–5500K), dĺžka prívodu 1.5m, výška 36cm, šírka 13.9cm, IP20

58,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: IMX151r
Hudobný kolotoč s projekciou 3 v 1 ružový - Kolotoč nad postieľku Varianty
Hudobný kolotoč s projekciou 3 v 1 ružový
Kolotoč nad postieľku pre dievčatá, vhodné od narodenia

Cenová bomba
22,90 € Ušetríte 14,10 €
1 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAb0681
Hudobný kolotoč s projekciou 3 v 1 modrý - Kolotoč nad postieľku Varianty
Hudobný kolotoč s projekciou 3 v 1 modrý
Kolotoč nad postieľku pre chlapcov, vhodné od narodenia

Cenová bomba
22,90 € Ušetríte 23,97 €
1 ks
Môžete mať ihneď na predajni Košice
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: HRAb0680
Sada LED vianočných gulí s hviezdami, veľ. 6 cm, 6 ks, 30 LED, časovač, tester, 3× AA, USB
Vianočné osvetlenie – LED vianočné gule so svietiacimi hviezdami počet vianočných gulí: 6 počet hviezd v guli: 5 LED diód celkom: 30 priemer jednej gule: 6cm dĺžka osvetleného kábla: 2m dĺžka prívodného kábla: 0.5m farba svetla: teplá biela (žltá) časovač 6h/18h – po 6h od zapnutia sa automaticky vypne a znovu zapne po 18h možnosť manuálneho vypínania a zapínania (bez časovača) napájanie: 3× AA batérie (nie sú súčasťou) výdrž batérií: cca 80hod. (V závislosti od kvality batérií) trieda ochrany: IP20 (vnútorné použitie) farba: transparentné balenie: farebná krabica s testovacím tlačidlom* * vybitie batérie v testovacom tlačidle nie je dôvodom na reklamáciu

Cenová bomba
10,90 € Ušetríte 2,53 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: SD2020_102
Philips Hue LightStrip Plus v4 extension
LED pásik – inteligentný, nastaviteľná farba svetla (RGB), 100cm, vstupné napätie 230 V, stmievateľný, napájanie do siete, nastaviteľná teplota svetla (2000–6500K), kompatibilný s Apple HomeKit, Google Assistant a Amazon Alexa, podporované OS: Android a iOS, mobilná aplikácia v češtine, energetický štítok G, jeden kus v balení

Zľavnené -3 %
31,90 € 32,90 €
Môžete mať ihneď na 9 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PHL20034
Solight - Stolová lampička stmievateľná, 12 W, čierna - Stolová lampa Varianty
Solight - Stolová lampička stmievateľná, 12 W, čierna
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný a klasický štýl, čierna, napájanie: do siete, materiál: plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 12W, svetelný tok 700lm, nastaviteľná teplota svetla (3000–6000K), šírka 12.5cm

42,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SD070g2
LED stolná lampička Immax KINGFISHER Qi čierna s bezdrôtovým nabíjaním Qi a USB - Stolová lampa Varianty
LED stolná lampička Immax KINGFISHER Qi čierna s bezdrôtovým nabíjaním Qi a USB
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, čierna, napájanie: do siete, materiál: kov a plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 8.5W, svetelný tok 400lm, nastaviteľná teplota svetla (2700–5500K), dĺžka prívodu 0.15m, výška 60cm, šírka 13.9cm, IP20

44,90 €
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: IMXX19275
RETLUX RXL 202 reťaz 50 LED 5 + 5 m WW TM
Svetelná reťaz – 50× LED, vonkajšie a vnútorné použitie, napájanie: do siete, dĺžka 10m, IP44, časovač, dĺžka prívodu 5m

13,90 €
Môžete mať ihneď na 6 predajniach
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: RTL0002
Yeelight sensor nighlight
LED svietidlo – vnútorné, so senzorom pohybu, na baterky, inteligentné, stmievateľné, príkon 0.25W, svetelný tok 3lm, teplé svetlo ovládanie pomocou aplikácie v angličtine, na využitie všetkých funkcií je nutný bridge, materiál: plast, max. výška 5.6cm, šírka 8cm, IP20

15,12 € so zľavovým kódom  VIANOCNETRHAKY20
18,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: YeeLa03
RETLUX RXL 213 reťaz 300LED 30 + 5 m CW TM
Svetelná reťaz – 300× LED, napájanie: do siete, dĺžka 35m, IP44, časovač, dĺžka prívodu 5m

Zľavnené -6 %
25,33 € 26,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RTL0013
RETLUX RXL 205 reťaz 100 LED 10 + 5 m WW TM
Svetelná reťaz – 100× LED, napájanie: do siete, dĺžka 15m, IP44, časovač, dĺžka prívodu 5m

Zľavnené -7 %
12,90 € 13,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: RTL0005
USB Playstation Icons Light - Stolová lampa Varianty
USB Playstation Icons Light
Stolová lampa na nočný stolík,, výška 10cm, šírka 6cm

Zľavnené -4 %
23,90 € 24,90 €
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: GMERCH97f
WILIT LED stmievateľná stolná lampička s displejom H3
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, biela, napájanie: do siete, materiál: plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 7W, svetelný tok 450lm, nastaviteľná teplota svetla (3000–5500K), dĺžka prívodu 1.5m, výška 35.5cm, šírka 16.5cm, IP20

48,90 €
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WiLLy01
Immax stolná lampička Leather Black - Stolová lampa
Varianty
Immax stolná lampička Leather Black
Stolová lampa – na nočný stolík a na písací stôl, LED, moderný štýl, čierna, napájanie: do siete, materiál: kov a plast, dotykové ovládanie, stmievateľná, príkon 7W, svetelný tok 200lm, dĺžka prívodu 1.5m, výška 40cm, šírka 6.5cm, IP20

34,90 €
Môžete mať ihneď na 5 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: IMX151an