Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Zaostřeno na kvalitní fotky

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/jak-merit-teplotu-graficke-karty.jpg

Teplota grafickej karty (NÁVOD)

Trpí vaša grafická karta prehrievaním? Že neviete? Teploty GPU je dobré sledovať. V dnešnom článku si ukážeme, ako správne merať teploty grafickej karty a aké programy na to využiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i9-10980xe-recenze-testy.jpg

Intel i9-10980XE (RECENZIA A TESTY) – skvelé možnosti taktovania a silný multithread

Ústredným bodom dnešnej recenzie je osemnásťjadro i9-10980XE od výrobcu Intel. Ako si nová generácia procesorov Cascade Lake-X viedla v porovnaní s konkurenčným Threadripperom 2970WX a podstatne lacnejším Ryzenom 9 3950X? Dozviete sa v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-threadripper-3970x-recenze-test.jpg

AMD Ryzen Threadripper 3970X (RECENZIA A TESTY) – je taký výkon vôbec fér?

Zásluhou tridsiatichdvoch jadier a šesťdesiatichštyroch vlákien ponúkne procesor AMD Ryzen Threadripper 3970X naozaj masívny výkon, ktorý konkurencia zatiaľ nemôže dorovnať. Ako si toto monštrum viedlo v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a najbližšou (osemnásťjadrovou) konkurenciou od Intelu? Dozviete sa v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-vymenit-procesor.jpg

Ako vymeniť procesor? (TIPY A TRIKY)

Výmena procesora je niečo, čo v prípade väčšiny ľudí vzbudzuje strach a neistotu. Aj napriek tomu ide o vec, s ktorou sa všetci niekoľkokrát za život stretneme a bez ktorej sa nezaobídeme. Buď to môžeme nechať na niekoho iného, alebo to môžeme zvládnuť sami. Dôležité je ale vedieť, čo vlastne robíme a na čo si dať pozor.

Prečítať viac »

Jak vybrat procesor

Výběr procesoru do počítače není jednoduchá záležitost. Jak výkonný CPU vybrat? Jaké zvolit chlazení a operační paměti? A jak se zorientovat v pojmech jako jádra, pracovní vlákna, paměťové kanály či TDP? Přesně na tyto i jiné otázky zde naleznete odpověď. Při pohledu na nemalé ceny (nejen) herních procesorů je jasné, že chybovat při výběru se nevyplácí!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mynode-clanek.jpg

myNode (RECENZIA A SKÚSENOSTI) – Bitcoin a Lightning full node

Používate Bitcoin? A ste si tým istý? Kto nepoužíva vlastný full node, nepoužíva ani Bitcoin. A to je skrátka fakt. Vieme, ako na to. Ľahko, rýchlo a hlavne lacno. A ako bonus získate prístup do Lightning Network, svoj vlastný Electrum Server, blockchain a mempool explorer a mnoho a mnoho ďalšieho!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-optane-ssd-905p.jpg

Intel Optane 905p (RECENZIA A TESTY): Najrýchlejší SSD na trhu

V dnešnej recenzii sme si posvietili na nástupcu revolučného SSD disku Intel Optane 900p, rad Optane 905p. Dočkali sme sa vopred sľubovaného vyššieho výkonu, kratších prístupových dôb a lepšej životnosti? A ako si Intel Optane 905p vedie v porovnaní s najbližšou konkurenciou? Nielen na tieto otázky odpovedáme v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/aorus-dual-sider-copper-recenze-test.jpg

GIGABYTE AORUS NVMe Gen4 SSD 2 TB (RECENZIA A TESTY): Čo dokážu PCIe 4.0 disky?

Vysokokapacitný SSD disk Kingston A2000 síce patrí do kategórie drahších a výkonnejších TLC diskov, zároveň vás však poteší príjemnou cenovkou. Ako si viedol v sérii náročných testov a benchmarkov? Oplatí sa po ňom siahnuť? Nielen to objasníme v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoin-tezba-cena.jpg

Ako na ťažbu kryptomien so Simplemining.net (NÁVOD)

Či už čítate, počujete alebo si myslíte čokoľvek, zlatá digitálna horúčka pokračuje. Vytrvalo rastúca cena bitcoinu či litecoinu to len potvrdzuje. Ťažiť sa preto bude s vami, aj bez vás. V našom článku odpovieme na najčastejšiu otázku v súvislosti s virtuálnymi menami – ako vlastne začať s ťažbou. Rýchlo, jednoducho, lacno a bezbolestne.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/kingston-a2000-nahled.jpg

Kingston A2000 (RECENZIA A TESTY): Rýchly SSD za skvelú cenu?

Vysokokapacitný SSD disk Kingston A2000 síce patrí do kategórie drahších a výkonnejších TLC diskov, zároveň vás však poteší príjemnou cenovkou. Ako si viedol v sérii náročných testov a benchmarkov? Oplatí sa po ňom siahnuť? Nielen to objasníme v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoin-cz.jpg

Bitcoin (VŠETKO, ČO CHCETE VEDIEŤ)

Cena a popularita Bitcoinu stále rastie. Zaujíma vás, ako celý koncept tejto kryptomeny funguje? Vieme, ako Bitcoiny ťažiť a získať, ako Bitcoiny ukladať na Bitcoinovú peňaženku, ako s nimi platiť a tiež vám poradíme, ako zistiť aktuálny Bitcoin kurz v EUR.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/taktovani-nahled.jpg

Ako pretaktovať procesor? (TIPY A TRIKY)

Ako správne pretaktovať procesor a získať výkon navyše? Ide to jednoducho a bezpečne, ak viete, ako na to. V tomto článku vysvetľujeme, ako taktovať nielen CPU Intel, ale aj AMD Ryzen. Na čom záleží a aké sú pravidlá hry? Viac v dnešnom návode od nášho overlockera Elkima.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/msi-z390-recenze.jpg

Základné dosky MSI Z390 (POROVNÁVACIE RECENZIE A TESTY)

Čím viac možností, tým lepšie sa vyberá, ale nie vždy je to tak jednoduché. Ste gamer, overclocker či kreatívec, ktorý vie so svojím PC divy? Naše veľké porovnávacie recenzie a testy základných dosiek od MSI s chipsetom Z390 vám pomôžu vybrať ten správny model.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-zjistit-jakou-mam-zakladni-desku-21.jpg

Ako zistiť základnú dosku? (NÁVOD)

Doslúžila vám v počítači základná doska a chceli by ste ju vymeniť? Alebo len chcete upgradovať svoju PC zostavu, ale nemáte vôbec potuchy, či ten ktorý procesor je s vašou základnou doskou kompatibilný? Presne pre vás sme napísali tento článok, v ktorom vám poradíme, ako jednoducho zistiť názov, typ a parametre základnej dosky aj z úplne nefunkčného počítača.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Intel-Optane-H10-nahled.png

Intel Optane H10 512GB (RECENZIA A TESTY)

Na trh s SSD diskami sa nám nenápadne vkradol kúsok z dielní spoločnosti Intel s označením Optane H10. A ak si myslíte, že vás ohromí iba veľkými číslami, na ktorých vo výsledku ani veľmi nezáleží, ste na omyle. Pri testoch čítania malých súborov totiž Intel Optane H10 dosahuje naozaj neuveriteľné výsledky. Presvedčte sa sami v našej recenzii!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-3000-recenze-testy.jpg

AMD Ryzen 3000 (RECENZIA): Testujeme Ryzen 5 3600

Nová generácia procesorov AMD Ryzen 3000 je oficiálne vonku. Výrobca sľubuje medzigeneračný nárast výkonu o 15 %. V našej prvej recenzii sme sa pozreli na AMD Ryzen 5 3600. Ako dopadli testy? A čo prevádzkové vlastnosti? Veľké porovnanie AMD Ryzen 5 3600 vs. Intel i5-9600K je tu!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/overclocking-extremni.jpg

Čo je Overclocking? Výkon zadarmo aj extrémny šport

Overclocking, čiže taktovanie, je spôsob, ako za svoje peniaze dostať viac. Možno z vášho procesora, grafickej karty a operačných pamätí vyžmýkať výkon navyše? Možno. Koľko a čo je na to potrebné? Ako na to a na čo si dať pozor? A končí celé taktovanie pár FPS navyše? Nekončí. Overclocking je totiž aj silne návykové hobby, a dokonca aj extrémny šport, pri ktorom sa môžete škaredo zraniť, ak nebudete dávať pozor. Ako sa vyhnúť popáleninám, a pritom si odniesť tučnú finančnú odmenu?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/8473e674-71de-45ce-85ae-347dee4a17e1.jpg

Intel Core i9-9900K (RECENZIA A TESTY) – Ako dopadol súboj s AMD Ryzen 7 2700X?

Aj napriek zmätku na trhu a aktuálnemu nedostatku Intel procesorov máme otestované v najnovších hrách a rovno v kombinácii s RTX 2080 Ti. Ako obstál nový 8-jadrový Intel i9-9900K oproti AMD Ryzen 7 2700X a lacnejšiemu 6-jadrovému modelu i7-8700K? No, dopadlo to viac než zaujímavo.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-threadripper-2-recenze-a-testy.jpg

AMD Ryzen Threadripper 2950X (RECENZIA A TESTY) – Ako dopadol súboj s Intel i9-7900X?

Druhá generácia procesorov AMD Ryzen Threadripper je konečne tu, a my sa tak môžeme tešiť na ďalšie kolo súboja AMD vs Intel! Ako sa darilo 16-jadrovej beštii AMD Ryzen Threadripper 2950X proti konkurenčnému Intel Core i9-7900X v sérii testov náročných hier a benchmarkov? Nielen to sa dozviete v našej recenzii 16-jadrového AMD Ryzen Threadripper 2. generácie!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/adata-xpg-spectrix-d80-3200-mhz-nahled.jpg

ADATA XPG SPECTRIX D80 3200 MHz (RECENZIA A TESTY)

Poriadne herné PC sa dnes nezaobíde bez vysokofrekvenčného pamäťového kitu. XPG SPECTRIX D80 je najvyšší rad RAM od ADATA. V recenzii sme sa zamerali na herné testy ako PUBG, CS: GO a ďalšie. Aký vplyv majú tieto pamäte na FPS a na hladký priebeh hry?

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi