Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Naše pobočky sú otvorené iba v režime výdajní.
Viac informácií k prevzatiu objednávok.

Pre rýchlejší výdaj na pobočkách odporúčame využiť vyzdvihnutie cez aplikáciu.

Reklamácie počas lockdownu prijímame bohužiaľ iba cez online formulár.

Velkolepý výprodej Kráľovstvo

Žízeň od Joa Nesba a ďalšie knižné novinky na rok 2017

Zobraziť katalóg
Žízeň od Joa Nesba a ďalšie knižné novinky na rok 2017

Najočakávanejšou knižnou novinkou na rok 2017 je triler Žízeň od nórskeho spisovateľa Joa Nesba. Znovu sa stretneme s osobitým kriminalistom Harrym Holom. Tentoraz je v pätách sériovému vrahovi, ktorý si svoje obete vyberá na zoznamke Tinder. Medzi ďalšie netrpezlivo očakávané novinky patria Lovec králíků, ktorého autorom je Lars Kepler, Husitská epopej V od Vlastimila Vondrušky alebo Italské boty z pera Henninga Mankella.

Knižné novinky 2017

Žízeň

Ako sa Jo Nesbo priznal, vždy mal v pláne vrátiť sa k svojej spriaznenej duši, Harrymu Holovi. Vždy je to vzrušujúci a emocionálne vyčerpávajúci zážitok, ktorý stojí aj za tie bezsenné noci. A tak tu máme nový triler Žízeň, ktorý sa na pultoch objaví v máji 2017. Zápletka nás privedie k osloskej polícii, kam sa Harry Hole vráti, aby sa pokúsil vypátrať sériového vraha zameriavajúceho sa na používateľov zoznamky Tinder. Spôsob vraždenia žien dovedie Harryho na stopu prízraku z minulosti. Ktorý to asi bude?

Žízeň - Jo Nesbo

Po jednom rande s mužom, s ktorým sa zoznámila pomocu zoznamky Tinder, zostane mŕtva žena. Stopy na tele ukazujú, že polícia má čo dočinenia so zvlášť krutým zabijakom. A taký prípad vyžaduje jedného jediného muža. Harry sa však zdráha vrátiť na miesto, ktoré mu vzalo všetko. Obrat nastane, keď začne vychádzať najavo, že vrah má niečo spoločné s jedným jeho neúspešným prípadom. S nálezom ďalšej mŕtvoly si uvedomí, že všetko bude musieť ísť bokom, aby sa mohol sústrediť na svoj cieľ.

Séria Harry Hole, z ktorej Žízeň vychádza, sa dočká aj seriálovej podoby. Natáčanie Sněhuláka je v plnom prúde a česká premiéra sa odohrá 12. októbra.

Lovec králíků

Dejová línia novej knihy Lovec králíků od majstra trileru Larsa Keplera sa točí okolo už dva roky uväzneného komisára Joonaa Linnaa. Došlo k vražde jedného zo švédskych ministrov a polícia komisára potrebuje k zastaveniu páchateľa, ktorý pravdepodobne plánuje ďalšie podobné činy. Polícia predpokladá teroristické pozadie prípadu, Joon však tuší, že súčasné aj budúce obete spája čosi iné... Kým nebude neskoro, musí spolu so Ságou Bauerovou pracovať tajne a veľakrát proti rozkazom nadriadených.

Lovec králíků - Lars Kepler

Husitská epopej V

Piaty diel sedemdielnej ságy o kontroverznej historickej epoche husitstva nás zavedie do rokov 1450 až 1460. Začiatok rozprávania sa odohráva v znamení zlomu v zápasu medzi oboma tábormi, katolíckym a kališnickým. Mladý Ladislav Pohrobok dospieva a usadá na český kráľovský trón. Vzápätí však umiera a jeho nástupcom sa po ostrom diplomatickom boji stáva Jiří z Poděbrad, ktorý musí čeliť nepriateľskej koalíciu.

Historicky verne opísané udalosti o nepokojnej dobe 15. storočia v Českom kráľovstve nás opäť zavedú do Prahy, do Tábora aj Písku, do Plzne a ďalších miest. Pozrieme sa aj na rožmberské a poděbradské panstvo alebo do Horného Uhorska.

Husitská epopej V - Vlastimil Vondruška

Italské boty

Hlavným hrdinom prekvapujúceho a dojemného príbehu Italské boty je Fredrik Welin, bývalý chirurg, teraz však osamelý muž, žijúci na malom ostrove. Vo svojom živote sa cíti veľmi stratený, a tak každé ráno vysekáva dieru do ľadu, ktorým je jeho ostrov obklopený, aby si pripomenul, že žije. Jeho životom čím ďalej viac prestupuje letargia a ani si nevšimne, že mu v obývacej izbe vyrastá mravenisko. Zvrat, ktorý obráti jeho život naruby, nastáva po tom, čo sa u neho objaví nečakaný návštevník.

Autor Henning Mankell sa v tomto hlboko ľudskom príbehu o strate a vykúpení ukazuje vo vrcholnej romanopiseckej forme. Stávame sa svedkami toho, že aj z osobnej tragédie sa môže zrodiť nádej.

Italské boty - Henning Mankell

Ďalšie očakávané novinky 2017

To však z očakávaných noviniek na rok 2017 vôbec nie je všetko. Tešiť sa môžete napríklad na napínavé sci-fi Čáry života od Veronicy Rothovej, tretí diel série Akta Enzo Černé světlo od Petra Maya, historický príbeh Růže a lev od Františka Niedla a veľa ďalších.

Dobronínské morytáty
Elektronická kniha - ze série Letopisy královské komory, autor Vlastimil Vondruška, 216 stran, česky

8,30 €
Kúpiť
Ihneď k čítaniu
Objednávací kód: EK20681
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi