Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Od 24.10. pre vás máme otvorené všetky pobočky, na ktorých si môžete zaobstarať iba tovar základnej životnej potreby. Zároveň vám bezpečne doručíme vaše objednávky do AlzaBoxov.
Vánoce HP Verity

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/aquanox-deep-descent-recenze-cover-nahled.jpg

Aquanox Deep Descent (Mini RECENZIA) – Opatrný pokus o vodné Descent bez ponorkovej choroby

Aby som sa priznal, Aquanox Deep Descent môjmu sonaru nejakým spôsobom po celý čas vývoja unikal a až náš šéfredaktor ma presvedčil o tom, že som kedysi pôvodnú, už takmer 20 rokov starú sériu Aquanox, snáď aj hral. Najnovší počin štúdia Digital Arrow, ktorý vznikol hlavne vďaka podpore fanúšikov a kickstarterovej kampani, mi síce pamäť neosviežil, zato som mohol na vlastný batyskaf nahliadnuť pod morskú hladinu zničenej Zeme, rozstrieľať na kusy nepriateľské ponorky a zmutovanú vodnú faunu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_21.jpg

PlayStation 4 podľa Sony vstupuje do finálnej fázy životného cyklu

Hoci sa o nástupcovi PlayStation 4 zatiaľ ešte oficiálne nehovorí, je isté, že na PlayStation 5 od Sony sa už usilovne pracuje. Zatiaľ sa javí ako reálny dátum vydania koniec roka 2019, pričom by sa mala cena konzoly pohybovať opäť tesne pod 440 eur. V článku nájdete tiež predpokladanú hardvérovú špecifikáciu, vďaka ktorej by PlayStation 5 mohol podporovať spätnú kompatibilitu hier a tiež novú generáciu PS VR. Všetky informácie sú však zatiaľ skôr vo forme odhadov alebo neoveriteľných správ z neoficiálnych zdrojov a je nutné ich brať s rezervou. Sony však špekulácie nepriamo potvrdzuje oznámením, že PS4 vstupuje do finálnej fázy svojho životného cyklu, viac v našom update. Článok priebežne aktualizujeme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_20.jpg

Herná konzola PlayStation 5 aj nový Xbox budú mať vlastnú „tajnú prísadu“

Zatiaľ čo konkurencia už prácu na novom Xboxe potvrdila, oficiálne kanály Sony stále mlčí. Nie však ďalšie zdroje z herného priemyslu. CEO spoločnosti AMD prezradila, že obe konkurenčné konzoly budú mať svoju vlastnú tajnú prísadu a my môžeme len špekulovať, o čo pôjde. Oznámenie nového PlayStation 5 je potom určite na spadnutie, samotné Sony totiž nedávno oznámilo, že ich konzola už vstupuje do záverečnej časti svojho životného cyklu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_19.jpg

CEO spoločnosti Sony nepriamo potvrdil prácu na PlayStation 5

Na oficiálne oznámenie v štýle „pracujeme na PlayStation 5“ si budeme musieť ešte počkať, CEO spoločnosti Sony Kenichiro Yoshida však prácu na novej konzole jasne potvrdil. Čo všetko prezradil a čo by to mohlo znamenať, zistíte v našom poslednom updatu, v ktorom sa venujeme tiež novému patentu Sony pre rýchlejšie reamstering starších hier.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_18.jpg

Špekulácia: hracia konzola PlayStation 5 už koncom roka 2019

Kým na oficiálne oznámenie PlayStation 5 stále čakáme, samotné Sony nám hodilo pekne šťavnatú návnadu. Pre svoju novú (v správe bohužiaľ bližšie nešpecifikovanú) konzolu spoločnosť hľadá produktového manažéra, z čoho chytrí analytici odvodili, že ide o nový PlayStation 5 a dočkať by sme sa ho mohli už na konci budúceho roka. Dôvody a tvrdenia si môžete prečítať v poslednom updatu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_17.jpg

Sony si patentovalo dotykový displej na ovládači

Nedávno sme vás informovali o novom patente Sony týkajúcom sa spätnej kompatibility. Že môžu byť nové patenty zaujímavým zdrojom informácií, sa potvrdzuje aj v ďalšom prípade. Novo patentovanou technológiou je totiž aj dotykový displej pre ovládač Dualshock.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_16.jpg

PlayStation nebude na E3 2019. Chce Sony odhaliť PS5 už začiatkom roka 2019?

Okolo PlayStation sa toho v posledných dňoch udialo naozaj veľa. Sony ohlásilo po dlhých 24 rokoch svoju absenciu na výstave E3 a zároveň zrušilo ďalšie svoje akcie. Okrem toho sa potom špekuluje o možných dátumoch vydania pripravovaných exkluzivít a najmä potom oznámenia nového PlayStation. Všetky čerstvé informácie sme zhromaždili a riadne zanalyzovali v poslednej novinke, v ktorej sme sa pokúsili rozkľúčovať, kedy by sme sa PlayStation 5 mohli dočkať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_15.jpg

Herná konzola PlayStation 5 sa už testuje, aký má výkon?

Novú konzolu od Sony ešte nemáme ani oficiálne oznámenú a už sú tu špekulácie o jej výkone a tiež cene. Na verejnosť totiž uniklo kódové označenie údajne testovanej next-gen konzoly od Sony, ktoré skúsení overclockeri podrobili analýze. Aký by mal mať PlayStation 5 hardvér a koľko by mal stáť sa dozviete v aktuálnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_14.jpg

Aký hardvér bude mať herná konzola PlayStation 5 a kedy (ne)vyjde?

Dosť už bolo špekulácií! Architekt konzoly PS4 aj nasledujúceho PlayStation odhalil, aký hardvér bude nová konzola od Sony obsahovať a podelil sa aj o vzrušujúce podrobnosti týkajúce sa napríklad použitého SSD disku. Nielen o procesore a grafickom jadre sa dočítate všetko v aktuálnej novinke, kde nájdete aj špekulácie o prípadnej cene PlayStation 5 a mená prvých hier. Zahráme si už pri vydaní nového PlayStation GTA 6?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_13.jpg

Sony o spätnej kompatibilite, streamovaní hier a rekordných tržbách

V minulej novinke sme vám priblížili, aký hardvér bude poháňať budúci PlayStation. Dnes sa vraciame s videom, na ktorom možno vidieť ako si výkon PS5 poradí nielen s načítacími obrazovkami a že je sa na čo pozerať. Prečítať si tiež môžete, prečo Sony zrazu toľko vsádza na spätnú kompatibilitu, ako veľmi verí streamovaniu hier alebo o koľko lepšie sa darí hernej divízii Sony pred konkurenciou. Zároveň máme potvrdené, že PlayStation 5 nevyjde skôr, ako v apríli 2020.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_12.jpg

Na internet možno unikol výkon konzoly PS5 a pripravovaný dizajn

O PlayStation 5 sa v posledných dňoch hovorí ako o najvýkonnejšej konzole budúcej generácie, ktorá má grafickým výkonom prekonať PS4 Pro hneď dvojnásobne. Všetky nové informácie týkajúce sa výkonu PS5 nájdete v novinke, v ktorej vám tiež ukážeme, ako možno bude pripravovaná konzola od Sony vyzerať. Na internet totiž unikol nový patent, ktorý jeden z vývojárov označil ako pravý.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_11.jpg

Sony vydá súčasne PlayStation 5 a jeho výkonnejšiu „Pro“ verziu

V poslednej novinke sme sa zamerali na historky o PlayStation 5 hovoriace o tejto konzole ako o najvýkonnejšom hernom stroji budúcej generácie. Možno to nakoniec bude pravda, známy insider totiž prišiel s informáciou, že hneď pri vydaní bude mať PlayStation 5 na trhu základnú aj výkonnejšiu „Pro“ verziu. Viac v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_10.jpg

PlayStation 5 streamerom ponúkne kameru a ďalšie novinky

Ďalší únik informácií od údajne spoľahlivého zdroja naznačuje, že Sony plánuje ísť naproti streamerom. Dozvedáme sa tiež, aké je aktuálne kódové označenie PlayStation 5 alebo že má skutočne podporovať technológiu Ray tracing. V predchádzajúcej novinke sme sa potom venovali ďalším špekuláciám, podľa ktorých má PlayStation 5 vyjsť hneď v dvoch verziách.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_9.jpg

Sony oznámilo, že PlayStation 5 vyjde na Vianoce 2020

Po predchádzajúcich špekuláciách máme všetko čierne na bielom! Nová konzola od Sony sa volá PlayStation 5 a vyjde na Vianoce 2020. Vieme toho však oveľa viac. Redaktor magazínu Wired mal možnosť zahrať si na novom ovládači a nešetrí chválou. Od hlavného architekta konzoly sme sa potom dozvedeli nové informácie o SSD disku či Ray Tracing. Viac v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_8.jpg

Sony stále pracuje na spätnej kompatibilite s PS4

Informačná hradba okolo PlayStation 5 je definitívne strhnutá. Po odhalení, že PS5 vyjde budúce Vianoce, tu máme ďalšie informácie, ktoré už ale toľko potešujúce byť nemusia. Sony totiž stále nevie, či dokáže ponúknuť spätnú kompatibilitu na všetky PS4 tituly. V aktuálnej novinke sa potom venujeme tiež ďalším správam o novej generácii ovládača Dualshock a poznáme tiež úplne prvé štúdio, ktoré oficiálne pracuje na PS5 hre.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_7.jpg

Vývoj hier na PS5 je prekvapivo jednoduchý, hovorí CEO PlayStation

CEO PlayStation Jim Ryan sa pre magazín Game Industry rozhovoril o budúcnosti PlayStation, zmenách vo firme či službe PlayStation Now. Nezabudol sa však aj pochváliť, že má od vývojárov až nečakane pozitívnu spätnú väzbu, hry na PlayStation 5 sa totiž vyvíjajú prekvapivo ľahko a má ísť podľa neho o veľmi zásadné tituly. To najzaujímavejšie z rozhovoru a ďalšie aktuality zo sveta PS5 nájdete v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_6.jpg

Dva nové patenty – mikrofón v ovládači a externý HDD pre PlayStation 5

Časy, kedy sme sa s konzolou dorozumievali iba tlačidlami, sú možno preč. Podľa najnovšieho patentu bude PlayStation 5 ovládač obsahovať mikrofón, ktorý pravdepodobne poslúži okrem iného na hlasové ovládanie konzoly. Ďalší patent je potom o niečo záhadnejší, ale dosť možno prezrádza, že PS5 umožní rozšíriť pamäť konzoly pomocou externých diskov. Viac v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_5.jpg

Známy insider sa rozhovoril o spätnej kompatibilite Playstation 5, dátume vydania aj cene, SSD disk vyrobí Samsung

Známy insider, ktorý svoje zdroje využil hneď niekoľkokrát, prichádza s mnohými zaujímavými informáciami. Používateľ s nickom PSErebus predikuje nielen presný dátum vydania PlayStation 5, ale aj jeho cenu či podporu spätnej kompatibility s takmer všetkými PlayStation diskami od roku 1994. V novinke sa ďalej zameriavame na nový SSD disk, ktorý bude vyrábať Samsung a v neposlednom rade tiež zaujímavý patent Sony, ktorý by mohol umožniť vytvárať svoje vlastné demá.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_4.jpg

DualShock 5 so štyrmi novými tlačidlami, výkon PS5 a možné odhalenie už začiatkom januára

Rok 2020 bude rokom nových konzol a tak ho nezačneme inak, než novinkami o PlayStation 5. Podľa nového patentu by ovládač PS5 mal ponúknuť hneď štyri nové tlačidlá a tiež upraviteľné rukoväte. To všetko, aby sa Dualshock 5 lepšie prispôsobil svojmu majiteľovi. V tejto novinke sa tiež pozastavíme nad možným odhalením PS5 na januárovej výstave CES 2020, odhadovanom výkone a tiež sa pozrieme na malé popichnutie od CEO spoločnosti Nvidia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-black-white-nahled_3.jpg

Sony na veľtrhu CES predstavilo oficiálnu podobou loga PlayStation 5

Ak čakáte riadnu informačnú nálož, môžete čakať ďalej. Konkrétne si v kalendári zakrúžkujte (veľkým kruhom) súbor dní spadajúcich do neurčitého pojmu „budúce mesiace“. Vtedy a nie inokedy plánuje Sony odhaliť PlayStation 5 vo všetkej paráde, ako počas krátkej prezentácie uviedol prezident a výkonný riaditeľ Sony Interactive Entertainment (SIE), Jim Ryan. Podľa niektorých (optimistických) špekulácií sme sa predstavenia PS5 teoreticky mohli dočkať už na tohtoročnom ročníku CES, avšak nestalo sa tak.

Prečítať viac »
123...
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi