Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Aktuálna rýchlosť doručenia Alza predajne Alzaboxy AlzaExpress Najvýhodnejšie dodanie Partnerské odber. miesta Slovenská pošta
dnes alebo zajtra dnes alebo zajtra 1 – 2 dni 1 – 2 dni 1 – 2 dni 1 – 2 dni
Predĺžili sme pre vás otváraciu dobu našich predajní, aby ste mohli tento rok nakúpiť darčeky v pokoji a bez stresu.

Slevové tornádo Vianočný výpredaj audiokníh

Zľavové tornádo práve zľavnilo tisíce produktov vo všetkých kategóriách. Poponáhľajte sa!
Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nove-hry-prosinec-2019-cz-nahled.jpg

Nové hry: december 2019 – Life is Strange 2, Halo: Reach, Darksiders Genesis a ďalšie

Koniec roka 2019 sa pomaly blíži, no ešte predtým, než zjeme všetky kaprie kosti a záverom bombastickej silvestrovskej noci zo zmrznutej zeme zoberieme posledný odtrhnutý, nie však rybí prstík, je potrebné si predstaviť decembrové herné menu. V našom pravidelnom seriáli, veľmi inovatívne pomenovanom, Nové hry vám ako obvykle ukážeme, ktoré herné tituly sa budú v nasledujúcich dňoch a týždňoch biť o pozornosť vašu aj tej vašej drahej polovičky – teda peňaženky. Poďme na to!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/halo-reach-cover-nahled.jpg

Halo: Reach (RECENZIA) – Je „nové“ Halo jedným z najväčších prekvapení tohto roka?

Séria Halo je dlhodobo jedným z najväčších lákadiel konzoly Xbox, ktorá exkluzivitou na rozdiel od PS4 či Nintendo Switch práve nehýri. Je preto veľkým prekvapením, že sa Microsoft túto značku rozhodol vypustiť na PC v novom kabátci prostredníctvom Master Chief Collection, ktorej štartovacím titulom nie je nič iné, ako Halo: Reach. Ako veľmi sa na počítačoch podarilo a či stojí za pozornosť, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-mapa-nahled.jpg

Cyberpunk 2077 (NOVINKY) – Menší, než sme čakali?

Amazon spustil predpredaj knihy The World of Cyberpunk 2077, ktorá obsahuje poriadnu nálož informácií o postavách a svete tohto očakávaného akčného RPG. Obrázok tejto publikácie začal okamžite kolovať internetom, predovšetkým z toho dôvodu, že na prebale knihy samotnej je vyobrazená štylizovaná mapa Night City, kde sa hra odohráva. Čo niektorým hráčom takmer privodilo panický záchvat. Prečo? To sa dozviete v našej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/bioshock-big-daddy-nahled.jpg

Nový Bioshock je vo vývoji, hneď však nedorazí (OZNÁMENIE)

Len máloktorá herná séria zacielená na jedného hráča má tak rozsiahlu podporu, ako kultový FPS Bioshock. Nemožno sa teda veľmi čudovať tomu, že keď 2K oznámilo založenie štúdia Cloud Chamber, ktoré nemá stáť za ničím iným ako za novým zástupcom tejto temnej IP, väčšina hráčskej obce nadšene zajasala. Kto všetko za ďalším BioShock bude stáť, za ako dlho sa na neho teoreticky môžeme tešiť, a kde by sa mohol odohrávať, nájdete v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-logo-nahled.jpg

Half-Life: Alyx môže naštartovať vývoj ďalších dielov plus novinky o prepojení s Half-Life 2: Ep. 2 (NOVINKA)

Síce sme sa nedočkali Half-Life 3, ale práve Half-Life: Alyx môže byť spúšťačom, ktorý nám roky očakávaný tretí diel prinesie. Valve by totiž v prípade úspechu HL: Alyx vytvorilo aj ďalšie hry z tohto univerza. Už teraz to ale vyzerá tak, že ani v marci vychádzajúci VR titul s Alyx Vance v hlavnej úlohe nebude skúpy na zaujímavé príbehové linky. Trailer totiž nenápadne pripomína udalosti z Half-Life 2: Episode 2. Viac sa dozviete v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-hry-na-xbox-one-2019-nahled-cz.jpg

Najlepšie hry na Xbox One v roku 2019

Kto sa stal v roku 2019 kráľom Xboxu One? Odpoveď bude pre mnohých z vás prekvapivá, pretože tento rok bol najmä na tejto platforme trošku špeciálny. Microsoft stavil skôr na to, že predvedie multiplatformové tituly v čo najvyššej možnej kvalite, zatiaľ čo exkluzívnych hitov vyšlo menej ako vlani a hoci jeden z nich siahal po najvyššom stupienku, ostrie samurajskej čepele mu nakoniec ukázalo, kde je jeho miesto. O akých tituloch je reč? Pozrite sa na náš rebríček desiatich najlepších hier pre Xbox One 2019.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/total-war-warhammer-cover-nahled.jpg

Total War: Warhammer 3 (ŠPEKULÁCIE) – 5 frakcií, ktoré pravdepodobne uvidíme na mape finálneho dielu série

Od vydania Total War: Warhammer 2 uplynuli už viac ako dva roky a jeho nástupca je minimálne v tejto chvíli stále v nedohľadne. V našej redakcii však napriek tomu veríme, že skôr alebo neskôr dorazí. Po naštudovaní desiatok kníh z univerza Warhammeru sme sa pre vás rozhodli spracovať článok, v ktorom vám načrtneme, aké národy by sa teoreticky mohli stretnúť na bojiskách Total War: Warhammer 3 a kedy by nám hra mohla pri troche šťastia pristáť na disku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-deskove-hry-roku-2019-tipy-nahled-cz.jpg

Najlepšie doskové hry – Ktoré doskovky si priať pod stromček?

Blíži sa nám koniec roka, čo pre mnohých znamená príležitosť na bilancovanie uplynulých dvanástich mesiacov. V dnešnom článku sa zameriame na stolové hry, ktoré získavajú čoraz viac pozornosti nielen u hráčov počítačových hier, ale všeobecne celej spoločnosti. Na nasledujúcich riadkoch vám ponúkneme vianočné tipy na doskovky, ktoré sme v tomto roku hrali a pri ktorých môžeme s čistým svedomím vyhlásiť, že patria medzi tie najlepšie doskové hry roka 2019.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/darksiders-genesis-bratri-nahled.jpg

Darksiders Genesis (RECENZIA) – Prišiel čas opäť nastoliť rovnováhu!

Keď sa povie Darksiders, väčšine hráčov sa v hlave ihneď vybaví vydarená akčná adventúra z pohľadu tretej osoby, v ktorej za jedného z jazdcov Apokalypsy kosíte nekonečné rady démonických nepriateľov. Jej nový zástupca sa však od tohto konceptu mierne líši. Hoci sa budeme stále potýkať s monštrami z pekiel, Darksiders Genesis je skôr diablovkou než tradičným zástupcom série, ktorej menom sa chváli. Či jej robí česť, vám povie naša recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/civilization-vi-recenze-cover-nahled.jpg

Civilization VI (RECENZIA) – Boj o svetovú nadvládu dorazil na PS4 a Xbox One

Sériu vývojárskej ikony Sida Meiera asi nie je nutné predstavovať, ale ak sa nájde niekto, komu Civilization VI nič nehovorí, tak vedzte, že sa v rámci tejto ťahovej stratégie snažíte všetkými dostupnými prostriedkami zanechať čo najhlbšiu stopu v histórii ľudstva. Pravidelne sa tvorbou vlastných dejín zaoberajú PC-čkári, vlani sa k nim pridali majitelia Switchu, ale až teraz svoju šancu dostanú konzoly PS4 a Xbox One. Ako sa konverzia na tieto platformy podarila, zistíte v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/outlast-trials-red-barrels-nahled.jpg

The Outlast Trials (OZNÁMENIE) v znamení experimentov na ľuďoch v období studenej vojny

Niet pochýb o tom, že Outlast má v srdciach milovníkov hororového herného žánru nezameniteľné miesto. Druhé pokračovanie však svojho staršieho bračeka nedokázalo prekonať a mnohí začali očakávať tretí diel v nádeji, že im dopraje podobný zážitok ako prvá, kvalitnejšia časť. Ak patríte medzi práve túto skupinu hráčov, máme pre vás dobré správy. Nového dielu od štúdia Red Barrels obohacujúceho sériu Outlast sa skutočne dočkáme, nepôjde ale o priame pokračovanie. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/farming-simulator-20-traktor-nahled.jpg

Farming Simulator 20 (Mini RECENZIA) – Z mobilov rovno na Nintendo Switch

Na PC patrí séria Farming Simulator vďaka svojim kvalitám medzi jedny z najhranejších simulátorov vôbec. Dosť jej v tomto smere pomáha fakt, že na tejto platforme ponúka kooperáciu. Teraz jej najnovší zástupca mieri na Switch, kde nemá táto značka tak istú pozíciu. Ako sa páči v našej redakcii, či dosahuje kvalitatívnych štandardov hybridnej konzoly spoločnosti Nintendo a v čom by mohol byť Farming Simulator 20 lepší, vám povie naša recenzia.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/death-stranding-tipy-a-triky-nahled.jpg

Ako sa stať profi kuriérom, alebo 10 tipov a trikov pre Death Stranding (TIPY)

Hideo Kojima vytvoril úplne nový svet. Svet, v ktorom z vás kvapky dažďa urobia starčeka, svet, v ktorom sú nedonosené deti cennejšie než čokoľvek iné, a napriek tomu sú považované za vybavenie. A hoci úvodný tutoriál Death Stranding trvajúci niekoľko hodín je jasný a nápomocný, zo všetkých tých podivností sa môže niekomu točiť hlava a presne pre takéto prípady je tu náš článok plný tipov a trikov, ktoré sme kompletne oklieštili o príbehové spojlery. Pripravení?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/spider-man-2-spekulace-nahled.jpg

Marvel’s Spider-Man 2 (ŠPEKULÁCIA) – Pracuje sa tajne na pokračovaní komiksového hitu?

Minuloročná akčná adventúra Marvel's Spider-Man úplne bezpochyby patrí medzi tie najlepšie komiksové hry histórie. A pretože si táto PS4 exkluzivita prefíkane otvorila vrátka prípadnému pokračovaniu, druhý diel bol vzhľadom na úspech tohto titulu prakticky nevyhnutný. A aj keď k oficiálnemu oznámeniu zatiaľ nedošlo, vyzerá to tak, že sa okolo Pavúčieho muža začína zase niečo diať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps-plus-prosinec-cover-nahled.jpg

PS Plus: december 2019 – Akčný nárez Titanfall 2 pod vianočný stromček

December patrí k mesiacom, kedy väčšina ľudí myslí na darčeky, aby aj nie, keď sa blížia vianočné sviatky. Pre majiteľov konzoly od Sony sú na prvom mieste hry na PS4. Hráči vlastniaci službu PlayStation Plus sú však na prekvapenia nažhavení počas celého roka, pretože mesiac čo mesiac dostávajú od SONY dve PS4 hry zadarmo. V decembri 2019 sa môžeme tešiť na nádherne vyzerajúcu robotiu strieľačku Titanfall 2 od tvorcov Jedi: Fallen Order a zablatený motokros Monster Energy Supercross: The Video Game.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vader-immortal-episode-1-nahled.jpg

Vader Immortal: A Star Wars VR Series (RECENZIA) – Zničte Vadera vo VR

Tematika Hviezdnych vojen, chytľavý príbeh zahŕňajúci známe postavy aj staré dobré svetelné meče. Vader Immortal: A Star Wars VR Series ako by mal všetko, čo pre svoj úspech potrebuje. Skúsenejší z vás už ale vedia, že sa mnoho hier pokúša priživiť na sláve populárneho filmu či seriálu, zatiaľ čo hrateľnosť je od kvalitného zážitku na kilometre vzdialená. O to viac sme boli zvedaví, ako dopadne novinka Vader Immortal, do ktorej vstúpime bránou virtuálnej reality.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/arise-a-simple-story-piccolo-studios-cover-nahled.jpg

Arise: A Simple Story (Mini RECENZIA) – Epochy ľudského bytia v krásnom prevedení

Tvorcovia v Piccolo Studio so sídlom v Barcelone sa rozhodli všetky svoje skúsenosti a tiež kumšt z prostredia reklamy pretvoriť do ich prvého diela s názvom Arise: A Simple Story. Adventúra od španielskych vývojárov hráčom sľubovala pútavú cestu do minulosti, lemovanú nielen emóciami, ale aj puzzle, ktorými potrápia mozog. Ak chcete vedieť, ako sa prvotine Piccolo Studio darilo v našej recenzii, čítajte ďalej.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/spidey-cover-nahled.jpg

Spider-Man: Far From Home VR Experience (NOVINKY) vás nechá zadarmo zosunúť medzi mrakodrapy

Propagačné hry na rôzne produkty nájdeme už na každom kroku a v rámci filmového priemyslu je zavedenou tradíciou vytvoriť k vysokorozpočtovej snímke jej vlastnú interaktívnu minihru. Často ide o klikačky flashového rázu v internetovom prehliadači, maximálne sa vytvorí hračka na stiahnutie. Ale projekt pre virtuálnu realitu je raritou, takže sa spoločne poďme pozrieť, čo od Spider-Man: Far From Home VR Experience čakať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hideo-kojima-kojima-productions2-nahled.jpg

Hideo Kojima sa po vydaní Death Stranding možno pustí do tvorby hororovej hry (ŠPEKULÁCIA)

Prvotina v rámci žánru strand game, za ktorého zrodom nestojí nikto iný ako autor série Metal Gear, Hideo Kojima, vyšiel takmer pred mesiacom a na internete sa už začína šuškať o budúcom smerovaní japonského vývojárskeho majstra a štúdia Kojima Productions. Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že jeho najnovšie dielo by mohlo byť najdesivejšou hororovou hrou všetkých čias, teda aspoň také ašpirácie momentálne Hideo má. Viac sa dozviete v článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/everwild-hero-animal-nahled.jpg

Everwild (OZNÁMENIE) – Celkom nová fantasy krajina láka k prieskumu

V špeciálnom dieli relácie Xbox Inside počas akcie X019 sa predstavilo niekoľko nových projektov, medzi ktorými sa titul Everwild rozhodne nestratil. Autori zo štúdia Rare (napr. Sea Of Thieves, ktoré sa na podujatí tiež mihlo) nás vďaka svojmu teaseru vzali do nového kúzelného sveta. Viac si môžete prečítať v tejto novinke.

Prečítať viac »
123...
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
Tipy na vianočné darčeky Zobraziť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi