Nakupování budoucnosti HP + média Nakŕmte si čítačku na dovolenku EK knihy

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nejlepsi-hry-na-ps5-nahled-dualsense.jpg

Najlepšie hry na PlayStation 5

PlayStation 5 zatiaľ medzi nami nie je príliš dlho, napriek tomu už táto konzola predstavila rad podarených exkluzivít. Zároveň si však vďaka spätnej kompatibilite s PlayStation 4 hrami môžeme užiť rad už skôr vydaných herných klenotov v lepšej grafike či inými novinkami. A pretože vybrať z takého množstva hier tie najlepšie kúsky nie je jednoduché, dali sme si tú prácu a pripravili pre vás zoznam pätnástich najlepších hier na PlayStation 5. V druhej časti článku potom nájdete tiež pätnástku najočakávanejších hier, ktoré v najbližších mesiacoch a rokoch na PlayStation 5 vyjdú.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/x-men-povstani-mutantu-recenze-deskova-stolni-hra-cover-wide-nahled.jpg

X-Men: Povstání mutantů (RECENZIA) – superhrdinské ťahanie naprieč kontinentmi

Vo svete doskových hier majú veľké licencie svoje pevné miesto, pretože na atraktívnu tému sa nechajú nalákať nielen vyznávači súbojov nad doskou stola, ale aj nováčikovia, ktorých privábi obľúbené univerzum. To určite platí pre komiksový fenomén Marvel, s ktorého licenciou v krátkom slede vyšlo hneď niekoľko titulov ako LCG Marvel Champions, kartové Marvel: rukavica nekonečna či marvelovská variácia na Splendor. Teraz sa na trhu objavuje projekt X-Men: Povstání mutantů, ktorý sa spolieha na kocky. Poďme sa na neho pozrieť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/best-of-x-one-nahled.jpg

Najlepšie hry na Xbox One

Za viac ako sedem rokov svojho života sa Xbox One stal domovom radu vynikajúcich titulov, ktoré by ste si ako majitelia tejto v poradí už tretej konzoly od Microsoftu nemali nechať ujsť. Ale aké z tých takmer 3 000 hier, ktoré na Xbox One vyšli, naozaj stoja za vašu pozornosť? V našom aktualizovanom rebríčku nájdete tie najlepšie Xbox One hry naprieč všetkými žánrami, pri ktorých sa môžete vždy spoľahnúť na to, že ak si ich kúpite, neurobíte chybu. Toto sú totiž tie najlepšie hry na Xbox One.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/hogwarts-legacy-vse-co-vime-logo-nahled.jpg

Hogwarts Legacy: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Magický svet okuliarnatého chlapca s jazvou na čele nás ani po rokoch neprestáva baviť, a hoci sme z prostredia Harryho Pottera dostali už rad viac či menej podarených titulov, na kvalitné RPG stále čakáme. Dieru na trhu aj trhlinu v herných srdciach „potterheads“ má zaplniť Hogwarts Legacy, akčné RPG odohrávajúce sa v čarodejníckom svete, ktorý poznáme z kníh a filmov. Všetko, čo potrebujete o Hogwarts Legacy vedieť, nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-plus-hry-logo.jpg

PlayStation Plus: jún 2021: Operation: Tango, Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown, Star Wars: Squadrons

Spoločnosť Sony odhalila ďalšiu várku hier, ktorú si v máji budú môcť stiahnuť a ponechať predplatitelia služby PlayStation Plus. Vyskúšajte si FPS z druhej svetovej Battlefield V alebo survival Stranded Deep, a ak patríte medzi šťastných majiteľov PS5, dostanete navyše prístup k automobilovému chaosu v podobe Wreckfest: Drive Hard, Die Last. Sťahovať môžete od 4. do 31. mája roku 2021.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/chivalry-2-recenze-cover-nahled.jpg

Chivalry 2 (RECENZIA) – Brilantný stredoveký masaker

Na riadne pokračovanie dynamickej akcie z pohľadu prvej osoby Chivalry: Medieval Warfare musela komunita čakať niekoľko rokov. Jeho tvorcovia sa nakoniec však predsa len odhodlali, že fanúšikom dajú Chivalry 2. Či má rovnaké grády ako jeho predchodca a ako sa mu darí v porovnaní s konkurenciou, za ktorú možno považovať obdobne ladený Mordhau, si môžete prečítať v nasledujúcich odsekoch našej recenzie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/sniper-ghost-warrior-contracts-2-recenze-cover-nahled.jpg

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 (RECENZIA) – Ďalší úspešný zárez?

Pokračovanie úspešných aj menej vydarených hier to nemajú jednoduché, pretože sa od nich už od oznámenia očakáva, že v istom ohľade prekročia tieň svojho predchodcu. Ihneď po oznámení nového projektu od CI Games bolo jasné, že Sniper Ghost Warrior Contracts 2 okrem zmeny zasadenia nič závratné neprinesie, istý potenciál tu však bol. Ako sa nakoniec pokračovanie Sniper Ghost Warrior Contracts podarilo, si prečítate v nasledujúcich odsekoch našej recenzie.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/netflix-title-nahled_1.jpg

Netflix: Všetko, čo potrebujete vedieť

Americká spoločnosť Netflix je momentálne univerzálnym symbolom streamovacích služieb. Počty aktívnych používateľov neustále rastú. napokon rovnako ako počty krajín, v ktorých je Netflix dostupný. A pretože obľuba tejto služby stále stúpa aj na Slovensku a v Českej republike, radi by sme vám v našom článku predstavili tie najlepšie filmy, seriály a dokumenty, ktoré si tu momentálne môžete pustiť, a zároveň aj niekoľko všeobecných informácií o tejto službe ako takej.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/necromunda-hired-gun-recenze-cover-nahled.jpg

Necromunda: Hired Gun (Mini RECENZIA) – Žoldnierom na zločinom prehnitej planéte

Warhammer patrí k veľmi silným značkám na trhu a jej priaznivci hltajú ako jej fantasy variant, tak temnú víziu budúcnosti s prídomkom 40.000. Preto vychádzajú hromady kníh, doskových a počítačových hier, ktoré sa snažia do týchto monumentálnych reálií umiestniť svoj dej. Medzi ne patrí aj strieľačka Necromunda: Hired Gun, ktorá nás vezme na nehostinnú planétu ovládanú gangmi, kde si ako žoldnier musíte zarobiť na živobytie v krvavých bojoch. Či sa oplatí tento ponurý výlet absolvovať, sa dočítate v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ratchet-and-clank-rift-apart-cover-nahled_1.jpg

Ratchet & Clank: Rift Apart (RECENZIA) – Interdimenzionálne dobrodružstvo

Zatiaľ čo na druhom a treťom PlayStation patrila séria Ratchet & Clank ku stáliciam (na obe platformy vyšlo 12 hier a jedna kolekcia), na PS4 vyšiel len remake pôvodného dielu z roku 2002. Skoro sa zdalo, že stále sa zvyšujúci výkon konzolí a viac realistická grafika sa ťažko prezentujú na akčnej adventúre s kresleným, skoro až detským vizuálom. Síce nevieme, či s nápadom na nový diel prišli sami vývojári zo štúdia Insomniac Games, alebo si pokračovanie „objednalo“ samotné Sony, na tom ale vlastne nezáleží. Nasledujúca recenzia vám prezradí, prečo je Ratchet & Clank: Rift Apart nielen vynikajúcou hrou, ale zároveň skvelou ukážkou toho, čo všetko PlayStation 5 dokáže.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/horizon-forbidden-west-special-logo.jpg

Horizon Forbidden West: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Akčné RPG Horizon Zero Dawn od štúdia Guerrilla Games je aj niekoľko rokov po svojom pôvodnom vydaní (2017) vynikajúcim dobrodružstvom, ktoré nás zaviedlo do fantastického sveta vzdialenej budúcnosti obývanej ľuďmi a mechanickými dinosaurami zároveň. V pokračovaní Horizon Forbidden West sa vydáme na západ Spojených štátov zachrániť svet pred novým nepriateľom a odhaliť ďalšie čriepky z hroznej histórie starého sveta. Všetko, čo potrebujete o Horizon Forbidden West vedieť, nájdete v tomto článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/dying-light-2-special-cover-logo-nahled.jpg

Dying Light 2 Stay Human: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Svet plný infikovaných, aktívnych primárne v noci je späť. Čo môžete od pokračovania výbornej hororovej akcie Dying Light očakávať? Ako to je s češtinou, načo sa zameriava príbeh a kedy vyjde, si môžete prečítať v našom špeciále, zameranom na to, čo všetko o Dying Light 2 Stay Human z dielní Techland vieme.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-special-cover-nahled.jpg

Resident Evil: Village: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Resident Evil: Village je priame pokračovanie podareného Resident Evil 7 od spoločnosti Capcom. Opäť sme sa vžili do úlohy Ethana Wintersa a dom Bakerovcov hrôzy teraz vystrieda viktoriánska dedina, ktorá bola väčšia, otvorenejšia, ale o fúz menej strašidelnejšia. Všetko, čo tomto survival horore potrebujete vedieť, sa dozviete v našom špeciále.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-dark-pictures-anthology-house-of-ashes-soldier-wounded-nahled.jpg

House of Ashes (PREVIEW) – Čím nás vydesí tretí diel antológie The Dark Pictures?

Pripravovaný tretí diel antológie The Dark Pictures, House of Ashes, ktorý nás zavedie do starovekého chrámu pochovaného pod irackou púšťou, má pravdepodobne v hľadáčiku nejeden fanúšik hororových hier. V našom preview vám prinášame nové informácie a tiež dojmy z gameplay ukážky.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/days-gone-logo-nahled.jpg

Days Gone: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

V akčnej adventúre Days Gone sa hráč ujme úlohy bývalého motorkára Deacona St. Johna, ktorý bojuje o prežitie v zombíkmi zamorenej Amerike. Pod vývoj postapokalyptického titulu sa podpísali tvorcovia z Bend Studio, ktorí stoja napríklad za sériou strieľačiek Syphon Filter. Všetky podstatné informácie o Days Gone nájdete v našom špeciále.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/zombicide-druha-edice-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Zombicide: Druhá edícia (RECENZIA) – Hlad je sviňa

Na trhu sa nenájde veľa stolových hier s epickým priebehom, do ktorých by mohli naskočiť aj doskovkoví zelenáči a užiť si ich. Jednu z výnimiek predstavujú tituly z rodiny Zombicide, pri ktorých základné pravidlá pochopíte behom pár kôl a v tíme so skúsenejším hráčom si boj proti zombíkom vychutná každý. Po fantasy odnoži Čierny mor a niekoľkých prídavkoch s vlkolakmi a orkami sa vracia späť moderná verzia, teraz s upravenými mechanikami v druhej edícii. Ako sa tento masaker nemŕtvych hrá, sa dočítate v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-tipy-cover-nahled.jpg

Resident Evil Village (TIPY/NÁVOD) – Ako prežiť a užiť si dedinu

Resident Evil Village od spoločnosti Capcom je nielen skvelým titulom v rodinke Resident Evil, ale tiež výborným survival hororom. A ako každý správny zástupca v sérii, aj dedina skrýva nejedno tajomstvo, ktoré by ste mohli prehliadnuť. A čo potom základné herné prvky? Capcom sa totiž s nejakým podrobnejším tutoriálom príliš nezaoberal, takže niektoré gameplay mechanizmy nemusia byť všetkým jasné hneď na prvý pohľad. Preto tu pre vás máme súhrn tých najužitočnejších rád a trikov, ktoré vám pomôžu nielen v Ethanových začiatkoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/biomutant-vse-co-vime-all-we-know-cover-image-nahled.jpg

Biomutant: Všetko, čo vieme (ŠPECIÁL)

Projektu Biomutant, ktorý bol s veľkou pompou oznámený už v roku 2017, sa nedajú uprieť veľké ambície. Keď bývalí vývojári série Just Cause predstavili svoju víziu postapokalyptického sveta, v ktorom sa budete preháňať s roztomilo drsňáckym chlpáčom ovládajúcim palné zbrane rovnako ako kung-fu, hráči boli vo vytržení. Vývoj sa však skomplikoval a dosť natiahol.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/netflix-filmy-serialy-nahled.jpg

Najlepšie filmy a seriály na Netflixe

Popularita streamovacích služieb neustále rastie, koniec-koncov, za pár € mesačne svojim používateľom ponúka zdanlivo nekonečnú knižnicu kvalitných filmov a seriálov, ktoré často nikde inde nenájdete. Táto knižnica sa však často mení a rozširuje, nový obsah prichádza takmer neustále, udržať si povedomie o tých najlepších reláciách tak nie je vôbec nič jednoduché. A práve preto by vám mohol prísť vhod náš redakčný výber tých najlepších filmov, seriálov a dokumentov, ktoré si momentálne na Netflixe môžete pustiť.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil Village (RECENZIA) – Od súmraku do úsvitu Ethana Wintersa

Spoločnosť Capcom posledné roky nezaháľa – smerom k natešeným hráčom hádže jeden remake a sequel obľúbených značiek za druhým a človek sa až čuduje, ako to tí diabli tak rýchlo zvládajú. Podobným prípadom je aj Resident Evil Village, čo je priame pokračovanie siedmeho dielu. Vo vývoji bol necelé štyri roky a teraz sa mu konečne pozrieme bližšie na zúbok. Čo myslíte, podarila sa jedna z najočakávanejších hier tohto roka?

Prečítať viac »
123...
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi