Dvojročná záruka teraz aj pre firmy 3D soutěž LEGO
Zobraziť katalóg

Nejlepší sušičky

Najlepšie sušičky 2020

Článok

Aktualizované

Sušička na bielizeň je v domácnosti zdatným pomocníkom. Pokiaľ periete často a veľa, jej výhody bezpochyby oceníte. Nie je totiž nijako neobvyklé, že miesto na sušenie sa minie – najmä v prípade, ak ste v byte a nemáte možnosť zavesiť bielizeň von. Prirodzené sušenie navyše trvá v závislosti od klimatických podmienok celkom dlho. Moderné sušičky to zvládnu za zlomok času a sú k bielizni šetrné, takže v nich môžete bez rizika poškodenia sušiť prakticky akýkoľvek materiál. K tomu navyše disponujú radom funkcií a programov, v ktorých spleti nemusí byť jednoduché sa vyznať. Aby ste sa v lese sušičiek nestratili, pripravili sme pre vás výber tých najlepších sušičiek na bielizeň, ktoré si môžete v roku 2020 zaobstarať. Rozdelili sme ich do troch kategórií podľa ceny. Vo všetkých prípadoch si pritom môžete byť istí, že ide o spoľahlivé domáce spotrebiče, ktoré vám budú nápomocné. A aby bolo ich porovnanie čo najprehľadnejšie, na záver každej kapitoly sme umiestnili tabuľku zhody.

Najlepšie sušičky na bielizeň (PREHĽAD) – OBSAH

Ako vybrať sušičku

Samotný výber sušičky na bielizeň rozhodne nie je nič, čo by sa malo podceňovať. Ide o výber spotrebiča, ktorý by mal presne spĺňať vaše nároky, a nie je to niečo, čo sa kupuje každý deň. Nie je nič horšie ako krátko po nákupe zistiť, že ste niečo dôležité prehliadli a sušička nedokáže to, čo od nej vyžadujete. A čo teraz s ňou? Preto úvodom aspoň zľahka načrtneme, na aké parametre sa pri výbere sušičky na bielizeň zamerať.

Odpovedzme si najskôr na otázku: Prečo by sme si mali zaobstarať ďalší samostatný spotrebič do domácnosti, keď je na trhu rad práčok, ktorých integrovanou súčasťou sušička už je? Dôvodov, prečo si zaobstarať samostatnú sušičku bielizne, je hneď niekoľko: Samostatné sušičky sú výrazne rýchlejšie a k bielizni šetrnejšie. Veľkou výhodou je aj množstvo programov, ktoré integrované sušičky nemajú, napr. obľúbený Refresh, ktorý bielizeň príjemne osvieži.

Niekoho môže zaujať aj možnosť prepojiť sušičku s mobilným telefónom, a pripojiť ju tak do systému tzv. inteligentnej domácnosti. Integrované sušičky navyše mávajú menšiu kapacitu – a to aj menšie, než je udávaná kapacita na pranie. Spotreba kombinovaných práčok býva väčšinou vyššia.

Sušička bielizne

Tým sa dostávame k zásadnému parametru pri výbere sušičky bielizne, konkrétne k jej spotrebe. Najčastejšie používaný typ sušičiek, tzv. kondenzačný (na trhu sú aj sušičky ventilačné, ktoré sú menej energeticky náročné, avšak sú určené pre väčšie a dobre odvetrávané priestory) totiž funguje na princípe ohrievania vzduchu, ktorý potom vlhkosť z bielizne vyparí. A to nejakú energiu spotrebuje. Rozhodne sa teda z dlhodobého hľadiska oplatí vyberať sušičky z vyšších energetických tried – a to vám v našom prehľade tých najlepších sušičiek na rok 2020 môžeme zabezpečiť.

Medzi ďalšie dôležité parametre patrí tiež hlučnosť sušičky. Ak viete, že často sušíte v noci, vyberajte čo najtichší model. Už z podstaty sa počíta s tým, že rovnako ako práčka, ani sušička nebude úplne tichá, ale rozhodne nie je nutné, aby všetci susedia zakaždým vedeli, že zrovna sušíte.

Nemenej podstatná je kapacita sušičky. Tá sa udáva v kilogramoch. Najčastejšie sa pohybujeme v rozmedzí medzi šiestimi až ôsmimi kilogramami, čo je úplne dostačujúce pre dvojčlenné až trojčlenné rodiny. Ak je vás viac alebo periete častejšie, je vhodné sa poobzerať po sušičkách s vyššou kapacitou, ktorá presiahne hranicu ôsmich kilogramov. Kapacitu takisto porovnávajte s kapacitou súčasnej práčky, nech nedochádza k situáciám, kedy budete musieť časť bielizne sušiť na šnúre.

Najlepšie sušičky – ľudovka

Tri modely, ktoré sme do tejto kategórie sušičiek vybrali, predstavujú základnú, cenovo dostupnú, a napriek tomu kvalitnú triedu sušičiek. Ponúka dostatočný výkon aj kapacitu, dôležitým parametrom zostáva aj prijateľná energetická náročnosť. Nižšia cena je daná skôr obmedzenejšou výbavou či výraznejšou hlučnosťou, ktorá ju však nijako nelimituje v použití.

Beko DPS 7405 G B5

Beko DPS 7405 G B5

 • Kapacita 7 kg
 • Energetická trieda A++
 • Hlučnosť 65 dB

Prvou v našom výbere je sušička Beko DPS 7405 G B5. O nej možno povedať, že myslí aj na drobnosti. Zdanlivé maličkosti, ako je vnútorné osvetlenie, ľahký prístup k filtrom a jednoduché pripojenie k odpadu z nej robia sušičku, ktorá sa hodí do väčšiny domácností. Špeciálna konštrukcia vnútornej strany bubna bráni pokrčeniu oblečenia, pri použití šetrného programu navyše nebude potrebné košele žehliť. Sušička je navyše výrazne priestorovo úsporná a pri použití vhodného medzikusu (predáva sa samostatne) ju môžete postaviť na svoju súčasnú práčku a ušetriť tak miesto v menšej kúpeľni.

BEKO DPS 7405 G B5 Sušičky Beko
BOSCH WTR85V10BY

BOSCH WTR85V10BY

 • Kapacita 8 kg
 • Energetická trieda A++
 • Hlučnosť 65 dB

Sušička bielizne Bosch WTR85V10BY ponúka šetrné sušenie vďaka škále citlivých senzorov. Jadrom všetkého sú najmä dva systémy, AutoDry a SensitiveDrying. Prvý využíva senzor vlhkosti, ktorý sa postará o to, aby bola vaša bielizeň usušená presne podľa nastavenia, ktoré zadáte. Druhá funkcia SensitiveDrying bielizeň pri sušení mierne našuchorí prostredníctvom jemného prúdu teplého vzduchu, ktorý prúdi zo všetkých strán. Sušička je navyše vďaka systému pre elimináciu nežiaducich vibrácií aj veľmi stabilná.

Bosch WTR85V10BY Sušičky Bosch
Gorenje DE72-G

Gorenje DE72-G

 • Kapacita 7 kg
 • Energetická trieda A++
 • Hlučnosť 65 dB

Sušička bielizne Gorenje DE72/G si poradí s akoukoľvek textíliou, ktorú do nej vložíte. Všetko navyše vykoná rýchlo a citlivo tak, aby ste bielizeň mohli len vytiahnuť, poskladať a bez ďalšieho žehlenia strčiť rovno do skrine. K dispozícii má štrnásť programov. Tie špeciálne sú pripravené na posteľnú bielizeň, vlnu, košele, ale aj pre prípad, kedy potrebujete bielizeň len osviežiť. Potom stačí len zapnúť program IonRefreresh a za pol hodiny je bielizeň takmer ako čerstvo vypratá. Gazdinky určite ocenia aj funkciu oneskoreného štartu alebo detskej poistky, ktorá bráni nechcenému prepnutiu nastaveného programu.

Gorenje DE72-G Sušičky Gorenje
Model/Parameter Beko DPS 7405 G B5 Bosch WTR85V10BY Gorenje DE72/G
Kapacita 7 kg 8 kg 7 kg
Energetická trieda A++ A++ A++
Hlučnosť 65 dB 65 dB 65 dB
Odhadovaná ročná spotreba 209 kW/h 235 kW/h 205 kW/h
Rozmery (š × v × h) 60 × 85 × 54 cm  60 × 84 × 64 cm 60 × 80 × 62,5 cm
Displej

Detská poistka

Vnútorné osvetlenie
Funkcie ochrana proti skrčeniu, akustická signalizácia, AquaWave bubon šetrný k bielizni, EcoGentle zachováva farby textílií bez zmeny AntiVibration Design, Sensitive Drying, rýchly program, odložený štart, senzorová technológia AutoDry vyhladenie bielizne, funkcia IonRefresh na osvieženie nielizne, odložený štart
Počet programov 16 13 16

Najlepšie sušičky – zlatá stredná cesta

Stredná cenová kategória sušičiek predstavuje najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Tri vybrané sušičky sú spoľahlivými spotrebičmi, ktoré vám budú dobre slúžiť po dlhý čas. Spája ich vysoká energetická úspora a už sa v nich prípade začínajú objavovať inteligentné senzory, ktoré vám pomôžu k tomu, aby bola vaša bielizeň vždy dobre vysušená. K tomu pripájajú aj niektoré špeciálne funkcie.

Bosch WTR84TW0CS

Bosch WTR84TW0CS

 • Kapacita 8 kg
 • Energetická trieda A+++
 • Hlučnosť 64 dB

Sušička Bosch WTR84TW0CS ponúkne 15 programov, ktoré sú určené pre rôzne druhy bielizne a spôsoby sušenia, pričom všetky sa k vašej bielizni správajú, ako by to bol najvzácnejší poklad. Celkový používateľský komfort ešte podčiarkuje intuitívne ovládanie prostredníctvom jednoduchého otočného voliča. Všetky voľby potom rýchlo skontrolujete na prehľadnom displeji. Sušička patrí k tým menej hlučným, a to vďaka špeciálnej konštrukcii, ktorá redukuje vibrácie stien sušičky, a tým aj znižuje jej hlasitosť.

BOSCH WTR84TW0CS Sušičky Bosch
Beko DPY 8506 GXB1

Beko DPY 8506 GXB1

 • Kapacita 8 kg
 • Energetická trieda A+++
 • Hlučnosť 65 dB

Beko DPY 8506 GXB1 je veľmi úsporná sušička bielizne, ktorá zapadne do každej kúpeľne. Ak máte naozaj málo miesta, veľmi jednoducho ju pri použití vhodného medzikusu môžete posadiť na svoju súčasnú práčku. Vďaka možnosti zmeniť zavesenie dvierok sa sušička dobre prispôsobí miestnosti, v ktorej ju chceme mať. Veľmi jednoduché je aj napojenie na odpad a prípadná výmena trojice filtrov, ktoré sa starajú o maximálnu čistotu vzduchu na sušenie. Výber zo šestnástich programov pamätá na všetky situácie a typy textílií. Vlna, košele alebo džínsy, každému druhu bielizne sa dostane zodpovedajúca starostlivosť.

Beko DPY 8506 GXB1 Sušičky Beko
WHIRLPOOL ST U 83X EU

Whirlpool ST U 83X EU

 • Kapacita 8 kg
 • Energetická trieda A++
 • Hlučnosť 62 dB

Tichá sušička bielizne, ktorá vám navyše ponúkne rad pokročilých funkcií. Aj tak sa dá charakterizovať Whirlpool ST U 83X EU. Programov je k dispozícii celkom osemnásť a okrem klasických sa môže hodiť napríklad bleskové sušenie, ktoré bielizeň vysuší už za tridsať minút. Sušička má rad zaujímavých funkcií. Napríklad FreshCare+ sa hodí vo chvíli, kedy musíte odísť z domu a nestihnete bielizeň včas vytiahnuť, zabraňuje totiž tvorbe nežiadúcich baktérií, alebo WaveMotion, ktorá sa stará o špecifický pohyb bubna, ktorý zaistí optimálne rozloženie bielizne po celý čas sušenia.

Whirlpool ST U 83X EU Sušičky Whirlpool
Model/Parameter Bosch WTR84TW0CS Beko DPY 8506 GXB1 Whirlpool ST U 83X EU
Kapacita 8 kg 8 kg 8 kg
Energetická trieda A+++ A+++ A+++
Hlučnosť 64 dB 65 dB 62 dB
Odhadovaná ročná spotreba 176 kW/h 176 kW/h 175 kW/h
Rozmery (š × v × h) 59,8 × 84,2 × 65,2 cm 60 × 85 × 61 cm 59,5 × 84,9 × 65,6 cm
Displej


Detská poistka


Vnútorné osvetlenie


Funkcie AutoDry, rýchly režim, AntiVibration Design tri filtre vzduchu, napojenie na odpad, možnosť zmeny spôsobu upevnenia dvierok, šetrný program na vlnu, zvuková signalizácia rýchly štart, program FreshCare+, 3Dry, odložený start, rýchle sušenie, WaveMotion
Počet programov 15 16 18

Najlepšie sušičky – pre náročných

Kategória sušičiek, ktorá je určená pre tých, ktorí sa neuspokoja s kompromismi. Ak viete, že máte veľké nároky na funkcie sušičky bielizne, z troch špičkových modelov, ktoré sme do tejto kategórie zaradili, si bezpochyby vyberiete. Spoločne ich charakterizuje najmä veľmi nízka ročná spotreba, ale aj to, že využívajú niektoré moderné inteligentné funkcie. Nie nadarmo vyrábajú dvaja z troch tu zastúpených výrobcov aj mobilné telefóny.

LG RC91U2AV3W

LG RC91U2AV3W

 • Kapacita 9 kg
 • Energetická trieda A+++
 • Hlučnosť 62 dB

Aj sušička na bielizeň môže byť inteligentná. Dokazuje to model LG RC91U2AV3W. Vďaka funkcii SmartQ môžete sušenie nielen na diaľku spustiť, ale aj kontrolovať jeho priebeh či sledovať spotrebu energie. To všetko prostredníctvom vášho mobilného telefónu. Prístroj, ktorý výrobca oprávnene nazýva inteligentnou sušičkou, tak skutočne zapadne do modernej domácnosti. Modernou technológiou je aj samočistiaci kondenzátor, ktorý sa automaticky preplachuje prúdmi vody a udržiava sa v čistote. Sušička je vhodná pre alergikov, pretože dokáže eliminovať 99,9 % rizikových častíc. Navyše sa vyznačuje tichou prevádzkou, veľkou úsporou energie, a výrobca navyše poskytuje desaťročnú záruku na motor.

LG RC91U2AV3W Sušičky LG
SAMSUNG DV90N62632W-ZE

Samsung DV90N62632W-ZE

 • Kapacita 9 kg
 • Energetická trieda A+++
 • Hlučnosť 65 dB

S inteligentnými technológiami pracuje aj sušička Samsung DV90N6263W/ZO, aj tú je možné prostredníctvom telefónu spustiť napríklad z druhého konca sveta. Jej mozgom je sofistikovaný systém OptimalDry, ktorý v reálnom čase upravuje čas sušenia v závislosti od zostatkovej vlhkosti, čistoty a teploty tepelného výmenníka. Cieľom je dosiahnuť čo najlepšie výsledky sušenia v čo najkratšom čase – a samozrejme pri minimálnej spotrebe a maximálnej ochrane zverených textílií. Zaujímavou funkciou je tzv. AirWash, ktorý využíva horúci vzduch na to, aby látku zbavil baktérií aj zápachu. Ide o vysoko efektívnu, ale zároveň mimoriadne šetrnú metódu ošetrenia vašej bielizne.

Samsung DV90N62632W-ZE Sušičky Samsung
AEG Absolute Care T8DBE68SC

AEG Absolute Care T8DBE68SC

 • Kapacita 8 kg
 • Energetická trieda A+++
 • Hlučnosť 65 dB

Sušička AEG Absolute Care T8DBE68SC je jednou z rodiny spotrebičov AEG, ktoré sa starostlivo starajú o vašu bielizeň a uchovávajú ju dlho ako novú. Sušenie je maximálne šetrné k materiálom aj farbám vášho oblečenia. Použité čerpadlo totiž umožňuje sušenie pri nízkych teplotách, zároveň sa ale nepredlžuje čas sušenia. Navyše vďaka technológii ProSense sušička sama prispôsobuje čas a spotrebu energie objemu náplne. Výsledkom je až 40 % úspora energie. Všetky nastavenia pohodlne navolíte na prehľadnom bielom LCD displeji.

AEG Absolute Care T8DBE68SC Sušičky AEG
Model/Parameter LG RC91U2AV3W Samsung DV90N62632W/ZE AEG AbsoluteCare T8DBE68SC
Kapacita 9 kg 9 kg 8 kg
Energetická trieda A+++ A+++ A+++
Hlučnosť 62 dB 65 dB 65 dB
Odhadovaná ročná spotreba 175 kW/h 194 kW/h 177 kW/h
Rozmery (š × v × h) 60 × 85 × 69 cm 60 × 85 × 64 cm 60 × 85 × 68,5 cm 
Displej


Detská poistka


Vnútorné osvetlenie


Funkcie napojenie na odpad, odložený štart, samočistiaci kondenzátor, úsporná technológia EcoHybrid, SmartThinQ inteligentné senzory OptimalDry, dvojvrstvový sieťový filter, AirWash, indikátor extrahovanej vody, ovládanie pomocou mobilného telefónu sušenie pri nízkych teplotách, odložený štart, systém ÖKOFlow, reverzibilné dvierka
Programy 14 14 10
 
Vytlačiť
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií