Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Obrovský výprodej Nakŕmte si čítačku

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/playstation-5-logo-metal-nahled.jpg

PlayStation 5 (NOVINKY): Všetko, čo vieme

Všetko o PlayStation 5 na jednom mieste. V tomto špeciáli nájdete aktuálne informácie o next-gen konzole spoločnosti Sony, teda vrátane hardvérových špecifikácií, špekulovanej cene, informácie o pripravovaných hrách a tiež dátum vydania, ktorý je momentálne stanovený na koniec roka 2020. Takisto sa venujeme prepieraným témam, ako je spätná kompatibilita, podpora technológie ray-tracing a ďalším.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-tv-show-nahled.jpg

Bethesda a Amazon pracujú na TV sérii Fallout (NOVINKA)

Legendárnej sci-fi RPG sérii Fallout sa na videohernom poli poslednú dobu príliš nedarí (pozeráme na teba, Falloute 76), možno práve preto spoločnosť Bethesda, teda aktuálny majiteľ práv na túto značku, radšej skúsi šťastie na televíznych obrazovkách. V spolupráci s Amazonom totiž vyvíja seriál čerpajúci práve z tejto obľúbenej hernej franšízy. A prizvali si k tomu rovno tvorcu Westworld!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/harry-potter-rpg-hra-wizarding-world-nahled.jpg

RPG zo sveta Harryho Pottera má vyjsť koncom budúceho roka (NOVINKA)

Hoci autori doteraz neoznámeného RPG z univerza Harryho Pottera zrejme chodia zahalení neviditeľným plášťom, aj tak tu a tam nejaká magická esencia ich údajne pripravovanej hry presiakne do nášho muklovského sveta. Tentoraz sa do úlohy aurora pasoval rešpektovaný novinár Jason Schreier a priniesol hneď niekoľko zaujímavých informácií o pripravovanej hre zo sveta čarov a kúziel. Na čo sa môžu fanúšikovia chlapca, ktorý prežil, tešiť, kedy by malo dôjsť k oznámeniu hry a ďalšie informácie, nájdete v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-s-nahled.jpg

Xbox Series S má mať rovnaký procesor ako Series X, oznámiť ho má Microsoft v auguste (NOVINKA)

Aktualizácia 30. 6.: Pôvodné špekulácie o nečakane malom výkone lacnejšej verzie Xboxu Series X spresnil sám ich autor, podľa ktorého má mať Xbox Series S (ako sa predpokladá, že sa konzola bude volať) nakoniec rovnaký procesor ako jeho veľký braček Series X. Zároveň sa podľa posledných správ máme dočkať odhalenia tejto konzoly v auguste. V pôvodnom článku si môžete tiež prečítať o špekulácii na tému lacnejšieho Xboxu vďaka uniknutému dokumentu Microsoftu či predpokladanej cene Series S a Series X.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Cyberpunk-2077-braindance-nahled_1.jpg

Night City Wire (ŠPECIÁL): Cyberpunk 2077 ukázal nový trailer a gameplay zábery

Odklad Cyberpunku 2077 síce trochu zabolel, ale nakoniec sa snáď všetci zhodli na tom, že viac času na odladenie hry je vždy vítaná vec. Dnešný stream Night City Wire dedikovaný práve Cyberpunku tak aspoň trochu zmiernil našu nedočkavosť, pretože sme sa mohli pozrieť na nové gameplay ukážky, ďalší trailer, tvorcovia tiež priblížili fungovanie „braindancingu“ a nakoniec sme sa dozvedeli, že sa zo sveta Cyberpunku chystá tiež anime. 

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ninja-streamer-nahled.jpg

Microsoft v júli vypne svoju streamovaciu službu Mixer, nepomohol ani Ninja

Herný svet si už zvykol, že Microsoft svoje prenosy vysiela taktiež na vlastnej streamovacej platforme, ktorá mala konkurovať Twitchu a YouTube. Nedávne pretiahnutie významného streamera Tylera „Ninju“ Blevinsa práve z Twitchu mohlo naznačovať narastajúci vplyv Mixera, ale opak je pravdou. Služba podľa Microsoftu neuspela, a preto ju už budúci mesiac vypne. Služby a aplikácie Mixeru budú presmerované na platformu Facebook Gaming. Viac informácií v dnešnej novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/mafia-remake-tommy-angelo-nahled.jpg

Mafia 1: Remake – Tommy Angelo sa predstavuje v novom traileri (NOVINKA)

Vylepšená verzia prvej Mafie priťahuje od chvíle svojho oznámenia obrovskú pozornosť najmä v našich končinách, a pretože sme sa zatiaľ dočkali len teasera, v ktorom si česká legenda pre seba ukradla iba niekoľko sekúnd, mnohí netrpezlivo očakávali plnohodnotný trailer. Ak aj vy patríte do tejto skupiny nedočkavcov, máme pre vás dobré správy. Štúdio Hangar 13 stojace za remakom Mafie 1 dnes v rámci akcie PC Gaming Show predstavilo nový príbehový trailer. Viac v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-smart-delivery-halo-infinite-nahled.jpg

Microsoft vysvetľuje technológiu Smart Delivery na Halo Infinite a Cyberpunk 2077 (NOVINKA)

Mnoho hráčov stále nemá jasno v tom, čo technológia Smart Delivery predstavuje. Manažér pre komunikáciu, Will Tuttle, si tak na webe Xboxu pripravil vysvetlenie, čo táto technológia pre nás hráčov znamená a predovšetkým ju priblížil na niekoľkých príkladoch. Po prečítaní tejto novinky vám už bude úplne jasné, ako Smart Delivery funguje a čo od tejto sympatickej vychytávky očakávať.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/next-at-acer-nahled.jpg

Novinky z next@acer 2020: okrem stálic aj nový rad ENDURO

Najväčšia konferencia notebookovej značky Acer next@acer tento rok prebehla v štýle hry kameň, papier, nožnice. Výrobca predstavil niekoľko noviniek do už známych segmentov, ale predstavil tiež úplne nový rad odolných zariadení ENDURO. V nasledujúcom článku nájdete zhrnutie tých najdôležitejších noviniek z next@acer 2020.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-digitalni-bezdiskova-verze-nahled.jpg

O PlayStatione 5 bez mechaniky, jeho farebných variantoch, cene a dizajne (NOVINKA)

Minulý týždeň Sony konečne na streame PlayStation 5: Future of Gaming odhalila nielen nové hry na PlayStation 5, ale aj samotný vzhľad konzoly, ktorá vyjde aj v bezdiskovej verzii. To samozrejme vyvolalo veľa otázok, na ktoré sa teraz snažia zástupcovia Sony odpovedať. V novinke sa zameriame nielen na dôvod vydania čisto digitálneho PlayStationu 5, ale aj prípadných ďalších farebných variantov, a porozprávame sa o cene konzoly či jej netradičnom dizajne, s ktorým sa spája tiež až nečakaná veľkosť nového PlayStationu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-design-nahled_1.jpg

PlayStation 5: Future of Gaming (ŠPECIÁL) – Sony odhalila vzhľad konzoly aj nové exkluzivity

Spoločnosť Sony nenechala svojich fanúšikov na pochybách a v rámci štvrtkového streamu s názvom Future of Gaming predstavila okrem finálneho dizajnu konzoly PlayStation 5 tiež viac než dvadsiatku nových hier. Výberu pritom jasne kraľuje Horizon Zero Dawn 2: Forbidden West, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7 alebo Resident Evil Village. Prehľad toho najzaujímavejšieho, rovnako ako záznam streamu, nájdete v článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps5-playstation-5-logo-nahled_2.jpg

PlayStation 5 údajne neponúkne obdobu Smart Delivery z Xboxu (NOVINKA)

Tento týždeň sme vám na niekoľkých príkladoch popísali technológiu Smart Delivery, ktorá pri podporovaných hrách zaistí, že pôjdu spustiť na Xboxe One aj Series X bez toho, aby ste museli hru znova kupovať. Zároveň potom má Smart Delivery zaručiť, že nech už budete hrať na akejkoľvek konzole, vždy dostanete tú najlepšiu možnú verziu. Sony však žiadny podobný program podľa všetkého neplánuje a rozhodnutie o bezplatnom upgrade PS4 hier pre PlayStation 5 necháva na vývojároch. Čo to presne pre nás hráčov znamená, zistíte v novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-sony-future-of-gaming-nahled.jpg

Predstavenie PlayStation 5 hier prebehne vo štvrtok 11. júna, aké tituly uvidíme? (NOVINKA)

Minulý týždeň mala prebehnúť plánovaná prezentácia PlayStation 5 hier, ktorú ale Sony len pár dní pred konaním akcie zrušilo kvôli nepokojom v USA. Nakoniec ale čakanie nebude tak dlhé, ako sme sa obávali, nový termín PlayStation 5: Future of Gaming je totiž oficiálne potvrdený na štvrtok 11. júna. O koľkej si vysielanie naladiť, kde prezentáciu sledovať a aké hry pravdepodobne uvidíme, sa dozviete v novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-x-ovladac-na-stojaka-nahled.jpg

Xbox Series X (NOVINKY)

Všetko o Xbox Series X na jednom mieste. V tomto špeciáli nájdete aktuálne informácie o next-gen konzole spoločnosti Microsoft, teda vrátane hardvérových špecifikácií, odhadovanej ceny, informácie o pripravovaných hrách a tiež dátum vydania, ktorý je momentálne stanovený na koniec roka 2020. Takisto sa venujeme prepieraným témam, ako je spätná kompatibilita, podpora technológie ray-tracing a ďalším.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-series-x-zpetna-kompatibilita-nahled.jpg

Spätná kompatibilita Xboxu Series X umožní vyššie rozlíšenie, fps či pridanie HDR pri starších hrách (NOVINKA)

Jednou zo zbraní Microsoftu v rámci marketingu novej konzoly Xbox Series X je spätná kompatibilita. Už v deň vydania máme počítať s tisíckami starších titulov, ktoré môžu využiť výkon novej konzoly mnohými spôsobmi. V prípade hier z Xboxu One, Xboxu 360 či dokonca prvého Xboxu môžeme očakávať nielen vyššie rozlíšenie či lepší framerate, ale tiež automatickú integráciu HDR. Viac informácií v novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/xbox-phil-spencer-nahled_1.jpg

Phil Spencer: Ešte ste nespoznali pravú silu next-genu (NOVINKA)

Herným spoločnostiam sa s príchodom koronavírusu zásadne zmenil život. A nemyslíme teraz prácu z domova či pozastavenie motion capture natáčania. So zrušením fyzických herných akcií totiž nemôžu nám hráčom umožniť osobne si vyskúšať nové hry, čo aktuálne trápi Phila Spencera, vedúceho Xbox divízie v Microsofte. O tom, ale aj o prípravách vydania konzoly Xbox Series X sa rozhovoril v podcaste Talking Games.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps5-playstation-5-logo-nahled_1.jpg

Všetky nové PS4 hry musia byť spustiteľné tiež na PlayStation 5, nakázalo Sony vývojárom (NOVINKA)

Kým tému spätnej kompatibility Microsoft pri svojej konzole Xbox Series X preferuje veľmi často, konkurencia z Japonska je zatiaľ na nové informácie veľmi skúpa. So zaujímavou správou prišiel magazín Eurogamer, podľa ktorého Sony aktualizovalo inštrukcie týkajúce sa novo vydaných PlayStation 4 hier. Všetky tituly, ktoré od 13. júla chcú prejsť procesom certifikácie, musia byť plne funkčné tiež na PlayStation 5. Čo to presne znamená, objasníme v novinke.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-5-logo-nahled_3.jpg

Sony má predstaviť PlayStation 5 už v stredu 3. júna (NOVINKA)

Že v júni spoločnosť Sony konečne oficiálne predstaví PlayStation 5, sa v herných kuloároch šušká už veľmi dlho, podľa najnovších špekulácií ale má byť spomínaný Deň D už budúcu stredu, teda 3. júna. S informáciou prišla agentúra Bloomberg a potvrdzuje ju aj magazín VentureBeat. Podľa oboch zdrojov by sme sa mali budúci týždeň dočkať predstavenia hier, zatiaľ čo konzole samotnej sa bude Sony venovať v najbližších dňoch a týždňoch.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/unreal-engine-5-reveal-nahled.jpg

Takto budú vyzerať hry na next-gene, Epic predstavil Unreal Engine 5 (NOVINKA)

Od nových konzol čakáme predovšetkým posun v grafickom spracovaní, ale poriadnych gameplay záberov sme sa zatiaľ nedočkali. Náplasť na túto bolesť dnes bez predchádzajúceho varovania priniesol Epic v rámci Summer Game Festivalu Geoffa Keighleyho, kde sme mohli prvýkrát vidieť v akcii Unreal Engine 5 – najnovšiu verziu grafického enginu, ktorý budú podporovať nové aj existujúce konzoly, PC, ale aj mobilné platformy. Viac informácií vrátane gameplay záberov nájdete v článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-of-tsushima-gameplay-state-of-play-ghost-nahled-bow.jpg

Ghost of Tsushima kombinuje prvky Zaklínača, Assassin's Creed a soulsborne žánru (NOVINKA)

Po blamáži s gameplay zábermi, ktoré sme zažili počas nedávnej prezentácie Inside Xbox, sa prihlásila o pozornosť spoločnosť Sony, ktorá v rámci relácie State of Play dopodrobna predstavila svoje letné želiezko v ohni Ghost of Tsushima. Od prvých sekúnd nám padla sánka, pretože práca štúdia Sucker Punch je skrátka dychberúca. Čo sme sa počas necelých dvadsiatich minút dozvedeli, si môžete prečítať v našom článku.

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi