Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Apple Music

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/HTC_Vive_Cosmos_main.jpg

HTC Vive Cosmos: Lepšie a komfortnejšie VR. Teraz navyše v zľave!

Spoločnosť HTC vedľa svojho základného modelu HTC Vive ponúka aj prepracovanejšie a drahšie HTC Vive Pro, prípadne high-end model Vive Pro Eye. A pokiaľ chcete zvoliť zlatú strednú cestu medzi vysokou cenou a stále ešte veľmi dobrou kvalitou, potom sa ponúka HTC Vive Cosmos. Stojí výrazne menej, a to bez väčších kompromisov.

Prečítať viac »
  3.3.2020
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/microsoft-flight-simulator-gameplay-cover-nahled.jpg

Microsoft Flight Simulator (NOVINKA) nám spôsobuje závrat svojou monumentalitou

Letecká simulácia od Microsoftu nadobúda reálnejšie kontúry a my sa postupom času dozvedáme čoraz viac ohromujúcich noviniek. Teraz sa odhalili prvé obsiahlejšie dojmy priamo z hrania, ktoré ukazujú aj tým najväčším pesimistom, že nám výlet do nebeských výšin vezme dych. V dnešnej novinke o Microsoft Flight Simulatore sa totiž porozprávame predovšetkým o spracovaní miest po celej planéte.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vader-immortal-episode-1-nahled.jpg

Vader Immortal: A Star Wars VR Series (RECENZIA) – Zničte Vadera vo VR

Tematika Hviezdnych vojen, chytľavý príbeh zahŕňajúci známe postavy aj staré dobré svetelné meče. Vader Immortal: A Star Wars VR Series ako by mal všetko, čo pre svoj úspech potrebuje. Skúsenejší z vás už ale vedia, že sa mnoho hier pokúša priživiť na sláve populárneho filmu či seriálu, zatiaľ čo hrateľnosť je od kvalitného zážitku na kilometre vzdialená. O to viac sme boli zvedaví, ako dopadne novinka Vader Immortal, do ktorej vstúpime bránou virtuálnej reality.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vr-bryle-nahledy.jpg

Ako vybrať okuliare na virtuálnu realitu

Stále váhate, aký headset si kúpiť? Najmodernejšiu Hi-Tech novinku si môžete kúpiť už od pár desiatok eur. Neotáľajte a prečítajte si praktické rady, ktoré vám pomôžu s výberom.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/vr-virtualni-realita-nahled.jpg

VR – Virtuálna realita: od prvých krôčikov až po súčasnosť

Virtuálna realita (VR) si stále častejšie nachádza cesty do našich životov. A hoci sa v prípade tejto technológie musíme vysporiadať s technickými problémami, vysokou cenou a podobne, je viac než isté, že zlatý vek virtuálnej reality je za rohom! Radi by ste sa o VR dozvedeli viac? Náš článok vám prezradí všetko, čo chcete vedieť!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps5-psvr-1-cover-nahled.jpg

PlayStation VR 2 bude zrejme bezdrôtová a s trojicou zabudovaných kamier (ŠPEKULÁCIE)

Smršť nových informácií o PlayStation 5 so sebou priniesla aj niekoľko noviniek ohľadom druhej generácie headsetu PlayStation VR. Tá zatiaľ síce nebola oficiálne odhalená, ale ani samotná spoločnosť Sony sa prácou na PS VR 2 netají. V aktuálnej novinke si preberieme patent, podľa ktorého má mať nový headset PlayStation VR tri kamery, bude fungovať úplne bezdrôtovo a spolu s ním sa pravdepodobne dočkáme aj nových Move ovládačov. Viac v dnešnej novinkeu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Oculus-Rift-S-main.jpg

Oculus Rift S (RECENZIA) – najvýhodnejšie virtuálne okuliare na trhu?

Nadštandardné rozlíšenie obrazu, citeľne vyšší komfort, famózne ovládače, tracking bez externých senzorov aj lákavá cenovka. To je Oculus Rift, aktuálne snáď najvýhodnejšia vstupenka do sveta virtuálnej reality.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpilot-cover-recenze-nahled.jpg

Wolfenstein Cyberpilot (Mini RECENZIA) vás posadí za knipel nacistických strojov

Koniec júla nepatrí k najhorúcejším kandidátom na vydávanie počítačových hier, a preto všetci fanúšikovia strieľačiek s nádejou upínali svoj zrak k Wolfenstein Youngblood, od ktorého si sľubovali nespútanú zábavu v dystopickom Paríži. V jeho tieni sa krčí príbehová odnož na virtuálnu realitu Wolfenstein Cyberpilot, ktorá vám umožní ovládať pokročilé nemecké roboty. Ak vás láka likvidovať nacistov ich vlastnými zbraňami, prečítajte si našu minirecenziu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/beat-saber-green-day-cover-nahled.jpg

Beat Saber (RECENZIA) – Šabľový tanec v zbesilom rytme

Ak sa zaujímate o domácu počítačovú scénu, museli ste o fenoméne pre virtuálnu realitu s názvom Beat Saber aspoň počuť. Slovensko-české tvorivé trio Ján Ilavský, Vladimir Hrinčár a Jaroslav Beck totiž vytvorilo titul, ktorý na Steame dlho vládol predajom nielen vo svojej kategórii, ale aj v konkurencii všetkých hier. Do našej redakcie sa konečne dostala verzia pre PS4, a tak sme sa do nej naplno ponorili. Ako sa nám rytmická šermovačka páčila, sa dozviete v našej recenzii.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/father-io-inceptor-game.jpg

Strieľačka v rozšírenej realite Father.io: Bude mať ambiciózny projekt úspech?

Rozšírená realita ponúka unikátne možnosti spojenia reálneho sveta s tým digitálnym a projekt Father.io práve toto bohato využíva. S unikátnym senzorom Inceptor a inteligentným telefónom si môžete dopriať nefalšovanú first person akciu priamo v uliciach mesta. Zaujme originálna novinka hráčov?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/teslasuit-nahled.jpg

Teslasuit je oblek, ktorý vás prenesie do virtuálnej reality.

Virtuálna realita bola stredobodom veľtrhu CES 2018. Jednou z najzaujímavejších noviniek sa stal celotelový haptický oblek Teslasuit, ktorý do virtuálnej reality vtiahne každučký kúsok vášho tela. Ako funguje a čo všetko vlastne dokáže? Dozviete sa v našom článku!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/htc-vive-pro-nahled.jpg

HTC Vive Pro – VR headset novej generácie

Tohtoročný veľtrh CES priniesol na svet nespočetné množstvo technologických noviniek. Jednou z tých najzaujímavejších je bezpochyby nový VR headset HTC Vive Pro, ktorý ponesie odkaz oceňovaného originálu. Na aké vylepšenia sa môžeme tešiť a ako obstojí Vive Pro v priamom porovnaní so svojim predchodcom? Dozviete sa v našom článku!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/foto/imggalery/image/article/Acer-WMRH/Acer-Windows-Mixed-Reality-test.jpg

Acer Windows Mixed Reality Headset (RECENZIA)

Windows Mixed Reality, tak nazýva Microsoft svoje riešenie virtuálnej reality. Otestovali sme headset vyrábaný značkou Acer a vyskúšali, aká je kvalita zobrazenia, úroveň pohodlia pri nosení a tiež aká je súčasná ponuka aplikácií. Objavte technológiu Mixed Reality, ktorá sa iste bude čoskoro tešiť širokému využitiu.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/lenovo-explorer-nahled.png

Dokáže VR headset Lenovo Explorer vystúpiť z rady WMR okuliarov?

Do rady setov pre novú virtuálnu realitu Windows Mixed Reality sa pridáva zariadenie od Lenova, headset Lenovo Explorer. Náhlavná súprava bude medzi WMR setmi patriť medzi najdostupnejšie. Uspieť sa pokúsi vedľa priaznivej ceny tiež nízkou hmotnosťou a širokým zorným poľom – bude to stačiť?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/hp-z-vr-backpack-01.jpg

HP Z VR Backpack (PREVIEW)

Spoločnosť HP si pre nás prichystala novinku v podobe výkonnej pracovnej stanice HP Z VR Backpack, ktorá ponúkne široké spektrum využitia virtuálnej reality nielen profesionálov. Na čo všetko sa môžeme tešiť a akú cenu očakávať? Dozviete sa v našom článku!

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/acer-wmr-mini.jpg

Acer Windows Mixed Reality je najdostupnejší headset pre WMR

S nástupom novej virtuálnej reality od značky Microsoft prichádza aj kompatibilná náhlavná súprava. Headset Acer Windows Mixed Reality je zatiaľ najdostupnejšie zariadenie pre WMR a stretne sa s konkurenciou v neobvykle vyrovnanom segmente. Pomôže mu nízka cena?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/HTC_Vive_obsah.jpg

Virtuálna realita HTC Vive teraz bezdrôtovo s HTC TPCast

HTC Vive je najprepracovanejší VR headset súčasnosti. Nad konkurenčným Oculus Rift HD víťazí najmä lepším pohybom vo virtuálnom priestore a práve v tejto oblasti HTC Vive ešte navyšuje svoj náskok. Na trh totiž prichádza HTC TPCast, ktorý z obľúbenej VR súpravy dokáže urobiť bezdrôtový headset. Všetko o HTC Vive a HTC TPCast v našom článku.

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/asus-zenfone-ar-nahled.jpg

Asus Zenfone AR (RECENZIA)

Podpora virtuálnej reality Google Daydream, ale aj rozšírenej reality Tango. To je len začiatok zoznamu funkcií, ktoré prináša nová vlajková loď Asus Zenfone AR. Na trh prinesie ešte jedno prvenstvo v podobe veľkej operačnej pamäte. Aký je náš pocit z nového Zenfonu?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/czech-vr-fest-nahled.jpg

Czech VR Fest 2017 ukázal obrovský potenciál virtuálnej reality

Zaujíma Vás virtuálna realita? V Prahe-Holešovicích prebehol 24. a 25. mája prvý ročník Czech VR festivalu. Čo všetko ste si na ňom mohli vyskúšať a čo nám festival povedal o budúcnosti virtuálnej reality?

Prečítať viac »
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/alza-gtx1080-herni-pocitac-nahled.jpg

Počítač Alza GTX1080 je pripravený na virtuálnu realitu

Špeciálny herný počítač Alza GTX1080 je presne ten typ PC, aký chcú aj nároční používatelia. Snová výbava vrátane výkonnej grafickej karty a procesora dopĺňa štýlová skriňa s preskleným bokom. Čím všetkým ospravedlňuje svoju vyššiu cenu?

Prečítať viac »
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi