Zobraziť katalóg

Xbox Game Pass; wallpaper: cover

Xbox a PC Game Pass: Všetko, čo potrebujete vedieť

(Update): Pridané informácie o skrátení trvania akcie Game Pass za 1 €.

Nebaví vás kupovanie fyzických kópií hier a zaobstaranie tých digitálnych je príliš zaväzujúce? Hráte na PC, Xboxe, alebo by ste si svoje obľúbené kúsky chceli zahrať napríklad aj na cestách na mobilnom telefóne alebo tablete? Potom presne pre vás je určené predplatné Game Pass od Microsoftu ponúkajúce za jeden mesačný poplatok niekoľko sto hier, ktoré môžete hrať na PC, konzolách Xbox alebo streamovať do prenosných zariadení s operačným systémom Android aj iOS/iPadOS. V článku zistíte, ako Game Pass funguje, ako si službu predplatiť a koľko stojí.


Autor: Alexandra VaníkováŠpeciál


Zdroj obrázku: Microsoft


Xbox a PC Game Pass: Všetko, čo potrebujete vedieť – OBSAH

Xbox a PC Game Pass: Základné informácie – typy predplatného, ako ich získať a ich ceny


Xbox Game Pass je služba určená pre majiteľov konzol Xbox One a Xbox Series X/S. PC Game Pass obsahuje hry pre PC s Windows 10/11 a s Xbox Game Pass Ultimate máte na dosah hry na PC, Xboxe a môžete ich streamovať aj do mobilných zariadení s operačným systémom Android alebo iOS/iPadOS. Za mesačné predplatné získate prístup k rozsiahlej knižnici hier obsahujúcej stovky nových aj starších titulov. Z knižnice Game Pass počas trvania predplatného môžete tieto hry sťahovať a bez obmedzenia hrať na konzolách Xbox alebo PC, prípadne PC, Xboxe a zariadeniach s Androidom aj iOS/iPadOS ich streamovať. Game Pass je ponúkaný v týchto variantoch:

Xbox Game Pass (9,99 €/mesiac)

Prístup k viac ako 300 hrám na konzolách Xbox One a Xbox Series X/S. | Zakúpite ho prostredníctvom konzoly Xbox One aj Xbox Series X/S aj na Alza.sk, pričom môžete vyberať z predplatného na tri, šesť alebo dvanásť mesiacov.

PC Game Pass (9,99 €/mesiac)

Prístup k viac ako trom stovkám hier na PC s operačným systémom Windows 10/11. Oproti konzolovej verzii sa drobne líši ponuka hier, nájdete tu aj tituly, ktoré na konzolách nevychádzajú, napríklad stratégie. Súčasťou je aj predplatné EA Play. | Môžete ho zakúpiť v obchode Microsoft Store alebo aplikácii Xbox aj na Alza.aj, kde nájdete PC Game Pass na tri mesiace.

Xbox Game Pass Ultimate (14,99 €/mesiac)

Obsahuje predplatné Xbox Game Pass, PC Game Pass, EA Play a tiež predplatné služby Xbox Cloud Gaming umožňujúce vybrané hry z knižnice Game Passu streamovať do PC, Xbox One a Xbox Series X/S aj prenosných zariadení s Android alebo iOS/iPadOS. Súčasťou je aj predplatné Xbox Live Gold potrebné pre hranie online na konzolách Xbox zahŕňajúce výhodné programy Deals with Gold (zľavy) alebo Games with Gold (každý mesiac hry zadarmo). | Kúpiť ho môžete v obchode Microsoft, prostredníctvom konzol alebo aplikácie Xbox na PC, prípadne cez aplikáciu Xbox Game Pass na mobilných zariadeniach. Na Alza.sk môžete vyberať z predplatného na jeden alebo tri mesiace.

Game Pass Friends & Family (21,99 €/mesiac)

Tento variant je zatiaľ k dispozícii v skúšobnej verzii a iba vo vybraných krajinách (ČR a SR medzi nimi chýba). Podľa zástupcov Xboxu predstavuje ideálne riešenie pre hráčov, ktorí chcú využívať všetky výhody Game Pass Ultimate a zdieľať ho s viacerými ľuďmi. Predplatné môže využívať až päť ľudí, pričom každý z nich bude mať samostatný prístup k službe, hrám a ďalšiemu obsahu. Skúšobná verzia Game Pass Friends and Family bola ukončená 15. augusta, zatiaľ však nie je zrejmé, kedy bude tento variant dostupný pre všetkých používateľov a či sa ho vôbec dočkáme v podobe, v akej bol testovaný. V Xboxe totiž možno využijú poznatky z preview verzie pri tvorbe ďalších podôb predplatného. Vyplýva to z vyjadrenia zástupcov Microsoftu.

Xbox Game Pass Core (6,99 €/mesiac)

Nahrádza službu Xbox Live Gold a obsahuje podporu online hrania. Súčasťou Xbox Game Pass Core je tiež dvakrát či trikrát v roku aktualizovaný katalóg 36 kvalitných hier pre konzoly Xbox, kde nájdeme príbehové, multiplayerové aj indie hity ako napríklad The Elder Scrolls Online, Stardew Valley, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Fallout 4, Grounded či Among Us (kompletný zoznam nájdete tu). Core ponúka aj rôzne členské výhody a zľavy (až do 50 % na vybrané tituly). V porovnaní s variantom Gold sa cena predplatného nemení, na prechod z Gold na Core nie sú potrebné ani žiadne ďalšie úkony. Pre viac informácií navštívte oficiálne stránky news.xbox.com.

Xbox Game Pass - Love what you discover

Game Pass ponúka na dnešné pomery vcelku unikátnu možnosť hrať neobmedzene stovky kvalitných hier na konzolách Xbox, PC s Windows 10/11 alebo ich streamovať pomocou cloudu na PC, Xbox One, Xbox Series X/S aj Android/iOS/iPadOS zariadení.

Najväčšou výhodou Game Passu je množstvo hier, ku ktorým získate prístup za mesačný poplatok, ktorý je niekoľkokrát nižší ako bežná cena väčšiny veľkých titulov. Služba je vhodná pre tých menej aktívnych hráčov, ktorí budú ťažiť z jej nízkej ceny (ročné výdavky za predplatné sú porovnateľné s cenou dvoch AAA titulov), zaujímavá je ale aj pre náruživých hráčov, ktorí môžu v rámci mesačného predplatného hrať a dohrať ľubovoľné množstvo z niekoľkých stoviek titulov.

Hry v službe Game Pass môžete tiež iba vyskúšať a na základe toho sa rozhodnúť o plnohodnotnej kúpe. Ako predplatitelia totiž na hry z knižnice Game Pass získate zľavu až 20 % (a 10 % na DLC a ďalší sťahovateľný obsah). Služba Game Pass je určená aj všetkým tým, ktorí chcú pohodlným spôsobom získať prístup k širokej ponuke hier obsahujúcej exkluzívne tituly od Xbox Game Studios už v deň vydania alebo staršie exkluzivity z Xboxu One a Xboxu 360. Výhodou najvyššieho predplatného Xbox Game Pass Ultimate je tiež možnosť vybrané hry streamovať pomocou cloudu.

Xbox a PC Game Pass: Podporované platformy


Predplatné Xbox Game Pass funguje na týchto konzolách Xbox: Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S a Xbox Series X. V prípade, že si zakúpite najvyššie predplatné Xbox Game Pass Ultimate, dostanete aj prístup k streamovacej službe Xbox Cloud Gaming, ktorá v súčasnosti podporuje PC, Xbox One, Xbox Series X/S aj všetky prenosné zariadenia s OS Android 6.0 a vyšším aj iOS/iPadOS verzie 14 a vyššej. Hrať hry cez Xbox Cloud Gaming zatiaľ možno len prostredníctvom vybraných ovládačov.

Predplatné PC Game Pass vyžaduje operačný systém Windows 10 alebo vyšší s najnovšími aktualizáciami a aplikáciu Xbox, ktorá je súčasťou systému. Na konzolách Xbox je Game Pass súčasťou hlavnej ponuky konzoly. V prípade streamovania hier pomocou Xbox Cloud Gaming na mobilnom zariadení je potrebné stiahnuť aplikáciu Game Pass, v prípade iOS/iPadOS zariadenia aplikáciu Xbox Cloud Gaming (viac v kapitole o aktivácii predplatného).

Xbox Game Pass; screenshot: ekosystém
Nová stratégia Microsoftu spočíva v odstraňovaní prekážok medzi hráčmi a ich obľúbenými hrami. Preto je možné hrať tituly z knižnice Game Pass na konzolách Xbox, PC a pomocou cloudu na Xboxe, PC aj prenosných zariadeniach.

Xbox a PC Game Pass: Ako aktivovať predplatné PC nebo Xbox Game Pass (Ultimate)


Zakúpený digitálny kľúč k predplatnému Game Pass alebo Xbox Game Pass Ultimate môžete aktivovať tromi spôsobmi. Kód je možné zadať na PC prostredníctvom obchodu Microsoft Store, na konzole Xbox, alebo cez mobilné zariadenia. Vždy však musíte mať vytvorený Microsoft účet – v prípade, že ho ešte nemáte, vytvorte si ho na internetových stránkach Microsoftu.

Game Pass: aktivácia licencie na PC (Microsoft Store)

Pred aktiváciou produktu sa uistite, že ste prihlásení k Microsoftu učtu, na ktorom chcete produkt aktivovať.

 1. Spustite aplikáciu Microsoft Store na vašom PC. Ikonku nájdete buď na ploche, alebo v ponuke Štart.
 2. Pre aktiváciu zakúpeného kľúča stlačte ikonku profilu v pravej hornej časti MS Store. Vyberte položku Uplatniť kód.
 3. Vpíšte kód, ktorý ste dostali po zakúpení predplatného PC Game Pass alebo Xbox Game Pass (Ultimate). Ak ste nakupovali u nás, nájdete ho na svojom Alza účte (horná časť obrazovky, Moja Alza – Vaše meno) v záložke Moja knižnica, možnosť Hry alebo Licencie. Stlačte tlačidlo Ďalšie.
 4. Na ďalšej obrazovke vás čaká finálne potvrdenie a rekapitulácia celej transakcie. Kliknite na tlačidlo Potvrdiť.
 5. Hotovo, predplatné PC Game Pass alebo Xbox Game Pass bolo úspešne aktivované.
MS Store

V Microsoft Store, ktorý nájdete v ponuke Štart, kliknite na ikonku profilu a následne na položku Uplatniť kód alebo darčekové poukazy.

MS Store MS Store

Zadajte kód a stlačte tlačidlo Potvrdiť.

Ak máte pri hraní hry technické alebo iné problémy, je potrebné kontaktovať podporu spoločnosti Microsoft. Prajeme príjemnú zábavu!

Game Pass: aktivácia licencie na konzole Xbox

Pred aktiváciou produktu sa uistite, že ste prihlásení k Microsoft učtu, na ktorom chcete produkt aktivovať. Ak ho ešte nemáte vytvorený, môžete tak urobiť rovno prostredníctvom konzoly Xbox, viď. krok 1. Tento návod je platný pre konzoly Xbox One, Xbox One X a Xbox Series X/S.

 1. Stlačte tlačidlo Home na vašom ovládači (vyzerá ako logo Xboxu). Otvorí sa vám ponuka, v ktorej pomocou tlačidiel LB či RB (na vrchnej časti ovládača) prejdite na záložku Profil a systém. Tu vyberte možnosť + Pridať nový. Ďalej sa riaďte pokynmi na obrazovke. Microsoft účet možno tiež vytvoriť na internetových stránkach Microsoftu.
 2. V hlavnom menu konzoly prejdite pomocou ľavej analógovej páčky na záložku Store. Stlačením tlačidla A na ovládači voľbu potvrďte.
 3. Po otvorení záložky Store v ponuke na ľavom kraji obrazovky prejdite na možnosť Uplatniť (Redeem) a stlačením tlačidla A na ovládači voľbu potvrďte.
 4. Zadajte 25-miestny kód (pomlčky zadávať nemusíte, konzola to urobí za vás), ktorý ste obdržali po zakúpení predplatného Xbox Game Pass (Ultimate). Ak ste nakupovali u nás, nájdete ho na svojom Alza účte (horná časť obrazovky, Moja Alza – Vaše meno) v záložke Moja knižnica, možnosť Hry alebo Licencie. Potvrďte tlačidlom Skontrolovať kód (Check Code).
 5. Ak ste kód zadali správne, zobrazí sa opis produktu, ktorý chcete aktivovať. Aktiváciu potvrdíte tlačidlom Potvrdiť.
 6. Na ďalšej obrazovke budete iba informovaní o vykonanej aktivácii produktu. Obrazovku zatvorte tlačidlom Zavrieť.
Xbox Store; screenshot: Xbox Game Pass (Ultimate) Xbox Store; screenshot: Xbox Game Pass (Ultimate) Xbox Store; screenshot: Xbox Game Pass (Ultimate)

Krok 1: Prejdite na záložku Store a stlačte tlačidlo A. Krok 2: V ponuke na ľavej strane obrazovky zvoľte možnosť Uplatniť (Redeem). Krok 3: Zadajte kód a potvrďte tlačidlom Skontrolovať kód. Následne aktiváciu potvrďte tlačidlom Potvrdiť.

Pokiaľ máte pri hraní hry technické či iné problémy, je treba kontaktovať podporu pre konzolu Xbox. Prajeme príjemnú zábavu!

Game Pass: aktivácia licencie na mobilnom zariadení a Xbox Cloud Gaming

Ak ste si kúpili predplatné Xbox Game Pass Ultimate kvôli streamovacej službe Xbox Cloud Gaming, môžete službu aktivovať priamo z mobilného zariadenia.

 1. Na svojom mobile či tablete otvorte internetový prehliadač a prejdite na adresu microsoft.com/redeem
 2. Pre aktiváciu predplatného je nutné byť prihlásený na vašom Microsoft účte. Po prihlásení budete vyzvaní na zadanie 25-miestneho kódu, ktorý ste obdržali po zakúpení predplatného Xbox Game Pass Ultimate a ktorý nájdete na svojom Alza účte (horná časť obrazovky, Moja Alza, možnosť Hry alebo Licencie.
 3. Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 1: Zadajte do internetového prehliadača adresu microsoft.com/redeem. Krok 2: Zadajte 25-miestny kód.

  Stiahnutie a nastavenie aplikácie Xbox Game Pass (Android zariadenia)


 4. Z obchodu Google Play si stiahnite aplikáciu Xbox Game Pass.
 5. Aplikáciu spustite a v dolnej lište kliknite na prostrednú ikonku v tvare osoby.
 6. Tu kliknite v hornej polovici obrazovky na tlačidlo Prihlásiť sa.
 7. Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 3: Aplikáciu Xbox Game Pass stiahnite z obchodu Google Play. Krok 4: Po spustení aplikácie kliknite v na ikonku osoby. Krok 5: Kliknite na tlačidlo Prihlásiť sa.

 8. Aplikácia vás sama prihlási k účtu, ku ktorému ste sa pred chvíľou prihlásili v internetovom prehliadači v mobile (ak ste predplatné aktivovali na PC alebo Xboxe One, budete vyzvaní na prihlásenie k svojmu Microsoft účtu). Pokračujte kliknutím na tlačidlo Ideme hrať!
 9. V dolnej lište kliknete na ikonku domčeka, tým sa presuniete späť do hlavnej ponuky. Uistite sa, že máte v polovici obrazovky zeleno označenú záložku CLOUD. Ak máte, všetky hry, ktoré vám aplikácia ponúka, je možné streamovať pomocou služby Xbox Cloud Gaming. Akonáhle si nejakú hru vyberiete, kliknite na tlačidlo HRAŤ a hra sa sama spustí.
 10. Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 6: Ak ste kód aktivovali na tomto mobilnom telefóne a nie na PC alebo Xboxe, aplikácia vás automaticky prihlási k vášmu účtu. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Ideme hrať! Krok 7: Vráťte sa na domovskú obrazovku kliknutím na ikonku domčeka v dolnej lište a uistite sa, že máte vybranú záložku CLOUD.

  Stiahnutie a nastavenie aplikácie Cloud Gaming (iOS/iPadOS zariadenia)

  1. V prehliadači vášho Apple zariadenia otvorte webovú stránku xbox.com/play, a ak nie ste prihlásený k svojmu účtu, urobte tak rozkliknutím ikonky profilu v hornom pravom rohu, kliknutím na „Prihlásiť sa“ a vyplnením potrebných údajov.
  2. Následne kliknite na zelené tlačidlo „Pripravte sa na hranie“ v hornej časti obrazovky (na mobiloch treba ako prvú rozkliknúť ikonku profilu v pravom hornom rohu).
  3. Pre používanie funkcie Xbox Cloud Gaming je potrebné rovnomennú aplikáciu umiestniť na pracovnú plochu tabletu/telefónu. Kliknite na ikonku „Zdieľať“, následne „Pridať na plochu“ a túto akciu potvrďte kliknutím na „Pridať“.
  4. Na pracovnej ploche vášho tabletu/mobilu uvidíte aplikáciu Cloud Gaming – kliknutím na ňu ju otvoríte.
  5. Vyberte si titul, ktorý si chcete zahrať a kliknite na „Hrať“.
  Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 1: Otvorte stránku xbox.com/play a prihláste sa. Krok 2: Kliknite na Pripravte sa na hranie. Krok 3: Pridajte Cloud Gaming na pracovnú plochu prostredníctvom tlačidla Zdieľať.

  Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 4: Otvorte appku Cloud Gaming. Krok 5: Vyberte požadovaný titul a kliknite na hrať.

  Spárovanie ovládača a mobilného zariadenia


  Než začnete hrať, musíte spárovať mobilné zariadenie s herným ovládačom. Aplikácia podporuje napríklad ovládače pre konzoly Xbox One alebo PlayStation 4. Zoznam všetkých podporovaných ovládačov nájdete tu.

 11. Na svojom mobilnom zariadení prejdite do nastavenia bluetooth. Toto nastavenie býva umiestnené rôzne v závislosti na verzii operačného systému Android a značke telefónu či tabletu. Najľahšia cesta obvykle vedie cez stiahnutie hornej notifikačnej lišty, kde nájdete bluetooth ikonku.
 12. Zapnite párovanie na ovládači. V prípade ovládača konzoly Xbox stlačte logo Xboxu na prednej strane ovládača a potom malé okrúhle tlačidlo na hornej časti ovládača (viď. obrázok). Tlačidlo s logom Xboxu začne blikať a ovládač sa stane viditeľný pre mobilný telefón. Párovanie PlayStation 4 ovládača spustíte súčasným stlačením tlačidla s logom PlayStation a tlačidla Share (viď. obrázok).
 13. Na svojom mobilnom zariadení vyberiete ovládač a obe zariadenia spárujete. Teraz sa môžete vrátiť späť do aplikácie Xbox Game Pass a hrať.
 14. Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnenie elektronických licencií, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 8: V hornej notifikačnej lište prejdite na ponuku bluetooth. (obrázok vyhotovený na mobilnom telefóne Galaxy S20 s Androidom 10). Krok 9: Pre spárovanie ovládača s vaším mobilným zariadením postupujte podľa toho, aký typ ovládača vlastníte. Krok 10: Akonáhle sa ovládač zobrazí vo vyhľadaných zariadeniach, kliknutím potvrďte párovanie.

Xbox a PC Game Pass: Aké hry Game Pass obsahuje?


Pokiaľ vás zaujímajú nové a tie najlepšie hry v službách PC alebo Xbox Game Pass, nahliadnite do našich článkov:

Pretože sú do knižnice Game Pass priebežne pridávané nové hry a niektoré naopak odoberané, neexistuje konečný zoznam titulov, ktoré táto služba ponúka. Prezrieť si aktuálnu ponuku môžete na webe Xbox Game Pass alebo priamo na konzolách Xbox. V nich má program Xbox Game Pass vlastnú záložku v hlavnej ponuke, do ktorej máte prístup aj bez zaplateného členstva. Na PC je možné prezerať ponuku titulov cez aplikáciu Xbox. Využiť môžete aj mobilnú aplikáciu Xbox Game Pass pre Android aj iOS, v ktorej je možné nielen prezerať aktuálnu ponuku hier, ale aj pomocou mobilného telefónu spustiť sťahovanie v prípade, že máte konzolu Xbox v „instant-on“ režime, kedy sa hra začne automaticky sťahovať, a vy po príchode domov môžete rovno hrať.

Veľkou výhodou predplatného Game Pass je to, že hry od Xbox Game Studios sa často do knižnice Game Passu pridávajú hneď v deň ich vydania. To isté sa týka všetkých nových hier od Bethesda Softworks, pričom staršie hry tohto vydavateľa sa do knižnice Game Passu tiež pozreli. Súčasťou Xbox Game Pass Ultimate a PC Game Pass je aj predplatné EA Play, vďaka ktorému dostanete neobmedzený prístup k viac ako 60 najväčším titulom od vydavateľstva Electronic Arts a desaťhodinovú skúšobnú verziu všetkých nových hier od EA. V budúcnosti možno očakávať, že sa vďaka akvizícii Activision Microsoftom do služby dostanú aj tituly od Activision, ako napríklad Call of Duty, Diablo či Overwatch. Čo už naopak v Game Passe nájdete, sú tie najväčšie herné hity štúdia Riot Games. O ktoré konkrétne ide? Dozviete sa v príslušnej kapitole.

Xbox Game Pass; screenshot: hrateľné tituly
Ponuka hier sa neustále aktualizuje, spravidla však zostávajú novšie a obľúbené tituly, zatiaľ čo tie, o ktoré je záujem nižší, sú vystriedané inými.

Xbox a PC Game Pass: League of Legends, Valorant a ďalšie hity od Riot Games nájdete v službe


Od zimy 2022 sú v Game Passe k dispozícii aj tie najväčšie live-service tituly od štúdia Riot Games. Majitelia predplatného si tak po novom môžu zahrať League of Legends (PC), League of Legends: Wild Rift (mobily), Legends of Runeterra (PC a mobily), Teamfight Tactics (PC a mobily) a Valorant (PC). Bonusom je aj okamžité odomknutie všetkých agentov (Valorant) a šampiónov (LoL a LoL: Wild Rift), vybraných kartičiek (Legends of Runeterra) a avatarov (Teamfight Tactics).

Viac informácií o Riot Games a jeho zaradení do Xbox Game Pass nájdete v našom článku: Najväčšie hry od Riot Games už aj v PC a Xbox Game Passe.

Game Pass a Riot Games; screenshot: cover

zdroj: Xbox

Xbox a PC Game Pass: Call of Duty aj Diablo sa v budúcnosti možno stanú súčasťou služby


Akvizícia Activision Blizzard Microsoftom definitívne dostala v Amerike zelenú a „herný nákup desaťročia“ sa tak pomaly blíži k cieľu. Čo to bude znamenať pre službu Game Pass už stihol vlani naznačiť šéf Xboxu Phil Spencer, ktorý okrem iného prisľúbil rozšírenie portfólia titulov, ktoré si hráči budú môcť vychutnať vďaka cloudovému hraniu, ale aj príchod tých najväčších značiek Activision Blizzard do Game Passu.

Diablo, Overwatch a Call of Duty tak v prípade úspešnej akvizície zavítajú do služby Game Pass, čo podľa Spencera umožní fanúšikovským základniam týchto hier rásť a ešte viac zatraktívni aj samotnú predplatiteľskú službu. Minimálne na príchod nových Call of Duty do Game Passu si však majitelia služby budú musieť ešte nejaký ten rok počkať. Podľa oficiálnych dokumentov Microsoftu (dôležitú pasáž zverejnil insider s prezývkou Modern Warfare II Informer) sa Call of Duty do Game Passu dostane najskôr v roku 2025. Bližšie informácie o príchode Diabla, Overwatch a ďalších populárnych hier od Activision zatiaľ nemáme.

Xbox a PC Game Pass: Demá a streamovanie vlastných hier


V budúcnosti by mali byť majitelia Xbox Game Pass Ultimate schopní streamovať vybrané tituly prostredníctvom cloudu bez toho, aby boli obsiahnuté v knižnici Game Passu. Novinkou pre rok 2023 má byť zasa možnosť hrať demá vybraných hier vďaka programu Project Moorcroft, ktorý tak hráčom umožní objavovať ďalšie obľúbené tituly a nezávislým tvorcom zasa pomôže rozšíriť hráčsku základňu pre ich pripravované diela. Pre viac informácií navštívte oficiálne stránky news.xbox.com.

Xbox a PC Game Pass: Čo ponúka predplatné EA Play a ako ho aktivovať?


EA Play je predplatiteľská služba dostupná samostatne, ale aj na PC a Xboxe v rámci predplatného PC Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate. EA Play obsahuje knižnicu s viac ako 60 titulmi od vývojárskych štúdií pod hlavičkou vydavateľa Electronic Arts. Nájdete tu herné lahôdky zo sérií Battlefield, Need for Speed, Plants vs. Zombies, FIFA, Dragon Age, Madden NFL, Dead Space a mnoho ďalších.

Majitelia predplatného EA Play si budú môcť z vybraných ešte nevydaných hier zahrať 10 hodín zadarmo, pričom pokiaľ sa rozhodnú si danú hru neskôr zakúpiť, progres z 10-hodinovej skúšobnej verzie v nej zostane zachovaný. V herných tituloch môžete vďaka EA Play odomykať aj exkluzívne herné výzvy a obdržať 10 % zľavu pri kúpe digitálnych verzií hier, DLC alebo tzv. points packs (balíčkov s bodmi).

Xbox Game Pass; screenshot: EA Play

Majitelia predplatného PC Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate si môžu výhody EA Play užívať úplne zadarmo.

zdroj: Electronic Arts

Ako predplatné EA Play na PC/Xbox získať? Môžete sa rozhodnúť zakúpiť si ho samostatne za mesačný poplatok 3,99 € alebo získať prístup do knižnice EA hier na celý rok za 24,99 €. Oveľa jednoduchšia cesta však k nemu vedie pre majiteľov predplatného Xbox Game Pass Ultimate (získajú EA Play pre Xbox One, Xbox Series X/S a Windows 10/11) a PC Game Pass(získajú EA Play na Windows 10/11) – pre nich je EA Play sprístupnené zadarmo. EA Play nie je súčasťou samostatného predplatného Xbox Game Pass pre konzoly.

Ako stiahnuť hru z EA Play prostredníctvom Xbox Game Pass na PC

 1. Prihláste sa do aplikácie Xbox pre Windows (link na stiahnutie tu).
 2. V ľavej lište aplikácie rozkliknite záložku Game Pass.
 3. Scrollujte nižšie, kým nenájdete banner EA Play a kliknite na tlačidlo Zobraziť hry.
 4. Vyberte si titul, ktorý si chcete zahrať a kliknite na zelené tlačidlo „Nainštalovať“.
 5. V prípade, že hru z EA Play sťahujete prvýkrát, Xbox aplikácia vás vyzve na inštaláciu EA Desktop App (odkaz na download nájdete aj na ea.com/ea-app).
 6. Po inštalácii aplikácie sa môžete vrátiť do aplikácie Xbox (v prípade chybovej hlášky u vami vybranej hry aplikáciu zatvorte a opätovne otvorte) a opäť kliknúť na tlačidlo „Nainštalovať“ u vami vybranej hry.
 7. Následne sa objaví prihlasovacie okno EA Desktop App – prihláste sa pomocou existujúceho EA účtu, alebo si založte nový.
 8. Po prihlásení budete vyzvaní na prepojenie EA a Xbox účtov – kliknite na tlačidlo „Link accounts“/„Prepojiť účty“.
 9. V EA aplikácii následne potvrdíte začiatok sťahovania vašej hry (kliknite na tlačidlo Download (Sťahovať)) a po jeho dokončení môžete hrať.

Pokiaľ sa radšej pozriete na video a nevadí vám trocha angličtiny, mrknite na oficiálny návod nižšie:

Official EA Play for PC Walkthrough | Xbox Game Pass For PC

Ako stiahnuť hru z EA Play prostredníctvom Xbox Game Pass na Xbox One

 1. Prihláste sa k svojmu účtu v Xbox One.
 2. Vyhľadajte v Store/Obchode aplikáciu EA Play, ktorú nainštalujte a spustite.
 3. Prejdite na príkaz Learn More (Viac informácií).
 4. Kliknite na Sign Up (Registrovať), ak už EA účet máte, prihláste sa.
 5. V aplikácii EA Play Hub nájdite titul, ktorý chcete hrať a nainštalujte ho.

Ako stiahnuť hru z EA Play prostredníctvom Xbox Game Pass na Xbox Series X/S

Pre Xbox Series X/S nie je k dispozícii aplikácia EA Hub. V domovskej obrazovke konzoly stačí rozkliknúť dlaždicu Xbox Game Pass a z ponuky si vybrať jednu z hier zahrnutých v EA Play, nainštalovať ju a hrať.

Zaujímajú vás bližšie informácie o službe EA Play? Na oficiálnych stránkach ea.com nájdete odpovede na často kladené otázky.

Xbox a PC Game Pass: Streamovanie hier na TV


Výhody Game Passu si môžu od minulého roka užívať majitelia televízorov Samsung, konkrétne vybraných modelov z roku 2021 a 2022, aj monitorov rovnakej značky z roku 2022 (úplný zoznam podporovaných zariadení nájdete tu). Pre prístup do služby nepotrebujete konzolu, iba ovládač, rýchle pripojenie na internet (WiFi na frekvencii 5 GHz, s rýchlosťou aspoň 20 Mbps) a dedikovanú aplikáciu, ktorú si stiahnete do vášho televízora. Streamovanie hier prostredníctvom TV je k dispozícii pre vlastníkov najvyššieho predplatného – Xbox Game Pass Ultimate.

Pre ďalšie informácie navštívte oficiálne stránky xbox.com, kde nájdete aj kompletný zoznam titulov podporujúcich cloudové hranie (v ľavej časti obrazovky je potrebné vyfiltrovať hry pre Cloud).

Xbox a PC Game Pass: Často kladené otázky


Keď stiahnem hru, budem k nej mať prístup aj potom, čo bude odobratá z katalógu?

Ponuka Game Passu je priebežne aktualizovaná a niektoré tituly sú po čase z ponuky odobraté. Pokiaľ budete chcieť pokračovať v hraní titulu, ktorý bol z ponuky odobraný, budete musieť danú hru vlastniť iným spôsobom, teda kúpiť fyzickú či digitálnu kópiu.

Game Pass vás bude včas informovať o vyradení daného titulu z ponuky, ako kompenzácia vám bude tiež ponúknutá zľava až 20 % na kúpu odobraného titulu a 10 % zľava na DLC a ďalší doplnkový obsah. Táto zľava je však dostupná kedykoľvek, nie iba v prípade, že hra knižnicu Game Passu opúšťa. Zľavu až 20 % obdržíte kedykoľvek na všetky tituly, ktoré sú aktuálne v knižnici Game Passu. Čo sa uložených pozícií pri odobratí hry z Game Passu týka, akýkoľvek postup v hre zaznamenaný v rámci uložených pozícií je vaším majetkom, respektíve je previazaný s vaším Xboxovým účtom a po odobratí titulu z ponuky o svoj doterajší postup neprídete.

Môžem hrať v rámci katalógu Game Pass hry pre viacerých hráčov?

Tituly z knižnice Game Pass sú plnohodnotné hry ponúkajúce to isté, čo zakúpená krabicová či digitálna verzia. Hrať tak možno samozrejme aj multiplayer. Na hranie online na konzolách Xbox je však vyžadované Xbox Live Gold členstvo, ktoré je súčasťou predplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Ako dlho budem mať prístup ku katalógu Game Pass?

Prístup ku knižnici hier Game Pass budete mať dovtedy, než vyprší predplatné. To je možné kedykoľvek predĺžiť alebo zrušiť. V prípade platby priamo cez konzolu Xbox alebo aplikáciu v telefóne či na PC je možné nastaviť automatické mesačné obnovenie. Po vypršaní predplatného dôjde k zamedzeniu prístupu ku všetkým stiahnutým hrám, kým nedôjde k opätovnému obnoveniu predplatného.

i Mohlo by vás zaujímať

• Zdroj: news.xbox.com, venturebeat.com


4,3 68×
Xbox Game Pass – 6 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 6 mesiacov, - 9,98 €/mesiac
59,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gp2
4,3 68×
Xbox Game Pass – 3 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 3 mesiace, - 9,97 €/mesiac
29,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gp3
4,3 270×
Xbox Game Pass Ultimate – 1 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na PC (Win 10), mobilný telefón/tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, dĺžka členstva 1 mesiac,
14,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gu1
4,3 270×
Xbox Game Pass Ultimate – 3 mesačné predplatné
Dobíjacia karta – na PC (Win 10), mobilný telefón/tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, dĺžka členstva 3 mesiace, - 13,30 €/mesiac
39,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gu2
4,0 10×
PC Game Pass – 3 mesačné predplatné (pre PC s Windows 10)
Dobíjacia karta – na PC (Win 10), licencia: na stiahnutie, kľúč pre Microsoft Store, dĺžka členstva 3 mesiace, - 9,30 €/mesiac
27,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029gpc1
23,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD1724b
4,6 611×
Xbox Game Pass Core – 12-mesačné členstvo
Dobíjacia karta – na Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 12 mesiacov, - 4,58 €/mesiac
54,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029el8
4,6 611×
Xbox Game Pass Core – 6-mesačné členstvo
Dobíjacia karta – na Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 6 mesiacov, - 4,98 €/mesiac
29,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029el80
4,6 611×
Xbox Game Pass Core – 3-mesačné členstvo
Dobíjacia karta – na Xbox 360, Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licencia: na stiahnutie, kľúč pre Xbox Live, dĺžka členstva 3 mesiace, - 6,63 €/mesiac
19,90 €
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MX029el9
4,8 1520×
Xbox bezdrôtový ovládač Robot White
Gamepad pre PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilný telefón a Tablet, kompatibilný so systémom Android, Windows 10, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), AA batéria, vibrácie, analógové páčky, biela farba
57,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MXO001SC2
4,8 1520×
Xbox bezdrôtový ovládač Carbon Black
Gamepad pre PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilný telefón a Tablet, kompatibilný so systémom Android, iOS, Windows 10, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), AA batéria, vibrácie, analógové páčky, čierna farba
57,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MXO001SC1
4,8 1520×
Xbox bezdrôtový ovládač Stormcloud Vapor Special Edition
Gamepad pre PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilný telefón a Tablet, kompatibilný so systémom Android, Windows 10, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), AA batéria, vibrácie, analógové páčky
Super cena
67,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: MXO001SC18
4,8 1520×
Xbox bezdrôtový ovládač Pulse Red
Gamepad pre PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilný telefón a Tablet, kompatibilný so systémom Android, Windows 10, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), AA batéria, vibrácie, analógové páčky, červená farba
59,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MXO001SC4
4,8 1520×
Xbox bezdrôtový ovládač Shock Blue
Gamepad pre PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilný telefón a Tablet, kompatibilný so systémom Android, Windows 10, bezdrôtové pripojenie, 3.5 mm Jack (na ovládači), USB-C (na ovládači), AA batéria, vibrácie, analógové páčky, modrá farba
59,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: MXO001SC3
Vytlačiť
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií