Forza Horizon 4 sa stala nekorunovaným kráľom arkádových pretekárskych hier v otvorenom svete a piaty diel sa už od svojho oznámenia pripravoval na prevzatie žezla vo veľkom štýle. Forza Horizon 5 mení upršanú Veľkú Britániu za vizuálne rozmanitejšie Mexiko s jedenástkou rozličných biómov. Bude to ale stačiť, keď podobností so štvrtým dielom je nespočetné množstvo, a hoci vyšiel už pred troma rokmi, vďaka bezplatnému next-gen upgradu stále pôsobí ako čerstvo vydaná hra?
Read more »Hry zo série Crysis sa stali synonymom pre tituly, kvôli ktorým musíte upgradovať počítač a aj tak si hru nezapnete na maximálne detaily, aj keby ste predali obe obličky a kúpili to najlepšie dostupné železo. Niet sa čomu čudovať, prvý Crysis vznikol ako technologické demo, z ktorého sa ale časom stala kultová séria zrejúca s každým ďalším dielom ako víno. Dnes si túto fľašu odležaného moku z nemeckej vinice s názvom Crytek môžeme otvoriť, celá trilógia totiž vychádza v remasterovanej edícii Crysis Remastered Trilogy a snaží sa dokázať, že nielen že skvele vyzerá, ale rovnako tak sa aj hrá.
Read more »Výtvarne výrazné stolové hry hýriace pestrými farbičkami, podivnými ilustráciami a bezhraničnou fantáziou majú medzi doskovkármi estétmi svoje pevné miesto. Ich rady sa snaží rozšíriť titul Canvas, v ktorom sa počas niekoľkých sekúnd premeníte na maliara s úžasnými nápadmi pre svoje diela. Nemusíte sa báť zložitosti, svoje prvé plátno zvládne aj úplný nováčik, o čom vás presvedčí naša recenzia.
Read more »Už nikto nedúfal, že by sme sa dočkali plnohodnotného pokračovania kultovej kooperačnej strieľačky Left 4 Dead. Aj keď si to komunita neuvedomovala, vylúčené to bolo primárne z toho dôvodu, že tvorcovia nevlastnili práva na značku. Nakoniec ich túžba vytvoriť nasledovníka zrejme viedla k tomu, že sa dali do vývoja Back 4 Blood, ktoré na prvý pohľad pôsobí ako duchovný nástupca obľúbenej FPS. Či dosahuje jej kvalít, vám povieme v našej recenzii.
Read more »Komiksová partička Marvel's Guardians of the Galaxy sa za posledné roky teší značnej obľube, na čom celkom nepochybne mali svoj podiel aj dva úspešné celovečerné filmy. Vydavateľstvo Marvel si je raketovo stúpajúcej popularity zrejme dobre vedomé, pretože v spolupráci s herným vydavateľom Square Enix a štúdiom Eidos-Montréal na naše obrazovky prináša vôbec prvé samostatné videoherné dobrodružstvo tohto superhrdinského tímu. Ako sa očakávaná komiksovka nakoniec podarila?
Read more »Hokej patrí k športom, ktoré máme tendenciu označovať ako národné, predovšetkým počas zimných olympiád a majstrovstiev sveta. Vďaka tomu patrí k tým najsledovanejším u nás, či už v priamych prenosoch, alebo v rámci počítačových hier. Digitálne kĺzanie sa po ľade si pre seba už dlhší čas uzurpuje spoločnosť EA, resp. jej podzložka Sports, ktorá vydáva sériu NHL. Tohtoročný diel NHL 22 sa dočkal nového enginu a niekoľkých vylepšení, o ktorých sa viac dozviete v našej recenzii.
Read more »Na túto chvíľu čakali fanúšikovia Age of Empires II skutočne dlho. Nakoniec sa ale predsa len dočkali pokračovania, ktoré na prvý pohľad vo všetkom nadväzuje na odkaz druhého dielu tejto série. Na čo sa zameriavajú ťaženia Age of Empires IV, akým spôsobom sa s nimi vývojári vysporiadali, čo nové hra prináša a oveľa viac nájdete v našej recenzii.
Read more »Z po niekoľko rokov špekulovaného „Switchu Pro“ s vyšším výkonom sa nakoniec vykľula len vylepšená verzia pôvodnej konzoly z roku 2017, ktorej hlavnou novinkou je OLED displej. Switch OLED model tak do rodiny konzol od Nintenda neprináša nič výrazne nové, čo môže sťažiť rozhodovanie medzi pôvodnou, no stále predávanou verziou, čisto handheldovým Lite variantom a práve novým OLED modelom. V recenzii si tak nový Switch nielen zhodnotíme, ale zodpovieme si aj otázku, komu sa investícia do OLED verzie oplatí a komu nie.
Read more »Ak ste niekedy premýšľali o tom, aké by to bolo stať sa maskovaným strážcom poriadku v Gothame, teda kriminalitou preplnenom americkom veľkomeste, zbystrite. Akčné RPG Gotham Knights štúdia WB Games Montréal vám totiž umožní navliecť na seba upnutý superhrdinský kostým a v úlohe niekoľkých Batmanových parťákov sa pustiť do boja so zločinom. A v našom špeciále sa o tomto chystanom titule dozviete všetky dostupné informácie.
Read more »Vývojári z Arkane Studios (Dishonored, Prey) vo svojom najnovšom titule opúšťajú bezpečné vody zabehaných značiek a prichádzajú na PC a PS5 s úplne novou akčnou adventúrou Deathloop, kde sa vžijeme do úlohy muža prežívajúceho jeden deň stále dokola. Dokázali tvorcovia zo zaujímavého konceptu vykresať ničím neobmedzenú zábavu, alebo sa dočkáme len opakujúcej sa nudy? Dozviete sa v našej recenzii.
Read more »Dlho očakávaný vyzývateľ všetkými milovanej Civilizácie je konečne tu. Ako sa vývojárom z Amplitude Studios ich dielo podarilo, čo nového prináša a či je revolúciu sľubujúce Humankind schopné konkurovať aktuálnemu kráľovi žánru, vám povieme v našej recenzii.
Read more »Je to neuveriteľné, ale votrelca, ikonické filmové monštrum, na obrazovkách našich herných zariadení príliš často nevídame, hoci k tomu tento uslintaný stroj na zabíjanie s kyselinou namiesto krvi nabáda. Americké štúdio Cold Iron však vo votrelcoch zrejme tiež vidí veľký potenciál a rozhodlo sa hráčom vo svojom najnovšom titule sprostredkovať výlet do vesmíru, kde ľudia rozhodne nie sú na vrchole potravinového reťazca. Ako sa podarila survival co-op strieľačka Aliens: Fireteam Elite?
Read more »Rozprávači pútavých príbehov z fínskeho štúdia Remedy v roku 2010 zniesli jedno zo svojich zlatých vajec. Samozrejme, už vtedy sa dalo hre všeličo vytknúť, ale príbehovo Alan Wake atakoval priečky najvyššie, čo potvrdil aj o dva roky neskôr port pre PC. Po viac ako desiatich rokoch tento talentovaný spisovateľ konečne doputoval okrem iného tiež na konzoly PlayStation v remastrovanej verzii. Bude to ale stačiť? Dokáže lepšia grafika a skvelý príbeh vyvážiť fakt, že ide o viac ako dekádu starý titul? Rozsvieťte baterku a dajte sa do čítania našej recenzie.
Read more »Mnoho hráčov už musí mať vytvorený nepodmienečný reflex, ktorý vidinou padajúceho farebného lístia nespúšťa slintanie, ale núti všetky futbalovo pozitívnych obuť virtuálne kopačky. Nemôže za to nikto iný ako EA Sports so svojou sériou FIFA, ktorá sa objavuje v jesenných mesiacoch spoločne so štartom európskych ligových súťaží. Ani tento rok sa nevymyká pravidelným návykom, a preto sa v našej recenzii môžeme poriadne pozrieť na titul FIFA 22.
Read more »Adaptácia je dôležitá nielen z hľadiska evolúcie a prežitia vo zvieracej ríši, ale aj v tej hernej a biznisovej. O podobný prerod z fyzickej detskej hračky do videohernej zábavy určenej aj dospelým sa rovnako ako stavebnica LEGO pokúšajú autíčka Hot Wheels. A rovnako ako dánske kocky tak aj tieto plastové autíčka od Mattela neskrývajú nič zo svojej podstaty. Hot Wheels Unleashed dáva jasne najavo, o čom tieto autodráhy sú – o zbieraní plastových autíčok, stavaní roztodivných pretekárskych tratí a pochopiteľne pretekaní. Ako sa talianskym vývojárom zo štúdia Milestone podarilo pretaviť hračky Hot Wheels do videohernej podoby, sa dozviete v našej recenzii.
Read more »Nezávislý projekt Kena: Bridge of Spirits zaujal množstvo hráčov už pri svojom oznámení, predovšetkým vďaka svojej audiovizuálnej štylizácii evokujúcej Pixaru animáky. V prípade mnohých však zároveň rástla obava, ako si štúdio Ember Lab so svojou prvou hrou poradia z pohľadu hrateľnosti – teraz už máme jasno. Nielen o tom, či pod peknou šupkou nájdete aj zábavnú hru, si môžete prečítať v našej recenzii.
Read more »