Most expensive camping Food (MRE)

This page includes the most expensive camping Food (MRE), or more specifically all products from the category camping Food (MRE) sorted from the most expensive to the cheapest. This way, the most luxurious pieces can stand out. At the moment, the most expensive product is Trek'n eat Three-month pack of non-perishable food, vegetarian, which costs 1,730.88 € incl. VAT. Check it out, you may like it. Or you’ll get inspired.
272 Results
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Turkey 100 g salt and pepper
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 27.70 €/1 kg
  from  3.14 €
27.70 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume002
4.4 12×
Watch Price/Availability
Expres Menu Humus with root vegetables 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 481 kJ, weight 120g - 29.08 €/1 kg
  3.49 €
29.08 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem175
5.0 4×
Watch Price/Availability
Indiana Biltong Original, Beef, 25g
Dried Meat Beef, energy value per 100 g: 1192kJ, pack weight: 25 g - 139.60 €/1 kg
Discounted -12 % 3.49 € 4 €
139.60 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTps0121
5.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Tuna cream 75 g
Long Shelf Life Food - skipjack tuna meat, 61% meat, wild caught, rich in healthy fats, mild taste and consistency
  3.39 €
45.20 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil296
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper
Can - chicken meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 26.90 €/1 kg
  from  3.08 €
26.90 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume001
4.9 9×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Tuna 120 g in brine
Can - tuna, ready-made meal, in its own juice, without preservatives, from sustainable fishing - 19.31 €/1 kg
  3.09 €
19.31 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume009
3.9 17×
Watch Price/Availability
Express Menu Chocobanan 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 120g - 24.92 €/1 kg
  2.99 €
24.92 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem172
3.9 17×
Watch Price/Availability
Express Menu MLS Carrot cake 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 536 kJ, weight 120g - 24.08 €/1 kg
  2.89 €
24.08 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem170
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap camping Food (MRE) Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive camping Food (MRE) Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best camping Food (MRE) You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in camping Food (MRE) reviews