Most expensive camping Food (MRE)

This page includes the most expensive camping Food (MRE), or more specifically all products from the category camping Food (MRE) sorted from the most expensive to the cheapest. This way, the most luxurious pieces can stand out. At the moment, the most expensive product is Trek'n eat Three-month pack of non-perishable food, vegetarian, which costs 1,730.88 € incl. VAT. Check it out, you may like it. Or you’ll get inspired.
272 Results
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chicken curry sauce with rice 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 419 kJ, weight 300g - 20.97 €/1 kg
  6.29 €
20.97 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo021
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 41.27 €/1 kg
  6.19 €
41.27 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo011
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Deer goulash 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 276 kJ, weight 300g - 20.30 €/1 kg
  6.09 €
20.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem164
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken wings with honey and chilli 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1143 kJ, weight 300g - 20.30 €/1 kg
  6.09 €
20.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem169
4.4 122×
Watch Price/Availability
Express Menu Borscht soup 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 320 kJ, weight 600g - 10.15 €/1 kg
  6.09 €
10.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem022
4.4 122×
Watch Price/Availability
Express Menu Goulash soup 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 257 kJ, weight 600g - 10.15 €/1 kg
  6.09 €
10.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem021
Watch Price/Availability
Trek'n eat Vanilla flavoured milk rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1733 kJ, weight 100g - 60.30 €/1 kg
  6.03 €
60.30 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa0059
4.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Tomato sauce with meatballs and pasta 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 381 kJ, weight 300g - 19.30 €/1 kg
  5.79 €
19.30 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo020
4.4 64×
Watch Price/Availability
Expres Menu Kato's whipped cream 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 435 kJ, weight 300g - 18.97 €/1 kg
  5.69 €
18.97 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem161
4.4 64×
Watch Price/Availability
Expres Menu Ratatouille 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 134 kJ, weight 300g - 18.97 €/1 kg
  5.69 €
18.97 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem165
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Beef ragout with vegetables 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 293 kJ, weight 300g - 18.63 €/1 kg
  5.59 €
18.63 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo022
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Granola with strawberries 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 120g - 45.75 €/1 kg
  5.49 €
45.75 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo003
4.4 95×
Watch Price/Availability
Express Menu Beef broth with vegetables 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 142 kJ, weight 600g - 9.15 €/1 kg
  5.49 €
9.15 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem150
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Mexican pot 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 458 kJ, weight 300g - 17.97 €/1 kg
  5.39 €
17.97 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo016
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chicken soup 60 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1964 kJ, weight 60g - 89.83 €/1 kg
  5.39 €
89.83 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo025
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Italian Bolognese
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana064
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Texas Mexican Chili
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana067
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Indian Madras
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana066
2.4 23×
Watch Price/Availability
Mana Hot Meal Thai Green Curry
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - instant food, nutritionally complete, vegan, 42 nutrients per serving, calories 400 kcal, protein 32 g, preparation time 8 min, just hot water, 12 months, gluten-free, suitable for travel and work
  5.39 €
53.90 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana065
5.0 11×
Watch Price/Availability
Expres Menu Beef broth 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 42 kJ, weight 500g - 10.78 €/1 kg
  5.39 €
10.78 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTem156
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 17.80 €/1 kg
  5.34 €
17.80 €/kg
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo019
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Italian pot 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 17.80 €/1 kg
  5.34 €
17.80 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTfofo017
4.4 64×
Watch Price/Availability
Express Menu Mexican Chicken 300 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 327 kJ, weight 300g - 17.30 €/1 kg
  5.19 €
17.30 €/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem157
4.4 95×
Watch Price/Availability
Expres Menu Krkonoše sour 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 218 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem154
 
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap camping Food (MRE) Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive camping Food (MRE) Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best camping Food (MRE) You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in camping Food (MRE) reviews