Most expensive camping Food (MRE)

This page includes the most expensive camping Food (MRE), or more specifically all products from the category camping Food (MRE) sorted from the most expensive to the cheapest. This way, the most luxurious pieces can stand out. At the moment, the most expensive product is Trek'n eat Three-month pack of non-perishable food, vegetarian, which costs 1,730.88 € incl. VAT. Check it out, you may like it. Or you’ll get inspired.
269 Results
4.4 165×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken broth with vegetables 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 117 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem023
4.4 165×
Watch Price/Availability
Express Menu Kulajda with chanterelles 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 222 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem024
4.4 122×
Watch Price/Availability
Express Menu Crumb soup 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 173 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
  5.19 €
8.65 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem020
5.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chilli sin carne 350 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 473 kJ, weight 350g - 14.26 €/1 kg
Great price 4.99 € Save 0.32 €
14.26 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo023
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Oatmeal vanilla 140 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1570 kJ, weight 140g - 34.93 €/1 kg
  4.89 €
34.93 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo002
4.4 12×
Watch Price/Availability
Express Menu Foie gras pate 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 624 kJ, weight 120g - 39.92 €/1 kg
  4.79 €
39.92 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem173
4.5 7×
Watch Price/Availability
Expres Menu Chicken broth 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 33 kJ, weight 500g - 9.58 €/1 kg
  4.79 €
9.58 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem155
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Italian tomato soup with rice 600g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 171 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem018
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Potato soup
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 165 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem017
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Pea soup
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 218 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem015
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Lentil soup
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 200 kJ, weight 600g - 7.98 €/1 kg
  4.79 €
7.98 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem016
1.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Strawberry muesli 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1553 kJ, weight 120g - 37.42 €/1 kg
  4.49 €
37.42 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTfofo001
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Chocolate mousse 60 g
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1599 kJ, weight 60g - 73.17 €/1 kg
  4.39 €
73.17 €/kg
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo024
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Duck 100 g salt and pepper
Can - duck meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak breeding - 34.05 €/1 kg
  4.29 €
34.05 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume005
Watch Price/Availability
TRATA High Protein Meal Tuna with beans and spinach 140 g
Long Shelf Life Food - salad with tuna, beans and spinach, sterilised dish with high protein content,140 g
  4.29 €
30.64 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata010
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Beef 100 g salt and pepper
Can - beef, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - 32.46 €/1 kg
  4.09 €
32.46 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume006
4.3 117×
Watch Price/Availability
Express Menu Cabbage soup with sausage
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 222 kJ, weight 600g - 6.82 €/1 kg
  4.09 €
6.82 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem019
Watch Price/Availability
TRATA Salad with smoked tuna and lentils 160 g
Long Shelf Life Food - lentil and smoked tuna salad, sterilised
  3.69 €
23.06 €/kg
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata004
Watch Price/Availability
TRATA Tuna in own juice 80 g
Long Shelf Life Food - pieces of tuna in its own juice, sterilised
  3.59 €
44.88 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata007
Watch Price/Availability
TRATA Tuna in olive oil 80 g
Long Shelf Life Food - tuna pieces in olive oil, sterilised, quality Greek olive oil, 80 g
  3.59 €
44.88 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTtrata008
3.9 17×
Watch Price/Availability
Express Menu MLS Strudel 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 120g - 29.83 €/1 kg
Discounted -7 % 3.58 € 3.89 €
29.83 €/kg
Currently Unavailable
Order Code: SPTem171
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Turkey 100 g salt and pepper
Can - turkey meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 27.70 €/1 kg
  from  3.14 €
27.70 €/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume002
4.4 12×
Watch Price/Availability
Expres Menu Humus with root vegetables 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 481 kJ, weight 120g - 29.08 €/1 kg
  3.49 €
29.08 €/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem175
5.0 4×
Watch Price/Availability
Indiana Biltong Original, Beef, 25g
Dried Meat Beef, energy value per 100 g: 1192kJ, pack weight: 25 g - 139.60 €/1 kg
Discounted -12 % 3.49 € 4 €
139.60 €/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTps0121
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap camping Food (MRE) Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive camping Food (MRE) Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best camping Food (MRE) You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in camping Food (MRE) reviews